René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

neviem kam dat tuto otazku, tak zakladam nove vlakno, pripadne ma nasmerujte na to spravne.
Dnes po zverejneni novej investicie Apple do data centier v europe som mal pocit ze trading Apple by bol sure shot, tradovali ste ho dnes niekto?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

Dakujem, to je velmi strucna a jasna odpoved. Zaujima ma preco - ak ste niekto o tom uvazovali - preco AAPL v takejto situacii je/nie je dobry kandidat na trading?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Neviem, ci si si vsimol, ale niekedy trhy funguju podla hesla "buy the rumour, sell the fact." Takze toto news uz moze byt v cene akcie zapocitane a skutocne zverejnenie informacie moze sluzit ako impulz na predaj predchadzajucich longov zLozenych na rumours. Ale nepoznam tuto konkretnu situaciu ohladom AAPL.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

dakujem ze reagujes ;) toto heslo nepoznam, pride mi to ale logicke. Moja uvaha bola takato (nie je velmi analyticka, skor pocitova, bez cisel, nevenoval som tomu vela casu): Tato news pre mna bola velmi nova az prekvapujuca ale vyhodnotil som ju pozitivne - ako rozsireny buduci "revenue stream". Kedze sledujem technologicke blogy ktore su dost rychle, predpokladal som ze trh (alebo jeho podstanta cast) tuto info nemal, a bude ju rychlo spracovavat pocas najblizsiej doby. Cena naozaj aj pocas toho dna podstante stupala, od rana az do vecera. Dnes napriklad bola rano publikovana informacia o pokute, ktoru Apple zrejme bude musiet zaplatit (tiez zrejme nova info pre vela ludi), a cena zasa pocas dna klesala. Mozno som naivny ale predpokladam ze trhu chvilu trva kym kazdu informaciu spracuje, zavisi od toho ci je naozaj nova alebo nikoho neprekvapila a zavisi od toho kto s danou akciou obchoduje. Cize mozno u akcii ktore su menej viditelne a menej obchodovane je to inac, u takychto viditelnych "exposed" akcii mam pocit ze kazda info vyvola nejaku reakciu po zverejneni a je to citatelnejsie.
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa matatajko »

Moc som sa do technologických akcií nepozeral lebo nerozumiem veľa o tom ako funguje systém cloud a podobne ale ak by som chcel riešiť takéto news/rumours určite by som sa to snažil podložiť, prečo robia a investujú do nových datacentier. Čítal som, že apple teraz zrušil nejaké obmedzenie na veľkosť aplikácií v app store tak možno len preto zvyšujú priestor. Alebo je to podložené zvyšovaním dopytu po cloud storage respektíve sa uploaduje viac aplikácií a sú na to naviazané predaje a je potreba zabezpečiť stabilitu serverov. Takéto infos by sa mali dať vyčítať v kvartálnej správe. Ale ako laikovi by mi to trvalo asi dlho pochopiť najprv systém ako to presne funguje. Takže môj názor je, ak daytrade, určite ako ti už odpovedali buy rumour sell fact. Ak investing, tak zanalizovať prečo a za kolko. Potom si nájsť vstup na long a držať s nejakým cieľom. Môj názor. :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Rokosák »

Velkost aplikacii ma velmi maly podiel na mnozstve dat. Cloud skor, ak sa na nom skladuju Big Data. Teda miliardy informacii o kazdom z nas. Kolkokrat splachneme denne zachod a korelacia s chlapmi, ktori sa v sobotu vecer radi obliekaju do zenskych siat a podobne statistiky a kazdom z nas.
Aj keby si bol IT odbornikom aj tak sa nevyplati analyzovat, lebo spolahlive verejne informacie existuju v malom mnozstve casto rusene zamernymi zavadzaniami. Usetri si cas a neanalyzuj. Je to zbytocne. Bez analyzy mas zhruba 50% sancu ze stratis iba vysku poplatkov a transakcne naklady. S analyzou nizsiu lebo sa na nu spoliehas napriek faktom, ktore analyze protirecia.
Inymi slovami, ak nic nevies o investovani a uvedomujes si to, si na tom lepsie ako niekto, kto vie nieco, nema spolahlive informacie a nevie co nevie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

