Volby 2016

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Ktoru stranu budete volit v parlamentnych volbach 2016

1. Strana TIP (TIP)
0
Žiadne hlasovania
2. Strana moderného Slovenska (SMS)
0
Žiadne hlasovania
3. OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) (OĽANO - NOVA)
4
11%
4. Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník (DS - Ľudo Kaník)
0
Žiadne hlasovania
5. ŠANCA (ŠANCA)
0
Žiadne hlasovania
6. SME RODINA - Boris Kollár (SME RODINA - Boris Kollár)
1
3%
7. Strana zelených Slovenska (SZS)
1
3%
8. KOALÍCIA SPOLOČNE ZA SLOVENSKO (KOALÍCA (NP+PAS+SĽS))
0
Žiadne hlasovania
9. Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDA-MKDSZ)
0
Žiadne hlasovania
10. VZDOR - strana práce (VZDOR)
0
Žiadne hlasovania
11. MOST - HÍD (MOST - HÍD)
2
6%
12. Slovenská národná strana (SNS)
3
9%
13. Odvaha - Veľká národná a proruská koalícia (Odvaha...)
0
Žiadne hlasovania
14. Komunistická strana Slovenska (KSS)
0
Žiadne hlasovania
15. Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (SDKÚ - DS)
0
Žiadne hlasovania
16. SMER - sociálna demokracia (SMER - SD)
0
Žiadne hlasovania
17. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH)
1
3%
18. Slovenská občianska koalícia (SKOK!)
0
Žiadne hlasovania
19. Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko)
1
3%
20. #SIEŤ (#SIEŤ)
4
11%
21. Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP)
0
Žiadne hlasovania
22. PRIAMA DEMOKRACIA (PD)
0
Žiadne hlasovania
23. Sloboda a Solidarita (SaS)
14
40%
24. Nikoho, vsetci kradnu
4
11%
 
Celkom hlasov: 35

Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Slovan_sk napísal:
Peter toto je podla mna velky omyl , ak sa teda mozem povazovat za inteligenciu tak ti poviem ze z mojho okolia volili SAS len percenta a naopak, Kotlebovi sa pripisuju hlasy poloidiotiov a nacistov co tiez je uplne mimo realitu
Poznam osobne minimalne 20 ludi s vysokoskolskym titulom technickeho zamerania ( ziadne socialne prace ) ktory volili prave Kotlebu , takze ziadni idioti prave naopak ludia vo veku 30 - 40 rokov ani jeden nezamestnani a frustrovani jedinec
Ja to vidím s tým Kotlebom takto:
Pozri sa na facebooku, v tých komentároch kto ho velebí. Keď si pozrieš tie profily, sú to vyholení šušťákoví týpci, s pochybnou gramatikou, vulgárnym slovníkom, potetovaní, často v ich profiloch nájdeš kadejaké hákové kríže atď.
Toto je podľa mňa najoddanejší volič Kotlebu - pravý kotlebovec. Potom zvyšok tvoria mladí (prvovoliči) často naivní pubertiaci, ktorí si myslia, že keď dajú hlas Kotlebovi, tak "zatočí s cigánmi", ako to všetkým ukáže, myslia si aké to bude "COOL". Oni nie sú nacisti, fašisti, oni sú mladí naivní pomýlení týpci, ktorí ani len netušia, akú hlúposť spravili. Sú natoľko neskúsení, že nevedia odlišiť pekné reči od reality. A potom je tretia skupina, ľudia ktorých spomínaš ty - vzdelaní ľudia, ktorí nie sú hlúpi, len sa proste nahnevali na klasických politikov a toto je ich reakcia. Lebo povedzme si narovinu 26 rokov je dosť času napr. na integráciu cigánov do spoločnosti.

