Jak to dopadne s Reckem?

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:myslium ze dnes by mohol byt dobry den na vstup do DAXu. Greci, cina aj fed su zatial pozitivne. Otazka je ako dlho to vydrzi :)
Dnes bol(je) dobry den na nastup. Ako dlho to vydrzi by som neriesil, lebo nikto nevie, co bude.
Zadat SL a cakat. Vydrzi to bud do zajtra, mozno do pondelka a mozno par rokov. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Dana »

Ja som teraz dobehla a kúpila šort - dxsn 27,63. Uvidíme, čo bude zajtra.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

jogo napísal:Dnes bol(je) dobry den na nastup. Ako dlho to vydrzi by som neriesil, lebo nikto nevie, co bude.
Zadat SL a cakat. Vydrzi to bud do zajtra, mozno do pondelka a mozno par rokov. :)
Len daj pozor aby si sa takto nestal day-swing traderom :twisted:
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Dana »

Teoria o krásnom dodržiavaní SL-iek dostáva zabrať. Nenapísala som ho preto, lebo mi nebolo vtedy jasné, či by mal byť nad včerajším high alebo niečo nad ním. Určite nie však nad 11 300 b. Teraz neviem, čo robiť, asi to nechám tak, radšej by som zo šortu vychádzala, ak sa mi zdá vhodná situácia na pretočenie do longu, čo sa mi teraz nezdá. Ale ten rast je celkom silný, tak možno sme naozaj otočili.
Riešenie problému sa odsúva na neurčito s rizikom, že strata môže byť ešte väčšia ako je teraz, ale môže to byť aj o trochu lepšie. Ked som to tu napísala, dám tu aj výstup, snad do konca budúceho týždňa uvidím, čo s tým.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

tak uvidime, dnes sa ten optimizmus z DAXu nejak vytraca, ani cramera uz to nebavi :)

http://www.cnbc.com/2015/07/09/cramer-w ... =102822770" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Dana napísal:Teoria o krásnom dodržiavaní SL-iek dostáva zabrať. Nenapísala som ho preto, lebo mi nebolo vtedy jasné, či by mal byť nad včerajším high alebo niečo nad ním. Určite nie však nad 11 300 b. Teraz neviem, čo robiť, asi to nechám tak, radšej by som zo šortu vychádzala, ak sa mi zdá vhodná situácia na pretočenie do longu, čo sa mi teraz nezdá. Ale ten rast je celkom silný, tak možno sme naozaj otočili.
Riešenie problému sa odsúva na neurčito s rizikom, že strata môže byť ešte väčšia ako je teraz, ale môže to byť aj o trochu lepšie. Ked som to tu napísala, dám tu aj výstup, snad do konca budúceho týždňa uvidím, čo s tým.
Dana, ten isty problem som mal 29.6. len som bol v longu.Strata na SL bola viac ako 3x SL, lebo sa mi to automaticky zatvorilo, ked som bol v praci.A potom sa to v ten isty den vratilo na moju nakupnu cenu. :?
To ma donutilo znizit expoziciu v DAX a cast pozicii presunut na ES, kde tie GAPY nie su take hrozne.
Drzim palce, aby si mala stastnu ruku pri uzavreti tohto shortu.Drz sa. :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

z greckej kauzy zacinaju pribudat mierne pozitivne spravy, dnes DAX asi este stupne, ci to aj vydrzi do vikendu, uvidme.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Dana »

