ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:... 100 ludi povie jednu loz z nej nerobi overeny fakt, ale len papagajovanu loz....
Tento argument sa mi paci a teraz to myslim vseobecne, nie vasu debatu o prekysleni organizmu.
Hej...len práve u Hrkiho to funguje naopak. To čo povie 100 ľudí on vyhlási za lož a na základe nejakej ,,peer view štúdie,, urobí verdikt, ktorý vyhlási za 100% pravdu.

Pozri si jeho stránku kde všetko skritizuje a svoj záver ( nazýva ho verdikt ako záver na súde ) vyhlasuje za 100% pravdu.

Pametám si ako sa rozčuloval, že niekto môže povedať, že varená strava škodí. A odkial vie on vševedko, že neškodí?
Prave som sa dočítal, že zistenia akademikov boli také znepokojujúce, že v 2004 sa zložilo 28 krajín Európy, aby 5 rokov skúmali tento problém. A dali do toho 30 miliónov €. Keď som čítal trochu s tých materiálov - uvedomil som si, ako sme my ľudia pozadu za prírodou. My nevieme o biochemických procesoch po ohriatí potraviny prakticky nič. My nevieme ani o nutričnom zložení rastlín prakticky nič. My sme si len definovali, čo sú minerály, čo sú vitamíny, čo enzýmy a pod. Ale je kopa všelijakých iných fytonutrientov, alebo fytochemikálii...tých ľudstvo objavilo zatiaľ okolo 5000 ! A my teraz v 21 storočí len objavujeme, kolko dalsích látok vzniká, ked sa priemyselne spracovaná potravina, alebo nejaká syntetická látka napr.ohreje. Tých 30 mil. € sa minulo a pokročilo sa len o jeden malý krôčik. Napríklad v jednej látke tzv. akrylamidoch o ktorej sa vie, že vyvoláva rakovinu ( je karcinogénna ) a vzniká pri tepelnom spracovaní sa urobili opatrenia v potravinárskom priemysle, kde teraz po tepelnej úprave máme tej látky o 50% menej. Kým to však zistili, jedli sme tých látok 2x toľko !...a vedeli sme o tom? Houby. Len sa čudujeme kolko je rakoviny, alergií, obezity...

OK. nebudem zas zachádzať do detailov. Ćím viac by som to študoval, tým skôr by som zrejme došiel k záveru, že nielen chémia, nielen priemyslelné spracovanie, ale aj dokonca obyčajné varenie, či pečenie môže niuekedy škodiť.

Čím viac tie veci študujem, tým viac som presvedčený, že pitím smoothies - teda konzumáciou čerstvej, surovej zeleniny a ovocia nemôžem nič pokaziť.

Tie príspevky sa teraz fakt zle píšu. Ked píšem dlhší príspevo, text začne byť nestabilný. Kurzor začne preskakovať vyššie. To isté sa deje ked skopírujem dlhší text z wordu a chcem niečo opraviť. V úvode to ide, v závere len velmi ťažko. A v závere sa už vôbec nedajú veci zvýrazňovať, dávať šikmé písmo a pod. Mne to pripadá tak, akoby sa to tu Filipovi plnilo čo do objemu dát a pomyly zlyhávalo. Veď ani staré obrázky nefungujú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

diky Juggler, nakoniec kupujem toto: http://mixery.heureka.sk/solac-bv-5721/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tie príspevky sa teraz fakt zle píšu. Ked píšem dlhší príspevo, text začne byť nestabilný. Kurzor začne preskakovať vyššie. To isté sa deje ked skopírujem dlhší text z wordu a chcem niečo opraviť. V úvode to ide, v závere len velmi ťažko. A v závere sa už vôbec nedajú veci zvýrazňovať, dávať šikmé písmo a pod. Mne to pripadá tak, akoby sa to tu Filipovi plnilo čo do objemu dát a pomyly zlyhávalo. Veď ani staré obrázky nefungujú...
Hm, tak to je zvlastne, lebo ja som nic nevidel. Skusim sa na to pozriet.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:diky Juggler, nakoniec kupujem toto: http://mixery.heureka.sk/solac-bv-5721/" onclick="window.open(this.href);return false;
To je starší typ. Má dve rýchlosti. Zdá sa, že sa už nevyrába. Ten typ výrobca zdokonalil na 5722 - päť rýchlostný. Radšej ešte posurfuj. Neviem či je rozumné kupovať starý typ.

Ten istý obchod ( andreashop) má napr. aj Fagor BV 1000 za 57 €. Tiež je 1000 W. Píšu , že tam je zlava 32%, ale nevidím, kolko má rýchlosti. Podľa tvaru však vyzerá, že je to to isté, čo Solac 5722 - môže byť, že sa jeden typ vyrába u viacerých výrobcov na základe licencie.

http://mixery.heureka.sk/fagor-bv-1000/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pravdu mas, som si to mal riadne popozerat, diky
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kobolcs »

JUGGLER : tak uz mam dost casu, prisiel som o pracu v jednej nadnarodnej it firme, tak si oddychujem a zaoberam sa len sam so sebou :), ziaden projekt, ziaden deadline, nic.Som zvedavy dokedy ma to bude bavit nicnerobit.
Film pozrety. dzusuje tam a ten hormon co ma asi na alergiu pekne ubuda, aj vaha. tak uvidime.
Za 4 dni som znicil moj maly mixer tak teraz davam do boja tento http://www.mall.sk/stolne-mixery/philips-hr-2096-00" onclick="window.open(this.href);return false;.
Po 10 dnoch pitia uz som si na tom celkom zvykol , kazde rano vecer si rozmixujem 0,5 0,5 l a pijem, len standardna strava u mna zostava, okrem ranajok, ranajky mam tekute > citronovo/zazvovorova voda s medom a kvalitnou skoricou {cca 1lyzicka na moju vahu} pre nastavenie cukru , potom po pol hodine ide smoothie 0,5l, a zvycajne este pridam 2-3 ovocneho dzusu po polhodine.
Moj oblubeny smoothie mix : baby spenat, valerianka, mata, koriander,citronova trava, hrusky {1-2ks} .
Skusal som aj cisto zeleninovy mix ale zatial mi to nejde dole krkom.
Posledny dni efekt je ze som strasne unaveny cely den by som len spal, a strasne vela navstev WC pre malu potrebu. Uvidim ako s tym dalej. Pokracujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kobolcs napísal:JUGGLER : tak uz mam dost casu, prisiel som o pracu v jednej nadnarodnej it firme, tak si oddychujem a zaoberam sa len sam so sebou :), ziaden projekt, ziaden deadline, nic.Som zvedavy dokedy ma to bude bavit nicnerobit.
Film pozrety. dzusuje tam a ten hormon co ma asi na alergiu pekne ubuda, aj vaha. tak uvidime.
Za 4 dni som znicil moj maly mixer tak teraz davam do boja tento http://www.mall.sk/stolne-mixery/philips-hr-2096-00" onclick="window.open(this.href);return false;.
Po 10 dnoch pitia uz som si na tom celkom zvykol , kazde rano vecer si rozmixujem 0,5 0,5 l a pijem, len standardna strava u mna zostava, okrem ranajok, ranajky mam tekute > citronovo/zazvovorova voda s medom a kvalitnou skoricou {cca 1lyzicka na moju vahu} pre nastavenie cukru , potom po pol hodine ide smoothie 0,5l, a zvycajne este pridam 2-3 ovocneho dzusu po polhodine.
Moj oblubeny smoothie mix : baby spenat, valerianka, mata, koriander,citronova trava, hrusky {1-2ks} .
Skusal som aj cisto zeleninovy mix ale zatial mi to nejde dole krkom.
Posledny dni efekt je ze som strasne unaveny cely den by som len spal, a strasne vela navstev WC pre malu potrebu. Uvidim ako s tym dalej. Pokracujem.
Dík za feedback.
Mixér vyzerá dobre. Podľa príznakov, čo opisujes si teraz v detoxikačnej fáze. Treba len vydržať, pokračovať v pití a poslúchať organizmus - dobre si oddýchnúť. Ked sa ti žiada pospať si, tak si pospi. Presne tým som prešiel aj ja. Potom to prešlo a dostavila sa šialená energia, vitalita, chuť športovať. To využi a častejšie športuj, hýb sa. Ja chodím skoro denne do lesa. Šlapem do kopca, vydýcham sa. Chodza po rovine ma nudí, tak si vždy aspoň trochu zabehám. Zvyknúť si na jogging by bolo super. Za prvý mesiac by si mal spozorovať aj úbytok na váhe. Len treba piť aspoň liter denne.

