Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mirdis
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 17 12, 2022 1:51 pm
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Mirdis »

Porovnavas dva rozne neporovnatelne technologicke svety. S tymi fake uctami odisli aj ti najvacsi inzerenti su proste prec. A uz aj teleshopingove reklamy sa tam objavuju.

Rakety, auta to je nieco nove s cim prisiel, technologiou , sw. hw a pod. Twitter je socialna siet, ktora uz nejak fungovala, ja nehovorim ze ju nemal kupit a ju zmenit len nech to prenecha niekomu inemu to menazovanie socialnej siete.

Twitter vypol alebo chce vypnut pristup aj tretich stran ( API) jednoducho sa tam deju podla mna skodne veci , ktore v konecnom dosledku tesle tiez nepomahaju. Ano snazia sa uskrtit rozpocet na twittri no ale..ja pozeram na to technologicky, no nechajme sa prekvapit.. mal teraz par dni volna bo na twitteri bolo celkom klud 😀
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

JUGGLER napísal: Pi 20 01, 2023 8:51 pm Keby šlo len o autá, tak vcelku súhlasím, že Tesla ako akcia môže mať problémy.
Skúsiš definovať, čo to pre teba pri Tesle znamená mať problémy? Lebo za mňa napríklad nehovorím, že by sa prospekty rastu mali úplne vytratiť, ale že je tu riziko spomalenia rastu. A keď bude nižší rast, tak tie bláznivé yieldy stratia akékoľvek opodstatnenie. Inými slovami, Tesla môže byť každý rok väčšia a úspešnejšia spoločnosť, ale cena jej akcií môže stagnovať alebo klesať. Historicky sme to zažili nespočetne krát, či už pri AMZN, AMGN, MSFT, CSCO, MDT,...
JUGGLER napísal: Pi 20 01, 2023 8:51 pm Asi tak ako ked AAPL došiel do určitej fázy, že v smartfónoch ho dobehla konkurencia. Vtedy som už myslel, že akcia nemá rastový potenciál. Mala ho práve v inováciách a monetizácii služieb...
Dovolím si opäť sa spýtať. Čo máš na mysli pod rastovým potenciálom? Lebo AAPL je peknou ukážkou pomaly spomaľujúcej firmy a rokmi sa tento obrázok nemenil. Investičný úspech od cca 2018 pramenil najmä z toho, že sa zmenil multiple, ziskovosť až v druhom rade. V 2016 sa AAPL dal kúpiť pri 10x earnings, minulý rok 30x. Toto ti robí ten hlavný motor rastu ceny akcie ( a samozrejme pomohol aj covid boost tržieb/zisku). Ale prospekty firmy v strednodobom horizonte sa nezmenili.
JUGGLER napísal: Pi 20 01, 2023 8:51 pm Okrem toho, firmy vedia zvyšovať value buybackmi, dividendami, spin-off -mi...
Toto platí pre firmy v maturite. Nie pre Teslu. Tá kým si kreslí expanziu, tak na dividendy alebo buybacks by som ani nepomýšľal. Navyše Tesla stále robí dilution na svojich investoroch, hoci objem nových akcii klesá, nakoľko majú aktuálne cashu asi dosť (veľmi, ale veľmi im pomohlo, že mohli vydávať nové akcie pri tak prestrelenej cene a teda potiahnuť z trhu viac cashu ako asi vôbec potrebovali).
JUGGLER napísal: Pi 20 01, 2023 8:51 pm Tesla má budúcnosť v nových veciach ...z osobných áut teraz expanduje do kamiónov..tam zrejme bude mať nejakú dobu výrazný edge...dalej ako spomínal miror a jogo: solárne strechy, domáce úložiská energie...a samozrejme soft
Zatiaľ sa držme toho, čo Tesla reálne robí a na čom zarába (lebo o tom nemôže byť žiadna polemika... musíme vedieť, čo tá firma robí a na čom zarába. Príbehy a sny o budúcnosti sú až ako druhé na rade). 96% jej gross profit je z predaja áut. Ak sa pridá nový produkt ako kamióny, ako to pohne s prospektom firmy? Aký je dopyt, aké budú kapacity výroby, backlog, a hlavne aké budú marže? Kde je break-even point? Je iné predávať autá retailu a iné kamióny firmám.
Všetky ostatné činnosti robí Tesla pri znateľne nižších maržiach. Konkurencie v odvetví je takisto mnoho a stále rastie. Napríklad sa to už asi javí pri tých solar roof, kde objem objednávok asi nejde tak, ako si to pôvodne trhy maľovali. Softvér ako neevidujem, že by Tesla vedela nejak monetizovať mimo predajnej ceny auta. Otvorenie softvéru pre iných výrobcov by znamenalo stratu konkurenčnej výhody.... Dalo by sa tu polemizovať donekonečna. Ale ok, má to rozbehnuté na viac strán, hoci potom sa im môže strácať focus. Taký Elon ho už vyzerá, že stratil...

