Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Rozhovor Miklosa s Drulakom bol uzitocny, kde sme sa mohli dozvediet zaujmy Ukrajiny a spojencov a Ruska a jeho spojencov. Zial velmi malo o nezavislom pohlade jedneho slovenskeho politika a jedneho ceskeho profesora. Obcania Slovenska a Ceska apriori, historicky ako caste obete zaujmov velmoci, proste nechapu psychiku velmoci, ich konanie, ich podporu domacim obyvatelstvom a vplyv domacej politickej situacie na vlastne geopoliticke ci bezpecnostne zaujmy.

Skody pre EU sposobene vojnou nejako v rozhovore nerezonovali. Vezmime si napriklad paritu Eura s Dolarom, ktoremu pomohla vojna na Ukrajine.

Dovolim si tvrdit, ze vacsina Rusov podporuje svojich vojakov a vacsina Americanov svoje vojenske zaujmy. Takisto si myslim, ze tych 90% Ukrajincov (nie som si isty o ruskej mensine) skutocne su ochotni bojovat za svoj narod. Po urcitom case obe strany prehlasia vitazstvo. Az v tom momente sa vojna skonci. Pre Slovensko dufajme, ze co najskor.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ut 12 07, 2022 9:40 pm Mikloš sa na konci správa dosť ironicky...sám proti svojmu tvrdeniu, že zmeny územných hraníc sú neprijateľné nakoniec priznáva, že Kosovo bolo taký precedens a preto sme ho neuznali... :wink:
Neuznali sme hlavne kvôli tomu, lebo nám v budúcnosti môže hroziť podobný scenár s maďarskou menšinou.

Mikloš prešiel mlčaním hlavný argument Druláka: Prečo nemohla Kuba mať na svojom území jadrové zbrane ZSSR aj za cenu rozpútania možno aj jadrovej vojny medzi USA a ZSSR a prečo je Šalamunovým ostrovom bránené mať na svojom území čínsku základňu. Ale politici(a nie len oni :) ) nepohodlné otázky prechádzajú mlčaním a odpovedia na menej podstatné veci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

Odporúčam pozrieť celé do konca (20 minút):
https://www.youtube.com/watch?v=paG3z8mAnsY
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

Doplním informácie k 20 minútovému videu, je to z filmu (1979): I jako Ikaros
https://www.csfd.sk/film/38775-i-comme-icare/prehlad/

Informácie k samotnému experimentu:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Milgramov_experiment
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

[varovanie, prezradzam dej]

Mne sa tam pacila ta veta , sranda ze som klikol presne tam, kam som chcel, na sekundu presne 12:48, ak si to chce niekto vypocut..
prokurator: "Ked je pre neho (ucitela ktory dava elektrosoky ako trest) ta nezhoda taka neznesitelna, preco to neskonci?"
vedec: "Ak by to skoncil, nepriamo by priznal ze nemal zajst tak daleko. Tym ze pokracuje, ospravedlnuje vsetky svoje doterajsie jednania"
A najviac ma desi fakt, ze dve tretiny ludi posluchlo autoritu "az za hrob"..
Odoslané z počítača
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Murosik »

iceberg8 napísal: Št 14 07, 2022 4:20 pm A najviac ma desi fakt, ze dve tretiny ludi posluchlo autoritu "az za hrob"..
A to v podstate o nič nešlo. Išlo len o poukaz vo výške 4,50 USD. Ak by mal príkazy plniť zamestnanec u ktorého by sa od poslušnosti odvíjala jeho kariéra, tak som si istý, že by poslušnosť ešte stúpla. Motivovala by ho autorita a aj myšlienka na prípadný vyhadzov a tak by si svoje konanie viac ospravedlňoval.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Len si uvedomte, že to bolo v 1961. V južných štátoch USA vládol rasizmus a rasová segregácia. Napríklad bol zákaz manželstiev medzi belochmi a Afroameričanmi, segregované (oddelené)cestovanie v prostriedkoch verejnej dopravy, rasová segregácia v školstve, hoteloch, reštauráciách, nemocniciach i v zamestnaniach. Proste krutosť bola bežná vo svete. Nielen v Amerike. Svet bol len niekoľko rokov po druhej svetovej vojne. Keby som tu dal fakty ako američania bombardovali Kóreu a zhadzovali napalm, vojna na UA by vtedajším ľuďom pripadala ako nuda. Nedávno som to čítal, len si myslím, že historické krutosti netreba pliesť do súčasného sveta.

Mňa žiadna autorita nezaujíma. Pri utrpení toho človeka by som v tom experimente prestal a odišiel. Dnes by už také niečo ani nemohli uskutočniť. Všetci sme niekde inde.

Ja by som sa spýtal. Kto je dnes pre nás autorita?: asi väčšina by súhlasila, že pre deti rodičia a učitelia v škole, pre dospelých štát, policajti, ozbrojené sily, možno šéfovia v práci. A čo média ? Možno najviac nám vymývajú mozgy média. Neberte ten výraz v zlom. Ale chlapík v experimente mal autoritou vymytý mozog.

Ľudia ktorí preberajú informácie pasívne, z média ktorému dôverujú, tak sa ani nenamáhajú rozmýšľať aký vplyv to má na nich . Proste bezhranične veria - dôverujú. S tým môže súvisieť aj tá podráždenosť a neznášanlivosť, ked niekto zrazu spochybní názor ,,autority,, ved predsa autorita jasne definuje, že iné názory sú zlé.

P.S. idem dať príspevok do vlákna o médiach. Som si pripomenul že som to slúbil...

Mňa zaujalo, načo to nám tu Martin ten experiment dal. Čo tým chcel básnik povedať?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: Št 14 07, 2022 8:45 pmasi väčšina by súhlasila, že pre deti rodičia a učitelia v škole, pre dospelých štát, policajti, ozbrojené sily, možno šéfovia v práci.
Troska ta upravim. Uz daaaavno neplati ze ucitielia su autorita. A stat ma sluzit obcanovi, ved si za to plati. Premna stat urcite nie je autorita, casto skor pritaz.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER,
pocas korony, kde SBS vyzadovali nejake bezcenne vysledky testovania a covid pass, to ti neprislo ako ukazka Milgramovho experimentu?
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

wladas napísal: Št 14 07, 2022 9:26 pm Uz daaaavno neplati ze ucitielia su autorita. A stat ma sluzit obcanovi, ved si za to plati.
U dobrych ziakov su viacmenej vsetci ucitelia autoritou, alebo aspon uzitocni. U vyslovene zlych a neposlusynych ziakov ziaden ucitel autoritou nie je.