Dík za tú citrónovú trávu. Nevedel som, že niečo také vôbec existuje. Ja si žmýkam pol citróna skoro do každého smoothie. Teraz čítam od Boutenko: 12 krokov k surovej strave. Tiež super kniha. Budem tu dávať všetko nové, čo sa dozviem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Našiel som na webe úryvok z knihy, kde autorka opisuje ako začala. Je to fakt zaujímavé čítanie. Kopírujem tu:

Kde začalo moje hledání

Dnes u nás v rodině z legrace říkáme, že jsme měli štěstí, že jsme onemocněli všichni najednou, ale vroce 1993 nám naše zdravotní problémy nijak legrační nepřipadaly. Všichni čtyři (můj manžel, naše dvě děti i já) jsme byli na smrt nemocní. Mně bylo tehdy pouze třicet osm a už jsem měla tutéž diagnózu, na níž zemřel můj otec, arytmii, což je nepravidelný tlukot srdce. Trpěla jsem neustálými otok nohou, vážila 127 kilogramů a stále jsem přibírala. V noci mi často dřevěněla levá ruka a měla jsem strach, že zemřu a moje děti osiří. Pamatuji si, že jsem se cítila neustále unavená a měla jsem depresi. Moje doktorka mi nakonec řekla, že už pro mne nic nemůže udělat. Prohlásila: "Myslím, že teď už se můžete jenom modlit."

Můj manžel Igor byl často nemocný již od dětství. V sedmnácti letech měl zasebou devět operací. Trpěl progresivní hypertyreózou achronickou revmatickou artritidou a ve svých osmatřiceti letech byl zdravotně úplně rozložený. Když pršelo, musela jsem mu vázat tkaničky u bot, protože mu jeho artritická páteř nedovolovala se sehnout. Srdeční puls měl většinou přes 140, na sluníčku mu slzely oči a třásly se mu ruce. Cítil se stále unavený a trpěl bolestmi. Jeho lékař mu řekl, aby se připravil na to, že zbytek života stráví na kolečkovém křesle.


Naše dcera Valja se narodila s astmatem a alergiemi. Bylo to slabé, bledé dítě vedoucí sedavý životní styl, protože serozkašlala hned, jak se pokusila rozběhnout se nebo poskočit. V roce 1993 jí bylo osm let a téměř každou noc ji budil kašel, který ustal pouze, když jí Igor dal drenážní masáž.

Synovi Sergejovi bylo devět a už byl veden jako diabetický pacient. Měsíčně jsme vydávali dva až čtyři tisíce dolarů na různé léky, pojištění a návštěvy u lékařů. V září 1993 nám lékaři řekli, že Sergej musí přejít na inzulín.

Igor i já jsme byli v šoku. Zrovna nedávno mi zemřela babička trpící diabetem na předávkování inzulínem. Nedokázala jsem si představit, že by Sergej byl na inzulínu. Vzpomínám si, že jsem tehdy proseděla celou noc v pláči a ptala se: "Pane Bože, proč moji rodinu trestáš ? Co jsme udělali špatného ? Kolik toho ještě můžeme vydržet ? Proč se nám přes veškerou naši snahu neustále zhoršuje zdraví ?" Opakovala jsem stále dokola: "Prostě ho nemůžu dát na inzulín. Prostě nemůžu."

Ráno jsem se vypravila do lékařské knihovny a prolistovala několik knih ocukrovce. Ve všech knihách stálo, že inzulínové injekce nakonec Sergejovi oslabí zrak, a že mu mohou způsobit selhání ledvin. Nyní jsem měla z inzulínu ještě větší strach. Byla jsem bezradná, a tak jsem se rozhodla čekat. Doufala jsem, že se mi podaří inzulínovou léčbu oddálit alespoň o dva týdny a že mezitím najdu nějaké řešení. Moje babička opakovávala: "Hledej anajdeš." Stěmito slovy vsrdci jsem sevrhla do hledání nějakého řešení.

Měla jsem neustále oči i uši otevřené. Každého, koho jsem potkala, jsem se začala ptát na alternativní léčbu cukrovky. Spoustu lidí jsem tím vyděsila, a tak mi došlo, že se mám ptát pouze těch, kteří vypadají zdravě. Zakrátko jsem si vyvinula dobrou schopnost vytipovat si zdravě vypadající lidi na ulici a oslovit je. Svůj rozhovor s těmito lidmi jsem začínala slovy:
"Vy ale vypadáte báječně zdravě." Obvykle se dotyčný usmál a odpověděl: "Děkuji !" Pak jsem se jich zeptala na cukrovku. Ze začátku jsem několikrát padla do pasti různým prodejcům; během týdne jsem měla tlustou hromádku vizitek zástupců nejrůznějších společností, které prodávaly různé doplňky nebo nabízely alternativní léčbu. Neměla jsem představu, co vlastně hledám, ale nepolevovala jsem v úsilí.

Za dva měsíce došlo k zázraku ! Vesmír přede mne postavil člověka, který se živil syrovou stravou a bydlel v té době v Coloradu. Elizabeth - tak se ta paní jmenovala - stála přede mnou jednoho dne ve frontě v bance, která je pouze dva bloky od našeho domu. Když jsem se na ni podívala, rázem jsem pochopila, co lidé míní, když říkají "zářivá pokožka" ! Jako obvykle jsem začala rozhovor tím, že jsem jí řekla, jak zdravě vypadá, a pak jí položila otázku: "Domníváte se, že se cukrovka dá vyléčit přírodním způsobem ?"

Široce se na mne usmála: "Samozřejmě !" "Jak to, že jste si tak jistá ?", zeptala jsem se dychtivě. "Protože jsem si sama před čtyřiadvaceti lety vyléčila čtvrtou fázi rakoviny tlustého střeva", opáčila Elizabeth. "Ale to není totéž jako cukrovka !", namítla jsem. "Ale ano, je to totéž", opravila mě Elizabeth pevně. "Mohu vás pozvat na oběd, abychom si mohly popovídat ?", požádala jsem ji. "Děkuji, já nejím jídlo, které jíte vy. Ale ráda vám na vaše otázky odpovím", odvětila Elizabeth.

Posadily jsme se s Elizabeth před bankou a ona mi začala povídat o syrové stravě. Nejprve jsem cítila zklamání. Hledala jsem nějaké serióznější řešení. Byla jsem ochotna tvrdě pracovat a zaplatit jakoukoli částku zanějakou zázračnou bylinu nebo léčbu. Syrová strava mipřipadala absurdní a příliš prostinká. Slyšela jsem o ní už dřív, ale nebyla jsem tak naivní, abych něčemu takovému věřila. A tak jsem se Elizabeth zeptala: "Opravdu simyslíte, žečlověk může přežít pouze naovoci, zelenině, ořeších a různých semínkách, jen tak, syrových ?"

Elizabeth miodpověděla třemi nevyvratitelnými argumenty: zaprvé - zvířata nevaří; za druhé - sama se živím syrovou stravou už dvacet let a vyléčila jsem si tak rakovinu tlustého střeva; za třetí - na tento svět jsme nepřišli se sporákem uvázaným k pasu.
Její argumenty zdaleka nebyly vědecké, ale nenapadalo mě nic, čím bych je mohla vyvrátit. Kromě toho na mě obrovský dojem dělal Elizabetin mladistvý vzhled ataké jsem zoufale chtěla, aby secelé naší rodině ulevilo. Elizabeth mipůjčila knihu osyrové stravě adala mina sebe telefonní číslo. Šla jsem domů a začala knihu číst.

Ráda bych podotkla, že v roce 1993 bylo na trhu pouze několik málo knih o syrové stravě a nebyly k dostání v knihkupectví, nýbrž je prodávali pouze samotní autoři. Knihu jsem rychle přečetla a najednou mi příslib syrové stravy připadal jako jasné sdělení. Hned na to jsem dostala strach. Pomyslela jsem si: "Teď se musím vzdát toho posledního potěšení, které mi v životě zbývá." Současně jsem ale cítila nedočkavost a chtěla syrovou stravu zkusit, abych viděla, jak zabere.

