DEGIRO: Nový broker v Cechach

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Aurelio »

ja mam vsetkych troch. zacal som s fiom a uz ich nepouzivam, mam tam este nejake otvorene pozicie, ale tie jak pozatvaram, tak zavrem i cely investicny ucet. maju vysoke poplatky, MIZERNY servis, kedy odpisu kludne az po mesiaci, ta ich platforma je tragicka, vyzera ako z 90 rokov a tie kurzy ako vravis su jedna katastrofa.

degiro je najlacnejsi ale aj tak ich nepouzivam, lebo sa tam neda obchodovat opcie na americke akcie - co tebe vadit zo zaciatku nemusi, ale skor ci neskor bude. pristup na cesku burzu sice maju, ale to je jeden neskutocny shit, kedy ti tvoju firmu moze vytunelovat penta alebo ine kuriozitky, ktore na wall street az do takej miery nehrozia. dividendy ti sice skosia tou ich 35% sadzbou, ale to si myslim vies vyziadat naspat cez nejake papiere v danovom priznani na dalsi rok / nemam potvrdene/. hlavny dovod preco degiro nepouzivam je ten, ze nemaju moznost multimenovych uctov. predstav si, ze investujes do americkych akcii, ale ucet mas stale v CZK a kazdy den ti hodnota uctu sa meni nie len podla hodnoty akcie v USD, ale aj podla kurzu USD/CZK. v tvojom pripade by si mal irsku verziu, tak EUR, ale ked budes nakupovat na ceskej burze a americkej, tak v tom budes mat bordel. predpokladam, ze cesku burzu budes chciet asi iba z jedneho jedineho normalneho dovodu a to su dividendy. pride povedzme dividenda 27000 CZK ale na ucet ti to hned prekonvertuje na 1000€. nasledne si postupne takto v dividendach nazbieras napr 270000 cize 10000EUR. ale potom pride pohyb kurzu, CNB prestane intervenovat a kurz buchne povedzme na 24,5 jak bol. a zrazu za tych 10000€ mas 245000 namiesto 270 000. toto nejak nevedia v degire pochopit a kolkokrat im pisem, nech zavedu multimenove ucty, tak vzdy sa mi dostane nejakej debilnej odpovede. ja potrebujem mat ucet v USD a to na najblizsich 10 rokov a nechcem, aby ma ovplyvnoval devizovy kurz. ten budem riesit v obdobi 2030-2040.

lynx - u mna zatial naj z tych troch. da sa obchodovat opcie, akcie a kadeco. velmi dobra podpora, reaguju rychlo. na rozdiel od tych dvoch maju minimalny vklad 2000$. ide o prostrednika medzi tebou a interactive brokers. IB ma poplatky BRUTALNE nizsie ako lynx, ale mne nevyhovuje IB minimalny vklad 10000$ a poplatky za neaktivitu. ak ta tu trapi ze ostatni garantuju iba 20k €, cize tipujem budes obchodovat velke objemy, tak by som siel rovno do IB - len to bude chciet este co to postudovat, lebo oni nemaju ziadnu podporu
3. Co sa tyka menovych konverzii, chapem spravne, ze obvykle menim za spotovy kurz + poplatok brokera? Cital som totiz, ze napriklad FIO meni klasických devizovym kurzom co je o dost menej vyhodne.
u degiro je to spot a VZDY pri kazdej operacii /kupujes akcie, dostavas dividendu/. u lynx je to spot a poplatok 100CZK a u fio je to nechutny bankovy spread. najviac mi v tomto vyhovuje lynx.
Power of Knowledge
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa samo »

O tej 35% dani z dividend som nevedel. Ja osobne mam ucet v nemeckej verzii Degira a tam som si nevsimol, ze by mi strhavali 35% z dividend (mozno to je iba zalezist irskej verzie - Irska). Ak to dobre pozeram, tak z americkych dividend mam strhavanych 15%. Treba zvazit otvorenie uctu v nemeckej verzii Degiro (akurat nie je mozne zmenit jazyk na anglictinu, cize treba si zvyknut).

