Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:ja nemam nastavene 0.02%, ale 0.5%

cize 5M je u mna 25k
Ak by si sa niektory den v conteste naplno zainvestoval, to by si mal real exposure 125000. To dokaze urobit aj 1300 EUR stratu alebo zisk za den. No take dni byvaju snad len 2 v mesiaci a asi nebyvas naplno zapakovany na jednu stranu (cez vsetky mozne bezne korelacie na ten smer).

Cize nadalej hovoris ze len tak sutazis, len sa tak hrajkas ... a pritom si ochotny na to vsadit 500 E denne na vlastnom real-accounte.
Milee.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kopirovane volume musi byt v rozmedzi 0,1-100%

Cize pri signal followingu aj pri najnizsom nastaveni je riziko potencialnej expozicie az 25000 GBP, co je dost. To moze uctom posunut aj o 250 EUR za den. V pripade podobnom SNB eventu by to vymazalo 10000 EUR ucet behom prvej hodiny (pripadne ho zdvojnasobilo).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Asi sa na ten risk pozerame trochu inak. Ja v conteste startujem s kapitalom 100k $. Ak teda nastavim 1% tak riskujem 1000 $. Moj EOM stoploss je 1000$ to je to co za mesiac mozem stratit. Kedze mam teraz nastavene 0,5% tak je to 500$. Na mesiac. Nie den. Samozrejme ze toto je len testovacia faza. Skusam si soft a kopirovanie.

V tvojom slangu sa hrajkam . Ale ja to tak neberiem. Ja v prvom rade sutazim. Tvoj preklad je teda spatny. Kludne nastavim ratio aj na 2-3% ak si budem isty ze vsetko funguje ako ma.

Btw: u dukascopy existuje nieco ako account stoploss. Tento priebezne posuvam. Takze ucet nevymazem na 0.

Btw: ja viem ze pre teba je risk 500e denne nepredstavitelny risk. Ale pre mna je to risk v ramci normy. A hlavne. Myslis si ze by som mal equity gain 173% a dd 2% keby som siel na plnu exposure. Ved to ani nieje mozne.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

A mozem ta kopirovat aj s microlotmi ? :D Hned by som dotoh siel len neviem kolko pozicii mas standartne otvorenych aby mi to nezabralo cely margin , bohuzial uz nemam cas sledovat tvoj blog na duka....

Ani tomu vlastne nerozumiem standartne otvaras pozicie do 5M , cize ak ma Jaro pravdu sa da to laj s 0.1 % ? cize 5 microlotov ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ak chcete. Tak si to nastudujte. Ja kopirovanie neodporucam. Ale odhovarat ani nahovarat nikoho nebudem :) .
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mne sa to studovat nechce :) len mi povedz ako sa na teba napojit a neboj sa ked dokazem dva krat za pol roka vynulovat ucet asi nemam viac co stratit ci hej ? :D Su to len ucty v hodnote par stovak
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu Mika, zle som ten risk ratal.
Ked zacinas contest mas 100k a mesiac koncis obycajne s 50k alebo s 300k-500k.
Pri 0,1% volume je to 1000 nasobne nizsi risk. Cize potencialna strata 50 EUR alebo zisk 300-500 EUR. Take nieco sa musi dat zobchodovat aj so 700 EUR uctom.

To ze ine peniaze predstavuju pre ineho inak vaznu stratu je bezne. Ja som bol vzdy chudobny investor len so zopar tisicami co mi ostavali navyse z vyplat z fabriky som nikdy nevedel co mam robit tak som bol nuteny trochu sa nad tym zamysliet. Do mojich 30 rokov som pouzival jedine hotovost a terminaky.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Chris »

700e asi nie, tusim Ducas ma nizku paku, teda aj vacsie marzove naroky :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Aby si to jaroslav nevzal zle. Ja netvrdim ze 500eur je malo penazi. Ja len hovorim ze ako denny SL to nieje zas tak vela. Ak trader obchoduje kontrakty na burze. Tak to tak mhsi brat. Inak by obchodovat nemohol.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Aby si to jaroslav nevzal zle. Ja netvrdim ze 500eur je malo penazi. Ja len hovorim ze ako denny SL to nieje zas tak vela. Ak trader obchoduje kontrakty na burze. Tak to tak mhsi brat. Inak by obchodovat nemohol.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ty mas v conteste s 300k uctom otvorenu poziciu 10 milionov. Ja by som so 700 EUR uctom mal otvorenu poziciu 10k.

