TRHY AKTUÁLNE

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

:shock: Už len kvôli tomuto to pozriem... Iná možnosť ako .75 tam už nie je :lol: FED bude zajtra zrejme poriadne úradovať. To bude kino tento týždeň :beer:

Poznámka: pozor dnes PPI o 14:30

TGT rate 100%.jpg
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Ut 14 06, 2022 9:33 am teraz makám :)
Dobrý nápad, idem si namiešať lepidlo a lepiť ďalej dlažbu, aspoň prídem na iné myšlienky. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dnesne makrodata uplne v pohode, ziaden armagedon sa nechysta :)
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Trumpeta1978 napísal: Ut 14 06, 2022 5:13 pm dnesne makrodata uplne v pohode, ziaden armagedon sa nechysta :)
Som zvedavy ako to bude vyzerat v piatok :D
aktualne weekly rozpis:
rough.JPG
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained »
uz sa to zacina mierne zelenat :D :)
Prílohy
finviz.jpg
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Trumpeta1978 napísal: Ut 14 06, 2022 6:40 pm DanteUnchained »
uz sa to zacina mierne zelenat :D :)
ale ja tam mam weekly, ty trumpeta, tam mi ukaz zelenu, vole :lol: tam uz aj CME ocervenelo XD
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Glogol »

Trumpeta1978 napísal: Ut 14 06, 2022 5:13 pm dnesne makrodata uplne v pohode, ziaden armagedon sa nechysta :)
2020: "cim horsie tym lepsie"
2022: 'cim lepsie tym horsie"
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained, Glogol »

je tam jeden, Fedex na tyzdennom krásne svieti na zeleno :D

--
Dnes to bude pre silné nervy:

7:00 AM MBA Mortgage Applications Index 06/11 - NA -6.5%
8:30 AM Retail Sales May - 0.2% 0.9%
8:30 AM Retail Sales ex-auto May - 0.7% 0.6%
8:30 AM Import Prices May - NA 0.0%
8:30 AM Import Prices ex-oil May - NA 0.4%
8:30 AM Export Prices May - NA 0.6%
8:30 AM Export Prices ex-ag. May - NA 0.5%
8:30 AM Empire State Manufacturing Jun - 3.0 -11.6
10:00 AM Business Inventories Apr - 1.2% 2.0%
10:00 AM NAHB Housing Market Index Jun - 68 69
10:30 AM EIA Crude Oil Inventories 06/11 - NA +2.03M
2:00 PM FOMC Rate Decision Jun - 1.375% 0.875%
4:00 PM Net Long-Term TIC Flows
Prílohy
finviz2.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

jogo napísal: Ut 14 06, 2022 9:25 am
tomáš virdzek napísal: Ut 14 06, 2022 9:11 am Jogo, tu som našiel metodiku: https://www.cmegroup.com/education/demo ... lator.html
Ak si pochopil o čo tam ide, tak mi to tu prosím napíš 2-3 vetami , lebo ja to nechápem. :?

@Jogo: V úplnej skratke. Počítajú to matematickým modelom (vzorce aj príklady máš v tej metodike) z futures. Dnes nám tam čosi pribudlo :)


TGT rate actual.jpg
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa andre »

Druhá eurokrize: ECB svolala krizové zasedání na pomoc Itálii a dalším zemím

Italský státní dluh dosahuje zhruba 150 procent HDP, výnosy dluhopisů jsou pro tuto zemi naprosto zásadní, protože se od nich odvíjí dluhová služba. Výnos desetiletých státních dluhopisů Itálie vzrostl z 0,5 procenta v září loňského roku na aktuálních 4,2 procenta. Pokud se na této úrovni udrží, fiskální politika Itálie nebude udržitelná.

Itálii bude hrozit riziko platební neschopnosti, a to navzdory heroickému úsilí bojovat s makroekonomickými šoky, úsilí o primární přebytky rozpočtu a prodlužování splatnosti svého dluhu.

