Slovenská politika

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa Peter222 »

Lacná elektrina i plyn od Sulíka nebudú, minister Hirman to mení. Hľadá sa iné záchranné lano
https://www.trend.sk/financie/lacna-ele ... position=8
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa miror »

S elektrinou a plynom je to nekonečná pesnička ako všetko, čo riešia politici. Nakoniec to dopadne tak, že po strašení ľudí Tí tak obmedzia spotrebu, že bude dosť plynu aj elektriny a cena na burze proste klesne. Zvýšené ceny pre priemysel zaplatia v cenách produktov - inflácií.

Na 90% voličov bude stačiť, že nebudú mať vysoké účty za energie.To že im v dôsledku toho uberá inflácia úspory a znižuje sa im kúpna sila, si nespoja a budú spokojní ako to dopadlo.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa jogo »

Peter222 napísal: Ut 27 09, 2022 3:44 pm Lacná elektrina i plyn od Sulíka nebudú, minister Hirman to mení. Hľadá sa iné záchranné lano
https://www.trend.sk/financie/lacna-ele ... position=8
Tato vláda chce silou-mocou dostať ľudí do ulíc....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"keďže domácnosti majú zafixované ceny elektriny do konca tohto roka a od budúceho roka sa uvidí."

uvedomuje si energetik, ze prave januar a februar je najvacsia spotreba, co sa kurenia tyka?

a mam kurit za "uvidi sa" cenu?

On mozno tak tankovat vie, ze mu povedia "uvidi sa" cenu pri pokladni, ale priemerny jedinec tejto republiky to tak rozhodne nevie (alebo o tom nevie, ze to nevie)..
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 757 times
Been thanked: 81 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa rmaly »

jogo napísal: Ut 27 09, 2022 5:46 pm
Peter222 napísal: Ut 27 09, 2022 3:44 pm Lacná elektrina i plyn od Sulíka nebudú, minister Hirman to mení. Hľadá sa iné záchranné lano
https://www.trend.sk/financie/lacna-ele ... position=8
Tato vláda chce silou-mocou dostať ľudí do ulíc....
takze 31.12. budem cely den kurit tak na 30 stupnov, nech mi to potom co najdlhsie vydrzi :) :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To len potvrdzuje , že Sulík je také isté táradlo ako Matovič. Takisto vidíme ako sa vyfarbuje Hirman..presne tak ako ho opísali v článku za ktorý som bol sprdnutý...Houby je to odborník..v parlamente populista, čo všetko treba urobiť pre národ, ale v praxi pokakaný ako fialová vláda. Dobre ho opísali aj oni..že nevie, čo robiť, tak sa inšpiruje od nich.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Energetickú politiku som presunul sem. Vo vlákne ,,energetika bývania,, preferujem trvalé info ako zlepšiť energetiku bývania.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa iceberg8 »

rmaly napísal: Pi 30 09, 2022 11:13 pm

takze 31.12. budem cely den kurit tak na 30 stupnov, nech mi to potom co najdlhsie vydrzi :) :)
Tiez som takto rozmyslal, ale to by si musel zabezpecit, aby tie kWh ktore minies 31.12 aj zaevidovali, cize bud mat smart elektromer, alebo nejaky odpocet, ktory nebude zadarmo :)
Ale asi si to nemyslel vazne, len doplnam, ak by to niekto myslel vazne :)
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa miror »

Odpocet plynomeru alebo elektromera moze zdarma nahlasit aj uzivatel, robil som to tak aj minule roky, podla zmeny ceny plynu (aj v minulosti to o niekedy desiatky % stupalo alebo klesalo) som vzdy mailom im poslal stav a ten dali normalne do faktury.
Neuznavam tie ich vypocty, kolko bol akoze stav k31.12., nakolko nikto nevie okrem mna kedy som zacal kurit, ci som nebol odideny a nekuril atd. A desiatky € sa na vhodne nastavenom odpocte k 31.12. znrocneho uctu dali usetrit.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 757 times
Been thanked: 81 times

Re: ENERGETIKA BÝVANIA

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal: So 01 10, 2022 7:49 am
rmaly napísal: Pi 30 09, 2022 11:13 pm

takze 31.12. budem cely den kurit tak na 30 stupnov, nech mi to potom co najdlhsie vydrzi :) :)
Tiez som takto rozmyslal, ale to by si musel zabezpecit, aby tie kWh ktore minies 31.12 aj zaevidovali, cize bud mat smart elektromer, alebo nejaky odpocet, ktory nebude zadarmo :)
Ale asi si to nemyslel vazne, len doplnam, ak by to niekto myslel vazne :)
Ahoj, nemyslel som to vazne. Co sa tyka tej zmeny, mam dojem, ze vzdy ked sa menila sadzba, tak pred tym odcitali (ano, neprisli by 1.1. rano, ale asi koncom roka odcitat alebo by vyziadali nahlasenie cez nejaky web...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Zajtra po 12 hodine v relácii Sobotné dialogy na Slovensko1 bude Peter Cmorej debatovať s Igorom Matovičom. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Adammd »

nech urobi promo na ako-investovat nejak podprahovo 8)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výsek rozhovoru s Krajčim - ministrom zdravotníctva počas pandémie 2020-2021 .