Jogo dík. Možno ešte potiahneme k rezistencii, kde boli včerajšie futuresky a potom sa uvidí. Ten pokles čo ráno trochu začal sa mi zdá nedostatočný. Aspoň k úrovniam kde sme boli včera pred záverečnou by sa to mohlo vrátiť a dnes to už zjavne nebude. Na druhý týždeň uvidím, čo s tým, niečo len bude.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:
Dana, ten isty problem som mal 29.6. len som bol v longu.Strata na SL bola viac ako 3x SL, lebo sa mi to automaticky zatvorilo, ked som bol v praci.A potom sa to v ten isty den vratilo na moju nakupnu cenu. :?
To ma donutilo znizit expoziciu v DAX a cast pozicii presunut na ES, kde tie GAPY nie su take hrozne.
Drzim palce, aby si mala stastnu ruku pri uzavreti tohto shortu.Drz sa. :roll:
Este som ti chcel napisat v tomto prispevku toto, ale prislo po mna auto a musel som ist na gulas-partiu z roboty, tak som to nestihol.
V DAXE som nalozeny long s 1/4 uspor v ETF-DAX a 1/4 uspor v CFD-DAX + SP500 + dalsie svetove indexy. Ak by mi DAX klesol aj 50%, tak mam stratu maximalne 25% uspor a za par rokov ju vysedim.Samozrejme taku stratu nepripustim, lebo mam postavene SL.
Ak vsak tebe vzrastie DAX od shortovacej ceny 50%, tak sa uz nikdy nemusi vratit na predajnu cenu tvojho shortu. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Krátky komentár z hotelovej izby.
Prvykrát som do toho pozrel až v stredu, ale správy sledujem denne, takže pohoda.
Long UPRO mi dokúpilo pri poklese, takže včera, ked to stúplo som radšej polovicu pozície uzavrel na break-even.
Zasiahla nám do toho Čína a ešte včera to ani z Gréckom nevyzeralo dobre, takže som zvolil opatrnosť.
Dnes musím konštatovať, že posledné správy naznačujú, že v pondelok je silná pravdepodobnosť gapu hore a následnej rally.
Takže na víkend ostávam UPRO long kde som už v zisku i XIV long kde som ešte v miernej strate.

Pekný víkend
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Takže na víkend ostávam UPRO long kde som už v zisku i XIV long kde som ešte v miernej strate.
Grecky parlament uz mame za sebou, este dnes aby nam to schvalili ministri financii a mame postarane o dalsi rast. :)
Odkedy som zacal dlhodobo pozicne obchodovat, normalne zacinam rozumiet tym politikom. Ak maju take straty v portfoliach, ako som mal ja posledne tri mesiace(asi 6 vyplat), tak urobia vsetko preto, aby trhy poslali hore. A daju Grekom dalsiu pozicku, len aby zastavili dalsie straty sebe a svojim mecenasom.
Az zase vypukne grecka kriza, uz budem opatrnejsi a vyberiem viac ziskov. Teda som necakal, ze to skonci az zatvorenim bank v Grecku, nastastie to trhy nezobrali "tragicky" a nevypukla panika.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Takže sa v zásade už nemože nič stať :lol:
Dlhy sa zalepia a show must go on :lol:
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Istiach »

MartinPillar napísal:Takže sa v zásade už nemože nič stať :lol:
Dlhy sa zalepia a show must go on :lol:
A o par rokov to tu budeme riesit opat :)
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

MartinPillar napísal:Takže sa v zásade už nemože nič stať :lol:
Dlhy sa zalepia a show must go on :lol:
Nechvál dňa pred večerom :) Ministri sa ešte nedohodli.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Marcos napísal:
Nechvál dňa pred večerom :) Ministri sa ešte nedohodli.
No, napinaju ma. :? Nastastie DAX a spol v piatok vytiahli dostatocne vysoko, ze aj ked sa nedohodnu a zopakuje sa GAP velkosti ako 29.6. tak SL mi nepreskocia. A o to tu ide, aby som mal riziko pod kontrolou a bude to len jeden neuspesny obchod, nic viac. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