Za mňa teda aktuálne zhrnutie: Tesla je veľmi dobrá spoločnosť, má rásť, fancy produkt a super zvládnutý marketing (navyše takmer zadarmo). Veci, ktoré mi pripomínajú kedysi Apple. Má rast a vynikajúce marže v automotive. Tu je leadrom trhu. Navyše má “other bets", kde niečo z toho by mohlo tiež v budúcnosti ťahať. A teraz, že prečo teda nekúpim akcie?
Lebo ako Buffett hovorí: cena je to, čo platíš a hodnota to, čo dostávaš. A ja nemám ten pocit, že by som dnes zaplatil menej, že je tá hodnota. Toto pre mňa osobne ešte zďaleka nie je low risk high uncertainty situácia. To by ten yield musel ešte padnúť hlbšie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

https://twitter.com/xxicznzwjuujmgv/sta ... 7VacG7_Dxw
Q4 2022 @Tesla delivered ~150,000 cars in the US.

~22,500 of these cars were purchased with FSD for $15,000

I expect the US take rate to increase throughout 2023.
4. štvrťrok 2022 @Tesla dodala v USA ~150 000 áut.
~22 500 z týchto áut bolo zakúpených s FSD za 15 000 dolárov
Očakávam, že miera príjmu v USA sa počas roku 2023 zvýši.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

PredsaJa napísal: Po 23 01, 2023 8:52 am A teraz, že prečo teda nekúpim akcie?
Lebo ako Buffett hovorí: cena je to, čo platíš a hodnota to, čo dostávaš. A ja nemám ten pocit, že by som dnes zaplatil menej, že je tá hodnota. Toto pre mňa osobne ešte zďaleka nie je low risk high uncertainty situácia. To by ten yield musel ešte padnúť hlbšie.
Pri akej cene by si bol ochotný kúpiť akcie TSLA?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

@:jogo
Niečo pre nás investorov :) $TSLA
Tiež mám paaar kuskov $TSLA na prilepšenie po šesdesiatke.

https://www.askstockgpt.com/
StockGPT is an AI-powered search tool that was trained on all of Tesla’s quarterly earnings call transcripts dating back to Q2 2011. For best results, please reference the specific quarter(s) and/or year(s) you would like to search from.

Note: StockGPT is in an experimental state and can sometimes produce inaccurate or completely wrong answers. For help getting started, check out this list of examples.

https://twitter.com/aleccorum/status/16 ... -Fva2OE1pw
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

PredsaJa napísal: Po 23 01, 2023 8:52 am
Zatiaľ sa držme toho, čo Tesla reálne robí a na čom zarába (lebo o tom nemôže byť žiadna polemika... musíme vedieť, čo tá firma robí a na čom zarába. Príbehy a sny o budúcnosti sú až ako druhé na rade). 96% jej gross profit je z predaja áut. Ak sa pridá nový produkt ako kamióny, ako to pohne s prospektom firmy? Aký je dopyt, aké budú kapacity výroby, backlog, a hlavne aké budú marže? Kde je break-even point? Je iné predávať autá retailu a iné kamióny firmám.
S firmou to pohne tak, že je a bude jediná na trhu s elektrickými kamiónmi, navyše použiteľnými v reálnej praxi, kedy už dodáva kamióny americkým firmám v desiatkach kusov. A pri kamiónoch sa dá presne pre firmy vyrátať prínos a zisk pri použítí elektrických vs naftových, nezáleží tam na dizajne a náladách kupujúcich. Tesla ako jediná dokáže vo veľkom robiť batérie pre tieto kamióny, všetci ostatní výrobcovia do jedného majú problémy s batériami. Takže na dlhé roky bude monopolom bez konkurencie na novom trhu, pričom všetky čísla, čo prezentuje aj Coca Cola v jej prípade z praxe, ukazujú, že aj napriek vyššej nadobúdacej cene oproti spaľovaciemu sú tam úspory z celkovej ceny za dobu používania značné, dokonca myslím že menej ako polovica nákladov ako pri spaľovacom kamioóne. Keď sa k tomu pripočíta nasadenie Full Self Driving do kamióna, čo v USA reálne funguje (nemajú EU normy), je to niečo prevratné pre nákladnú dopravu.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

jogo napísal: Po 23 01, 2023 12:22 pm Pri akej cene by si bol ochotný kúpiť akcie TSLA?
Osobne neviem, či by som kúpil. Ak by sa dostala cena pod 100 USD per share, tak by som o nej uvažoval ako o kandidátovi na bližšiu analýzu. To by bolo cca 25x 2023 earnings... Či je stále veľa alebo nie, už by som sa rozhodoval následne. Ak sa už pod 100 nepozrie, mne to nevadí. Sú tu ďalšie tisíce firiem.
Jeden ale pre mňa veľký argument, prečo do toho vôbec neísť je volatilita a efekt Elona. Tejto akcii chýbala roky akékoľvek racionalita a je to u mňa original meme stock...
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Nishin »

Ja som predával viac ako polovicu držby TSLA akonáhle presiahla 300$ rok dozadu. Tá valuácia bola v danej dobe naozaj už úplne mimo reality, teraz keď podliezla 105$, tak opäť prikupujem. Nemám cieľ v dohľadnej dobe predávať, skôr ju držať a ak vznikne príležitosť že opäť vyletí na násobky, niečo odpredať.