Musel som pozrieť do wiki aby som si pripomenul udalosti, keď meškali dodávky vakcín z EU a s Matovičom doviezli Sputnik. To viedlo k prepuknutiu vládnej krízy, v ktorejj koaličné strany Za Ľudí a SaS podmienili svoje zotrvanie v koalícii Krajčího odchodom. https://sk.wikipedia.org/wiki/Marek_Kraj%C4%8D%C3%AD

Krajči naštartoval reformy zdravotníctva a rozpráva o tom, aké tlaky zažil, aby štát nenarušil biznis oligarchov:

Marek Krajčí: V kancelárii som mal odpočúvacie zariadenie

Spomenuli ste ale oligarchov v zdravotníctve. Čo to znamená, aký majú vplyv? Máte vlastnú skúsenosť, zažívali ste tlaky od oligarchov ako minister? Ako to vlastne vyzerá?

Rôzne, boli aj nepriame vyhrážky, že môžem zle skončiť. Je to enormný tlak. Treba si uvedomiť, že 90 percent zdrojov, ktoré idú do zdravotníctva, skončia u súkromníkov, hovoríme teda o záujmoch niekedy obrovských hráčov, ktorí nechcú nič nechať na náhodu. Penta má svoj biznis do veľkej miery postavený na zdravotníctve, podniká asi v každom jeho segmente, čím vytvára krížové vlastníctvo a stal sa z nej zdravotnícky oligopol bez dostatočnej regulácie zo strany štátu. Osoba ministra môže výrazným spôsobom pomôcť alebo, naopak, robiť problémy pri napĺňaní ich biznisu. Ja som tlak na moje odvolanie pocítil relatívne skoro, bolo to už v máji 2020, keď o mne začali kolovať na sociálnych sieťach veľmi zvláštne videá, ktoré ma zosmiešňovali prostredníctvom útokov na moju vieru, následne ma začal, samozrejme, rozoberať penťácky bulvár. V tom období som mal vysokú dôveryhodnosť, nad hranicou 60 percent, ktorú bolo potrebné oslabiť. Dobre a zrozumiteľne som komunikoval nástrahy, ktoré nám prinášal nový koronavírus, ako sa pred ním vieme ochrániť a čo nás čaká. Aj ako lídri sme vtedy dokázali zomknúť ľudí proti neviditeľnému nepriateľovi. Výsledkom tejto jednoty bol jeden z najlepších výsledkov Slovenska na svete v prvej vlne pandémie.

Prečo si myslíte, že tam bol organizovaný zámer ísť proti vám?

Som o tom presvedčený, že na mňa účelovo hľadali kompromitujúce materiály. Nevedeli však nič nájsť, pretože nemám absolútne žiadne prepojenia v zdravotníctve. Som v tomto ohľade obyčajný lekár, ktorý sa štyri roky v pozícii poslanca venoval zdravotníckej politike. Hľadali teda inde. Museli to byť celé dni počúvania internetových nahrávok a kázní tímom ľudí so zámerom niečo nájsť a vytrhnúť z kontextu tak, aby mi to čo najviac poškodilo a zavesiť to na sociálne médiá.

Prečo by im na tom tak malo záležať?

Moje karty boli odkryté krátko po tom, ako som sa stal ministrom zdravotníctva, pretože v mojej kancelárii našla moja asistentka dva týždne po nástupe do funkcie za spodnou zásuvkou odpočúvacie zariadenie. Volala kolegov a vedúcemu služobného úradu, čo má urobiť, pretože bolo už veľmi neskoro v noci. Rozhodli sa, že všetko nechajú tak, zamknú kanceláriu, a na druhý deň ráno zavolajú políciu. No na druhý deň, keď sme prišli do práce, zariadenie tam už nebolo.

O ktorej ste prišli do práce?

Hneď ráno prišla moja asistentka, ja až po nej. Lenže v noci ho niekto prišiel vymontovať. Vedeli si dokonca otvoriť ministerskú kanceláriu.

Veď ministerstvo má stálu službu, ochranu, nedá sa tam len tak vniknúť…

Obávam sa, že to len potvrdzuje fakt, že priamo na ministerstve sú ľudia, ktorí sú zapojení do informačných tokov nasmerovaných mimo ministerstva.

