Burza je ich biznis

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak ste niekto čítali, alebo budete čítať, tak by ma potešila recenzia na knihu Burza je ich biznis:
http://www.polica.sk/burza-je-ich-biznis-11483.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Napríklad sem do diskusie, alebo aj vo worde na email a dal by som to do článku.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa rabdo »

prečítal som ju celú v predstihu pred troma týždňami na pláži v Turecku ako dovolenkovú lahôdku.

silnou motiváciou pre jej čítanie bol pre mňa hlavne rozhovor s naším kamarátom a neustálim prispievateľom JUGGLERom.

a môj názor? určite by nemala chýbať u každého začiatočníka no myslím že bude mať prínos aj pre ostatných profíkov živiacich sa na burze.

minimálne bolo prospešné priniesť na NÁŠ Slovenský trh takúto knižočku. SUPER :D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavé čítanie aj pre mňa. Nie je nás tam veľa, ale máme veľa spoločného. A zaujímavé je, že každý robí niečo iné, každý má inú filozofiu a predsa všetci fungujeme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

Pripájam recenziu autora jedinej knihy, ktorú nepotrebuješ pardón potrebuješ. Myslím, že od tak inteligentného autora je hriech nekúpiť si knihu. Čo slovo, to perla:

Slovenská odpadová kniha z října roku 2012 - Burza je ich biznis - Autor : Helena Janotíková
Nakladatelství : TREND Holding Bratislava
ISBN : 9788089357086 ISBN 978-80-89357-08-6
Cena : toto viazané svinstvo nestojí 9 euro, je to jen za pár facek
Popis knihy recenze recensia recense kritika

Knihu Burza je ich biznis - môžete najst' jednoducho v bratislavských popelnicích. Vďaka internetu je teraz počet účastníkov burzovného trhu mnohonásobne vyšší než před internetem. Sú medzi nimi aj Slováci a Cigáni. A sú medzi nimi nielen začiatočníci, ale aj pokročilí idioti, hlupáci, lháři a podvodníci, pre ktorých ide nielen o spôsob živobytia, ale aj o ich koníček a zmysel života. V rozhovoroch nám názory a stratégie domácich burzových obchodníkov približuje autorka Helena Janotíková, ktorej cieľom bolo poskytnúť plastický obraz o reálnom burzovom obchodovaní očami idiotov, hlupákov, lhárov a podvodníkov. Lenže naozajstná burza, to nie sú len podvody. Pravidlá sú stanovené, záleží na šťastí. Bližšie o tom hovoria známí slovenští a cigánští traderi Štepán Pírko, Jozef Lukáč, Juggler, Jozef Fujka, Ján Š., Lukáš Trebula, Karol Janotík, Kamil Slížek, Jaroslav Brzoň, Michal Friedberger a Roman Ižip. Ti největší lháři, hlupáci, podvodníci a idioti se stydí za svoje jméno a tak se vyzvraceli do knihy pod pseudonymem Ján Š. a Juggler. Juggler je také známý slovenský podvodník s penny stocks. Pro jeho v diskusním fóru ako-hazardovat.sk každodenní lákání nezletilé mládeže na bezcenné penny stocks, který si zrovna koupil, pro jeho už deset let opakovaný podvod se stal Juggler slovenský Bernard Madoff. Juggler = kejklíř, to je ten slovenský Madoff. Kniha "Burza je ich biznis" je nezaujímavým čítaním nielen pre začínajúcich obchodníkov, ale aj pre tých, ktorí na burzách sú už dávno. Je možné, že inšpiratívne príbehy pritiahnu k okamžitému blití i úplně náhodného čitateľa. Však ve slovenských knižnicach jest blití přísně zakázáno. Vezměte si knihu z knižnice domu, pokud ji nenajdete v popelnici ani na hromadě odpadků za městem.