Ďalšia vec, ktorá sa mi nepáči je to, ako v médiách každý, kto nie je nadšený z multikulturalizmu je automaticky nálepkovaný ako rasista, a jediný zúfalý argument týchto premúdrelých ľudí je "xenofóbia". Je predsa rozdiel, či niekto proste len nechce, aby sa jeho krajina dramaticky zmenila, príchodom veľkého množstva dosť odlišných ľudí, zahalených žien, aby sa tu nastavali mešity, platila šaría, stúpla kriminalita, atď, alebo niekto píše o migrantoch nenávistné komenty, raduje sa,keď sa nejakí utopia počas plavby po mori a doma sa premáva v outfite s hákovým krížom... Teda v očiach médií je niekto buď slniečkar - proimigrantsky naladený (a jedine tak to je podľa nich v poriadku), alebo fašista a nacista. Nemôžem si pomôcť, ale chýba mi jeden stupeň medzi tým, napr. pacifista, kt. si nesúhlasí s multikulturalizmom :) A tých je podľa mňa na Slovensku najviac.

K tomu Dzurindovi. Tu jednoznačne súhlasím s Jogom.(ale rešpektujem, že Peťo má iný názor)
Dzurinda je v mojich očiach mimoriadne negatívna postava. Je typickým príkladom toho, že keď dáte typickému nízkopríjmovému sedliakovi zrazu veľkú moc, nemusí to skončiť dobre. Množstvo arogancie akou sa prezentoval je (aspoň u mňa) neakceptovateľné. Pri privatizácii sa neskutočne kradlo, ale médiá sa ho nemohli prakticky na nič opýtať, bez toho aby neokúsili jeho aroganciu ešte umocnenú napolenonovským komplexom. Všetci si veľmi dobre pamätáme kauzy ako skupinka, vláčiky, atď atď. Ja by som vtedy volil asi KDH, lebo jemu by som hlas proste nedokázal dať. A ak niekto argumentuje reformami tak to je len slabá náplasť na to všetko, čo postváral. Čítam teraz Gorilu od Toma Nicholsona a je to humus čo všetko sa tam človek dočíta.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Peter Em napísal: Jasne sa ukázalo, kto je najväčší hnoj na politickej scéne.
Sulík s Matovičom išli ostatným za vzor. Sulík sa správal ako diplomat a skutočný líder. Spolu s ním aj Matovič chcel za všetkým spraviť hrubú čiaru, postaviť reformnú vládu a presadiť všetko, čo majú v ich programoch spoločné a kde sa budú vedieť dohodnúť(rušenie byrokracie, nižšie dane, rozumné hospodárenie, reformy školstva, zdravotníctva, boj proti korupcii atď. Tí dvaja sa mi vyslovene páčili. Mladí, konštruktívni, snažiaci sa presadiť svoje kvalitné programy.
Ale nie, šak načo nejaké reformy ... hnoj (ficove nevesty) sa musí vadiť na nejakých národniarskych bludoch...
:D Matovič by sa mal ešte naučiť počítať. Rýpať do Procházku, keď aj jeho 5% je treba mi príde kontraproduktívne. Presne o tomto amaterizme som písal. Jediný, kto sa držal bol Sulík. Predpokladám, že budú nové voľby. Pokiaľ na pravej strane nebude menej subjektov, tak sa nadohodnú. Predčasné voľby by potopili Sieť a možno Most. To by už vyzeralo trocha inak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Pridám aj ja svoju trošku do mlyna.

Zaujímavé, že najväčšiu hrozbu, ktorú tu rozoberáte je nacizmus. Včera večer sa ozval Šebej a nazval Kotlebu neonacistom. Ked som čítal news s Bloombergu, tak rozoberali Kotlebu ako prívrženca nacizmu, ktorý velebí Tisa a slovenský štát. No takisto napísali, že mu nikdy žiadny zločin nedokázali. Jeho strana je legálna a volilo ju 220 tisíc voličov. Mám pocit, že sa tu vyvoláva duch nenávisti len preto, že niekto má iné názory. To si mám prestať vážiť aj mojích starých rodičov, ktorí priznali, že za Slovenského štátu tu bola prosperita a poriadok? Predtým zažili vojnu a hlad. Potom zase vojnu, príchod Rusov,ktorí sa ku ním správali horšie ako Nemci a potom komunistické represálie.. Nakoniec zomreli v komunistickom blahobyte...boli to jednoduchí ľudia, čo celý život pracovali od svitu do mrku.