lepsie by bolo keby sa dohodli az zajtra cez den, nech to dovtedy este trochu padne, aby som mohol nastupit. ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja predpokladám, že dnes sa dohodnú o tom, že je možná budúca dohoda. Tá je však naviazaná na schvaľovanie osmich parlamentov, takže show bude pokračovať ďalej. Na jej konci očakávam, že Grécko nechajú padnúť, lebo Tsiprasová vláda je nedôveryhodná a nespolahlivá. Asi ho nechajú padnúť takým štýlom aký vymyslel Tsipras: že o tom rozhodnú ľudia (cez parlamenty sa ďalšia pomoc neschváli). Tipujem, že Grécko je už odpísané, len ten bankrot europolitici nechcú v štýle zo dňa na deň. Pre nás je to dobré, lebo trhy už majú Grécka po krk... Grexit je viac menej započítaný v cene a či bude ešte nejaká tá volatilita, alebo nebude - to už nie je dôležité. Tak, či tak to skončí úľavovou rally... Ja myslím, že tu sa už neváha z dôvodu nejakej ekonomickej záchrany, ale len z obáv, aby z toho v neboli nepokoje, šírenie komunistickej ideológie, vystúpenie Grécka z EU a NATO atď.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Nechápu, proč jsou všichni tak zaskočeni německým návrhem na dočasné vyloučení Řecka z eurozóny.
článek z ledna letošního roku
http://proinvestory.cz/nemecko-ma-recka-plne-zuby" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemyslím si, že všetci sú nemeckým návrhom zaskočení...Práve naopak...Všetkým by malo byť jasné, že Grécko ináč nemá šancu na ozdravenie. Vyslovene proti sú zatial len ďalší ,,južanskí hriešnici,, Taliansko a Francúzsko.
Mne sa páči, že Nemci konečne dali otvorený a jasný návrh... Jasne sa už vyjadrilo viac krajín - medzi nimi i my - v tom Fica podporujem. Aspoň v niečom nekľučkuje. V eurozóne treba poriadok a jasné pravidlá. Kto ich nedodrží nech ide z klubu von. Kto chce do klubu, nech spĺňa kritéria a dodržiava pravidlá.

Samotná predstava, že členstvo v eurozóne musí byť doživotné je chorá. Treba si spomenúť na časy, ked mala každá krajina vlastnú menu. Talianská líra bola vždy zdrap papiera a nemecká marka niečo znamenala. Preto si myslím, že euro bude silnou menou dovtedy, kým bude aj nemeckou menou. Aj keby z eurozóny odišla polovica krajín, euro to podľa mňa neohrozí. Krajiny, ktoré nedodržiavajú pravidlá euro len oslabujú....

OK. Zhrnutie víkendu je teda také, že Gréci majú k dispozícii čas do stredy 15.7., aby uviedli do praxe ( = odsúhlasili v parlamente ) - zavedenie potrebných zákonov, prijatie opatrení týkajúcich sa reformy v dôchodkovom sektore, DPH a daňového režimu a privatizáciu štátnych podnikov a privatizačné fondy.

Ak tak Gréci neurobia začnú sa rokovania o alternatívnom návrhu Nemecka, aby Grécko dočasne, na 5 rokov opustilo eurozónu.

Chápem to tak, že Gréci by mali 5 rokov vlastnú menu ..spočiatku asi nejaké okolkované eurá od ECB, ktoré by zrejme po pol roku nahradila novonatlačená drachma (vraj sa to nedá skôr ) a po 5 rokoch by museli znova splniť kritéria na vstup do eurozóny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3778
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Ladis »

10.7. žádal Tsipras půjčku 53 miliard euro,
11.7. žádal Tsipras půjčku 74 miliard euro,
12.7. žádal Tsipras půjčku 86 miliard euro,
a přitom kdyby to Řecko dostalo, každý ví, že pak budou chtít polovinu dluhů prominout.
Snad páni z Německa, Francie i Lucemburska dostanou už rozum a nepůjčí jim nic. Ať žebraji řečtí bolševíci v Rusku a v Číně o peníze.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Dana »

Vyšla som z dxsn von 26,55, nemá význam to naťahovať, takže mám úspešne zisky z predch. šortov zmazané a stávam sa na nejaký čas pozorovateľom.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ďalší zvrat:

Grécko ostáva v eurozóne. Rekordne dlhé rokovania lídrov eurozóny sa nakoniec v pondelok ráno skončili kompromisnou dohodou.

Dohodu cez svoj účet na sociálnej sieti Twitter potvrdil Donald Tusk. Ešte ráno hlavné body predstavili na tlačovej konferencii. Predseda európskej komisie Jean-Claude Juncker potvrdil, že Grécko ostane v eurozóne. Euro začalo po oznámení dohody prudko stúpať.

