Eshop netradične. Ako na to?

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
martin09
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 03 12, 2012 11:18 am

Eshop netradične. Ako na to?

Príspevok od používateľa martin09 »

Zdravím, chcem založiť eshop. Stránka je, dodávateľ tiež. Všetko by však malo fungovať tak, že objednavka, ktorá príde na moj eshop, bude automaticky preposlana dodavatelovi. Ten ju vyexpeduje a pribalí moju faktúru. Peniaze pôjdu na môj účet.
Zaujíma ma, ako to urobiť, aby bolo všetko v poriadku. Nie som platcom dph. Tovar nepôjde mne na sklad. Rozmýšľam, že po prijatí objednávky dodávateľ mne vystaví fakúru, akože som to od neho kúpil a potom vystaví moju faktúru, že som to predal.
Napáda niekoho nejaké lepšie riešenie, aby bol daňový úrad pri daňovom priznaní spokojný? Ďakujem.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Eshop netradične. Ako na to?

Príspevok od používateľa Pette »

je to klasicky dropshipping. kedze predajca v zmysle zakona nie si ty, ale ten, kto je uvedeny na webe a kto vystavuje doklad, tak cez teba tok penazi nejde. ty iba v dohodnutych casoch vystavis fakturu partnerovi na napriklad "sprostredkovanie predaja mesiac maj 2012" a je to.

ak chces byt predajca ty - teda priamo kupovat, predavat tovar, je to zlozitejsie - ale v principe, ako pises.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"