Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

akcie TESLA

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie Tesla už byla od několika spekulantů v pátek večer prodána s výdělkem 50 %.

'''Prodáno. Zisk 50% za 1 měsíc držení. Spokojenost.''' napsal Gotesák

Grafy drahých amerických akcií 3-měsíce, 1 rok a 5 let :arrow: http://nr1a.com/expensive-stocks-3m.htm
.
Prílohy
T.png
T.png (12.94 KiB) 2508 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

RadoD napísal: Pi 27 01, 2023 9:27 pm ku vstupu na 110 gratulujem - vyhra v loterii ja som mal order good till cancel na 102 kde sa to ale otocilo a uz je run takze nic z toho. Bol som greedy az velmi a tak som dopadol. :mrgreen:
V 2008 roku som kupoval akcie Fordu. Mal som limit príkaz na 1,50USD a cena padla tuším až na 1,50, ale mne order nevyplnilo-asi tých ordrov tam bolo veľa. Potom to stúplo na 1,51...1,52,,,1,53...zmenil som order a nakúpil za 1,53. Dobre som urobil, Cena už nikdy neklesla na 1,50 a predal som F o niekoľko rokov na cene 12USD.
Preto odvtedy nemám problém nakúpiť ETF(teraz aj akcie :) ) drahšie, ako plánujem. Len si poviem, teraz chcem ušetríť 0,1% alebo 1% a možno kvôli tomu prídem o 20%, ak to nepríde na moju nákupnu cenu...a už kúpim aj drahšie.
stary gambler napísal: Pi 27 01, 2023 9:01 pm v jednom vlakne tu na fore som cital prispevok jedneho nicku , ktory menil cele svoje portfoliu, odpredal akcie ktore mal , a kupil teslu ked bola v cene 110-120./ostani nezabudli pisat ,ze treba teslu kupovat az ked klesne k75, na inom fore som si dokocna precital cenu 25 euro/, krasne na
dcasovanie, to je super nacasovanie, dobra prezretelnost. Na takej urobni nie som.Gratulujem.
Aby si bol v obraze a nešíril tu polopravdu. :)
Ten nick som bol ja a pozície som zmenil vo fiktívnych portfóliach.
Jogov gambling orientačne kopíruje moje "rizikové pozície" s malým účtom.
Jogo-postupný investor teraz už nekopíruje skoro nič z mojich reálnych pozícii, na ňom si skúšam stock-picking
JSDF-ten toho času skoro verne kopíruje moje reálne pozície, v reáli mam však nakúpené vyššie percento ETF na SP500 ako vo vlákne JSDF.

Teraz sa ešte vyjadrím k tomu, prečo som kúpil TSLA len za 5% úspor.
Vychádzam z Buffetovho výroku, že človek nesmie riskovať peniaze, ktoré bude nutne potrebovať. A ja tie peniaze mam pripravené ako prilepšenie k dôchodku, ktorý ako dlhodobý živnostník budem mať dosť nízky.
Keď som nakúpil TSLA, nevedel som, že sme na dne(a neviem to ani teraz), tak som plánoval 1-2 dokupy, ak by padala ďalej. To je maximum, čo si dovolím risknúť, dokonca aj na ETF mam SL, aby som neprekročil túto stratu. Na TSLA som však nevedel, kde dať SL, tak som vsadil na dokupy v prepade, čo by som pri žiadnej inej akcii s takou sumou neurobil.
Pri hlbokom prepade TSLA je určité riziko, že ju ELON jednoducho lacno kúpi a stiahne ju z burzy.

p.s: 5% úspor plánujem v dôchodku ročne vyberať na prilepšenie. Ak TSLA stúpne na 10-násobok mojej nákupnej ceny, čo predpokladám, zabezpečí mi 10 rokov "dôchodku". Pre mňa to vôbec nie sú zanedbateľné peniaze. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Podla coho je Tesla "najbezpecnejsie auto"?
Odoslané z počítača
danno
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa danno »

frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa frakan »

No ale to je trošku zavádzajúce tvrdenie, pretože v tom rebríčku vidím len elektromobily.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

frakan napísal: So 28 01, 2023 1:09 pm No ale to je trošku zavádzajúce tvrdenie, pretože v tom rebríčku vidím len elektromobily.
Sice stacilo urobit tri kliky ale asi je rychlejsie tu vypisovat o zavadzani, takze tu je kompletny rebricek vsetkych testovanych aut:

https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... ment=false

Treba kliknut na “overall rating”, teda celkove hodnotenie a auto s najlepsim ratingom vsetkych cias je Tesla Model Y. Som rad, ze som ho kupil manzelke a vozi v nom nase deti.
danno
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa danno »

asi na tych elektroautach nieco bude ked vyhrali vsetky kategorie. Kludne si to rozklikaj na rozne kategorie ale v 2022 v Safest Fleet Cars videim teslu S a Y. Tiez aj v inych kategoriach beru popredne miesta.
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... ment=false
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