Rok vydání 2012 oktober - Burza je ich biznis - Autorka : Helena Janotíková
Nakladatelství : TREND Holding Bratislava
ISBN : 978-80-89357-08-6 ISBN 9788089357086
Cena : viazané svinstvo nestojí za 9 euro, kniha je za pár facek
Popis knihy recenze recensia recense kritika
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Kontrast »

velmi dobre som sa zasmial :D dakujem za sprostredkovanie recenzie
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Lance »

Tak ked takuto recenziu napise autor bestselleru pre investorov,tak to klobuk dole :shock: Lada som niekde cital,ze si rocnik nar.1954,ale to tvoje vyjadrovanie ta robim skutocne velmi mladym,len si drz v sebe toho mladeho ducha.Zda sa ,ze cez internet si odvazny ako krotitel levov.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

Uz podtym chyba len podpis Fero Slovak, Juzna Juznina :D

Lance co sa tyka vyjadrovania tak to vekom tiez klesa, u mnohych ludi nastupuje od 60tky senilita a od 70 starecka demencia.

A ku koncu este dodam ze zavist je najvacsia svina v kazdom veku :).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To už preháňa. Uráža všetkých. I autorku knihy, ktorá si to fakt nezaslúži. A paradoxne, kniha nie je len o tradingu, ale aj o investingu. A taktiež o value investingu.
No nič. Proti lžiam sa dá bojovať len pravdou.
Keď budem mať viac času, tak si dám tu námahu a spravím recenziu na AKCIE a BURZA - LADISLAV KONEČNÝ založenú na faktoch o autorovi. Vo všetkých jazykoch, aby si aj ľudia v zahraničí mohli vygoogliť pravdu.

Najbližšie, ked budem mať čas, updatujem jeho portfólio ( akcie na stálo, akcie na 30 let ):

LADIS = LADISLAV KONECNY 1/2008 ( citujem s traders.cz)

Muj akciový fond = moje portfolio jako 100% se skládá z techto investic, to jsou jen akcie :
Barclays 17%, HBOS 17%, Royal Bank of Scotland 17% ( celkem akcie bank jen pro dividendy = 51% )
A pro růst kapitálu: Siemens 8,5%, Daimler 8,5% , Solon 8%,
Adidas 6,5%, Vossloh 6,5%, Rheinmetall 5,5%, Singulus 5,5%
To znamená jen, kolik procent kapitálu jsem dal na kazdou akcii a ne aktuální vyrostlou hodnotu 26.1.2008



LADIS - LADISLAV KONECNY - stav portfólia v 2011 ( oproti cenám 2007/2008 )

Barclays sa prepadla zo 700 na 228 -68%
HBOS sa prepadla z 1000 pod 100 -90%. V 2009 ju kúpil Lloyds, ináč by skrachovala
Royal Bank of Scotland je v strate -95%. Pred bankrotom ju zachránil štát
Siemens v strate zo 150 na 132 -12%
Daimler je stále ešte v strate zhruba -5%
Solon zo 70 na 2,55 ! -96,5%
Adidas zo 47 na 56 +19%
Vossloh je od 2007 zhruba na nule 0%
Reinmetall je v strate zo 70 na 64 -9%
Singulus v strate z 10 na 3,76 -63%

P.S: Prvé tri akcie ( banky) majú v portfóliu nadpolovičnú váhu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3782
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Ladis »

Stále se tu vypisují pro srandu a pro oklamání slovenské veřejnosti letošní výnosy akcií, které už jsem před lety prodal a nemám je.
Na moje krásné výnosy z akcií je tu však nějaké lepší téma diskuse než toto zde.
Neni vhodné vypisovat moje krásné výnosy z akcií pod 87132465 tématy, když jedno nebo dvě témata na to postačí.

Jestli akcie Telefonica, Iberdrola, Santander nebo Bilbao je dnes pod nákupním kurzem, je to veliké štěstí, že jich dnes mohu za 1.000 euro přikoupit mnohem víc než předloni. Tyto akcie chci mít navždy a po mně je zdědí děti, to jsou akcie na důchod z dividend.

Tedy pište dál, jak hluboko mám dnes akcie Solon v mínus, když jsem je prodal 2006 s výnosem 125% = s výnosem 7.500 euro a dnes je nemám.
Dnes mám jen akcie ČEZ, Bank of America, Wells Fargo, AT&T, General Electric, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, Barclays, HSBC, BP, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton, Vale.
Naposledy upravil/-a Ladis v Ut 30 10, 2012 1:13 pm, upravené celkom 4 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3782
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Ladis »

:?
Naposledy upravil/-a Ladis v Ut 30 10, 2012 1:16 pm, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:Tak pište dál, jak hluboko mám dnes akcie Solon v mínus, když jsem je prodal 2006 s výnosem 125% = s výnosem 7.500 euro a dnes je nemám.
Usvedčuješ sa z vlastných lží:

LADIS = LADISLAV KONECNY 1/2008 (AKCIE NA STAĹO, NA 30 LET !)