Ja osobne som si prvy ucet otvoril v Lynxe, kde musim urcite vyzdvihnut servis. Po viac ako roku som si otvoril ucet aj v Degiro hlavne kvoli zvedavosti a poplatkom, ale mam tam vsak iba polovicu hodnoty toho, co v Lynxe.
marek010
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 26 04, 2017 12:16 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa marek010 »

Frosy, vdaka za reakciu. V skutku, ta absencia multimenovych uctov je hendikep, zvlast ked som uvazoval v podobnom duchu ako pises - nechat kludne peniaze pracovat v cudzej mene a riesit konverziu vtedy ked ich budem potrebovat.
CZ by som chcel na jednej strane kvoli divi a na druhej strane sa zviezt na este stale oslabenej korune, mam v hladaciku 2-3 akcie.

U Lynxu teda je mozne mat tie ucty oddelene vo viacerych menach tak ako pises ?

Este otazka k tym menovym konverziam:
Mam CZK bezny ucet v slovenskej banke. V pripade ze by som mal ucet u Lynx, bolo by mozne zmenit EUR na CZK za spot kurz + poplatok v Lynxe a potom tie CZK poslat na korunovy bezny ucet v sk banke?
V pripade ze by som zalozil aj ucet aj u FIO, mozem potom nafundovat czk priamo na investicny ucet FIO z tohto korunoveho bezneho uctu v inej banke (teda de facto vyuzit lynx ako zmenaren a bezny ucet ako prostrednika)

Povodne som nechcel otvarat viac uctov, no teraz zacinam uvazovat aj nad ich kombinaciou.



Samo, spravne, tych 35% je sadzba v Irsku. Nemecka pre mna neprichadza do uvahy, lebo nemecky bohuzial neviem.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Aurelio »

U Lynxu teda je mozne mat tie ucty oddelene vo viacerych menach tak ako pises ?
ano
V pripade ze by som mal ucet u Lynx, bolo by mozne zmenit EUR na CZK za spot kurz + poplatok v Lynxe a potom tie CZK poslat na korunovy bezny ucet v sk banke?
myslim, ze by to nemal byt problem, ale to uz je otazka na ich podporu ked chces istotu.
V pripade ze by som zalozil aj ucet aj u FIO, mozem potom nafundovat czk priamo na investicny ucet FIO z tohto korunoveho bezneho uctu v inej banke (teda de facto vyuzit lynx ako zmenaren a bezny ucet ako prostrednika)
nemal by to byt problem, ale ja by som fio asi vobec neotvaral. kombinacia degiro a lynx by mala bohate stacit. alebo vidis nieco vo fio, co mne unika?
Power of Knowledge
marek010
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 26 04, 2017 12:16 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa marek010 »

nemal by to byt problem, ale ja by som fio asi vobec neotvaral. kombinacia degiro a lynx by mala bohate stacit. alebo vidis nieco vo fio, co mne unika?
FIO jedine kvoli tomu ceskemu trhu, ktory lynx nema a degiro by mi to nonstop preratavalo na eura a navyse ma na to tu 35% dan z divi (plus pripadne papierovanie pri potencialnej refundacii). Poplatok FIO na BCPP je 0,39%, co je viac, ale stale znesitelne. Ci unika skor nieco mne?
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Aurelio »

marek010 napísal: FIO jedine kvoli tomu ceskemu trhu, ktory lynx nema a degiro by mi to nonstop preratavalo na eura a navyse ma na to tu 35% dan z divi (plus pripadne papierovanie pri potencialnej refundacii). Poplatok FIO na BCPP je 0,39%, co je viac, ale stale znesitelne. Ci unika skor nieco mne?
nene, takto to mas dobre premyslene ... mne to nedoslo, lebo zijem v CR a teda mna ziadne preratavanie na EUR neobmedzuje :) este by som si overil ci vies teda prachy zamienat v lynxe do CZK a tie poslat potom priamo do fio, lebo keby si bol nuteny robit konverzie u fio, tak tratis vela

good luck! :)
Power of Knowledge
retrothruster
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07 05, 2017 2:41 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa retrothruster »