V conteste su rovnake marzove naroky ako na real uctoch; ci nie?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Signal Following je mozny len na LIVE accountoch Dukascopy Bank (minimalny depozit 5000 USD). Na accountoch Dukascopy Europe LIVE following nie je mozny.

Musel by som tvoje trejdy otvarat rucne; alebo otvorit account v Dukascopy Bank.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

prvy stiria chlapci v signal tradingu maju napadite podobnu krivku vykonnosti :D
Prílohy
table.png
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mika jedna otazocka na teba :

Mozes mi prezradit na zaklade coho vstupujes do pozicii ? Videl som vela tvojich predpovedi , neviem ci to aj trejdis alebo nie , v podstate to je jedno , mna skor zaujima podla coho vstupujes , totiz ked si pozriem spatne moje neuspechy vacsinou bol smer super len vstup bol uplne v zlom case a potom mi uz RRR alebo margin nedovolil drzat poziciu, hlavny dovod je to ze to musim riesit ako pending order cize nemozem sledovat grafy cely den , prosim daj nieco z tvojho know how :)

Zaujima ma ci ides podla trade line ( videl som dost tovjich predpovedi , viem ako postupujes , cize priemerny range , sila mien ,ale asi hlavne TA ) alebo cakas na nejake potvrdenie , ak ano aky time frame aby si to riskol a vstupil

dik
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja to zhrniem do niekolkych bodov. neviem ci to pomoze. skus sa potrapit.

moj styl sa rokmi menil. to je asi najdolezitejsia vec. vyskusal som si vsetko a teraz dokazem posudit, ci pre mna nieco ma vyznam alebo nie. riesil som hlavne TA, korelacie, dynamiku, price action, SR urovne, casove zony a podobne veci o ktorych je popisane na nete hafo clankov. vacsiinu z nich riesia vsetci. ale neriesia to najpodstatnejsie a to je forex a riadenie rizika v nom. mnoho ludi riesi forex preto lebo je najdostupnejsi. je zaroven aj najzlozitejsi ale jednu vec ma zo vsetkych trhov najlepsiu. velmi dobre a hlavne lacno sa na nom riadi riziko.

ja som zacal riesit forex, ale chvilu to trvalo kym som prisiel na principy ktore mi funguju. naucit sa to nieje lahke, lebo to, co sa na forach nedocitas je detailne vysvetlenie ako obchodovanie na fx funguje hladiska risku a expozicie. takze som si sam definoval nejake pravidla a ucil som sa podla seba .

skoro vobec neriesim casovanie vstupu. ak sa trafim, tak sa trafim a ak nie tak sa zahedgujem a presuniem risk niekam inam. presuniem expoziciu do inej meny a vyckavam. ak sa netrafim ani na druhy krat, tak opat presuniem risk inam, a takto sa mi nabaluju pozicie. to co mam otvorene potom prehodnocujem a cast pozicii zatvaram a otvaram nove. cize si to predstav tak. ze mam na zaciatku expoziciu 0. a mojim cielom je mat expoziciu 0. trejdy riesim v takzvanych kolach. takze po kazdom kole chcem mat uzatvoreny nejaky zisk. niektore kola trvaju hodiny a niektore aj mesiace.
podrobne to popisovat nebudem, lebo si myslim, ze to je dost vydrete knowhow. napisem par veci o tom, co ludia obchoduju a myslia si ze to funguje. a ja si myslim ze nefunguje.

tak napriklad:

TA - ta neriesim vobec, hoci som s nou zacinal, dovod preco ju neriesim je ten ze FX je menovy basket v ktorom sa prelieva cash a menove pary su len reprezentaciou casti toho basketu. takze nema vobec vyznam riesit malu cast basketu, ale rovno cely a vyberat len tie najlepsie prilezitosti v nom. najsilnejsiu menu obchodovat proti najslabsej a naopak. sila mien sa casom meni, ale nikdy sa nemeni tak drasticky, aby sa najsilnejsia mena zmenila na najslabsiu a preto je vzdy sanca jednu s tychto mien vymenit za inu, aktualne najslabsiu resp najsilnejsiu. cele to stoji a pada na tom , kolko krat sa dokazes v rade trafit.

SR urovne - v podstate cast TA - plati to co je popisane vyssie. SR urovne su irelevantne pokial trejdujes syntetiku, a Fx je syntetika. problemom fx a SR urovni je ten. ze cim je par viac synteticky , tym menej funguju SR urovne. vsetko sa odohrava na majors a preto hladat SR urovne například na GBPNZD je uplna hlupost. pretoze ziadny vyrazny objem tu uroven nepodrzi, pretoze tam jednoducho nieje. opakom je EURUSD kde to vyznam mozno ma, ale ja sa snazim hladat najlepsie prilezitosti a nie slepo sledovat jeden par (cast basketu)

korelacia - je len matematicka funkcia ale v skutocnosti nepouzitelna. vela ludi, ktori sa snazia obchodovat si napriklad mysli, ze je v podstate jedno ci obchoduju EURJPY alebo GBPJPY pretoze spolu koreluju. beru to tak ze si vyberu par z nizsim spreadom a vacsim rozsahom a snazia sa skakat do trhu zo stoplossom. obchoduju 1 lot EURJPY alebo 1 lot GBPJPY ako keby to bolo to iste. ale v skutocnosti, aby to bolo to iste musia obchodovat cca 1.3 lota EURA a 1 lot GBP. podla aktualneho ratu EURGBP. tkaze dovod preco je korelacia nezmysel je ten ze kde ti EURGBP vyleti o 100 bodov vyssie, tak sa ti cela korelacia rozbije a jeden par leti hore a druhy dole.

price action - velmi pretriasana tema ludmi ako bol gordon ktori si chceli urobit biznis na tom ze budu predavat know how ktore je vsade free. PA je fajn, ale treba dobre poznat teoriu likuidity gapov a dynamiku trhu, bez nej je PA o nicom.

to co mi ostalo asi najviac v pamati a najviac to aj vyuzivam je cas. snazim sa trejdovat v casovych intervalech v ktorych je volatilita. napriklad AUD a NZD cez den aj v noci EUR a GBP len cez den. USD cez EU a US seansu. a len v zasadnych hodinách. ak mi v tychto hodinách moja exposure robi stratu, tak cutnem a ak zisk tak pridam. to je cele. v podstate nerobim nic ine len manazujem portfolio mien a kde mam v piatok otvorenych pozicii 0 tak som spokojny. viem ze v pondelok mozem zacinat s malymi poziciami a cez tyzden si ich budovat.

najhorsie co moze pre FX obchodníka byt, je ze sa fixuje na jeden menovy par na ktorom poskakuje jako koza. mysli si, ze je to nezavisly trh a neriesi, co sa deje v baskete. bucha jednu poziciu za druhou s malymi stoplosmi a snazi sa predikovat smer . presviedca sam seba, ze trh sa riadi nejakymi urovnami, indikatormi, fundamentami, alebo tym ze sa nan pozera vela ludi, ktori sa divaju na grafy a vidia to iste.

thats it.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No klobuk dole necakal som tak rozsiahlu odpoved , dakujem ti velmi pekne
V podstate taky hedging som skusal aj ja ale na jednom pare aby som si uvolnil margin a snazil som sa k tomu neskor vrattit s tym ze pri nejakej urovni zavrem jednu poziciu a druha snad pojde do plusu ale zavrhol som to uz ani neviem preco ...
Jedna otazka k tej syntetike aj ked par ako EURJPY alebo GBPJPY vobec neriesim ale obcas ked si pozries graf tak niektore S/R urovne su relevantne nemyslis si ze ked sa takyto par blizi k nejakej mesacnej pripadne all time low/high urovne presunie sa tam likvidita a moze mat vacsiu vahu ako majors ?