Na vacsine, ktore boli navrhnute ako elektromobil a nie je to len spalovak s vymenenym motorom, maju konstrukteri volne ruky vo vypracovani deformacnych zon (nezavadzia tam motor) a tiez bateria v podvozku velmi spevnuje strukturu auta.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa frakan »

danno napísal: So 28 01, 2023 2:15 pm asi na tych elektroautach nieco bude ked vyhrali vsetky kategorie. Kludne si to rozklikaj na rozne kategorie ale v 2022 v Safest Fleet Cars videim teslu S a Y. Tiez aj v inych kategoriach beru popredne miesta.
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... ment=false
Veď toto ... "berú popredné miesta" a "je najbezpečnejšie auto" nie je to isté.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

frakan napísal: So 28 01, 2023 2:33 pm

Veď toto ... "berú popredné miesta" a "je najbezpečnejšie auto" nie je to isté.
Nerozumiem stale Tvojim poznamkam, a ktore je najbezpecnejsie osobne auto ?

https://www.forbes.com/sites/johnkoetsi ... pean-test/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Preco potom Porsche kde je motor vzadu (a tak isto lambo, ferrari, atd) nie je bezpecne ako Tesla?
To mi naozaj chcete povedat, ze je Tesla bezpecnejsia nez napr Volvo alebo Mercedes?
Viac bezpecna, alebo rovnako bezpecna?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ice: je toho zďaleka viac, čo sa hodnotí:

Euro NCAP je európsky program hodnotenia nových automobilov, ktorý pôvodne začala vláda Spojeného kráľovstva, ale v súčasnosti je spojený s viacerými krajinami, ako aj s Európskou úniou. Testuje sa v ňom čelný náraz, bočný náraz a náraz zozadu, ako aj bezpečnostné prvky pre deti a pravdepodobnosť vážneho nárazu do chodcov alebo cyklistov. Euro NCAP testuje aj bezpečnostné asistenčné prvky, ako je udržiavanie v jazdnom pruhu, asistent rýchlosti, monitorovanie stavu cestujúcich (dáva vodič pozor? zaspáva?) a systémy na predchádzanie kolíziám, ako je autonómne núdzové brzdenie a varovanie pred čelnou zrážkou.

Všimnite si však, že hodnotenie zraniteľných účastníkov cestnej premávky je založené na tom, či vozidlo zrazí chodca alebo cyklistu. Vyhnúť sa im je jednoznačne oveľa výhodnejšie a Model Y to zjavne zvláda dobre.

"Systém Vision modelu Y, ktorý využíva iba kameru, si vedie pozoruhodne dobre pri predchádzaní kolíziám s inými vozidlami, cyklistami a chodcami," uvádza Euro NCAP.

Blahoželáme spoločnosti Tesla k skutočne vynikajúcemu, rekordnému hodnoteniu Modelu Y. Tesla ukázala, že nič iné ako to najlepšie jej nestačí, a my dúfame, že sa o to bude usilovať aj v budúcnosti."

Podľa spoločnosti Tesla medzi faktory, ktoré prispeli k vysokému skóre, patria výrobné techniky odlievania zadného podvozku z jedného veľkého kusu a jeho zosilnený batériový balík, ktorý "poskytuje obrovskú pevnosť bezpečnostnej bunky pri náraze, čím pomáha zachovať integritu priestoru". Spoločnosť tiež poukazuje na airbagy v strede kabíny, ktoré sa vysunú medzi prednými sedadlami a pomáhajú cestujúcim vyhnúť sa zraneniu pri vzájomnom náraze.

Palec hore Tesle :like:

Pre mňa je fantastické, že dokáže zachytiť pohyb maniaka na bicykli, ktorého vodič nevidí, lebo ide súbežne s autom a zrazu zboku stočí na zebru rovno pod auto... Pohyb bicykla je rýchly..ľudské reflexy pomalé.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nad tym vzajomnym narazom som uvazoval, je to vobec fyzicky mozne? Resp ako pravdepobne to je? (nap bocny naraz, obe hlavy sa musia hybat rovnakym smerom a nie proti sebe, nie?) , vynimkou mozu byt komplikovane premety a podobne..

