Strana 1 z 2
Investovanie do indexu S&P 500
Napísané: Ne 05 08, 2007 9:48 am
od používateľa KarolK
Pozdravujem všetkých členov tohto fóra. Veľmi si cením, že niečo takéto existuje. Je to naozaj skvelá a prehľadná pomoc začínajúcim investorom.
Po dlhších úvahách a zbytkovom stave na mojom bežnom účte každý mesiac som sa rozhodol tieto peniaze pravidelne a dlhodobo investovať. Nemám záujem o žiadne experimenty. Poradte mi prosím, ako a cez koho sa dá najjednoduchšie a najlacnejšie pravidelne mesačne investovať určitá suma do niakeho fondu, v ktorom sú zastúpené akcie všetkých spoločností zaradených do indexu S&P 500. Najlepšie ak by sa všetko dalo zariadiť a sledovať prostredníctvom internetu.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ne 05 08, 2007 10:13 am
od používateľa filip glasa
Najjednoduchšia možnosť je zvoliť si sporenie do podielového fodnu, ktorý sa predáva na Slovensku. Pravidelné sporenie je potom možné v závislosti od správcu fondu od 500 korún/mesiac.
Ak by si naozaj chcel akcie z SP 500, tak každý fond zameraný na veľké americké akcie bude investovať práve do akcií z tohoto indexu.
V prípade podielového fondu by som vyberal na základe výšky poplatkov, pretože najistejšie sú vo fondoch poplatky. Výkonnosť manažéra je veľmi neistá.
Druhá zložitejšia možnosť je ísť do indexových fondov a certifikátov. Indexové fondy sú dostupné u nás asi len vo forme ETFondov predávaných na burze. Problém je viac menej fixná výška poplatkov. Čiže pri 1000/mesačne sa ti to nevyplatí, lebo na poplatky dáš povedzme 800 korún. Ale už pri 15000/štvrťročne to vychádza lepšie ako v podielových fondoch.
O ETF tu:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=6&t=21
Dôležitejšie v tomto prípade bude, či chceš naozaj zotrvať len pri amarických akciách, alebo rozložiť trhové a menové riziko aj na veľké európske akcie. Už len preto, že dolár stále klesá a klesá jak voči euru tak voči korune. Tento pokles by ťa vposledných rokoch pripravil o celý výnos.
O zostavení portfólia tu:
http://www.investujeme.cz/?object=topte ... 71&sid=297
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ne 05 08, 2007 11:15 am
od používateľa KarolK
Ďakujem za odpoveď.
S tým dolárom som si to naozaj neuvedomil. Napíš mi prosím názvy indexov sledujúcich vývoj ceny akcií Europských najvýznamnejších firiem, a ja si to checknem. Vďaka
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ne 05 08, 2007 8:46 pm
od používateľa filip glasa
Napríklad Dow Jones EURO STOXX 50. Ale možností je viacero.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 12 08, 2010 3:16 pm
od používateľa Coudy
SPY gapuje down už dva dni po sebe a to nie je trvalo udržateľné.
Panika ako sviňa.
Ešte nekupujem, až za chvíľu, blízky target SPY 112, decembrový target 120.
Ale asi budem nakupovať OIH (oil), ten je relatívne silnejší. Pozičné obchodovanie.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 12 08, 2010 3:35 pm
od používateľa Coudy
Pozičné obchodovanie OIH in @ 101,17, predaj možno za chvíľu, ale radšej v decembri 2010.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 12 08, 2010 7:51 pm
od používateľa osamely chodec
Mas aj sl?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 12 08, 2010 8:22 pm
od používateľa Coudy
Mentálny @ 97.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 12 08, 2010 8:37 pm
od používateľa osamely chodec
min. 5 denne ATR je 5, cim idem dalej tak stupa. Moj nazor na pozicne obchodovanie nizky sl.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 17 08, 2010 6:17 pm
od používateľa Coudy
OIH out @ 105.12. OIH aj SPY gaplo dnes hore, pravdepodobne sa to dole ešte vráti.
Musím na tom pozičnom obchodovaní ešte popracovať, som netrpezlivý vo vysedávaní na zisku.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 11 11, 2010 8:22 pm
od používateľa Coudy
Pozičné obchodovanie má svoje čaro.
OIH dnes za 130 $, trpezlivosť by priniesla ruže, keby, keby...
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 31 12, 2010 6:40 pm
od používateľa Coudy
Coudy napísal:Pozičné obchodovanie OIH in @ 101,17, predaj možno za chvíľu, ale radšej v decembri 2010.
Virtuálny, nezrealizovaný, ETF nepákový, bezpracný, nedělat a vydělat zisk 38%.

