Short Dax indexu

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kikos »

Rozmyslam po novom roku (po pripadnej christmas rally) nad shortom Daxu, kedze jeho sucasna hodnota je takmer na urovni roka 2008 a vyvoj ekonomiky (nielen nemeckej) v roku 2013 nevesti podla mna nic pozitivne. Akonahle sa prejavia naznaky oslabovania najma Ciny a USA (nehovoriac o tom, ze Europa sa bude nadalej borit s problemami), mohlo by to podporit pokles tohto indexu. Aky mate nazor na vec?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

Od 2009 roku cakame na ten pokles indexov a udesnu krizu a ona nie a nie prist. :D
Na druhej strane DAX aj SP500 uz 4 roky rastie, tak je najvyssi cas, aby si trocha oddychol a skorigoval.Ale to nam musi ukazat graf a nie nase predpoklady o buducom vyvoji.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kikos »

Pred rokom bol Dax zhruba na urovni 5700 bodov a v roku 2009 aj na urovni 4000 bodov takze ten pokles (v porovnani napr. s rokom 2008) o ktorom tvrdis ze iba nanho cakame, tak aj prisiel. Kazdopadne tohtorocny rast indexu viac ako 20 % a najma zaver tohto roka si korekciu priam pytaju. Netvrdim ze vidim index buduci rok o 50 % nizsie (alebo o 33 % ako dnes Saxo bank predpovedali), ale prilezitost na zhodnotenie takejto investicie o 5-10 % v horizonte 3 mesiacov rozhodne vidim
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

Ja netvrdim, ze DAX nebude padat.Mozno bude, mozno nie.
Ale shortoval by som ho az ked bude padat.
Teraz su vsetky indexy v idealnom up-trende, tak nevidim moznost, ako ho zmysluplne shortnut s potencialom tych `10% ako pises.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kikos »

V zasade nemame opacny nozor, pretoze ten short by som chcel urobit ako som pisal po novom roku a po tom ked uvidim ze prestava rast. Ist proti trendu teraz nema vyznam. Vsetci sa nejaku dobu budu vytesovat z dohody pred cliffom takze do konca roka nevidim priestor na vacsi pokles.
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kezo »

Ahoj kikos,
tu mozes studovat diskrecne predikcie na DAX

https://www.tradingview.com/s/?q=dax

Pridavam este moju verziu pohladu z " kristalovej gule" :D

Obrázok
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kikos napísal:V zasade nemame opacny nozor, pretoze ten short by som chcel urobit ako som pisal po novom roku a po tom ked uvidim ze prestava rast. Ist proti trendu teraz nema vyznam. Vsetci sa nejaku dobu budu vytesovat z dohody pred cliffom takze do konca roka nevidim priestor na vacsi pokles.
Nebudú sa dlho vytešovať. Tipujem, že môžeš chytať short DAXu rovno do najväčšieho optimizmu po dohode o Cliffe. Možno to bude len spike. Novembrové autosales v EU -10% ..paráda. Nevidím žiadny dôvod na rast európskych indexov, zvlášť, ked začína euro posiľňovať. Máš dobrý risk/reward. Z dobrým riadením rizika podľa mňa uspeješ. Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Máš dobrý risk/reward. Z dobrým riadením rizika podľa mňa uspeješ. Držím palce.
To by ale znamenalo, kedze cieluje 5-10% pokles, ze index uz od jeho nastupu nevzrastie viac ako 2,5 - 5% pri RRR 2:1.
Predpokladam, ze neni sikovny daytrader a nedokaze opakovane nastupovat do pozicie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

[quote="jogo"
To by ale znamenalo, kedze cieluje 5-10% pokles, ze index uz od jeho nastupu nevzrastie viac ako 2,5 - 5% pri RRR 2:1.
Predpokladam, ze neni sikovny daytrader a nedokaze opakovane nastupovat do pozicie.[/quote]


Prečo by mal byť daytrader? Môže si urobiť plán, vstup rozdeliť dajme tomu na tri časti a prvý vstup chytať na spike ( order na short dajme tomu +1% nad súčasnú hodnotu indexu). Ked bude po ,,cliff news,, pridá druhú...a tretiu dajme tomu do zisku, alebo pozdejšie. A potom ti už stačí dostať sa do zisku a posúvať SL. Nikde nie je napísané, že musí targetovať 5-10% pokles. Posunom SL na break-even skončí riziko straty a výška zisku už bude závisieť len od toho ako bude dalej posúvať SL a kam sa trh dostane. Možno to bude +3%, možno +10% a možno +50%. Výšku straty vie plánovane limotovať a zisk jednoducho nechá plynúť. Pokial to nezdrbe, nemusí to byť ťažký trejd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

uz ostava zodpovedat len ako shortovat? Nejake vhodne nepakove etf, lebo futka je draha.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:uz ostava zodpovedat len ako shortovat? Nejake vhodne nepakove etf, lebo futka je draha.
DAX má emini futures, opcie a určite aj ETF. Takisto je tu CFD, spreadbetting...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kikos »

