Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matolici
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2016 11:29 am

Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa matolici »

Dobry den ,

Chcem sa opytat ci tu medzi vami existuje nejaka dobra dusa aelbo clovek ktory rad predava svoje znalosti , mam velmi velky zaujem naucit sa obchdoovat na burze hlavne na forexovom trhu , uz dlhsie si citam clanky obchodujem aj na eToro , stale si vsak nemyslim ze tomu rozumiem , potrboval by som nejakeho skuseneho obchodnika ktory y mi dokazal niektore veci vysvetlit aj laicky , a po lopate ako sa hovori ... viem ze vela Vas je zaneprazdnenych obchdoovanim , ale preto si myslim ze by to pre toho dotycneho nebol az taky problem , urcite preferujem aj osobne stretnutie , bude v tom zahrnuta aj odmena som absolvent vysokej skoly , momentalne pracujem v IBM ale citim ze toot je ta cesta co ma taha ... ak sa niekto taky najde kontaktujte ma prosim na matolicak@gmail.com
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa Rokosák »

Rozumiet trhu nemusis. Staci vidiet do buducnosti, pripadne mat stastie. Ucenie nepomoze k stastiu, iba skusenosti.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matolici napísal:Dobry den ,

Chcem sa opytat ci tu medzi vami existuje nejaka dobra dusa aelbo clovek ktory rad predava svoje znalosti , mam velmi velky zaujem naucit sa obchdoovat na burze hlavne na forexovom trhu , uz dlhsie si citam clanky obchodujem aj na eToro , stale si vsak nemyslim ze tomu rozumiem , potrboval by som nejakeho skuseneho obchodnika ktory y mi dokazal niektore veci vysvetlit aj laicky , a po lopate ako sa hovori ... viem ze vela Vas je zaneprazdnenych obchdoovanim , ale preto si myslim ze by to pre toho dotycneho nebol az taky problem , urcite preferujem aj osobne stretnutie , bude v tom zahrnuta aj odmena som absolvent vysokej skoly , momentalne pracujem v IBM ale citim ze toot je ta cesta co ma taha ... ak sa niekto taky najde kontaktujte ma prosim na matolicak@gmail.com
Máš skreslené predstavy. Trading forexu nie je remeslo, ktoré sa dá len tak naučiť. Aj keď zhltneš všetky vedomosti sveta, neexistuje záruka, že uspeješ. Trading nie je primárne o kvalifikácii. Ide predovšetkým o tvoju psychiku.

Ja žiadneho skutočného majstra, ktorý berie učňov nepoznám. Majster - to sú dlhoročné zisky z praxe. Ak takí existujú, nemajú čas ani energiu vyučovať. Lebo vedia o tom svoje. Školiteľov za peniaze (= odovzdávačov teórii) je však plno...tých najznámejších nájdeš na: http://www.financnik.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na Slovensku viem o dvoch, čo sa vzdelávaním zaoberajú.
Jedného sme mali prezentáciu u nás: http://ako-investovat.sk/profil/48/peter-vostinar" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeho škola: http://www.pevoni.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

A potom som čítal o nejakom chlapíkovi, čo učí úplne ináč ako myslí väčšina...môžeš si tu prečítať s ním interview ( všimni si čím všetkým prešiel! ): http://www.forexobchodnik.sk/najlepsi-f ... slovensku/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja osobne ti Forex neodporúčam....ťažký trh - ťažká konkurencia...uspeje v ňom extrémne málo ľudí.
Vysokú úmrtnosť majú aj tí, čo začnú zarábať. Po piatich rokoch vraj prežije jeden zo sto. :roll:

P.S. U nás na fóre je najlepší vo Forexe Mika. Som zvedavý, čo ti odporúči on.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa filip glasa »

zacitujem jedneho blogera:

"Psychológovia David Dunning a Justin Kruger v roku 1999 publikovali svetoznámu štúdiu, ktorá opísala to, čo sa neskôr začalo nazývať ako Dunningov-Krugerov efekt. Dvojica výskumníkov z americkej Cornell University ukázala, že nekompetentné osoby, bez odborného pohľadu a hlbších znalostí určitej problematiky sa v mnohých prípadoch vyjadrujú o danej problematike sebavedomejšie a sebaistejšie ako skutoční odborníci.

Odborníci, ktorí majú dostatok znalostí, si totiž uvedomujú, čo všetko ešte nevedia, a vyhýbajú sa preto zjednodušujúcim a prehnane sebavedomým vyhláseniam. Tí, ktorí o rovnakej oblasti vedia iba málo, majú tendenciu preceňovať to, čo mylne považujú za svoju múdrosť."
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa Airmike »

Je smutne ze musime stale opakovat tie iste veci.

1. Na Slovensku ani v Cechach neexistuje ziadny verejny top treningovy program . Ziadny kurz ani seminar.
Existuju len kurzy, ktorych kvalita je pochybna a nikto nikdy nepreukazal, ze by boli uzitocne.

Toto je fakt. A teraz hypoteza. Vies si predstavit, ze by niekto ucil individualne a v podstate zadarmo ? V prostredi kde neexistuje ani plateny edukacny prigram ?

Obchodovanie je pomerne zlozita disciplina. Tvoja uvaha ze tomu nerozumies je celkom urcite spravna. Pitvrdzuje to prave ten fakt ze obchodujes Fx a cez Etoro. To uplne staci na konstatovanie ze este niesi ani na zaciatku.

Takze moja rada znie. Prestan obchodovat. Vyber vsetky peniaze. A zacni sa seriozne vzdelavat. Individuslne a totalne. Po roku ked budes mat predstavu a budes mat fx nastudovany, si otvor solidny ucet a zacni trenovat relevantne fx strategie.
Kontrarian1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 08 02, 2016 5:42 pm

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa Kontrarian1 »

Matolici, este dam zlatu radu aj Tebe a dalsim nedockavcom na vlastnu jachtu:

Nic nestuduj a nasledne neotvaraj ucet. Lebo prides aj o gate!...divcata aj o gatky a myslim to doslovne.
Pokial posluchnes radu,nespomenies si uz na to.
Pokial sa do toho vrhnes, raz si na mna spomenies a pochopis, ako som to myslel.
Erik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 04 03, 2022 6:24 pm
Has thanked: 2 times

Re: Zaucenie, prekticke vysvetlenie pre zaciatocnika

Príspevok od používateľa Erik »

Ahoj lúdia rad by som sa spýtal , pri poslednom obchode na Interactive Brokers som nakupoval nejaké ETF ktoré sa dalo nakúpiť len v Librach ale ja som mal eura , ale aj tak sa to dalo kúpiť v eurách ...... keď som klikol na tlačidlo nákup , Interactive brokers automaticky zmenilo eura na libry a nakúpilo tieto ETFka . Neskor som zistil že Interactive Brokers asi zamenilo tieto eura na trhu za libry a potom nakúp tieto ETF . Chcem sa spýtať týka sa ma aj nejaké zdaňovanie v tomto prípade pokiaľ išlo len o zmenu meny ?
Prílohy
Screenshot 2022-04-02 at 09-51-12 Client Portal.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"