Igor si povšiml mého rozrušení. Zeptal se mě: "Co to čteš?"
Pravila jsem: "Miláčku, mám dojem, že jsem našla něco, co pomůže synovi - syrovou stravu ! Ale myslím, že to nebude schopen dodržovat sám. Igore, mohli bychom to, prosím tě, zkusit jako rodina alespoň pár týdnů, abychom viděli, zda to funguje, prosím?"

Igor se rozčílil: "Já jsem Rus a nemůžu žít na nějaké králičí stravě. Fyzicky pracuji. Miluji svůj ruský boršč s vepřovým ! A kromě toho jídlo spojuje rodinu. Večeře je jediná doba, kdy se rodina sejde. Teď chceš, abychom se scházeli u mrkve ? ! Mysli. Na to, aby se člověk stal doktorem, musí studovat čtrnáct let ! Myslíš si, že víš víc než doktoři ? Představ si ty miliardy dolarů, co vláda vydává na lékařský výzkum. Tvrdíš mi, že oni nic nevědí, a ty ano ? Kdyby zdraví bylo tak jednoduché, doktoři už by byli na to dávno přišli. Víš, jak moc tě miluji. Jestli se ale dáš na tu bláznivou dietu, upozorňuju tě, že stojíme před rozvodem."

Byla jsem zklamaná, ale rozhodla jsem se, že se k tématu syrové stravy vrátím v nějakou vhodnější dobu.
Jednoho rána se manžel probudil a cítil se ještě hůř než jindy. Na krku měl velký otok, měl obrovské bolesti a nemohl mluvit. Odvezla jsem ho do nemocnice. Když lékař dostal do ruky Igorův krevní test, řekl mu: "Musíte na operaci. Štítná žláza už není k ničemu a musí ven."
Igor protestoval: "Už mám za sebou devět operací. Ani jedna mi nepomohla a já jsem se rozhodl, že už žádnou operaci v životě nepodstoupím."

"Tato operace je nevyhnutelná", prohlásil lékař. "Co sestane, když ji odmítnu?", zeptal se Igor vzpurně. "Zemřete", prohlásil chladně doktor. Igor se ptal: "Jak brzy?" "Pravděpodobně do dvou měsíců.", prorokoval doktor. Igor na to opáčil: "Místo operace se dám na syrovou stravu!"
Opustili jsme ordinaci. V tu chvíli jsme ještě netušili, že tento den, 21. ledna 1994, se stane historickým bodem obratu zdraví celé naší rodiny. Ještě téhož dne jsme oba s manželem i naše dvě děti přešli na syrovou stravu a od té doby nejíme nic jiného. Při cestě autem domů z nemocnice jsme si ale svého osudu nebyli vědomi a hovořili jsme o tom, že syrovou stravu zkusíme na dva týdny a uvidíme, zda přinese vůbec nějaké zlepšení.

O pár hodin později Igor odešel do práce a já šla do kuchyně. Byla jsem si plně vědoma toho, že dnešní den může být jedinou životní příležitostí k takovéto drastické změně. Byla jsem proto velmi rozhodná. Podrobně jsem prozkoumala všechno jídlo, co jsme měli v ledničce i v kredenci azjistila, že vcelém domě nemáme téměř nic syrového. Byla jsem rozhodnuta, ževšechno musí pryč! Vzala jsem sipořádně velký odpadkový pytel a do něj začala házet všechny fazole, makarony, cereálie, rýži, televizní mlsky, popcorn, šlehačky, chleby, klobásy, sýry a tuňákové konzervy. Hned za tím šla konvice na kávu, toustovač a hrnec na těstoviny. Vypnula jsem sporák a zakryla ho velkým prkénkem. Kuchyň teď vypadala, jako bychom se měli stěhovat. Jediné, co zůstalo na pracovní desce, byla velká drahá mikrovlnná trouba. Když jsme ještě žili v Rusku, nemohli jsme mikrovlnku mít, protože ruští vědci zjistili, že mikrovlnné trouby jsou velmi škodlivé. Byly proto v Rusku zakázané. Když jsme se přestěhovali do Států, hned jsme tedy si koupili pořádně velkou mikrovlnku. Zírala jsem teď na ni a uvědomila si, že nevím, co s ní. Hlavou miběžely skvělé sendviče sroztaveným sýrem, arůzné další "zázraky", které jsem v ní pekla. Pak jsem pomyslela na Sergeje a jeho cukrovku. Ani za nic na světě jsem nechtěla, aby musel přejít na inzulín. Tak jsem popadla kladivo a rozbila skleněná dvířka mikrovlnky. Pak jsem ji postavila do garáže. Vzala jsem všechny naše nové hrnce a pánvičky (které jsem právě dostala k Vánocům) a postavila je před dům, odkud během několika minut zmizely. Pak jsem spěchala do místního supermarketu.

V té době jsem nevěděla, že existují syrové gurmánské pokrmy. Neměla jsem tušení, co jí lidé, kteří se stravují syrovým jídlem, protože jsem nikoho takového, kromě Elizabeth, nepotkala. Až do té doby jsem nikdy neslyšela o dehydrovaných lněných sušenkách, ořechovém mléku, sýru z různých semen ani o syrových koláčích. Myslela jsem si, že syrová strava jsou hlavně saláty. Kromě toho jsem byla ještě ovlivněna svým původem, protože v Rusku bylo čerstvé ovoce a zelenina k dispozici jenom v létě. Byli jsme zvyklí jíst brambory, maso, makarony, spoustu mléčných výrobků a čas od času ovoce. Saláty jsme nejedli a moje rodina neměla zeleninu ráda. Proto jsem se vždy omezovala jenom na oddělení ovoce. Protože jsme neměli peněz nazbyt, obvykle jsme si koupili jenom washingtonská jablka, pomeranče a banány. Dala jsem si tedy do košíku tyto tři položky.

Když se děti vrátily ze školy a Igor z práce, svorně se ptali: "Co je dneska k večeři ?" Řekla jsem jim, ať se podívají do ledničky. Děti nevěřily svým očím. "Kde jsou naše večeře k televizi ? Kam zmizela zmrzlina ?" Málem z toho omdlely.
Sergej řek: "Raději si budu až do konce života píchat inzulínové injekce, než abych byl na takové bláznivé dietě." Odmítly jídlo a zavřely se každé ve svém pokoji, kde se dívaly na video.
Igor snědl dva banány a stěžoval si, že má po jejich snědení ještě větší hlad než předtím. To ho dne jsme měli spoustu času. Vzpomínám si, že všichni přecházeli z jedné místnosti do druhé a dívali se na hodiny. Tehdy jsem si poprvé uvědomila, kolik času jsem strávila uvažováním o tom, co budu vařit, plánováním, přípravami a následným úklidem. Všichni jsme měli hlad, cítili se divně a připadali si ztraceni. Pokoušeli jsme se dívat na televizi, ale reklama na grilované kuře se nedala vydržet. Stěží jsme to doklepali do devíti hodin. Prázdný žaludek mi nedovoloval usnout, a tak jsem poslouchala krok v kuchyni a otevírání a zavírání šuplíků.

Ráno jsme se všichni probudili nezvykle brzy a sešli se v kuchyni. Všude se válely slupky od banánů a pomerančů. Valja nám sdělila, že v noci neměla kašel. Vzpomínám si, že jsem jí řekla: "To je náhoda; ta strava nemůže fungovat tak rychle." Sergej si změřil hladinu cukru. Byla ještě vysoká, ale byla nižší než kdykoli za posledních několik týdnů. Igor i já jsme si všimli, že máme o něco víc energie než obvykle a že se cítíme jaksi lehčeji a máme lepší náladu. Všichni jsme měli velký hlad.

Nikdy jsem nikomu netvrdila, že přechod na syrovou stravu je snadný. Ve skutečnosti byl tento přechod pro nás všechny čtyři velmi těžký. Naše tělo žádalo to jídlo, které jsme jídávali. Od prvního dne jsem po několik týdnů každou minutu snila ohouskách namazaných sýrem, oteplých polévkách, čokoládě nebo alespoň o nejrůznějších chipsech. V noci jsem ze spaní hledala pod polštářem hranolky. Z našeho rodinného rozpočtu jsem uzmula dva dolary a nosila je v kapse. Tajně jsem plánovala, že až budu jednoho dne půl hodiny sama, seběhnu si dolů do restaurace na rohu a koupím si plátek teplé sýrové pizzy, nepozorovaně ji sním, vrátím se domů a budu pokračovat v syrové stravě. Naštěstí se mi tato příležitost nikdy nenaskytla.