Kontaktovali ste políciu? Prečo ste to vtedy nemedializovali?

Medializovať to chcel Igor Matovič, keď som mu to povedal, ale nakoniec to neurobil. Hneď sme zavolali ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ten kontaktoval vyšetrovateľov, ktorí celú vec zaznamenali.

A výsledok? Veď tam musia byť kamery, v budove, na ulici…

Čakali sme a čakáme stále, že sa to nejakým spôsobom vyšetrí, že sa dozviem, čo sa stalo a na čo sa prišlo. Ale do dnešného dňa žiadne závery z tohto incidentu nie sú známe. Roman Mikulec mi povedal, že vieš, vtedy tam bol ešte Lučanský. Aby som sa však vrátil k téme, spätne som rozmýšľal, čo sme v mojej kancelárii prvé dva týždne hovorili a musím povedať, že som tam s mojimi kľúčovými spolupracovníkmi hovoril o našich zámeroch asi všetko. Dotyční ľudia, čo nás odpočúvali, dostali kompletné noty a spoznali moje zámery. Myslím si, že sa to oligarchom určite nepáčilo. S tým si spájam záujem o diskreditáciu mojej osoby. Dá sa to ľahko a jednoznačne vidieť aj na tom, čo vtedy písali jednotlivé médiá. Najmä keď si pozriete, ako o mne písali noviny Penty – Pluska, či týždenník Plus sedem dní. Ich redaktorka, ktorá robila rozhovor s mojou mamou, sa jej priznala, že aj ona musí z niečoho žiť. Tých signálov je viac a viaceré rozhovory boli zjavne cielené na to, aby zdiskreditovali moju osobu.

Nerobili to len médiá Penty, výdatne sa vám posmieval Denník N. Pamätám si na rozhovor s pastorom Dannym Jonesom, ktorý sa neskôr chytal za hlavu, že to považoval tiež za manipulatívny rozhovor…

(Úsmev)… ja som mu hovoril, že to nedopadne dobre.

V každom prípade, Danny Jones to hodnotil ako manipuláciu zo strany Denníka N, čiže nielen Pluska, ale viaceré médiá boli súčasťou toho.

Progresívne N-ko si ide svoje, robili to už pred voľbami. Pluska zo mňa robila náboženského fanatika a vyslovene poštvávala ľudí proti mne až od mája roku 2020, hoci som sa ako minister dovtedy ničím neprezentoval ako kresťan.

Myslíte si, že tie médiá konali na objednávku?

Oligarchovia si „chovajú“ médiá, aby aj s ich pomocou ovplyvňovali verejnú mienku a tlačili na politikov. Mám pocit, akoby nejaká agentúra na mňa hľadala kompromitujúce video, ktoré bolo vystrihnuté zo stredu jednej z mnohých kázní, ktoré som mal. Nakoniec, vieme, že existujú agentúry, ktoré sú zaplatené na to, aby diskreditovali politikov. To nie je nič nové. Osobne si myslím, že za tým boli profesionáli, ktorí presne vedeli, čo robia.

Lenže toto vám krk nezlomilo.

Paradoxné bolo, že moju popularitu sa im napriek tomu nedarilo veľmi skresať, pretože ešte v januári 2021, počas vrcholu druhej vlny, som bol jeden z najdôveryhodnejších politikov. Agentúra Median robila prieskum pre RTVS, kde som mal 38-percentnú dôveru.

Neskôr som sa dozvedel, že naši koaliční partneri sa chceli pomstiť Igorovi Matovičovi tým, že ma odvolajú, čo bolo najjednoduchšie urobiť, keďže pandémia v tom období mala hrozivé čísla.

A práve to bolo nelogické, pretože proti opatreniam, za ktoré verejnosť kritizovala vládu a ktoré ovplyvnili nárast mŕtvych, ste práve hlasovali. Odvolali teda niekoho, kto mal opačný názor. Sulík a Matovič boli vtedy za, vy ste sa stali terčom.

Stále tu niekto bojoval proti opatreniam. Či opozícia alebo dokonca aj vlastný koaličný partner zo SaS. Podrážali nám nohy a potom, keď sa im konečne podarilo docieliť to, po čom túžili a pandémia nabrala na hrozivej sile, tak nás víťazoslávne pribili na kríž. Ale som hrdý na svoj tím na ministerstve, ktorý zabezpečil, že zdravotná starostlivosť neskolabovala a na Slovensku sa nedialo to čo vo Švédsku, Anglicku, či na začiatku pandémie v Taliansku. Odchádzal som v bode, keď bola kombinovaná druhá a tretia vlna zlomená a úspešne rozbehnuté a nastavené očkovanie po celom Slovensku. Škoda, že sa hneď nezačalo očkovať Sputnikom.