Ja nerobím rozdiely medzi zločinmi komunizmu a zločinmi fašizmu. Obete holokaustu: okolo 15 mil. Obete druhej svetovej vojny: 40-60 mil. Obete komunizmu po celom svete: 85-100 miliónov ľudí

Toto sú čísla o tom koľko ľudí zomrelo, alebo bolo vyvraždených. Ale zločiny nie sú len o tom. Zločiny komunizmu trvali celé desaťročia, ľudia trpeli v lágroch, boli mučení, zbavovaní majetku, osobnej slobody. Nesmeli cestovať, nesmeli podnikať, nesmeli mať svoj názor.

Naším najväčším problémom teraz je zaostalosť a chudoba Slovenska. Slabá životná úroveň, odchod mladých ľudí do zahraničia...atd atd. Lenže zamyslime sa... to je dôsledok komunizmu, ktorý tu vládol 40 rokov a tieto následky pretrvávajú ďalších 25 rokov.

To je spolu 65 rokov utrpenia a to všetko nie kvôli fašizmu a Nemcom, ale kvôli komunizmu a Rusom.

Takže ked si spravíme celkovú analýzu zločinných období na Slovensku, tak nám vyjde:

1. obdobie fašizmu: Slovenský štát 1939-1945 ...6 rokov
2. obdobie komunizmu: 1948-1989 ...41 rokov ( z toho okupácia Rusmi od 1968-1990 )

Do toho treba zahrnúť obdobie postkomunizmu, ktoré trvalo doteraz. Pre mňa sú tieto voľby najväčšia udalosť preto, lebo končí BOLŠEVIK a tým aj postkomunistické obdobie. Dochádza k výmene generácii vládnej moci. Fico bol pre mňa ozajstný komunista, ktorý sa netajil tým, že si revolúciu, teda koniec zločineckého režimu ani nevšimol. Bodaj by nie, veď bol jeho súčasťou. To isté sa týka aj Pašku, ktorý študoval marxizmus-leninizmus. Jeden bol predseda vlády, druhý predseda parlamentu. A ešte treba spomenúť nášho bývalého prezidenta Rudolfa Šustera , ktorý bol za komunistického režimu komunistický pohlavár ( člen UV KSS)...čo bolo úzke vedenie komunistov zodpovedné za celý režim.

Môžem odsúdiť pol Slovenska za to, že tých ľudí volilo, alebo obdivuje?

A teraz si zoberme Kotlebu. Označujú ho za neonacistu. OK. Ale prečo? Za názory? Prečo média vo svete nepíšu, že na Slovensku končí vláda neokomunistu Fica? Ved tu bola vláda jednej strany, ktorá krok za krokom smerovala k praktikám bývalého režimu. Oni nielenže kradli, ale zabezpečili si aj beztrestnosť...Tým že ovládli všetko... Zoberme si hociktorú kauzu...napr. teta Anka:

Šéf poisťovne Forai zabezpečí zákazky za 14 miliónov sám sebe, cez nastrčené osoby. Kauzu vyšetrí Dohľad nad zdravotnosu starostlivosťou, ktorý nenájde nič, lebo je ovládaný Smerom. Vyšetrovacie orgány nezistia nič, lebo patria pod Kaliňáka a prokurátor nepodá žalobu, lebo je to nastrčený spolužiak Fica. A keby niečo z toho zlyhalo, tak tu máme sudcov na okresnom súde, na krajskom a všetko môže zvrátiť najdôležitejší Najvyšší súd. No nie je to začínajúca zločinecká mašinéria? Polovicu médii už Smer dostal pod kontrolu a zvyšným sa vyhýbal. Chýbalo ešte dostať pod kontrolu zvyšok a už by sme neboli ani informovaní... Preto sa teším výsledku týchto volieb.

Ok. Ale to som odbočil. Späť ku Kotlebovi. Divím sa tým útokom z médii, divím sa ohlasom zo zahraničia a takisto, že sa tým zaoberáme tu. Pozrite sa. Fico nedávno zaútočil na Matoviča. Jednoznačne zneužil svoju moc, mocenské orgány a verejne urobil z Matoviča zločinca a podvodníka...bez akýchkolvek dôkazov. Nerešpektoval presumpciu neviny. A tak sa pýtam, čím je vinný Kotleba, ktorého ani nevyšetrujú a ktorý vedie legálnu stranu? Ja som ho dnes sledoval v médiách a vystupoval kultivovane - vôbec som nevidel, že by šíril nepokoj, nenávisť, alebo niečo zlé.