Elon potvrdil svoje vizionárstvo aj pri ChatGPT, dokáže prilákať mozgy a nemyslí ako bežný biznisman z WallStreet. Na druhú stranu mám obavy z jeho nevyspytateľnosti.

Pri TESLE začínam mať podozrenie, či nechystá stiahnuť Teslu do súkromného vlastníctva po vzore DELLu. V minulosti už určité náznaky boli a poslenou dobou začína stvárať veci, ktoré by sa neodlišovali od toho zámeru. Neprekvapilo by ma ak by zámerne chcel dočasne zraziť Teslu na kolená, aby ju následne mohol zachrániť/skúpiť podiely. V teórii Tesla leží na zlatej bani technológií a prečo sa deliť o zisk s verejnosťou...
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa frakan »

miror napísal: Po 23 01, 2023 3:07 pm
PredsaJa napísal: Po 23 01, 2023 8:52 am
Zatiaľ sa držme toho, čo Tesla reálne robí a na čom zarába (lebo o tom nemôže byť žiadna polemika... musíme vedieť, čo tá firma robí a na čom zarába. Príbehy a sny o budúcnosti sú až ako druhé na rade). 96% jej gross profit je z predaja áut. Ak sa pridá nový produkt ako kamióny, ako to pohne s prospektom firmy? Aký je dopyt, aké budú kapacity výroby, backlog, a hlavne aké budú marže? Kde je break-even point? Je iné predávať autá retailu a iné kamióny firmám.
S firmou to pohne tak, že je a bude jediná na trhu s elektrickými kamiónmi, navyše použiteľnými v reálnej praxi, kedy už dodáva kamióny americkým firmám v desiatkach kusov. A pri kamiónoch sa dá presne pre firmy vyrátať prínos a zisk pri použítí elektrických vs naftových, nezáleží tam na dizajne a náladách kupujúcich. Tesla ako jediná dokáže vo veľkom robiť batérie pre tieto kamióny, všetci ostatní výrobcovia do jedného majú problémy s batériami. Takže na dlhé roky bude monopolom bez konkurencie na novom trhu, pričom všetky čísla, čo prezentuje aj Coca Cola v jej prípade z praxe, ukazujú, že aj napriek vyššej nadobúdacej cene oproti spaľovaciemu sú tam úspory z celkovej ceny za dobu používania značné, dokonca myslím že menej ako polovica nákladov ako pri spaľovacom kamioóne. Keď sa k tomu pripočíta nasadenie Full Self Driving do kamióna, čo v USA reálne funguje (nemajú EU normy), je to niečo prevratné pre nákladnú dopravu.
Tu pozor. Tu sa ako veľká konkurencia javí technológia vodíkových palivových článkov. A tak celá koncepcia ťažkých batériových kamiónov môže skončiť fiaskom.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa PredsaJa »

miror napísal: Po 23 01, 2023 3:07 pm
S firmou to pohne tak, že je a bude jediná na trhu s elektrickými kamiónmi, navyše použiteľnými v reálnej praxi, kedy už dodáva kamióny americkým firmám v desiatkach kusov. A pri kamiónoch sa dá presne pre firmy vyrátať prínos a zisk pri použítí elektrických vs naftových, nezáleží tam na dizajne a náladách kupujúcich. Tesla ako jediná dokáže vo veľkom robiť batérie pre tieto kamióny, všetci ostatní výrobcovia do jedného majú problémy s batériami. Takže na dlhé roky bude monopolom bez konkurencie na novom trhu, pričom všetky čísla, čo prezentuje aj Coca Cola v jej prípade z praxe, ukazujú, že aj napriek vyššej nadobúdacej cene oproti spaľovaciemu sú tam úspory z celkovej ceny za dobu používania značné, dokonca myslím že menej ako polovica nákladov ako pri spaľovacom kamioóne. Keď sa k tomu pripočíta nasadenie Full Self Driving do kamióna, čo v USA reálne funguje (nemajú EU normy), je to niečo prevratné pre nákladnú dopravu.
Pre firmu, ktorá potrebuje preniesť tovar z bodu A do bodu B, aký má zmysel pozerať sa na to, či je kamión na benzín, naftu, elektrinu alebo vodík či ich kombináciu? Predpokladám, že môžem konštatovať, že Tesla má tým pádom konkurenciu všetkých firiem, ktoré robia čokoľvek schopné odniesť tovar. Otázkou je teda iba cena/náklady, no nie?