Marek Krajčí je poslancom parlamentu a členom zdravotníckeho výboru, v rokoch 2020 – 2021 bol ministrom zdravotníctva, profesiou je detský kardiológ. Roky sa venuje aj dobrovoľníctvu a podpore rôznych charitatívnych projektov doma aj v zahraničí, je laureátom Ceny primátora hlavného mesta Slovenska Bratislavy za nezištnú a účinnú pomoc ľuďom v núdzi.
Namiesto záveru, krátka správa pre našich čitateľov.
Marek Krajčí začne písať do Štandardu. O čom budete písať?

Pokúsim sa písať možno trochu z kuchyne zdravotníckych tém, ktoré sa dejú, o ktorých sa neviete dočítať v našich médiách. Mám skúsenosť, že niekedy mi novinár položí konkrétnu otázku, ja mu odpíšem a keďže sa mu odpoveď nepáči, tak ju neuverejní. Teraz o tom budem písať pre Štandard a teším sa na to.

S čím začnete?

Pozrieme sa spolu na to, ako Penta podniká v zdravotníctve.

Celý článok: https://standard.sk/273684/marek-krajci ... ariadenie/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V deň, ked vláda ohlásila, že cena elektriny nepôjde hore a cena plynu stúpne o 15%, SaS dala z Hlasom dokopy 30 podpisov a ide povaliť vládu. Vláda nedokáže riešiť problémy ľudí - vyhlásil Sulík.

Krajniak: Je to progresívny puč. Hlas, SaS a PS chcú inštalovať úradnícku vládu

“Ja si myslím, že toto je pokus o progresívny puč. Ako vymeniť vládu bez volieb, ale nie s tým, že by nasledovali predčasné voľby, čo by dávalo logiku. Ak si všímam vyjadrenia pána Sulíka a pani Kolíkovej, jedným z variantov je úradnícka vláda, ktorú by menovala pani prezidentka.

To by som považoval za progresívny podvod na voličoch a určite niečo také nepodporím. Nie je správne, keď progresívci nedokázali získať podporu vo voľbách, ani vo vláde a ani v parlamente, ale aj tak sa nevedia presadiť. Medzi progresívcov rátam väčšinu poslancov SaS, Progresívne Slovensko, Hlas.

Pani prezidentka je určite progresívna a jej prejav v parlamente určite k tomuto prispel. To, že o dva dni nasleduje návrh na odvolanie vlády zo strany Hlasu a SaS-ky, mi zapadá do pokusu o progresívny puč,” hovorí podpredseda Sme rodina a minister práce Milan Krajniak o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera.

"Progresívny puč je to preto, lebo keby progresívne strany Hlas, SaS, PS získali väčšinu vo voľbách a ľudia by im dali hlas vo voľbách, nech zostavia vládu. Považujem za nesprávne, aby bola vláda bez volieb, progresívne orientovaná, inštalovaná týmto spôsobom. Myslím, že toto je cieľom poslancov, ktorí predložili návrh na vyslovenie nedôvery vláde," dodáva Krajniak.

Čítajte viac: https://video.sme.sk/c/23085472/krajnia ... vladu.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Pi 02 12, 2022 11:10 pm "Progresívny puč je to preto, lebo keby progresívne strany Hlas, SaS, PS získali väčšinu vo voľbách a ľudia by im dali hlas vo voľbách, nech zostavia vládu. Považujem za nesprávne, aby bola vláda bez volieb, progresívne orientovaná, inštalovaná týmto spôsobom. Myslím, že toto je cieľom poslancov, ktorí predložili návrh na vyslovenie nedôvery vláde," dodáva Krajniak.
Presne tak to vidím aj ja.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa miror »

Z toho SAS sa mi uz prevracia zaludok. Rozdali miliony na nezmyselny vodik, provokovali cely cas ako boli vo vlade, namiesto dokoncenia roboty zasa isli zdvihat popularitu do opozicie a este chcu povalit vladu. Hanbim sa, ze som ich niekolkokrat volil. Vytykali im stale povalenie Radicovej vlady a navrat Fica. Teraz urobili dvakrat co ?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 987
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 132 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Aby tu nebola nuda tak hlasim sa ako poslusna Sulikova ovecka. Hlasovanie o nedovere vlady uz malo prist davnejsie. Seriozne by som asi radsej videl pri moci mafiana Fica nez aktualnu bandu totalnych diletantov s cirkusantom na cele.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa Adammd »

najviac som sa bavil, jak v case covidu vynasali zdravotnikov do neba, nosili na rukach, tlieskali....vsetko pokrytecke...a teraz im zavidia platy
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Treba volit mensie zlo, to nas ucili od zaciatku :)
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