Pozrel som sa na ich program a nenašiel som v ňom nič zločinecké. V tom, že je proti európskej únii sa v ničom nelíši od Sulíka. V tom, že je proti NATO nevidím nič zlé. Je to jeho názor. S tým, že nazýva cigánov parazitmi a obdivuje Tisov režim nesúhlasím, ale je to jeho názor. Máme predsa slobodu názoru a môžeme rešpektovať že ľudia majú iný názor nie?

Pre srandu králikov kopčím tu jeho program. Bol som fakt zvedavý, ale na základe toho ho odsúdiť nemôžem...do konca mi pripomína program bývalého šéfa SNS Slotu a programy iných strán.

Profil a idea politickej strany
Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko) je legálnou politickou stranou zaregistrovanou Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky. Je založená na 3 základných princípoch – národnom, kresťanskom a sociálnom. Od svojho založenia sa zákonnou cestou snaží zabrániť ďalšiemu rozkrádaniu Slovenska politikmi a parazitmi. Pilierom programu strany je tzv. Desatoro Ľudovej strany Naše Slovensko na odstránenie následkov zločinov spáchaných politikmi po novembri 1989 a nastolenie sociálnej spravodlivosti.

Volebný program
1.Donútime politikov niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia tak, aby vysoká politika viac nebola najorganizovanejšou zločineckou profesiou. Zavedieme trestný postih politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti. Prijmeme súhrn účinných zákonov na preukazovanie pôvodu majetku a prešetríme privatizáciu. Rozkradnutý majetok navrátime do vlastníctva štátu.

2.Cestu k prosperite vidíme v rozumnom hospodárení a nie v neustálom zvyšovaní daní. Prehodnotíme štátne výdavky s cieľom prijať vyrovnaný štátny rozpočet. Sociálnu politiku postavíme na princípe zásluhovosti a odstránime zvýhodňovanie nielen cigánskych príživníkov pred slušnými ľuďmi. Parazitom, ktorí odmietnu pracovať, nedáme zadarmo vôbec nič – žiadne domy, dávky, ani príspevky.

3.Platy politikov a vysokých štátnych úradníkov stanovíme v závislosti od minimálnej mzdy. Počet poslancov NR SR znížime zo súčasných 150 na 100. Zrušíme funkcie splnomocnencov vlády a financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu.

4.Všetkým umožníme pracovať. Nezamestnaných zapojíme aj do prác, ktoré doteraz predražene vykonávali súkromné firmy (výstavba a oprava bytov, škôl, nemocníc, ciest a inej infraštruktúry). Minimálnu mzdu a najnižší dôchodok určíme v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce. Dôchodkový vek ústavným zákonom stanovíme na 60 rokov.

5.Založíme Domobranu a dobrovoľníkom z radov slušných ľudí dáme možnosť aktívne sa podieľať na ochrane životov a majetku seba a svojich blízkych. Rozšírime právo pri ochrane života a majetku použiť zbraň. Trestný a väzenský systém upravíme tak, aby si každý, politik aj parazit, dobre rozmyslel, či bude radšej poctivo pracovať, alebo kradnúť a lúpiť.

6.Výchovu a vzdelávanie mládeže postavíme na tradičných národných a kresťanských princípoch a hodnotách. Ochranou učiteľov ako verejných činiteľov im navrátime autoritu a dôstojnosť, a to najmä vo vzťahu k deťom zo zbohatlíckych a asociálnych rodín. Zavedieme pravidelné protidrogové testy na základných a stredných školách a zrušíme normatívne financovanie škôl.

7.Obnovíme potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť Slovenskej republiky. Zabránime cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšime dotácie pre poľnohospodárov. Odstránime zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a zavedieme zníženú sadzbu DPH na úrovni 10 % na produkty slovenských výrobcov. Zvýhodníme používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave.

8.Slovenské záujmy staviame nad diktát Bruselu a preto odmietame obmedzovanie suverenity členských štátov Európskej únie, ako aj projekt Spojených štátov Európskych. Nikdy nepodporíme euroval ani akúkoľvek inú formu štátnej pomoci súkromným bankám a nezodpovedným cudzím vládam. Sprísnime kontrolu nelegálneho zamestnávania cudzincov a imigračnú a vízovú politiku. Obnovíme slovenskú korunu.

