Porovnania brokerov

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

nolen skus tento pokec dat do infografiky.
Infografika nenahradza clanok, ale len zhruba informuje v skratke o com je text.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

filip glasa napísal:nolen skus tento pokec dat do infografiky.
Infografika nenahradza clanok, ale len zhruba informuje v skratke o com je text.
suhlasim, len aby to nebolo zavadzajuce hlavne pre toho kto si pozrie len infografiku bez sprievodnych textov, co vela ludi zvykne robit heh :D
Inac mne sa to graficky ako je spracovene paci, kiez by sa na internete naslo viac takych infografik trebars pri porovnavani brookrov, ked ich chces porovnat 10 tak sa ti treba preluskat roznymi toolmi a forami a este aj ich strankami a niekedy ani na ich stranke nanajdes co hladas.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

10 sa do grafiky nezmesti, ale porovnavacie nastroje urobime. Uz sa na tom pracuje.

Tie grafiky maju jednu velku nevyhodu. Na to aby boli citatelne a zrozumitelne, tak dokazu obsiahnut len malo informacii.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tie obrázky s priemernými kotáciami sú brané aj tu:
http://www.fxstreet.com/rates-charts/currency-rates/" onclick="window.open(this.href);return false;
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa lewo »

Mika napísal:lewo trim broker je daleko pred vsetkymi akurat tak recami, ukazovanim sa v telke a prezentovani sa na vsetkych moznych a hlavne NEmoznych eventoch ktore maju s financiami nieco spolocne. ale to je asi tak vsetko. ako filip povedal nieje to nic ine ako predaj. predavanie zahranicneho produktu domacemu klientovi, pricom o kvalite samotneho produktu to absolutne nic nehovori.
Pardon, moja chyba. Broker nieje. Aj tak sa mi paci ich pristup a kvalita prace, ale zrejme ocenujem nieco pre ostatnych bezcenne. Nejedna sa mi vobec o to ze su v telke, ale ake informacie mi davaju. Nielen od niekade stroho prebrate, ale ja s komentmi od vlastnych ludi.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Testovali ste aj samotnú realizáciu obchodov?

Okrem toho, že na STP-čku je sú bežné slippage na limit ako aj stop order, to čo Vám najviac udrie do očí, je že 40 pipov na EUR/USD s hodnotou 1.00 lot nemá hodnotu 400 USD, ale 315,44 USD. Teraz neriešme, že je tam 6 USD komisia ale taký rozdiel?

Požiadal som o vysvetlenie vedenie spoločnosti, som zvedavý, čo mi k tomu napíšu.

Stretli ste sa s tým už niekto?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

testovali sme práveže reálne obchody. Z toho vzišlo, že reálny spread je vyšší ako uvádzaný na webe. A to takmer vždy. Keď som sa na to pýtal, tak odpoveď bola, že v prípade nepredvídateľných makro udalostí a podobne, sa môže stať, že spready budú vyššie ako sa uvádza na webe, a v materiáloch.
Čiže tie sú len orientačné. V realite budú asi vždy vyššie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa jogo »

peter977 napísal:Testovali ste aj samotnú realizáciu obchodov?

Okrem toho, že na STP-čku je sú bežné slippage na limit ako aj stop order, to čo Vám najviac udrie do očí, je že 40 pipov na EUR/USD s hodnotou 1.00 lot nemá hodnotu 400 USD, ale 315,44 USD. Teraz neriešme, že je tam 6 USD komisia ale taký rozdiel?

Požiadal som o vysvetlenie vedenie spoločnosti, som zvedavý, čo mi k tomu napíšu.

Stretli ste sa s tým už niekto?
Vyzera to tak, ze mas zisk udany v Eurach. Potom by to sedelo. 400/1.3=307.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

peter977 napísal:... na STP-čku je sú bežné slippage na limit ako aj stop order...
Jestli maji slipage pri zadani LIMIT order tak je neco hodne spatne...od takoveho brokera bych asi rychle utikal pryc. Limit prikaz nemuze mit slipage, muze mit pouze lepsi plneni nez je dany limit. Stop-market ma slipage celkem bezne - kdyz se pouziva na zachyceni prurazu...a tam to byva fofr. STOP prikaz jde nastavit i jako stop-limit a tim zamezit vetsimu slipage (ale za cenu nevyplneni prikazu).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

to nieje prvda. prikaz stop limit moze mat rovnako slipage a to nielen u brokera mimoburzoveho ale aj burzoveho.