Přitom všem seale rychle začaly dostavovat pozitivní změny. Valja přestala v noci kašlat a už se jí nikdy nevrátil astmatický záchvat. Sergejovi se začala stabilizovat hladina cukru. Igorovi opadl otok na krku. Snížil se mu puls a příznak hypertyreázy den ode dne ustupovaly. Všimla jsem si, že mi na těle začíná plandat oblečení i když bylo zrovna čerstvě vyndané ze sušičky. To jsem dřív neznala. Naplňovalo mě to vzrušením ! Ráno jsem běžela k zrcadlu, zkoumala si obličej a počítala mizející vrásky. Obličej sekaždým dnem syrové stravy vylepšoval avypadal čím dál mladší.

Po měsíci na syrové stravě se mě Sergej zeptal, proč si musí hladinu cukru měřit každé tři hodiny, když je teď pořád už normální. Řekla jsem mu tedy, ať si ji měří jenom jednou denně ráno. Igorův puls se vrátil na devadesát, což byla úroveň, kterou neměl již celá léta. Valja byla schopná veškole uběhnout čtvrt míle, aniž byse rozkašlala. Jájsem zhubla o patnáct liber. Všichni jsme najednou měli mnohem víc energie. Já sama jsem měla tolik energie, že jsem už nemohla ani chodit - musela jsem běhat ! Běhala jsem z parkoviště do obchodu, v obchodě mezi regály i nahoru a dolů po domácím schodišti. Museli jsme se poohlédnout po nějakém cvičení, do něhož bychom mohli vložit přebytečnou energii, kterou jsme nyní měli.

Kdysi jsem četla, že diabetici by měli běhat. Autor vysvětloval, že při cvičení svaly produkují další inzulín. Rozhodli jsme se tedy jako rodina, že začneme běhat. Sergejova hladina cukru se postupně díky nové stravě a pravidelnému běhání úplně stabilizovala. Ode dne, kdy jsme se dali na syrovou stravu, se mu už nikdy v žádné formě neobjevily příznaky cukrovky.

Abych povzbudila svoje děti k běhání, zapsali jsme se na závod. Protože jsme před tím nikdy neběhali, vybrala jsem ten nejkratší závod, který jsem našla. Trasa byla dlouhá jeden kilometr avedla denverským Washingtonovým parkem. Když jsme dojeli nazávody, zjistili jsme, žejsme obklopeni samými malými dětmi, ale Sergejovi ani Valje to nevadilo. Všichni čtyři, rudí ve tváři a udýchaní, jsme úspěšně doběhli do cíle. Zdravil nás dav rodičů a každý z nás dostal medaili za "první místo ve své věkové skupině" - první atletické ocenění v životě. Moje děti byly tak šťastné, že si po celý následující týden odmítaly sundat medaili z krku; dokonce s ní i spaly. Žadonily, abych je zapsala na další závod, což jsem
také udělala. Od té doby jsme chodili na závody téměř každý víkend.

Toho roku na Pamětní den, čtyři měsíce po našem přechodu na syrovou stravu, jsme běželi desetkilometrový závod spolu s tisíci dalších běžců. Běželi jsme mezi zdravě vyhlížejícími lidmi, z nichž mnozí byli zkušenými běžci, a jenom stěží jsme si rovnali v hlavě, že před pouhými čtyřmi měsíci jsme si ještě mysleli, že jsme beznadějně nemocní. Všichni jsme dosáhli cíle v uspokojivém čase a necítili jsme se ani unaveni. Po dokončení závodu jsme šli šplhat do hor. Nyní jsme již nepochybovali, že naše zdraví závisí na stravě. Já jsem věděla, že neumírám na žádnou nemoc; kdybych přece umírala, jak bych asi mohla uběhnout deset kilometrů?

Byli jsme rádi, že se nám zdraví rychle vrátilo do normálu a že se cítíme zdravější, než kdykoli předtím. Abychom se podělili o svůj úžasný příběh o uzdravování s co nejvíce lidmi a abychom i ostatní inspirovali ke stravovacím změnám, vydali jsme knihu Raw Family.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Pekny pribeh, otazka znie, ci je aj pravdivy :) .
Dost mi pripomina moju situaciu, ked som vylucil zo stravy mliecne vyrobky a vsetky " civilizacne choroby" ma postupne opustali.
Ak budem mat v buducnosti nejake vaznejsie zdravotne problemy, vyskusam tuto surovu stravu. Tento pribeh mi staci, aby som nabehol na vitariansku stravu, ked nou navyse vobec nezatazim svoju rodinu, nakolko nic netreba pripravovot, lebo vsetko zjem tepelne neupravene.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Pekny pribeh, otazka znie, ci je aj pravdivy :) .
Dost mi pripomina moju situaciu, ked som vylucil zo stravy mliecne vyrobky a vsetky " civilizacne choroby" ma postupne opustali.
Ak budem mat v buducnosti nejake vaznejsie zdravotne problemy, vyskusam tuto surovu stravu. Tento pribeh mi staci na to, aby som v pripade vaznejsich zdravotnych problemov vyskusal vitariansku stravu, ked nou navyse vobec nezatazim svoju rodinu, nakolko nic netreba pripravovat, lebo vsetko zjem tepelne neupravene.
Ziaden zivocich neje varenu stravu okrem cloveka, tak mi z toho logicky vyplyva, ze clovek sa evolucne nevyvijal na jedenia varenej stravy, hoci si urcitu toleranciu voci varenej strave mohol za tych par desattisic rokov vypestovat..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mustafa
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 11:11 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa mustafa »

Aký je váš názor na rôzne doplnky výživy? napríklad proteín ma konkrétne zaujíma.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa mgulka »

mustafa napísal:Aký je váš názor na rôzne doplnky výživy? napríklad proteín ma konkrétne zaujíma.
Však je to doplnok výživy/stravy. Ak posilňuješ, tak by si mal prijať 2g bielkovín na kg tvojej váhy (ževraj). Takže keď svoj bielkovinový príjem nevieš prijať zo stravy, tak ho doplníš proteinom. Super vec. Ja denne vypijem od 50g do 100g srvátkového proteinu.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa miroslav12 »

jogo napísal:Pekny pribeh, otazka znie, ci je aj pravdivy :) .
Dost mi pripomina moju situaciu, ked som vylucil zo stravy mliecne vyrobky a vsetky " civilizacne choroby" ma postupne opustali.
Ak budem mat v buducnosti nejake vaznejsie zdravotne problemy, vyskusam tuto surovu stravu. Tento pribeh mi staci na to, aby som v pripade vaznejsich zdravotnych problemov vyskusal vitariansku stravu, ked nou navyse vobec nezatazim svoju rodinu, nakolko nic netreba pripravovat, lebo vsetko zjem tepelne neupravene.
Ziaden zivocich neje varenu stravu okrem cloveka, tak mi z toho logicky vyplyva, ze clovek sa evolucne nevyvijal na jedenia varenej stravy, hoci si urcitu toleranciu voci varenej strave mohol za tych par desattisic rokov vypestovat..
No vidíš. Moje startovací snídaně každý den se skládá ze 2 hrnků mlíka. Cca každý druhý den večer opět hrnek mlíka. Když to sesumíruju tak za týden sám spotřebuji okolo 5l mlíka. A tenhle jídelníček už držím pěknou řádku let. A jsem zdravý jako řípa! :-D

Jinak žádný jiný živočich nejezdí autem. Žádný jiný živočich si nepěstuje ani nevyrábí potraviny. Když člověk přišel o ochlupení, o svaly, o ocas, změnily se mu smysly, změnil se mu mozek tak proč by se mu nemohlo přizpůsobit zažívací ústrojí na vařenou potravu? Z toho co dělají ostatní živočichové nemůžeš vycházet.