Rozumieť cloudu v skutočnosti nepotrebuješ, je to len nová technológia ktorá má svoje výhody a nevyhody, po technickej stránke tomu veľa ľudí aj tak nerozumie a Cloud sám o sebe nie je až taká konkurenčná výhoda, dôležité je jeho využitie na zarobenie peňazí. V tomto prípade dáta centier hovorili rumours o Apple Pay, maps a iTunes, konšpirátori dokonca aj o Apple aute, podstatné skôr je to ze podstatne rozširujú kapacitu pre Európu - to (u Apple) stačí na predpoklad dalších revenues.
Big Data je tiež buzzword, samotné dáta sú opäť bez ceny ak z nich nevieš niečo hodnotné vyťažiť (je to ako ťažba diamantov).
Ja by som teraz do Apple neinvestoval, nemám istotu ze to je na třicet let i více ;) možno sa mylim, každopádne mi šlo len o daytrading.
BTW som zvedavý ako trh teraz bude reagovať na zverejnenie eventu 9. Marca (vraj konečne začnú predávať hodinky), túto info už ale trh určite očakával, len prišla skôr.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

to Marcos: Jinak skvělý výběr vlákna - gratuluji - můžeš mi jen tak pro srandu napsat aspoň jedno nějak příbuzné slovo s tímto vláknem ?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

Nobody napísal:to Marcos: Jinak skvělý výběr vlákna - gratuluji - můžeš mi jen tak pro srandu napsat aspoň jedno nějak příbuzné slovo s tímto vláknem ?
ako som pisal hned na uvod, vytvoril som nove vlakno na moje otazky ktore neviem kam zaradit. Takych tu uz zopar je, nepredpokladal som ze dalsie by niekoho mohlo iritovat :? Nazov je alegoria na znamy roman v ktorom autor vyjadruje svoje nazory a riesi rozne problemy.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Nazov je alegoria na znamy roman v ktorom autor vyjadruje svoje nazory a riesi rozne problemy.
Nazov vlakna super. To vo Svedsku nepochopia. My zase nechapeme tie ich cimermanoviny a ine.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa davoo »

Šikovný názov threadu. :) A ani zďaleka ma neirituje, ale upútal moju pozornosť, klikol som sem a reálne som si to tu prečítal. (čo robím zriedka)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

AAPL in 127,16
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

mam malicku poziciu vo VNQI, ktory za posledne tri dni klesol o viac ako 2 % a ja netusim preco. Viete mi niekto poradit kde hladat informacie, kometare resp. cim to moze byt sposobene?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:mam malicku poziciu vo VNQI, ktory za posledne tri dni klesol o viac ako 2 % a ja netusim preco. Viete mi niekto poradit kde hladat informacie, kometare resp. cim to moze byt sposobene?
Top ten pozicie toho ETF-ka.

Mitsubishi Estate Co Ltd MITEF: 3.08%
Unibail-Rodamco SE UNBLF: 3.04%
Sun Hung Kai Properties Ltd SUHJF: 2.97%
Cheung Kong Holdings Ltd CHEUF: 2.77%
Mitsui Fudosan Co Ltd MTSFF: 2.76%
Scentre Group STGPF: 1.72%
Link Real Estate Investment Trust LKREF: 1.70%
Sumitomo Realty & Development Co Ltd SURDF: 1.67%
Land Securities Group PLC LSGOF: 1.65%
Westfield Corp WEFIF: 1.60%

Preco investujes do takych nejasnych pomerov, ako su tieto. Podla nazvov akcii predpokladam, ze to je mix cinsko-japonskych akcii.Ak aj japonske QE vyzenie ceny tychto akcii hore, oslabenie yenu ta o tieto zisky zas pripravi.
Pri Euro-QE Ti nic take nehrozi, lebo Euro je tvoja mena spotreby. Dufam, ze prevaznu vacsinu portfolia drzis v DAXE, ako si mi parkrat pisal, ze si ho nakupil aj dokupil. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

toto je globalne exUS real estate ETFko, nie len cina a japonsko. Dlhodobo chcem real estate kvoli diverzifikacii, vyberal som z emerging markets a toto mi vyslo ako najvhodnejsie (likvidita a naklady za spravu, zvazoval som aj exposure voci cine), mam tam len malicku poziciu ale chcem ju drzat dlhodobo.