pricom pri mimoburzovych brokerov ide vacsinou o pozdrziavanie exekucie prikazu voci trhu naktorom sa broker hedguje a tym spravi okamzitu arbitraz (s tym suhlasim od takehobrokera treba ist prec hned ako to zistis). pri burzovych produktoch je to problem nedostatocnej likvidity na instrumente. s tym broker nic nespravi. zalezi len na tom ake ma ten stop order nastavene podmienky.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

Ja mam za to, ze obycejny STOP prikaz (=stop market) vysle na burzu market prikaz v okamziku kdy se cena dotkne stop ceny.
STOP LIMIT vysle na burzu LIMIT prikaz s urcenou cenou. Tzn. ze kdyz dam nakup EURUSD jako BUY STOP 1.3050 LIMIT 1.3055 tak na cene 1.3050 pujde na burzu BUY LIMIT 1.3055 a vyplni se nejlepsi cenou jaka bude. Kdyz v tu chvili cena preleti nad 1.3055 tak se nevyplni vubec nebo jen cast. Takze slipage muze byt maximalne do te limitni ceny a ne vetsi.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

limit je limit, v mt4 alebo mt5 bud dostanes cenu lepsiu pre teba alebo order sa nevyplni. vzdy pouzivam buy limit alebo sell limit.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Máte pravdu, účet bol v EUR. Trochu ma to zmiatlo a úplne som zabudol na to, že existujú účty v EUR, pretože od nepamäti obchodujem iba s USD :D

Ten slippage je horší na stop objednávkach, zatiaľ som zažil 2 pipy. No účet v XTB ruším, pretože nechcem s tým strácať zbytočne čas (myslím testovanie brokra ako takého)
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter977 napísal: Ten slippage je horší na stop objednávkach, zatiaľ som zažil 2 pipy. No účet v XTB ruším, pretože nechcem s tým strácať zbytočne čas (myslím testovanie brokra ako takého)
Netestuj. U dealing desk brokera testovanie nemá zmysel. Všetky nedostatky zistíš až vtedy keď tam začneš vyberať zisky.
A hádať sa s nimi Ti nepomôže. Vieš napríklad, že už v zmluve podpisuješ, že Ti majú právo ustanoviť individuálne sadzby provízií a poplatkov? Alebo že za výpis obchodov ( ak by si im napríklad chcel preukázať nedostatky v exekúcii) si účtujú 100 €?

Dealing Desk broker je ako kasíno. Miluje večných loserov, nenávidí winnerov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Páni mám na Vás prosbu.

Viete mi poradiť solídneho non-dealing desk brokera u ktorého by som mohol s pokojom na duši vloží 100 000 a viac EUR?

Aby tam bol floating spread - ideálne nižší ako je priemer na trhu. Mal by to byť broker s ktorým máte osobné skúsenosti a viete, že exekúcie sú rýchle, rekotácie v podstate neexistujú a slippage je výnimkou. Ide mi o to, aby som neprišiel o prachy, keď tam spravíť napr. 100 % ročný zisk. Ide tiež o vymožiteľnosť práve, takže by to mal byť broker s EU licenciou, nie žiadny made in Russia so sídlom na Cypre.

Ďakujem Vám!
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

peter977 napísal:Viete mi poradiť solídneho non-dealing desk brokera u ktorého by som mohol s pokojom na duši vloží 100 000 a viac EUR?
Švýcarské DukasCopy, je to jen čistý Forex. Pokud bys chtěl obchodovat i indexy a komodity, tak nějaký futures broker (=burza) a obchodovat přes něho burzovní forex-futures (jen hlavní páry k USD).

Od 100k $ můžeš mít u Dukascopy tzv. bankovní garanci. = peníze jsou zablokované na bankovním účtě u normální banky (a tím pádem i pojištěné).
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Priklanam sa k DucasCopy alebo nieco regulovane v USA ale v USA maju zas aj rozne take podmienky ako ziadne hedge a podobne.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Biosko napísal:Priklanam sa k DucasCopy alebo nieco regulovane v USA ale v USA maju zas aj rozne take podmienky ako ziadne hedge a podobne.
Osobne sa chcem USA vyhnúť, pretože pre retail je zakázané obchodovať zlato a max. páka je 50:1, tak isto sú obmedzenia v maximálnych lotov a podobne
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Presne ako hovoris, ale vies ono je to tak ze cim viac regulovany brooker tym nevyhodnejsie podmienky ale lepsia bezpecnost, skusil by som ducascopy a nezabudni aj napisat ako si dopadol a kde si vlozil a ci to prebiehalo OK. Tiez rozmyslam vlozit do nejakeho brookera balik. V kazdom pripade treba davat pozor a rozlisovat Dukascopy Bank SA a Ducascopy Europe. Dukascopy Bank SA je ta spravna volba :)
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Uvažujem aj nad FXCM UK, čo na to hovoríte?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Na FXCM je aj bola velka zaloba v usa bacha.
In February and March 2011, a number of different law firms filed class actions lawsuits against FXCM, alleging fraud and racketeering because of deceptive and unfair trade practices, and also misleading shareholders during the 2010 IPO.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Biosko napísal:Na FXCM je aj bola velka zaloba v usa bacha.
In February and March 2011, a number of different law firms filed class actions lawsuits against FXCM, alleging fraud and racketeering because of deceptive and unfair trade practices, and also misleading shareholders during the 2010 IPO.
Dík za info
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