To jen tak můj názor. Jinak samozřejmě díky Jugglerovi za zajímavé postřehy! :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mustafa napísal:Aký je váš názor na rôzne doplnky výživy? napríklad proteín ma konkrétne zaujíma.
Nemám nič proti proteínu, ani iným doplnkom pokiaľ robíš bodybuilding a sem-tam zájdeš k lekárovi. Sám som sa kedysi trochu venoval kulturistike. Ja myslím, ale to len tak dedukujem, že práve Hrki je kondičný tréner vo fitnesscentre. A v súvislosti s tým prešiel nutričnými kurzami s ktorých získal certifikáty. V tom by som sa spoliehal na skúseností tých, čo s tým robia dlho a sú pod kontrolou lekárov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miroslav12 napísal: Moje startovací snídaně každý den se skládá ze 2 hrnků mlíka. Cca každý druhý den večer opět hrnek mlíka. Když to sesumíruju tak za týden sám spotřebuji okolo 5l mlíka. A tenhle jídelníček už držím pěknou řádku let. A jsem zdravý jako řípa! :-D
No vidíš. Niekomu mlieko spôsobuje problémy a niekomu prospieva. Tu veľa závisí na individualite.
Ja považujem mlieko za veľmi cenný nutričný zdroj, ale na 100% by som ho odporúčal len ďeťom. U ostatných podľa chuti a vlastných skúsenosti. Nielen preto, že v prírode sa mliekom živia len mláďata, ale aj preto, že s vekom môžu pribúdať problémy s jeho trávením. Ja som napríklad mlieko pil v mladosti a od 25-30 preferujem len mliečne výrobky ako maslo, jogurty, bryndzu, syry...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

mustafa napísal:Aký je váš názor na rôzne doplnky výživy? napríklad proteín ma konkrétne zaujíma.
pred treningom rychlo vstrebatelne bielkoviny ako su vajcia alebo tvaroh, fantazii sa medze nekladu
po treningu a pocas dna pomaly vstrebatelne bielkoviny hlavne maso, pripadne doplnene strukovinami
zbytocne platit predrazeny protein

carnitn- blbost telo si ho vyrobi dostatok
creatin - moze pomoct avsak nie je to ziadny holy grail
tribulus - blbost
taurin - telo ho ma dostatok
kofein - moze pomoct ale len v malych davkach, zvysuje inzulinovu odozvu teda povypiti dojde k naplneniu enrgie aj vo svaloch avsak len docasne
BCAA- nachadzaju sa v mase

obecne plati ze povolene suplementy maju len minimalny ucinok a vsetky tieto latky clovek dokaze ziskat z vyvazenej stravy, ovela dolezitejsia je v tomto genetika
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Pekny pribeh, otazka znie, ci je aj pravdivy :) ...
Ja nepochybujem, že je. Ale všetko treba brať s nadhľadom. To znamená, že si z toho nesmieme urobiť dogmu, že surová strava vyrieši všetko. Oni ako rodina zrejme mali aj obrovské šťastie. Oni nielen zmenili stravu. Oni sa aj začali stravovať striedmo, prešli hladovkou, schudli, detoxikovali sa, skončili s chémiou a priemyselne spracovanými potravinami. A hlavne - začali sa hýbať. Naštartovali metabolizmus, imunitu. Ich syn mal šťastie v tom, že mal typ cukrovky, ktorý sa dá liečiť. Takisto dcéra so svojím astmatickým kašlom. I manžel. Ona mala 127 kg - to je na ženu ťažká forma obezity. U nej a u manžela to bol podobný príbeh ako u toho chlapíka z filmu ,,tučný, chorý a skoro mŕtvy,,.

Ďalej si myslím, že americká strava je na tom 2x horšie ako u nás. A možno už ani nie. Amerika je najlepšia v technológiách, v zbrojárstve, filmovom priemysle...No oni sú aj najďalej v priemyselnej výrobe a chemizácii potravín.
A k tomu konzumujú najviac potravín na svete. Prežierajú sa. Každý kto tam bol potvrdí, že nikde inde nevidel toľko obezity a fastfoodov.
Sám som prežil v Amerike pekných pár rokov a pametám si, čo zo mnou urobila zlá strava a životospráva.
Ako prvé som si dodrbal žalúdok. A to tak, že som stále musel nosiť zo sebou antacidá. Ja som neužíval tabletky, ja som antacidá priamo pil...dali sa tam všade kúpiť vo forme roztokov vo flaštičkách. Potom som dostal psoriázu. Nepríjemné kožné ochorenie. V živote som nič také nemal. Lekári dodnes nevedia, čo všetko sa na vzniku psoriázy podiela. A nevedia ani ako ju liečiť. Vedia len potlačiť príznaky. A po tretie - skolil ma herpes zoster - pásový opar. Ten sa považuje za ťažkú formu zlyhania imunity. Človek v takom stave by už mal ležať v nemocnici pod kontrolou lekárov. Takisto sa pametám ako mi niekoľko krát rupla chrbtica. Tak, že som sa pár dní vôbec nemohol postaviť na nohy. A ešte si pametám ako mi krvácali ďasná a kazili sa zuby. K tomu môžem dodať, že som v tom čase nebol v zlej fyzickej kondícii. Bol som vymakaný, svalnatý, mal som ideálnu váhu. Samozrejme, amíci majú aj kvalitné potraviny a závisí od každého individuálne, čo do seba pchá.
Ja som svoje telo ničil klasickými fastfoodmi, sladenými nápojmi a polotovarmi. A nejedol som takmer žiadnu zeleninu a ovocie. Len chcem naznačiť, že aj u nás prebieha taká malá ,,amerikanizácia,,..keď pozorujem ako sa naši ľudia stravujú a čo všetko nakupujú v reťazcoch.

Z odstupom času môžem povedať, že dnes mám o 20 kíl viac ako vtedy, hýbem sa oveľa menej, ale prakticky všetkých chorôb som sa zbavil. Lekári mi s psoriázou nevedeli pomôcť. Len sme skúšali lieky a procedúry...všetko najnovšie , čo ku nám došlo. Potom som už ani nechodil k lekárovi, len som si to na internete sledoval sám. A nakoniec som sa aj sám vyliečil. Našiel som to, čo mi pomohlo a dnes so psoriázou, žalúdkom, zubami, ani s imunitou problémy nemám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mustafa
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 11:11 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa mustafa »

btw, Juggler, ako budes riesit smoothies cez zimu, ked nie je cerstva zelenina a ovocie? V supermarketoch urcite neplanujem kupovat, to neni zelenina alebo ovocie, to je tak parodia na ne, dokonca si myslim, ze clovek urobi lepsie ak by take chemicke svinstvo radsej vobec nejedol ako by si ho este mal mixovat. Preto ma zujima tvoj nazor, dik.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mustafa napísal:btw, Juggler, ako budes riesit smoothies cez zimu, ked nie je cerstva zelenina a ovocie? V supermarketoch urcite neplanujem kupovat, to neni zelenina alebo ovocie, to je tak parodia na ne, dokonca si myslim, ze clovek urobi lepsie ak by take chemicke svinstvo radsej vobec nejedol ako by si ho este mal mixovat. Preto ma zujima tvoj nazor, dik.
Uvidím. Ja si už aj teraz skoro všetko zelené kupujem v Tescu. Na trhu som videl naposledy hlávkový šalát pred 2 týždňami. Z Tesca teraz beriem Rímsky šalát (Česko ), Kučeravý šalát ( Česko), šalát dubový list ( Nemecko) Little Gem šalát ( Česko), Rukola, Špenát, Valeriánka ( všetko z Česka ), kvetináčové: pažítka, petržlen, bazalka, mäta, .... vňate mrkvy, zelera, avokáda zrelé, mangá zrelé, kiwi, ananás, banány. V Tescu a Carrefouri mávajú aj slovenský Hlávkový šalát. V Lídli valeriánku ( volajú ju tam poľný šatát ) a ešte jeden druh šalátu. Pozriem aj iné ako Billa a Kaufland.
Zajtra idem na veľký trh, tak uvidím, čo ešte majú ( tam beriem paradajky, hlávkový šalát, vňate , niekedy kel a všetko ovocie.
Ovocie v zime nahradím tropickým ovocím + všetko možné, čo majú v supermarketoch. Tropické ovocie je nutrične kvalitné. Všetko má šupku, takže sa nebojím. Šaláty dobre umývam a periem, ale aj tak mám obavy z dusičnanov..nuž ale čo mám robiť?...To vyriešim len tak, že na jar, v lete a na jeseň dodám viac zelene z trhu a volnej prírody. Zatial zbieram len púpavové listy a lucerku. Musím si to naštudovať. Zmrazil som nejaký medvedí cesnak a bobule Rakytníka.
V zime sa dajú kupovať napríklad aj mrazené lesné plody. Pozriem na internete aj nejaké bio obchody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa ice809 »

To ja chodim nakupovat na trhy do Polska :). Rajcata jsou sice ze skleniku ale chutove jsou paradni tuhle byly za 50Kc 6kg. Brambory za 6Kc, Cervena repa, Cervena paprika 12Kc, Zelena 8kc. Potom jsem zavarovali okurky a nakladali zeli. Vejce za 50kc 30vajec, cesnek jsem i zasadil byl za 80kc. Vse kupujes od lidi co to pestuji. Kure stoji 44/kg, a stehna 33/kg, Hovezi zadni 150/kg.
Propagande v CR ze to maji vsechno otravene neprikladam zadny vyznam :) Kolegove z polska u nas nenakupuji vubec zadne potraviny.