Doplatí na to buď Evropané, kteří budou „žít“ s inflací mnohem déle a jejich reálné příjmy se budou snižovat. Nebo slabší země eurozóny, které budou muset hledat finanční pomoc, jako v minulosti Řecko.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... mim-206094
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Glogol »

tak 75 bps. Kratkodobo asi bude strach ale z dlhodobejsieho pohladu je to urcite ok. Ozaj hrozi ze inflacia vymkne
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Joki »

Tak to preto na chviľu všetko zletelo dole a už to zasa ide hore.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Všetko v skratke...

FED.jpg
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 125 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa wladas »

Co to zas bolo 1,5h pred close? Sa nevedeli dohodnut? :D
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Keď sa pozriem čisto z grafu (NQ), bez hodnôt... technika vraví, že sa zastavili na tom gape z nedele/pondelka - tam je teraz docela dobré "horko" na tých úrovniach (prekonanie by asi definovalo na krátko U-turn a zmenu)... Po dnešných debilne interpretovateľných komentároch FED-u , som na vážkach. Na jednej strane projekcie horšie s bonusom, že sadzby pôjdu až na 3,4% a rast upravený výrazne nadol, na druhej strane optimizmus spojený z infláciou, hlavne tou jadrovou. Človek musí byť kúzelník, aby sa z toho vyznal.

Mne to príde tak, ako aj minule. Po FEDe dvihnú, prespia sa poriadne a zistia, že čo? Na čom ideme rásť trhy nahor? Aha sorry, vlastne nemáme na čom. Pre mňa short.

NQ.jpg
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Glogol »

wladas napísal: St 15 06, 2022 10:55 pm Co to zas bolo 1,5h pred close? Sa nevedeli dohodnut? :D
vacsi hike vyvazovali ukludnujuce slova powella a trh nevedel a stale nevie ci verit cislam ci peknym slovam. Dnes su uz slova doletejsie ako cisla. Dobre ze trh hrdinsky zvladol 75 bodov. Snad bude odvaha aj na dalsiu 75 nech sa inflacia cim skor ustali.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Glogol, ja osobne myslim skromne, že sa len pokúsili, a budú mať lepší rozbeh. Nadol :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Musím sa priznať, tentokrát som zaujatý :mrgreen: Mám ten short a naserú ma ak nevyjde :lol:
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Glogol »

To ja nikdy neviem co vlastne je a co este nie zapocitane v aktualnej cene, ale treba uznat ze dnesok trh zvladol excelentne. Mozno aj trh chce vyssie sadzby cim skor, mozno ma rad rozumne riesenia. A ked sa to cele zaobali do peknych slov ani to tak neboli.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

https://ako-investovat.sk/fed-dnes-zaut ... roku-1994/

Glogol: trh zrejme rieši iba to teraz, že zrejme tam dal aj nejaký optimizmus ten FED - viď koniec textu v tom článku. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: St 15 06, 2022 10:59 pm Pre mňa short.
Aj pre mňa. Ale ťažko sa trejdí. Nasdaq je dole takmer -30%. SP500 -20%. Hrať na nejaký smer je v tomto stave ťažké.

Celý FED trh započítal v poklese, ktorý začal pred týždňom pred CPI. A CPI určili, čo urobí FED. Za týždeň padol nasdaq -13%.
Takže veľa bolo v cene. Neviem či dnes nebol posledný deň na korporátne buybacky. Myslím, že do konca júna by mala byť pauza. Korporácie z vlastnými buybackmi sú najväčší účastník trhu...To je ďalšia vec v prospech poklesu do konca júna. Aj začiatok dovolenkovej sezóny. Uvidíme expiráciu opcií v piatok...či tá suma čo vraví dante spôsobí nejaké turbulencie. To neviem posúdiť, ale Witching Day zvykne byť volatilný.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jj Jugler, úplný súhlas. Len taká poznámka, keď sú dná, cítiš to aj v kostiach. Toto sú ale jak také lemry, bez bodky, bez definitívnej paniky, proste otras.

Som von z pozície, nepáči sa mi to. V noci chcem kľudne spať. Chýba mi tam poriadny retest toho gapu a aj zopár iných vecí. Navyše ma fakt irituje ten U turn obrazec + na vysokých TF mám divergy do longu. Toto nedáva logiku, chcem byť mimo. Pravdepodobne to nejak skorigujú ešte nahor, postavia nejaký pattern a šupnú to tam, kde to patrí znova. Ale to zrejme nebude dnes v noci.