Prečo by elektrický kamión mal byť úplne novým trhom? Ja za tým nevidím dôvod. Ani elektrické auto nie je novým trhom, iba dopĺňa ponuku. Ale vlastnosti má tie isté - odvoz z jedného bodu do druhého.

Predpokladám taktiež, že firmy sa pozerajú primárne na náklady. K potenciálne lacnejšej prevádzke Tesla kamiónu si ale treba prirátať vyššiu obstarávaciu cenu a investíciu do infraštruktúry (špeciálne nabíjacie stanice). A zároveň vyššie náladové úroky z úverov a leasingov. Logistika je teraz navyše trochu v útlme a hlad po ďalších capexoch tu veľmi nie je.

Nehovoriac, že tento kamión bude asi dosť obmedzený infraštruktúrou, keďže síce sám o sebe dojazd má, ale bez nabíjačiek po ceste či v cieli môže byť pre všeobecné využitie kdekoľvek nepraktický. Niektorým firmám nemusí vyhovovať. Toto môže asi obmedzovať dopyt.

Ale povedzme, že by dával ekonomický zmysel, stále sme sa nedozvedeli, aký je preň veľký trh, aké budú kapacity výroby, aké sú objednávky, kde je BEP,.. že či je to niečo s potenciálom robiť hlavný zdroj príjmov pre Tesla do 5-10 rokov, alebo to bude ďalší solar roof s minimálnym impactom na zisky Tesly a teda nemá zmysel sa ním zaoberať a zase nás len odvádza od ekonomickej reality (ako všetky tie úžasné príbehy o tom, že Tesla nie je automobilka a ako všetky dáta ukazujú, že ňou je).

Na konci dňa jediné, na čom záleží, je to, aký zisk/cashflow firma vie doniesť... nič viac a nič menej.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Tesla to Unveil $3.5 Billion Semi Truck Factory in Nevada, Says Governor
https://teslanorth.com/2023/01/23/tesla ... -governor/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa frakan »

Nemôžem si pomôcť, ale mne ako najekologickejšie riešenie na prepravu tovaru stále pripadá elektrifikovaná železnica.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

Nishin napísal: Po 23 01, 2023 6:25 pm Elon potvrdil svoje vizionárstvo aj pri ChatGPT, dokáže prilákať mozgy a nemyslí ako bežný biznisman z WallStreet. Na druhú stranu mám obavy z jeho nevyspytateľnosti.
Za ChatGPT stojí Elon?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Nishin »

jogo napísal: Ut 24 01, 2023 10:35 am
Nishin napísal: Po 23 01, 2023 6:25 pm Elon potvrdil svoje vizionárstvo aj pri ChatGPT, dokáže prilákať mozgy a nemyslí ako bežný biznisman z WallStreet. Na druhú stranu mám obavy z jeho nevyspytateľnosti.
Za ChatGPT stojí Elon?
Elon je jeden zo zakladajúcich členov OpenAI a aktívny propagátor. Počas rokov prilákal veľa odborníkov na AI prísľubom etického prístupu k vývoju umelej inteligencie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

Nishin napísal: Ut 24 01, 2023 11:49 am Elon je jeden zo zakladajúcich členov OpenAI a aktívny propagátor. Počas rokov prilákal veľa odborníkov na AI prísľubom etického prístupu k vývoju umelej inteligencie.
Ten Elon sa mi pozdáva. Škoda, že nemám 20+, ja by som sa kvôli práci v jeho firme snáď naučil aj po anglicky. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Preco?
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal: Ut 24 01, 2023 1:18 pmPreco?
Lebo je to človek, ktorý teórie o obnoviteľných zdrojov privádza do praxe a bol by som hrdý na to, že mu v tom podľa svojich možností a schopností pomáham. Lebo, čo si budeme nahovárať, ropa raz dôjde a nevieme, či jadrovú fúziu zvládneme. Tak potom nám ostáva len energia z prírodného fúzneho reaktora - Slnka..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Chapem, aj rozumiem, ale.. ako 'boss" nepisu o nom nic pekne.. Preto ma zaujalo preco by si rad u neho pracoval..

https://www.forbes.com/sites/bruceweins ... -musk-did/
https://www.businessinsider.com/ex-tesl ... ere-2019-9

Otazne ale je, co je na litiu obnovitelne.. "Lithium can be described as the non-renewable mineral that makes renewable energy possible - often touted as the next oil. Lithium extraction inevitably harms the soil and causes air contamination."

Pises, z dojde ropa. Moze dojst litium? Alebo sa pocita o inych zlozkach v bateriach casom?