9.Nedopustíme narušenie územnej celistvosti Slovenskej republiky a posilníme obranyschopnosť vlasti. Presadíme vystúpenie Slovenska z teroristického paktu NATO a slovenských vojakov stiahneme z okupačných zahraničných misií. Záujemcom umožníme získať dobrovoľný vojenský výcvik.

10.Za manželstvo budeme vždy pokladať len zväzok muža a ženy. Slušné rodiny podporíme bezúročnými mladomanželskými pôžičkami a možnosťou získať nájomný byt. Odmietame registrované partnerstvá, adopciu detí homosexuálmi aj propagáciu sexuálnych úchyliek.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Takže, ak ponúknu človeku s praxou vo financiách možnosť pracovať na smeny v automobilke alebo na poli a on odmietne, tak mu ako parazitovi stopnú podporu lebo si to nezaslúži? Parazitov budeme označovať ako? Oranžovou *? Budú zriadené komisie, ktoré budú rozhodovať.
Sociálna politika na základe zásluhovosti. Čo s tými parazitmi, ktorí sa k tomu, aby si mohli niečo zaslúžiť ani nedostali?

Ďakovať Bohu za výsledok vo voľbách znie ľúbivo, ale to tiež znamená, že som kresťan a tak ako taký by som mal každého považovať za svojho blížneho bez rozdielu. Inak som rovnaký farizej ako tí, proti ktorým v politike vystupujem.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Rado nikto predsa netvrdi ze je to super program ale povedzme si narovinu , preslo 27 rokov od "neznej" a s ciganmi nikto nic neurobil , stale parazituju cely socialny system (treba povedat ze nie len cigani ) , maju zadarmo vsetko na co si len spomenu , od pomocok , desiat , obedov , pozmekov atd... ako ja k tomu kurva pridem ze musim platit 30 rokov hypoteku a cigan dostane pozemok , stavebny material a vsetko k tomu aby si mohol postavit dom , co som ja horsi ako cigan ?
Tiez si myslim ze kym cigani nebudu mat pracovne navyky nikdi nic neuorobia a nesplatia tejto spolocnosti nic, no a v takejo situacii pride Kotlebov program a ty najdes hned uplne extremny pripad, lebo ho chces najst , nechajm Kotlebu nech si sedi v parlamente a mozno bude prave ten zdvihnuty prst bude brzdit politikov v dalsom rozkradani , mne sa pacil ten zastupca Kotlebov vcera na RTVS ked povedal narovinu ze nemaju problem podporit napriklad ekonomicky program SAS lebo je citujem " velmi doby " .
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Juggler no vidis ake pekny nazor, len si davaj pozor v dnesnej dobe sa pohybujes na hrane zakona ked povies ze za prvej repulibky sa tvojej starej mame zilo dobre :D Moja spominala to iste ale psst :)
Chora doba
PS : A s tym TIsom by som to tiez nevidel tak cierno ako sa pisalo za komunistov , chcelo by to trochu revidovat dejepis v skolach, v zivote som videl len raz tu relaciu posta pre teba na stv zhodou okolnosti to bol nejaky zid co sa chcel podakovat Tisovi, tak kde je teda pravda :D

https://www.youtube.com/watch?v=4pUo3tqR4v8" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To Juggler:
Tiez by si mal brat do uvahy ze nacizmus bol na SK 6 rokov len vdaka tomu ze Hitlerovci prehrali vojnu (a zubi si vylamali hlavne na 20-milionoch Stalinovcoch, ktorych tam nahnali s gulometmi za zadkom). Inak by tu boli Hitlerovci >50 rokov a je mozne ze by ponicili SK este viac nez komunizmus. Som ten posledny ktory by sa zastaval komunistov ale iste by som netvrdil ze komunizmus bol este zvratenejsi nez nacizmus. Skor by som to vnimal 1:1. Hnus a podobny hnus.
No a dovtedajsi britsky imperializmus nebol tiez nic dobre. Koncentraky zaviedli Briti v Burskej vojne v Afrike okolo roku 1900. A viedli tam totalnu vyhladzovaciu vojnu proti opozicii (potomkom Holandanov a Africanov).
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Palo »