Adammd napísal: So 03 12, 2022 12:34 pm najviac som sa bavil, jak v case covidu vynasali zdravotnikov do neba, nosili na rukach, tlieskali....vsetko pokrytecke...a teraz im zavidia platy
Ja si myslím, že platy doktorom schválili adekvátne ich vzdelaniu a náročnosti profesie. Myslím si, že aj na západe zarába doktor asi 3-násobok západnej priemernej mzdy, tak prečo by nemohol aj u nás mať trojnásobok našej priemernej mzdy. Dokonca som si myslel, že naši doktori už dávno majú trojnásobok našej priemernej mzdy a preto som sa na nich hneval, že prečo chcú ešte vyššie platy a dávajú výpovede. Zase mi bola podaná zavádzajúca informácia zo strany politikov a medii. :?
Len mi je divné, že za vlády Fica doktori 8 rokov mlčali, aj keď nemali 3-násobok priemernej mzdy a teraz(a za čias Radičovej) dávajú nátlakové výpovede...vidím za tým aj politiku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3848
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jogo napísal: So 03 12, 2022 1:31 pm
Adammd napísal: So 03 12, 2022 12:34 pm najviac som sa bavil, jak v case covidu vynasali zdravotnikov do neba, nosili na rukach, tlieskali....vsetko pokrytecke...a teraz im zavidia platy
Ja si myslím, že platy doktorom schválili adekvátne ich vzdelaniu a náročnosti profesie. Myslím si, že aj na západe zarába doktor asi 3-násobok západnej priemernej mzdy, tak prečo by nemohol aj u nás mať trojnásobok našej priemernej mzdy. Dokonca som si myslel, že naši doktori už dávno majú trojnásobok našej priemernej mzdy a preto som sa na nich hneval, že prečo chcú ešte vyššie platy a dávajú výpovede. Zase mi bola podaná zavádzajúca informácia zo strany politikov a medii. :?
Len mi je divné, že za vlády Fica doktori 8 rokov mlčali, aj keď nemali 3-násobok priemernej mzdy a teraz(a za čias Radičovej) dávajú nátlakové výpovede...vidím za tým aj politiku.
nepostrehol som, ze statik co pocita zatazenie napr. mostov bymal vladou urcovanu mzdu, ci autobusar co kazde rano vozi ludi do prace, mohol by som pokracovat ale naco...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: So 03 12, 2022 6:08 pm nepostrehol som, ze statik co pocita zatazenie napr. mostov bymal vladou urcovanu mzdu, ci autobusar co kazde rano vozi ludi do prace, mohol by som pokracovat ale naco...
Kto určuje plat sudcom, prokurátorom, policajtom, starostom, poslancom? Aj lekári robia v prevažne štátnych nemocniciach, tak im plat určuje štát ako predošle vymenovaným profesiam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wladas napísal: So 03 12, 2022 10:58 am Aby tu nebola nuda tak hlasim sa ako poslusna Sulikova ovecka. Hlasovanie o nedovere vlady uz malo prist davnejsie. Seriozne by som asi radsej videl pri moci mafiana Fica nez aktualnu bandu totalnych diletantov s cirkusantom na cele.
Ked tak zmýšlajú v SaS, tak amen. Kašlú na ľudí.
Psy brešú a karavána ide ďalej. Ja hodnotím veci pragmaticky.
Psychopat matovič a psychopat sulík..ich hádky a bonzovanie je ten brechot. Vyrušuje, ale podstata nie je v ňom,
Podstata je v tom, či sa udiali nejaké zmeny. Tie sme chceli. Na to dostal matovič mandát 25% a Sulík 6%.

Podľa mňa zmeny sa udiali. Rozkrádanie sa zastavilo, mafia v bielych golieroch už nie je pri moci.
Kauzy sa riešia tak ako nikdy...vždy nová vláda len slubovala, ale potom nič neriešila. Také procesy sme na Slovensku nevideli. V tom matovič nesklamal.

Nastúpili do covidu. Máme pandémiu za sebou. Prišla vojna, prišla inflácia. Máme vyriešenú energetickú krízu ako nijaká krajina v EU. Ľudia by mali byť šťastní. Ked nie, tak sa treba spýtať čechov, či by prijali nulové navýšenie cien elektriny a plyn +15%. Zdravotníkov vyriešili. Teraz znížili DPH gastru. Čo sa vlastne nevyriešilo? V čom je tá tragédia kvôli ktorej treba váľať vládu? Šašky ma nezaujímajú. Lebo karavána ide ďalej, aj ked psy brešú.