Jedna vec tu ale stale je Model Y 255 kW RWD. 1909 kg pohotovostní.. vs bezne auto nemajetneho smrtelnika, no kto je asi vo vyhode? :) Potom je dost mozne, ze 2300kg vozidlo pri strete s Tesla Y nebude na tom az tak zle. Fyzika nepusti.. 1900 vs 1900 moze dopadnut inak ako 1900 vs 1300 a 1900 vs 2300 alebo este to tak 1300 vs 2300..

Ked mi niekto povie, ze "najbezpecnejsie" chapem to podla starej skoly - nehoda-naraz, a nie ze pomoze udrzat sa v pruhu alebo dobrzdit. Jasne, ze clovek je tvor omylny, ale toto je podla mna uz skor marketing, nez fyzika.. Darmo bude sediet v najbezpecnejsom aute clovek, ktory ma slabe telo, ktore pretazenie nezvladne, naproti mlademu sportovcovi, ktory zvladne vyssiu zataz v slabsom aute.. (to na margo "pozri ako znicil teslu a prezil" clanky)

Tym padom je najpeznecnejsie vozidlo MHD, lebo jazdi pomaly, a ma vlastny pruh.. :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Z najnovších údajov agentúry Reuters vyplýva, že marže spoločnosti Tesla sú výrazne vyššie ako marže jej konkurentov, a to z hľadiska hrubého aj čistého zisku:
TEsla1.jpg
Prílohy
Tesla2.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Po 06 02, 2023 12:38 am Z najnovších údajov agentúry Reuters vyplýva, že marže spoločnosti Tesla sú výrazne vyššie ako marže jej konkurentov, a to z hľadiska hrubého aj čistého zisku:
TESLA robí aj predaj aut priamo, tak obchodný zisk "predajcov" sa jej započítava do marze na rozdiel od konkurentov, ktorí predávajú cez zmluvných predajcov.
Navyše, nemusí robiť žiadnu reklamu, jej auta sa predávajú aj bez nej.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

jogo napísal: Po 06 02, 2023 6:49 am
JUGGLER napísal: Po 06 02, 2023 12:38 am Z najnovších údajov agentúry Reuters vyplýva, že marže spoločnosti Tesla sú výrazne vyššie ako marže jej konkurentov, a to z hľadiska hrubého aj čistého zisku:
TESLA robí aj predaj aut priamo, tak obchodný zisk "predajcov" sa jej započítava do marze na rozdiel od konkurentov, ktorí predávajú cez zmluvných predajcov.
Navyše, nemusí robiť žiadnu reklamu, jej auta sa predávajú aj bez nej.
Tesla robi LEN predaj aut priamo a nepotrebuje zivit stealerov, to je jej obchodny model, aj pre ktory je tak uspesna.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Glogol »

len na kolko rokov dopredu su tie nasobne vyssie marze zahrnute v sucasnej cene akcie ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Ďalší zdroj prijmu je ich vlastné poistenie od Tesla.
But CFO Zach Kirkhorn confirmed during the company’s earnings call that the insurance business was at a $300 million annual premium run rate as of the end of last year, and is growing at a rate of 20% per quarter.


Finančný riaditeľ Zach Kirkhorn však počas hovoru o zisku spoločnosti potvrdil, že poisťovací biznis bol ku koncu minulého roka na úrovni 300 miliónov dolárov ročne a rastie tempom 20 % za štvrťrok.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Glogol napísal: Po 06 02, 2023 12:48 pm len na kolko rokov dopredu su tie nasobne vyssie marze zahrnute v sucasnej cene akcie ...
To je presne tá dnes asi jediná podstatná otázka. O to viac je to dnes náročná otázka, keď tie marže padajú (cca 20% y-y) a ďalej padať budú (zníženie cien, rast nákladov).
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 1:32 pm
Glogol napísal: Po 06 02, 2023 12:48 pm len na kolko rokov dopredu su tie nasobne vyssie marze zahrnute v sucasnej cene akcie ...
To je presne tá dnes asi jediná podstatná otázka. O to viac je to dnes náročná otázka, keď tie marže padajú (cca 20% y-y) a ďalej padať budú (zníženie cien, rast nákladov).
Stačí si pozrieť históriu Amazonu a takéto otázky vás prestanú zaujímať. Žiadna rastová firma nespĺňala tie vaše value ukazovatele, ktoré si niektorí investori vymysleli.