Ako tu niektori mozete relativizovat zvrhlost v podobe tzv. Slovenskeho statu resp. Tisa. Tento pseudoutvar vznikol z vole Hitlera a bol poskokom fasistickeho Nemecka. Sucastou existencie Sl. statu bola aj zmluva s Nemeckom, kde sa zahranicna, hospodarska a vojenska politika plne podriadovala zaujmom Nemecka. Iste aj ja som pocul kedysi od starsich ludi hovorit, ze za Sl. statu bolo dobre, ale to iba preto, ze nevideli (nechceli vidiet), ze vela ludi z ich okolia "zmizlo"... Tiso (s vlastnej iniciativy) suhlasil s deportaciou Zidov do koncentracnych taborov (sam to klamlivo obhajoval, ze idu iba pracovat do Nemecka), kde ich skoncilo (bolo zabitych) cca 60 tisic. Sucastou zmluvy s Hitlerom bolo, ze Sl. stat zaplati za kazdeho deportovaneho Zida 500 mariek a ich majetok na Slovensku prepadne statu.
Co tym chcem povedat? Kazdy slusny clovek by sa mal od ludi obhajujucich Sl.stat distancovat a nie ich volit, aj ked ma dovod na vzdor/protest. To sa da vyjadrit aj inak. A program Kotlebu? Ved to je len subor vseobecnych fraz, ktore pekne zneju, ale ich realizacia je nemozna. A zalozenie domobrany, tak to uz naozaj sila. Vsak aj Hitler zacinal tak, ze si este v 20. rokoch 20. stor. zriadil svoje ochranne sily - Sturmabteilung - zname ako Hnede kosele...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rokosák »

Relativizacia ci absolutizacia su nic nehovoriace pojmy. Zijeme vsak v olympijskom roku a cisla obeti fasizmu a komunizmu, ktore spomina vyssie Juggler su iba na strebornu a bronzovu medailu. Zasluzene v tejto discipline vyhrava takzvany zapad do ktoreho patria popri inych Britania, Francuzsko, Spanielsko, Belgicko, USA a dalsi. Vysledky zapadu v tejto sutazi su 100 milionov vyvrazdenych medzi sebou a trikrat tolko ostatnych. Ciernych, zltych, cervenych a hociakych inych, ktori sa im dostali do cesty.
Nesmieme zabudnut, ze nasi spojenci s nasou minimalnou vojenskou pomocou, ale vysokym stupnom moralnej podpory uspesne pokracuju aj dnes. Takze strata zlatej medaily nam nehrozi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Juggler, mozno nevies, ale pred nejakymi cca 10 rokmi zacinal kotleba v politike faklovymi pochodmi v uniformach napadne podobnych hlinkovej garde. Slovenska pospolitost potom neslavne skoncila ked ju ustavny sud rozpustil. Hoci potom sa toto rozhodnutie zrusilo, no kotleba zacal s LSNS nanovo. Po tychto skusenostiach sa naucil ze tadialto cesta nevedie a preto sa teraz vyjadruje tak ako sa vyjadruje. Lebo ked pojde na ludi primitivnym agresivnym nacizmom nic nedosiahne. Toto nikto nepodpori, okrem nejakeho tvrdeho jadra v kartarskych kluboch.

Tak isto mne osobne nepride uplne v poriadku, ked kotleba zacina svoje mitingu pozdravmi ako pekny biely den, alebo na straz. Tak isto ako za boha a za narod. Urcite, ked vyznavas toho spravneho boha a si prislusnikom toho spravneho naroda bude to ok. Ako nikto mu to neberie, je to jeho nazor a pokial neporusuje zakon je to ok. Je vsak cudne ako on a jeho privrzenci bojuju proti politickej korektnosti, odmietaju ju, ale ked ich niekto nazve nacistami, lebo nacisti su, hned je ohen na streche a div ze nepodavaju trestne oznamenia.

Este by som dodal ku tvojim starym rodicom ze to boli asi bieli katolici, alebo evanielici, ktori sa verejne neangazovali v politickom zivote nie? To sa im potom zilo dobre. Tomu verim. Bez urazky.