Neviete či sa Degiro chystá aj na Slovensko?
http://obchodovaniesakciami.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

retrothruster napísal:Neviete či sa Degiro chystá aj na Slovensko?
Nie. A načo by tu zakladali pobočku? Si môžeš zriadiť účet v EUR u
DEGIRO Deutschland
DEGIRO España
DEGIRO Ελλάδα
DEGIRO France
DEGIRO Ireland
DEGIRO Italia
DEGIRO Nederland
DEGIRO Österreich
DEGIRO Portugal
DEGIRO Finland
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
tomasm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 14 04, 2017 1:15 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa tomasm »

Zdravím, ešte by som sa chcel opýtať niečo ako investor nováčik. Mam akcie firmy XY a chcem ich predať, no mam napísané že mi ma prísť dividenda v DEGIRO. Je potrebné držať tie akcie do dátumu výplaty dividend (co bude cca o dva týždne) alebo keď už mám na stránke napisane upcoming môžem to predať a dividenda mi príde aj tak? Ďakujem
tomasm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 14 04, 2017 1:15 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa tomasm »

Ak dobre chápem je to ex dividend date?
Prílohy
Screenshot_2017-05-11-15-15-09-447_com.android.chrome.png
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Ona ti už prišla 25.5.2016
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
tomasm
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 14 04, 2017 1:15 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa tomasm »

Ospravedlňujem sa ale poslal som obrázok z minulosti . Teraz je to takto http://performance.morningstar.com/stoc ... ture=en-US" onclick="window.open(this.href);return false;

Čiže až po payable date je to možné predať aby som nestratil dividendu ? či stačí len po record date ?
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

po record date
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
VeggieYogi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 30 06, 2017 4:06 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa VeggieYogi »

Ahojte,
vie niekto potvrdiť tú 35% daň? To je celkom killer. :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

VeggieYogi napísal:Ahojte,
vie niekto potvrdiť tú 35% daň? To je celkom killer. :)
Čoho sa týka ta 35% daň
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
VeggieYogi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 30 06, 2017 4:06 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa VeggieYogi »

Vyššie v tomto vlákne sa spomína 35% daň z dividend.
marek010
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 26 04, 2017 12:16 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa marek010 »

Z vlastnej skusenosti to sice potvrdit neviem, kedze u nich nemam ucet, no malo by sa jednat o to, ze drzitelom klientskych aktiv je zahranicna pravnicka osoba spadajuca pod zahranicnu jurisdikciu (tusim Irsko) a teda aplikuje sa lokalna sadzba zdanenia. Udajne vsak podla dostupnych info je mozne narokovat si rozdiel, len je to dalsia administrativa.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Irsko ma witholding tax pre Non-resident companies and individuals na urovni 20% a to, ked vlastníš írske akcie.
http://taxsummaries.pwc.com/ID/Ireland- ... ding-taxes" onclick="window.open(this.href);return false;
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
chodovson
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 07 08, 2017 3:39 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa chodovson »

Zdravím, vzhledem k mé opatrnosti přemýšlím, co se stane v situaci, kdybych měl z různých důvodů zablokovaný svůj český bankovní účet a chtěl vybrat z Degira peníze? V té platformě mě to prostě nepustí k žádnému jinému výběru, než na ten účet, přes který jsem to Degiro zakládal. Je toto v případě nedostupnosti svého českého bankovního účtu nějak řešitelné?
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa user27 »

Ahoj,

Pouzivam irske degiro. Staci napisat mail na support a poziadat o zmenu uctu. Absolvoval som to asi pred 2 tyzdnami (rusil som CSOB osobny ucet). Z noveho uctu trebalo poslat peniaze a postupovat podla instrukcii na maile.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Adammd »

VeggieYogi napísal:Vyššie v tomto vlákne sa spomína 35% daň z dividend.
Ja mam Britske degiro. Za Sainsbury dividendy mi nestrha ziadnu dan(pretoze by som si to mal sam zdanit pretoze UK rezident)
na NVDA mi strhava 20% a Intel 15%. Kedze ide o male sumy nezaujimam sa, preco za US akcie su ine dane na divi...

