hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matea
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 12 07, 2012 3:32 pm

hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa matea »

prosim mozte mi niekto objasnit, co robi hypotekarny poradca?
rozumiem tomu dobre, ze ak zaujemca o hypo nema cas obist X bank na slovensku a porovnavat si ponuky, tak ide za tymto clovekom a on mu spravi takyto prehlad, pripadne mu doporuci nejaku konkretnu, tak?
nasledne poradca ma proviziu od banky alebo tuto plati zaujemca o hypo?
srdecna vdaka :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Sprostredkuje ti hypoteku. Proviziu mu plati banka. Myslim ze ju plati z poplatku za poskytnutie uveru. Ale ten platis aj priamo v banke. Vtedy z neho banka plati ludom na pobocke asi.
Pre teba je to +- jedno cez koho si hypo vybavis. Ked chces mat porovnanie zo vsetkych bank, tak je dobry sprostredkovatel. Moze to byt hypo poradca, alebo hoc ktory fin. sprostredkovatel.
matea
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 12 07, 2012 3:32 pm

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa matea »

filip glasa napísal:Sprostredkuje ti hypoteku.....
dakujem, som rozmyslala, ci on nevie dohodnut nejake lepsie podmienky, ale ak tomu dobre rozumiem tak nie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

lepsie nie, ale porovna viacero bank.
matea
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 12 07, 2012 3:32 pm

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa matea »

filip glasa napísal:lepsie nie, ale porovna viacero bank.
srdecna vdaka :D
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ano, ja mam aj realnu skusenost a pozitivnu.
Robi cca to co tu bolo popisane + ma zo svojej praxe skusenosti s roznymi atypickymi pripadmi + ma kontakty aby vedel zistit riesenie pre pripady s ktorymi sa nestretol.

Pre mna jednoznacne pozitivna skusenost, oproti fin. poradcovi ktory mi chcel stale predat nejaku "super" zivotnu poistku to bola velka zmena.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som to tu uz niekde pisal, ale tak este raz :)
.. nie je poradca ako poradca :) Ak je poradca dobry a nastane nejaky problem, poradca ti moze velmi ulahcit zivot alebo aj pomoct predist poriadnemu pruseru.
Napriklad ked mas zle postavanu kupnu zmluvu, druha zmluvna strana je nejaka neista alebo su to rovno vychcalci, bankovy pracovnik pozabudne niektore "malickosti" (stava sa dost casto) a pod.
Rovnako ak nie si ukazkovy ziadatel o uver, skusenosti a nuansy, ktore sprostredkovatel ovlada sa ti mozu zist. A niekedy je mozne vybavit aj lepsie podmienky. Nie vzdy, ale obcas sa to da.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

filip glasa napísal:lepsie nie, ale porovna viacero bank.
Ale áno Filip, a podstatne lepšie ;) Pokiaľ je to človek, ktorý nerobí jednu hypo za rok, tak nemá problém vybaviť v banke nižšiu sadzbu o niekoľko desatín nižšiu...
Obrázok
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: hypotekarni poradcovia ano/nie ?

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Imho ano, poradcovia sa casto poznaju s riaditelmi pobociek. Castokrat prinasaju zakaznikov prave do urcitej pobocky banky v ramci daneho mesta. Riaditel potom vie v istych mantineloch posunut urokovu sadzbu pripadne riesit ine vyhody pre klienta ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"