ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15832
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 1406 times

ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bol natočený autentický film o prezentačných akciách seniorov.

Vymývanie mozgov, premyslenú manipuláciu a psychický nátlak na akciách pre dôchodcov nakrútili skrytou kamerou.

Kuchynský robot za pätnásťtisíc, vysávač, čistič, k tomu motorová píla, špeciálne zdravotné matrace, biolampa. Na zájazdoch pre seniorov nakúpila „šmejdy“, ktoré bude splácať roky. „Keby som šla do obchodu, tak to mám lacnejšie,“ ľutuje sa dôchodkyňa a pokrčí plecami: „Za blbosť sa platí.“

Potichu na ľudskú hlúposť nadávajú mnohí z rodín obetí, ale nie vždy spravodlivo. Oklamaní dôchodcovia nemusia byť hlúpi ani senilní. Len mašinéria podvodníkov, ktorej čelia, je taká premyslená, že im skrátka nedá šancu.

Režisérka Silvie Dymáková Mazalová ešte iba ohlásila, do čoho sa púšťa, a v Česku to vyvolalo lavínu. Články k filmu trhali rekordy čítanosti, filmárke sa ozývali poškodení, advokáti, celé kluby seniorov. Bol to skrátka fenomén, o ktorom každý vedel, že existuje, ale málokto ho pozoroval zblízka.

Pozvánka na výlet zadarmo
Prezentačné akcie pre seniorov sú juniorom neprístupné. Filmárke sa podarilo vpašovať dnu kameru len v prestrojení, v sprievode vlastnej babičky.

Zvyčajne sa to začína pozvánkou do schránky na výlet zadarmo a autobusom, ktorý zváža dôverčivé obete z okolitých dedín. Príbehy sa potom líšia oplieskanou sumou a stupňom poníženia. Vidíme vdovu, ktorej odobrali doklady a podpis zmluvy vynútili pod vyhrážkou exekúcie. Pani, čo kládla veľa otázok, povedali, že je drzá a domov pôjde pešo. Invalidný dôchodca, čo odmietol kúpu bezcenného tovaru, dostal vynadané a skončil na zemi.

Najcennejšie z filmu sú však práve neostré zábery priamo z miesta činu.

Otrasné svedectvo maľuje skutočnosť horšiu ako predstavy. Klamanie seniorov v Česku uživí až päťsto firiem. Navzájom si posúvajú databázy s menami aj premyslený spôsob nátlaku. Ten do šokujúcich detailov – a možno vôbec po prvýkrát - rozobrali v dokumente odborníci.

Postupne rúcajú predstavu, že obete si za to môžu samy, že ide o labilných čudákov bez sedliackeho rozumu. Pri takejto úrovni manipulácie už začíname rozumieť, prečo je priam nemožné odolať nákupu zázračných hrncov. A tiež to, čo predtým bolo ťažko vysvetliť. Prečo sa títo, do smrti zadlžení seniori na zájazdy vracajú?

Manuál na sebaobranu
Skutočný šok prichádza s faktom, že zlý pocit z akcie priznal každý účastník. Výsmech a poníženie a výsluch nie je iba taktika, ako zastrašiť rebelantov. Je to rovno princíp, na ktorom je budovaná dramaturgia podujatí. A my sa môžeme pýtať, či zájazdy pre dôchodcov nie sú iba vypuklejšou formou klamu. Niečím, s čím sa v mäkšej forme spotrebiteľ stretáva aj inde.

Nie je to dokument pre kiná ani nemá umelecké ambície. Doslovní, názorní a televízni Šmejdi napokon majú byť aj manuálom dôchodcov, občianskou sebaobranou. Zostáva len otázka, či je cestou k tomu premietanie v multiplexoch. V televízii by to bola lepšia osveta.


http://kultura.sme.sk/c/6773831/na-hlup ... tocne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Zverejnené to bude od 18. apríla. Predpokladám, že onedlho to bude na You Tube.
Ak niekto na to narazíte, prosím dajte tu linku. Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa rabdo »

raz darmo - nič nieje Z A D A R M O !!!!! :roll:
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa rasto800 »

Dokument podla traileru aj popisu vyzera paradne. Akurat ked teraz bezi len v kinach tak to bude trvat kym sa dostane na DVD (ak vobec).
Používateľov profilový obrázok
Roman103
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 17 04, 2013 12:26 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa Roman103 »

