Airwolker - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Mam prosbu na skusenejsich traderov, viete mi poradit kolko stoji predplatne FINVIZ a ci sa da vybavit nejaka zlava ?
Chcel by som vyskusat online data. Videl som tam nejaky referal program so zlavou 30% ked zozeniem dalsieho zakaznika.
Mozno sa niekto poznate osobne s tvorcom stranky a dala by sa vybavit nejaka zlava. Dik.

Update na SGYP.. navysoval som poziciu na 8,40usd asi plus 30% povodnej pozicie...ide dobrym smerom je prave cena na 9 usd .. plavajuci plus cca 15% ..... drzim ale vaham ci nebudem predavat pred 10usd, kedze na 10usd bude mat firma hodnotu 1 miliardy co je uplne premrstene ....

Ale pokial to manipuluju velke ryby tak to myslim potiahnu aj na 12 usd - 14 usd .. .zalezi ci bude dostatocne mnozstvo novych shorterov ktorych sqeeznu...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

vyhladaj si cloveka s menom jonatanus na tomto fore a napis mu spravu.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

SGYP out 8,33usd. plus 5%.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Buy WATT 9.59USD v aftermarkete. 20% uctu.

Sledoval som WATT cely den, len mi nejako utiekla sprava pred zaverom trhu :

http://www.benzinga.com/analyst-ratings ... ture-ahead" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslim, ze je to silny catalyst na minimalne 2 dnovy rast ceny smerom na 12usd ....

nieco o firme:
http://seekingalpha.com/article/3205756 ... look-cheap" onclick="window.open(this.href);return false;
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Video o produkte:

https://screen.yahoo.com/pogue-review-e ... 36405.html" onclick="window.open(this.href);return false;
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Za posledne dni 29.6. - 30.6.2015 som longoval na spekulaciu niektore penny a subpenny OTCcka:

VGTel Inc VGTL (mala pozicia, 4K UHD vysielanie a setoboxy)
Progressive Care Inc RXMD (vacsia pozicia lekaren na Floride maju revenue 11mil za 2014, zbavuju sa dlhu, dobry vyhlad)
Arrayit Corp ARYC (mala pozicia, zaujimavy biotech, testovacie pristroje pre DNA a geneticke choroby, spolupraca s velkymi farma firmami)
Dominovas Energy Corp DNRG (vacsia pozicia, obrovsky kontrakt od vlady spojenych statov, fuel cell elektrarne pre Afriku, zaujimava technologia) (najskor som myslel, ze je to cele fake, ale nakoniec to vyzera celkom realne)
Blackbird International... BBRD (mala pozicia, rozne kontrakty na elektrarne pre ziskavanie energie z prilivovych vln, zaujimava technologia) (Izraelska spolocnost, otazne je ako zafinancuju samotnu prvotnu vystavbu elektrarni)

Neverim ani jednej z tychto OTC firiem, v plane mam predavat 50% pozicie pri dosiahnuti 100% zisku. Dalsiu cast podrzim dlhsiu dobu 1 - 2 roky.
Uvitam diskusiu k hore uvedenym firmam, ak to nahodou niekoho zaujima.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Ak sa niekto zaujima o OTCcka a subpenny pofiderne firmy, a citava IHUB forum, tak som prave cital zaujimavy prispevok ako cele bashovanie na tychto forach je organizovane a platene firmami.

Prikladam odkaz na prispevok plateneho bashera-zamestnanca firmy:
http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=298760" onclick="window.open(this.href);return false;
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

UPDATE pozicii:
- konstatujem moje zle nacasovanie novych longovych vstupov a velka sebadovera po velmi uspesnom trade AXPW +200%.

takze:

DNRG (asi 20% uctu) aktualne zacina rast plavajuci zisk 80%, 13.8. shareholder meeting.... potencial z 0,1usd na niekolko dolarov do roka.
VGTL najvacsia pozicia (40%uctu) postupne navysovanie po nenapadnej 8K sprave ze maju noveho CEO, ktory je jeden z TOP 500 manazerov sveta.... obrovsky potencial, ocakavam + 1000 az +4000% na jesen z terajsej ceny....
DRIO ponizovanie pozicie predaj v miernom minuse asi 10% uctu. Ked padne FDA tak sa mi vrati akurat minulorocny vstup.
RXMD velmi zly vstup na vrchole v juny, drzim v plavajucom minuse -75% ..... momentalne je to 5% z uctu.... po 5 rokoch sa firma dostava do ziskov.... ocakavam narast z terajsej hodnoty 0,01usd na minimalne 0,08usd tam uzatvaram polovicu pozicie...
HCTI - nova polozka kupena minuly tyzden .... maju jediny na svete technologiu pre vyrobu PUR-peny bez jedovatych latok, dostali ocenenie EPA co je velmi dolezite, uz 3 mesiace slubuju kontrakt od velko vyrobcu pur penny pre zakaznikov Nike a adidas .... verim ze kontrakt padne coskoro, len 650mil float je velmi riskantny, moze byt dilution a podobne.... pozicia asi 7% uctu ....
ARYC mala pozicia bez velkej zmeny (zaujimava firma)
BBRD mala pozicia bol narast 100%, ale teraz je pokles drzim, cakam na spravy (zaujimava firma)
CCTL mala pozcicia bez zmien (somarina gambling)
HJOE mala pozicia bez zmien (somarina gambling)

Momentalne DNRG a VGTL mi tahaju ucet do plusu.... chcem ich predavat az pri velmi vysokych narastoch....
Upozornujem, vsetky tieto pozicie su vysokorizikove a mozu sposobyt vymazanie uctu !
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

DNRG poziciu zatvaram v miernej strate, mal som to predat so 100% ziskom pred shareholder meetingom na istotu. Cakal som velky narast. Zbitocne som stratil velku sumu, DNRG som velmi zle obchodoval, s emociami bez vyckavania na pokles pri vstupe.

VGTL - zacina rast, plus 200% z mojej priemernej nakupky 0,006USD. Aktulna cena 0,02USD.
Dnes budem robit posledny dokup do pozicie. Absolutne som nedodrzal money managment.
VGTL je asi 70% - 90% mojho uctu aktualne. Cakam dalsich 1000% - 1500% plus z aktualnej ceny 0,02USD. Drzim do spravy od novej CEO. Podla spravy bud budem drzat dlhodobo alebo odpredavam.

Konecne mam plavajuci stav uctu z 5 cifier na 6 cifrach !

VGTL - odporucam sledovat graf najblizsi pol rok az 2 roky, bude to zaujimave !

Top manazerka co vstupila do tejto firmy, rozbehla za svoj zivot svojich 11 firiem, z toho 8 firiem 10tky 100vky mil.usd revenue, a 3 firmy neuspesne. Bude VGTL 9-ta uspesna firma v jej celozivotnej kariere ? :)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Najhorsie na tvojom tradingu je, ze vies, kde robis chyby /popisujes to v texte/ a aj napriek tomu gamblujes.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Viem, ze robim chyby ale VGTL je riadene navysovanie pozicie pri raste smerom hore .....