Na Sulíkovi ma rozčuluje, že cez vlastné ego je schopný rozbiť všetko dobré. Stačí vydržať ešte jeden rok a ľudia sa znova rozhodnú kto im má vládnuť. Sulík by mal podporiť všetko dobré, aj ked sám zdrhol z koalície (vydieranie mu nevyšlo ). Zaujímavé bolo, že Sulík bol jediný, čo nevedel vychádzať s matovičom. Za ľudí, ani Sme Rodina neriešitelné trenice s Oľano nemali.

Čo chce Sulík dosiahnuť? Otvorene sa spojil s bývalými Smerákmi. Chce s nimi vládnuť? Chce im držať balóniky?
S kým chce ešte vládnuť, keď každý pľuvá pred ním na zem...Kollár, Šeliga, Oľano, Fico, ĽSNS... Ostáva mu jediná možnosť: Hlas ako bývalý smeráci a progresívci, ktorými si už nechal infiltrovať stranu. Ešte aj ten Klus si teraz odpľul a povedal, že neostane v strane, ktorá pre vlastné ego riskuje návrat Fica a svoju sebadeštrukciu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa miror »

Juggler, pekne napisane. Tiez to tak citim. Nech je Matovic aky chce, osobne ho malokto pozna ale nevytvara tu mafiu, proti mafii 10 rokov vystupoval. Vladnutie mu az tak nejde, proste bol zvyknuty byt opozicnik a to zvladol bravurne - na 25% hlasov. Teraz tam ma inych, stiahol sa trocha do uzadia (aj to bol ustupok, vitaz volieb a kvoli Sulikovi aby zachranil vladu, sa vzdal premiera). SAS skusila to iste vydieranie znova a proste uz im to nevyslo. Pamatam ako pred jednymi volbami Sulik strasil utecencami ako Fico alebo LSNS. On proste nevydrzi nieco tvorit, jeho bavi neustala zmena.
Zodpovednost od SAS by bola nevsimat si Matovica aj keby im robil utoky, on uz je taky, a robit kroky, ktore chceli urobit a cakali to ich volici. Utiekol pred zodpovednostou, par mesiacov je v opozicii a uz vykrikuje ako keby nikdy vov vlade nebol.
SAS je velke sklamanie.

Podla mna ani Progresivne Slovensko nie je to spravne kafe, vymyslel to byvaly HZDS-sak a Smerak a ich myslienky boli strasne lavicove. Vela zalezi aj od toho, kto v akom case vyrastal, ja som dospieval tesne po revolucii a sloboda, volnost a spravodlivost je pre mna vsetko, nie lavicove zasahovanie do politiky. Lavicova politika len podporuje lajdakov a PS mimpripada tym ich ekonomickym programom ako lavica. Progresivni su len s LGBt ale inak sa zdaju ako uplny opak pravicovej ekonomiky.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3848
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Máme vyriešenú energetickú krízu ako nijaká krajina v EU. To snad nemyslis vazne? Ako mame vyriesenu energeticku krizu? Ze ja co kurim plynom zaplatim o 20% viac ako ten co kuri elektrinou. Jemu sa nic nezvysi tak naco by setril? Vnutorny bazen a teplotu v miestnostiach moze mat nadalej nad 24 stupnov. Ak rozdavame / cisty socializmus/ tak aspon vsetkym rovnako. Skonci to tak ako u Orbana benzin po nejakom case energia nebude. A dokedy budeme rozdavat? Ci po nas potopa?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

osamely chodec napísal: Ne 04 12, 2022 5:59 pm Máme vyriešenú energetickú krízu ako nijaká krajina v EU. To snad nemyslis vazne? Ako mame vyriesenu energeticku krizu? Ze ja co kurim plynom zaplatim o 20% viac ako ten co kuri elektrinou. Jemu sa nic nezvysi tak naco by setril? Vnutorny bazen a teplotu v miestnostiach moze mat nadalej nad 24 stupnov. Ak rozdavame / cisty socializmus/ tak aspon vsetkym rovnako. Skonci to tak ako u Orbana benzin po nejakom case energia nebude. A dokedy budeme rozdavat? Ci po nas potopa?
Elektrinu vyrábame hlavne z jadra a uran zdražel neporovnateľne menej ako plyn, tak nemusíme tak zdražovať bežným ľuďom ako Nemci, ktorí idú hlavne na plyn. Veď štát vlastní tretinu elektrárni, tak svoju tretinu elektriny môže predať ľuďom aj bez zisku. Ľudia aj tak majú dosť problémov s infláciou.
https://tradingeconomics.com/commodity/uranium
https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3848
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Jogo snad tebe nemusim vysvetlovat ako funguje trh a preco su trzne ceny take ake su. Snad si nemyslis ze burzu niekto riadi. Takze ak je na burze nejaka cena plynu a elektriny preco by som ako majitel elektrarne predaval pod trh. Ci ideme cestou 1948 a znarodnime energetiku. Liek na vysoke ceny su vysoke ceny. Zial, inak to nejde. A ani nepojde.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 987
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 132 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

