Strana 1 z 1

zmena DSS

Napísané: Po 28 01, 2013 2:57 pm
od používateľa david2366
prosim o vysvetlenie...

dnes som dostal vyrocny list z Allianzu. aktivna hodnota dochodkovej jednotky je tam vo vyske 0,037033. ak sa rozhodnem prejst do inej DSS (napr. DSS ING s ich EUROstaxx indexom) tak ako sa to prenesie??? zacnem v novej s rovnakym poctom DJ aj ich hodnotou? alebo hodnota spadne na zaciatocnu hodnotu? (sorry mozno blbe otazky ale nikde to neviem najst takto polopate vysvetlene)

Re: zmena DSS

Napísané: Po 28 01, 2013 3:16 pm
od používateľa filip glasa
Stara DSSka ti hodnotu v peniazoch (v eurach) prevedie do novej DSS a ta za tie peniaze nakupy podiely vo fonde ktory si vyberies. Cize hodnota penazi sa samotnym prevodom nestrati.

Re: zmena DSS

Napísané: Ut 12 02, 2013 4:21 pm
od používateľa Donut
Ahoj Filip, rychla otazka:

Chcem zmenit DSS z Postovej Banky.

Vyber:
Aegon moc malo EUR vo fondoch.
VUB Generalli - Juzanov nechcem (Taliani)
Allianz - super tych som chcel ale zrusili mi indexovy fond
ING - Holandania moze byt cim severnejsie tym lepsie... no ich skupina sa bude delit cez IPO -> nejasny buduci majitel uz teraz
AXA - Francuzi cez Svajc/CZ maju najvacsi objedm vo fondoch indexovy fond aj moznost menit fondy cez internet...

Vybral som si AXU.

Kontrolna otazka ak to neni tajne co mas resp odporucil by si ty ?

Dakujem

Re: zmena DSS

Napísané: Ut 12 02, 2013 4:26 pm
od používateľa filip glasa
ja by som pockal, ze ktora DSSka ako zmeni fondy a ktora ponecha indexovy. Ono to s tou postovou DSSkou zase nie je take horuce - par mesiacov to kludne pocka.

No a co mam ja? Ani sa nepytaj. Jak som jak ten farar, co vino kaze, a vodu pije.

pár otázok

Napísané: Pi 03 05, 2013 10:18 pm
od používateľa ludovit8
a čo bolo alebo má byť s poštovkou ?
Ich teraz kúpili J&T nie ? O čo išlo v tom čo vy píšete ?

Ja váham, že by som prešiel do Axy a viac to sledoval a menil cez net. Teraz mám aegon, ich majiteľ mal ferrari, osobne som ho videl na jednom stretnutí, tak neviem, či je to ok, ak majú také výdavky :-DD (teda ako to nebolo súkromné :-) )

Tá ING mohla mať výnos tak vysoký schválne, že to riskli aby sa to lepšie predávalo :-) ?

Nie je na svk DSSka, čo investuje do komodít ?

Re: zmena DSS

Napísané: So 04 05, 2013 8:05 am
od používateľa filip glasa
Nie je na svk DSSka, čo investuje do komodít ?
je. stačí si pozrieť portfóliá fondov.

Re: zmena DSS

Napísané: So 04 05, 2013 9:23 am
od používateľa ludovit8
A dáte mi jeden príklad, nech to nehladam deň :) ?
K tej postovke neviete viac? O akom riziku pri nich sa to písalo?

Re: zmena DSS

Napísané: So 04 05, 2013 9:39 am
od používateľa filip glasa
tu mas portfolia vsetkych akciovych a v nich je nieco malo aj komodit:

http://ako-investovat.sk/clanok/241/akc ... -bez-akcii" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: zmena DSS

Napísané: So 04 05, 2013 2:56 pm
od používateľa peter.cmorej
Ludovit, precitaj si tie clanky a zistis v com je problem

Re: zmena DSS

Napísané: Po 06 05, 2013 9:53 am
od používateľa ludovit8
už čítam :-)

Re: zmena DSS

Napísané: Po 06 05, 2013 9:56 am
od používateľa peter.cmorej
a my prave preto piseme clanky aby od nas nikto nechcel zlozite veci troma vetami objasnit