TRHY AKTUÁLNE

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ono je to vsetko relativne, ja som spravil 10X rok co rok co som zacal trejdit.. 1000% rocne.. velmi jednoduche a garantujem, ze to zvladne ktokolvek..
z 1 USD som spravil 10 USD
a o rok som to zopakoval..


Ktorykolvek milionar ma dlhodobo navrch co sa % tyka.. SXR8 som kupil blizko ATH, teraz ho mam v pluse.. QDVE to iste..
Ktorykolvek dochodca (resp nemajetny) nema sancu dobehnut inflaciu, byvanie najomne energie...

Inflacia milionara trapi kratkodobo.. Aj ked samozrejme aj toto sa moze zmenit, no z historie to inak nevyzera, pricom z historie je pomerne jasne, ze noznice medzi nemajetnymi a milionarmi sa otvaraju..

Skor to bude o tom, ako si milionar vie ten majetok chranit, to je jasne.. Nemajetny ak ma 1 EUR, tak moze prist len o 1EUR, -100% ho jednoducho nezaboli, kto ma 100M tak -1% ho zaboli milion krat viac.. Ak niekto nic nema, nemusi vynakladat ziadne usilie o jeho ochranu, obranu. Ale z toho sa nemajetny "nenaje", i ked je pomerne zaujimave, ze dnes sa zacina nemajetny mat celkom dobre, ak sa vie v socialnom systeme hybat a "staci mu malo" (tam dochodcov neratam) - ale to uz patri skor do politiky...
Prílohy
bill net worth.png
Odoslané z počítača
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Croven »

iceberg8 napísal: Ut 11 04, 2023 10:33 pm Ono je to vsetko relativne, ja som spravil 10X rok co rok co som zacal trejdit.. 1000% rocne.. velmi jednoduche a garantujem, ze to zvladne ktokolvek..
z 1 USD som spravil 10 USD
a o rok som to zopakoval..
Daj mi návod prosím Ťa ako spraviť aspoň 30% ročne, lebo dlhšie už rozmýšlam, že by som skúsil trading od nejakej malej sumy napr 100€
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Tyzdnovy vyhlad trhov (11.04.- 14.04.)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
- V zámoří se čeká propad inflace
- Banky odstartují novou výsledkovou sezónu
- Spekulace o obří akvizici v ropném sektoru
- OČEKÁVANÁ DATA A UDÁLOSTI
Prílohy
Tydenni vyhled 230411.pdf
(230.89 KiB) 34 stiahnutia
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

"Vzhľadom na ich hodnotenie potenciálnych ekonomických účinkov nedávneho vývoja v bankovom sektore, pracovníci Fedu teraz vidia „miernu recesiu, ktorá sa začne koncom tohto roka s oživením počas nasledujúcich dvoch rokov“.

https://www.marketwatch.com/story/fed-o ... =home-page

odhady sadzieb nezmenene D/D

https://www.cmegroup.com/markets/intere ... -tool.html
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Podľa mňa ešte dnes padnú ako hruška. Síce stoja na supportoch, ale majú ešte hodinu do close. Ak to neurobia za tú hodinu, majú celú noc.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dnesne makrodata boli fajn.
MBA Mortgage Applications Index 04/08 5.3% NA -4.1%
CPI Mar 0.1% 0.3% 0.4%
Core CPI Mar 0.4% 0.4% 0.5%
Takze strasenie hyperinflaciou je uplne mimo. :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Trumpeta: pre ten trh dnes nešlo o infla, to už má každý u prdele.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Croven napísal: St 12 04, 2023 7:32 am
iceberg8 napísal: Ut 11 04, 2023 10:33 pm Ono je to vsetko relativne, ja som spravil 10X rok co rok co som zacal trejdit.. 1000% rocne.. velmi jednoduche a garantujem, ze to zvladne ktokolvek..
z 1 USD som spravil 10 USD
a o rok som to zopakoval..
Daj mi návod prosím Ťa ako spraviť aspoň 30% ročne, lebo dlhšie už rozmýšlam, že by som skúsil trading od nejakej malej sumy napr 100€
Vtip je v malych sumach, a v mojom konkretnom priklade islo poker, nie akciove trhy. Islo mi o to poukazat na nie az taku zmyselnost pocitat inflaciu u nemajetneho a zaroven milionara, kedze znacne zalezi aj na velkosti kapitalu, ktory treba obraciat..
Snad nikoho tento moj offtopic nepohorsil...
Odoslané z počítača
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Peter222 »

tomáš virdzek napísal: St 12 04, 2023 8:36 pm "Vzhľadom na ich hodnotenie potenciálnych ekonomických účinkov nedávneho vývoja v bankovom sektore, pracovníci Fedu teraz vidia „miernu recesiu, ktorá sa začne koncom tohto roka s oživením počas nasledujúcich dvoch rokov“.