Tesla ma najlacnejšie elektroauta vo svojej triede a napriek tomu ma najvyššiu maržu, to o čomsi vypovedá.
https://www.youtube.com/watch?v=gioT_UdxwT4
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki napísal: Po 06 02, 2023 12:57 pm Ďalší zdroj prijmu je ich vlastné poistenie od Tesla.
But CFO Zach Kirkhorn confirmed during the company’s earnings call that the insurance business was at a $300 million annual premium run rate as of the end of last year, and is growing at a rate of 20% per quarter.


Finančný riaditeľ Zach Kirkhorn však počas hovoru o zisku spoločnosti potvrdil, že poisťovací biznis bol ku koncu minulého roka na úrovni 300 miliónov dolárov ročne a rastie tempom 20 % za štvrťrok.
A nie je to blbost, ved najvacsi Cesky (zlty) autodopravca si neriesi poistenie sam ale zveri to odbornikom - poistovni :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Po 06 02, 2023 1:46 pm
Joki napísal: Po 06 02, 2023 12:57 pm Ďalší zdroj prijmu je ich vlastné poistenie od Tesla.
But CFO Zach Kirkhorn confirmed during the company’s earnings call that the insurance business was at a $300 million annual premium run rate as of the end of last year, and is growing at a rate of 20% per quarter.


Finančný riaditeľ Zach Kirkhorn však počas hovoru o zisku spoločnosti potvrdil, že poisťovací biznis bol ku koncu minulého roka na úrovni 300 miliónov dolárov ročne a rastie tempom 20 % za štvrťrok.
A nie je to blbost, ved najvacsi Cesky (zlty) autodopravca si neriesi poistenie sam ale zveri to odbornikom - poistovni :)


Tak ako si vyrába Tesla všetko sama, ako si aj predáva svoje auta sama a obchádza dealerov, začala aj poisťovať svoje autá.
Tesla napr. zdiaďuje lítiovú rafinériu na pobreží texaského zálivu, snaží sa tak zabezpečiť dodávky kľúčového komponentu používaného v batériách pri rastúcom dopyte po elektromobiloch.
Vertikálna integrácia
Predávať auto ako Model 3 so zrýchlením z 0 na 100 za tri a pol sekundy za 35 000 $ a nebyť v strate, to chce poriadne osekávanie nákladov. Tesla je šialene vertikálne integrovaná. Zatiaľ čo konkurencia iba objednáva diely ktoré “nastrká” pod kapotu, Tesla si všetko vyrába zo surových materiálov.
https://kryptomagazin.sk/elon-musk-prez ... kopirovat/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Palo »

Joki napísal: Po 06 02, 2023 12:57 pm Ďalší zdroj prijmu je ich vlastné poistenie od Tesla.
But CFO Zach Kirkhorn confirmed during the company’s earnings call that the insurance business was at a $300 million annual premium run rate as of the end of last year, and is growing at a rate of 20% per quarter.


Finančný riaditeľ Zach Kirkhorn však počas hovoru o zisku spoločnosti potvrdil, že poisťovací biznis bol ku koncu minulého roka na úrovni 300 miliónov dolárov ročne a rastie tempom 20 % za štvrťrok.
Ak je pravda, ze rocne prijate poistne tvorilo za rok 2022 sumu 300 mil. USD, tak je to iba 0,4% ich celkovych trzieb (81,46 mld. USD). Hmmm, to nevyzera na dolezity zdroj prijmu napriek rastu...
Ale nie je to dolezite. Vacsina retailovych investorov kupuje akcie Tesla nie na zaklade analyze fin. cisiel, ale na zaklade pribehu, ktoremu veri. A len cas ukaze, ci ten extremne optimisticky pribeh sa naplni, alebo nie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki napísal: Po 06 02, 2023 3:38 pm


Tak ako si vyrába Tesla všetko sama, ako si aj predáva svoje auta sama a obchádza dealerov, začala aj poisťovať svoje autá
Ja to chapem, ale ked som sem dal nazor, ze tankery prevazajuce napriklad ropu si mozu svoju flotilu poistit a budu niekde na breakeven s poistovnou, tak ma sfuklo zopar ludi, ze to je blbost, lebo ani zlty prepravca, ktory je snad najvacsi v strednej EU to tak nerobi, tak to tak nejde a hla ho Tesla to vie..
Odoslané z počítača
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

jogo napísal: Po 06 02, 2023 1:36 pm Stačí si pozrieť históriu Amazonu a takéto otázky vás prestanú zaujímať. Žiadna rastová firma nespĺňala tie vaše value ukazovatele, ktoré si niektorí investori vymysleli.
Prepáč, jogo, ale nemôžem súhlasiť. Každá firma sa dá ohodnotiť, aj rastová. Úplne bez problémov. Keďže investovať sa dá len do budúcnosti a s tou je spojených nekonečne možností, tak samozrejme že sa nedá na 100% tá budúcnosť triafať. Ale cieľom analýzy ani nie je ju trafiť. Cieľom je znížiť riziko a/alebo zvýšiť výnos.