Ked si pozries kotlebovu kandidatku. Su tam ludia ktori velebia hitlera ako mierotvorcu a cloveka so srdcom na pravom mieste. O kulturnom zivote na slovensku sa vyjadruju tak, ze ho bude treba citujem: "Optimalizovat" ked sa dostanu do vlady. Tu si kukni jedneho z kandidatov. Takyto ludia suza kotlebom a takychto ludi sme si zvolili do parlamentu: https://www.youtube.com/watch?v=efMXE8HpBNw" onclick="window.open(this.href);return false; Su to ludia ktori svojich oponentov oznacuju za potkanov, priatelov teroristov, sionistov, zidov, parazitov, zdochliny a boh vie co este.

Co sa tyka toho ze nam tu pomaly odchadzaju komunisti je fajn, ale nacistov to nelegitimizuje. Ako som uz povedal. Je to vyhananie certa diablom.

PS: Slovan, Ty mas nejaku utkvelu predstavu ze ta tu ide niekto za nieco persekuovat. T vobec nieje pravda, pokial neporusujes zakon si za vodou, Tak ako je kotleba za vodou, lebo vie co robi. Tak isto ako ked smer kradne a skutok sa nestal.
Naposledy upravil/-a Istiach v Po 07 03, 2016 2:49 pm, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Rokosák môžeš napísať, ktorá z krajín vlastniaca zlatú medailu postavila tábor, kde by systematicky kántrila čiernych, žltých, zelených a fialových? Iba preto, že sú takí akí sú.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal: PS : A s tym TIsom by som to tiez nevidel tak cierno ako sa pisalo za komunistov , chcelo by to trochu revidovat dejepis v skolach, v zivote som videl len raz tu relaciu posta pre teba na stv zhodou okolnosti to bol nejaky zid co sa chcel podakovat Tisovi, tak kde je teda pravda :D
Fantastická výpoveď. Ja starým ľuďom verím. Je to nefalšovaná úprimnosť. Video som skrátil na 1 minútu:

https://youtu.be/4pUo3tqR4v8?t=188" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Skoda ze ti co skoncili v koncentrakoch ti uz o Tisovi nepovedia nic

PS: Tym co sa mali dobre za komunistov veris tiez?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Obete komunizmu po celom svete: 85-100 miliónov ľudí
Ty vole, tie obete komunizmu rastu hyperbolicky, pomaly nam nebude na ich velkost stacit ani pocet ludi na zemeguli. :)

Kotleba: Ked uz je v parlamente, tak aspon uvidim, ako sa sprava a ako bude hlasovat. Lebo doteraz to boli len take "bulvarne informacie" o nom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Komunistické režimy vo svete pripravili o život 85 až 100 miliónov ľudí. Toto ohromujúce číslo uvádza Čierna kniha komunizmu (Le livre noir du communisme), ktorú zostavil kolektív francúzskych historikov. Kniha vyšla vo Francúzsku práve v čase, keď si komunisti pripomínali 80. výročie "Veľkého októbra" a keď má Francúzsko po rokoch opäť vo vláde komunistických ministrov. Podľa niektorých "neprajníkov" splnila kniha funkciu posledného klinca do rakvy bývalého šéfa komunistov Georgesa Marchaisa. Najviac obetí si vyžiadal komunizmus v Číne (okolo 60 miliónov), v Sovietskom zväze (asi 15 miliónov) a v Kambodži a severnej Kórei, kde zahynuli asi dva milióny ľudí. Počet obetí represálií Červených Khmérov v rokoch 1975 až 1979 v Kambodži sa môže zdať na prvý pohľad "menší" ako napríklad v ZSSR, Kambodža mala však v tom čase iba 7,5 milióna obyvateľov.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/2049283/komunizmu-p ... z42EVq3nj1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

A co takto vyvrazdenie severoamerickych indianov, ktorych bolo udajne okolo 50 milionov. To je ci zlocin?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Správne !

Každý národ, každé náboženstvo a každá zločinecká ideológia má na svojích rukách krv a nemalo by sa na to zabúdať. Treba odsúdiť Nemcov i ostatných včetne nás za fašizmus, Angličanov za kolonializmus, Američanov za vyvraždenie indiánov, otrokárstvo, aj neokolonializmus. Turci, ktorí po stáročia drancovali a stínali hlavy si tiež môžu spytovať svedomie, Taliani a Gréci majú rovnakú krvavú minulosť...Celá história ľudstva je samá krv, vraždenie, drancovanie... Nikto by sa tu nemal stavať len do úlohy obetí a ukazovať na to druhého, že on je zlý.