Je ale pravda ze vlastnit okolo 2 % spolocnosti pri pade ceny na malom volume je tazko odpredat ....

Ono, v juny to bola 5% pozicia ... v july som vstrebal postupne novu spravu a cena isla hore 100% .... podokupuval som v kazdom dipe .... mal som asi 30% uctu v tom .... stale som dokupoval az do dnesneho dna ... a je v tom asi 90% uctu aj preto ze cena isla od vtedy 1000% hore .... a stale je obrovsky dopyt po tych akciach a nikto nechce predavat .... to je zatial dolezite .... cakam velmi pozitivnu spravu a dalsich plus 1000% od dnesnej ceny .... kedze som v pluse okolo 200- 300% tak ak padne negativna sprava ... tak by som to mal stihnut poodpredavat postupne aspon na priemernej hodnote break even .... VGTL je 95% potencial zisku 1000% od dnesnej ceny 0.02 a riziko 5% padu na hubu na hodnotu 0.005 .... priemerku mam teraz okolo 0.0068 - 70..... toto je velka spekulacia .... obrovske nakupy MM GLED s Hollywoodskou adresou a podobne ..... ani raz GLED nepredaval ....

VGTL ma zatial okolo 9 filmov v rozliseni 4K, pozri kolko filmov vysielaju najvacsie kablove spolocnosti v USA v 4Kcku .... 19 filmov !!! pozri si ceny 4K teliek.... je to standard .... ale na co ti je telka 4K ked neni na tom co pozerat v 4kcku ?

VGTL je jedna z mala spolocnosti co ma know how a ma TOP manazera pre rozbeh business-u ... technicky riaditel co zostavil scanner, ma za sebou rozbeh firmy IMAX - 3D kina po technickej stranke, natacanie 3D filmov ... on je top hlava na top obraz vo filmarskom svete ... nedavno som pozeral ten ich film Bears, sice len v obycajnom rozliseni ale neuveritelne krasne je to natocene, neviem si ani predastavit aka krasa to musi byt v 4K cku ..... americka spolocnost proste nema co pozerat na novom standarde 4k, tak co bude pozerat, iba 19 dostupnych filmov zatial, za kazde pozretie budu musiet platit, cize uz len tento rok ocakavam rozbeh prvych revenues .... ludi co sleduju toho TOP manazera Amilya Antonetti, tak ani netusia ze prave vstupila do firmy VGTL, ktora bude jej 12 firma za svoju karieru .... 8 firiem rozbehla na multi milionove obraty z nuly .... niektore na 100vky milionov revenues .... ked to uvidi na jesen verejnost, tak potom sa len zacnu obrovske nakupy tychto akcii .....

pozri video, perfektna salesacka je to :

http://www.unternehmertag.org/en/untern ... -antonetti" onclick="window.open(this.href);return false;


moj tip je ze do roka to da 0.50 - 2usd ... podla vyvoja revenues ..... ale to este neviem ci chcem drzat poziciu tak dlho, uvidim ake spravy pridu najblizsie tyzdne ....
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Z toho, co citam, musis mat o zabavu postarane.

Vidim to takto: Mas vsetky svoje peniaze v majetku nejakej firmy, ktora sa hybe normalne o desiatky percent denne. Ty sam vlastnis 2% akcii. Su na trhu aj vacsi hraci, ktori Ta znicia, ked budu chciet a skoncis s margin callom. Mas takmer cele portfolio v jednej firme.

Dosledky: Musis zle spavat, v noci sa strhavas a rozmyslas ako sa to bude zajtra vyvyjat. Podla nejakych PR sprav nedokazes posudit spolocnost. Kludne to moze byt sucastou hry a ty sa raz stanes jej obetou. Mozno ti to teraz vyjde a budes bohaty. Si v pozicii a si zaujaty. Na DRIO ti to nevyslo. Ale ako pisem, tvoj „investing“ sa pokojne moze skoncit aj samovrazdou.

Pri kazdom jednom vstupe si precitaj tento clanok:
http://www.cas.sk/clanok/260042/nove-fa ... blemy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechcem strasit, ale po precitani tvojho prispevku som sa musel po dlhsom case ozvat. Precitaj si prispevok od Miku, v jeho fore. Podla neho je 80% tradingu riadenie rizika a ty ho neriadis.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

tilbur napísal:Precitaj si prispevok od Miku, v jeho fore. Podla neho je 80% tradingu riadenie rizika a ty ho neriadis.
To je možno pravda pri stratégiach typu basket trading, kde sa rieši to riziko troška ináč a aj expozícia. Môžeš mať nad sebou riskáčov koľko chceš, ale keď nevieš trejdiť a trejdíš chobotiny, tak aj tak nič nezarobíš.


Airwolker ty kde chodíš na tie tvoje otc tickre to fakt neviem. :lol: Som čakal, že tu ohlásiš ako dojíš už týždeň AREN a GDEE... Tam si mal byť nastúpený už medzi prvými, keď mail prišiel a nie VGTL... celé zle...

Na otc sa riešia len pumperi alebo technika. Teraz mi daj 5k$, že som ti (opäť) povedal toto tajné know-how. Si mohol byť v 6 cifrách už dávno aj bez tohto gamblingu čo robíš. Na otc nezarobiť dokáže fakt len retard.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Ja sa uz nevyjadrujem, preco som sa takto rozhodol .... vcera trh krvacal....VGTL zavrelo v pluse.... celkovo som niekde okolo 150% plus.... dokupujem v kazdom dipe .... odpredavat zacinam buduci tyzden na reziste 0.05 pred spravami ... a to len 10 - 15 -20% na uzamknutie vstupnej ciastky ....

!!!!! novy CEO .... TOP manazer Amylia Antonetti...
!!!!! MM GLED a GUGS skupuju 10tky percent firmy a nic nepredavaju len biduju... za tym nieco bude...
!!!!! nova technologia 4K, takmer nulova konkurencia, obrovsky ale obrovsky dopyt na celom svete...

Chcem nakladat do longu len tuto firmu, viem ze mi utieklo za posledny mesiac vela tradov ale toto mi ich niekokonasobne nahradi...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:Na otc nezarobiť dokáže fakt len retard.
OTC, poker, level 2...ízy mani pre Dejva ...Vo veku 25 mu svet leží pri nohách... :wink:

Airwolker: kolko ťa stojí nákup/predaj 100 000 kusov takých akcií?

Ja tie tvoje OTC beriem akože máš na to povahu. A pokial si do toho dal vopred určenú sumu ktorú si môžeš dovoliť utratiť, tak ťa kritizovať za riadenie rizika nebudem. Ty si proste povaha o ktorej sa hovorí ,,double or nothing,,.
Bud na tom zbohatneš, alebo minieš len to, čo si do toho vrazil. Je to stále lepšie ako to pchať do lotérie, alebo automatov. Mimochodom, ked obchodoujem s opciami, tak mi to pripadá presne ako to, čo robíš ty.
Vrazím do opcie nejakú sumu a buď mi expiruje bezcenná, alebo na nej zarobím niekolko násobok...