A jeden poznatek z Odessy, temer nebo snad uplne do vseho davaji cerstvy kopr. Pojevka tak trosku kopru, na maso, na brambory, proste vsude. A udelejte si nakrajenou cibuli smichanou s koprem, nechejte trosku odlezet. Kdo chce muze pridat olivovy olej. Me ten kopr nadchnul. :)
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa 14u24me »

kobolcs napísal:Za 4 dni som znicil moj maly mixer tak teraz davam do boja tento http://www.mall.sk/stolne-mixery/philips-hr-2096-00" onclick="window.open(this.href);return false; .
Pred par dny jsem tento mixer koupil a jsem s nim zatim spokojeny...
2013-10-12_115829.png
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa marco »

musim sa priznat, ze som si tiez vyskusal parkrat spravit smoothies a chuti mi to velmi. :) strave ako takej som sa celkom venoval, ked som pretekal -atletika (ziadne certifikaty, ale jednoducho - daval som si pozor, co jem)

v urcitom obdobi (skola, praca) zacalo byt stale menej casu na sport / na vahe sa to az tak neprejavilo, ale necitil som sa uplne naj. takze postupne sa snazim nachadzat cestu k sportu aspon 3-krat do tyzdna (kedysi to bolo kazdy den minimalne 2 hodiny po dobu viacerych rokov), je to asi zaklad celej spravnej zivotospravy. trosku prisli aj problemy s kolenami, tak planujem kupit novy bike a dat sa na chvilu na tento druh pohybu (behanie bolo na chvilu pase), verim ze aj vzhladom na moj nizky vek sa to upravi bez potreby operacneho zakroku.

mozem povedat este jednu vec - pomaly som zacal obmedzovat maso / nemam potrebu o sebe vytrubovat, ze som vegetarian, ani nikoho z okolia tymito vecami nezatazujem. ale osobne sa citim lepsie, resp. necitim sa horsie ani nemam menej energie pri sporte, v studiu a pracovnom zivote by som povedal ze ked nejem "doplna", tak sa zvysuje aj efektivita (moj subjektivny nazor) - kvalitne bielkoviny doplnam inde.

inak vobec nepijem alkohol, fajcenie zanedbatelne (takmer vobec), trosku mavam zvyseny prijem kofeinu

drzim kazdemu palce nech si najde svoju cestu
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Hawk »

ahojte,
kto pravidelne konzumujete smoothies, postnite progres, ako sa vam to vyvija, premyslam ze od noveho roku ho zaradim do jedalnicka. Bol tu zmienovany prival energie, celkove zlepsenie zdravotneho stavu a pod.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja ziadny progres nevidim, ale to bude mozno aj tym, ze ich pijem iba na ranajky, aj to nie vzdy a celkovo .. ja som nejaky divny :) skor mam teraz problem s tym, ze je coraz menej veci na mixovanie, menej ovocia a vsetko chuti tak nijako. Na cisto zeleninove nie som, raz som to skusil s avokadom a bleee, to viac robit nebudem. Niekto tu myslim spominal, ze pouziva aj mrazene ovocie, jahody, lesne plody a tak .. tak rozmyslam, ze to skusim.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. Ty budeš ten nešťastník, čo sa nechytá. Takisto Hawk. Kto rozmýšla a plánuje, pochybuje a robí to bez presvedčenia... ten sa asi nechytá.
Ja som od prvej chvíle vedel, že nastala revolúcia v mojom stravovaní... a teraz po troch mesiacoch môžem vyhlásiť, že už budem navždy ,, Smoothie Man,, :)
Rodičia a sestra sa dali na to tiež. Na narodeniny dostali odo mňa mixéry. Takisto mojej manželke to chutí. Pýta si to neustále. A ona nepotrebuje chudnúť. Je zdravá a štíhla ako prst. Ďalej paše do seba aj varenú stravu... Je to jediná žena na svete, čo plače, že nevie pribrať! Mne varená strava začala byť odporná. Som šťastný ako blcha. Chute sa mi obnovili. Už sa nekŕmim ako prasa. Dám si stejka, dám si divinu, poobedujem z rodinou cez víkend ( aspon druhé jedlo, bez príloh.. ), ale ináč na varenú stravu kašlem. Nemám na ňu chuť. Vrátili sa mi chute na zdravé veci: ryby, olivy, ovocie, zeleninu, surové oriešky a pod. Neschudol som viac ... držím sa na mínus 4 kilách, čo zo mňa spadli hneď po prvom mesiaci, ale cítim sa úžasne: nepoznám únavu, nepootrebujem si zdriemnúť, musím si vybíjať energiu prácou a športom... To je hlavný účinok o ktorom môžem zatiaľ napísať. Najdôležitejšie pre mňa je ale fakt, že to vnímam ako systémovú zmenu v mojom živote. Zmenil som systém stravovania a všetko ostatné sa postupne zmení...
Musím však vyhlásiť, že mám slabinu: večerné obžerstvo, keď potrebujem zo seba dostať stres z tradingu. Vtedy si dám víno a niečo musím chrúmať: najčastejšie syr, alebo oriešky. A schrúmem toho dosť. Preto nechudnem ďalej. Ale to mi tak nevadí. Som šťastný, že sa cítim výborne a zdravie sa mi výrazne zlepšuje. Napríklad tlak sa mi úplne upravil. Mával so po tradingu šialené výkyvy. Teraz 120/80. Ako z učebnice.

P.S. Ked robím smoothie..pokúšam sa aby v ňom boli všetky chute: napríklad vňate sú horké...citrón kyslý, hruška, banán a stévia sladké...výborne mi chutí aj smoothie s ananásom....postupne zaradujem tropicanu: zrelé mango, papáju, pomaranče...ale v obchodoch a na trhu stále ešte nájdete voňavé paradajky Made in Slovakia ( majú aj v Tescu )...aj mojim rodičom ešte rastú v skleníku. Viete čo vnímam ako vrátenie chutí? Že si môj organizmus sám pýta to na čo má chuť. Nikdy v živote som neslintal na voňavou paradajkou..a teraz to robím. Nikdy v živote som nezjedol surové avokádo: a teraz mám na neho chuť. Niky so nevnímal chuť surového orieška...jedol som len restované a solené..teraz nechcem iné ako surové. Dokonca si robím z manželkou taký špeciálny drink, kde odšťavím jednu malú surovú cviklu, kus zelera a pridám ľanové, tekvicové a slnečnicové semienka...čerstvo rozmixované v mlynčeku na kávu. To všetko do vínového pohára a štrnk...na zdravie raz denne. Stretol som chlapíka, čo 4 x ročne 5 dní nepije nič iné len šťavu z cvikly, mrkvy a zelera..totálne sa detoxikuje a naberie energiu. Celých 5 dní maká ako fretka a vravel, že sa nikdy v živote necítil lepšie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin369
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 08 11, 2013 12:35 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Martin369 »

Dakujem ze toto vlakno. Zivej strave sa venujem niekolko mesiacov. Nazorov je vela, a clovek nemoze mat vsetko nastudovane, lebo sa nemohol venovat nicomu inemu. Z coho vychadzam ja, su skusenosti inych ludi. Nie dnove a mesacne, ale rocne a aj celozivotne. Tu je par takych ludi:
Tri vynikajuce filmy:

http://rutube.ru/video/1cdea65f20841fb1 ... c27d8ace1/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gloria.tv/?media=377184" onclick="window.open(this.href);return false;

http://rakovina.nazory.eu/rubriky/liecb ... y-z-vnutra" onclick="window.open(this.href);return false;


zmeny zdravia u ludi - videa z youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=fDyQDZ2x9Ds" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=mHwoadhWpd8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=vGoo98uQbII" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=9ba8U6HjJB8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=9ba8U6HjJB8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Ei0lv8f9GJo" onclick="window.open(this.href);return false;

Dve skvele knihy:
(treba stiahnut)

Helmut Wandmaker - Nejzdravější výživa.pdf
Zázračná-detoxikace-_-Robert-S.-Morse.pdf
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja Ti ďakujem Martin 369. Toto je najpoučnejšie video aké som kedy v svojom živote videl.
Jednoznačne potvrdzuje, že za všetkými civilizačnými chorobami je živočíšna strava a priemyselne spracované potraviny.