A aby si mi teda veril, tak príklad Amazonu ti ukážem na grafe od FastGraphs, kde je vidieť krásna korelácia medzi operating cash flow (OCF) a cenou akcie. Čierna čiara je cena akcie a modrá čiara je násobok OCF. Konkrétne je tu vidieť, že historicky si trh cenil Amazon na v priemere 27x OCF per share. A prečo 27x? Lebo taký bol približne aj historický rast OCF. Amazon je krásna ukážka funkcie, kde hodnota firmy sa rovná rýchlosti jej rastu.

BTW: Svetlozelená časť grafu v pravo je forecast analytikov. Tu už si musí spraviť analýzu každý sám, čo to pre vás znamená. Ale platí, že takto veľké firmy v čase budú spomaľovať svoj rast. A ak sa spomaľuje rast, mal by sa znižovať aj koeficient násobku earnings...
Prílohy
Screenshot_20230206-144133.png
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 4:09 pm A aby si mi teda veril, tak príklad Amazonu ti ukážem na grafe od FastGraphs, kde je vidieť krásna korelácia medzi operating cash flow (OCF) a cenou akcie. Čierna čiara je cena akcie a modrá čiara je násobok OCF. Konkrétne je tu vidieť, že historicky si trh cenil Amazon na v priemere 27x OCF per share. A prečo 27x? Lebo taký bol približne aj historický rast OCF. Amazon je krásna ukážka funkcie, kde hodnota firmy sa rovná rýchlosti jej rastu.
Si prvý value investor, ktorého poznám, čo tvrdí, že AMZN bol správne ocenený.
Naposledy upravil/-a jogo v Po 06 02, 2023 5:26 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Vertikálna integrácia
Predávať auto ako Model 3 so zrýchlením z 0 na 100 za tri a pol sekundy za 35 000 $ a nebyť v strate, to chce poriadne osekávanie nákladov. Tesla je šialene vertikálne integrovaná. Zatiaľ čo konkurencia iba objednáva diely ktoré “nastrká” pod kapotu, Tesla si všetko vyrába zo surových materiálov.

Tomuto sa kedysi hovorilo ako o setreni nakladov, predsa nema zmysel aby 30 vyrobcov aut na svete vyrabala 1 a ten isty diel v 30 takmer identickych prevedeniach v 30 odlisnych zavodoch.. A Tesla je teraz za toto vychvalovana (vsetko robi sama, resp vlastni vsetko resp cely retazec).
Otazne je, ako to bude vyzerat za 10-20rokov, bude Tesla "vyrobcom vsetkych vyrobcov" a predavat tieto komponenty inym EV vyrobcom, aby ich mohli "strkat pod kaputu" ? Alebo bude Tesla jedna jedina automobilka na svete a tym padom bude mat monopol?
Odoslané z počítača
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

jogo napísal: Po 06 02, 2023 4:23 pm
PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 4:09 pm A aby si mi teda veril, tak príklad Amazonu ti ukážem na grafe od FastGraphs, kde je vidieť krásna korelácia medzi operating cash flow (OCF) a cenou akcie. Čierna čiara je cena akcie a modrá čiara je násobok OCF. Konkrétne je tu vidieť, že historicky si trh cenil Amazon na v priemere 27x OCF per share. A prečo 27x? Lebo taký bol približne aj historický rast OCF. Amazon je krásna ukážka funkcie, kde hodnota firmy sa rovná rýchlosti jej rastu.
Si prvý value investor, ktorého poznám, čo tvrdí, že AMZN bol správne ocenený.
Definuj správne. Neviem, čo tým myslíš.
Ja tvrdím, že sa dala a stále dá odvodiť cena akcie od výkonu danej spoločnosti. Ten graf je toho dôkazom.