Takže príklad: Pri kúpe 100 000 akci VGTL dám do toho 1870 USD + fees. Obchoduje sa po 0,02 USD.
Pred dvomi rokmi sa obchodovala po 1,80. Keby znova vyrástla na 1,80... tak 100 000 akcií z pôvodných 1870 USD
vyrastie na 180 000 USD. Zisk 178 000. Ked skrachuje, tak strata bude len 1870.

Dokupuješ do zisku. To sa mi páči. Len si dávaj pozor, aby expozícia bola vždy taká, že ked firma krachne, nič sa nestane. Držím palce!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja napriklad akciam rozumiem uplne houby. ale trejdenie pennystocks by asi zodpovedalo mojmu zlemu ja. trejdit v praci to je nuda. furt sa ocakava nejaky zisk a ty ho furt musis dosiahnut. ale hitnut target desiatok tisic percent s pinksheet stokom kde mas vo firme 2% , to chce gule. Airwolkerov trejd bol jediny akciovy trejd, ktory som sharoval na svojej FB stranke. strasne sa mi paci a som si skoro isty, ze podobnu sialenost urobim v buducnosti aj ja. takze ja nehejtujem. len sa prizeram a drzim palce nech to vide. a ked to nevide tak pamataj ze svet sa nezrutil.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Mam nakupenych okolo 4.6 mil. poziciu ! skoro ALL IN (momentalne 90%), ale postupne zacinal som asi s 2 % poziciou v Juny ! .... a az neskoro som vstrebal tu informaciu zaciatkom juna ked ohlasili tu TOP manazerku az potom som neskor zacal nakladat a odpredavat vsetko ostatne ... potom neskor prisli s nakupmi MM GLED a GUGS co ma presvedcili, ze ano nakupovat a vela.............. keby som skrachoval mam slusnu pracu.......... mam strechu nad hlavou... nemam hypoteku ani manzelku ani deti ... mam v pcku... bud spravim 7cifier alebo slusnych 6 cifier alebo nic... a ked budeme na 0.05 tak sa mi bude velmi tazko odpredavat 10% pozicie ....

Este mam otazku na skusenych .... v Level2 ked nakupuje ten MM GLED, ktory ma adresu v Holywoode, je mozne ze je to cele podvod s tym nakupom, ze by to skupoval aby vyvolal doveru v takych ovciach ako som ja, a potom tie obrovske nakupene pozicie presuval nejakym sposobom, nejakou transakciou na ucet ineho brokera a uz by ich potom predaval spat na vyssich hodnotach pod inym brokerom ? napriklad VNDM alebo VFIN alebo proste pod inym nazvom MM....

Dakujem za radu ....
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Ty v levely 2 vidis firmu ktora nakupuje ?
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Este jedna zaujimava vec, sledujem jedneho tradera, ktory ohlasoval VGTL v maji, ma asi uspesnost asi 60%, velakrat dava len pumpy 100% zisk a dovi dopo. Neobchodujem jeho tipy, lebo su to subpenny rizikove...
Ale tento rok uz sa mu podarilo par uspesnych 1000% runnerov ohlasit... cize sa mu celkom dari tento rok....

Najzaujimavejsi trade bola firna DEGH v case 01/2011 on ju nakupoval okolo 0.00x a o pol roka prebehol buyout za 0.75... toto bol jeho najlepsi trade za jeho karieru. I ked potom buyoute isla ta firma pod novym nazvom dole vodou ....
Kontroloval som jeho prispevky na fore v v roku 2011 a je to pravda ze to skupoval vtedy...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Level 2 som mal asi jeden tyzden zdarma a tam som videl aj ten GLED - ked si nanho nabehol myskou tak zobrazilo nazov tusim Glundach securities ak sa dobre pamatam, neviem ci adresu som googlil alebo bola priamo tam....
Ten LEVEL 2 som mal chvilu zdarma na tejto stranke :

http://www.otcmarkets.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz prave vymyslam, ze kde si tu sluzbu zaplatim .... a vsectci na forach pisu, ze si mam dat TD american trade think or swim, ze si mam otvorit len paper trading ucet .... lenze som to tam studoval a neviem ze ked to tam otvorim bez konta 25kusd ci mi dovolia mat paper ucet dlhsie ako 60 dni .... a pisu tam ze LEVEL 2 maju zdarma ...

Viete mi poradit kde je najlepsi LEVEL 2, pouziva tu niekto TD american trade think or swim ?

Dik zaradu .
................................
Este som zabudol odpovedat Jugglerovi

Airwolker: kolko ťa stojí nákup/predaj 100 000 kusov takých akcií?

Neviem uplne presne mam IB a tusim pre 100 000ks nejakych okolo 10 - 20 usd max ... nie je to nejako strasne vela ...
Ked si zadas objednavku tak by ti mala nabehnut rekapitulacia objednavky a tam by ti malo vypisat cenu za obchod, pozri a uvidis...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za odpoved. Ani nie tak drahé....

Ten level2 pozri na IB, či nie je v cenníku. Pokial sa pametám tak to bolo na tej linke...čo je linka na OTC penny stock, ktoré sa predtým členili na OTC BB a Pink sheets. Aj teraz mi u IB ukazuje že je to PINK. Takže na ich stránke by mali byť objednávky MM zobrazené ( pripomína mi to slovenskú burzu ). Ale podla mna to nemá pre teba význam...na čo je ti vidieť ordery marketmakerov, ktorí aj tak len zastupujú klientov. Rightklikni na ticker - potom ,,analytical tools,, a pozeraj na ,,time and sales,,..tam vidíš v akých množstvách a intenzite sa aktuálne robia obchody. Likvidita pri tej cene je, tak i graf je pekný a pekne vidíš aj volume.

Pri tých Glundach akurát pozri či nie sú z tej lokality ako tá firma (napr. južná California)...to by bolo dobré znamenie.
Pri tej expozícii čo máš, tak denne surfuj správy a social media ako stocktwits. Musíš o tej firme vedieť čo najviac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

JUGGLER napísal:
OTC, poker, level 2...ízy mani pre Dejva ...Vo veku 25 mu svet leží pri nohách... :wink:
Juggler rýpe. :lol: Ja som viac menej nula a kľudne to takto verejne prehlásim bez hanby, odo mňa sú ďaleko väčší borci pred ktorými mám obrovský rešpekt... ešte aj poviem, že vo fundamentoch si minimálne tak kvadrilión krát lepší ako ja, nech ťa dobre hreje pri srdci.

majorita OTC tradingu v krátkosti: počkať na pump mail, kúpiť okamžite, držať prvé dni, predať. poprípade skupovať technické long breaky na pumpovanom tickri a shortovať pri akcelerovanej pa záverečné dni ale to už sú tak strašne "advanced" stratégie, že to málokto pochopí... OTC sú materská škôlka equities marketu a áno sú xy-krát ľahšie trejdiť ako big boys tickre, to ale taký špičkový momo scalper ako Juggler, ktorý je známy naprieč galaxiami určite vie všakže.