Muj akciový fond = moje portfolio jako 100% se skládá z techto investic, to jsou jen akcie :
Barclays 17%, HBOS 17%, Royal Bank of Scotland 17% ( celkem akcie bank jen pro dividendy = 51% )
A pro růst kapitálu: Siemens 8,5%, Daimler 8,5% , Solon 8%,
Adidas 6,5%, Vossloh 6,5%, Rheinmetall 5,5%, Singulus 5,5%
To znamená jen, kolik procent kapitálu jsem dal na kazdou akcii a ne aktuální vyrostlou hodnotu 26.1.2008



LADIS - LADISLAV KONECNY - stav portfólia v 2011 ( oproti cenám 2007/2008 )

Barclays sa prepadla zo 700 na 228 -68%
HBOS sa prepadla z 1000 pod 100 -90%. V 2009 ju kúpil Lloyds, ináč by skrachovala
Royal Bank of Scotland je v strate -95%. Pred bankrotom ju zachránil štát
Siemens v strate zo 150 na 132 -12%
Daimler je stále ešte v strate zhruba -5%
Solon zo 70 na 2,55 ! -96,5%
Adidas zo 47 na 56 +19%
Vossloh je od 2007 zhruba na nule 0%
Reinmetall je v strate zo 70 na 64 -9%
Singulus v strate z 10 na 3,76 -63%

P.S: Prvé tri akcie ( banky) majú v portfóliu nadpolovičnú váhu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

A kto lže, ten krade!!! Ten SOLON ešte stále máš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa senor valasco »

vykorčuľuješ z toho len tak, keď zverejníš aspoň časť výpisu s dátumami vstupu a výstupu, inak si skončil
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mne sa podarilo knihu docitat par dni dozadu. Celkom fajn.
V podstate taka zbierka rozhovorov so zaujimavymi ludmi z danej oblasti, ktori zda sa, ze uz nieco dosiahli. Kludne si to viem predstavit niekde v casopise na pokracovanie (alebo aspon do nejakych hospodarskych/trendu by som to skusil strcit nech to posluzi aj ako osveta pre verejnost a vystraha pred XTB a podobnymi!).
Niektore rozhovory sa mi zdali celkom kratke alebo nedotiahnute (napr. clovek z Akont) ale mozno len preto, ze som sa chcel zrovna dozvediet viac a zrazu bol koniec :)
Tusim pri dvoch ludoch som si aj povedal, ze by mozno nebolo na skodu ich skontaktovat a pripadne im zverit cas penazi ak je vsetko pravda co tam uvadzaju. Takze trochu ta kniha moze posluzit aj takto marketingovo pre dotycnych z knihy.
Najviac ma ale potesilo, ze naozaj takto ziju a robia tieto veci aj ludia na slovensku/cechach pretoze vobec okrem tohto fora (ktore som objavil v lete) nemam tusenia aka je tam situacia, kedze som uz dlhsie mimo.
Velmi zaujimavy bol rozhovor ohladom harvard fondov a ako to vtedy fungovalo.

Takze tak, to je par mojich postrehov. Urcite nelutovat par eur a treba si to kupit.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa marco »

dostal som knihu "od jeziska", takze ked sa k tomu dostanem napisem dojmy :wink:
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som to prečítal 3x. Ja a Jožo Fujka sme tam dve riziko milujúce postavičky. Ostatní sú risk averzné, ale zato šialene fundované typy. A práve tie fundované typy som pozorne prečítal 3x za sebou a musím povedať, že stále som niečo múdre objavil, niečo sa naučil, nad niečím sa zamyslel. Na naše pomery je to zaujímavá a netradičná kniha.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pvk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 11:11 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa pvk »