Obnovitelne zdroje su super, ale preco to uchopit od konca? Preco dovazame paradajky zo Spanielska, ak ich vieme ekologicky a obnovitelne vypestovat aj u nas, tak ako v minulosti? Dnes "vacsina" chce pohodlne zarabat v kancli (tie miesta coskoro umela inteligencia aj tak nahradi), byvat na zelenom travniku alebo luxusnom byte v centre, a neprilozit ruku k dielu a potom tu mame masove GMO a inak modifikovanu, striekanu monokulturu plodin.. Pomaly nebude kde u nas pestovat, lebo vsetko je "stavebny pozemok" kde ledva zaparkujeme to EV.. Mam velmi silny pocit, ze tato "doba" nie je synchronna s tou Muskovou/obnovitelnou viziou..

Ale posledny odstavec uz som odbocil do offtopicu, tak to musim useknut :)

Ale za seba, tiez mam rad inovatorov, ktori prinasaju zmenu, a moznost kupit napr aj to EV, alebo coraz efektivnejsie FVE.. Uspornejsie veci, material lahsi (v doprave) a podobne.. To je bez pochyb jedina cesta pre lepsi svet..
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal: Ut 24 01, 2023 4:26 pm Pises, z dojde ropa. Moze dojst litium? Alebo sa pocita o inych zlozkach v bateriach casom?
Predpokladám, že litiové batérie sú recyklovateľné, lebo pri ich práci sa žiadne litium nevypúšťa do ovzdušia, nie ako ropa, ktorá nenávratne uletí ako co2.
Ak vedia recyklovať olovený akumulátor, snaď budú vedieť recyklovať aj lítiový akumulátor.

Ja nepoznám šefa na ktorého by zamestnanci nenadávali.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

Na margo sťažnosti zamestnancov TESLY som si spomenul, ako mi známy pred pár rokmi rozprával o práci v neklimatizovanej hale nemenovanej klasickej automobilky a o "zábave" managamentu, keď sa chodili pozerať na nového zamestnanca na linke, ako stojí v kaluži vlastného potu a maká jak fretka. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Začinajú byť už cenovo dostupnejšie :)

Es ist offiziell: #Tesla Deutschland bestätigt, daß sowohl #Model3 als auch #ModelY die Höchstförderung in 🇩🇪 für sämtliche Model-Upgrades, also auch LR und Performance bekommt. Das Model 3 ist nach Teslas Preissenkungen somit ab 40.470 € erhältlich, das Model Y ab 41.370 €🥳
Je to oficiálne: #Tesla Nemecko potvrdzuje, že #Model3 aj #ModelY dostávajú maximálne financovanie v 🇩🇪 pre všetky modernizácie modelov, vrátane LR a výkonu. Po znížení cien od Tesly je Model 3 dostupný od 40 470 € , Model Y od 41 370 €🥳


https://twitter.com/teslawelt/status/16 ... 9TmBCWOmVg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

Len pripomínam, že dnes po zavretí trhov v USA bude TSLA vyhlasovať výsledky za 4Q2022.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

Reakcie ostatných automobiliek na zníženie cien aut od TESLY + objemy výroby aut všetkých veľkých automobiliek + kopec ďalších informácii o automobilovom priemysle
https://www.youtube.com/watch?v=gioT_UdxwT4

Stručný životopis Elona.
https://www.youtube.com/watch?v=mcV7NXKTeiE
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tesla beats by $0.08, reports revs in-line, automotive gross margin down 466 bps yr/yr, guides for 1.8 mln vehicles in FY23, which is ahead of its long-term 50% CAGR target (144.43 +0.54) :
Reports Q4 (Dec) earnings of $1.19 per share, $0.08 better than the S&P Capital IQ Consensus of $1.11; revenues rose 37.2% year/year to $24.32 bln vs the $24.26 bln S&P Capital IQ Consensus.
Automotive gross margin of 25.9%, down 466 bps yr/yr, and vs. 27.9% in Q3.
Reports increase in ASP on yr/yr basis (ex FX impact).
Total production up 44% to 439,701.
Total Deliveries up 31% to 405,278.
In Q4, each vehicle factory produced a record number of vehicles.
Outlook: TSLA is planning to grow production as quickly as possible in alignment with the 50% CAGR target it began guiding to in early 2021. In some years we may grow faster and some we may grow slower, depending on a number of factors. For 2023, TSLA expects to remain ahead of the long-term 50% CAGR with around 1.8 mln cars for the year.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Akcie TSLA od začiatku januára vzrástli o takmer 30 %. Keď sa ukázalo, že dopyt vo 4. štvrťroku klesá, čoho dôkazom bolo zastavenie výroby v Šanghaji a zníženie cien v USA a Číne, odhady zisku na akciu sa znížili. TSLA dokázala prekonať tieto znížené odhady, ale sme zvedaví, či to bude stačiť na udržanie tohto vzostupného tempa.