TD Amitrade majú úplne zlé l2 dáta (porovnával som opäť nedávno) a IB na tom nie je tiež zrovna 2-krát najlepšie, ale to IB-čko už som dlho nepozeral možno že to je lepšie. l2 ti je na nič pri tvojom prístupe. celkovo odporúčam si to ani neplatiť už teraz, pokiaľ to nie je tvoje niche, zas až taká neuveriteľné edge to nie je a a platiť 150$ mesačne aby si machroval pre samicami ako ti blikajú monitory no neviem. človek sa do toho len zamotá a rieši každý nepodstatný tick etc. viz tvoje MM illuminati teórie. pri tvojom all ine by to bola sebevražda, ani na to nepozeraj radšej. Nedám ti ani link na kvalitné dáta.

A ja OTCs trejdiť nemôžem. Len súkromne som si ich začal pinkať v rámci všeobecného rozhľadu a jemnému spestreniu, aby som sa tu zase nestrúhal formu aký som OTC pánboh... ale za ten čas už viem kde je sever približne...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Tie Level 2 by som potreboval nie pre scalping a neustale sledovanie, co ta moze nutkat k robeniu k daytradingu a ja mam ciel skor swingovat. Ja poterbujem L2 na to aby som si skontroloval ci na forach pisu pravdu o napriklad MM GLED a GUGS. A co by som najviac potreboval veidet je kolko GLED uz nakupil akcii za posledne tyzdne a odhanut ze aku poziciu uzamkol. To je podla mna dost podstatne ked vieme, ze len nakupuje a nepredava.

Takze Davo, ked poradis link budem vdacny. Inac potom som uvazoval este nad L2 na iHube, tam sa plati 65usd mesacne.
................................................................
Neviem ci som dobry vo fundamentoch ale snazim sa ucit vela, na jednotlivych tradoch na Sykesovom chate od leta 2014.
Zistil som jednu vec, ze ked je PR kde sa uvadza konkretne cislo, ci uz kotrakt, planovane revenue a podobne, tak treba velmi spozorniet. Totiz toto byvaju najvacsie niekolkodnove runnery. Hlavne uplne jednoduchu vec treba pozriet, trznu kapatalizaciu firmy a ocakavane zisky. Vela tradov mi tak utieklo, ale napriklad to AXPW som hned vedel, ze mam okamzite nakladat. Oni mali 2 mega trznu kapitalizaciu a smerovali k bankrotu. Padla PR ze podpisali zmluvu s velkovyrobcom a mali by mat moznost zarobit 10 mega behom 2 rokov. A sprostym ludom stacilo, ze videli ze 10 mega, iba to cislo, uplne prehliadli ze behom 2 rokov, a ze iba ocakavane revenue. A ta akcia isla z 0,03 na 0,35 za jeden den. Ja som nakupoval prvu hodinu po otvoreni trhu za 0,05 a cely cas som si hovoril, ze na prvom reziste musim predat 0,35 bol rezist.... neee ja som to drzal ze ideme na 50 centov, ze este pride shortsqeeze .... tak som potom predaval okolo 0,18 ... a teraz je spat n urovni niekde okolo 0,05 -0,10 ....
Hned par dni na to mi utieklo DNRG .... po sprave, ze boli zaradeny do statneho kontraktu power africa kde sa pisalo o neviem kolkych miliardach a 40 vybranych firmach pre dodavky elektrickej siete a elektrarni, z toho iba DNRG bola OTC firma a iba jedina co robi Fuel Cell.
Tie akcie sa dali stihnut nakupit za 0,01 - 0,03 po otvoreni cena isla na 3 den na 0,33 !!! .... toto ma nasralo, ze som to prehliadol... a rozmyslal som preco mi to utieklo ....

Preco mi to utieklo ?....Totiz ja sledujem Sykes chat .... a potom mam este 3 dalsie chaty v hladaciku kde sa chcem zaregistrovat, tam sa ale plati okolo 1000 - 2000usd rocne za pristup. Plus sledujem asi 300 traderov na twittry.
A na jednom z tychto chatov, hned po otvoreni ohlasovali tento dolezity trade a ludia to tam nakladali.
Keby som ten chat sledoval v tom case tak by som sa k tomu infu dostal.

Na tychto chatoch sa OTCcka obchoduju minimalne, zvycajne len take kde je naozaj velky potencial. A to je dobre, ze nie si zahlteny studiom 10tok OTCiek denne a kazde z toho je SCAM.

Cize ked sa zadari s tymto VGTL, tak planujem kupit registracie do dalsich 2-3 chatov. A moja strategia zatial bude vyhladavat vysoky risk reward a vyckavat niekolko tyzdnov az mesiacov.

Na jednu hlavu a jedny oci, je toho dost vela prace a treba pritom kazdy den sediet. Najdolezitejsie je citat vsetky spravy od 14:00h pred otvorenim a potom este niekedy aj po ztvoreni 22:00h - 23:30h byvaju dobre spravy.

Inac viem si predstavit, taku kancelariu s 2 - 4 obchodnikmi zavesenymi na tychto 4 chatoch, kazdy by sledoval jeden. A keby prisla niekomu do pozornosti velmi dobra prilezitost s vyhodnym pomerom risk reward tak by ju dal vzdy do placu. A ostatni by sa sami rozhodli ci ju chcu na svojom vlastnom ucte obchodovat alebo nie.

Za tento rok co sledujem tak prilezitosti s vysokou pravdepodobnostou zisku 100% tak asi 1 x mesacne mozno 2x. Prilezitosti 300% - 700% byvaju tak raz za 3 mesiace (moze byt aj NASDAQ aj OTCB). A tieto x krat 1000% ziskove OTCcka to nemam odsledovane, kedze take narasty su fakt rarita, hlavne na istotu. Taketo ako VGTL, ze to ma slusny fundament a ze to vyzera ako tak seriozne, byvaju asi raz za 1 rok - 2 roky. Ten trader co to ohlasoval v maji juny, tak tvrdi ze tento rok ma 90% uspesnost ze 9 alertov z 10 dalo 100% minimum, a ze tento rok alertoval uz 5 tradov s 1000% narastom, ale to neviem ci je pravda, nesledoval som ho prvy pol rok. A aj to, ze vacsina da 100% narast, ok ale niekto to drzi az kym to nepadne na nulu a nic mu to nepomoze. Najtazsie je odhadnut kedy predat a v akych mnozstvach a na akych cenach .... ja uz som sa naucil ze na prvom velmi silnom reziste treba vzdy pusti nieco z pozicie na istotu ...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

mne sa paci tvoja snaha aj tvoje vizie. ale myslim ze v tvojom pripade si musis nastudovat aj matching enginy a hlavne vsetko okolo orderflow. ako burzy funguju. pretoze sa mi vidi ze mas v tom trochu zmatok. chces si napriklad platit L2 data.