https://www.marketwatch.com/story/fed-o ... =home-page

odhady sadzieb nezmenene D/D

https://www.cmegroup.com/markets/intere ... -tool.html
To máš tak, keď "bohovia" monetárnej politiky vo Fede reagujú na "aktuálne" (v skutočnosti oneskorené dáta). Veď tí machri nezachytili ani ten rast inflácie z 2021, na ktorý akože teraz reagujú :lol: O nejakých problémoch v US bankovom sektore ani nehovoriac. A rovnako to bude aj v prípade recesie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Peter: čo na to povedať :) Najskôr žiadna inflácia, potom žiadna recesia. Trh je plný očakávaní a dnes podliezli tie supporty, čo tam mali, som zvedavý aký výprask tomu Fedu dajú :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Dnesne Ppi / core ppi krasne data
https://finviz.com/calendar.ashx
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Aj včerajšie dáta boli super. Nechce sa mi ale veriť, že na tom rastú. Môžem sa samozrejme mýliť úplne a včera to bolo najskôr UP kvôli CPI, potom strach čo povedia hlavy z FED-u večer... Každopádne dnes zelený trh ako na "powell" :mrgreen: S recesiou v outlooku, miernou :roll:

PS: a v "ideálnych" podmienkach na predikcie, kde sa FED za posledné roky nesekol nikdy, všakže :)

PS2: technicky prehadzujú formácie na UP, zajtra to pokreslím...

PS3: Gratulujem Martinovi7 k jeho obchodu TQQQ. To má parádičku, ešte trafenú na dne. :potlesk:
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

SP500 klesol 19.4% v roku 2022 s dividendami 18.1

Existuje vsak index, kde sa vynos SP500 nepocita ako kapitalovo vazeny, ale aritmeticky vazeny ako bezny ucet. Taky index ma napriklad Dish Network, ktory mal lepsi vynos ako kapitalovo vazeny o 7 percent.

V SP500 indexe zhruba polovica akcii prekonala vynos indexu. Inymi slovami, keby sme investovali nahodne, vybrane akcie by dopadli lepsie ako index.

To je z clanku, ktory je spoplatneny, ale ak mi niekto posle mejlovu adresu pre potrebu nasho fora na sukromnu spravu, mozem clanok poslat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Rastú obavy, že ďalším pádom by mohol byť európsky sektor komerčných nehnuteľností

"V súvislosti so zdravím európskeho trhu komerčných nehnuteľností narastajú obavy, pričom niektorí investori sa pýtajú, či by to mohol byť ďalší sektor, ktorý by implodoval.

Po marcových bankových krízach sa objavili obavy z takzvanej doom loop, v ktorej by potenciálny bankový run mohol spustiť pokles v sektore nehnuteľností.

Európske fondy investované priamo do nehnuteľností zaznamenali vo februári podľa údajov Morningstar Direct odliv vo výške 172 miliónov libier (215,4 milióna USD). Niektorí analytici teraz vidia, že akcie nehnuteľností do budúceho roka klesnú o 20 až 40 %."


https://www.cnbc.com/2023/04/14/fears-m ... -blow.html
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Tyzdnovy vyhlad trhov (17.04.- 21.04.)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
- Bankovní sektor jako destilát finančních trhů
- Amerika i Evropa dodají nové indexy aktivity
- Postoje centrálních bankéřů dál v centru pozornosti
- OČEKÁVANÁ DATA A UDÁLOSTI
Prílohy
Tydenni vyhled 230417.pdf
(260.82 KiB) 21 stiahnutia
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

tomáš virdzek napísal: Pi 14 04, 2023 5:49 pm Rastú obavy, že ďalším pádom by mohol byť európsky sektor komerčných nehnuteľností

"V súvislosti so zdravím európskeho trhu komerčných nehnuteľností narastajú obavy, pričom niektorí investori sa pýtajú, či by to mohol byť ďalší sektor, ktorý by implodoval.

Po marcových bankových krízach sa objavili obavy z takzvanej doom loop, v ktorej by potenciálny bankový run mohol spustiť pokles v sektore nehnuteľností.

Európske fondy investované priamo do nehnuteľností zaznamenali vo februári podľa údajov Morningstar Direct odliv vo výške 172 miliónov libier (215,4 milióna USD). Niektorí analytici teraz vidia, že akcie nehnuteľností do budúceho roka klesnú o 20 až 40 %."