Chcel som ti len poukázať na vec, že ak si analyzuješ spoločnosť, skúmaš, na čom zarába, čo robí, ako sa financuje... Potrebuješ si spraviť aj analýzu druhej veci a to je hodnota danej spoločnosti. To sú dve rozdielne veci. A ak tvrdíš, že cenu nie je dôvod riešiť, tak sa hrozne myslíš. Lebo cena, ktorú za firmu platíš, je jedno z najdôležitejších kritérií. A dá sa kalkulovať. Ty ideš zatiaľ prvkom totálnej náhody a tým pádom si brutálne zvyšuješ riziko. Nehovorím,, že ti to nemôže vyjsť, ale že si sa k tomu dostal hovoriacky ako slepé kura k zrnu. Ak to teda vyjde, ak nie...

Dám ti další príklad: Microsoft. Ak by si ho kúpil v roku 2000, tak na zisk by si čakal 16 rokov. Pritom Microsoft mal niečo, čomu sa odborne nadáva wide economic moat, mal produkt potrebný pre každého, v pc segmente, čo je niečo ako AI mánia pred 20 rokmi. Tak v čom bol teda problém? Vo valuácii. Microsoft bol proste predražený a to viedlo nie že k podpriemernému výnosu, ale bolo to v červených číslach 16 rokov. Po 16 rokoch to nie je o tom, že mať gule tú firmu držať (po 16 rokoch už aj hlúpemu musí dôjsť, že kúpil síce kvalitnú firmu, ale za zlú cenu). Je to o tom, že príbeh tej spoločnosti a predpoklady, s ktorými sa do investície išlo, sa mohli diametrálne zmeniť za ten čas. Kto tipoval, že príde smartphone alebo Cloud? YouTube alebo Google? Tak ako to mohlo po 20 rokoch vyjsť (Microsoft), tak to aj vyjsť nemuselo (Cisco, at@t, IBM,...).
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 8:55 pm A ak tvrdíš, že cenu nie je dôvod riešiť, tak sa hrozne myslíš.
A to kde tvrdím?
TSLA som nakúpil po 75% prepade tak isto ako META a NFLX. Ak ty si myslíš, že tak kvalitné rastové firmy klesnú o 90%, aby splnili tvoje fundamentálne filtre, tak sa asi nedočkáš.... Netvrdím, že sa to nemôže ojedinele stať, ako sa to stalo AMZN po roku 2000, ale pri 75% prepade už čosi treba nakúpiť a nečakať na 90+% prepad.
Ak by TSLA padala ďalej, tak by som ju bol dokupoval. Dal som do nej len polovicu cashu, ktorý mam zmenený na USD.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

jogo napísal: Po 06 02, 2023 9:12 pm
A to kde tvrdím?
Reagujem napríklad na toto, ale podobne to máš aj v iných vláknach. Len dedukujem z tvojich príspevkov. Ak si to myslel inak, beriem späť.
Stačí si pozrieť históriu Amazonu a takéto otázky vás prestanú zaujímať. Žiadna rastová firma nespĺňala tie vaše value ukazovatele, ktoré si niektorí investori vymysleli.
Nemám iný cieľ, len pomôcť a poradiť. Trošku ťa možno naviesť na dráhu chápania toho, prečo boli Buffett, Munger, Lynch, atď. takí úspešní a v čom to napríklad taká Cathie Wood prepálila.
jogo napísal: Po 06 02, 2023 9:12 pm TSLA som nakúpil po 75% prepade tak isto ako META a NFLX. Ak ty si myslíš, že tak kvalitné rastové firmy klesnú o 90%, aby splnili tvoje fundamentálne filtre, tak len snívaj ďalej. Netvrdím, že sa to nemôže ojedinele stať, ako sa to stalo AMZN po roku 2000, ale pri 75% prepade už čosi treba nakúpiť a nečakať na 90+% prepad.
Ak by TSLA padala ďalej, tak by som ju bol dokupoval. Dal som do nej len polovicu cashu, ktorý mam zmenený na USD.
Mňa osobne nejaké percento poklesu nezaujíma. To pre mňa nie je relevantná hodnota. Dám opäť príklad s chlebom. Ak ti ponúknem chlieb, kde pôvodná cena bola 100 EUR a ja ti ho núkam teraz v 90% zľave za 10 EUR. Asi ho nekúpiš, hoci % je priam nádherné.

Otázkou pre mňa je, či keď padla akcia 0 90%, či sa dostala do value teritória. Historicky je aj veľa prípadov (veľa veľa growth stocks, resp. firmy po IPOs), kedy sa niektoré ceny nepohli 5-10 rokov, hoci firma rástla kľudne 15-20% ročne. Môžeš si pozrieť napríklad Amgen. Kedy by to bola lepšia kúpa? Teraz alebo o 10 rokov pri rovnakej cene? (Za predpokladu, že firma fundamentálne dorástla do svojej ceny).