Tu cast o PA - to by ma zaujimalo ale teoriu gapov nepoznam :D Jedine co si predstavujem pod pojomom gap je ze proste sa proste stiahne likvidita a niekedy sa ani necudujem :D

Ta korelacia ma zaujima z ineho sudka , ak sa pozriem na futures EUR / USD a forex vzdy premyslam ako spolu suviasia akoto ze sa spot az tak nelisi ked su to dva odlisne trhy predpokladam ze na forexe je daleko vyssia likvidita ako na futures

Posledna otazka podla teba ma nejaky zmysel sa pozerat na US index ako na minibasket ?:)

Este raz dakujem za tvoju rozsiahlu odpoved.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

hegding toho isteho paru nieje nic ine jako dufanie, ze sa nepriaznivy trend otoci. kde sa zahedgujes tak sice nic nestratis, ale ani nic nezarobis. ja beriem kazdy transfer rizika do inej meny ako novy trade a stratu bud navysim,,\ alebo znizim. to je ale uplne iny pristup jako si skusal ty.

to, ze su niektore urovne relevantne je len tvoj pohlad, lebo vidis v grafe, ze sa trh na nejakom levele otaca. otazka ale znie, ci sa otaca preto, ze na tom pare skutocne existuje nakupny alebo predajny tlak. a to zalezi na zobchodovanom objeme .

ano gap vznika, kde mizne likvidita.

EURUSD a 6E spolu suvisia totalne. 6E sa totiz vypocitava s EURUSD. je to presne ten isty produkt, akurat ze jedno je derivat a druhe podklad. jediny rozdiel medzi nimi je ten ze, na spote nieje v cene zapocitany swap, pretoze sa pripisuje kazdy den, pricom na futures sa ziadny overnight kredit/debit nepripocitava pretoze je zahrnuty v cene derivatu. preto medzi nimi vznika 99,9xx% korelacia.

nikdy som to nerobil, ale ma to urcitu logiku. ja ale neriesim US index , pretoze ma nezaujima basket proti dolaru, ale jednotlive meny proti sebe.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:
sila mien sa casom meni, ale nikdy sa nemeni tak drasticky, aby sa najsilnejsia mena zmenila na najslabsiu a preto je vzdy sanca jednu s tychto mien vymenit za inu, aktualne najslabsiu resp najsilnejsiu.
Myslim ze podstatnu cast toho vydreteho know-how si popisal tu.

Ja som vzdy myslel ze robis v nejakej investicnej firme kde su sofistikovane nastroje na vypocitavanie smerovania trhu, no ze obchodujes nejake akciove futures alebo tak nieco a kedze mimo zamestnania nesmies dosahovat prijmy podobnym sposobom ako v zamestnani, preto ze si si vybral forex. Aktualne informacie o trhu a jeho smerovanie mas jasne zo zamestnania, forex je sucastou trhu, je tym teda ovplyvneny. No a na zaklade toho ze si vyberas menove pary a aj smer ktorym ich zobchodujes.
No teraz mam dojem ze moj odhad bol nespravny.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tvoj odhad bol spravny pred par rokmi. kedy som mal ban na urcite trhy a tak som sa mohol na vlastne triko venovat len Fx. teraz je to tak, ze si mozem obchodovat kde chcem a co chcem.

sofistikovane nastroje sice mame , ale v praci robim uplne ine veci, ako to co prezentjem tu. takze ziadne vyhody pri obchodovani fx nemam :D.

