Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chcel som tym povedat, ze mozno pred 1-2 rokom, ked mozno programatori v traderskej sfere nemali do coho pichnut (hodnotim podla programatorov v oblasti priemyselnej automatizacie - nepisem to ako fakt) - ze by sa prilezitosti, ktoru ponukas, islo chopit viac ludi.
A ze mozno zrovna teraz na zaciatku roka 2023 je menej zaujemcov z dovodu casoveho obdobia.
Aj ked ja sam za seba si len tazko vysvetlujem, preco je odrazu tolko vela pracovnych ponuk, otvorenych projektov, dostatok penazi na kadejake hluposti - ked vdaka vojne na Ukrajine nasledkom prechodu EU od lacnejsich ruskych energii na drahsie energie zo zapadu by EU mala mierit skor do recesie, setrenia a tak...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Jaroslav , napisem to este raz. textu ktory pises nerozumiem. a nerozumiem ani dovodu preco pises.
nebudem sa ta ale pytat na vysvetlenia, lebo tvojimi offtopicom a uvahami len marnim cas.

prihlasili sa mi dvaja ludia, jeden investor. za mna zatial dobry priklad nezaujmu. bol to blby napad davat to sem na forum.
tym by som to uzavrel, dakujem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jaroslav pise plno toho co sa po americky nazyva forward looking statement. Tych je plno, vratane, ze trh vynasa dlhodobo 10 percent, alebo ze Ukrajina vyhrava vojnu. Mne sa taketo tuzby premenene na pohlad do buducnosti nepaci. Ani od Jaroslava ani nikoho ineho. Ale vzhladom na slobodu slova sa nestazujem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike, pisal som domnienku, ze v marci 2021 by na tvoju ponuku zareagovalo mozno 8 ludi v porovnani s dvoma ludmi v marci 2023. A zrejme dost neuspesne som sa snazil vysvetlit dovody tej mojej domnienky.

Rokosak, priklady forward-looking statements z Wikipedie:
We anticipate the value of our company to continue to rise for over the next few years, increasing dividends for shareholders.
We predict that our product will revolutionize the healthcare industry, improving the quality of healthcare for millions of patients.
Na investicnom fore snad bezna vec...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

No ono je to asi tak, ze skutocne sikovni ludia uz proste na nejakej zaujimavej pozicii pracuju a nie je ich lahke presvedcit aby rozmyslali nad niecim novym, o com vlastne ani vela informacii nemaju. Ale to je iba taka moja vlastna uvaha..
Ziskat top zamestnancov je narocne.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Airmike, to možno len trochu nafúkol :) to je celé

PS: aby to zle nevyznelo: myslím nafúkol ten head hunting
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Trumpeta1978 napísal: St 08 03, 2023 10:00 pm No ono je to asi tak, ze skutocne sikovni ludia uz proste na nejakej zaujimavej pozicii pracuju a nie je ich lahke presvedcit aby rozmyslali nad niecim novym, o com vlastne ani vela informacii nemaju. Ale to je iba taka moja vlastna uvaha..
Ziskat top zamestnancov je narocne.
ja som presvedceny o tom, ze ide len o neporozumenie toho, co som v tomto vlakne na zaciatku napisal.
vsetci pisete o hiringu ludi. o top zamestnancoch, platoch a pracovnom trhu. ten mne je uplne ukradnuty. neprisiel som sem hirovat ludi na moj projekt. takze ked napisem, ze nehladam zamestnancov, znamena to ze nehladam zamestnancov.
nehladam ani sikovnych ludi, ktori su zamestnani. podla mna je to oxymoron.

aby to pochopil uplne kazdy, musim to napisat inak.

mam pri dome garaz v ktorej mozu zaparkovat 2 auta. mam ale 3 auta.
to tretie auto na ktorom nechodim sa mi nechce predavat, ani sa on starat. preto ho niekomu pokojne ponuknem, aby ho vyuzil. najlepsie skupine ludi, ktore si ho mozu sharovat, starat sa on a tunit si ho. kupit si ho nemozu , lebo je pre nich ako jednotlivcov drahe. mne bude len moknut pred domom a nebudem na nom jazdit, tak preco ho niekomu nepredat.

cela pointa nie je to, ze hladam ludi, ale to, ze chcem do prdele uvolnit miesto v garazi.
a ked niekto nevie soferovat, tak mu to v pohode ukazem.

ale kedze mi viac casu zabera to, ze musim jak papagaj opakovat stale dokola, ze chcem niekomu nieco dat, tak sa na to radsej vykaslem, a svoju ponuku stahujem.