Ucitelia nie su autoritou u rodicov, ktori su financne uspesnejsi ako ucitelia, alebo sa povazuju za vsevedov. Ovplyvnuju vsak aj svoje deti.

Zial v dnesnej dobe je hocijaky uspesny darmozrac financne lepsie odmeneny ako ucitelia a casto aj ako lekari.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal: Št 14 07, 2022 10:34 pm Ucitelia nie su autoritou u rodicov, ktori su financne uspesnejsi ako ucitelia, alebo sa povazuju za vsevedov. Ovplyvnuju vsak aj svoje deti.

Zial v dnesnej dobe je hocijaky uspesny darmozrac financne lepsie odmeneny ako ucitelia a casto aj ako lekari.
Prichádzam do veku, keď už by som aj potreboval dobrého aspoň všeobecného doktora, ale žiadneho neviem nájsť. Každý v mojom okolí ma so svojim doktorom zlé skúsenosti a ani ľudia, čo robili celý život v nemocnici mi nevedia(ani sebe) poradiť dobrého doktora. A to som ochotný si ho zaplatiť podobne ako zubára si platím. Preto si myslím, že za svoju prácu sú nadmieru dobre zaplatení.

To isté učitelia. Tí su tiež dobre zaplatení za svoju prácu.
Je obrovský problém nájsť učiteľa, čo dokáže látku zrozumiteľne a zaujímavo podať. V živote som takých učiteľov zažil tak málo, že by som ich spočítal na prstoch jednej ruky. Teraz, keď su na webe vš prednášky, tak žasnem, ako dokáže o fyzike zaujímavo prednášať taký prof. Kulhánek. Veľa ľudí v komentoch píše: Keby som ja mal takého profesora fyzika za mojich študentských čias, tak....
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 15 07, 2022 8:39 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Št 14 07, 2022 8:45 pm Mňa zaujalo, načo to nám tu Martin ten experiment dal. Čo tým chcel básnik povedať?
To by zaujímalo aj mňa, lebo mňa okamžite napadla paralela s interupciami. Autorita ich povolila, tak ich budeme vykonávať. Čo na tom, že to nenarodené dieťa pri nej strašne trpí....viď video nemý výkrik.:roll:

https://www.youtube.com/watch?v=HChGclIZNUk
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ono tych prirovnani by sa naslo ovela viac, napriklad aj Ruska invazia, preto som tam dal koment, ze sa mi paci veta - vedec: "Ak by to skoncil, nepriamo by priznal ze nemal zajst tak daleko. Tym ze pokracuje, ospravedlnuje vsetky svoje doterajsie jednania"
Doslova by sa to dalo aplikovat aj na kazdodenny zivot, kde si niekto na ukor niekoho ineho vybral zly autoritatívny postup (rodic-dieta, ucitel-ziak, manzelia, dodavatel-zakaznik, politik-volic). Tj, ten kto sa mylil neprizna svoj omyl a dalej hra nezmyselnu hru svojej pravdy aj za cenu, ze jeho okolie/protistrana platí za to.
Odoslané z počítača
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Murosik »

Zle školstvo a zdravotníctvo je dôsledok neefektívneho rozhadzovania peňazí štátom. Máme jedno z najdrahších zdravotníctviev vo svete a lekári u nás nie su zle platovo ohodnotený. Napríklad ja musím platiť zdravotné poistenie ešte viac ako občan USA. Hoci je u nas poistených percentuálne viac ludi, Cize by poistenie malo byt lacnejsie. No aj tak je naše zdravotníctvo čistý bordel, lebo sa rozkráda hľadám najviac zo zložiek tohto smiešneho štátu a ak niečo človek chce, musí si to aj tak zaplatit.

Školstvo detto. Učitelia vôbec nie sú zle platovo ohodnotený. V pomere k priemernému platu v štáte sú napríklad odohnotený rovnako, Resp o trochu lepsie, ako učiteľ vo fínsku a to ich školstvo patrí medzi najlepšie vo svete. No a netreba zabúdať aj na iné ich benefity v podobe napríklad 2 mesiacov platenej dovolenky atd. co sú výrazné nefinančné benefity. No naši učitelia dosahujú výrazne podpriemerné výsledky. A to nie kvoli platu, ale preto, ze na miesto učiteľa sa dlhé roky vedel clovek dostat len cez znamosti a starí ucitelia s mentálne úplne pozadu, ktorí sa odmietali ucit nove veci školstvo tak stiahli dole. Ucitelia naopak zarábajú dost nadpriemerne. Priemerný plat v školstve aj s rôznymi asiistentmi a podobne (ti maju vyrazne nizsi plat) je cez 1500€.


Ale aj tak sú naší učitelia hnus. U mňa učitelia nemajú žiadnu autoritu, lebo si veľmi dobre pamatam ako si na mne niektorí ucitelia vybíjali svoje mindráky a alkoholizmus. Chodil som na matematické a fyzikálne olympiády, z fyziky som mal vždy za jedna a z matematiky som mal známku na vysvedčení 3-4 ale záverečný monitor som mal z matiky na 100%. To ako príklad hovorí za všetko ako sa mi učiteľka snazila branit ist na matematicky gympel. Keď sa moje dieťa bude sťažovať na učiteľa, tak mu vynadám, lebo z princípu budem veriť svojmu dieťaťu, ktoré dúfam k nejakej sebakritike vychovám a bude sa sťažovať oprávnene.

Inak video s experimentom podla mna perfektne ukázalo aj spravanie ľudí počas kovidu.
Naposledy upravil/-a Murosik v Pi 15 07, 2022 9:16 am, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Rokosák napísal: Št 14 07, 2022 10:34 pm
wladas napísal: Št 14 07, 2022 9:26 pm Uz daaaavno neplati ze ucitielia su autorita. A stat ma sluzit obcanovi, ved si za to plati.
U dobrych ziakov su viacmenej vsetci ucitelia autoritou, alebo aspon uzitocni. U vyslovene zlych a neposlusynych ziakov ziaden ucitel autoritou nie je.

Ucitelia nie su autoritou u rodicov, ktori su financne uspesnejsi ako ucitelia, alebo sa povazuju za vsevedov. Ovplyvnuju vsak aj svoje deti.