Dostanú peniaze
Gréci na záchranu dostanú 35 miliárd eur. Na oplátku budú musieť urobiť tvrdé reformy. Budú sa týkať napríklad trhu práce. Podrobnosti reforiem na tlačovke nespresnili. Grécky parlament musí navrhované reformy schváliť v najbližších dňoch. Premiér Alexis Tsipras je presvedčený, že reformy aj napriek odporu časti svojej strany presadí.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7910652/greci ... z3fl3V0Npi" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 33 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jaja »

Žil kdys chlap, rek, muž.
Byl to Řek, rád pil a jed. Však zhlt jen to, co dal mu lov a sběr, jen to, co on sám měl.
Tak však žil dřív, když svět měl řád. Dnes je ten chlap spíš Pán, než muž. Pán, co děl – dej jíst a pít, bych já moh žít. Svět mu to dal.
Pak si však Sas řek dost. A řek to i Gal. Pak Čech i Dán. A tak šlo dál a dál, až to řek ten svět, co dřív rád dal.
A jak jest teď? Dnes ten svět dí - máš hlad, chceš jíst a pít? Tak jez a pij, však za své!
A co na to Pán? Ten Řek?
As je to blb, chce dál jíst a pít ne za své.
A řek ten Řek, že je přec Řek, co kdys on byl ten rek, co dal nám mír a řád a že svět by měl být rád, že ho má. Teď o to jde, zda blb jest svět a zas dá vše, oč si Řek řek. Ach jo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.

ES 2090, XIV +8% ...kašlem na to a všetko som pozatváral v ziskoch. Chcem mať pokoj.
Poviem úprimne, už mi to lezie na nervy večne sledovať správy, čo sa deje z Gréckom.

Dnes je eufória, zajtra možno vyjdú Gréci do ulíc a v stredu možno nestihnú deadline v prijímaní zákonov...
Nechce sa mi s tým otravovať a nechce sa mi swingovať...Mňa držanie akýchkolvek pozícii podvedome znervózňuje.
V Amerike začína výsledková sezóna, budem sa teda sústrediť na daytrading. Keď ES dosiahne targety 2097 a 2117 prídem. Dnes už podľa mňa indexy i XIV dosiahli svoj vrchol. Ďalši potencionálny pohyb hore je v ďalších dňoch. Hlavne po strede ak by Gréci pozitívne prekvapili a splnili si domáce úlohy :wink: .
V Amerike ten pohyb hore bude teraz závisieť od zverejnení. Nič nie je na burze dôležitejšie ako zisky firiem.
Tento týždeň začínajú veľké banky, potom nabehnú ďalšie giganty, hlavne technológie. Do dvoch týždňov bude jasné, či sa fundamenty zlepšujú, alebo stagnujú. Amíci to vidia vcelku optimisticky v druhom polroku.... Tak uvidíme.
Držte sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Peter Em »

Mňa by zaujímalo, prečo dnes, kedy trhy idú kvôli "dohode" hore je euro aktuálne -0,9% dole? Čakal by som, že správa o dohode ho pošle aspoň o niečo vyššie. Prečo je teda dole? :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

Třeba proto,že už v páteční ceně byl započítán možný grexit.....ale nevím.
Nedělám forex - jen hedging.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

pssst, na to sa tu nepytaj! lebo budes za hlupeho http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal: Mňa by zaujímalo, prečo dnes, kedy trhy idú kvôli "dohode" hore je euro aktuálne -0,9% dole? Čakal by som, že správa o dohode ho pošle aspoň o niečo vyššie. Prečo je teda dole? :)
Pri forexe neobchoduj na základe logiky ! Logika hráčov tu ani náhodou nesedí z tým čo sa v skutočnosti deje na trhu.
Ja mám 2 také základné zdôvodnenia, ktoré si sám opakujem, ked akcia alebo trh ide úplne opačne ako to vidím... :roll:

1. Nikdy nemáš k dispozícii všetky informácie.
2. Stačí aby jeden veľký účastník trhu mal opačný názor a trh môže ísť tam, kam ho bude tlačiť on.