tak napriklad tie L2 data . stale nechapem na co ti su. L2 znamena ze vidis orderbook . orderbook je kniha kde vidis LMT ordre cize vacsinou ordre marketmakerov. nevravim ze su nepodstatne ale pri nelikvidnych stocks ?? to o co v skutocnosti ide, a malo by ist aj tebe je vidiet nakupny a predajny tlak , a ten sa netvori LMT ordrami ale realnou exekuciou a tu vidis na paske a nie v orderbooku. takze to co potrebujes sledovat je Time&Sales (paska) a za tu sa podla mna neplati. alebo sa mylim ? ak nie tak sme ti prave usetrili peniaze. dalej musis sledovat paralelne matching enginy. kde sa tvoja akcia obchoduje. najlepsie sledovat tie ktore su najviac likvidne. ja sa v pink sheetoch nevyznam ale podla mna tieto stocks nebudu obchodovane na 60 marketplacoch ako napriklad AAPL. takye dalsia vyhoda.

btw tie chaty a sledovanie. vzsleduj si ktory z nich ma najvacsi impact. kde obchodnici obchoduju najvacsi objem a podla toho si subscribni. nemusis sledovat 10. ide o objem.

paradoxne, ono sa o tom moc nehovori ale aj chlapci s deskov bank maju taketo privatne chaty. sice sa tam za pristup neplati nejak mrte vela. ale v tomto pripade slovo privatne skutocne znamena privatne. pretoze do nich maju pristup len ludia za ktorymi stoji skutocna masa penazi. nevidim dovod preco by rovnaka formulka nemala platit aj pre pennystocks.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:Juggler rýpe. :lol: Ja som viac menej nula a kľudne to takto verejne prehlásim bez hanby
A už si sypeš popol na hlavu.

Vôbec sa nezamyšlíš nad tým, že si Airwolkera a všetkých ostatných nazval retardmi:
davoo napísal:Na otc nezarobiť dokáže fakt len retard.
A Truhlík ihneď dáva návod ako zbohatnúť:

v krátkosti: počkať na pump mail, kúpiť okamžite, držať prvé dni, predať. poprípade skupovať technické long breaky na pumpovanom tickri a shortovať pri akcelerovanej pa záverečné dni ale to už sú tak strašne "advanced" stratégie, že to málokto pochopí...

Tak nám to retardom nevysvetluj - ked to nepochopíme...Čo keby si tu dal pár real time trejdov a my si potom všetci budeme na tom lámať hlavu? Please...
davoo napísal:OTC sú materská škôlka equities marketu a áno sú xy-krát ľahšie trejdiť ako big boys tickre, to ale taký špičkový momo scalper ako Juggler, ktorý je známy naprieč galaxiami určite vie všakže.
Určite. Prvé milióny si každý neretard zarobí na OTC a potom sa z neznámych dôvodov ide trápiť na skutočnú burzu :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Mika, ty si na mna vytiahol slovicka, ktorym skoro nerozumiem :) ... ten L2 ked som mal na tyzden zdarma, tak mi vtedy minimalne pomohol ked som dokupoval v dipoch na cenach okolo 0,0056 - 57 vtedy si pamatam ako som sa s niekym predbiehal na bidovani a nakoniec som ho jeho nepozornostou predbehol, este to daval na twitter nadaval ze ho niekto preskocil .... vtedy to bola super nizka cena a vsetci dokladali do pozicii ....

V tom L2 sa az tak nevyznam, ale zhruba by som tam chcel odsledovat ze ked ten GLED biduje a nikdy nedava ask, tak ze kolko milionov kusov uz poskupoval pretoze odhadom uz bidoval asi 6 - 8 obchodnych dni a tie dni bol slusny volume od 8 - 20 mil kuskov tusim. A toto tipujem, ze keby som sledoval L2 tak zhruba si mozem vzdy zratat kolko vybidoval a uzamkol pozicii ... ale to by bo len odhad...

Ja rozumiem, ze na to L2 nie je urceny a ze jeho primarnou podstatov je sledovat nakupny a predajny tlak, kde pri VGTL ked boli niektore dni, ze sa otocilo 5 mil. kuskov v hodnote asi 15kusd - 20kusd.... tak tam to L2 nevyuzijes... len by som si checkoval ci tam biduju napriklad GLED a GUGS, co pre mna je velmi dolezite info lebo na tychto MM spekulujem, ze niekto z insiderov si objednal u nich nakupit velku cast firmy pretoze vie co sa s firmou bude diat, ci uz buyout alebo dolezite kontrakty a dobre vie, ze tie akcie preda o 5000% vyssie ...

Je mi jasne, ze L2 na toto nesluzi a ze sa pouziva na daytrading aby si videl napriklad ze niekto zacal velmi vela predavat a je mozno na case uzavriet longovu poziciu a podobne.

Co sa tyka VGTL, ked pride den D, kde cakam prvu PR od novej CEO, tak podla dolezitosti spravy porastie cena, je tam viacero rezistov, 0,10 0,20 atd .... ocakavam ze ked bude silna sprava ze povie aj cisla revenue co chce zarabat alebo nieco podobne zo sumami, tak by ta cena mohla rast 1 - 3 dni a kludne smerom na 0,20 - 0,35 chvilkovo .... a tam presne by som vyuzil ten L2 keby som na reziste videl silny predajny tlak tak je jasne, ze treba nieco z pozicie odpredat,....
......................................................................................................................................
Sledujem aj takych traderov co davaju napriklad riadenie portfolia za 10 mega, a robia len bluechips, ale z jeho portfolia som napriklad obchodoval len take firmy kde som cakal aspon 50% pohyb napriklad ADXS to islo z 10usd na 30 a potom spat na 15 . tak toto sa uz oplati obchodovat. Apple s pohybom 1 -3 -5 -10% ma nezaujima, lebo tam by ma oklamali velky chlapci... ja mam zaujem skor o mensie firmy kde velky chlapci niesu pretoze ich trzne kapitalizacie su nezaujimve pre velke peniaze. A hlavne su tam pohyby aj v 100vkach percent, co je najdolezitejsie, najst pohyb 100% do mesiaca, niekedy do 3 dni je pre mna najzaujimavejsie na tradingu, a je to taka moja zavislost ...

napriklad tomuto sa celkom dari:
Haki Hika
@HakiHika
Managing a $10,000,000 portfolio in real time, live on the stream. Blog: purealpha.trade/blog/
Midwest, USA · eepurl.com/PX7pn
Daj si ho na Twittry.

Co sa tyka tych chatov tak mam vyselektovane 3 chaty, kde viem ze uz su fakt profici a davaju tam velmi zaujimave alerty. Na tom Sykesovom chate je 80% amaterov ale uplnych a 20% dobrych.

Ale mne ide teraz len o jednu strategiu, na chatoch ludia sleduju spravy a nahadzuju ich tam len ked su zaujimave, cize nemusim surfovat 100sprav denne ale len zopar fakt zaujimavych povedzme 10 - 20. Z toho 1 sprava raz za mesiac moze byt velmi silno obchodovatelna na zisk povedzme 100 - 200%. Moj plan je ze budem sledovat 3 chaty na raz a studovat tie spravy z viacerych zdrojov, pretoze uz sa mi x krat stalo ze na Sykesovom chate vobec neobchodovali nieco co islo 100% hore ale povedzme na tom druhom chate uz nakupovali v premarkete spravili 30 - 50 % za par hodin. Len je toho proste dost vela niekedy to vsetko prestudovat a spravne sa rozhodnut je obcas narocne, popri mojom zamestnani.

