II. pilier a žena na materskej

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
david2366
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 12:36 pm
Has thanked: 3 times

II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa david2366 »

Manželku mám na materskej, syn sa narodil hneď ako skončila vysokú školu. teda predpokladám že je stále v prvom pilieri, keďže za ňu doteraz odvody stále platil štát. dá sa vôbec počas materskej prehlásiť do 2.piliera? ...do zajtra :) ?
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: žena na materskej

Príspevok od používateľa incognito »

Pokial viem tak ano, akurat tam teraz nebude nic prispievat...
anly11
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 22 01, 2013 9:56 pm

Re: II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa anly11 »

do 35 rokov tam moze vstupit hocikedy. nech radsej pocka, moze sa tam prihlasit neskor ked bude mat plat aspon priemernu mzdu. teraz sa jej tam neoplati ist, bude platit poplatky a malo si nasetri a dochodok z 1. piliera jej bude krateny. takze radsej nech nevstupuje. 2. pilier je totizto zasluhovy, kdezto 1. pilier je solidarny...
ja priemernu mzdu nezarabam tak som vcera z 2. piliera radsej vystupil
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak nema prijem, tak sa jej druhy pilier neoplati. A vstupit moze este dlhu dobu. Len vystupit sa neda neskor.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa slimak »

Zene stat nasporil za 5 rokov co bola na rodicovskej 2200 euro , nieco ako zamestnavatel som tam poslal aj ja. Niekedy to nebolo minimalne minimum,ale aj maximum(zas nie maximalne) aby mala maximalnu matersku. Teda do augusta jej tam posielali cez 40(asi 44 naposledy)mesacne. V septembri zacala ucit aj kvoli ficovej zmene jej tam teraz ide asi 20 euro.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa Rokosák »

Prvy aj druhy pilier su oba zasluhove. V oboch plati, ze ak viac prispievas dostanes vyssi dochodok. Nie je to vsak priamo umerne. V prvom pilieri kvoli minimu, ktore dostavaju menej prispievajuci zo solidarnosti. V druhom pilieri sa priama umernost obmedzuje vyberom fondu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier a žena na materskej

Príspevok od používateľa slimak »

Moja zena bola 4-5 rokov na materskej- pocas tej doby jej do II.piliera od statu pritieklo cca 1600 eur. Socialna poistovna jej tam posielala peniaze. Neviem ci sa nieco zmenilo. Podla mna nie. Samozrejme dnes uz neposielaju tolko zmenili sa percenta nie 9 ale 4.


Ci sa jej to oplati? Myslim,ze hej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"