Zial v dnesnej dobe je hocijaky uspesny darmozrac financne lepsie odmeneny ako ucitelia a casto aj ako lekari.
Vidim to takto,
Ucitel ma svoj zivot, ma svoj plat, ma hypoteku. Ma aj rodinu, ktorej sa chce venovat.
Na druhej strane je ziak, ma svoj zivot, hormony pracuju, vstrebava tie bullshity z medii zo vsetkej strany, kde ho strasia, vidi podvody v politike a vo financnictve. Ziakov rodic ma hypoteku (pokial to nie je milionar, ale aj ti maju malokedy cas na svoje deti, lebo nahanaju miliony), tiez musi pracovat, aby zaplatil zivotne naklady a tiez chce byt s dietatom. Dieta-ziak je pomylene, hlada utechu u rovesnikov.. A kolotoc sa roztocil.
A potom tu mame (svetovych) politikov a financnickov, ktori nech sa deje co sa deje svoje prachy dostanu a su vysmiati, ziadny stres.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:lol:
Franto napísal: Pi 15 07, 2022 11:07 pm
A ako môžeš Ty veriť tým vyššie spomínaným zdrojom (Hlavne správy, Zem a vek a pod.), keď už boli nachytaný na hruškách x-krát, že šíria totálne somariny, klamstvá, prekrútené informácie atď.? Pri tých článkoch často chýba meno autora, alebo to je niekto nedohľadateľný alebo majú ako zdroj uvedený len link na iného "šíriteľa".

Ako môžeš dôverovať Ty takým zdrojom?
To si odkiaľ vytiahol ten Zem a Vek a Hlavné správy?

Téma je o experimente kde ľudia uverili autorite a konali aj proti vlastnému presvedčeniu.

Preberať informácie pasívne znamená denne si pozrieť jeden zdroj a konzumovať to, čo vyplodí..
Napríklad ked sa ľudia nachytajú na predplatné a ked už to platia, tak konzumujú info len z toho jedného zdroja.

Odkiaľ si nabral, že ja verím všetkému, čo si prečítam? To ty veríš tvrdeniu, že iný zdroj ako mainstream nemôže byť dôveryhodný a že alternatíva šíri len klamstvá, somariny a prekrútené informácie.

Ja pristupujem k médiám aktívne. K tomu, čo sa deje vo svete, v SR, v regióne si platím jeden mainstream.
K tomu, čo nepredpokladám, že nájdem v mainstreame si pozriem aj niečo iné - väčšinou v angličtine.
Ak chcem mať väčší prehľad, vtedy zablúdim na alternatívu - je to však veľmi zriedka. Nemám totiž čas.

Na tvoju počesť som dnes pozrel Hlavné správy a hned mi udrelo do očí, čo som nevidel v mainstreame:

Analytici Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) naznačujú, že Kremeľ dal pokyn ruským regiónom, aby vytvorili „dobrovoľnícke prápory“, ktoré by sa zúčastnili na špeciálnych operáciách na Ukrajine.

Američania s odvolaním sa na údaje ruského ministerstva obrany uvádzajú, že mužom sa za šesťmesačnú zmluvu ponúka plat od 3750 do 6000 dolárov.

Na základe dobrovoľníkov možno vytvoriť 34-tisícový zbor, ak každý región Ruska vytvorí aspoň jeden dobrovoľnícky prápor o sile 400 mužov.

Sformované prápory teraz cestujú do výcvikových priestorov a do konca augusta pravdepodobne absolvujú mesačný výcvik.


alebo výborný článok od kanadského profesora:
https://www.hlavnespravy.sk/jordan-pete ... de/2885928

a nakoniec : Maďarské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Budapešť vypracovala scenáre „vojenskej pohotovosti“ na ochranu početnej diaspóry v Zakarpatskej oblasti.

Péter Szijjártó zároveň zdôraznil, že jeho krajina by sa rada vyhla takýmto scenárom.

„Naša krajina má pripravené scenáre vojenských krízových situácií. Je v našom záujme, aby bol na východe čo najskôr nastolený mier, pretože potom môžeme predísť nebezpečným scenárom pripraveným na záchranu a ochranu 150 000 Maďarov žijúcich na Zakarpatsku,“ povedal.


Všetky tri príspevky sú z oficiálnych zdrojov. Somariny typu, že nečítaj to, lebo to nie je dôveryhodné sú smiešne.

Všetko, čo je podozrivé si viem predsa preveriť. Iba hlupák môže čítať súkromné zdroje tak, že všetkému hneď uverí.

Hlavný význam alternatívy vidím v tom, že tam nájdem veci o ktorých mainstream rád pomlčí.

Každý deň pozerám 2 typy správ, aby som videl rozdiel medzi dvomi typmi spravodajstva. Kým v RTVS je napríklad prvá a hlavná správa, že vo svete sa udial atentát na bývalého premiéra Japonska, v spravodajstve Markíza 20 minút naháňajú z kamerou kňaza podozrivého zo zneužitia detí . Ked to potom o pár dní zopakujú znova ako prvú spravodajskú reportáž TV novín, nemôžem to hodnotiť ináč, len že to robia z lásky a rešpektu ku katolíckej cirkvi. :lol: Tomu vravím vplyv médii.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Franto, poznam cloveka, ktory surovo povedal, ze nech stoji benzin aj 5eur, len nech Rusko skonci invaziu. (resp nech nema peniaze)
A teraz mi prosim rozober, je to normalny nazor? Dotycny je silne proamericky a proMSM.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Joki »

Ak máte čas si pozrieť skvelý rozhovor; sociológ Michal Vašečka a Monika Tódová, ja viem DennikN :)
Kam sme sa to dostali, ako spoločnosť :(
Opiera sa o dáta, žiadne pocity alebo dojmy.

https://youtu.be/OU3O8idiCsE
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Kosa »

JUGGLER napísal: So 16 07, 2022 2:18 am
… som dnes pozrel Hlavné správy a hned mi udrelo do očí, čo som nevidel v mainstreame:

Analytici Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) naznačujú, že Kremeľ dal pokyn ruským regiónom, aby vytvorili „dobrovoľnícke prápory“, ktoré by sa zúčastnili na špeciálnych operáciách na Ukrajine.

Hlavný význam alternatívy vidím v tom, že tam nájdem veci o ktorých mainstream rád pomlčí.
Viac menej vsetko cosi uviedol, bolo aj v mainstreame. Napr. https://dennikn.sk/minuta/2934824/

Edit : dal som si pracu s tvojou informaciou z HS :
Maďarské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Budapešť vypracovala scenáre „vojenskej pohotovosti“ na ochranu početnej diaspóry v Zakarpatskej oblasti.

Péter Szijjártó zároveň zdôraznil, že jeho krajina by sa rada vyhla takýmto scenárom.