O Dukascopy som sa zas dočítal, že majú problém s bezpečnosťou SQL databáz na ich stránke :
http://www.zsecure.net/blog/vulnerabili ... ility.html" onclick="window.open(this.href);return false;

aj keď je aktuálny status fixed, to je tiež negatívum. Dnes neexistuje broker, ktorý by nemal svoje muchy, no fakt je teraz pre mňa asi dôležitejšie aby som tie peniaze raz dostal späť a to aj keby "fúriky padali"
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

50 percent stranok je nachylna na mysqli alebo XSS ci iny exploit, dolezite je ze to fixli, viem o tejto kauze. Samozrejme to je minus. Ale nie az taky minus ako ked ma niekto zle umysli s peniazmi tj nevyplaca, ludia sa stazuju na rekotacie, alebo spreneveru. USA je nevyhodne ako som spominal ale maju tam dobrych regulatorov napr forex.com dostal pokutu 200 000$ za zle praktiky, FXCM su niekolkomilionove pokuty a zaloby, takze si tam brookri davaju vacsi pozor. Ja som este do forexu 100$k nedaval ale keby som mal dat tak by to bol ducas. S velkymi peniazmi ma skusenosti aj Oanda. Poznam fond manazerov co tam maju fond okolo 500 000$. Ale ma tiez americke podmienky, no hedge, 1:50 paka a podobne. Hlavne vsade si pytat ECN account alebo VIP. Ziaden standart, MM, DD to netaci, ten kto raz ma dealing desk chce aby si stracal, vie ta dostat na liquidite a podobne. Na ECN si pre nich vyhodny vzdy lebo im platis poplatky a viac by sa starat nemali.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Prečítal som dnes kvantá reviews na Dukascopy, vo všeobecnosti ako som sa dočítal má Duka SA problém len v tom, že občas nezrealizuje pending order a to, že používa MT4 bridge cez spoločnosť Fair Trading Technologi Inc, a Duka SA sa mi vyjadrili, tak, že nepreberajú zodpovednosť za zlé exekúcie, rekotácie, slipagge.

Ich soft JForex stojí "za starou belu" nefunguje koretne, počas 2 hodín používania sa mi 2x reštartoval a raz zamrzol na 15 minút. Je to totálne kravina, nechápem, prečo si teda nedajú upraviť platformu cez Ninja Trader alebo Trading station, to by som ešte bral ale táto platforma je ešte horšia ako od Saxo. Laguje to ale totálne.

Po mojom pátraní som ešte narazil na http://www.activtrades.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;, segregované účty licencia UK, vyzerá tiež zaujímavo, čo poviete?

Na nete je však málo recenzí na tohto brokra
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

Já mám pocit, že nakonec bude nejlepší místo forexu obchodovat burzovní forex-futures :-) Tam je jistota, že broker nejde proti mě a větší možnost výběru platformy.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

14u24me napísal:Já mám pocit, že nakonec bude nejlepší místo forexu obchodovat burzovní forex-futures :-) Tam je jistota, že broker nejde proti mě a větší možnost výběru platformy.
Hej len tam zo 100 000 veľa vody nenamútiš
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter977 napísal: Hej len tam zo 100 000 veľa vody nenamútiš
Prečo? Za margin 3750 USD môžeš kúpiť 1 kontrakt. Spread je 1 pip a zakaždý pip máš zisk/stratu 12,5 USD. Obchod stojí cca 5 USD RT..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

Chlapi ja Vam do tovo nochcem kecat, ale ak chcete porovnavat brokerov ako je saxo, ducascopy a activtrades. Tak sa na to cele pozerate s trosicku spatneho uhla. Tak v prvom rade.