Ako sa očakávalo, hrubá marža automobilového priemyslu dostala dosť veľký zásah a medziročne sa prepadla o 466 bázických bodov na 25,9 %. TSLA síce uviedla, že ASP vzrástli na medziročnej báze, ale takmer určite boli nižšie na medzikvartálnej báze.

Spoločnosť upravila svoje usmernenia, čo mohlo niektorých investorov vyviesť z miery. V posledných niekoľkých štvrťrokoch TSLA uvádzala, že očakáva dosiahnutie 50 % priemerného ročného rastu dodávok vozidiel v horizonte niekoľkých rokov. Dnes spoločnosť uviedla, že jej produkcia rastie v súlade s cieľom 50 % CAGR, ktorý si predtým stanovila, a dodala, že v niektorých rokoch môže rásť rýchlejšie a v niektorých pomalšie.
Pre rok 2023 TSLA uvádza, že "očakáva, že si uchová svoju pozíciu s dlhodobým cieľom CAGR s približne 1,8 mil. automobilov pre tento rok". Ak spoločnosť TSLA dodá v roku 2023 1,8 mil. automobilov, bude to znamenať medziročný rast o 37 %, čo je zjavne menej ako 50 %.

P.S. TSLA +4,62%..takže zajtra by mala byť dobrá nálada. Tento týždeň už nebude zverejnovať gigantický tech...skoncentruje sa nám to na budúci týždeň - utorok META a streda Goog, Amzn, AAPL
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TSLA 177. Krásny run zo 100.

Dalšie info ktoré som dnes videl:

Analytik spoločnosti Morgan Stanley Adam Jonas: trh s elektrickými vozidlami je v stave prebytku ponuky, zatiaľ čo ešte pred niekoľkými mesiacmi bol v stave nedostatku ponuky.
Trh s elektromobilmi sa nachádza v útlme a žiadna akcia nebola vo väčšom útlme ako akcia spoločnosti Tesla (TSLA ), ktorá stratila približne 60 % svojej hodnoty z nedávnych maxím v dôsledku obáv o udržanie tempa dodávok, ktoré výrobca elektromobilov v poslednom období zaznamenal.

A nejde len o výrobcov elektromobilov, ale o všetkých výrobcov automobilov. Väčšina z nich nielenže klesla zo svojich ročných maxím, ale za posledných 12 mesiacov prudko klesla, keďže ceny, náklady na energie, pretrvávajúce problémy v dodávateľskom reťazci a rastúce úrokové sadzby, ktoré zdražujú kúpu auta, sa podpísali na predaji a dôvere spotrebiteľov.

Jonas naznačuje, že odvetvie elektrických vozidiel možno prechádza "resetom" od trhu, na ktorom mali výrobcovia problém s nedostatočnou zásobou, k trhu zaplavenému príliš veľkým množstvom elektrických vozidiel, čo môže byť znakom toho, že odvetvie vstupuje do "'fázy otrasov'".

______________________________________________

Tesla --- Argus Reiterated BUY - cieľová cena: 257 (z 374)
_______________________________________________
Prílohy
TSLA 2023.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

Hovorit o prebytku ponuky , ked sa ziadna znacka a model auta neda realne ako skladove vozidlo kupit, je trocha predcasne.

Tiez nazor vacsiny, ze Tesla znizila ceny na uroven spred roka, je kvoli konkurencii elelktrickych aut, je mylna. Tesla svojou politikou teraz cieli na najpredavanejsie modely spalovacich aut a vymenu vozoveho parku. Elektricke auta inych znaciek su pre nu konkurencia taka, ze na druheho najsilnejsieho hraca s EV musi pozerat dalekohladom. To su len dve myslienky z nedavnej diskusie po predstaveni vysledkov za 4.Q. a nasledneho raketoveho rastu ceny akcii.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miror napísal: Pi 27 01, 2023 7:58 pm Elektricke auta inych znaciek su pre nu konkurencia taka, ze na druheho najsilnejsieho hraca s EV musi pozerat dalekohladom. To su len dve myslienky z nedavnej diskusie po predstaveni vysledkov za 4.Q. a nasledneho raketoveho rastu ceny akcii.
Tu je dalšia myšlienka zrejme s tlačovky Elona:

"Myslíme si, že pravdepodobne to bude spoločnosť z Číny, ktorá bude druhá po Tesle."

Pracujú tvrdo a chytro, to sú dôvody, prečo Elon Musk očakáva vzostup čínskych výrobcov elektromobilov.


..a tu je článok, ktorý som si dnes všimol na linke webu od Trumpetu:

Každé desáté auto prodané v loňském roce ve světě mělo elektrický pohon. Trh s nimi tak překonal první milník. Světový trh táhly Čína a Evropa, zatímco ve Spojených státech, sídle kultovní automobilky Tesla, tvoří prodej elektromobilů stále jen malý zlomek, napsal deník The Wall Street Journal.