Ja viem, ze profesionalnym traderom sa mozno zdaju byt tieto moje trady taky gamblersky amaterizmus, ale proste toto je moja cesta zaciatocnika, a kazdy super profik musel tiez niekde nejako zacinat :) .... pre mna je jedina vec podstatna ci moj ucet bude rast alebo klesat, nic ine ma nezaujima ... a hladam cesty, aby ten ucet rastol ...
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Juggler,

ja to rypanie nevnimam, ja som sa tu vela veci naucil a dozvedel a som kazdemu vdacny za to, ze tu hadze prispevky, aj ked rype. Je mi to jedno.

Jedina vec co ma zaujima je ci zhodnotim moj ucet a ci ho zhodnotim poriadne.

Co je skoda, ze niektori ludia tu mozno nevidia to, ze keby sa tu par hlav dalo dohromady, a obchodovali by spolocne v nejakej kancelarii, tak sa mozu doplnat svojimi rozhodnutiami a strategiami a mohol by z toho kazdy len rast.

Kdez to ked niekto ma silne ego a nema rad spolupracu s niekym druhym, tak je to skoda, lebo by sa mohol este viac zdokonalit a najst este lepsie strategie pre rast svojho konta.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

airwolker napísal: Ja viem, ze profesionalnym traderom sa mozno zdaju byt tieto moje trady taky gamblersky amaterizmus, ale proste toto je moja cesta zaciatocnika, a kazdy super profik musel tiez niekde nejako zacinat :) .... pre mna je jedina vec podstatna ci moj ucet bude rast alebo klesat, nic ine ma nezaujima ... a hladam cesty, aby ten ucet rastol ...
vobec si nelam hlavu tym, co sa komu zda. mas svoj styl a ak si nim schopny zarobit cash tak je to ok.

jedina vec, ktora je nad ramec standardneho tradingu je, ze si alokoval 90% kapitalu na jeden bet. a to je znacka gamblingu. ak si schopny stratu tohto kapitalu ustat bez nasledkov. tak si bud silna povaha a v tradingu uspejes, alebo zhoris ako fakla. pri tomto type obchodov, by si mal investovat peniaze s tym, ze ich na 90% stratis. ak si aj s tymto ok tak budes uspesny. ak nie tak to bude smutny pribeh.

ja som taketo bety spravil 2 v zivote, a tiez to boli mega bety. jeden nevysiel podla predstav ale nelutujem ho ani trochu. stale mam OTCckove opcie ktore maju pre mna velku hodnotu.

druhy bet bol podobny s tym, ze som isiel All in. a investovana suma sa mi uz vratila.

hadam ze jediny rozdiel medzi nami je v tom, ze mna tie bety nebudu trapit skoro vobec. pretoze mam okrem toho standardny trading a aktivity, ktorymi tieto investovane peniaze replacnem radovo v mesiacoch.

ps: profesionali robia podobne veci stale, niekto ma stavky na kone, iny investuje do startupov. myslim si, ze prave tato skupina ta pochopi skor ako skupina, ktora si sklada portfolia a snazi sa zarobit ukrutnych 10-20% rocne. ja nechcem nikoho poburovat, je to len moj nazor, ale taketo percento by mal dosiahnut kazdy, kto vie citat a cita vela. pre tych ostatnych burzovych pitbullov je to nezaujimave. kazdy chce byt za vodou a skusa to co ty. akurat v inych formach.

aby to nevyzeralo ze ta bezhlavo podporujem, tak napisem tiez, ze riskujes vela a pravdepodobne stratis vela. ale snaha urobit dieru do sveta je mi sympaticka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

airwolker napísal:Juggler,

ja to rypanie nevnimam, ja som sa tu vela veci naucil a dozvedel a som kazdemu vdacny za to, ze tu hadze prispevky, aj ked rype. Je mi to jedno.

Jedina vec co ma zaujima je ci zhodnotim moj ucet a ci ho zhodnotim poriadne.

Co je skoda, ze niektori ludia tu mozno nevidia to, ze keby sa tu par hlav dalo dohromady, a obchodovali by spolocne v nejakej kancelarii, tak sa mozu doplnat svojimi rozhodnutiami a strategiami a mohol by z toho kazdy len rast.

Kdez to ked niekto ma silne ego a nema rad spolupracu s niekym druhym, tak je to skoda, lebo by sa mohol este viac zdokonalit a najst este lepsie strategie pre rast svojho konta.
ja som tu o kolektivnom tradingu a trading deskoch popisal mnoho a na dvoch som aj sedel a poviem ti k tomu len tolko, ze snahu ucit sa ma kazdy. snahu sharovat know how, ktore je vydrete nikto. takze jedina cesta je zgrupovat sa s ludmi ako si ty sam. ktori nemaju cash ani relevantne know how, ale maju viziu a volny cas.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=vgtl" onclick="window.open(this.href);return false;

...krasny je ten graf aj po technickej stranke, zatvaracia cena v piatiok 0,0235 nad MA(200).
Tesim sa na dalsi tyzden verim k breakout nad 0,03 pred spravami.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3864
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 347 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

taketo percento by mal dosiahnut kazdy, kto vie citat a cita vela.

Mika, dosahovat 10-20% p.a. pri nizkom DD v horizonte aspon 5. rokov za sebou , nie je az tak bezny jav. Samozrejme nepocitam traderov s uctom 10 nasobku priemernej mzdy v SR , ale s uctom 1000 nasobku priemernej mzdy. Lebo prist o 8000 je ina kava ako o 800 000 eur. Hoci by pecrenta boli rovnake. Riskoval by si v jednom trejde rovnake percento z uctu , bez ohladu na absolutnu velkost uctu?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa davoo »

Vôbec sa nezamyšlíš nad tým, že si Airwolkera a všetkých ostatných nazval retardmi.
Tomu Airwolkerovi čo som ho teda podľa teba nazval retardom, som vždy mile rád odpovedal na ss, tak ako mu napíšem aj o L2 feedoch svoj názor hneď ako dopíšem tento príspevok. To platí aj o ostatných, čo mi písali/píšu. Jediné čo je, tak som pár krát odmietol osobné stretnutie a ponuky na kapitál/deal. Taktiež mám svoju stajňu, kde učím prakticky každý deň, zaberá mi to sakra veľa času coachovať na skype a robiť videá/streamovať... a robím to zadarmo, pretože vidím potenciál a talent a mám svoje plány ako to využiť/už využívam. Ešte aj tie realtime alerty som tu posielal cez ss na tomto fóre, aby som vysvetlil nejaké koncepty. Veľmi u mňa triafaš vedľa o tom čo si pravdepodobne o mne myslíš. (že som sebecký bastard, ktorý len kritizuje a a nadáva iným, ešte aj namyslený do toho, trepe dve na tri a neviem čo všetko) Vypýtaj si od Filipa históriu mojich ss kľudne, ja s tým problém nemám. Poprípade sa spýtaj tu Airwolkera, keď si ma napadol zrovna v jeho threade..., či som ho poslal do preč keď mi napísal alebo ti spravím screen z môjho inboxu konverzácii, ale to ma obviníš, že to je photoshop určite, tak choď rovno za Filipom radšej. Vôbec ma nepoznáš, vôbec nevieš o mojich aktivitách, ale stále od teba dostávam psychoanalýzy. Môj celý svet toto fórum nie je, nechcem, aby sa tu o mne veľa vedelo, keď riešim trading tak to robím v rámci svojej closed group a tu som len aby som debatoval viac menej o off topic témach(keď si pozrieš moju históriu), občas sa niečo naučil od ľudí typu Mika a keď je príležitosť, tak aj kvalitne zatrolloval. Ja to tu nerefreshujem každých 5 sekúnd a nemám záujem ani v budúcnosti tu nejako rozšíriť svoje aktivity. Môžeš byť nasratý na mňa koľko chceš a pokúšať sa o flejmy a vyprovokovanie, ale je to tak.