Našiel som nasledovné videá o tejto bohužial reálnej aktivite vymývania mozgov a manipulácií ľudí:
Šmejdi - Trailer
Předváděcí akce Czech Reisen skrytou kamerou
Dokument Šmejdi - autentické ukázky
Prodejní akce Zepter skrytou kamerou
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/6781791/boli- ... mstva.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V diskusii bol nazor s ktorym sa stotoznujem. Je to podvod a hrozne pripady. Inak aj riesenie - pisal tam niekto komu svokre prisli tri zmluvy s jej skoporovanym podpisom. Tak na vylet zobrali chlapca snazivca ci sefa. Na vylete podpisal im zmenku na neurcitu sumu a mu povedali este pride jeden dopis(jedna zmluva) oni zmenku postupia vymahacom.

Ale ine som chcel, pisal tam niekto co je pravda - mne ich ani luto nieje - neveria detom,vnucencom a naletia tymto. Doveruju im. Mne ich luto ani nieje. Chcu to nech to maju. A ja im to doprajem.
Volte Fica a co caka moj otec odo mna? Pomaham mu ,ale .. Fico je rovnaky podvodnik. OK je ich, je mojho otca. Ja mu mam pomahat? CO sa da ine robit,ale.. Fico nieje pri vlade len kvoli otcovi,tak mu pomaham. Ked musim to spravim,ale nieco navyse nebude. Ani u matky. BMG matka mi verila? Nie , je mi luto ze prisla o peniaze? Svokra ma hrnce, ma ich 10 rokov ani ich nikomu neda ani nepouziva.
Su mi ti ludia luto? Nie .
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa Biosko »

Vidis slimak a mne su napriklad vela ludi ukradnuti. V zmysle ze mi uz nevadi kto koho voli, kto co ma, kazdeho vec. Od nikoho necakam pomoc na vsetko si nasporim aj kupim sam, vybavim atd.
Ale aj napriek tomu pomaham ludom aj ludia sem tam pomozu mne. Ale nikdy nikomu za pomoc nic neslubujem. Takisto ked idem ja pomoct nic nechcem.
Inak minule ma zastavil na ulici nejaky typek co ponukal nejake pausaly od operatora telekom. Vraj skvela zlava. Vravim mu mne to netreba ja mam neobmedzene volania do vsetkych sieti a to mi vyhovuje, volam vela a nejakych 150 minut co mi ponukal on ja prevolam za 2-3 dni. Tak na mna zacal ze ale ma pre mna darcek gratis a ukazoval balicek. A ja ze nie nic mi netreba. A on ze darceky sa neodmietaju. Tak su mu ten balicek zobral z ruk podakoval sa a odisiel. Ostal natolko vykolajeny ze nepovedal ani slovo :D Btw: este som ten balicek neotvoril :D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa Istiach »

Nech sa toho chyti Vilo Rozboril, ten tychto smejdov rozcupuje v zuboch :D
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa Biosko »

Alebo si ho najmu aby tie smejdy predaval. Myslim ze u babiek by to uspech malo.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa slimak »

Biosko, na inom fore som nadabil na jednoduchsieho cloveka co nabuchal partnerku. Robili si z neho dlhodobo srandu. Som mu ponukol ,ze mu donesiem veci pre dieta aj kociky. Kociky nechcel,ze si kupy nove,ale veci som mu do Kosic doniesol. Dieta v rodine sirokej asi 5 rokov nebude a dovtedy by sa mi v skrini aj rozpadli(hlavne zavadzali). Tak som mu ich odniesol a mu pomozu.
Necakam nic za to, vlastne mi viac krat podakoval a to mi staci.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ŠMEJDI ( film o marketingových podvodoch )

Príspevok od používateľa slimak »

Premietanie filmu Šmejdi na Nám.SNP v Bratislave. Dňa 17.5. 2013 /piatok/ sa o 17.00 hodine na Námestí SNP uskutoční druhý protest proti úžerníkom. Po proteste bude zadarmo premietnutý český film Šmejdi na veľkoplošnom plátne.

Čítajte viac: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/327763/ ... z2SVOEfgdN" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"