Za celý rok tvořily plně elektrická vozidla 11 procent celkového prodeje aut v Evropě a 19 procent v Číně

Prodej nových vozů se celkově snížil přibližně o procento na 80,6 milionu vozů, přičemž téměř čtyřprocentní růst v Číně pomohl vyrovnat pokles o osm procent v USA a sedm procent v Evropě.

Celosvětově si první místo v celosvětovém žebříčku výrobců podle prodejů plně elektrických vozidel udržela Tesla, následována čínskými výrobci BYD a SAIC Motor a značkami patřícími do skupiny VW.

https://www.newstream.cz/money/prodeje- ... a-a-evropa
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

Co bude s tymi nasimi europskymi automobilkami - tahunmi priemyslu, ked ich uz ani leader buduceho automobilove priemyslu neberie vazne ? Aj VW zaradil spiatocku, vratili sa k moci v koncerne stare nazory a nasadili pomalsiu EV politiku. Zostaneme ako Detroit ako tu pred desat a viac rokmi strasili analytici a politici u nas, led chceli kritizovat prichod automotive investorov ?
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa stary gambler »

Tesla dokazala spravit za mesiac plus cca 60% a to este nie je koniec mesiaca, Je tam krasne dvojite dno pred koncom roka , a par dni na zaciatku roka,, Musim sa priznat ,ze som ju chytal za ocas 5 x krat som menil vstup, ale vzdy mi usla , teraz sa moje drsgrolovstvo aboslutne nevyplatilo, vychadza mi to na 80%, ale teraz mi akcia roka usla, krasna dnesna sviecka 14%na eurach a asi 12%na dolaroch., zial uz ju nebudem chytat, len ak by sa dokazala vratit, aj ked to nie je vylucene, za posledny rok zhruba som naratal 6-takych vyskokov, potom cena do boku, dva razy vyskok vysie, a 4 x krat skok dole, ja aj tak sklanam hlavu dole , akcia ktora dokaze spravit za mesiac 50-60% ma potencial, budem sledovat, vstupi oznamim. v jednom vlakne tu na fore som cital prispevok jedneho nicku , ktory menil cele svoje portfoliu, odpredal akcie ktore mal , a kupil teslu ked bola v cene 110-120./ostani nezabudli pisat ,ze treba teslu kupovat az ked klesne k75, na inom fore som si dokocna precital cenu 25 euro/, krasne na
dcasovanie, to je super nacasovanie, dobra prezretelnost. Na takej urobni nie som.Gratulujem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa jogo »

miror napísal: Pi 27 01, 2023 8:26 pm Co bude s tymi nasimi europskymi automobilkami - tahunmi priemyslu, ked ich uz ani leader buduceho automobilove priemyslu neberie vazne ? Aj VW zaradil spiatocku, vratili sa k moci v koncerne stare nazory a nasadili pomalsiu EV politiku. Zostaneme ako Detroit ako tu pred desat a viac rokmi strasili analytici a politici u nas, led chceli kritizovat prichod automotive investorov ?
EU príde o líderstvo v ďalšej výrobe, kde bola svetové špička. Nie tak dávno prišla o líderstvo v mobiloch-NOKIA, lebo nenastúpila na trend i-phonov, teraz príde o spolulíderstvo spolu s Japonskom a Koreou, lebo nenastúpila do elektromobility včas, pritom v začiatkoch do roku tuším 2012 mal Mercedes 15% podiel v TESLE a spolupracoval s ňou. Dokonca ju zachránil pred krachom a požičal jej peniaze. Nakoniec ešte stratí líderstvo v chemickom priemysle, lebo nebude mať lacné energie...katastrofa.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa RadoD »

ku vstupu na 110 gratulujem - vyhra v loterii ja som mal order good till cancel na 102 kde sa to ale otocilo a uz je run takze nic z toho. Bol som greedy az velmi a tak som dopadol. :mrgreen:


Sranda je ze Tesla auta ci uz cybertruck (keby bolo na mne tak toto auto by som nepustil v EU ani do mesta je to fakt grc a premyslam ze to ked niekoho zoberie na prechode tak ho to rozsekne na dve polky) a Model 3 ktory som videl z vonka a z vnutra je vazne otrasny a to by som si nikdy nekupil do rodiny. Niesom ziadny auto mag a doma mam i30 kombi ale teda ta tesla interiovo a pocitovo bolo fakt hroza.
Ako taxik, ci fleetove auto to ale bude asi dobre ale pre mna to je vazne hroza auto kym nebude dalsi facelift.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa miror »

To je vidiet, ze nie si auto mag. To je asi aj dovod Tvojho hodnotenia sedanu od Tesly s nizkym taziskom, zadnym alebo pri AWD prevazne zadnym nahonom, od 330 do 550 koni vykonu a elegantnym cistym interierom, na co sa vacsina automobiliek nechyta (drevo, koza, alcantara).
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