btw : vo vseobecnosti si ludia myslia, ze "profesionali" pracuju s extra vychytavkami , ktore im povedia co maju robit. ked som sa snazil robit research toho ako to u nas chodi, tak som prisiel na to, ze u nas tych profesionalov je menej ako malo

vacsina su akoze profesionaly . a ti obchoduju primitivnejsie, ako to co sa tu da docitat na fore. btw aj s horsimi vysledkami. po navsteve niektorych fondov som fakt nevedel, co si mam o tom celom mysliet.specialne jeden mi padol do oka. strasne smutny pohlad to bol.

btw: to o tej podstatnej casti si trosku netrafil. 80% uspechu je riadenie a transfer rizika. sila mien a tie ostatne veci su druhorade.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

O obchodovani forexu sa s tebou priet nebudem, ja len kopirujem.

Preco si vcera isiel AUDNZD short som tiez nechapal a pritom to uspesne zobchodoval. Ked uz 2 roky pokladas AUD za podhodnoteny voci NZD.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika si ochotny napisat nejake vysvetlenie k tvojmu vcerajsiemu obchodu?

Poobede ked zacali pohyby dal si GBP voci AUD, NZD a jPY. Casom si GBPJPY zavrel okolo nuly. Presli dalsie hodiny a zavrel si GBPAUD aj GBPNZD v zisku. To by som este ako-tak chapal.
No zrazu si otvoril EURGBP long a to som nechapal. Ved dovtedy si cely cas vsadzal na GBP a odrazu si zacal hrat proti nemu.
Vyslo ti to a celu noc EUR bolo silnejsie nez GBP (aj ked poziciu si uz mal davno zavretu; v zisku). Ale mne je ta logika uplne nepochopitelna.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no to je prave rozdiel medzi tradermi. mne to rozhodnutie prislo uplne racionalne. presuval som risk z jedneho trejdu do druheho. obchodoval som basket. vysvetlujem to tu stale dokola. to, ze mas otvoreny trejd GBPAUD long nemusi vzdy znamenat ze neveris libre, pokial mas otvorene GBPNZD short v rovnakej expozicii tak sa libra uplne eliminuje. mohol som si vybrat ako prvu menu aj EUR a neznamenalo by to ze EURu neverim.

v podstate nechapem co na tom nechapes. je to obycajna trojclenka s ktorej ti vide AUDNZD short.

a ano isiel som short AUDNZD pretoze som bol presvedceny, ze bude korigovat. 2 roky hovorim ze verim AUD ale neznamena to, ze bude bezhlavo stupat bez korekcie. ved malo za sebou 1200 bodovy pohyb bez korekcie.

no a co mal znamenat ten EURGBP ? vsimol si si, ze ja EURGBP longujem 2 mesiace ? a vzdy cutnem trejd ked som v extreme a cakam na korekciu? co to asi tak znamena. znamena to, ze vidim, ze euro je silnejsie ako libra.

jaroslav ja mam tento mesiac 94% plusovych trejdov equity gain 313% a max DD pocitany na dennej baze DD 2%. to, ze nerozumies tomu ako rozmyslam je prirodzene. keby si tomu rozumel, tak asi nemusis kopirovat moje trejdy. nechci prosim odomna, aby som ti kazdy trejd vysvetloval. nieje to mozne. tak ako nieje mozne sa naucit to co robim tym, ze ti to tu budem vysvetlovat. proste nebudem. ja viem a vidim, ze je to uplne zbitocne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

co sa tyka tych longov na GBPAUD a GBPNZD. to bol obycajny directional trejd na korekcii po sprave a GBPJPY to iste. isiel som long ale ked som nevidel potencial tak som ich zavrel v zisku. uzavrel som vsetky trejdy. potom som otvoril EURGBP preto lebo som veril euru a videl sancu. libra slabla tak som to vyuzil. nevidim v tom problem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nechcel som aby si vysvetloval vsetky trejdy. Chcel som aby si vysvetlil vcerajsie a dik ze si to urobil.

To o eliminovani GBP ak mas otvorene GBPAUD long a GBPNZD short chapem uz dlho, ze je to vlastne len AUDNZD short.

