Dlhopis na sekundarnom trhu

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bebat
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 25 06, 2015 10:55 pm

Dlhopis na sekundarnom trhu

Príspevok od používateľa bebat »

Bol mi ponuknuty dlhopis Dr.Max na sekundarnom trhu, predajna cena 100,89% , vynos za rok a pol 4%. Kupon vyplacany polrocne. Povodny vynos bol 4,7%. Mena je CZK, co mi nebolo objasnene pri ponuke, az teraz som sa dozvedela.
Dalsia ponuka, emisia noveho dlhpisu Penty, emisny kurz 100%, vynos 3,5%, doba 1 rok, kupon vyplacany polrocne.

A tiez rozmyslam nad produktom J&TBond EUR, zmiesany podielovy fond, aktiva su dlhopisy. Slubuju vynos nad 5% za rok.

Ktora ponuka je vyhodnejsia?

Dakujem.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Dlhopis na sekundarnom trhu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pokial zijes v Eurozone tak dlhopis v Eurach.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Dlhopis na sekundarnom trhu

Príspevok od používateľa Palo »

Je zaujimave (...ci skor smutne), ze Ti niekto "sluboval" konkretny vynos v pripade fodnu J&T Bond EUR. Nechce sa mi citat Statut fondu, ale podla rychleho pohladu na ich stranku, to nie je garantovany fond. Ten vynos "nad 5% rocne" je iba historicka rocna vykonnost (na webe maju teraz k 22.6.). Predpokladam, ze si tam kupuju vlastne dlhopisy a dlhopisy spriaznenych spolocnosti, ktore su nelikvidne, takze ako ich market maker si aj vytvoria stabilnu vykonnost vo fonde bez vykyvov. Pocas juna vynosy high yield dlhopisov vo svete narastli (ich ceny klesli), ale kotacie dlhpisov na web stranke J&T banky sa ani nepohli... :!: ...preco asi? A dobre si je vsimnut aj vstupny/vystupny poplatok nez nieco kupis.

Pokial ide o dlhopis Penty, emitentom je iba jedna ich s.r.o. a platis aj emisny poplatok (tusim 0,3%).
Sam si zvaz (a prepocitaj), ci vzhladom na svoj objem investicie ma vobec zmysel uvazovat nad nejakymi dlhopismi a nezaparkovat to na obycajnom rocnom terminaku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"