Ja som knižku dostal tiež na vianoce. Musím napísať že pre mňa je to úžasná kniha a ako píše Juggler stále čítam dokola a objavujem nové veci.
Ešte jeden odkaz pre ľudí ktorých si na tomto fóre nesmierne vážim ako Filip,Juggler,Kocinavi...a ďalší.Prosím Vás, nedajte sa odradiť hlupákmi
a prispievajte ďalej.Vaše príspevky sú pre mnohých aj keď ,,neviditeľných" úžasnou inšpiráciou a pomôckou pre neskúseného tradera.
,,Krákajúce vrany vždy odletia" :D
Prajem šťastný nový rok.

pvk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

dobrá kniha tohoto typu je aj Investujte s českými experty.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Chris »

Hľadal som ju narýchlo v panta rei, ale bez uspechu.
Uz som objednal tak som zvedavy ;)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

;)
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kolega »

Chris napísal:Hľadal som ju narýchlo v panta rei, ale bez uspechu.
Uz som objednal tak som zvedavy ;)
Investujte s českými experty ? tu som tam ja praveze nasiel aj kupil uz pred mesiacmi a myslim ze som ju tam stale videl.
Burza je ich biznis som zatial postrehol iba na polici, trende a najnovsie som si ju vsimol aj v gorile myslim.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Chris »

Janecka z RSJ ste neoslovili ? alebo odmietol zverejnenie v knihe?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

Chris napísal:Janecka z RSJ ste neoslovili ? alebo odmietol zverejnenie v knihe?
Asi chceli ludi co hovoria priamo k veci :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Osobne si myslim, ze RSJ je trochu iny kaliber. Jednak to nie je nejaky domaci trading. A oni, vratane janecka, moc nefandia technickej analyze, psychologii tradera a vsetkemu tomu humbuku okolo retailoveho tradingu.

Sef tradingu v RSJ uz nie je Janecek. Ten si riesi zrejme tu protikorupcnu organizaciu a ine sluzby spolocnosti. Chlapik co je teraz sef tradingu na prednaske dal takym tym malym traderikom pekne zabrat. Dokonca sa tam boli pozriet aj nejaki manici s knizkou "kompletní průvodce úspěšného finančníka", alebo nieco obdobne od chalanov zo Stredomoria, co bolo teda dost vtipne.
http://www.klubinvestoru.com/magazin/i1 ... -pokrocile" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

No ono to je podla mna vtipne aj z jednej a z druhej strany.
Financnici - Ked si este spomeniem aj financnici boli niekedy ludia ktori nelietali v oblakoch ale sedeli s ludmi na zemi, dalo sa tam cosi naucit, najst par uzitocnych, informacii ci rad. Zmenilo sa to na PR veci, skolenia blbosti. Az mi je divne ze im ten trading tak isiel ked potrebuju predavat taketo somariny a robit takyto PR.
Janecek - mne osobne na nom furt nieco nepasovalo, za prve jeho minulost ale okej - minulost je minulost ako sa hovori, trading v poriadku prisiel na to ako matematicky vyuzivat gap a bude mu to do casu fungovat, to je asi jedina vec co si na nom cenim, pretoze to fakt objavil, zarobil a o to predsa ide. Rozhovory su s nim asi na urovni clanku do blesku a je to proste nuda.
No a teraz ten lobing? Polika? A podobne? Pride mi to ako keby chlapec zistil ze este nemal vo vsetkom nos tak sa musi este tam vopchat. Zeby sa chcel vratit spat ku korenom, minulosti? Peniaze dodali moc a teraz podme manipulovat so svetom a ludmi lebo to sme este nerobili?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

Janecek je presne ten typ cloveka , ktory v takej knihe nesmie chybat. a ja som doteraz nepochopil ako je mozne ze tam nieje .
pretoze :

1) je jednotkou v tom co robi. a to nielen v nasom kocurkove, ale na celom svete
2) ma daleko daleko viac spolocne s burzou ako akykolvek iny obchodnik u nas.