https://www.cnbc.com/2023/04/14/fears-m ... -blow.html
Zaujimave, ze urcite media a jednotlivci predvidaju zlu buducnost pre Europu, ale svoju realnu pritomnost sa snazia vysvetlit slovami "vsak bude dobre", alebo "horsie to uz nemoze byt". Jednotlivci sa tiez utesuju, ze bude lepsie i ked v sucasnosti stracaju. Realne straty porovnavaju s vysnivanou buducnostou.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa mikr »

mikr napísal: Št 16 03, 2023 10:00 am Tak jak ??
spy 3.png
ssssss.png
Dá se považovat, že signál H&S nám vyšel dokonale
Snímek obrazovky 2023-04-19 192145.png
:vinko: :vinko: :vinko:
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Tyzdnovy vyhlad trhov (24.04.- 28.04.)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
- Nadešel čas pro Big Tech
- Dozvíme se výkon hlavních ekonomik v 1Q
- V Kongresu se má hlasovat o dluhovém stropu
- OČEKÁVANÁ DATA A UDÁLOSTI
Prílohy
Tydenni vyhled 230424.pdf
(305.31 KiB) 25 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Akcie sa už niekoľko seáns pohybovali v úzkom obchodnom pásme, kým dnes konečne zaznamenali výrazný pohyb. Všetky hlavné indexy zaznamenali slušné straty napriek tomu, že približne 75 % spoločností, ktoré od včerajšieho uzavretia zverejnili štvrťročné výsledky, prekonalo očakávania týkajúce sa zisku.

Obavy z rastu boli dnes hnacím motorom cenovej akcie po neuspokojivých výsledkoch First Republic Bank, ktoré zahŕňali 40 % pokles vkladov a neuspokojivé prognózy spoločnosti UPS .

Správa o hospodárskych výsledkoch FRC obnovila pretrvávajúce obavy z toho, že banky budú čeliť vyšším nákladom na vklady a prísnejším úverovým štandardom, čo by obmedzilo vyhliadky hospodárskeho rastu. Nálada okolo FRC sa ďalej zhoršila po správe Barron's, že tím majetkových poradcov spravujúci aktíva v hodnote 13 miliárd USD údajne opúšťa banku, a po správe agentúry Bloomberg, že First Republic zvažuje predaj aktív. Akcie boli počas dnešnej seansy zastavené pre volatilitu, ale po opätovnom otvorení čelili pokračujúcemu predajnému tlaku a skončili v blízkosti svojich minimálnych hodnôt pre túto seansu.

Ostatné bankové akcie sa obchodovali nadol v súlade s FRC, čo viedlo k strate 4,2 % v ETF SPDR S&P Regional Banking (KRE).

K obavám zo spomalenia rastu prispela správa o výsledkoch spoločnosti UPS po tom, ako spoločnosť znížila výhľad tržieb na rok 23 z dôvodu makroekonomických podmienok a "zmien v správaní spotrebiteľov". V súvislosti s tým bol aprílový index spotrebiteľskej dôvery slabší, než sa očakávalo, na úrovni 101,3 (konsenzus 104,1), pod tlakom poklesu indexu očakávaní.

Uvedené katalyzátory vykompenzovali akúkoľvek silu ostatných spoločností, ktoré od včerajšej uzávierky vykázali zisk. Konkrétne spoločnosti Verizon (VZ), PepsiCo (PEP ) a Kimberly Clark (KMB ), ktoré sú súčasťou Dow, zaznamenali zisky, keď investori spracovali ich štvrťročné výsledky.

Spoločnosť McDonald's (MCD ), ktorá zverejnila pôsobivé výsledky, napriek tomu uzavrela s poklesom v dôsledku reakcie na predaj správ. Ďalšia zložka Dow Inc (DOW ) čelila predajnému tlaku po zverejnení výsledkov za 1. štvrťrok, ktoré sa vyznačovali 11 % poklesom objemu.

Index S&P 500 dnes uzavrel pod úrovňou 4 100 a skončil na svojom minimu za celú seansu, pričom všetkých 11 sektorov bolo v červených číslach. Na čele boli defenzívne orientované sektory verejných služieb (-0,1 %) a spotrebného tovaru (-0,1 %), zatiaľ čo niektoré cyklické sektory - materiály (-2,2 %), spotrebný priemysel (-2,1 %) a energetika (-1,8 %) - patrili k najhorším. Sektor informačných technológií (-2,1 %) bol dnes ďalším z top zaostávajúcich sektorov.

Cenová akcia na trhu s dlhopismi bola ďalším prejavom obáv z rastu. Výnos 2-ročných dlhopisov klesol o 18 bázických bodov na 3,95 % a výnos 10-ročných dlhopisov klesol o 12 bázických bodov na 3,40 %.

Nasdaq Composite: OD ZAČIATKU ROKA +12,7 %.
S&P 500: +6,1 % YTD
Priemyselný priemer Dow Jones: +1,2 % YTD
S&P Midcap 400: +0,9 % YTD
Russell 2000: -0,9 % YTD
Prehľad dnešných hospodárskych údajov:

Index cien bývania FHFA vzrástol vo februári o 0,5 % z revidovaných 0,1 % v januári (z 0,2 %)
Index cien domov S&P Case-Shiller vo februári klesol na 0,4 % (konsenzus 0,0 %) z revidovaných 2,6 % v januári (z 2,5 %)
Predaj nových domov sa v marci medzimesačne zvýšil o 9,6 % na sezónne upravenú ročnú mieru 683 000 jednotiek (konsenzus 630 000) z nadol revidovaných 623 000 (z 640 000) vo februári. Na medziročnej báze sa predaj nových domov znížil o 3,4 %.
Kľúčovým poznatkom zo správy je, že aktivite predaja nových domov pomáha obmedzená ponuka existujúcich domov na predaj, hoci problémy s cenovou dostupnosťou v súvislosti s vyššími cenami a vyššími sadzbami hypotekárnych úverov stále bránia silnejšej aktivite predaja nových domov.

