Knizky o investovani do nehnutelnosti

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mito86
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:42 am

Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Mito86 »

Cital niekto zaujimave knizky, ktore suvisia s investovanim do nehnutelnosti?

Ja mam jednu:

Ken McElroy: ABC investování do realit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked som mal eshop s knihami, tak ich vela nebolo. Myslim ze cca dve-tri. Skor v zahranici by sa nieco naslo. Ale knihy na toto citat netreba. Len pozerat co robia ini ludia - v com sa im dari a kde pohoreli.
A nedat na bachorky. Ist trosku viac do hlbky.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa marco »

ja zvazujem, ze si kupim knihu "Kupujeme nehnutelnost/ Predavame nehnutelnost" od M. Capa - to je ten poradca v relacii o byvani na jojke .. zaroven je majitel mne celkom sympatickej bratislavskej realitky (na zaklade ich ponuky). v telke hovori celkom k veci, tak mozno to nebudu vyhodene peniaze. :)

zahranicne knihy mozu byt fajn, ale trh, resp. biznis s nehnutelnostami je oproti slovensku podla mna znacne odlisny.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Pette »

Čapo ma skvele naucene reci a vety, ked povie vela vela a krasne znejucich, ale jasny zaver ziadny. Casom ho niekto zlaka do politiky.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa marco »

To ale neznamena, ze to musi byt nevyhnutne zla kniha.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Pette »

Tak kazde investovanie do nehnutelnosti zacina vyberom a hladanim tej spravnej, parametrovo dobrej, za cenu nizsiu ako na trhu obvykla... zase ako pri kazdom investovani si hladas vyhodu voci ostatnym.

preto - otvor si realitne weby, skumaj, porovnavaj, potom si dohodni 50-100 obhliadok nech vidis aki su na slovensku makleri a ponuky.
toto pomoze viac ako akakolvek kniha.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Rado »

Mne sa vyplatila investícia do tohto: http://www.jakpronajimatbyty.cz/ Najviac som využil zmluvu, ktorú som k tomu dostal. Je to postavené na trh v Čechách a Slovensku. Príklady na eventuálne problémy sú aj s riešením a hlavne sú všetky pokope. Časť tipov posielajú aj zadarmo, tak si to môžete vyskúšať. Investíciu do tohto nepovažujem za vyhodené peniaze.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
emr
Silver Member *
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 11:56 am

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa emr »

Rado napísal:Mne sa vyplatila investícia do tohto: http://www.jakpronajimatbyty.cz/ Najviac som využil zmluvu, ktorú som k tomu dostal. Je to postavené na trh v Čechách a Slovensku. Príklady na eventuálne problémy sú aj s riešením a hlavne sú všetky pokope. Časť tipov posielajú aj zadarmo, tak si to môžete vyskúšať. Investíciu do tohto nepovažujem za vyhodené peniaze.
dobry link
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Knizky o investovani do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa rmaly »

na jednom ceskom serveri (bud penize.cz alebo mnesec.cz) ide taky "serial", kde ludia chcu investovat do nehnutelnosti za asistencie chlapika (on im najde nehnutelnost, vsetko vybavi a ruci za vynos okolo 5%). Je to take ctive - akurat je to v Prahe.
V kazdom pripade sa podla mna da vela docitat na nete (rozne navody na co si davat pozor pri obhliadke bytu, co zvysuje / znizuje cenu). Vela veci su jasne, ale hlavne to byva pekne zosumarizovane.
Ja sa napriklad snazim zistit viac o "rieseni prenajmu cez podnajom" kvoli ochrane majitela / prenajimatela pred nasimi brutalnymi ochranarskymi zakonmi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"