EDIT: nech sa na mňa nikto nehnevá, ale mne to príde fakt tak, že toto bude dlhotrvajúca vec nadol...

Ranný update:
tomáš virdzek napísal: St 15 06, 2022 10:59 pm
Mne to príde tak, ako aj minule. Po FEDe dvihnú, prespia sa poriadne a zistia, že čo? Na čom ideme rásť trhy nahor? Aha sorry, vlastne nemáme na čom. Pre mňa short.
Nech nerobím nový post, napíšem to sem. V noci ešte raz vyrástli a opäť ich zrazila tá úroveň gapu. To už beriem ako retest, aj keď som myslel, že to dajú ešte vyššie. Ráno som vzal short nazad. :) Rozmýšľal som nad tým čo predvádzajú, mám teraz robotu, ale keď sa z nej vyhádžem, poobede sem hodím jeden technický graf.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Št 16 06, 2022 12:24 am Nech nerobím nový post, napíšem to sem. V noci ešte raz vyrástli a opäť ich zrazila tá úroveň gapu. To už beriem ako retest, aj keď som myslel, že to dajú ešte vyššie. Ráno som vzal short nazad. :) Rozmýšľal som nad tým čo predvádzajú, mám teraz robotu, ale keď sa z nej vyhádžem, poobede sem hodím jeden technický graf.
U-turn ti znova vyšiel. :palec_hore:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dnes to tipujem na vela cervenej
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No tak ja tipnem naopak, pretoze trhy su nevypocitatelne :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

hmm
Prílohy
finviz.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

SP500 odrážala tá tenká hranica, akýsi support. Dnes dochádza k jeho brejku nadol a ak si všimnete v tom grafe (lepšie to vidno v tom grafe Weekly - ten spodný), má to akési lomenie. Z toho mi vyplýva, že ten prepad by sa po brejku toho tenkého klesajúceho "supportu", mohol konečne spustiť a zrýchliť. Teda tipujem, že tie prepady teraz umocnia a zrýchlia, čo by sedelo aj s VIXom, ktorý by konečne vystrelil nad ten svoj rezistance v okolí 32-35. Nemám čarovnú guľu a uvidíme, čo naozaj predvedú, ale toto mi dáva momentálne logiku.

SP500_D.jpg

SP500_W.jpg

vix.jpg


EDIT: DJIA futures pod 30.000 🥳 Spomíname? https://ako-investovat.sk/najstarsi-akc ... 000-bodov/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Spravil som si jeden graf, ako to vyzerá... Do včera zápas FED vs CPI vyzeral takto... Ten rozdiel je des od finančnej krízy, hlavne teraz. To je doslova ako nožnice :shock: A správny postreh, v minulosti FED bojoval s infláciou tak, že keď rástla, sadzby boli vyššie ako inflácia :mrgreen: Teda až do finančnej krízy...

Nie som expert na makroekonomiku, ale ak je prioritou FED-u podľa jeho slov na teraz inflácia aj na úkor zamestnanosti a rastu, tak sa pýtam, ako ju chce takto skrotiť... Svojimi výpočtami v predikciách, že by mala rapídne klesnúť? Má FED čarovnú guľu snáď? Však ešte x mesiacov dozadu tvrdili, že je to len dočasné aj s ECB. To by museli inak začať zvyšovať sadzby... :roll:

Monetárna politika centrálnych bánk, by mala byť aspoň podľa toho, čo viem, plne autonómna a sledovať len svoje ciele. Mám taký pocit, že finančnou krízou sa ale zmenilo jej smerovanie úplne a kým v US zrazu zachraňovala súkromný sektor a kapitál (nezodpovedným firmám), v EU hneď potom zachraňovala prdel krajinám, ktoré sú nezodpovednými členmi. "Too big to fail"... Tak aby sme na takomto smerovaní zrazu nerachli všetci :mesec:

fed inflation fight.jpg
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

tomáš virdzek napísal: Št 16 06, 2022 8:16 pm Tak aby sme na takomto smerovaní zrazu nerachli všetci :mesec:


fed inflation fight.jpg
Privatize profits, socialize loss.

na 100% si to zlizne bezny obcan a cokolvek bude potrebne pre dolezitych "nasich ludi" sa spravi - bailout, dan zo vzduchu, whatever.