RadoD napísal: Pi 27 01, 2023 9:27 pm ku vstupu na 110 gratulujem - vyhra v loterii ja som mal order good till cancel na 102 kde sa to ale otocilo a uz je run takze nic z toho. Bol som greedy az velmi a tak som dopadol. :mrgreen:


Sranda je ze Tesla auta ci uz cybertruck (keby bolo na mne tak toto auto by som nepustil v EU ani do mesta je to fakt grc a premyslam ze to ked niekoho zoberie na prechode tak ho to rozsekne na dve polky) a Model 3 ktory som videl z vonka a z vnutra je vazne otrasny a to by som si nikdy nekupil do rodiny. Niesom ziadny auto mag a doma mam i30 kombi ale teda ta tesla interiovo a pocitovo bolo fakt hroza.
Ako taxik, ci fleetove auto to ale bude asi dobre ale pre mna to je vazne hroza auto kym nebude dalsi facelift.
Niekde asi bude chyba RadoD :)
Tesla Model 3 a Y sú najpredávanejšie autá, či už v Nemecku, Nórsku, Dánsku… a aj v Amerike.
Cybertruck mal pred pol rok skoro 200K rezervácii teraz to bude iste omnoho viac. Okrem toho je celý- nehrdzavejúcu oceľ.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa RadoD »

To bude tym automagom ktory niesom :D. A ako vravim vyssie fleetove auto do firmy, taxik na rentovanie super auto. Do rodiny s detmi ani omylom nie, ale to je kvoli tomu ze ja klasicke sedany obchadzam a v mojej bubline (ludia kolegovia) je to 90% bud SUV alebo kombi.
Elon musi spravit Europsku verziu s kufrom a to auto si kupim i ja :D a prekusnem i ten exterier a divne materialy.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Práve do rodiny s deťmi je najlepsie.
Tesla ma nabezpečnejšie autá.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa RadoD »

miror napísal: Pi 27 01, 2023 9:40 pm To je vidiet, ze nie si auto mag. To je asi aj dovod Tvojho hodnotenia sedanu od Tesly s nizkym taziskom, zadnym alebo pri AWD prevazne zadnym nahonom, od 330 do 550 koni vykonu a elegantnym cistym interierom, na co sa vacsina automobiliek nechyta (drevo, koza, alcantara).
Kedze som to nesoferoval tak som nehodnotil jazdne vlastnosti, tym ako je EV postaveny a kde je umiestnena bateria je jasne ze to ma lepsie tazisko . 550 koni takisto ani zrychlenie z 0 na 100 pre mna nema hlbsi vyznam ani pre 87.5% populacie. :uctievanie: Uz pocujem o bezzpecnosti pri prebiehani ale s tym nemam problem ani teraz a to tych koni mam menej :roll: .

Interier je cisty a nehodnotil som ten design lebo proti tomu nemam nic( zvnutra) ale pouzite materialy ktore v tom aute kde som sedel ja posobily zvlastne resp ak to porovnam s hocicim troska drahsim BMW, Mercedes posobilo to na dotyk vylozene lacno.

:graf:
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa RadoD »

Joki napísal: Pi 27 01, 2023 11:46 pm Práve do rodiny s deťmi je najlepsie.
Tesla ma nabezpečnejšie autá.
Sedan - no go zona pre mna , :oops: , skusal som hocico a aj tak som skoncil s kombikom a viem ze existuju aj tie Thule stresne "skatule".
Ak mas male deti ( s aspon jednym kocikom) tak si asi vies predstaavit tu batozinu co clovek nosi ak ide niekam... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Joki »

Koguan Leo má asi z čoho prikupovať :)

(Leo KoGuan je tretím najväčším známym individuálnym akcionárom spoločnosti Tesla)

https://twitter.com/koguanleo/status/16 ... ImlJLyLUJg
To sum up:
I purchased 2.6 mil shares of Tesla this month alone
In total, 25,825,000 shares in cold storage now
More to come, I plan to add 500,000 shares later
I reveal to show my true support of Tesla and strong
commitment for green and safer ecology for us all
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa RadoD »

Joki napísal: So 28 01, 2023 12:03 am Koguan Leo má asi z čoho prikupovať :)

(Leo KoGuan je tretím najväčším známym individuálnym akcionárom spoločnosti Tesla)

https://twitter.com/koguanleo/status/16 ... ImlJLyLUJg
To sum up:
I purchased 2.6 mil shares of Tesla this month alone
In total, 25,825,000 shares in cold storage now
More to come, I plan to add 500,000 shares later
I reveal to show my true support of Tesla and strong
commitment for green and safer ecology for us all
:shock: :shock: :D chyta ma FOMO :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"