podnikatelský vs. bežný účet
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
podnikatelský vs. bežný účet
Dobrý deň.
Idem otvárať predajňu (je jedno akú) a chcel by som vedieť, či je lepšie otvoriť si podnikateľský alebo bežný účet. Nie je nijako zákonom dané, že musí byť v takomto prípade podnikateľský účet, ale vraj ak na to banka príde, tak môže zrušiť zmluvu. Porušujem tým ich predpisy... Poradte, aký účet si založiť - v ktorej banke. Je nejaký prehľad podnikateľských účtov ako pri bežných účtoch napr. vo finanancnahitparada.sk?
Ešte by som chcel vedieť, aký terminál používate, či je stabilný mesačný poplatok, alebo sú poplatky v %ách z obratu, alebo ako?
Ďakujem za odpoveď.
Idem otvárať predajňu (je jedno akú) a chcel by som vedieť, či je lepšie otvoriť si podnikateľský alebo bežný účet. Nie je nijako zákonom dané, že musí byť v takomto prípade podnikateľský účet, ale vraj ak na to banka príde, tak môže zrušiť zmluvu. Porušujem tým ich predpisy... Poradte, aký účet si založiť - v ktorej banke. Je nejaký prehľad podnikateľských účtov ako pri bežných účtoch napr. vo finanancnahitparada.sk?
Ešte by som chcel vedieť, aký terminál používate, či je stabilný mesačný poplatok, alebo sú poplatky v %ách z obratu, alebo ako?
Ďakujem za odpoveď.
- filip glasa
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 11206
- Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
- Bydlisko: Bratislava
- Been thanked: 1 time
- Kontaktovať používateľa:
Re: podnikatelský vs. bežný účet
Terminály - pri určitom obrate máš len percentuálny poplatok. Ak máš nízke obraty, tak aj mesačný poplatok.
Napríklad 15 eur mesačne do obratu 1500 za mesiac cez terminál. Od 1500 dajme tomu bez paušálu.
A percentuálne poplatky rovnako podľa obratu: 2% pri nízkych obratoch, 1,5% pri stredných a 1% pri veľkých obratoch. To však platí len pre fyzické terminály. Na internetové platby kartou je to o dosť drahšie (cca 3% z platby).
Napríklad 15 eur mesačne do obratu 1500 za mesiac cez terminál. Od 1500 dajme tomu bez paušálu.
A percentuálne poplatky rovnako podľa obratu: 2% pri nízkych obratoch, 1,5% pri stredných a 1% pri veľkých obratoch. To však platí len pre fyzické terminály. Na internetové platby kartou je to o dosť drahšie (cca 3% z platby).
-
Pavel Oravec
- Príspevky: 29
- Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
- Bydlisko: Banská Bystrica
- Kontaktovať používateľa:
Re: podnikatelský vs. bežný účet
Ja používam na podnikanie úplne bežný účet v banke, ktorý mám zadarmo. Všetci v banke vedia, že ho používam ako podnikateľský. Ešte som nepočul o prípade, že by banka klientovi zrušila v takomto prípade účet. Každá banka je rada veľký obratom na účte.
- filip glasa
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 11206
- Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
- Bydlisko: Bratislava
- Been thanked: 1 time
- Kontaktovať používateľa:
Re: podnikatelský vs. bežný účet
Ak si živnostník tak ano. Ak si právnická osoba, tak ti ťažko banka osobný účet na právnickú osobu.
Re: podnikatelský vs. bežný účet
Pozerám Fio banku - má iba 3 pobočky a keďže budeme tržbu odnášať 2x do týždňa a pobočka je mimo mesta, tak sa poobzerám po niečom inom.
Re: podnikatelský vs. bežný účet
V podstate je možné použivať aj bežní účet. Ale pre podnikanie je vhodnejší podnikateľský, ktorý ponúka viac výhod.