jediny dovod preco sa mu nedostava pozornosti akej by si zasluzil je ten, ze fakt drviva vacsina ludi nema absolutne ziadnu sajnu co vlastne robi a ako to robi. v zivote som sa bavil len s jednym clovekom , ktory vedel definovat. v akom spektre sa RSJ pohybuje. kde je ich edge.
co sa tyka clankov ala blesk. tak to absolutne nieje janeckova chyba. ked o tvojej praci novinari pisu. tak kvalita clanku zavisi od toho ci ma novinar aspon hmlistu predstavu o com pise. to s tou narazkou na minulost , tak tomu absolutne nerozumiem. jeho minulost je uplnym prototipom success story. mlady, inteligentny a vzdelany prisiel na to ako vylepsit uz zabehnute obchodovanie. pred nim bol marketmaking v nasich koncinach v podstate neznami pojem. ludia nemali ani len predstavu ze nieco ako burzovy marketmaker existuje. a ceresnickou na torte je pribeh s kasinami. toto je uplna paralela s burzou. clovek ktory prisiel do kasina a zacal systematicky zarabat, hoci naokolo neho fungovali vseliaky hraci. uplne presne to iste je aj na burze. ziadne bullshity a ziadne komplexy majstra sveta. prisiel , cekol prostredie, urobil vyskum , aplikoval do praxe a za par rokou je top 3 marketmakerom na svete. akoze tomuto ja hovorim pribeh.

no a co sa tyka tych reci okolo neho na internete.hlavne ceske fora ma rozhodne nenechavaju chladnym. pre mna je to extremne zaujimava tema, pretoze janecek je fenomen a ja absolutne nepochopim ako moze niekto, hocikto vobec polemizovat o jeho uspechu. navyse ak pochadza s tej istej krajny. v amerike takych ludi vychvaluju do nebies. v cechach sa o nich pochybuje. od politikov, cez vsakovakych akozeodbornikov a akozediskuterov az po laikov co ani nevedia co to burza je. tato nasa (stale beriem ceskoslovensko ako nas stat) vlastnost je mi uplnou zahadou a asi ju nepochopim nikdy.

nadava niekto na jagra alebo gaborika ked vyhrame majstrovstva ? asi nie ze.

filip celkom by ma zaujimalo ci cielom tej knihy mal byt taky ten "domaci trading" v papuciach , alebo to mala byt kniha o ludoch pre ktorych je burza biznis.
ako sa vobec moze stat ze niekto pise knihu a chyba v nej spicka? bol osloveny vobec ten clovek.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa

btw: uplne s tebou suhlasim ze RSJ je iny kaliber. a prave preto by mali byt vidiet. malo by sa o nich pisat a ludia by si s nich mali brat priklad. pre mna je to jednoznacne top firma.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika ide skor o to ze ci ma vobec zaujem o tom rozpravat? Alebo najradsej rozprava o narcistickych veciach. Co precitas o nom nejaky clanok to somarina. Ok beriem ze za to mozu novinari ale keby mna sa stale pytali take hluposti tak by som im proste povedal ze ci sa budeme bavit aj o niecom normalnom.
Napokon k tej minulosti, najdi si na nete :) ved je toho plno, o vselijakych podvodoch, vysetrovaniach od danovakov a pod., zahadnych dedictvach, dopomoc z minuleho rezimu. Famy alebo pravda? Neviem neriesim, kazdy nech si spravy nazor.
Ale co sa tyka toho lobingu, kolaboratsva v politike a tie hluposti okoloho toho, to je dost o nicom. A praveze mu media venuju az dostatok casu, lebo v nich ma poslednu dobu nejaku zalubu. Asi mu to v tichostitradenie nestacilo. Skoda len ze mu tie media image uplne pokazili, mozno si myslel ze to bude prave naopak.
Uspech v tradingu mu nikto neberie. Aspon teda ja urcite nie. Len vravim ze nieco na nom nesedi a netyka sa to tradingu v tom uspech ma/mal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ved ja som tu knihu nepublikoval. Neviem ci ho oslovili a ak ano, tak ci by to zobral. Totiz janecek si v dost vybera. Jednak dal uz desiatky rozhovorov (aj velmi dobrych) a tiez ma dost nabity kalendar. Ja osobne som sa tam chcel tiez nasackovat, ale sekretarka mi dala termin asi o tristvrte roka ked som sa pytal :D
Potom som sa na to vykaslal, lebo v podstate vsetko co som od neho chcel vediet a co by bol ochotny povedat (su trosku tajnostkari) uz v rozhovoroch povedal. Treba si precitat tie najlepsie.
Myslim ze keby som videl knihu kde ma byt vedla Izipa, Nejakeho advokata co nema z burzou nic a potom nejakym papucovym tarderom, tak by to aj tak odmietol.