...všimni si, že po dohode šlo euro hore: ,,Euro začalo po oznámení dohody prudko stúpať,,...ked pozerám do grafu, tak len nakrátko a došlo tesne pod 1,12. To bolo asi to prvotné nadšenie, úľava...zo strany amatérov.

Keby som bol analytik, hned by som mal vysvetlenie aj na to, prečo euro ide dole. No predsa preto, lebo eurozóna sa Grécka nezbavila, ale ponesie ho ďalej na svojom chrbte... Do Grécka sa nalejú ďalšie miliardy. Eurozóna je ako zisková firma, lenže má slabinu... jej jedna časť ...pobočka...divízia je stratová... To ju oslabuje ako celok.
Tak to zrejme vidia aj boys z Goldman Sachs, ktorí predikujú ( a možno aj hrajú ) ďalšie oslabovanie eura.
Niekedy ani nemusíš mať dôvody na pokles. Stačí ked nemáš dôvody na rast.

Tolko k psychologickej analýze, ktorú ani náhodou neber pri forexe vážne !
PROSTE PRI FOREXE NEHLADAJ LOGIKU !!!
Logiku môžeš hladať všade inde...najviac uspeješ na akciách, najmenej na forexe.

Po rokoch pozorovania forexu som prišiel len na jedno: uspieť v ňom môže len vysoko disciplinovaný a vynikajúci technický trader. Kto chce získať na forexe štatistickú výhodu, musí najprv forexu rozumieť, následne na základe TA správne predikovať vývoj ceny a potom to ešte aj správne uhrať.

Spýtaj sa Miku na akom základe vyhráva súťaže v ktorých so šialenou presnosťou predikuje cenový pohyb menových párov... Tam niekde je jeho štatistická výhoda. Všetko ostatné je už zrejme normálny technický trading... pri ňom by už malo byť jedno, či trejdíš akcie, futures, alebo forex...

P.S. Mňa fascinuje fakt, že keď sa vo forexe v jednom momente pozriem ako trejdí rovnaký menový pár 10 traderov, tak spravidla zistím, že polovica z nich je LONG a polovica SHORT. Takže ani nezáleží kde to práve dnes ide, ale ako to zahráš ako trader od A do Z.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

To bolo asi to prvotné nadšenie, úľava...zo strany amatérov.
To nebola úľava, ale práveže stres a retailové stoplossy.

Retail bol v predchádzajúcich dňoch výrazne short a po kvázi pozitívnych news sa ponáhľal uzatvárať pozície a kupoval.
65-70% retailových pozícií bolo short v predchádzajúcich dňoch, čo pokleslo na cca 55% v súčasnosti.
Čiže retail zatváral hore a aj celý deň do poklesu.

Častokrát sa stáva, že po poklese na 50% (tj. 50% pozícií short vs 50% pozícií long), trh začne akcelerovať v smere znižujúcej sa strany - tj môže nastať ďalší prepad na EUR/USD. Retail je neprestajne short od 9. mája kedy bola cena 1,0850. Trh je v pásme alebo mierne vyššie za ten čas.

Podobne tomu bolo aj pred cca mesiacom a pol na USD/JPY, kedy retail v priebehu pár dní klesol s longom na 50% (držal ho neprestajne od decembra s vrcholom snáď týždeň predtým 70% long). Po poklese na 50% trh akceleroval z 120 na 126, pričom sa držal trištvrte roka v pásme.

Akonáhle sa retail začne zbavovať dlhobudovaných pozícií, trh zvykne ísť tým zamýšľaným smerom.

Retail je ale iba cca 5% všetkých objemov na FX, ale často dobré proxy.

Ozaj spomínal som nejaké slovo "Grécko"?
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

2. Stačí aby jeden veľký účastník trhu mal opačný názor a trh môže ísť tam, kam ho bude tlačiť on.

můžeš prosím jmenovat toho "ůčastníka" který má tu absolutní moc to tlačit , kam chce on?? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nobody: neber to v absolútnom slova zmysle...Nikto nemá absolútnu moc.