„Naša krajina má pripravené scenáre vojenských krízových situácií. Je v našom záujme, aby bol na východe čo najskôr nastolený mier, pretože potom môžeme predísť nebezpečným scenárom pripraveným na záchranu a ochranu 150 000 Maďarov žijúcich na Zakarpatsku,“ povedal.
Informaciu HS prebrali z madarskeho bulvaru https://www.blikk.hu/politika/magyar-po ... rv/njmk85j,

pricom text zmenili, kde HS uviedli
Maďarské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Budapešť vypracovala scenáre „vojenskej pohotovosti“ na ochranu početnej diaspóry v Zakarpatskej oblasti.
co v madarskom zdroji nie je !

Ostatne sa mi nechce linkovat. Ked nieco nie je v mainstreame, to neznamena, ze ten o tom rad pomlci. Citat tzv. analytikov, ktori sa dnes roja ako kobylky a serviruju len svoje dojmy je vyplnanie redakcnej plochy ako tomu ja hovorim. Novinarcina pre mna je investigativa s dokazmi, a suche fakty.

Pokial ma alternativne medium take renome vid https://sk.wikipedia.org/wiki/Hlavné_správy,
tak napr. ja to povazujem za stratu casu nieco take citat. Alternativy spravidla nemaju redakcne zazemie a tak si buduju popularitu zmesou bulvaru, klamstvami a trochou pravdy. Bezna sucha novinarcina je tazka pre mnohych ludi. Ti ocakavaju vybusne temy, uverejnovanie roznych zarucenych podpultovych informacii, ktore spravidla nie su.

Slovensky a cesky mainstream preletim, overujem cez Spiegel, Reuters.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kosa napísal: So 16 07, 2022 11:38 am Slovensky a cesky mainstream preletim, overujem cez Spiegel, Reuters.
Ja podobne. To ze alternativne media klamu, vymyslaju si a su pod uroven, to neznamena, ze nas domaci mainstream nemanipuluje, nepodvadza, interpretuje si podla svojich politickych ci financnych cielov a nerobi propagandu (marketing). Slabiny domaceho mainstreamu su dobre viditelne ked sa porovnava s lepsie financovanymi a profesionalne na vyssej urovni v zahranicnych mediachi. Ani tie vsak nemusia byt bezchybne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kopec antirusov a proeu a prousa a vseobecne ludi si uziva skazeny svet (zapad ci vychod, to je fuk), parazituju na nom, vyuzivaju treti svet (lacna pracovna sila).
V tom lepsom nevedia o tom, v akych podmienkach maju tie znackova rifle zosite.. V tom horsom to vedia, a je im to jedno, lebo ved aj cinan ma sancu stat sa zapadniarom, ved co, staci len utiect na zapad a vsetkym nam bude super.
Kopec ludi, to je fuk, koho fanusikovia, si nakupia byty za lacne hypoteky, lebo v tom vedia chodit a potom pre "sprostejsie" (rozumej nevedia v tom chodit) rodiny su byty nedostupne..
Dalo by sa pokracovat, ale nie len rus si uziva "skazeny zapad".
A nezabudajme na ludi, ktori zamestanvaju inych ludi, ale z platu im zoberu 50% a nie su zrovna stat, len kseftarmi s pracovnou silou, to je mnamka skazeneho sveta.. Nepisem teraz o mafii, ale o legalnom sprostredkovani prace a uzere na ludoch, ktori sa nevedia hybat v danej sfere tak pruzne, pretoze konkurencia a podobne..

Pytam sa, ale odpoved som nikdy nedostal, na koho ukor si zije ten zapad tak dobre? Ak by sme premenovali svet na zapad, cely svet by bol pod zapadnou mocou, boli by vsetci stastni ? Naozaj niekto veri, ze by mohol CELY svet zit tak na vysokej nohe, ako USA ?!
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: So 16 07, 2022 10:51 pm
Eduard Chmelár: Takze takto, pan Rostas a naozaj naposledy: nie, ani osobnými útokmi ma nevyprovokujete k serioznej diskusii s Vami. Vy si to pred svojimi ovečkami môžete vyhodnotiť akokoľvek, ale mne každá hlúposť nestojí za reakciu. Mám Vás prečítaného a občas sa nezdržím smiechu, aký ste obludný manipulátor. Ktoze ma to obvinuje z priehladnej pozy? Clovek, ktory sa hanbi za svoju minulost tak, ze si pridava k svojmu menu komicke pridavky a nechava sa fotit v pozach vychodnych mudrcov? Ale no tak! :-D :-D Co je uz menej usmevne je, ako zneuzivate dovercivost ludi.
Čo tým chceš povedať? Nemáš nič prínosné, tak potrebuješ rýpať ?

Čo ja mám s Rostasom, s Chmelárom? Prečo by som sa mal zaoberať tým, čo o sebe vravia.
Prečo by som sa mal vôbec zaoberať autormi nejakých článkov. Stačí mi vedieť o koho ide.

Mňa zaujíma obsah, fakty, pridaná hodnota.

Ak niekto spočíta kolko miliónov dávajú USA do mimovládok v SR, koľko je od Soroša, kolko priamo od kongresu USA, tak mu zatlieskam a vôbec ma nezaujíma či je to redaktor z denníkaN, Sme, Pravdy... zdroj mám proste na háku. Zaujímajú ma len fakty, informácie a čísla.
Franto napísal: So 16 07, 2022 10:51 pm Ak budeš chcieť, internet je toho plný, nájdeš si o tom viac.
Nechcem riešiť sračky. A stále ich tu dávaš ... V tom sa vyžívaš ty. Pošli to bulváru.
Franto napísal: So 16 07, 2022 10:51 pm K ostatnému čo si napísal, Ti už odpísal Kosa a ja s ním súhlasím.
S čím súhlasíš? Kosa zistil, že správa o rusoch verbujúcich žoldnierov bola pravdivá a uverejnil ju aj denník N. Akurát denník N si za to pýta peniaze. Z hlavných správ som sa to dozvedel zadarmo. Na Sme som to nevidel.

Kosa zistil, že to čo písali o maďaroch bolo publikované v bulvári Blikk. Objavil teplú vodu, ved to tam majú na fotke!
Je mi jedno ako si to naformulovali, ani jedno spravodajstvo u nás o tom neinformovalo . Pre mňa pridaná hodnota v tom, že to zapadá do agendy Orbána, ktorému na srdci ležia osudy všetkých maďarov. Nielen tých čo žijú v Maďarsku, ale aj tých u nás, na UA, v V Rumunsku, Srbsku atd. Bodka. Niet viac čo rozoberať.