Premyslal som aj o tom co si hovoril ze vstupy nie su prilis dolezite a ze 80% je risk a money management. Na rulete by si mohol mat risk a money management akokolvek dobry a vzdy by si v dlhom case prerobil. Pritom by statistika bola len 51%:49% proti tebe.
Keby si nevedel ktore pary a ktorym smerom otvarat, statisticky vyhodne, nezarabal by si z dlhodobeho hladiska. Aj keby si mal super MM.
Ty si profitabilny takze to nie je tvoj pripad.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

forex nieje ruleta a ci tomu veris alebo nie, ja nepotrebujem vediet, ktorym smerom pojde trh na to, aby som bol profitabilny. uplne mi staci ze sa trafim v 50% alebo 49%. to ze sa triafam lepsie , je len skusenostou.

a teraz k trosku inej teme. nad ktorou som roymzslal pri tej tvojej diskusii s Danou. ale aj so mnou.

raz som ti pisal, ze svojou aktivitou , otazkami a neustalim diskutovanim sa mozes dozvediet viac, ale v podstate to ma aj negativny efekt. mozes ludi unavit a nebudu s tebou chciet vobec diskutovat. presne takto to bolo, ked si mi na zaciatku bombil do mailu otazku za otazkou, mail za mailom.

to co musis urobit v prvom rade je upratovanie. pokial si v hlave utvaras nazory, ktore su hned s principu nespravne. tak tie hypotezy nikdy nedotiahnes , pretoze uz prvotna idea je principialne spatne. stale si to vsimam a som presvedceny, ze ty mas v hlave tolko nespravnych vzorcov, hypotez a nazorov, ze sa v tom nemozes ani sam vyznat. a tak ti poradim. ak chces niekedy v zivote na burze uspiet. ZRESETUJ sa. zabudni uplne vsetko co vies. seriozne, hod to za hlavu. nepredpokladaj, nemysli, neanalyzuj a zacni uplne od zaciatku, ucit sa zaklady.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ako vidis postupom rokov som si tvoje slova zobral k srdcu kedze posledne roky ak aj nahodou nejaky obchod otvorim tak okopirovany od niekoho. Kedze chapem ze moj pohlad a moje chapanie trhu stale asi nie je v sulade s realitou.

Ak by som si slepo veril aky som skvely obchodnik, tak na zaklade tych mojich nazorov by som otvaral vlastne obchody vlastnym sposobom a prerabal peniaze. A to uz nerobim (pripadne len v zanedbatelnom meritku).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Keby som tie tvoje obchody nevidel na vlastne oci, neveril by som tomu. Mas neuveritelny trading skill.

V pondelok pojdem otvorit ten ucet za 5000 EUR do tej svajciarskej banky. Na toto sa neda dalej len tak pozerat.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Dneska sa dalo krásne zarobiť aj bez kopírovania (- aj lamám ako ja). Prvý krát lutujem že nemám (ešte) live účet.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no k dnesnemu dnu poviem len tolko. ak by som nebol v sutazi, tak by som svoje trejdy uzatvaral uplne inak. a to je prave najvacsie riziko ktore v tomto systeme hrozi. traderi netrejduju pre performance. trejduju aby vyhrali. aj ja to robim a opakujem to 156 krat.

zacinal som na 415k $ a spravil som profit 65k $ co je slusny gain. problem ale je, ze som v sutazi a zarobit 350% nestaci. mne sa obchodovalo dnes velmi zle, pretoze cely basked sa tocil vo velkych extremoch. hlavne pacifik a to ja nemam moc rad. musel som sa prisposobovat tomu co trejduju ostatni. vacsina lidrov z top 10 dnes stratila polovicu uctu. ja som stratil 4% a aj preto som stale druhy. dnes skutocne nebol pekny den. pretoze bolo vsetko v deep korekciach a euro prestrelilo denny range a to velmi. vela traderov zahucalo. takze je to prave naopak , dnes sa hlavne stracalo.