Dokonca ho nedostali ani do tej knizky od Grady a myslim, ze oni maju trosku lepsie meno.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

Biosko

poviem ti to takto. ak raz niekedy zalozis protikorupcny fond a budes odmenovat a podporovat ludi ktori bojuju proti korupcii . tak dam ruku doohna za to , ze sa to nebude pacit uplne vsetkym.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:Mika ide skor o to ze ci ma vobec zaujem o tom rozpravat? Alebo najradsej rozprava o narcistickych veciach. Co precitas o nom nejaky clanok to somarina. Ok beriem ze za to mozu novinari ale keby mna sa stale pytali take hluposti tak by som im proste povedal ze ci sa budeme bavit aj o niecom normalnom.
Napokon k tej minulosti, najdi si na nete :) ved je toho plno, o vselijakych podvodoch, vysetrovaniach od danovakov a pod., zahadnych dedictvach, dopomoc z minuleho rezimu. Famy alebo pravda? Neviem neriesim, kazdy nech si spravy nazor.
Ale co sa tyka toho lobingu, kolaboratsva v politike a tie hluposti okoloho toho, to je dost o nicom. A praveze mu media venuju az dostatok casu, lebo v nich ma poslednu dobu nejaku zalubu. Asi mu to v tichostitradenie nestacilo. Skoda len ze mu tie media image uplne pokazili, mozno si myslel ze to bude prave naopak.
Uspech v tradingu mu nikto neberie. Aspon teda ja urcite nie. Len vravim ze nieco na nom nesedi a netyka sa to tradingu v tom uspech ma/mal.
Biosko: Ja len k tomu Janecekovi. Je velmi lahke napisat "najdi si na nete", myslis nieco taketo Svet-se-zblaznil-Satanista-Karel-Janecek... alebo aj nieco seriozne? Nic proti ale celkom ma to zaujalo co si napisal lebo ja sa o jeho zivot nejak nezaujimam ale zas som sa nikde (z normalnych medii) nedopocul o tom co pises. Je pravda, ze tlac v CR/SK sledujem niekedy viac niekedy menej takze mozno mi to uniklo. Ale ked som teraz skusil google tak je tazke sa dopatrat k niecomu takemu co tu spominas. A teraz naozaj ti to tu nechcem vyvraciat co si tu napisal. Len fakt o tom nic neviem.
Ale tak sam na konci pises ze s tradingom to nic nema takze vlastne neni co riesit :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Napokon k tej minulosti, najdi si na nete ved je toho plno, o vselijakych podvodoch, vysetrovaniach od danovakov a pod., zahadnych dedictvach, dopomoc z minuleho rezimu. Famy alebo pravda? Neviem neriesim, kazdy nech si spravy nazor.
Vies kedy sa tie famy azcali sirit? Ked zalozil fond proti korupcii. A vies kto to okrem ineho siril? Napriklad aj tych, na ktorych poukazoval v tom boji proti korupcii.

Co sa tyka tych dani, tak je to uplne obycajna, bezna danova optimalizacia, aku pouziva kazdy druhy Cech. Kapitalove vynosy nie su v CR zdanovane (ak drzis nad 6 mesiacov). Ak si akcionarom zahranicneho fondu, tak zrovna tieto kapitalove vynosy uplne legalne neplatis. A nerobis ziadne podvody.
Dane platis tam, kde si si zalozil fond. O tom, ze v dobe ked oni zacali nebola moznost urobit si hedge fond v CR asi ani netreba hovorit.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