Ohlade zmeny uctu, nie je problem, staci napisat email, ako pise kolega nadomnou. Ale musi ist vzdy len o ucet na vase meno, odkial sa posiela kontrolna platba, takze nehrozi podvod.

Inak s Degirom spokojnost, na US burze nizke poplatky, 0.5$+0.004$ za akciu.
Ako tu bola kritika zleho kurzu, priplatok sa mi nezda vysoky + 0.1% k FX kurzu, ziadna devizovka vam neda taky dobry spread(mozno Roklen 0.08, ale pri vysokych sumach). Ak ale menite viac ako cca 12 000€ oplati sa manualny prevod, tzn 10E+ 0.02%.

Pre typicky finacne gramotneho cloveka, ktory sa trosku stara o svoje peniaze a chce investovat do akci, ETF, nie je lepsia volba.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Predmet Degiro V Rakusku................Viete mi poradit ked chcem mat otvoreny ucet v Degiro aby som sa mohol dostat k ETFkam v eurach ako pasivny investor ci by bola volba otvorit si rakuske Degiro? Namiesto Degira v Cechach ci v Nemecku? Myslite ze ak by som siel na nemecku burzu vyslo by ma to drahsie z rakuskeho degira ako z nemeckeho? Samozrejme z pohladu rezidenta SR .Za predpokladu ze tam chcem ostat aspon rok aby som sa vyhol plateniu zdravotneho a danoveho odvodu.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

Rozdiel v poplatkoch nie je, takže je jedno, či si účet otvoríš v DE alebo v AT verzii. Je možné, že niekde môžu byť nejakú komplikácie cez dane (FR, UK, IE), niečo sa už popísalo.

Majú ale ročný poplatok za prístup na (využívanú) burzu okrem domácej scény, preto sa Ti asi viac oplatí DE verzia, keďže skôr budeš obchodovať na XETRE než na Viedeňskej burze.
Otvoríš AT, realizuješ obchod na nemeckej burze, platíš 2,5/y.
Otvoríš DE, realizuješ obchod na nemeckej burze, platíš 0/y.

V rámci Degiro sa nedá meniť jazyková mutácia. Treba na to myslieť. Otvoríš holandskú, celé to bude v holandčine.
A tiež, že spárovaný účet musí byť v mene verzie Degiro (DE - EUR, FR - EUR, CZ - CZK, UK - GBP, ...)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Je aj rozdiel v poplatkoch za obchodovanie
Degiro AT obchodovanie na Xetre € 2,00 + 0,02% maximal € 60,00
Degiro DE obchodovanie na Xetre € 2,00 + 0,008% maximal € 30,00
a plus rocný poplatok 2,5 EUR za akcie na xetre u Degiro AT
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Janik...............FR;UK;IE ma nezaujima a aj tak neviem anglicky....Takze ostanme pri necmine ked uz slovencina nie je vyhodna.Som rozmyslal nad FIOm na sk ale podla toho co citam to vidim najlepsie na Degiro aj ked kamenne nie je..Len skoda ze ten limit na ucte je do 20 ak som to dobre rozumel. Ale pre zaciatok to nevadi.Mozno sa to zmeni o par rokov. co to znamena ten y pri poplatku nerozumiem.(Chcem sa drzat len ETFiek a investicie V EURACH).Je mi jasne ze podla toho co pises aj ty aj Al je nemecka burza z pohladu nemeckeho degira vyhodnejsia.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Al alebo Janik ?Treba mat bezny ucet v nemeckej banke ked chcem byt v Degiro? Neviete ci sa uctuje poplatok za prevod ak by som zo Slovenska previedol do Nemecka?
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Nie nemusis mať bezny účet v nemecku normalne zo slovenskeho EUr účtu pošleš penaize. Poplatok žiaden je to SEPA platba.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