Rovnako tak pre investora nie je problém kúpiť aj akciu, ktorej cena práve vyrástla o 20% (modelový príklad). Ak vnímam, že je tam stále margin of safety, tak nemám problém nakupovať. Ale áno, opticky nemám rád keď ceny akcií rastú... Znamená to, že kupujeme všetci drahšie...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Len sa nepohádajte. :na_zdravie: Lebo aj medzi profesionálnou analýzou a ohodnotením análov sú obrovské rozdiely. Najviac sa mi páči ked jeden anál udelí BUY a cielovku v nebi a druhy SELL a cielovku v pekle.

Do toho modelu oceňovania treba prirátať aj stav trhu, napr. sadzby, rast inflácie, rizikové faktory, analýzu konkurencie, pridať psychologickú analýzu. Tesla je velmi obľúbená, doslova ohuruje technologickou vyspelosťou a inováciami a trh je ochotný si priplatiť. Dnes som pozeral, či by som ju nemohol zobrať cez vzdialené opcie (cca 1 rok ) proste s limitovanou stratou, ale na riadnu páku...ale aj opcie (OTM či ITM ) sú extrémne drahé. Nakoniec som ju nahodil na alert pri cene 150...keby išla dole, keď sa zmení sentiment. Nedávno sa okolo Tesly sťahovali mračná, teraz po earnings je obloha jasnejšia..ale automotive je cyklický a ked dôjde k recesii predaj áut to pocíti najviac.

Zaujímavosť: V 2022 v Číne spustili obrovskú záložnú batériu ktorá je schopná ukladať energiu zo zelených zdrojov a zásobovať elektrinou 200 tisíc domácnosti. Nie je založená na lítiu ale na vanádiu. Takže sama o sebe je ,,zelená,, nie je výbušná, toxická.
https://fontech.startitup.sk/v-cine-zap ... pku-litia/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 11:17 pm Nemám iný cieľ, len pomôcť a poradiť. Trošku ťa možno naviesť na dráhu chápania toho, prečo boli Buffett, Munger, Lynch, atď. takí úspešní a v čom to napríklad taká Cathie Wood prepálila.
A ja sa ti snažím vysvetliť, prečo boli úspešní Jobs, Gates, Bezos, Page, Musk, Zuckerberg...

p.s: Pozri, škoda nám tu polemizovať, urob si podobné vlákno ako ja mam jogo-postupný investor a aplikuj v ňom svoje myšlienky v praxi. Ak nimi porazíš výnosom index SP500, presvedčiš ma, že sa oplatí preštudovať si tvoj spôsob investovania a skúsim podľa neho fokusovať moje ETF portfólio v reali.
Zatiaľ SP500 z nás dlhodobo prekonal len Martin7 a bolo to spôsobené hlavne investíciou do AMD...aj preto som sa ho pokúsil napodobniť investíciou do TESLY. Biznisu AMD nerozumiem, pre mňa je procesor ako procesor, ale obnoviteľné zdroje sú môj koníček od roku 2000, tak tomu trochu rozumiem a som rád, že táto technika sa stala konkurencie schopnou a môžem do nej ziskovo investovať...
Naposledy upravil/-a jogo v Ut 07 02, 2023 7:21 am, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 06 02, 2023 8:55 pm Dám ti další príklad: Microsoft. Ak by si ho kúpil v roku 2000, tak na zisk by si čakal 16 rokov. Pritom Microsoft mal niečo, čomu sa odborne nadáva wide economic moat, mal produkt potrebný pre každého, v pc segmente, čo je niečo ako AI mánia pred 20 rokmi. Tak v čom bol teda problém? Vo valuácii. Microsoft bol proste predražený a to viedlo nie že k podpriemernému výnosu, ale bolo to v červených číslach 16 rokov. Po 16 rokoch to nie je o tom, že mať gule tú firmu držať (po 16 rokoch už aj hlúpemu musí dôjsť, že kúpil síce kvalitnú firmu, ale za zlú cenu). Je to o tom, že príbeh tej spoločnosti a predpoklady, s ktorými sa do investície išlo, sa mohli diametrálne zmeniť za ten čas. Kto tipoval, že príde smartphone alebo Cloud? YouTube alebo Google? Tak ako to mohlo po 20 rokoch vyjsť (Microsoft), tak to aj vyjsť nemuselo (Cisco, at@t, IBM,...).
Problém nebol len vo valuácii MSFT v roku 2000, to by mal podobné problémy aj AMZN, AAPL ap., ale aj to, že MSFT neprišiel s ničím novým, stále len upgraedoval Windows, Word, Excel..až keď prišiel cloud do jeho biznisu, tak začal rásť...
AAPL prišiel s i-phonom a začal rásť, AMZN s internetovým obchodom a rastol, Google s vyhľadávaním a rastol, FB so socialnými sieťami a rastol, Tesla s elektroautami a rastie....Kto zvíťazi v aplikácii AI, ten tiež porastie...TESLA?, MSFT? GOOGLE?..niekto iný?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER napísal: Ut 07 02, 2023 12:55 am
Zaujímavosť: V 2022 v Číne spustili obrovskú záložnú batériu ktorá je schopná ukladať energiu zo zelených zdrojov a zásobovať elektrinou 200 tisíc domácnosti. Nie je založená na lítiu ale na vanádiu. Takže sama o sebe je ,,zelená,, nie je výbušná, toxická.
https://fontech.startitup.sk/v-cine-zap ... pku-litia/