A ti ktorym uz teraz nabehaju vrasky zo SPX na urovni 3600, buckle the f*** up, toto este nie je ani predjedlo.
Naposledy upravil/-a DanteUnchained v Št 16 06, 2022 11:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Myk »

Možná to tu už bylo, ale asi neuškodí se na to podívat znovu:
Az_vas_napadne_kupovat_indexy.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ty sa mi začínaš Dante páčiť s tým pesimizmom :lol: Mne tu hádam všetko tiež indikuje riaden poprask. Teda z toho, čo pozerám / pozorujem dlhodobo a viem si nejak sám prerátať. Trochu ma ale prekvapuje aj tá Tvoja viera v GME, veď to je tiež len taká bublina, jak poď ma... Či si fakt myslíš, že takýto exemplár môže prežiť? Štát v štáte sa dá dlhodobo udržať? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

tomáš virdzek napísal: Št 16 06, 2022 11:01 pm Ty sa mi začínaš Dante páčiť s tým pesimizmom :lol: Mne tu hádam všetko tiež indikuje riaden poprask. Teda z toho, čo pozerám / pozorujem dlhodobo a viem si nejak sám prerátať. Trochu ma ale prekvapuje aj tá Tvoja viera v GME, veď to je tiež len taká bublina, jak poď ma... Či si fakt myslíš, že takýto exemplár môže prežiť? Štát v štáte sa dá dlhodobo udržať? :mrgreen:
To nie je pesimizmus, mam oci a vidim to co ini vidiet nechcu :D

ano GME DD nikto nevyvratil, bude squeeze (co by som nenazval bublinou - ani VW squeeze nebola bublina) a aj fundamentalne GME je hodnoteny na viac ako je aktualna cena, len MSM komentuju len negativne dianie ako napr. naposledy profit a cash flow. Pri inflacii je cash firme na 2 veci, vtedy sa najviac oplati investovat alebo kupit nazad cast svojich akcii.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

DanteUnchained napísal: Št 16 06, 2022 11:20 pm To nie je pesimizmus, mam oci a vidim to co ini vidiet nechcu :D

ano GME DD nikto nevyvratil, bude squeeze (co by som nenazval bublinou - ani VW squeeze nebola bublina) a aj fundamentalne GME je hodnoteny na viac ako je aktualna cena, len MSM komentuju len negativne dianie ako napr. naposledy profit a cash flow. Pri inflacii je cash firme na 2 veci, vtedy sa najviac oplati investovat alebo kupit nazad cast svojich akcii.
Nechcú vidieť, alebo jednoduchšie :) ešte nezažili, zrejme máš teda kopu skúseností a nie si na trhu 3 roky :)

K tomu VW. Mne to vychádza ako bublina tiež, aj keď to nazvem "squeeze". Môžem to nazvať akokoľvek, je to proste price extrem a anomália.

vw.jpg
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Myk napísal: Št 16 06, 2022 10:56 pm Možná to tu už bylo, ale asi neuškodí se na to podívat znovu:Az_vas_napadne_kupovat_indexy.jpg
:like:
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Myk napísal: Št 16 06, 2022 10:56 pm Možná to tu už bylo, ale asi neuškodí se na to podívat znovu:Az_vas_napadne_kupovat_indexy.jpg
Pekne.
Obecne muzeme ale aplikovat:

"past performance is not indicative of future results"

a nebo naopak

"the four most dangerous words in investing are, it's different this time."