1) ducascopy ma API takze by sa nan teoretcky malo dat prepojit cokolvek.
2) nechapem co vas tlaci do tych MT4. Okrem brokera samozrejme
3) povazovat ninju za nejaku spasu to by som rozhodne nepredpokladal.
4) na menove futures nepotrebujes ani 100k a vo vacsine pripadov tam nebude ani ten odporucany margin tak vysoky, kludne pocitaj 5-6 stoviek.
5) a rovnako tak pocitaj s tym ze futures market je iny trh ako spot fx. Cena sa inak rata. Likvidita sa inac dodava, a cena sa inak sprava. Ak predpokladas ze na futkach nebudes mat slip. Tak sa dost mylis hlavne si daj pozor na 6B. To je futka na libru, jej kontrakt ma ticksize 6,25 usd a podla toho to aj vypada.

Btw: pre tych ktori si myslia ze na 4 digits menovych futures budu mat oproti 5 digits spotu nejaku extra vyhodu poviem len tolko ze spot je podklad a futures je derivat na ten podklad. Tak sa nad tym trosku zamyslite.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 06 11, 2012 2:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

Btw: na activtrades zabudni to nieje broker
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Mika napísal:Chlapi ja Vam do tovo nochcem kecat, ale ak chcete porovnavat brokerov ako je saxo, ducascopy a activtrades. Tak sa na to cele pozerate s trosicku spatneho uhla. Tak v prvom rade.

1) ducascopy ma API takze by sa nan teoretcky malo dat prepojit cokolvek.
skús mi to priblíž, nejak som tomu nepochopil
2) nechapem co vas tlaci do tych MT4. Okrem brokera samozrejme
Obchodujem na MT4 už 4 roky, tak by som to nazval sila zvyku, som ochotný aj zmeniť platformu, no JForex je ako obchodovať platformu od plus500
3) povazovat ninju za nejaku spasu to by som rozhodne nepredpokladal.
Nie to bol len príklad
4) na menove futures nepotrebujes ani 100k a vo vacsine pripadov tam nebude ani ten odporucany margin tak vysoky, kludne pocitaj 5-6 stoviek.
5) a rovnako tak pocitaj s tym ze futures market je iny trh ako spot fx. Cena sa inak rata. Likvidita sa inac dodava, a cena sa inak sprava. Ak predpokladas ze na futkach nebudes mat slip. Tak sa dost mylis hlavne si daj pozor na 6B. To je futka na libru, jej kontrakt ma ticksize 6,25 usd a podla toho to aj vypada.
Futures určite neplánujem obchodovať najbližšie roky, ale dík za info

Btw: pre tych ktori si myslia ze na 4 digits menovych futures budu mat oproti 5 digits spotu nejaku extra vyhodu poviem len tolko ze spot je podklad a futures je derivat na ten podklad. Tak sa nad tym trosku zamyslite.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Mika napísal:Btw: na activtrades zabudni to nieje broker
Tak mi napíš akého brokera obchoduješ ty a aké máš skúsenosti. Mne je fakt jedno, či to bude "modrý" alebo "červený"
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

peter977 napísal:Hej len tam zo 100 000 veľa vody nenamútiš
Najdes brokery kteri maji intraday margin na forex futures jen $500, treba 6E je kontrakt na 125k EUR...to namutis vela vody :-) ...za 500$ margin = to je paka az z toho jde strach :o
Me treba forex-futures sedi vic nez klasicky forex. Je to transparentni, velky vyber platforem, vidim likviditu...ta je na hlavnich parech dostatecna v kteroukoliv denni dobu. Jedina vada na forex futures je Japonec...ma obraceny pomer...to je trosku nezvyk.

Slipage bude vsude...je to jen otazka rychlosti pohybu trhu a toho jak jsi daleko od serveru brokera. Kdyz mas strategii kde se pouzivaji limitni prikazy, tak te slipage nezajima...MARKET prikaz je stejne jen pro zoufalce :D (...tak a ted cekam kritiku :) )

MT4 platformu stejne jednou vymenis za jinou...to je jen otazka casu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Slipage bude vsude...je to jen otazka rychlosti pohybu trhu a toho jak jsi daleko od serveru brokera. Kdyz mas strategii kde se pouzivaji limitni prikazy, tak te slipage nezajima...MARKET prikaz je stejne jen pro zoufalce :D (...tak a ted cekam kritiku :) )
Aj na limite som bol svedkom slipagge a nie raz