Najprínosnejšou vecou z Hlavných správ bol blog od kanadského profesora. Ďalšia osobnosť. Jeho vyjadrenia sledujú milióny ľudí, učil aj na Harvarde, Vyšla mu kniha aj na Slovensku. https://sk.wikipedia.org/wiki/Jordan_Peterson

Čo o tom Kosa napísal?
Kosa napísal: So 16 07, 2022 11:38 am
Ostatne sa mi nechce linkovat. Ked nieco nie je v mainstreame, to neznamena, ze ten o tom rad pomlci.
Citat tzv. analytikov, ktori sa dnes roja ako kobylky a serviruju len svoje dojmy je vyplnanie redakcnej plochy ako tomu ja hovorim. Novinarcina pre mna je investigativa s dokazmi, a suche fakty.
Nenapísal nič. A práve v tom by našiel svoje ,,suché fakty,, Napríklad mňa zaujalo, že keď amíci vyberali sudcu najvyššieho súdu, tak postavili kritérium, že musí to byť žena a černoška. Nie kvalifikácia bola dôležitá, ale pohlavie a rasa. :roll:

To vyvoláva otázku: záleží vôbec na kvalifikácii?
Teraz, technicky vzaté, oznámenie obmedzenia kandidatúry na ženy a černochov znamená obmedzenie potenciálneho súboru kandidátov o 50 % (približná relatívna prevaha žien vs. mužov) a potom o ďalších 87 %, keďže černosi USA tvoria 13% populácie. Ide teda o apriórne obmedzenie pravdepodobnosti výberu najkompetentnejšieho kandidáta na [100-(0,5*.13)] = 93,5 %. To je obrovské obmedzenie. To znamená, že je také dôležité vybrať si černošku (nie moje slová), že 18 z 20 potenciálne kvalifikovaných uchádzačov bude vyhodených už spred brány. A toto obmedzenie, ktoré je až na tie najhoršie dôvody neopodstatnené, je podľa môjho odhadu (vzhľadom na kľúčovú dôležitosť pozície) chybou.


To je podobná absurdita ako ked sme tu dávali, že niektoré firmy začali diskrimináciu iných firiem, ked v ich správnej rade nesedí aspoň jeden černoch, homosexuál a pod... Proste šibnuté veci. Posadnutosť. Ten profesor sa zamýšla nad tým, že Západ proste začína byť zdegenerovaný, morálne upadať a ide zlou cestou. Prirovnal to k Rusku, ktoré si kedysi zvolilo marxizmus a zdegenerovalo na 100 rokov.

Velmi zaujímavé veci píše , čo sme preberali aj tu. Že jednou zo zámienok Ruska k zabratiu Krymu a Donbasu boli zásoby energií, ktoré by z Ukrajiny spravili sebestačnú krajinu a dodávateľa do EU:

Ukrajina má obrovské a relatívne nedávno (cca 2010) objavené vlastné zdroje ropy, najmä v okolí Azovského mora a na severovýchode – napríklad dostatok zemného plynu na to, aby sa mohla stať hlavným dodávateľom tohto zdroja do Európy (a tým predstavujú hrozbu pre európsku závislosť od ruských zdrojov). Ukrajina má tiež – aj keď možno nie po súčasnej vojne – obrovskú skladovaciu kapacitu pre petrochemické zdroje, ďalšiu výhodu, ktorá by mohla obmedziť vplyv, ktorý môže Rusko uplatniť na svojich európskych zákazníkov, poskytnutím nárazníka proti akýmkoľvek náhle uloženým obmedzeniam dodávok. V poslednom desaťročí Ukrajina aktívne presadzovala dohody so spoločnosťami ExxonMobil, Shell a Chevron o vývoji a exporte svojich nových zdrojov.

Prozápadná revolúcia na Ukrajine v roku 2014, ktorá zvrhla vtedajšiu tamojšiu proruskú vládu, len málo upokojila ruské mysle. Následná invázia na Krym umiestnila podstatnú časť nových ukrajinských zásob ropy do ruských rúk. Neskoršia invázia do oblasti Donbas (na spomínanom severovýchode), údajne na podporu tamojších proruských separatistov, bola možno motivovaná podobnými dôvodmi.


Takisto som sa dozvedel o akademickej prednáške ďalšieho profesora - politológa, ktorý viac-menej predikoval zničenie UA už v 2015. Prednáška je na YouTube so sledovanosťou 30 miliónov !

Mnohí ľudia, ktorí sledovali moju diskusiu s Dr. Kaganom, mi navrhli, aby som si rozšíril svoje chápanie preskúmaním práce Dr. Johna Mearsheimera z Chicagskej univerzity, ktorý ponúka alternatívny výklad: taký, ktorý konkrétnejšie poukazuje na chyby Západu. Ide o pozoruhodne prezieravú prednášku Dr. Mearsheimera z Chicagskej univerzity z roku 2015 pod názvom Prečo je Ukrajina chybou Západu? (dostupné na YouTube a teraz ho sleduje tridsať miliónov ľudí – na akademickú prednášku neslýchané číslo). Obával som sa, že Mearsheimer by mohol byť nejakým relatívne jednoduchým spôsobom ruským apologétom, hoci sa nezdá, že by to tak bolo.

V mimoriadne prehľadnej hodinovej prezentácii Mearsheimer vysvetlil, že expanzionizmus NATO a EÚ na Ukrajinu (pozvanie ponúknuté Ukrajine na vstup do EÚ; formálne vyhlásenie o vhodnosti rozšírenia NATO na Ukrajinu) už predstavuje a bude naďalej predstavovať netolerovateľnú hrozbu. Rusom, ktorí považujú Ukrajinu za integrálnu súčasť širšej sféry ruských záujmov a ako nevyhnutný nárazník medzi Európou, ktorá v rokoch 1812 a 1941 s hrozným účinkom napadla Rusko a ktorá dnes nie je pre ruské oči o nič dôveryhodnejšia ako predtým. Mearsheimer porovnáva prvý prvok tohto pohľadu s americkou Monroeovou doktrínou, ktorá robí západnú pologuľu posvätnou, povedzme, pokiaľ ide o pohyb sovietskych rakiet na Kubu) a druhý s tvrdou realitou rozdielu v dôležitosti Ukrajiny pre Rusko (kľúčová) a na Západ (irelevantná, okrem prepravy ruského zemného plynu a akejkoľvek súčasnej ťažby na účely plytkej morálnej pózy). Mearsheimer ostro tvrdí (a to do značnej miery vysvetľuje Putinovu potenciálnu motiváciu), že Rusko by radšej videlo Ukrajinu zničenú, zrovnanú so zemou, než by sa pohodlne usadila v západnej sfére vplyvu. Povedal to nie minulý mesiac alebo minulý týždeň v reakcii na inváziu na Ukrajinu, ale pred siedmimi rokmi v roku 2015.