Pri akciách je to bežný jav. Pokial nejde o vysoko likvidnú akciu, tak rozhodnutie akéhokolvek veľkého investora, alebo trebárs manažéra hedge fondu má veľký vplyv na cenu. Závisi len na tom, čo sa rozhodne urobiť a ako sa to rozhodne urobiť. Niekedy to súvisí s manipuláciou a inokedy nie. Napríklad výber zisku a obrat do shortu sa bežne robí tak, že sa cena nákupmi ešte vyhecuje, najlepšie do breakoutu a potom ten istý účastník vypredáva a shortuje až do kolapsu ceny.

Mne ale nejde o debatu, čo, ako a prečo. To isté funguje na komoditách a futures. A podľa mňa i na forexe, kde operujú extra veľkí účastníci ako centrálne banky. Najdeš kopu takých prípadov, kedy jeden účastník trhu výrazne pohol trhom. Niekedy len nakrátko, inokedy v správnom čase na správnom mieste, alebo len svojou činnosťou vyvolal reťazovú reakciu, či paniku. Aj taká paráda ako flash crash bola len reakcia na akciu jedného-jediného účastníka trhu.

OK. Aby som nekecal len za seba, tak som si dal tú námahu a pozrel do knihy Marka Douglasa ,,Trading in the Zone,, kde fakt, že s komoditným trhom môže pohnúť aj jeden-jediný účastník opisuje na základe reálneho príbehu:

Raz Douglas nahovoril jedného technického trejdera aby sa stal na istý čas technickým analytikom pre istú brokerskú firmu v Chicagu. Šéf tej firmy obchodoval 40 rokov na parkete bez toho aby čosi vedel o TA. A tak ten technický trejder už ako analytik vysvetloval starému veteránovi, že sójové boby musí obchodovať podľa TA. Vysvetloval mu, že cena sa na supporte musí odraziť, lebo to tak vidia všetci. Starý sa začudoval, lebo mal iný názor, zavolal na parket a dal príkaz na predaj dvoch miliónov sojových bobov... O pol minúty, keď cena bobov zletela o 10 centov pod support sa starý s kľudom spýtal vydeseného analytika: ,,kde ste vraveli, že sa tá cena musí zastaviť? Keď to môžem urobiť ja, môže to urobiť hocikto.,,

Nobody...ty si nikdy neskúšal čo dokážeš urobiť na menej likvidnej akcii, alebo v menej likvidnom čase?
Ja som velmi malý trejder, kvapka v mori.. ale v určitom čase a na určitých akciách dokážem aj sám pohnúť cenou tam, kde chcem ja. Opačný prípad je, keď aj počas trading hours celé hodiny, ojedinele až dni nemôžem uzavrieť pozíciu, lebo by som svojími ordermi tlačil cenu tam kde nechcem...

Môže my hocikto vyprávať o tom, čo sa dá a čo sa nedá urobiť z balíkom peňazí... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

Nepatrný problém je v tom, že neřešíme nějaký penny stock nebo trejdy mimo regular trading h., ale mimo burzovní trh, kde i objem je jen odhadován. (denní kolem 5 bil. babenek).
Ale nechci se přít, jen můj názor. Forex není můj šálek kávy. :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nobody napísal:Nepatrný problém je v tom, že neřešíme nějaký penny stock nebo trejdy mimo regular trading h., ale mimo burzovní trh, kde i objem je jen odhadován. (denní kolem 5 bil. babenek).
Hej, ale všade sú veľkí hráči a celkový objem nie je až taký podstatný, keď sa rozloží v čase a priestore.
Je pravda , že na akciách je objem rozložený medzi cca 10 000 akcií, ale podstata je v tom, že aj jeden väčší hráč môže krátkodobo vyvolať tlak a v roztrasenom trhu aj reťazovú reakciu, či paniku. Veď podiel príkazov AOS je tuším okolo 70%... Aj na živom parkete si viem predstaviť reakciu ostatných, keď nejaký klúčový hráč zadá veľký order... Kopa futures traderov to počúva v priamom prenose...

Druhá vec je, že tu nemusí ísť ani o finančný tlak...kolkokrát stačí ked sa niektorý mienkotvorný hráč len vyjadrí a zvrat na trhu už zariadia ostatní...