osamely chodec napísal: Ne 04 12, 2022 5:59 pmAk rozdavame / cisty socializmus/ tak aspon vsetkym rovnako. Skonci to tak ako u Orbana benzin po nejakom case energia nebude. A dokedy budeme rozdavat? Ci po nas potopa?
Tak nejak.
To ze je vlada totalne nechopna nevadi, hlavne ze rozdava (nase peniaze, nie ich). Staci opit rozkom. Aj tak uz nebudu pri kormidle po dalsich volbach.
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa miror »

osamely chodec napísal: Ne 04 12, 2022 6:44 pm Jogo snad tebe nemusim vysvetlovat ako funguje trh a preco su trzne ceny take ake su. Snad si nemyslis ze burzu niekto riadi. Takze ak je na burze nejaka cena plynu a elektriny preco by som ako majitel elektrarne predaval pod trh. Ci ideme cestou 1948 a znarodnime energetiku. Liek na vysoke ceny su vysoke ceny. Zial, inak to nejde. A ani nepojde.
Veď burza s elektrinou a celý terajší problém s elektrinou je ten, že sa stanovuje cena elektriny nie podľa celkovej ponuky a dopytu celého trhu - všetkých výrobcov ale podľa ceny elektriny z plynových elektrární a to je práve ten politický zásah z minulosti. Takže práve to čo sa deje teraz, je dôsledok nejakej regulácie - zasahovania politikov do trhu. Preto sa ozývajú hlasy, že sa musí vyhláška na nemeckej burze zmeniť (alebo sa už zmenila) a bude to skutočný trh a služby plynových elektrární (ich okamžité vyrovnávanie - reguláciu siete, vlastne prečo to bolo) sa bude reálne ohodnocovať tak ako to je napríklad v Británií. Poplatok za reguláciu bude zodpovedať ich zvýšeným nákladom na prvotnú surovinu - plyn.
A povedie to zasa aj k poklesu ceny plynu, lebo plyn už nebude tak rentabilný na výrobu elektriny, tým ho nebude toľko treba, lebo začnú sa používať napr. batérie (áno, v malom meradle ale musí sa nejako začať, viď Anglicko) a aj regulácia siete (distribučné poplatky) sa budú riadiť trhovo.
miror
Gold Member **
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa miror »

osamely chodec napísal: Ne 04 12, 2022 5:59 pm Máme vyriešenú energetickú krízu ako nijaká krajina v EU. To snad nemyslis vazne? Ako mame vyriesenu energeticku krizu? Ze ja co kurim plynom zaplatim o 20% viac ako ten co kuri elektrinou. Jemu sa nic nezvysi tak naco by setril? Vnutorny bazen a teplotu v miestnostiach moze mat nadalej nad 24 stupnov. Ak rozdavame / cisty socializmus/ tak aspon vsetkym rovnako. Skonci to tak ako u Orbana benzin po nejakom case energia nebude. A dokedy budeme rozdavat? Ci po nas potopa?
myslím, že zrovna kuriči elektrinou nemajú prekúrené domy, kúrenie elektrinou je tak drahé, že by väčšina z nich prijala plyn, keby tú možnosť mali, aj teraz za trocha vyššie ceny

keď už chceme haniť túto vládu za ceny plynu, odporúčam pozrieť ako napr. za 10 rokov Fica zdražoval plyn oproti elektrine. Zlacnel len na Kažimírovom grafe, keď prišlo €.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A co taka potravinova sebestacnost?
Naco mi bude plyn alebo elektrina, ked nebudem mat co jest?


:)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1385 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Komu chce Rišo držať balóniky, keď povalí vládu?


Prieskum: Voľby by v decembri vyhral Hlas. Republika predbehla SaS
Ne 11. dec 2022


Voľby do Národnej rady (NR) SR by v decembri vyhral Hlas-SD so ziskom 19,9 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,8 percenta) a Progresívne Slovensko (10,3 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Štvrtá v poradí by skončila Republika so ziskom 7,9 percenta, za ňou by nasledovala SaS (7,7 percenta).
Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina so 7,3 percenta a OĽANO so ziskom 7%.
KDH by získalo 6% a Aliancia 5,1 percenta.