Vacsinu investicii mam teraz v DAXe - tomu a kusok este v Indickom indexe, tam tiez predpokladam teraz rast.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

AAPL bude od 18.3. v Dow Jones Industrial Average. Trh uz tuto informaciu zrejme spracoval, kazdopadne k tomuto datumu by vsetky ETFka a fondy kopirujuce tento index mali zacat AAPL nakupovat, co mi logicky pride ako dovod na (maly) narast ceny...existuje nejaka referencna skusenost, resp. myslite ze sa oplati na tom postavit trade?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Skôr by som pozíciu na AAPL založil na kombinácii silného USD, slabej prezentácii Apple watch a ich výdrži cca 3 hod., začínajúcej orientácii na luxury segment a prílišného spoliehania sa na jeden produkt (iphone). :mrgreen:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

no uvidime, kedze som uz in tak takuto poziciu nebudem stavat ;) nastupil som vysoko a keby som nebol prilis chamtivy a nenastavil PT prilis optimisticky, tak som uz mohol mat zarobene :(
co sa tyka hodiniek, nie je jasne ako dopadnu, reakcie su zatial velmi rozpacite, uvidime ked sa zacnu naozaj predavat. Su tu aj veci ako Apple Pay, streaming hudby lacnejsi ako Spotify, HBO...a nieco s autami este schovavaju, mozno ich akcionari konecne donutia kupit teslu alebo ohlasia spolupracu s BMW na niecom velkom...nieco este maju v rukave ;)

Ale spat k povodnej otazke, viete mi niekto poevdat aky efekt na cenu zvykne mat zaradenie akcie do indexu?
Naposledy upravil/-a Marcos v Pi 13 03, 2015 9:03 am, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:Ale spat k povodnej otazke, viete mi niekto poevdat aky efekt na cenu zvykne mat zaradenie akcie do indexu?
Daco sa mi mari, ze ked sa do indexu dostala nejaka mensia akcia, tak po oznameni prisiel narast ceny tej akcie. Ako sa to prejavi pri AAPL, to netusim.

Ake mas poplatky za naup-predaj akcii, ze tak veselo tradingujes? Dufam, ze nie cez 10$...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

to je dobra otazka, presne som ich nepocital, pouzivam IB takze predpokladam ze u US akcii by to nemalo byt materialne. Skor u Xetry na to musim davat pozor.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa jogo »

Pokial mas IB, tak je to Ok. Mozes veselo obchodovat dalej. Ja mam doteraz brokerov, ktorym platim cez 10$ za obchod.
Ma to vsak vyhodu, ze musim si poriadne rozmysliet, do akeho obchodu vstupim a potom zas riadne rozmysliet, ze kedy z neho vystupim. :) A druha vyhoda, ze tam nemam ziaden poplatok za neaktivitu, cize v mojom pripade je to lacnejsie ako IB, lebo rocne zvyknem urobit tak 2-3 investicne obchody.
Uvazujem otvorit ucet u Degira, lebo tam nemusim poslat az 10000$(uz som 2x hladal svoje peniaze, ktore som poslal brokerovi a nebolo to nic prijemne s ovela mensou sumou), ale ked ja dako neviem najst ziadne edge pri obchodovani jednotlivych akcii. Robil som papery take i onake, a po roku-dvoch je to furt ovela horsie ako index.
A hlavne, ak by sa mi zacalo darit s jednotlivymi akciami, tak v tom okamihu by som sa stal zavisly na burze. Lebo kazdy den je kopec akcii, ktore vzrastu o 10-ky percent a ja by som ich nonstop hladal a tradingoval. :(
Teraz si precitam makro-spravy, pozriem indexy, ci netvoria daku pouzitelnu formaciu a nastupim(alebo vystupim).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