Kosa napísal: So 16 07, 2022 11:38 am Pokial ma alternativne medium take renome vid https://sk.wikipedia.org/wiki/Hlavné_správy,
tak napr. ja to povazujem za stratu casu nieco take citat.
Už som povedal: darovanému koňovi na zuby nepozerám.
Kto nerozumie konceptu, že každá minca má dve strany, že každý zdroj má dobré veci, aj zlé veci, že každý človek má pozitívne, aj negatívne stránky, nech už prosím NEROZOBERÁ ZDROJ, len OBSAH. Stokrát som to tu povedal a stokrát sa tí istí ľudia vyjadrujú k podružným veciam, nie k obsahu. Je to úbohe.

Čo také v tej wikipédii je? Že sem-tam pustia nejakú dezinfo pre hlupákov? O tom viem. Ruské zdroje ma nezaujímajú.
Že po nich idú konšpiratori.sk ? Aj o tom viem. Ú čelovo zriadená komisia - stará finta, kladivo na čarodejnice.

Tomuto hoaxu sa rehlím, lebo sa stal teraz pravdou:

V roku 2016 napríklad recyklovali hoax, že „Putin vytláča dolár zlatým rubľom“, pričom tvrdili, že Rusko ako odvetu za západné sankcie prestane robiť obchody v dolároch, čím zasadí tvrdý úder Američanom. Tento hoax šíril už dva roky predtým dezinformačný Aeronet.cz a bol medzitým vyvrátený. Hlavné správy článok po pár dňoch stiahli.[17][1]

Aj to sme rozoberali: V roku 2018 sa v prieskume dôveryhodnosti slovenských médií výskumného centra Reuters Institute for the Study of Journalism umiestnili hlavnespravy.sk na piatom mieste :lol:

Nevravel tu niekto, že všetko sa vyvíja, teda aj zlé média sa pod paľbou kritiky môžu zlepšovať?
Napríklad si dávať pozor aby na všetko dávali zdroje a nedrážiť tak rozzúrených mainstreamových psov?

Dnešné čítanie z HS na počesť Franta, ktoré si doplním o 2 x správy v TV, aby som sa náhodou nestal obeťou dezinfo:

Ivana Trumpová zomrela v dôsledku pádu. Newyorský úrad hlavného súdneho lekára v piatok uviedol, že 73-ročná exmanželka Donalda Trumpa zomrela na zranenia trupu spôsobené nárazom

Biden v Saudskej Arábii neuspel. Na záver sa znova pustil do princa:

Najlepším dôkazom „úspechu“ rozhovorov je však skutočnosť, že Biden po nich povedal, že saudskoarabského korunného princa považuje za zodpovedného za vraždu novinára Chášukdžího a neľutuje svoje predchádzajúce hrozby, že v súvislosti s vraždou novinára urobí zo Saudskej Arábie „darebácku krajinu“. Zároveň Biden saudskoarabského korunného princa varoval pred budúcimi útokmi na disidentov.

Južná hranica Maďarska „je prakticky obkľúčená kvôli nelegálnej migrácii“. Majú zbrane, hovorí Szijjártó

Po stretnutí s rakúskym kolegom Alexandrom Schallenbergom vo Viedni Péter Szijjártó uviedol, že maďarské úrady zadržali tento rok na južnej hranici krajiny zatiaľ viac ako 120 000 nelegálnych migrantov, informuje CNN Prima News

Komentár exministra Draxlera k návšteve Bidena :) :

„Takže prezident Biden pristál v Saudskej Arábii. S korunným princom bin Salmanom sa zvítali ako najlepší kamoši. Pripomeňme: korunný princ bol aj podľa amerických agentov za smrťou k režimu nepriateľského komentátora, ktorého na saudskom konzuláte v Istanbule saudskí agenti zabili a potom rozštvrtili. Aby sa tela ľahšie zbavili,“ poznamenáva v úvode svojho komentára Juraj Draxler.

Pripomenul, že americký prezident navštívil krajinu, ktorá sa spolupodieľa na krvavej občianskej vojne v susednom Jemene a nielen to.

„V Saudskej Arábii každý rok popravia niekoľko desiatok ľudí, ktorí sú buď proti režimu alebo sa spreneveria niečomu, čo sa nepáči náboženskej polícii. Ide o režim, ktorý napríklad šoférovať ženám povolil len nedávno. Ešte nemôžu kopu iných vecí, z hľadiska práva sú viac-menej majetkom manžela.“


Orbán dnes vo verejnoprávnom rozhlase:

„Nikto si 24. februára nemyslel, že vojna medzi Ukrajinou a Ruskom nebude len konfliktom, ale že bude znamenať koniec éry a začiatok novej éry vojny v európskych dejinách,“ povedal Orbán pre verejnoprávny Kossuth Radio.

Okrem konvenčných frontov sa vojna vedie aj vo svetovom hospodárstve, najmä v európskom, čo dokazujú rastúce ceny energií, povedal.

Jedna „veľká bitka“ sa bude viesť o zdroje energie a životné náklady a dostupné náklady na energie. Ďalším je pravdepodobne „boj o pracovné miesta“, keďže sankčné politiky a vojna tlačia európsku ekonomiku do recesie, povedal. Zatiaľ čo Maďarsko stále čelí nedostatku pracovnej sily, Orbán poradil: „Každý, kto má prácu, aby si ju vážil, a robil všetko pre to, aby si ju udržal, pretože sa očakáva, že nasledujúce mesiace prinesú do Európy hospodársku recesiu.

Cena elektriny vzrástla v dôsledku vojny päťnásobne a cena plynu trojnásobne, povedal.