Index spotrebiteľskej dôvery Conference Board za apríl klesol na 101,3 bodu (konsenzus 104,1 bodu) z nadol revidovanej hodnoty 104,0 bodu (zo 104,2 bodu) v marci. V rovnakom období pred rokom bol index na úrovni 108,6.
Kľúčovým poznatkom zo správy je, že spotrebitelia boli pesimistickejší, pokiaľ ide o výhľad podnikateľských podmienok a trhu práce, čo sa prejavilo v ďalšej hodnote indexu očakávaní pod 80,0 (13. hodnota z posledných 14 mesiacov). Úroveň pod 80,0 je podľa Conference Board úrovňou, ktorá sa spája s recesiou v najbližšom roku.

Pred zajtrajším otvorením trhov patria k významným spoločnostiam, ktoré oznamujú výsledky, Humana (HUM), Boeing (BA), Automatic Data (ADP), Teck Resources (TECK), Norfolk Southern (NSC), Old Dominion (ODFL), Thermo Fisher (TMO), Boston Scientific (BSX), Amphenol (APH), American Tower (AMT), Hilton (HLT) a Teledyne Tech (TDY).

V stredu sa účastníci trhu dočkajú nasledujúcich hospodárskych údajov:

7:00 ET: Týždenný hypotekárny index MBA (predchádzajúci -8,8 %)
8:30 ET: USD (konsenzus 0,7 %; predchádzajúci -1,0 %), marcové objednávky dlhodobej spotreby bez dopravy (konsenzus -0,1 %; predchádzajúci 0,0 %), marcový predbežný deficit obchodu s tovarom (predchádzajúci -91,6 mld. USD), marcové predbežné maloobchodné zásoby (predchádzajúci 0,8 %) a marcové predbežné veľkoobchodné zásoby (predchádzajúci 0,2 %)
10:30 : Týždenné zásoby ropy (predchádzajúce -4,58 mil.)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

S&P 500: +6,1 % YTD. Index dobehol stav pred dvomi rokmi (ak neberieme do uvahy inflaciu). :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Peter222 »

• Nákaze po pádu banky Silicon Valley se sice podařilo předejít, ale globální akciové trhy tento pád zasáhl. Zpřísňování měnové politiky odkrývá slabinyi bankovního sektoru, což povede k dalšímu zpřísňování finančních podmínek a tím pádem k dřívejšímu a výraznějšímu zásahu reálné ekonomiky. Domníváme se, že míra monetárního utahování, které Fed a ECB doposud prováděly, již stačí k tomu, aby došlo k tvrdému přistání. Další zvyšování sazeb, i když je možná považováno za nezbytné k omezení inflace, by mohlo ekonomické problémy dále prohloubit.

• Další na řadě" by mohl být americký trh komerčních nemovitostí, který trápí vysoká míra neobsazenosti kancelářských prostor a minimální růst nájemného. Hlavní obavou trhu je ”negativní smyčka", kdy by obavy o zdraví bank způsobily odliv vkladů a přiměly banky ke svolávání nemovitostních úvěrů ve snaze získat hotovost. Očekávali bychom však, že případný diskont oproti srovnatelným evropským společnostem bude omezený, protože je zde podstatně méně volných nemovitostí a více nájemních smluv vázaných na inflaci.

• Celkově zůstáváme u globálních akcií opatrní. Očekáváme zvyšující se volatilitu ruku v ruce s tím, jak v nadcházejících měsících vzroste tlak na výsledovky firem, jejichž náklady na pracovní sílu a financování půjdou nahoru a zhorší se další cyklické ukazatele. Americké akcie se budou i nadále obchodovat v prostředí vysoké volatility kvůli nadále přísné měnové politice. Zisková očekávání se začínají snižovat a v budoucnu pravděpodobně dojde ke snížení ziskových výhledů u více společností. Navzdory nedávným událostem si Evropa v letošním roce zatím vedla lépe než USA, a to při nižším výchozím ocenění. Zpřísnění finančních podmínek však bude zároveň tlačit na očekávané budoucí zisky.