ja som nad tymto uvazoval ked som vyberal brokera. Chcel som hlavne investovat, a sem tam spravit nejaky trade. Takto ma to skor nuti robit aj trades, lebo by mi bolo luto platit poplatok za neaktivitu :) Hlavna nevyhoda mojho pristupu je v tom ze mam pomiesane investicne aj tradingove portofolio a nevidim na prvy pohlad ako som na tom.
Tvoj pristup by mi prave pomohol toto poriesit, zavrhol som ho ale lebo nemam vela kapacity sa tomuto venovat, takze sa chcem sustredovat na samotne obchody a nechcem este minat mentalnu kapacitu na uvazovanie o poplatkoch.
Takisto nemam cas sledovat vsetky akcie, myslim ze amater ani nemoze mat kapacitu to robit. Investujem skor do indexovych ETF a trades robim len na zaklade tipov ktore si preverujem alebo u par akcii z businessu ktoremu si myslim ze rozumiem, je to skor konicek, zivi ma nieco ine.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

NXPI - myslite ze este bude rast, oplati sa nastupit? http://www.marketwatch.com/story/bettin ... -10?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

AAPL out 128,6 som zvedavy ako sa cena bude vyvijat zajtra
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

AAPL in 126,51
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

je spravny cas nakupit airbus?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:je spravny cas nakupit airbus?
Daj ticker. Či len tak filozofuješ? Treba pozrieť na TA. Dnes sú správy, že to asi naschvál zavinil pilot. Ak akcia padla, mohol by to byť dobrý čas na nákup. Snaž sa svojím príspevkom aj niečo odovzdať..nielen sa pýtať.

http://www.aktuality.sk/clanok/272996/p ... y-kopilot/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 26 03, 2015 5:11 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

ano, bolo to na zaklade tejto spravy, prave ze som nevedel najst vcas spravny ticker. Myslim ze je to EAD, ale uz bude asi neskoro teraz nastupit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa JUGGLER »

:roll: kašli na to...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

od zverejnenia spravy stupol o 1,6 % napr. AIR:EN. len kurna, kto sa v tom ma vyznat - ked som zadal AIR do IB, nasiel mi uplne inu spolocnost, potom som nasiel EADSY, potom AIR:FP. Zda sa ze vsetky stupli po zverejneni...
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

zase to sežralo odpověď...
Psal jsem, že už je tohle všechno dááávno v ceně, teď nastoupí retail a bude posléze vytřepán - klasika :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

myslim ze to v case ked som pisal este rastlo... podla toho co pises by retail vobec nemal robit trading :)
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

Jen můj hloupý názor...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

Možná taky, až se zpráva (jestli se potvrdí!!) rozleží investorům v hlavách a uvidí ty další náklady a restrikce a strach některých pasažerů atd.....možná to nebude až tak + pro aeorolinky - ale jak říkám, jen můj hloupý názor.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

myslím, že je dnes sposta lepších titulů k nákupu.....nebo už byla :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

urcite je, len o nich treba vediet a rozumiet im a to je prave moj problem ;) ale snazim sa ucit
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

Nechci radit - ale nečetl bych rady určené pro retail - nebo používat na základě oznámení ( čehokoliv ) retailový rozum. Na tuhle reakci pamatuje a číhá spousta AOSu atd.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Marcos »

dobra rada, este prosim porad co teda mam citat ;)
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: René mláďenca príhodi a skúsenosťi alebo Rozne otazky

Príspevok od používateľa Nobody »

Bohužel ty stránky dopředu neznám....:) Hledej. Nebo hleď na trh a uvažuj, nebo občas Vectorvest, atd. atd...je toho moc.

Najdi si nějakýstyl - strategii a snaž se ji naplnit.

Fakt strašně nerad radím...ujel jsem .. až moc :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"