koncim, a dakujem
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Airmike napísal: Št 09 03, 2023 10:25 am
Trumpeta1978 napísal: St 08 03, 2023 10:00 pm No ono je to asi tak, ze skutocne sikovni ludia uz proste na nejakej zaujimavej pozicii pracuju a nie je ich lahke presvedcit aby rozmyslali nad niecim novym, o com vlastne ani vela informacii nemaju. Ale to je iba taka moja vlastna uvaha..
Ziskat top zamestnancov je narocne.
tomáš virdzek napísal: St 08 03, 2023 10:21 pm Airmike, to možno len trochu nafúkol :) to je celé

PS: aby to zle nevyznelo: myslím nafúkol ten head hunting
ziadny headhunting nerobim.

ja som presvedceny o tom, ze ide len o neporozumenie toho, co som v tomto vlakne na zaciatku napisal.
vsetci pisete o hiringu ludi. o top zamestnancoch, platoch a pracovnom trhu. ten mne je uplne ukradnuty. neprisiel som sem hirovat ludi na moj projekt. takze ked napisem, ze nehladam zamestnancov, znamena to ze nehladam zamestnancov.
nehladam ani sikovnych ludi, ktori su zamestnani. podla mna je to oxymoron.

aby to pochopil uplne kazdy, musim to napisat inak.

mam pri dome garaz v ktorej mozu zaparkovat 2 auta. mam ale 3 auta.
to tretie auto na ktorom nechodim sa mi nechce predavat, ani sa on starat. preto ho niekomu pokojne ponuknem, aby ho vyuzil. najlepsie skupine ludi, ktore si ho mozu sharovat, starat sa on a tunit si ho. kupit si ho nemozu , lebo je pre nich ako jednotlivcov drahe. mne bude len moknut pred domom a nebudem na nom jazdit, tak preco ho niekomu nepredat.

cela pointa nie je to, ze hladam ludi, ale to, ze chcem do prdele uvolnit miesto v garazi.
a ked niekto nevie soferovat, tak mu to v pohode ukazem.

ale kedze mi viac casu zabera to, ze musim jak papagaj opakovat stale dokola, ze chcem niekomu nieco dat, tak sa na to radsej vykaslem, a svoju ponuku stahujem.

koncim, a dakujem
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Airmike napísal: Št 09 03, 2023 10:27 am
Airmike napísal: Št 09 03, 2023 10:25 am
Trumpeta1978 napísal: St 08 03, 2023 10:00 pm No ono je to asi tak, ze skutocne sikovni ludia uz proste na nejakej zaujimavej pozicii pracuju a nie je ich lahke presvedcit aby rozmyslali nad niecim novym, o com vlastne ani vela informacii nemaju. Ale to je iba taka moja vlastna uvaha..
Ziskat top zamestnancov je narocne.
tomáš virdzek napísal: St 08 03, 2023 10:21 pm Airmike, to možno len trochu nafúkol :) to je celé

PS: aby to zle nevyznelo: myslím nafúkol ten head hunting
ziadny headhunting nerobim.

ja som presvedceny o tom, ze ide len o neporozumenie toho, co som v tomto vlakne na zaciatku napisal.
vsetci pisete o hiringu ludi. o top zamestnancoch, platoch a pracovnom trhu. ten mne je uplne ukradnuty. neprisiel som sem hirovat ludi na moj projekt. takze ked napisem, ze nehladam zamestnancov, znamena to ze nehladam zamestnancov.
nehladam ani sikovnych ludi, ktori su zamestnani. podla mna je to oxymoron.

aby to pochopil uplne kazdy, musim to napisat inak.

mam pri dome garaz v ktorej mozu zaparkovat 2 auta. mam ale 3 auta.
to tretie auto na ktorom nechodim sa mi nechce predavat, ani sa on starat. preto ho niekomu pokojne ponuknem, aby ho vyuzil. najlepsie skupine ludi, ktore si ho mozu sharovat, starat sa on a tunit si ho. kupit si ho nemozu , lebo je pre nich ako jednotlivcov drahe. mne bude len moknut pred domom a nebudem na nom jazdit, tak preco ho niekomu nepredat.

cela pointa nie je to, ze hladam ludi, ale to, ze chcem do prdele uvolnit miesto v garazi.
a ked niekto nevie soferovat, tak mu to v pohode ukazem.

ale kedze mi viac casu zabera to, ze musim jak papagaj opakovat stale dokola, ze chcem niekomu nieco dat, tak sa na to radsej vykaslem, a svoju ponuku stahujem.

koncim, a dakujem
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Airmike napísal: Št 19 09, 2013 2:58 pm
Airmike nechcem to sem davat bez teba ale nepochvalis sa novym rozhovorom ? 😁myslim tym s Jurajom . Myslim ze nasa komunita ani netusi co ty stvaras v tej stovezatej
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal: St 14 02, 2024 4:40 pm Airmike nechcem to sem davat bez teba ale nepochvalis sa novym rozhovorom ? 😁myslim tym s Jurajom . Myslim ze nasa komunita ani netusi co ty stvaras v tej stovezatej
Len daj. Veď rozhovory sú pre verejnosť, tak nech ich máme aj tu.