Som aj chcel vymazať všetky príspevky o mne a pokri pár mesiacov dozadu, pretože som sa nechtiac preriekol, ale Filip je lenivý alebo nefunguje funkcia nahlásiť príspevok... (opäť Filip môže potvrdiť) Vďaka tomu máš teraz na mňa poznámky o l2 a pokri... Ja dobre viem prečo o sebe držím hubu a nepreberám tu môj job alebo môj background i keď sa mi to nejako nedarí poslednou dobou. Tiež to o prop shope by tu nemuselo byť... Najradšej by som vymazal celý nick davoo(dá sa?) a byť tu anonymne. Ešte sa aj naučím slušne písať aby som sa neprezradil s fake nickom.
A Truhlík ihneď dáva návod ako zbohatnúť:
Ty sa ma snažíš zosmiešniť, no druhý už ma žiada o moje dáta o pumperoch, otvára excel, ide si to tracknúť a zistí sám, či to je kopa sprostostí čo som napísal, ale možno čisto teoreticky tam aj je dosť slušná edge. Ono zas tak veľa roboty spraviť nejakú semi advanced štatistiku z mojej roboty nie je a dotyčný hneď zistí či trepem alebo nie.
Určite. Prvé milióny si každý neretard zarobí na OTC a potom sa z neznámych dôvodov ide trápiť na skutočnú burzu :)
Na OTC markete je slabá likvidita, začať tam je určite dobrá voľba(viď. čo som predtým povedal o OTCs), ale človek sa veľmi rýchlo dostane do pozície kedy musí mať stratégie a inštrumenty, kde sa dá škálovať. Tam nie je moc na výber pokiaľ sa chce človek posunúť profesne ďalej. OTC trh taktiež pomaly vymiera, takže nejaký potenciál do budúcnosti to nemá. Pokiaľ sa tam dá ešte ľahším spôsobom spraviť nadpriemernú performance s malým kapitálom, tak to treba využiť, pretože trend je bohužiaľ zlý. Taktiež SEC už ide ďaleko tvrdšie proti takýmto praktikám a stále sa to stupňuje, etc.


edit: Airwolker napíšem ti zajtra ss, odpoveď pre Jugglera bola dlhšia ako som plánoval(emócie a dráma zase no... aspoň Casey si príde na svoje ) a musím sa ísť okúpať. :lol:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec napísal:taketo percento by mal dosiahnut kazdy, kto vie citat a cita vela.

Mika, dosahovat 10-20% p.a. pri nizkom DD v horizonte aspon 5. rokov za sebou , nie je az tak bezny jav. Samozrejme nepocitam traderov s uctom 10 nasobku priemernej mzdy v SR , ale s uctom 1000 nasobku priemernej mzdy. Lebo prist o 8000 je ina kava ako o 800 000 eur. Hoci by pecrenta boli rovnake. Riskoval by si v jednom trejde rovnake percento z uctu , bez ohladu na absolutnu velkost uctu?
Vies tieto teorie o alokaciach a riskovanie percenta uctu to su take skolkarske metriky. Vobec nepocitame s tym ze, by sa dala equity dvihat aj uplne inak. Napriklad zvysovanim frekvencie pri rovnakom risku. Ale to je vedlajsie. Ja som si na 100% isty tym. Ze pokial sa bavime o profesionalnych traderoch tak sa zaroven nemozeme bavit o 10% p.a. to je jasne ako facka. Bez ohladu nato ci mas na ucte 1m alebo 100k

Btw: kolko takych traderov poznas ked hovoris ze to nieje bezny jav. Suma nieje vzdy kriticka vec. Koli 10% p.a. ani nemusis trejdovat. To sa da dosiahnut na derivatovymi investiciam. Ako som hovoril. Treba citat a citat vela.
airwolker
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: St 15 05, 2013 2:21 pm
Been thanked: 1 time

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa airwolker »

Potvrdzujem, ze s Davoom som si super pokecal davnejsie cez personal mail bez nejakeho rypania a verim tomu, ze keby som mu posielal otazky castejsie k trading problematike, tak by mi vzdy odpovedal hned ako by mal na to cas. Co je pravda, ze ja som amater bez skusenosti co sa snazi zarobit velke percenta bez technickej analyzy, na zaklade fundamentov a spekulacii s mensim 5 cifernym uctom, a profik ked sa pozera na moje prispevky tak sa musi chytat niekedy za hlavu :). Technicku analyzu ovladam len uplne basic, support, resist, RSI, breakout, breakdown, volume, atd. ......zatial neplanujem zameriavat sa na studium zlozitych technickych analyz. Ucim sa od US traderov small caps a penny stocks, co maju track record a rastu konzistentne bez komplikovanych TA, a rastu od 50% - 500% percent rocne, je ale jasne, ze 7 ciferne ucty nemaju take velke narasty ako 6 ciferne. Ale co je pravda, ze robim neustale emocionalne chyby a stale menim moju strategiu a hladam nove cesty.
Uvidime ci na tomto VGTL zasa nevyhorim ako na DRIO minuly rok. Ja proste verim na minimalnu cenu 0,10 podla fundamnetu a preto nechcem predavat ani kus nizsie.

....to Davoo aj pre ostatnych sediacich ludi pri monitoroch, este k tomu kupaniu :) .... objavil som perfektny kryty aj vonkajsi plavecky bazen a zatial nikto tam nechodi..... iba 3,5Eura na 1,5 hodiny do obeda... v Samorine v novom rekreacnom arealy Cilistov.... Odporucam je tam velmi pekne..........ja momentalne komplet menim moje treningy a idem len plavat a velmi vela, ked sa podari tak 5x do tyzdna... zasa som mal rozbity chrbat na 3 tyzdne, lebo som prechladol na horach... ak by niekto nahodou byval na tento smer tak nech vyskusa :) .... plavanie s mp3jkou v usiach je pre mna top relax ....
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3864
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 347 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Mika , no teraz som trosku zmateny. Pises , ze risk management je zaklad uspechu, aspon takto som pochopil niektore Tvoje prispevky . Zaroven si mi napisal o prispevok vyssie , ze teorie o alaokaciach a riskovanie % z uctu su skolkarske metriky. Tak ako riadit risk ak neusekavat straty pri nejakom nastavenom prahu bolesti, ktory ma kazdy z nas asi iny. A co sa tyka toho , ze nepoznam vela profitabilnych traderov, to som napisal len pravdu. Zatial Jugglera a Teba :) Na forexe mas ozaj edge a paci sa mi ze vies co robis. Ja sa snazim uz 7 rokov citat a citat vela... no problem samoukov je , ze darmo budu citat vela ak sa nenaucili abecedu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

Osamely chodec

Obe veci ktore si tu spomenul su uplne v poriadku a v podstate sa doplnaju. Ak by som mal v tradingu vystavit jeden vyrok nad vsetky ostatne. Tak to je tem ze risk manazment je 80% uspechu. Takze teraz uz len staci zistit co to ten riskmanazment je.