Dík !

P.S. Odporúčam každému, aby si to pozrel !

http://www.gloria.tv/?media=377184" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kiikino »

mustafa
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 11:11 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa mustafa »

i ked mam smoothies rad, takto odsudit zivocisnu stravu je podla mna uplne scestne...jednoducho to popiera cely evolucny vyvoj cloveka a aj strukturu traviaceho traktu, ktora sa vyvijala niekolko milionov rokov a je prisposobena aj na travenie zivocisnej stravy (maso, vajcia, (tvrde) syry...)...ale mlieko neuznavam ani ja. Ale aj o tom sa da polemizovat, napriklad mongolski bojovnici za cias dzingischana vraj nechavali odparit mlieko na slnku a to potom bravali na dlhe tazenia. Prave nizko-sacharidova strava s velkym mnozstvom bielkovin bola asi jednym z hlavnych dovodov preco boli mongolci silnejsi a zdravsi ako ich superi, ktori vacsinou jedavali iba nejaku srackovu kasu a obilniny, preto boli mali, slabi a kazili sa im zuby.

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- ... dstva.html
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes som sa stretol s mamou. Včera absolvovala lekársku prehliadku ( má vážne problémy s obličkami a krvným tlakom ) a všetko sa výrazne zlepšilo. Cholesterol a pečeňové testy (hlavne kreatinín) vynikajúce, tlak krvi výrazne zlepšený. Činnosť obličky sa prudko zlepšila, čo lekár nečakal. Bol šokovaný, lebo cieľom bolo zastaviť degeneráciu a zabrániť aby sa stav ďalej zhoršoval. A ten stav sa zlepšil. Po lopate povedané - oblička ožíva.
Mama bola šťastná a videl som, že nakúpila plno listovej zeleniny... Na Vianoce chce odo mňa knižky ( Zelená pre život a 12 krokov k surovej strave ), pochvaľovala si mixér...

Uvidíme ďalej. Zatial to hodnotím tak, že čím je človek starší a zničenejší, tým lepší účinok smoothies prinášajú...

P.S. Pýtal som sa, čo ešte zmenila okrem toho, že pije smoothies . Povedala, že stratila chuť na varené a pečené mäso, takže ich takmer vylúčila zo stravy. Ale stále jej chutí bryndza, jogurty, maslo, chlieb a cestoviny. Ja osobne som napríklad nestratil chuť na mäso a strašne mi chutia syry. Ale stratil som úplne chuť na cestoviny, zemiaky, chlieb a prudko sa mi zvýšila chuť na čerstvú zeleninu a olivy.

Mustafa: Niekto nazval ten film Živočíšna strava, omyl minulosti, ale on sa v skutočnosti nazýva Radšej vidličky ako nože ( Forks over knives ).
Nemyslím si, že ide o odsúdenie živočíšnej stravy ako takej...skôr o nadmernú konzumáciu červeného mäsa a priemyselne spracovaných potravín. A práve na to kvantum nekvalitného mäsa a na všetku tú chémiu nie je ľudské telo vybavené.
Práve znova čítam knižku ,, Francúzi nedržia diétu,, A to je presne o tom, že Francúzi sú jeden z najzdravších národov na svete a pritom milujú jesť a jedia veľa. A jedia všetko. Mäso, maslo, pečivo, zeleninu, ovocie, víno...Celý rozdiel medzi nimi a Američanmi je v tom, že jedia KVALITU. Nejedia žiadnu chémiu a syntetické, či priemyselne spracované potraviny. Jedia pravé a čerstvé potraviny, nejedia žiadne potravinárske výrobky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Dnes som sa stretol s mamou. Včera absolvovala lekársku prehliadku ( má vážne problémy s obličkami a krvným tlakom ) a všetko sa výrazne zlepšilo. Cholesterol a pečeňové testy (hlavne kreatinín) vynikajúce, tlak krvi výrazne zlepšený. Činnosť obličky sa prudko zlepšila, čo lekár nečakal. Bol šokovaný, lebo cieľom bolo zastaviť degeneráciu a zabrániť aby sa stav ďalej zhoršoval. A ten stav sa zlepšil. Po lopate povedané - oblička ožíva.
Mama bola šťastná a videl som, že nakúpila plno listovej zeleniny... Na Vianoce chce odo mňa knižky ( Zelená pre život a 12 krokov k surovej strave ), pochvaľovala si mixér...
No presne taky isty problem ma moja sestra(vysoky tlak a problemy s oblickou). Nuz teda som zvedavy, ci sa da nahovorit na Smothies. Kupit si stacionarny bicykel(ked uz nechce behat) odmietla, dufam ,ze aspon na ten smothies sa da.... :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kavičkar
Silver Member *
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 9:42 pm
Been thanked: 1 time

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kavičkar »

JUGGLER napísal:
Ja osobne som napríklad nestratil chuť na mäso a strašne mi chutia syry. Ale stratil som úplne chuť na cestoviny, zemiaky, chlieb a prudko sa mi zvýšila chuť na čerstvú zeleninu a olivy.
Dnes som v Lídli kupoval tapenádu (rozmixované olivy), mali aj s baklažánom a rajčinou. Výborne to chutí, doporučujem.
Tak tiež bola dobrá ponuka francúzskych syrov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kavičkar napísal: Dnes som v Lídli kupoval tapenádu (rozmixované olivy), mali aj s baklažánom a rajčinou. Výborne to chutí, doporučujem.
Tak tiež bola dobrá ponuka francúzskych syrov.
Obdivujem Lídl. Malé predajne, ale v niektorých produktoch a čerstvosti zeleniny strčia do vrecka hyperTesco.
Vidiecka šunka: 97% mäsa a bez chémie. Tesco nemá ani jednu šunku nad 90% a všetky sú prechemizované. V Lídli kupujem francúzsky syr Brie ...16% tuku a bez chémie. Takisto vína. Teraz majú nádherný špenát v 500g balení...taký pekný a tmavozelený som ešte nevidel... Velmi sa hodí do smoothie. Takisto vňate mrkvy a petržlenu - v Lídli sú vždy čerstvé...v Tescu vždy zvednuté. Do Tesca musím chodiť kvôli sortimentu, ale zeleninu teraz v zime sa oplatí brať najprv v Lídli a v Tescu len dokúpiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

Dnes mam volno tak som si zhruba precital tu knihu Zelena pre zivot.
Musim povedat, ze podobnych knih,povedzme propagujucich trochu iny zivotny styl(vegetarianstvo, makrobiotiku, veganstvo ap.) som uz v zivote precital niekolko.
Tiez mali svoje argumenty, preco je prave tato nimi doporucovana strava ta najlepsia pre cloveka.
Preto aj argumenty z tejto knihy beriem s rezervou.
Su tu vsak svedectva Jugglera a zlepsenie zdravotneho stavu jeho a jeho rodiny. Nakolko ho uz poznam z webu 5 rokov a viem, ze nekeca tak to uz je ine kafe a dovod to vyskusat.
Taketo jedno osobne svedectvo mi da viac, ako 10 precitanych knich, lebo neviem, ci ich autori nenapisali len kvoli zisku z predaja. Takze Juggler dik za tvoje prispevky z "praxe" pitia smoothies.