@jaroslav80

myslim si, ze tvoje rozhodnutie fundovat je velmi ovplyvnene emociou. emociou z toho, ze si nieco dost pokaslal a chces to niecim replacenut. vsimol som si, ze si si ma subscribol a kopiroval si moje trejdy. cely mesiac podla planu. urobil som ti okolo 200% a bol si na peknom 4 mieste v social tradingu, za ktore by si dostal peknu financnu premiu 400-500 $.

tieto peniaze ti ale nestacili. opat si stavil na svoju intuiciu a myslel si, ze si dokazes vybrat traderov sam a zvysil si objem niektorym traderom. oni ta poslali von s top 10 a budes rad ak dostanes vobec nieco. no a tu je pes zakopany. ty nedokazes sediet a nerobit nic. chces veci menit a upravovat podla seba aj ked sa skoro stale mylis. proste si bol chamtivy a teraz nemas nic. narozdiel od chalanov ktori drzia strategiu, ktoru si mal drzat aj ty.

namiesto toho aby si si pohodlne 2-3 mesiace sedel na rukach a pocital risk free cash kazdy mesiac chces fundovat 5000 EUR ucet. a nemyslim si, ze su to pre teba zanedbatelne peniaze. aby si nevravel ze, ze som ta nevaroval tak napisem . neriskuj svoje peniaze, nechaj banku nech ti zaplati a potom si s budgetom rob co chces. ja skutocne nemam zaujem o to, aby si sa tu potom stazoval, ze si zase prerobil gate. ked prides o peniaze bude to len a len tvoja chyba.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

.
Naposledy upravil/-a Airmike v Pi 21 08, 2015 10:00 pm, upravené celkom 1 krát.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Presne tak. nech si ešte nezakladam real. Nech sa najprv poriadne vycvičí a všetko si vylíže.

Niekedy matematika nestačí. Keď je veľká dynamika tie "rezistance" sa zvyknú prebiť. Treba to "vycítiť".
Skákalo mi to ako divé. ( Ešte som aj dokupovala. )
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som dnes vobec nebol pri pocitaci, mal som dovolenku; rezal som, vrtal som, licil vapnom. Vysledky forexu som videl az vecer.

Signal trading contest dovoluje jedneho providera kopirovat max 100%.. Ucet bol dost vysoky aby dokazal uniest vyssie volume. Problem je ze ostatni sutaziaci to hraju stylom hop alebo trop. Takze risk mi nevysiel, dostal by som 200 USD, nedostanem nic. Turnover requirements by ma aj tak pripravili o vacsinu vyhry.

Z volnych penazi mi 5-tis tvori necelych 15-20%, co nie je zanedbatelne ani obrovske.

Ked zoberies do uvahy ze pred 2 a pol rokom som "investoval" 3000 do CanDoo Fuqu a inkasoval stratu 2000 a pred 5 rokmi sa spolahol na vlastny "trading skill" a u XTB preflakal takmer 5000 ... tak sa v investicnych volbach zlepsujem. Navyse tych 5000 je minimal deposit, nutnost. Ale vo followingu budem mat moznost nastavit 0,1-5%. Pri 5% by som riskoval plny ucet za prvy mesiac. Pri 0,1% stratu 90 EUR mesacne.
Navyse ucet vo svajciarskej banke sa niekedy v buducnosti moze aj hodit.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Problem vidis vzdy niekde inde. Nie tam kde skutocne je. Tak naprjklad bol si 4ty a potom si klesol. Za 4te je premia 400$. Co ti brani zopakovat to 5x ?

Mas vobec nejake skusenosti zo signal tradingom ?

Ako zarucis ze nebudes robit blbosti na live ked nedrzis svoj plan ani v demo conteste.

Chyba nieje v traderoch, ale v tom ze nepoznas sutaz a v momente ked mas exposure znizovat tak ju zvysujes.