Súhlasím s Jugglerom, že tento obchod nie je na daytrading. Chcel by som do toho ísť s horizontom 1-3 mesiace. Na začiatku urobiť short s menšou časťou, posúvať SL v prípade poklesu indexu a v prípade rastu indexu short ďalšej časti. Samozrejme celkovy SL musi byt. Daytrading tohto indexu som robil iba na demo CMC markets so striedavymi uspechmi. Ale inak sa zameriavam skor iba na akcie. S tymto vlaknom to nesuvisi, ale moje typy su Sodastream, Stratasys, pripadne Riverbad. Soda je v kratkodobom horizonte trosku overbought, Stratasys aj napriek maxim ma potencial ist vyssie a Riverbad po vacsom pade zaciatkom novembra taktiez
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

kikos napísal:Súhlasím s Jugglerom, že tento obchod nie je na daytrading. Chcel by som do toho ísť s horizontom 1-3 mesiace. Na začiatku urobiť short s menšou časťou, posúvať SL v prípade poklesu indexu a v prípade rastu indexu short ďalšej časti. Samozrejme celkovy SL musi byt.
A ako to urobit prakticky? Mas na ucte dajme tomu 25 000 Eur.
Povedzme, ze teraz to predas. Sell DAX 7650 tretinova pozicia povedzme za 7650 Eur.
Kedy planujes prvy dopredaj v pripade rastu a kedy v pripade padu.
Kedy planujes druhy dopredaj v pripade rastu alebo padu.
Kde davas celkovy SL.
Takto na realnom papertradingu si mozme pozriet, ake bude mat rizika a vyhody tento protitrendovy obchod.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Tibor »

Ja mám podobný názor na vývoj DAX indexu, plánujem ho obchodovať (napr.) cez toto:
http://zertifikat.finanzen.net/zertifik ... nce/GT1N43
Ak by DAX išiel ešte kúsok hore a cena toho certu na 51,00 tak výsledná cena pri úspešnom vývoji bude 81,50 t.j. +60%.
Pričom nie je treba, aby DAX klesol, stačí, ak by sa udržal po 9500.

Ten certifikát má splatnosť cca 24m, t.j. koniec 2014.
Z mojich skúseností z predchádzajúcimi pádmi indexu je to však tak, že keby DAX výrazne klesol (napr. na 5000) tak zisk pri poklese bude realizovateľný ihneď a bolo by to cca 30-40%.

Chcel by som sa spýtať: Tie vami preberané short nástroje, aké majú parametre?
Koľko je ochrana smerom nahor, koľko je zisk v prípade úspechu stratégie?
Bude stratégia úspečná, aj keď DAX pôjde do strany? T.j. nespadne?
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal: Sell DAX 7650 tretinova pozicia povedzme za 7650 Eur.

...

Takto na realnom papertradingu si mozme pozriet, ake bude mat rizika a vyhody tento protitrendovy obchod.

SP500 sice kleslo, ale DAXu sa zatial nechce. DAX 7663. Zase ten koniec sveta nenastal :x
Okrem hodnotovych TP a SL pouzivate aj nejake casove? Ze trebars ked to do polky januara nedosiahne TP ani SL, tak obchod sa ukonci na cene kde zrovna bude?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

Mna sa nepytaj, ja by som DAXA v tonto up-trende neshortol.
Preto som chcel vidiet, ako prakticky takyto protitrendovy short s dokupami urobit.
Tak som dal ten vstup a cakam, ci sa niekto podujme riadit tu poziciu.
Casovu stopku som robil na opciach = expiracia opcie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal: SP500 sice kleslo, ale DAXu sa zatial nechce. DAX 7663. Zase ten koniec sveta nenastal :x
Nemci vždy nakoniec kopírujú amíkov.
Prílohy
DAX.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa kikos »