Tak si vyberte :D, nam sedlakum nezbyva nez DCA.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak je na stole, tak to je pohoda, horsie bude, ak je na platni, ktoru niekto zabudol vypnut..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Stock market's fall has wiped out $3 trillion in retirement savings this year

https://www.cbsnews.com/news/stocks-dro ... lion-2022/
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Št 16 06, 2022 11:01 pm Ty sa mi začínaš Dante páčiť s tým pesimizmom :lol: Mne tu hádam všetko tiež indikuje riaden poprask. Teda z toho, čo pozerám / pozorujem dlhodobo a viem si nejak sám prerátať.
Ja to tiež vidím na riadny poprask, ale to som videl aj v 2003 aj 2009 aj 2020 roku a nevyužil som tie poklesy naplno. A nevidel som to zle len ja, ale všetci.
Preto teraz, napriek svojim pocitom, pravidelne nakupujem DCA, nakupujem aj inú stratégiu, ale už ju asi obmedzím, lebo je nastavená na hlboké prudké prepady a nie toto pomalé klesanie. ďalšia stratégia je už v režime close-only, teda postupne zatváram pozície na nákupnej cene.
Tradingujem každé dno až do 100% zainvestovanosti a držím USD. Zatiaľ je to ok, DD mam 5%. Aj ten vznikol, keď som to prehnal s tradingom a šiel som na zainvestovanosť až 200%, chcel som poberať nie len predčasný dôchodok z burzy, ale aj normálny plat z burzy.

Na druhú stranu som si pozeral grafy z rokov 2003-2007, kde index stúpal napriek rastúcej FED sadzbe. Preto som očakával nové ALL-time high, ale teraz FED dvíha úroky o 0.75% a vtedy dvíhal len o 0.25%. Takže asi tak skoro all-time high nebude, ale nevadí. Ak index klesne 50% a moje úspory 10-15%, tak budem spokojný. Ale dalšie dno si nedám utiecť, lebo straty pri jeho chytaní sú zatiaľ podstatne menšie, ako inflácia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Jogo: správne uvažovanie. :like:

Hľadanie presného dna a hlavne na investing je veľmi riskantné. DCA je síce konzervatívnejší spôsob, ale iste Ti nič nemôže utiecť. Pri správnom použití je to výborná stratégia a určite by som ju odporúčal robiť tak ako opisuješ všetkým, ktorí nechcú špekulovať. Časovanie trhu má v sebe špekulatívny kontext a ako vieme, špekulácia môže nielen vyjsť, ale aj nevyjsť.

Páči sa mi, že Adam začal opäť DCA na bitcoin (aj keď ja by som do BTC nešiel), páči sa mi ako v minulosti odprezentoval, že to vie byť veľmi silná a účinná stratégia aj na tak extrémne riskantný nástroj. :)

Edit: Pri väčšom poklese proste DCA zapnúť na vybraný podklad a už len disciplinovane držať stratégiu, dokupovať a čakať. Jednoduché, bezpečnejšie, funkčné. V jednoduchosti je sila :beer:

Ešte jedna vec, aby som nezakladal nový post, dám to sem.
tomáš virdzek napísal: Št 16 06, 2022 4:53 pm SP500 odrážala tá tenká hranica, akýsi support. Dnes dochádza k jeho brejku nadol a ak si všimnete v tom grafe (lepšie to vidno v tom grafe Weekly - ten spodný), má to akési lomenie. Z toho mi vyplýva, že ten prepad by sa po brejku toho tenkého klesajúceho "supportu", mohol konečne spustiť a zrýchliť. Teda tipujem, že tie prepady teraz umocnia a zrýchlia, čo by sedelo aj s VIXom, ktorý by konečne vystrelil nad ten svoj rezistance v okolí 32-35. Nemám čarovnú guľu a uvidíme, čo naozaj predvedú, ale toto mi dáva momentálne logiku.
No a dnes tú tenkú hranicu testujeme zasa naopak = zospodu. Som zvedavý, ktorá strana = či býci, či medvedi, to nakoniec zvládnu lepšie :)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa glengoolie »

Co sa stane s trhmi pravdepodobne je to, ze pride velky pad a potom si trhy budu mysleit ze FED uvolni uroky pretoze sa bude chciet vyhnut recesii. Lenze recesii sa USA nevyhne tak ci onak a FED nepovoli s urokmi a to polozi trhy este nizsie nez predtym. A vtedy treba nakupit. Takze sa netreba ponahlat a treba vyckavat. Taktiez sa rata ze FED bude agresivensji a tento rok skonci s urokmi nad 4%.
for the best of times
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"