• Asie se ve srovnání se Západem nachází v jiném bodě hospodářského cyklu, přičemž opětovné otevření Číny představuje pro akcie v rámci širšího trhu významný impuls. Regionální zisky pro rok 2023 zůstávají ve srovnání s globálními trhy slušné. Oživení spotřeby v Číně by mělo pokračovat v první polovině roku, podporované úsporami a potenciálním uvolněním měnové/fiskální politiky. V další fázi oživení pravděpodobně převáží rostoucí korporátní zisky nad nízkým oceněním jako hlavní hnací motor. Po nedávných zákrocích regulátorů prokazuje shovívavost Pekingu k soukromému sektoru plán rozdělení společnosti Alibaba, který je k akcionářům relativně vstřícný.

https://www.fidelity.cz/static/czech-re ... 6Pq4IbnBnk
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa stary gambler »

90% titulov co mam v mojom wachliste su v cervenych cislach titul EPNh v dolaroch alebo EOPP v euroach-to same dokonca ze den minus 25%, zlaaty obchod s nehnutelnostami- tam -25% vidite za rok-dva /,a mate istotu, ze po nom bude nasledovat 5 rocny narast na baze 15% p.a..a nie za jeden den. /drzim pozicie v objeme cca 70 k euro, v hlbokej strate-4-24% neuvolnujem dalsie financie a menim sa s tradera na pozicneho tradera,moje presvedcenie, ze z toho vytriblijem z cistym stitom dost hlboko pokleslo, ale nevzdavam sa, pravidelne reporty na stvrrocnej baze budem priklaldat, aby som odradil , alebo dal cestu inym., pokial neskusite real neuverite.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

vydriblujes, len to bude chciet cas.. alebo predaj a nakup lepsich akcii..
ja mam tiez tak, cca -27% celeho portfolia, blbe nakupy, prilis blizko k ATH, ak by so ich kupil blizsie k ATL, mohlo to byt mozno aj nepatrny plus..
tiez niekedy neviem ci sa mam smiat, alebo plakat :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

inflacia v Usa jednoznacne dlhodobo klesa
https://ycharts.com/indicators/us_inflation_rate
takze Fed nebude mat dovod preco uroky dalej navysovat. Ako investor velmi neriesim kolko percent mam kedy portfolio v minuse, podstatne je ze chodia dividendy a ked raz zacne Fed uroky postupne znizovat tak trhy pojdu zase hore a vsetko doženú a predoženú :)
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 306
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 56 times
Been thanked: 65 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Truncus »

Takže v USA padá ďalšia banka.


https://www.marketwatch.com/investing/s ... rch_symbol

Kto kúpi "lacnú" akciu, čo stratila nad 90 % hodnoty len v tomto roku ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hlavné európske indexy sa obchodujú prevažne na nižšej úrovni. Prieskum Európskej centrálnej banky o úveroch za 1. štvrťrok ukázal, že viac ako 25 % bánk eurozóny sprísnilo úverové štandardy pre podniky, zatiaľ čo takmer 40 % bánk zaznamenalo klesajúci dopyt po úveroch zo strany podnikov. Banka HSBC prekonala očakávania za 1. štvrťrok a potvrdila svoj výhľad na rok 23, zatiaľ čo spoločnosť BP vykázala lepšie ako očakávané výsledky a oznámila spätný odkup akcií v hodnote 1,75 mld.

Z ekonomických údajov:
Aprílový index PMI vo výrobnom sektore eurozóny 45,8 (očakávaných 45,5; naposledy 47,3).
Úvery súkromnému sektoru v marci 2,9 % r/r (očakávaných 3,2 %; naposledy 3,2 %) a úvery nefinančným subjektom 5,2 % r/r (očakávaných 5,8 %; naposledy 5,7 %).
Aprílový index spotrebiteľských cien 0,7 % m/m (očakávaných 0,9 %; naposledy 0,9 %); 7,0 % r/r podľa očakávania (naposledy 6,9 %). Aprílový jadrový CPI 1,0 % m/m (očakávaných 1,1 %; naposledy 1,3 %); 5,6 % r/r (očakávaných 5,7 %; naposledy 5,7 %).
Nemecké marcové maloobchodné tržby -2,4 % m/m (očakávaných 0,4 %; naposledy -0,3 %); -8,6 % r/r (očakávaných -6,1 %; naposledy -7,1 %).
Aprílový PMI vo výrobnom sektore 44,5 (očakávaných 44,0; naposledy 44,7)
Aprílový britský index spotrebiteľských cien Nationwide HPI 0,5 % m/m (očakávaných -0,4 %; naposledy -0,7 %); -2,7 % r/r (očakávaných -3,6 %; naposledy -3,1 %). Aprílový PMI vo výrobnom sektore 47,8 (očakávaných 46,6; naposledy 47,9)
Francúzsky aprílový PMI vo výrobnom sektore 45,6 (očakávaných 45,5; naposledy 47,3).
Aprílový PMI výrobného sektora Talianska 46,8 (očakávaná hodnota 49,0; naposledy 51,1). Marcový prebytok obchodnej bilancie mimo EÚ 8,45 mld. eur (naposledy prebytok 4,00 mld. eur). Marcový PPI -1,5 % m/m (očakávaných -4,6 %; naposledy -1,0 %); 3,8 % r/r (očakávaných 1,8 %; naposledy 9,6 %). Apríl CPI 0,5 % m/m (očakávaných 0,3 %; naposledy -0,4 %); 8,3 % r/r (očakávaných 8,2 %; naposledy 7,6 %).
Švajčiarska spotrebiteľská klíma SECO za 2. kvartál -13 (naposledy -9) a aprílový PMI procure.ch 45,3 (naposledy 47,0).
Španielsky aprílový PMI vo výrobnom sektore 49,0 podľa očakávania (naposledy 51,3)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Peter222 »