Rob si co chces. Mna uz tieto varovania prestavaju bavit. Komu niet rady . Tomu niet pomoci.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pocital som ze ked necham povodne nastavenia, skoncim na 5-10 mieste, cize 200 USD premia. Kazdu chvilu mi 4-te bral nejaky Srb a ku koncu iste niektori zvysia exposure a niektorym sa zadari. Ty si obycajne obchodoval len US seansu. V noci stvrtok-piatok mohli zisk skusit vytvorit ini. Ak by sa zadarilo mal som v plane znizit zase ich podiel, neskor ked by som mal 5-10 miesto iste aj tvoj podiel, lebo v boji o prve by si posledne 2 dni mohol ist do risku.

Preratal som sa, viacerym som nastavil 30% alebo 50% a ak otvorili naplno pozicie viaceri naraz, je mozne ze ucet prisiel marginom na 100% a automaticky uzavrel pozicie. Potom mohli prichadzat dalsie ordre, dalsie margin cally, dalsie automaticke uzotvorenia. Usudzujem podla toho ze ucet zletel za jednu noc. Doteraz neviem ci manager smie predcasne uzavriet niektore poziciu ktore kopiruje.

Live-account je nieco uplne ine. Tam by pri nastaveni 1% margin call vobec nepripadal do uvahy. Ani ta stupidna poziadavka na 10 providerov tam nie je.

Utorok-stredu som tvoje trejdy na mini-LIVE kopiroval manualne. Vo stvrtok vecer som tie AUD,NZD proti EUR,GBP zavrel v idealnom zisku; ty si ich nechal pokracovat a vratili sa ti na nulu. Vedel som ze vo stvrtok vecer pre mna tyzden konci a chcel som mat pokoj, v zisku, aj ak by mi pripadny tvoj pokracujuci zisk usiel.
Manualne kopirovanie je pracne a vyrusujuce. Dost nepouzitelne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika o 10-years-anniversary bonuse si myslis co?

Bonus: 100% depozitu.
Podmienka: Do roka dosiahnut 10mil turnover na kazdych 100 EUR vyslednej equity (vklad+bonus).

Z mojho pohladu je ten pozadovany turnover obrovsky a teda nezmysluplne stat o taky bonus.

Ty si ho niekedy skusil?
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mika napísal:ja to zhrniem do niekolkych bodov. neviem ci to pomoze. skus sa potrapit.
Mika musim sa pochvalit dufam ze to nebol ojedinely den ale dnes som sa inspiroval tovjou radou , aby si si nemyslel ze to sme pises zbytocne ...

Rano som pozrel Azijsku seansu a vybral najsilnejsiu menu proti najslabsej , kedze ma zaujima intraday a TP okolo 100 pips zvolil som si NZD/CHF , dnes to nebolo asi o skile po vcerajsku ale mna tesi ze som to zahral so ziskom takmer 15 % na tomto pare a celkovo dnes cez 35 % uctu , 4 krat som dokupoval do zisku co som predtym pokladal za totalne nerealne v mojom pripade :) Jednu poziciu som si nechal otvorenu s TP az niekde na + 200 pips , asi z nej nic nebude ale neavadi samotna myslienka ma nadchla .

Uvidime ci sa mi podari pokracovat v nastupenom trende malo obchodov a hlavne manazovat pozicie , neskor som zavrel AUD/NZD a presunul poziciu na iny par tak ako si spominal ...

Este raz dakujem za dobre rady ostatne uz je na mne :) pekny den
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

super, drzim palce
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

v pondelok bude asi zaujimavy den. zatial som 2 ale moze sa stat vselico.
Prílohy
Full Table.png
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Snad skoncis teraz druhy, aby mi vysla predpoved.
Navyse aby ta posunuli na tretie by lovenorama musel zarobit 400k aby predbehol Larissu32. Ta snad nebude robit hluposti a v pondelok nebude trejdit.

V septembri ti drzim palce, snad skoncis prvy a s uctom aspon 400k :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Dik.

Na to abybsom skoncil 3 lovermanovi satci spravit 110k $. Bude riskovat podla mna
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"