tu je nejaky zdroj https://english.cas.cn/newsroom/mutimed ... 2480.shtml ktory hovori residents, nie households.
Startitup ma chybu v preklade, nie domacnosti, ale obyvatelov.
Aj ked drobny detail, pri priemernej domacnost o 3 ludi v Cine je to take uz no..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL: v tej linke , čo dal Joki do vlákna o chatGPT je dôležitá informácia:

Už to mám..tu je to: Tesla predstaví svoj nový hlavný strategický plán 1. marca.

Tie strategické plány Tesla predstavuje cca raz za 8 -10 rokov, takže je vysoká pravdepodobnosť, že Tesla 1 marca (bude to streda ) poletí hore. len si to zapametajme a navzájom pripomeňme o 2 týždne.

Jogo má pravdu, že pravdepodobne najúspešnejšia firma s najväčšími víziami a disruptívnymi produktmi bude nasledujúce roky Tesla. Také niečo ako bol AAPL. Má obrovský priestor na rast. Nejde len o autá, ale aj to ostatné, čo sa tu spomínalo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Len dúfam, že príliš veľa strategických peňazí nepôjde na ,,osídlenie marsu,,. To by vystrašilo investorov.
Teraz ho za to kritizoval gates: https://www.bbc.com/news/technology-64499635

Musk plánuje jedného dňa posielať ľudí do vesmíru komerčnými letmi. Začiatkom 2018 oznámil, že prvým "mesačným turistom" spoločnosti SpaceX bude japonský miliardár Yusaku Maezawa.

Jedným z konečných cieľov spoločnosti SpaceX je však vyslať lety s posádkou na Mars a nakoniec Červenú planétu kolonizovať.

"Chcem zomrieť na Marse," povedal Musk, "len nie pri dopade." :)

P.S. Mimochodom, Tesla dnes najväčší pokles z megacap ( -4,5% ). Ale po extrémnom raste..ved včera bola už nad 210 USD.
Čítal som, že jemne dvihla ceny v Číne ( o +0,8% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Veľký nórsky test odhalil, aký reálny dojazd ponúkajú elektromobily počas zimy. V Nórsku sa každoročne konajú rozsiahle testy dojazdu a účinnosti elektromobilov v chladnom zimnom období, ktoré má najvýraznejší vplyv na dojazd. Tohtoročný test bol doteraz najrozsiahlejší s 29 rôznymi modelmi elektromobilov.

Najlepší výsledok dosiahol modernizovaný Model S od kalifornského výrobcu Tesla Motors.
https://www.techbox.sk/velky-norsky-tes ... ocas-zimy/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

1 marca bude TESLA prezentovať veľký výhľad na najbližšie roky. Môže to katapultovať cenu akcii.
Niečo o bezpečnosti aut TESLA:
https://www.youtube.com/watch?v=G9Nt8QY4bnA
Pasažieri prežili pád zo 70m výšky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Pohľad na elektrické a vodilkove auto.
Prílohy
B102DAD8-BC39-4478-B262-8FAB8D02DC72.jpeg
A3515D16-0C87-426F-B894-305206B8BE29.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Cize EV mozem priamo napojit na FVE ? Bez nicoho medzi tym?

Ono tie nehody zo skutocneho sveta nie su meradlom bezpecnosti.. Mohli mat statie..

https://www1.pluska.sk/regiony/fabia-prevratila-hummer
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"