P.S: Vysledky z preventivnej prehliadky su sice lepsie ako pred 4 rokmi(teraz som manualne pracoval a vtedy som bol v maximalnom strese z tradingu for living a sedel som 16 hodin pri pocitaci), ale mohlo by to byt aj lepsie.
Nakolko poslednych 15 rokov jem iba maso(salamy,pastety,obedy atd.) s roznymi prilohami a zeleninu jem velmi malo, bol som prekvapeny, ze vysledky neboli horsie.
Vyzera to, ze do novej prace budem chodit kazdy den okolo Lidla a Kaflandu, tak budem mat cas si tam zaskocit a kupit tu cerstvu listovu zeleninu. Tak sa chystam nabehnut na ten smoothies.
Neide tak ani o mna, ale chcel by som mat vlastnu skusenost s tymto typom stravovania, aby som ju mohol pripadnym zaujemcom doporucit z vlastnej skusenosti.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

trosku blbe obdobie si si vybral na zacinanie. Ak ti nebude chutit hardcore = len zelenina, tak ovocie, ktore by nejako chutilo, uz teraz v zime nenajdes. Este aj tie banany su bez chuti. Ak s tym bude problem, kup mrazene ovocie. V Lidli maju taku celkom lacnu zmes, len to je zasa sama ribezla a tym padom je to kysle. Kazdy den je to trochu otravna chut. Teraz si planujem kupit ciste jahody alebo aj ciste maliny som myslim niekde videl.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: držím palce !
Prešli 4 mesiace a som stejne nadšený ako na začiatku. Mne všetky argumenty zapadajú do seba ako v puzzle a sedia s mojími vedomosťami z medicíny, čo rozvíjam ďalším štúdiom. A čo je dôležité - teóriu hneď prenášam do praxe a o všetkom neustále premýšlam. Neide len o smoothies - to je len jedna časť : ZELENINA A OVOCIE. Ďalšia je CHÉMIA, ďalej VÝROBA A PRIEMYSELNÉ SPRACOVANIE potravín , vrátane prvovýroby a na konci toho je, čo by sme mali popri zdravom POHYBE konzumovať a v akej kvantite a kvalite. Na začiatku som písal, ako som zaradil do svojho života jednoduché princípy ako vyhýbanie sa TROM BIELYM JEDOM ( biela múka, soľ a biely cukor ) a nepitie SLADENÝCH NÁPOJOV a k tomu postupne pribúdlo vylúčenie chémie a vyhýbanie sa umelým a tepelne spracovaným potravinám. Samozrejme, všetko z mierou, lebo život je krásny a treba si ho užiť so všetkým , čo k nemu patrí...a tu patrí aj dobré jedlo a pitie.

Čo sa týka prenášania teórie do praxe, tak odozvy sú zatiaľ výborné. Nezaznamenal som žiadny negatívny feedback. Niektorí sú leniví meniť svoje návyky, ale všetci tí, čo niečo začali hlásia dobré výsledky. Mimo mojej konkrétnej praxe som si začal pozorne všímať ako sa stravujú slávni ľudia. A vždy dochádzam len k tomu, že všetci, čo sa začali zdravo stravovať tak majú dobré výsledky. Dnes som čítal článok o Djokovičovi ako strava zmenila jeho život a hned som si spomenul, že to isté vravel už pred rokmi aj Ivan Lendl.

Peter: Ja si myslím pravý opak. Teraz je najlepší čas začať. Prichádza zima, začali chrípky, stmieva sa o štvrtej...máme menej pohybu na čerstvom vzduchu a slnku... a na trhu ešte stále kúpite peknú vňať zeleru, petržlenu i mrkvy. A v obchodoch je kopa peknej listovej zeleniny a hŕba ovocia. Ja stále kupujem okolo 10 druhov listovej zeleniny a vňate, plus si trám púpavové listy v záhrade, plus mám u rodičov v skleníku krásne paradajky... Ale aj v obchodoch natrafíte na vcelku čerstvé a voňavé paradajky a kopu iného ovocia. Ja si teraz do smoothies popri zelenine dávam hlavne ananásy, mangá, hrušky, jablká, citrónovú šťavu a vždy aspoň jeden banán.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

kobolcs napísal:Za 4 dni som znicil moj maly mixer tak teraz davam do boja tento http://www.mall.sk/stolne-mixery/philips-hr-2096-00" onclick="window.open(this.href);return false; .
14u24me napísal:Pred par dny jsem tento mixer koupil a jsem s nim zatim spokojeny...
Tusim som minule tento mixer videl u nas v obchode. Ako ste s nim spokojni ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa marco »

Juggler - mas prosim ta link na clanok ohladom stravovania Djokovica ? (ak to bolo online)


inak jedna zaujimavost - Carl Lewis dosiahol svoje najvacsie uspechy v atletike ako vegan (kedy s tymto sposobom stravovania experimentoval) a pokracuje s tym aj nadalej
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1039 times
Been thanked: 1403 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

marco napísal:Juggler - mas prosim ta link na clanok ohladom stravovania Djokovica ? (ak to bolo online)
NOVAK DJOKOVIČ:
Zakázané: - chlieb, pizza, cestoviny, pivo, kukuričné lupienky, torty, koláče - všetko, čo obsahuje lepok
Dovolené - ryža, zelenina, ovocie, vajcia, med, káva, čaj, pohánka, strukoviny

http://www.cas.sk/clanok/206060/dieta-p ... rvenu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clane ... -moci.html" onclick="window.open(this.href);return false;

SERENA A VENUS WILLIAMS pijú smoothies a sú vitariánky, čo je podľa mňa najzdravšie.

Jídelníček sester Williamsových je nyní nejen vegan, ale navíc i raw - většina potravin, které konzumují, tedy neprošla žádnou tepelnou upravou, resp. jen minimální (do 38 stupňů). Obsahuje vysoké množství čerstvé zeleniny a ovoce a samozřejmě i proteinů. Jejich zdrojem jsou v raw jídelníčku nejčastěji ořechy, semena (například slunečnicové, dýňové), listová zelenina, mungo fazolové klíčky (známé třeba z asijské kuchyně), různé druhy luštěnin a některé ovoce, avokádo. Všechny tyto potraviny zařazují sestry Williamsovy do svého jídelníčku ve vysokém množství. Pijí rovněž i různé čerstvé koktejly, připravené z raw potravin, kde je obsah proteinů a vitamínů maximálně komplexní.

http://www.vegan-fighter.com/novinky/ra ... ovych.html" onclick="window.open(this.href);return false;

MARTINA NAVRÁTILOVÁ:

STRAVOVACÍ FILOZOFIE SLAVNÉ TENISTKY ,,Nejím nic umělého," píše slavná tenistka. A hned vysvětluje, proč. ,,Může snad auto jezdit na umělý benzin? Sotva." Chce-li být člověk ve špičkové formě, potřebuje skutečné jídlo. Jak vypadá typický stravovací den Martiny Navrátilové? Když vstane: Čerstvé ovoce nebo čerstvě připravená ovocná, zeleninová, případně kombinovaná šťáva. Snídaně: Vejce narychlo opečená s houbami nebo zeleninou, například s brokolicí. Nebo omeleta z 1 vejce a 2 vaječných bílků, k tomu vícezrnný chléb s trochou másla či džemu; palačinky; ovesná kaše - vždycky se sklenicí čerstvě vymačkané ovocné nebo zeleninové šťávy. Oběd: Syrový zeleninový salát, těstoviny či rýže se zeleninou nebo zeleninový sendvič * *připravený z hutného vícezrnného chleba. Odpolední svačina: Plátek vícezrnného chleba s čerstvým ovocem, například s banánem. Večeře: Libové bílkoviny, například kuře nebo ryba, k tomu spousta zeleniny lehce uvařené v páře a obvykle ještě salát s lehkým dresinkem z olivového oleje. Večerní malá svačinka: Čerstvá zeleninová šťáva. OBJEVTE ŠŤÁVY Obzvlášť v létě není nic lahodnějšího, než vypít čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny. Proč má Martina ráda čerstvé šťávy? * Dodají tělu ozdravné výživné látky v rychle vstřebatelné formě. * Podporují zdravé zažívání tím, že nechají žaludek a střeva odpočívat a regenerovat. * Potlačují pocit hladu...

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny ... lovou.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ivan Lendl, když začal být světová tenisová špička, tak záhy pochopil, že se musí stravovat jinak, než byl zvyklý z tehdejšího Československa a přešel na stravu podle doktora Haase, která spočívala v omezení masa a velké konzumaci ovoce, zeleniny..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa kobolcs »

jogo: prepac ze az teraz ale mam pekelny mesiac,
u mna zatial vyhrava, jedine co sa mi podarilo 3x rano v polospanku odkrutit mix.nadobu namiesto vybratia tak cele smoothie islo do stroja a na podlahu, ale funguje dalej bez problemov, noze su este ok ale o polroka to vidim na ostrenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"