Robustný biznis model US regionálnych bánk v praxi, dnes iba slabých -7% :D
Prílohy
KRE.PNG
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Poludňajšie zhrnutie akciového trhu

Obavy z rastu sú dnes hnacím motorom cenovej akcie spolu s nečakane veľkým prepadom bankových akcií bez správ.

PacWest (PACW 6,63, -2,44, -26,9 %) a Western Alliance (WAL 29,00, -7,45, -20,4 %) patria k najväčším porazeným v oblasti regionálnych bánk, avšak aj väčšie banky, ktoré boli považované za potenciálne profitujúce z poklesu v odvetví regionálnych bánk, ako JPMorgan Chase (JPM 138,77, -2,42, -1,7 %) a Bank of America (BAC 27,89, -1,14, -4,0 %), dnes nedosahujú výkonnosť širšieho trhu. Silné výpredaje sú pravdepodobne spôsobené obavami o stav súvah a obavami zo širšieho spomalenia hospodárskeho rastu, ktoré ovplyvňujú vyhliadky na zisk.

Obavy zo spomalenia dnes ráno podnietili niektoré aprílové údaje PMI vo výrobe z eurozóny, ktoré boli slabšie ako v marci, správa JOLTs - Správa o voľných pracovných miestach za marec, ktorá ukázala, že počet voľných pracovných miest sa znížil na 9,590 milióna z 9,974 milióna vo februári, a 0,6 % pokles objednávok kapitálových tovarov okrem lietadiel za marec.

Obavy z globálneho rastu sa prejavili aj v klesajúcich cenách komodít. Futures na ropu WTI klesli o 4,9 % na 71,95 USD za barel a futures na meď o 1,9 % na 3,86 USD za libru.

Prudký pokles cien ropy prispel k slabšej výkonnosti energetického sektora v indexe S&P 500 (-4,8 %), ktorý je s veľkým odstupom pochovaný na poslednom mieste. Nie je prekvapením, že ďalším top zaostávačom je dnes sektor financií (-2,9 %).

Všetkých 11 sektorov indexu S&P 500 sa obchoduje s poklesom, pričom najpomalší pokles vykazuje sektor spotrebného tovaru (-0,4 %) vďaka zisku spoločnosti Amazon.com (AMZN 102,75, +0,70, +0,7 %).

Okrem toho sa nad trhom vznášajú obavy o dlhový strop po tom, čo ministerka financií Yellenová varovala, že ministerstvo financií pravdepodobne nebude schopné do júna, a možno už 1. júna, naďalej plniť všetky vládne záväzky.

To všetko pred zajtrajším politickým rozhodnutím FOMC, na ktorom sa očakáva zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov, ale tón smernice a vyjadrenia predsedu Fedu Powella je zatiaľ neurčitý.

Na trhu s pokladničnými poukážkami nervozita v súvislosti s otázkou dlhového stropu, spomalením hospodárskeho rastu a správaním bankových akcií podporila záujem o nákupy väčšiny tenorov. Výnos 2-ročných dlhopisov klesol o 16 bázických bodov na 3,96 % a výnos 10-ročných dlhopisov o 13 bázických bodov na 3,43 %. Výnos 3-mesačných pokladničných poukážok však vzrástol o 13 bázických bodov na 5,15 %, čo je priama reakcia na varovanie ministerky Yellenovej.

Samostatne index volatility CBOE vzrástol o 15,3 %, teda o 2,46 bodu, na 18,44 bodu.

Prehľad dnešných hospodárskych údajov:

Marcové továrenské objednávky 0,9 % (konsenzus 1,4 %); predchádzajúce boli revidované na -1,1 % z -0,7 %.

Kľúčovým poznatkom zo správy je, že továrenské objednávky neboli také silné, ako sa na prvý pohľad zdá. Nárast o 78,3 % spôsobili objednávky lietadiel a súčiastok, ktoré nie sú určené na obranu. Bez započítania dopravy sa nové objednávky druhý mesiac po sebe medzimesačne znížili o 0,7 %.

