eshop a copyright

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
k3ep
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 28 08, 2013 7:34 am

eshop a copyright

Príspevok od používateľa k3ep »

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ohľadom založenia eshopu.
Chcel by som predávať iba jeden konkrétny produkt od jednej spoločnosti. Avšak nemám s ňou uzavretú žiadnu zmluvu.

Napríklad chcel by som predávať nicolaus vodku. Čítal som tu na fóre, že nemôžem napríklad použiť doménu s názvom firmy.

1. Teda nemôžem eshop nahodiť na doménu http://www.nicolaus-vodka.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, kde budem následne predávať ich produkty ?
2. Pravdepodobne nemôžem použiť logo ich spoločnosti na stránke

Moja otázka znie : čo všetko môžem a čo nie ? Aby som sa do budúcna vyhol problémom ...

Ďakujem za všetky odpovede.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: eshop a copyright

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ked sa s nimi dohodnes tak mozes, ale pochybujem o tom ze sa dohodnete. Ak sa nedohodnete, tak logo nepouzivaj.
Co mozes urobit je, nieco ako Vodkazmikulasa.sk. Kazdemu bude jasne ze ide o nicolaus, ale nepouzijes ich ochranne znamky.

Ale napad je to blby. Snad si nemyslis ze eshop s predajom LEN vodky nicolaus je dobry napad.

PS -spotrebna dan z alkoholu a vykaznictvo okolo toho ti nieco hovori?
k3ep
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 28 08, 2013 7:34 am

Re: eshop a copyright

Príspevok od používateľa k3ep »

Ide o to že sa s nimi nedohodnem.

Práve to sa chcem informovať, čo môžem a čo nie. Logo je mi jasné že nemožem hodiť na stránku. Doménové mená sú takisto chránené ?

Uviedol som to ako príklad, samozrejme že nejdem predávať nicolausky....

Iba ma zaujímalo, čo všetko môžem a čo nie ak si otvorím eshop s nejakým produktom, s ktorého výrobcom nemám uzatvorené zmluvy...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: eshop a copyright

Príspevok od používateľa filip glasa »

MOzes vsetko len nepouzivat jeho meno a logo v grafike a textoch eshopu. Len pri tom konkretnom produkte.
k3ep
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 28 08, 2013 7:34 am

Re: eshop a copyright

Príspevok od používateľa k3ep »

ok super, ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"