Ak by som mal investovať predpokladaných 25 tis. tak neviem v tejto chvíli povedať na akej úrovni by som si dal ďalšie prikúpenia po zrealizovaní 1/3 vkladu. Ono to predsa závisí aj od aktuálnych okolností vývoja trhov, informácií ktoré v čase zadania prvého trejdu neboli známe a pod. Každopádne ak by som videl že moja investícia nejde mojim predpokladaným smerom a vývoj by bol silno rastový, tak by som pozíciu uzavrel a nepriemeroval nasilu. Môj názor je že, vývoj tohto indexu v súčasnosti nie je v ideálnom up trende. Možno začiatkom decembra bol. V prípade vstupu do pozície na úrovni 7660 by môj SL bol na úrovni 7850. TP na úrovni okolo 7200 bodov. Ak by som dosiahol úroveň 7300 bodov, SL by som posunul na 7450 a v prípade poklesu stále nižšie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

Myslienka je to dobra, chytat odraz na minulorocnom High indexu DAX, len teraz este nevieme, ci ten odraz predcasne neprebehol od septembra do novembra 2012 bez dosiahnutia minulorocneho High DAXU. A aj tak nakoniec rozhodnu amici tento vikend, ci indexy porastu alebo zacnu padat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

Zajtra je zverejňované HDP Nemecka, neočakáva sa žiadna sláva, mohlo by to po dnešnom (zatiaľ) High byť to štartovné ?
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

no na poprvé to nevyšlo
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

ako sa na tento posledný vývoj pozerať? Dnes som si myslel, že už to začalo, pomohla tomu akési zverejnenie ohľadom nemeckých bánk, potom tá transakčná daň ... myslíte, že je ešte skoré sa tešiť?
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

nepozná dakto stránku s EU akciovými zverejneniami typu napr. ako toto : http://www.streetinsider.com/portal/Ear ... der/5.html
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Casey »

Strastislav napísal:ako sa na tento posledný vývoj pozerať? Dnes som si myslel, že už to začalo, pomohla tomu akési zverejnenie ohľadom nemeckých bánk, potom tá transakčná daň ... myslíte, že je ešte skoré sa tešiť?
Hm mne by sa lubilo keby to poskocilo ku 7960-8160 a odtial skusit nejaky short.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

pri 8000 sa toho dosť hojne naobchodovalo, ale je to dost vzdialená minulosť a preto je otázna váha tej oblasti. Leda tak ako psycho 8000.
Prílohy
DAX_M840.PNG
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Casey »

Davnejsia minulost to je(r.2007),rozhodne vsak zaujimavy level.Otazka je v akej strukture se to dostane a ci vobec sa to dostane az tam.Vyzera to vsak ako zaujimavy target pre long hracov,i ked na daily sa uz formuje strop,takze to bude asi chciet na pull back pridat viacej kupujucich a prerazit to.
Si tu niekde uvdzal,ze si bol v shorte?Na akej cene?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa jogo »

kikos napísal:Ak by som mal investovať predpokladaných 25 tis. tak neviem v tejto chvíli povedať na akej úrovni by som si dal ďalšie prikúpenia po zrealizovaní 1/3 vkladu. Ono to predsa závisí aj od aktuálnych okolností vývoja trhov, informácií ktoré v čase zadania prvého trejdu neboli známe a pod. Každopádne ak by som videl že moja investícia nejde mojim predpokladaným smerom a vývoj by bol silno rastový, tak by som pozíciu uzavrel a nepriemeroval nasilu. Môj názor je že, vývoj tohto indexu v súčasnosti nie je v ideálnom up trende. Možno začiatkom decembra bol. V prípade vstupu do pozície na úrovni 7660 by môj SL bol na úrovni 7850. TP na úrovni okolo 7200 bodov. Ak by som dosiahol úroveň 7300 bodov, SL by som posunul na 7450 a v prípade poklesu stále nižšie
DAX prekrocil 7850. Strata 200 Eur v uvedenom demo obchode.
Neoplatilo sa hadat s trendom. :wink:
Ale dobre si sa rozhodol dalej v raste nedokupovat. :!:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

dvakrát tesne cez 7860 - 2x odraz, teraz to je skor na test 7400
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

nálada je až nebezpečne dobrá, škoda že to tesne pod 8000 vychladlo
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

8004 (zatiaľ)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Biosko »

No vidis, nie ze predavat ale nakupit trebalo ked bolo na 7500 :)
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Strastislav »

ale vtedy som nevidel
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Short Dax indexu

Príspevok od používateľa Biosko »

tak 4.2 bol celkom slusny signal na buy, ak je clovek buy positive. Ale ja to netradujem tak po "vojne" sa mi lahko hovori :D.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"