JOLTS - počet voľných pracovných miest v marci 9,590 mil.; predchádzajúci stav bol revidovaný na 9,974 mil. z 9,931 mil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Tyzdnovy vyhlad trhov (02.05.- 05.05.)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
- Fed i ECB by měly zvednout sazby o 25 bps
- Investoři vyhlížejí pozvolné ochlazování trhu práce
- S květnem vstupují do hry sezónní vlivy
- OČEKÁVANÁ DATA A UDÁLOSTI
Prílohy
Tydenni vyhled 230502.pdf
(301.79 KiB) 38 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ADP Employment Change
Apr 296K 142K 142K
:)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pozor na press conference o 20 min. Kino sa ešte len začína :)

Edit: FEDERAL RESERVE
Fed increases rates a quarter point and signals a potential end to hikes


https://www.cnbc.com/2023/05/03/fed-rat ... 2023-.html

The increase takes the fed funds rate to a target range of 5%-5.25%, the highest since August 2007.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

18. mája mi maturujú bills vydané 19.5.22 a potom žiadne nákupy počkám si ako dopadne ten debt ceiling.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Rokosák »

Baba Jaga napísal: St 03 05, 2023 9:15 pm 18. mája mi maturujú bills vydané 19.5.22 a potom žiadne nákupy počkám si ako dopadne ten debt ceiling.
Ja predpokladam, ze sa debt ceiling zvysi. :shock:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa iceberg8 »

100% ze sa zvysi, inu moznost nemaju :D
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Záverečné zhrnutie akciového trhu :
Na akciovom trhu to bol ďalší nepriaznivý deň v súvislosti so včerajším zvýšením sadzieb FOMC. Hlavné indexy dokázali uzavrieť seansu mimo svojich miním. V prípade indexu S&P 500 vystupovala počas dnešného výpredaja ako zóna podpory oblasť 4 050 bodov.

Po včerajšom zvýšení sadzieb FOMC nasledovanom viacerými centrálnymi bankami boli príčinou časti dnešného oslabenia obavy z prílišného sprísnenia a vynútenia si výraznejšieho spomalenia ekonomiky. Konkrétne Hongkonský menový úrad, Norges Bank a ECB dnes zvýšili svoje kľúčové úrokové sadzby o 25 bázických bodov.

Pretrvávajúce problémy v odvetví regionálnych bánk sa však opäť dostali do popredia po tom, ako spoločnosť PacWest (PACW 3,17, -3,25, -50,6 %) potvrdila, že zvažuje strategické alternatívy. Obavy ešte zosilneli, keď FT informoval, že Western Alliance (WAL 18,17, -11,39, -28,5 %) tiež zvažuje strategické alternatívy vrátane možného predaja, avšak Western Alliance túto správu poprela a označila ju za "kategoricky nepravdivú vo všetkých ohľadoch".

Fond SPDR S&P Regional Bank ETF (KRE) klesol o 5,5 % a fond SPDR S&P Bank ETF (KBE) o 4,6 %.

Straty na úrovni indexov by boli výraznejšie, ak by nedošlo k prekonaniu výkonnosti niektorých megakapitálových mien. V tomto ohľade najviac vynikali spoločnosti Amazon.com (AMZN 104,00, +0,35, +0,3 %) a Microsoft (MSFT 305,41, +1,01, +0,3 %). Druhý menovaný sa v neskorých popoludňajších hodinách posunul vyššie po tom, čo agentúra Bloomberg informovala, že Microsoft pomáha financovať expanziu procesorov s umelou inteligenciou spoločnosti Advanced Micro (AMD 86,61, +4,99, +6,1 %).

Spoločnosť Apple (AAPL 165,79, -1,66, -1,0 %) bola pred svojou dnešnou výsledkovou správou výrazným oslabením. Oslabenie AAPL nasledovalo po sklamaní z výsledkov a prognózy dodávateľa Qualcomm (QCOM 106,58, -6,25, -5,5 %) za 3. fiškálny kvartál včera večer.

Deväť z 11 sektorov indexu S&P 500 uzavrelo v červených číslach, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal sektor financií (-1,3 %). Ďalším najhorším bol sektor komunikačných služieb (-1,3 %) v dôsledku prudkej straty spoločnosti Paramount Global (PARA 16,40, -6,49, -28,4 %) po neuspokojivých výsledkoch za 1. štvrťrok a znížení dividendy na 0,05 USD na akciu z 0,24 USD.

Štátne dlhopisy sa usadili so ziskom vo väčšine tenorov, k čomu prispel záujem o nákupy z dôvodu úteku do bezpečia, a to aj napriek odrádzajúcej správe o jednotkových nákladoch práce za 1. štvrťrok a týždenným počiatočným žiadostiam o podporu v nezamestnanosti, ktoré sa naďalej pohybujú hlboko pod úrovňou recesie. Výnos 2-ročných dlhopisov klesol o 22 bázických bodov na 3,73 % a výnos 10-ročných dlhopisov o päť bázických bodov na 3,35 %.

Napriek inak ťažkým výsledkom širšieho trhu sa dnes uskutočnila úspešná IPO, keď na burzu vstúpila spoločnosť Kenvue (KVUE 26,90, +4,90, +22,3 %), ktorá je súčasťou koncernu Johnson & Johnson (JNJ 162,13, -0,74, -0,5 %).