OK. Keď už je o tom debata, tak som zo zvedavosti zistil ,,by očko,, denné dolárové objemy.

Daily averages in US$ billion ( = v miliardách USD) :

Forex:
USD/EUR: 1300
USD/JPY : 1000
USD/GBP 472
USD/AUD 364
USD/CAD 200
USD/CHF 184

US akcie:
NYSE cca 100
Nasdaq cca 70
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: ES long 2055 a XIV 41
Target 1 na ES 2097 a target 2 na ES 2117 ( čiže SPX zhruba 2125 ).
Target na XIV ( inverzný strach) 47,77.
Počítam, že targety sa naplnia najpozdejšie do 2 týždňov.
Target 1 na ES padol... Je ešte niekto medzi nami, čo to hraje, alebo niečo z toho uhral?
Prílohy
ES long 2055 -2097.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

target 2 ti este plati? :) ja som ES long od vcera, uvidim kam to dnes stupne
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:... Je ešte niekto medzi nami, čo to hraje, alebo niečo z toho uhral?
Hrajem to hlavne cez DAX a potom som v tejto korekcii nakupil asi 10 svetovych indexov,ale mensie pozicie ako na DAXE, ktore utesene rastu. :)
V pondelok som si rano pred odchodom do prace nevsimol, ze mi v noci ES-ko zasiahlo SL a vecer sa mi zdalo uz neskoro nastupovat. Skoda, mal som v nom este vacsiu poziciu ako v DAXE. :?
Ale nevadi, som plne zainvestovany s celym usporami a ES-ko by uz bolo uspory "zapacilo", co sice planujem, ale bola by dobra vacsia korekcia na ES, aby som to zapacil smelsie. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Chris »

MartinPillar napísal:
To nebola úľava, ale práveže stres a retailové stoplossy.

Retail bol v predchádzajúcich dňoch výrazne short a po kvázi pozitívnych news sa ponáhľal uzatvárať pozície a kupoval.
65-70% retailových pozícií bolo short v predchádzajúcich dňoch, čo pokleslo na cca 55% v súčasnosti.
Čiže retail zatváral hore a aj celý deň do poklesu.

Častokrát sa stáva, že po poklese na 50% (tj. 50% pozícií short vs 50% pozícií long), trh začne akcelerovať v smere znižujúcej sa strany - tj môže nastať ďalší prepad na EUR/USD. Retail je neprestajne short od 9. mája kedy bola cena 1,0850. Trh je v pásme alebo mierne vyššie za ten čas.

Podobne tomu bolo aj pred cca mesiacom a pol na USD/JPY, kedy retail v priebehu pár dní klesol s longom na 50% (držal ho neprestajne od decembra s vrcholom snáď týždeň predtým 70% long). Po poklese na 50% trh akceleroval z 120 na 126, pričom sa držal trištvrte roka v pásme.

Akonáhle sa retail začne zbavovať dlhobudovaných pozícií, trh zvykne ísť tým zamýšľaným smerom.

Retail je ale iba cca 5% všetkých objemov na FX, ale často dobré proxy.

Ozaj spomínal som nejaké slovo "Grécko"?
Prosim ta, odkial mas info o tom kolko % retailu bolo short/long a pod na neburzovom trhu ako fx ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Prosim ta, odkial mas info o tom kolko % retailu bolo short/long a pod na neburzovom trhu ako fx ? :)
http://fxtrade.oanda.com/analysis/historical-positions" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako veľký retailový broker je to celkom dobrý odhad nie? :wink:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Marcos »

Marcos napísal:target 2 ti este plati? :) ja som ES long od vcera, uvidim kam to dnes stupne
ES out 17,5
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: ES long 2055 a XIV 41
Target 1 na ES 2097 a target 2 na ES 2117 ( čiže SPX zhruba 2125 ).
Target na XIV ( inverzný strach) 47,77.
Počítam, že targety sa naplnia najpozdejšie do 2 týždňov.
Target 2 na ES padol: sme nad 2117. XIV ide po po 47,30..to už tiež počítam za OK...
Prílohy
ES Grexit final target.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"