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: St 16 03, 2011 7:40 pm
od používateľa Coudy
long SPY 126,05, stop 125,25, target 127,65 (psychologická analýza)

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 9:56 am
od používateľa Coudy
Coudy napísal:long SPY 126,05, stop 125,25, target 127,65 (psychologická analýza)
Out 1/2 pozície premarket @ 127,65 (
+2R).
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 10:33 am
od používateľa osamely chodec
Coudy kolko si mal minimalnu cenu,lebo mne to ukazuje pod sl? Mal si nastaveny sl na tvrdo,alebo mentalny?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 10:41 am
od používateľa Coudy
Koci, stopku mávam vždy natvrdo počas regular trading hours (bola na 125,25, momentálne je na BE). Mal som šťastie, na close som bol v mikro pluse, po záverečnej som bol už v mínuse, lebo futures boli v noci v mínuse. Ale otočilo sa to. Aj target mám nastavený len cez normálne hodiny. Teraz som vybral polku v premarkete výnimočne.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 10:45 am
od používateľa osamely chodec
Cize tesne pred close vypinas sl ?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 10:50 am
od používateľa Coudy
Mám defaultne nastavené, že stopka a target je aktívny len počas normálnych trading hours. Čiže 15:30-22:00 nášho času (momentálne 14:30-21:00). Ale keď napríklad vidím (ako dnes), že futures (resp. SPY) je v peknom pluse na targete, tak vyberám zisk aj mimo.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 10:56 am
od používateľa osamely chodec
a co s gapmi mimo regular ?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 11:04 am
od používateľa Coudy
Mám smolu alebo šťastie. Preto som v tejto hektickej dobe volil SPY namiesto konkrétnej akcie. Predsa len, je to vcelku bezpečné nepákové ETF. Kto sa bojí gapov, ide cez futures, ale tie neobchodujem.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 11:19 am
od používateľa osamely chodec
Dik, nech sa dari. Musime tych vrahov z vol stritu sklbat lebo budu oni nas.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 11:43 am
od používateľa Coudy
Dušan Jasánek: Vám z Wall Streetu.
Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí, střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 11:47 am
od používateľa osamely chodec
Sam by som to lepsie nepovedal.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 2:40 pm
od používateľa jogo
Coudy: Ak je SPY hlboko pod tvojim SL pri otvoreni NYSE dokupujes(riedis) alebo zatvaras poziciu vo vyssej strate?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 17 03, 2011 2:50 pm
od používateľa Coudy
Jogo:
Nikdy neriedim, niekedy dokupujem do zisku. Aj včera som ešte prikúpil za 126,52, so stopkou 125,25, ale už som to sem nedával (
+0,9R). Prvý trade mal R=0,73%, dokup R=0,39% z účtu. Pozíciu by som zatvoril vo vyššej strate.
Druhá polka out na 127,65 (
+2R).

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 12 04, 2011 5:45 pm
od používateľa Coudy
long OIH 154,72, stop 153,67

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 12 04, 2011 5:48 pm
od používateľa osamely chodec
Skus popisat co ta vedie do tohto obchodu?
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 12 04, 2011 5:56 pm
od používateľa Coudy
Vysoké RRR, panika, krv a kúsky kože, pekne padnuté pod EMA 50, podobne ako v polke marca.
Bezpečné ETF, ale za chvíľu už budem asi out.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 12 04, 2011 5:58 pm
od používateľa Coudy
Good Bye (
-1R).
Ale aj tak to doleze na 158.

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Ut 12 04, 2011 8:02 pm
od používateľa Coudy
Ešte raz.
long OIH 154,72, stop 153,43

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 14 04, 2011 3:54 pm
od používateľa Coudy
Coudy napísal:Ešte raz.
long OIH 154,72, stop 153,43
Out 153,43 (
-1R)

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 03 06, 2011 3:37 pm
od používateľa Coudy
long SPY 130,10, stop 129,10, target 132,10

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 03 06, 2011 4:18 pm
od používateľa Coudy
add 130,68, stops 130, target 132,10
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 03 06, 2011 9:35 pm
od používateľa Coudy
Out 130,39, break-even, išlo to mojim smerom (max 131,42), ale strácalo to silu a nechcem držať cez víkend, keď je to slabé. Mal som v tom 140% účtu. V pondelok sa uvidí, či znova naskočím.

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 01 07, 2011 6:48 pm
od používateľa Coudy
small position long BGZ @ 33.47, stop 33.00, deeply oversold falling knife dead cat bounce play

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 01 07, 2011 7:43 pm
od používateľa Coudy
Coudy napísal:small position long BGZ @ 33.47, stop 33.00, deeply oversold falling knife dead cat bounce play
Ide to furt proti a tam utekám a mizím na 33,15 (
-0,7R).
Krátky proces.

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 04 08, 2011 8:29 pm
od používateľa Coudy
long OIH @ 140, no stop, no target, krv a kúsky kože

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 04 08, 2011 9:48 pm
od používateľa Coudy
nepákové ETF OIH -8,55%, uf, to sa vidí málokedy

Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Pi 05 08, 2011 2:32 pm
od používateľa Coudy
Coudy napísal:long OIH @ 140, no stop, no target, krv a kúsky kože

Out premarket @ 139,99. Uf.
Pokec neskôr. Idem to vybicyklovať.
Re: Ako investovať do akcii spoločností indexu S&P 500?
Napísané: Št 06 10, 2011 11:15 am
od používateľa Coudy
Zdá sa, že na ERX je nízky ASK v porovnaní so SPY, skúsim viacmenej zo srandy. Možno zarobím 50 USD, hehe.
300 ks short SPY @ 115.00
100 ks long ERX @ 34.00