Presúvam tu dva:
polovnik napísal: Pi 23 02, 2024 10:54 pm interview s michalom :
https://www.youtube.com/watch?v=pasg_rV3hMo

... chcelo by to niekoho zkusenejsieho aby ho vyspovedal , sutorisa tomu evidetne nerozumie a ani nevie co sa pytat ,
polovnik napísal: So 24 02, 2024 10:35 pm
tu je este jeden jeho rozhovor
https://open.spotify.com/episode/2W4m9EmFz0jmjAjcSHKpfN
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Sú niekde na webe finančné výsledky tých firiem, ktoré spomína v tom rozhovore, že v nich pracoval resp. ich vlastnil(-í)?
Na Finstate som našiel len Rentabie a GT investment...proste rad by som videl reálne finančné výsledky firiem o ktorých hovorí.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

@slovan_sk

nedaval som to sem z dovodu, ze nedava zmysel tieto informacie sharovat v toxickom prostredi. jedine, kde sa to oplati robit je transparentne prostredie pod vlastnym menom, a bavit sa len s relevantnymi ludmi , ktori sa tiez prezentuju pod vlastnym menom.
v tych podcastoch som spomenul uplne vsetko, kde boli tie firmy , v akej jurisdikcii v akej pravnej forme a tiez kde som platil dane. viac k tomu dodavat nebudem.

tu ma hociaky noname moze oznacit za klamara a nic s tym neurobim. v transparentnom prostredi pod svojim menom si to nikto nedovoli. pretoze vie, ze by to malo nasledky. dospeli ludia si svoje mindraky riesia u terapeuta, a nie na fore. s tym by som asi skoncil.

takze nie, vobec tu neplanujem nic zverejnovat. zijem v realnom svete
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Airmike napísal: Št 29 02, 2024 9:20 pm @slovan_sk

nedaval som to sem z dovodu, ze nedava zmysel tieto informacie sharovat v toxickom prostredi. jedine, kde sa to oplati robit je transparentne prostredie pod vlastnym menom, a bavit sa len s relevantnymi ludmi , ktori sa tiez prezentuju pod vlastnym menom.
v tych podcastoch som spomenul uplne vsetko, kde boli tie firmy , v akej jurisdikcii v akej pravnej forme a tiez kde som platil dane. viac k tomu dodavat nebudem.

tu ma hociaky noname moze oznacit za klamara a nic s tym neurobim. v transparentnom prostredi pod svojim menom si to nikto nedovoli. pretoze vie, ze by to malo nasledky. dospeli ludia si svoje mindraky riesia u terapeuta, a nie na fore. s tym by som asi skoncil.

takze nie, vobec tu neplanujem nic zverejnovat. zijem v realnom svete
Chapem ta a s casti aj suhlasim , ja som to uvidel na tvojom linkedine , preto som to sem nedal, keby si chcel das to sem sam , inak ten podcast bol skvely pobavil som sa , chalana som nepoznal pozrel som si aj jeho dalsie podcasty, cize zamna super , pacilo sa mi to viac ako ten minuly podcast s tou zenou co si mal
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa polovnik »

skoda ze sutoris tomu nerozumie chcelo by to experta ktory by ta "vyspovedal " do hlbky , niekto kto tomu rozumie a vie co sa ma pytat .
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

polovnik
Presne to som chcel dodat ale som si myslel ze je to zbytocne 😁 chybali mi tam otazky ze ok ty dodavas liquiditu preco to nerobia aj ostatni ak ano kde je tvoj edge , si lacnejsi alebo si rychlejsi ? Ja sa tomu nerozumiem cize ja ani spravne otazky neviem sformulovat , ak su to arbitraze decentralneho trhu, ktorym crypto urcite je tak ako je mozne ze chlapik z Prahy dokaze sam na co ine firmy potrebuju cele oddelenia ako Arimike spomenul v podcaste
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, oznacit toto anonymne forum za toxicke, ale dat video na anonymne youtube?
come on...
:)
kto by spochybnoval.. ten by sa tu len strapnil..
Odoslané z počítača
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa polovnik »

airmike drzim palce az sa dari , dufam ze este vystupis v nejakom podcaste pocitam ze teraz cz sk fintweet boys ta budu chciet "spovedat "
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"