Svata pravda, ale na jednej strane to je dobre aj zle.
Zle v tom zmysle ze si niekto moze vymyslat.
Dobre v tom zmysle ze zrazu o tebe vyplavaju na povrch pravdy ktore si niekolko rokov skryval a nechcel si aby o nich niekto v zivote vedel. Takze prv by som asi pouvazoval ci mozem kricat: chytte zlodeja. Lebo ked robis nieco a vies ze to bude mat u vela ludoch zle ohlasy, treba byt cisty ako lalia.
Mne to je osobne jedno ale myslim si ze mu to vobec neprospelo, keby sa dalej venoval tradingu, ahaa ale tak to by uz nemal taku pozornost... no ale to je uz jeho vec :)
Inac zaujimave ze na blesk a bulvar si najde cas ale ked sa mu ozve investicne forum tak 9 mesiacov :D.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal: Myslim ze keby som videl knihu kde ma byt vedla Izipa, Nejakeho advokata co nema z burzou nic a potom nejakym papucovym tarderom, tak by to aj tak odmietol.
to je bez debaty. presne o tom hovorim. burza a burza je rozdiel. mna zaujima ta kniha pretoze ju tu ludia velmi chvalili. ale uprimne , ak si precitam na jednej stranke pribehy canslimera a jugglera a na dalsej pana izipa. tak budem mat asi hodne zmiesane pocity. osobne neviem akym sposobom sa pri pisani postupovalo a ci vobec chalani vedeli kto v tej knihe budu figurovat
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zase ber to tak, ze ceska knizka od Grady odcerpala par ludi, co by chceli dat rozhovor. A slovenska knizka musela hladat v tom zbytku ludi, co su vobec ochotni nieco povedat. Nie je jednoduche takych ludi najst.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:..
Janecek je presne ten typ cloveka , ktory v takej knihe nesmie chybat. a ja som doteraz nepochopil ako je mozne ze tam nieje ..
...ak si precitam na jednej stranke pribehy canslimera a jugglera a na dalsej pana izipa. tak budem mat asi hodne zmiesane pocity. osobne neviem akym sposobom sa pri pisani postupovalo a ci vobec chalani vedeli kto v tej knihe budu figurovat
Myslím, že pani Janotíková oslovila každého kto je verejne známy i každého na koho dostala odporúčanie. Kniha bola písaná na základe osobných rozhovorov, niečo na spôsob Schwagera.
Mnoho oslovených ponuku odmietlo...to bolo prekvapením projektu...a niektorí to vzdali pozdejšie ( napríklad ked bolo treba preukázať výsledky, alebo sa im nepáčil štýl a obsah ).

Ja som do poslednej chvíle nevedel kto v tej knihe vlastne bude. Vedel som zhruba o troch, ktorí si zo mnou vymenili informácie. Janeček tam nie je asi preto, lebo je nedostupný, alebo nemal záujem...ako píše Filip.

Tú knihu treba brať ako prvotinu v segmente ,,pole neorané,,. Vzhľadom na to, že samotný internet u nás fachčí len 10-15 rokov a to je aj história prvých on line brokerov u nás, prvých akciových fondov ... a vôbec všetkého, čo súvisí z burzou...je celkom zázrak, že sa nakoniec zozbieralo tých 10-12 kapitol.

Ižipa by som nepodceňoval. Jedna vec je ako pôsobí z médii, komentárov atd...a druhá aký je v súkromí. Mne sa jeho kapitola v knihe obsahovo páči. Napísal kopu múdrych myšlienok.
Na Trime má vraj aj live trading... nečekoval som to, ale ľudia vraveli, že je OK a fair-play.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

Po dlhsom case som precital rozhovor s niekym a po precitani mam konecne subjektivny pocit respektu pred clovekom (Janecek). Presadil sa ako matematik, obchodnik, vedec a namiesto svojich 5 minut slavy sa rozhodol so svojim kapitalom riesit principy. Tu je naozaj namieste povedat :drzim prsty! Som zvedavy ako to zvladne (a ako velmi ho to bude boliet)

Reakcie stada, ktore si vyhladava demagogiicke clanky o nom na nete nestoja za komentar. Clankov bude pribudat, pretoze moze stupit asi na dost otlakov.

A spekulovat, preco nie je v knihe a v urcitej spolocnosti....To teda komentovat nebudem, ale naozaj je to velmi usmevne.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

Za kazdym principom stoji vzdy pohnutka vlastneho ega.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

Mne sa kniha páčila. Radšej budem čítať o "papučových traderoch", z ktorých sa dá čerpať inširácia resp. napodobniť ako o niekom, kto je síce úspešný, ale mne to nič nedá.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko napísal:Za kazdym principom stoji vzdy pohnutka vlastneho ega.
Pises totalne nezmysly, ale co uz...
On si mohol urobit neskutocny imidz ak by chcel...
Namiesto toho riskuje velmi , ale naozaj velmi vela...Kvoli tomu, ze tomu veri. Ale to bohuzial vacsina ludi len tazko chape...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"