MT4 platformu stejne jednou vymenis za jinou...to je jen otazka casu.[/quote]
Ak mám vymeniť MT4, tak určite nie za platformu typu Saxo alebo Jforex. Ja sa za MT4 nebijem, no len hovorím, že radšej budem obchodovať MT4 ako tú pi**vinu, ktorú ponúka Dukascopy, to je celé
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

peter977 napísal:Aj na limite som bol svedkom slipagge a nie raz
Ale pozitivni slipage...ta je okay. Na cem to bylo? Na forexu? Na MT4 kdyz mas nastavenou povolenou slipage? To je asi mozne.
Kdyz dam ale na burzu BUY 1.2807 tak me nemuze prijit horsi plneni nez muj limit. Nebo je to jinak?
peter977 napísal:Ak mám vymeniť MT4, tak určite nie za platformu typu Saxo alebo Jforex. Ja sa za MT4 nebijem, no len hovorím, že radšej budem obchodovať MT4 ako tú pi**vinu, ktorú ponúka Dukascopy, to je celé
To je pravda. Ja jsem videl na MT4 hodne podivne veci a od te doby nemam MT4 v oblibe. Neni to dane platformou, ale MM brokerem a jeho praktikami samozrejme. Myslis si ale ze ten bridge pro pouzivani MT4 u Dukascopy nebude zadna vyhra.
Na futures pouzivam pro zobrazovani grafu NinjaTrader, prikazy zadavam pres R|Trader (DOM) a jsem spokojeny.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Mám zakúpený soft pre MT4, kt. mi hlási manipuláciu s dátami, stophunting a podobné veci.
Mal som takého brokera, čo to robil, už takého nemám, len sa občas stretnem zo slippage na limit aj stop (no za rok, čo som teraz pri IBFX len pri zlate)

Môj osobný názor je taký, že je jedno akú máš platformu, každá sa dá ovládať zo strany brokra, otázkou je, akého brokra obchoduješ, či DD alebo NonDD.
Aj Saxo určite urobí stophunting len to nemôžeš dokázať narozdiel od MT4. (Samozrejme aj keď to prídeš, tak Ťa broker pošle do hája, no aspoň vieš, či sa tam oplatí zostať)

Napríklad sa mi páči Trading station od FXCM, ale tie podporuje málokto. Chcem len aby to bola rýchla platforma, žiadne lagy a podobné veci, chapeš, nie?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Lance »

peter977 napísal:Mám zakúpený soft pre MT4, kt. mi hlási manipuláciu s dátami, stophunting a podobné veci.
Mal som takého brokera, čo to robil, už takého nemám, len sa občas stretnem zo slippage na limit aj stop (no za rok, čo som teraz pri IBFX len pri zlate)

Môj osobný názor je taký, že je jedno akú máš platformu, každá sa dá ovládať zo strany brokra, otázkou je, akého brokra obchoduješ, či DD alebo NonDD.
Aj Saxo určite urobí stophunting len to nemôžeš dokázať narozdiel od MT4. (Samozrejme aj keď to prídeš, tak Ťa broker pošle do hája, no aspoň vieš, či sa tam oplatí zostať)

Napríklad sa mi páči Trading station od FXCM, ale tie podporuje málokto. Chcem len aby to bola rýchla platforma, žiadne lagy a podobné veci, chapeš, nie?
Ahoj ,
ak riesis demo so 100K,tak to nejak moc neries a nieco uz zober.Hm no prijde mi to ,ze riesis demo ci sa mylim :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Ahoj ,
ak riesis demo so 100K,tak to nejak moc neries a nieco uz zober.Hm no prijde mi to ,ze riesis demo ci sa mylim :mrgreen:[/quote]

Keď nemáš čo múdre napísať, tak tu ani nepíš. Ja hľadám serióznu radu a nie takéto detské reči
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Lance »

peter977 napísal:Ahoj ,
ak riesis demo so 100K,tak to nejak moc neries a nieco uz zober.Hm no prijde mi to ,ze riesis demo ci sa mylim :mrgreen:
Keď nemáš čo múdre napísať, tak tu ani nepíš. Ja hľadám serióznu radu a nie takéto detské reči[/quote]
Tvoje prispevky zneju akoby si sa hral na deme,tak to bolo myslene ako seriozna rada.Ak sa vsak mylim tak God bless you.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Nahodou najst dobreho brookera je v dnesnej dobe dost problem a tak sa skusenosti a nazory vzdy zijdu.
Podla mna nam nezostava nic ine len delit portofolio po 10 000$ 20 000$ max na brookra
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"