No kde inde sa môžem dočítať o tom, čo ten zlý Orbán, ktorý s obrovskou prevahou 3x vyhral demokratické voľby povedal v rozhlase? Máte inú alternatívu? :lol:

:beer:


_________________________________________________________________________


Keďže ide o vlákno o slovenskej politike, založil som osobitné vlákno o maďarskej politike.
Chcel som aby začínalo odpoveďou Franta ohľadom Orbána. Keďže sa nedá presunúť príspevok tak, aby z neho ostal zbytok tu, kopírujem Frantovú odpoved, aby sa nestratila:
Franto napísal: So 16 07, 2022 10:51 pm
Eduard Chmelár: Takze takto, pan Rostas a naozaj naposledy: nie, ani osobnými útokmi ma nevyprovokujete k serioznej diskusii s Vami. Vy si to pred svojimi ovečkami môžete vyhodnotiť akokoľvek, ale mne každá hlúposť nestojí za reakciu. Mám Vás prečítaného a občas sa nezdržím smiechu, aký ste obludný manipulátor. Ktoze ma to obvinuje z priehladnej pozy? Clovek, ktory sa hanbi za svoju minulost tak, ze si pridava k svojmu menu komicke pridavky a nechava sa fotit v pozach vychodnych mudrcov? Ale no tak! :-D :-D Co je uz menej usmevne je, ako zneuzivate dovercivost ludi.
JUGGLER napísal: Ne 17 07, 2022 12:42 amČo tým chceš povedať? Nemáš nič prínosné, tak potrebuješ rýpať ?

Čo ja mám s Rostasom, s Chmelárom? Prečo by som sa mal zaoberať tým, čo o sebe vravia.
Prečo by som sa mal vôbec zaoberať autormi nejakých článkov. Stačí mi vedieť o koho ide.

Mňa zaujíma obsah, fakty, pridaná hodnota.
Aby si vedel koho čítaš. Koho články odporúčaš čítať, resp. ich vnímaš ako relevantný zdroj. Lebo ak to nečíta niekto, tak je podľa Teba ovca a nespráva sa rozumne. Rostas je predsa vydavateľom Zem a vek a jeho smerovanie je v jeho rukách. To je jeho recept, zobrať za hrsť pravdy, lopatou tam lopatou alebo ešte lepšie bagrom kopec klamstiev, na záver pridať niečo na vystrašenie ľudí. No a keď sa pozrieš na jeho osobu, že aj svoje meno zmenil, len preto aby znelo lepšie. Opitý s pištoľou robil cirkus, že musela zasahovať polícia, bol dokonca aj odsúdený za to, čo píše...

To je podľa mňa úplný základ, že sa zaujímam nielen o to, ČO niekto ale aj o to, KTO to hovorí. A pravdaže činy potom povedia vždy najviac.

Keď Chmelár konečne vidí veci správne a povie pravdu čo je Rostas zač, tak tým sa zaoberať nebudeš... vedome si dávaš klapky na oči.
Franto napísal: So 16 07, 2022 10:51 pm Ak budeš chcieť, internet je toho plný, nájdeš si o tom viac.
JUGGLER napísal: Ne 17 07, 2022 12:42 amNechcem riešiť sračky. A stále ich tu dávaš ... V tom sa vyžívaš ty. Pošli to bulváru.
Väčšinou keď sa človek baví s konšpirátorom, tak je nútený ísť o poschodie nižšie. Nakoniec sa debatuje v suteréne. Zamysli sa nad sebou konečne, sám sa tu oháňaš pravidlami a následne tu nemáš problém označiť niekoho reakcie za hlúposti, somariny, sračky...

Ak aj vnímam negatívne niektoré články, ktoré tu hodíš, nikdy som Ti nepovedal, že sú to sračky. Mimochodom, pre Teba sú prijateľné zdroje aj chŕliče sračiek (Zem a vek, Hlavné správy a pod.).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

JUGGLER napísal: Ne 17 07, 2022 12:42 am Mnohí ľudia, ktorí sledovali moju diskusiu s Dr. Kaganom, mi navrhli, aby som si rozšíril svoje chápanie preskúmaním práce Dr. Johna Mearsheimera z Chicagskej univerzity, ktorý ponúka alternatívny výklad: taký, ktorý konkrétnejšie poukazuje na chyby Západu. Ide o pozoruhodne prezieravú prednášku Dr. Mearsheimera z Chicagskej univerzity z roku 2015 pod názvom Prečo je Ukrajina chybou Západu? (dostupné na YouTube a teraz ho sleduje tridsať miliónov ľudí – na akademickú prednášku neslýchané číslo). Obával som sa, že Mearsheimer by mohol byť nejakým relatívne jednoduchým spôsobom ruským apologétom, hoci sa nezdá, že by to tak bolo.

V mimoriadne prehľadnej hodinovej prezentácii Mearsheimer vysvetlil, že expanzionizmus NATO a EÚ na Ukrajinu (pozvanie ponúknuté Ukrajine na vstup do EÚ; formálne vyhlásenie o vhodnosti rozšírenia NATO na Ukrajinu) už predstavuje a bude naďalej predstavovať netolerovateľnú hrozbu. Rusom, ktorí považujú Ukrajinu za integrálnu súčasť širšej sféry ruských záujmov a ako nevyhnutný nárazník medzi Európou, ktorá v rokoch 1812 a 1941 s hrozným účinkom napadla Rusko a ktorá dnes nie je pre ruské oči o nič dôveryhodnejšia ako predtým. Mearsheimer porovnáva prvý prvok tohto pohľadu s americkou Monroeovou doktrínou, ktorá robí západnú pologuľu posvätnou, povedzme, pokiaľ ide o pohyb sovietskych rakiet na Kubu) a druhý s tvrdou realitou rozdielu v dôležitosti Ukrajiny pre Rusko (kľúčová) a na Západ (irelevantná, okrem prepravy ruského zemného plynu a akejkoľvek súčasnej ťažby na účely plytkej morálnej pózy). Mearsheimer ostro tvrdí (a to do značnej miery vysvetľuje Putinovu potenciálnu motiváciu), že Rusko by radšej videlo Ukrajinu zničenú, zrovnanú so zemou, než by sa pohodlne usadila v západnej sfére vplyvu. Povedal to nie minulý mesiac alebo minulý týždeň v reakcii na inváziu na Ukrajinu, ale pred siedmimi rokmi v roku 2015.
Trocha offtopic, keďže sa to netýka priamo témy SK politiky, ale keď si už spomenul toho Mearsheimera tak dávam link na jednu z jeho posledných prednášok z polovice júna: https://www.youtube.com/watch?v=qciVozNtCDM

Je mi úplne jasné, že miestni "myslitelia" budú aj tohto profesora na Chicagskej univerzite, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších vedcov z oblasti politológie v Spojených štátoch posielať na vyšetrenia k odborníkom :D
Naposledy upravil/-a Peter222 v Ne 17 07, 2022 10:30 am, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To je take dojemne.. Na jednej strane hajit zaujem klienta, na druhej byt v konflikte zaujmov v inom pripade.. ich web uz ani nefunguje..
https://www.mediahub.sk/unikla-e-mailov ... slovensko/
https://transparency.sk/sk/prve-pokuty- ... ch-firiem/
To som ani nezachytil, ten joj mail leaks, to je nejaky hoax ?