UZ len ten spravny ETF fond vybrat, Ked budem mat ucet ale nesuri to.Nieco riesim v okruhu pol roka tak teraz tak sa mi bude dat asi najskor o 6 mesiacov ale nie je vylucene ze si Degiro zalozim skorej.Aby som sa s nim trochu lepsie spoznal.Ak sa skutocne neplati poplatok za necinnost.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Mohlo by nas zaujimat.Po tom co som natrafil na nie dobre recenzie na Patriu som natrafil na tento clanok.Co si mam mysliet?
https://www.denik.cz/ekonomika/degiro-s ... 70116.html" onclick="window.open(this.href);return false;
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Príspevok od používateľa amalfi »

Este jeden link pre nemecky velmi dobre zdatnych. https://www.youtube.com/watch?v=bhA4wsRR-oM" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa jogo »

Poplatok sa plati za nakup/predaj 1 lotu akcii to jest 100 akcii a menej. Ak niekto kupi 500 lotov akcii, tak nech sa nedivi, ze zaplati poplatok 10000 CZK. U Interactive Brokers by zaplatil tiez asi 500$ poplatok.
To su penny stocks a kto ich chce obchodovat, tak uz musi mat nejaku prax v obchodovani. A nie ze otvorim brokersky ucet a nakupim penny stocks.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Hawk »

Myslím ze IB pri pokyne notifikuje koľko budú poplatky, degiro pravdepodobne nie tam sa to dalo ešte stopnúť pre vsimaveho kupcu
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Jogo.Tak ja som myslel len pohladu ETFka. ak by som do neho siel.Stale zvazujem ci by som to neriskol hoc aj na pol roka.500 Lotov to zu musi byt velmi velka sumicka.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa jogo »

amalfi napísal:Jogo.Tak ja som myslel len pohladu ETFka. ak by som do neho siel.Stale zvazujem ci by som to neriskol hoc aj na pol roka.500 Lotov to zu musi byt velmi velka sumicka.
Ak akcia stoji 1 cent, tak ta sumicka vobec nemusi byt velka. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Ak akcia stoji jeden cent.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Zdravim Vas robim registraciu nemeckom Degire........Môzete mi poradit do ktoreho policka mam uviest BIC? Nemam na to kolonku kedze to vraj treba cez Sepa spravit.......Je tam len prazdna kolonka Adresa prijemcu.Tam mam uvies to BIC ?
Nemecke degiro mi poslalo udaje potrebne k dokonceniu registracie v takomto slede. ak im tam poslem prve peniaze hoci aj jedno euro tak by som mal byt registrovany.

Name des Empfängers -Meno prijemcu
Kontonummer: cislo konta
IBAN:......to iste cislo konta
BIC:


Lebo v mojej Banke na SK je poradie ucet prijemcu,meno prijemcu,adresa prijemcu a kod krajiny
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

BIC neuvádzaj, ak ho banka nepožaduje. Myslím, že ak robíš štandardný SEPA prevod, tak tam sa BIC reálne nevyžaduje, všetko potrebné je v tom IBANe.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

BIC neuvádzaj, ak ho banka nepožaduje. Myslím, že ak robíš štandardný SEPA prevod, tak tam sa BIC reálne nevyžaduje, všetko potrebné je v tom IBANe.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

BIC neuvádzaj, ak ho banka nepožaduje. Myslím, že ak robíš štandardný SEPA prevod, tak tam sa BIC reálne nevyžaduje, všetko potrebné je v tom IBANe.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa amalfi »

Janik dakujem velmi pekne za odpoved............Vies ja som s prevodmi este zaciatocnik. Neskor som zistil ze moja banka ma este jednu moznost ako cezhranicne platby a tam uz spominany BIC je........Lenze neni to oznacene pod menom sepa ale cezhranicne ci zahranicne platby..No ak by som siel cez tu kolonku mam obavu ze mi to zauctuje vysoky poplatok.Nie ako sepa.Kedze ako som Dostal info len sepa je bez poplatku.A pod pojmom sepa chapem krajiny EU vratane Slovenska. no skutocne v mojej banke v sekcii sepa BIC kolonku nemaju......No ale nemecke Degiro mi pri poslednom kroku v registracii vypisalo aj BIC ako jednu z podmienok . Rovnako na svojich strankach maju aj nemecke aj ceske Degiro ako podmienku okrem ibanu aj BIC.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"