A to priamo suvisi s druhym tvrdenim. Ze tie postupy kde riskujem nejake percenta uctu su skolkarske metriky. Paradoxne ludia prave taketo metriky povazuju za risk manazment. Ja sa v podstate ani necudujem, ze je tak malo profitabilnych traderov. Vacsina z nich totizto tymto dogmam totalne veri a skutocne sa nikdy nedostanu dalej ako k rieseniu kolko % budu riskovat na obchod a ako budu riesit position sizing.

No a to je cele. Namiesto toho aby riesili skutocny risk a vyuzili najvacsiu zbran . Tak to replacnu takymto dogmatickym bullshitom.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3864
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 347 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

:) a co teda ten risk manazment je? ak sa ti chce odpovedat napis vo svojom alebo mojom vlakne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa Casey »

osamely chodec napísal::) a co teda ten risk manazment je? ak sa ti chce odpovedat napis vo svojom alebo mojom vlakne.
Mozno by som zacal tymto:
https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad-article" onclick="window.open(this.href);return false;
a este do toho prihodil nieco ako:
https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad-article" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15829
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1404 times

Re: Airwolker - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Davoo: neutápaj sa prosím ťa v sebaľútosti. Písať o sebe môžeš čokolvek, mne ide len o to, aby si vážil slová, ked sa vyjadruješ k iným. Prečítaj si ešte raz čo si napísal o tradingu OTC a zamysli sa nad tým...ty to proste robíš ľavou zadnou a všetci, čo to neviete ste retardi... A ja ked k tomu napíšem, že ,,easy money pre Dejva,, so smajlíkom, tak rýpem... Tak prepáč. Ospravedlňujem sa a už nebudem reagovať.

Airwolker: pár slov k VGTL a končím debatu v tomto vlákne.

Chcel som ti povedať, že ked si sa do toho finančne naložil, tak sa treba viac zaoberať tou firmou ako hocičím iným. A vykašlať sa na iné veci... Našiel som si čas a pozrel FUNDAMENTY... trebalo by ísť dalej: pozrieť sa na MANAŽMENT a na KNOW-HOW. Či vôbec majú niečo s čím sa dá preraziť. Prezentovali sa už vôbec niečím?
Nikde som nič nenašiel...Narazil som na dve jednania s pokusom o kontrakty a nikdy sa s nikým nedohodli..

Tá firma vykázala v 2012 stratu 3 a pol milióna dolárov. V roku 2013 stratu 2 milióny.
Celkove bola do konca 2013 v strate cca 8 a pol miliónov. Účtovný rok 2014 končil v marci 2015 a doteraz nepodali účtovnú uzávierku... Prakticky od marca nedali žiadne kvartálne reporty, nič čo by bolo odobrené auditorom.

Tá firma nevykazuje žiadne tržby. Za 2015 nevieme nič. Za 2014 tržby NULA. Za 2013 tržby asi 40 000. Pritom pomaly každých pár mesiacov sa do nej pumpovali státisíce. Podla toho čo som čítal, nemajú žiadnych zamestnancov. Celé to v roku 2013 obsluhovali dvaja ľudia. Predtým mala firma piatich vo vedení...Posledné správy sú o tej babe, ktorá je síce nový CEO, ale píše, že to bude riadiť zo svojho vlastného kanclíku v N.Y. (firma tiež sídli v N.Y. ).

Nemôžem si pomôcť, ale tá firma vyzerá ako skrachovaný start-up do ktorého sa roky lejú peniaze a nevidno žiadne výsledky. Firma mala vo FY 2014 trhovú kapitalizáciu 10 až 50 miliónov a potom sa prepadla na 50 tisíc dolárov. Na cenu nejakej lokálnej kaviarne.. Teraz má kapitalizáciu 500 tisíc, tržby nula, celkovú stratu 8 a pol milióna, cena za akciu je 2 centy, ale strata na akciu je zhruba 10c ročne. Ani to vlastne poriadne nevieme, lebo ako verejne obchodovaná firma si neplní reportovacie povinnosti...na Ameriku dosť podozrivé.

Ďalej sú tu také veci, že majú na trhu cca 27 mil. akcií. Môžu upísať ďalšie, celkove až do 200 miliónov...
V poslednej uzávierke mali 22 miliónov...takže zrejme riedia...financujú sa z ,,third party,, a za to upisujú akcie....zrejme aj tej novej CEO, ktorá ked firmu nepozdvihne, tak sa aspoň nabalia na akciách...?
Nie je divné, že nejaká skúsená a úspešná manažérka neide nahor, teda riadiť väčšiu firmu, ale nadol - presadiť skrachovanca? Asi takých firiem riadi viac..trebalo by zistiť. Ked to nie je na full time, tak je to podla mna o ničom... Veľkí manažéri riadia predsa veľké firmy za veľké peniaze...Treba o nej viac presurfovať, lebo aj ten ich predošlý CEO vyzeral ako superman...

Fundamentáne sú teda úplne na prd...akcie sú bezcenné. Všetko stojí na tom, či niečo hodnotné naozaj majú, alebo nie. Nie kecy o UHD 8K ...ako to bude vo svete letieť....ale či naozaj majú niečo, čo nemá konkurencia...to treba zistiť. Ked to zistíš, tak aj ja kúpim pár sto tisíc akcií. Ja som pochopil, že oni nechcú natáčať v UHD, ale pomocou softu pretvoriť akýkolvek starý snímok na UHD 8K, 12K atd. Myšlienka je to fajn, ale nie je to len sen?...

Nevyznám sa v digitálnych technológiách...možno by trebalo celý ich podnikateľský zámer skopírovať a dať posúdiť nejakému odborníkovi...či je to vôbec reálne. Ono vlastne na normálnej burze sa s takými firmami stretávam len pri vývoji liekov. Niektoré biotechnologické firmy nemajú žiadne tržby, ale vyvíjajú nejaký liek o ktorom sa dá odhadnúť kolko tržieb by v budúcnosti mohol priniesť...Tam sa ale prezentujú jednotlivé fázy vývoja a výsledky. Až potom ide liek na schválenie. U VGTL by šiel na patentovanie. O tom však zatial nevieme vôbec nič...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"