Nasdaq Composite: OD ZAČIATKU ROKA +14,3 %.
S&P 500: +5,8 % YTD
Priemyselný priemer Dow Jones: -0,1 % r/r
S&P Midcap 400: -0,9 % YTD
Russell 2000: -2,5 % od začiatku roka

Prehľad dnešných hospodárskych údajov:

Produktivita za 1. štvrťrok - predbežne -2,7 % (konsenzus Briefing.com -0,1 %); predchádzajúca revízia z 1,7 % na 1,6 %; jednotkové náklady práce za 1. štvrťrok - predbežne 6,3 % (konsenzus Briefing.com 3,9 %); predchádzajúca revízia z 3,2 % na 3,3 %.
Hlavným záverom je, že slabá produktivita sa premieta do zvýšených nákladov práce, ktoré prispievajú k zvýšenej inflácii a k úvahám Fedu, že bude musieť dlhšie udržiavať vyššie sadzby.
Marcová obchodná bilancia -64,2 mld. USD (konsenzus Briefing.com -68,7 mld. USD); predchádzajúca bola revidovaná na -70,6 mld.
Kľúčovým poznatkom zo správy je, že relatívne slabá dovozná aktivita v marci je v súlade s ochladzovaním americkej ekonomiky.

Týždenné počiatočné žiadosti o podporu 242 tis. (konsenzus 245 tis.); predchádzajúci údaj bol revidovaný na 229 tis. z 230 tis.; týždenné pokračujúce žiadosti o podporu 1,805 mil.
Kľúčový poznatok zo správy zostáva rovnaký: počiatočné žiadosti o podporu v nezamestnanosti sa od roku 1980 naďalej pohybujú hlboko pod úrovňou zaznamenanou počas predchádzajúcich recesií (t. j. severne od 375 000).
Týždenné zásoby zemného plynu EIA vykázali prírastok 54 mld. kubických metrov oproti prírastku 79 mld. kubických metrov minulý týždeň.
Pred zajtrajším otvorením trhu budú svoje výsledky zverejňovať spoločnosti The Cigna Group (CI), Warner Bros Discovery (WBD), Dominion Energy (D), AMC Entertainment (AMC) a Fluor (FLR).

Účastníci trhu sa v piatok dozvedia tieto ekonomické údaje:

8:30 ET: Apríl: Nonfarm Payrolls (konsenzus 180 000; predtým 236 000),
Nonfarm Private Payrolls (konsenzus 160 000; predtým 189 000),
Miera nezamestnanosti (konsenzus 3,6 %; predtým 3,5 %),
Priemerný pracovný týždeň 34,5; predtým 34,4) a
Priemerný hodinový zárobok (konsenzus 0,3 %; predtým 0,3 %)

15:00 ET: Spotrebiteľské úvery v marci (konsenzus 17,5 mld. USD; predchádzajúce 15,3 mld. USD)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Co když se Fed mýlí (analyza)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
Obsah:
- Co když se Fed mýlí
- investicne tipy
Prílohy
DIP_tema_230505.pdf
(472.46 KiB) 59 stiahnutia
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Tyzdnovy vyhlad trhov (09.05.- 12.05.)

Príspevok od používateľa Muti »

Zdroj: Patria Finance (finance.patria.cz)
- Americká inflace má za duben přestat klesat
- Co na to výnosy a Big Tech
- Palantir vstupuje na AI kolbiště
- OČEKÁVANÁ DATA A UDÁLOSTI
Prílohy
Tydenni vyhled 230509.pdf
(249.47 KiB) 29 stiahnutia
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Glogol »

Nasli ste aspn jednu dobru vo vysledkoch NVAX ? Ja akosi nie. Ci dobra sprava je ze este ziju ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Joki »

Medziročná inflácia v USA v apríli klesla na dvojročné minimum 4,9 % z marcových piatich percent, čakala sa stagnácia. Vývoj cien naznačuje, že centrálna banka Fed vďaka sérii zvyšovania úrokov začína dostávať infláciu pod kontrolu. (ft)
https://www.ft.com/content/38c56ada-dba ... 94d12a3877
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: TRHY AKTUÁLNE

Príspevok od používateľa Joki »

Robinhood to Launch 24-Hour Trading on Weekdays in Stocks and ETFs
They plan to allow round-the-clock trading between 8 p.m. ET Sunday & 8 p.m. ET Friday in 43 securities, including, Amazon, Apple and Tesla.

Robinhood spustí 24-hodinové obchodovanie s akciami a ETF počas pracovných dní
Plánujú povoliť nepretržité obchodovanie medzi 20:00 ET nedeľou a 20:00 ET piatok so 43 cennými papiermi vrátane Amazonu, Apple a Tesly.

https://www.wsj.com/articles/robinhood- ... eid=yhoof2
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"