Pred bránami parlamentu by ostala SNS (3,7 percenta), ĽSNS (3 percentá) a strana Za ľudí (2,7 percenta). Potrebných päť percent by nezískalo ani Maďarské fórum (1,6 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,1 percenta) a Spolu (0,7 percenta).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Otazne je, co je lepsie, co je mensie zlo?
Odoslané z počítača
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 263
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 55 times
Been thanked: 32 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

Padne ci nepadne? Ake su vase stavky? Myslim ze ak padne tak nebude ani pomoc s energiami domacnostiam a to potom budu mat domacnosti riadne peklo, myslim ze take ako tu este nebolo …
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3848
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Snad si nemyslis, ze peklo tu nebude, lebo ho vyriesi nejaky politik ?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 11 12, 2022 10:30 pm Komu chce Rišo držať balóniky, keď povalí vládu?


Prieskum: Voľby by v decembri vyhral Hlas. Republika predbehla SaS
Ne 11. dec 2022


Voľby do Národnej rady (NR) SR by v decembri vyhral Hlas-SD so ziskom 19,9 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,8 percenta) a Progresívne Slovensko (10,3 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Štvrtá v poradí by skončila Republika so ziskom 7,9 percenta, za ňou by nasledovala SaS (7,7 percenta).
Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina so 7,3 percenta a OĽANO so ziskom 7%.
KDH by získalo 6% a Aliancia 5,1 percenta.

Pred bránami parlamentu by ostala SNS (3,7 percenta), ĽSNS (3 percentá) a strana Za ľudí (2,7 percenta). Potrebných päť percent by nezískalo ani Maďarské fórum (1,6 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,1 percenta) a Spolu (0,7 percenta).
Hlas, PS a SAS je liberálny základ a k tomu počítajú, že priberú do počtu KDH a ALIANCIU.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Technicka otazka, ak sa teraz ludia boja novej vlady, nie su volby 2024 len odsunutim tohto problemu ?
Su 2 moznosti, bud si vlada veri, a bola by znovu zvolena hoci aj zajtra rano, alebo ma za usami a zvolena nebude, a v tom druhom pripade, bola by zvolena aj vo feb 2024?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 987
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 132 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa wladas »

Ako by si mohla verit? Prieskumy hovoria jasne. A hruha prilezitost ala "vila v Cannes" uz nebude.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 486 times
Been thanked: 170 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ved ja nerozumiem preco sa vlada boji "preskusania"
Ved to je do neba volajuca hlupost, ak niekto povie, ze "zabetnujeme sa na 4 roky lebo na to mame pravo"
Zo skoly vylucia kohokolvek, kto nie je ochotny spolupracovat, z prace vyhodia kohokolvek, ak neprejde rutinou skuskou a vlada tu moze byt 4 roky nepretrzite? :)
Ja som za volby typu, mame eID, mozeme odvolat nas hlas kedykolvek, ak sa odvolaju hlasy pod kriticku hranicu, zacne sa to urgentne riesit.. A nie ze naslubujem a oklamem volicov, a 4 roky som Bohom co nemusi dodrziavat ziadny zakon..
To iste CEO - akcionari musia mat pravo ho odvolat kedykolvek.
Aj rozvod sa da iniciovat kedykolvek, nie raz za 4 roky, cize napriklad 1 rok medove tyzdne, potom tyranie, ale 3 roky musis cakat, kym sa obet moze oslobodit..
To kde sme?

Politici velkodune hovoria o tom, ze stare zvyky treba zrusit (napr.muza a zenu), tak nech sa paci, prve co zrusime budu 4 rocne fixne obdobia..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4028
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 64 times

Re: Slovenská politika

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

iceberg8 napísal: Po 12 12, 2022 9:06 pm Ved to je do neba volajuca hlupost, ak niekto povie, ze "zabetnujeme sa na 4 roky lebo na to mame pravo"
Vlada sa vzdy opiera o tyraniu - hrubu silu. Dane tiez neplatis dobrovolne, ale ze ta zavru ak nezaplatis dane a nasledne pokuty za neplatenie dani. A ak sa budes branit zatknutiu, mozu ta aj zastrelit. Take jednoduche to mas aj s vladou.

Sucasna vlada ma silnu podporu americkej ambasady - a to je na SR silny hrac. Zarucuje jej to naklonnost masmedialnej masaze a znizuje riziko, ze by EU isla priskrtit niektore eurofondy na SK, co by sa velmi lahko mohlo stat vlade, ktora by sa vyjadrila proti posielaniu zbrani Zelenskemu.

V nedalekych krajinach ako je Ukrajina, Bielorusko a Rusko mas opoziciu aspon celkom otvorene zakazanu a nemusia marnit cas sledovanim politickych divadelnych predstaveni v televizore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"