Je vobec potom mozne urobit nejake "leaks" ked "obvineneho" chrani pravny system, ktory sam podvadza ?

A je toho viac, https://dennikn.sk/1282969/dankov-priat ... edostatky/

A tak v nedelu ludia radi pojedaju zmrzlinu, niekto tu pisal, ze sa v potravinach nakupuju kvalitne veci, no pozor na toto "Z trhu sťahujú zmrzlinu, v ktorej bol potvrdený obsah biocídnej látky etylénoxid. Ide o vanilkovú zmrzlinu značky Häagen-Dazs (Etylénoxid je zvlášť nebezpečný jedovatý bezfarebný plyn, ktorý sa klasifikuje ako možný mutagén, možný karcinogén a je potenciálne toxický pre reprodukciu.)". Varovanie prislo v dvoch mediach o tyzden neskor, ako v desiatkach medii na zapade..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kriza? Podpora malych podnikov? Hm..


https://www.dsl.sk/article.php?article=26329

Slovensko má pomôcť IT gigantovi Samsung 9 miliónmi eur
Samsung žiada o investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov, ktorú by využíval od budúceho roka do roku 2027.
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Samsung patri medzi 20 najvacsich firiem sveta, hodnotou svojich akcii. Hodnota firmy je zhruba patnasobok slovenskeho HDP.

Len na porovnanie, pred tridsiatimi rokmi patrili medzi 20 najvacsich firiem uplne ine firmy. Ani jedna z nich sa neudrzala.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nevie nahodou niekto, ci dotycna autorka toto naozaj napisala, alebo je to len fotomontaz niekoho neprajneho?

Obrázok
Odoslané z počítača
visvk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 11 11, 2020 9:07 am
Been thanked: 4 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa visvk »

iceberg8 napísal: Št 21 07, 2022 2:11 pm Nevie nahodou niekto, ci dotycna autorka toto naozaj napisala, alebo je to len fotomontaz niekoho neprajneho?
Fotomontaz od Nadcasove Spravodajstvo.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Nishin »

iceberg8 napísal: Št 21 07, 2022 2:11 pm Nevie nahodou niekto, ci dotycna autorka toto naozaj napisala, alebo je to len fotomontaz niekoho neprajneho?

Obrázok
V hornom pravom rohu "@nadcasovespravodajstvo - entertainment website" a teba ani nenapadne si sameho dopatrat zdroj a overit si kde to vzniklo.
Potom sa divime, ze slovaci patria k najhorsim v rozoznavani dezinformacii v EU.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kto je vlastne Romana Tabak? :) To bude nejaka hviezdicka z bulvaru alebo z Twitcha? :D
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Zevraj nejaka tenistka.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin, neprehanaj. Nasi politici su taki, ze obcas zadreli poriadne "hlasky", takze neviem co od nich ocakavat. Niektora politicka ani opakovane nevie aku mame DPH, tak z nich prosim nerob jadrovych fyzikov..
Okrem toho, tato osoba neviem ci nepropagovala Rusko ako take.. Takze neviem kam ju zaradit, kedze u nas sa casto ludia zaraďujú..
Mne islo o to, ci ONA povedala to, co je tam napisane, a ak nie, preco jej to niekto vlozil do ust. Povedala to alebo nie, a ak ano, kde, a ak nie, aky humor je toto ?
Odoslané z počítača
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Murosik »

Nishin napísal: So 23 07, 2022 11:09 am V hornom pravom rohu "@nadcasovespravodajstvo - entertainment website" a teba ani nenapadne si sameho dopatrat zdroj a overit si kde to vzniklo.
Potom sa divime, ze slovaci patria k najhorsim v rozoznavani dezinformacii v EU.
Ako to, ze mu to nenapadne. Jeho prispevok mi prisiel uplne ako overovanie si hodnovernosti príspevku a nie ako prezentovanie faktu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Obcas sa ku mne dostane taketo nieco, som zvedavy tvor, a aby som vedel reagovat, tak si chcem zistit, ci je to pravda, alebo nie je. Nepodarilo sa mi to cez google. Ak to je pravda, zasmejem sa na tom, ale mohlo to byt myslene ako vtip, preto ma zaujimalo kde to bolo, ak to bolo. Ak by to bol cisty hoax, tak by som upozornil toho, kto mi to poslal, ze je to hoax.
Odoslané z počítača
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

Návrat Dzurindu a Mikloša (dúfam aj Beblavého) vyzerá stále viac reálne.
miki.jpg
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Glogol »

Trocha ma trapi ze KDH ( konzervativci co nechcu OLANO) sa uz potacalo nad 5% a teraz ....snad to nedopadne ze SDKU 4,9 a KDH tiez ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: St 03 08, 2022 2:35 pm Návrat Dzurindu a Mikloša (dúfam aj Beblavého) vyzerá stále viac reálne.
Recyklácia funguje. Ja osobne by som Dzurindu a Sulíka vo vláde už nechcel zažiť (SDKU a SaS by som aj volil ).
Politici s osobnostnými vadami a starými hriechmi by sa nemali vracať. Že by Slovensko nemalo lepších? Mikloša ako financministra by som akceptoval. Ale so Sulíkom to budú zase dvaja kohúti na jednom smetisku...hrôza pomyslieť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Peter222 »

Takéto ekonomické esá nám tu fakt chýbali :D srandisti sa teda vracajú, možno aj 4% dosiahnu.

https://plus7dni.pluska.sk/rozhovory/iv ... tit-hlavou
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: St 03 08, 2022 3:28 pmŽe by Slovensko nemalo lepších?
To snad nemyslis vazne tuto otazku. Kukni ake odborne esa su v OLANe.

Sulik s Miklosom by si riadne skakali do kapusty :D

A co s tym ma Beblavy?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Martin7 »

wladas napísal: St 03 08, 2022 5:08 pm A co s tym ma Beblavy?
Beblavý s tým nemá nič. Preto som použil slovo ,,dúfam". Je síce ako líder strany absolútne nepoužiteľný (Spolu), je to ale jeden z najužitočnejších politikov v histórii. Prišiel s veľkým množstvom kvalitných zákonov. Zrovna on je prínos v sociálnej časti politiky.

Juggler, Peter222:
Ak sa vám nepozdáva SaS, Dzurinda a Mikloš - ok.
Skúste teda napísať ideálnych kandidátov na ministerské posty podľa vás.
(môže napísať kto chce, nie len oni dvaja)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"