Je mi ľúto Židov, že takto dopadli, ale ani oni nemajú čisté ruky a to sa zatajuje a popiera. Kolkokrát sme napríklad videli v médiách že pri Ukrajinskom hladomore bolo vyhladených 7 miliónov ľudí a že za to môže masový vrah židovského pôvodu Kaganovič? V ktorej učebnici dejepisu sa píše, že hlavný ideoĺog komunizmu je žid (MARX), že bolševická revolúcia bola zosnovaná a financovaná židmi ( 2/3 všetkých protagonistov boli židia) ? Ono sa to nakoniec obrátilo proti ním za Stalina, ale historicky treba vidieť, že Stalin aj Hitler bolo antisemiti a že to malo nejaké príčiny. Takisto o tom písal Churchill, aj Američania, veď komunizmom boli ohrozené aj Spojené Štáty. Mimochodom, tie isté Spojené Štáty, kde černosi nemali svoje práva až do konca šestdesiatich rokov. M.L King bol zavraždený v 1968. Mimochodom, počuli ste že by bol nejaký americký prezident znevažovaný zato, že trpel otrokárstvo, alebo rasizmus?
Nie, všetci sú ospravedlnení, lebo taká bola doba. Keď my sa máme hanbiť za Tisa, tak všetci Američania, čo velebia Eisenhowera, Kennedyho a Johnsonna by sa mali hanbiť za rasizmus a otrokárstvo. Spravodlivosť je niekedy divná.
Takisto sa treba zamyslieť nad vznikom Izraela i nad tým, že Palestína je v podstate novodobý koncentračný tábor.
Alebo, že Izrael je čisto národnostným štátov pre Židov, ale Slovensku, či Európe sa národné záujmy odopierajú. Prečo sa multi-kulti nepresadzuje aj v Izraeli? Prečo neotvoria náruč pre moslimov, kresťanov atď?

Môžeš si pozrieť toto video, čo sa týka zločinov komunizmu a Židov. Ja nie som fanúšik konšpiračných teórii, nemám nič proti Židom, ale toto sú historické fakty: https://www.youtube.com/watch?v=W3DSnJigBy8" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal:Správne !

Každý národ, každé náboženstvo a každá zločinecká ideológia má na svojích rukách krv a nemalo by sa na to zabúdať.
Presne tak, nemalo by sa na to zabudat a nemalo by sa to opakovat. Na tomto sa zhodnu asi vsetci, akurat mam pocit, ze ako to dosiahnut sa uz ludia nezhodnu a este sa koli tomu pozabibaju. Klasika uz sa to stalo milion krat.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Pekne, Gazda vylúčil koaličné rokovania s Ficom :) Ak to fakt spraví, Fico môže na zostavenie vlády zabudnúť. Hneď je deň krajší... Viem, že ani vláda, ktorú Sulík (možno) zostaví nebude z pohľadu stability nič moc, ale z daných možností je možnosť, že Fico zostaví vládu najhoršia.

Predčasné voľby môžu veci zlepšiť, ale aj zhoršiť, takže ja osobne by som bol najradšej, keby sa zostavil zlepenec.
Ako hovorí Sulík, treba spraviť dobré dohody a tie proste dodržiavať. Bodka. A ak by sa náhodou vyskytol neočakávaný problém /mimo koaličnej zmluvy/, každý by zahlasoval po svojom. A takto to malo byť aj počas Radičovej vlády.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Istiach napísal: PS: Slovan, Ty mas nejaku utkvelu predstavu ze ta tu ide niekto za nieco persekuovat. T vobec nieje pravda, pokial neporusujes zakon si za vodou, Tak ako je kotleba za vodou, lebo vie co robi. Tak isto ako ked smer kradne a skutok sa nestal.
Nie nie to urcite nie , ziadnu utkvelu predstavu ze ma chcete perzekuovat nemam , diskutujem ...

Dnes ma sklamal na plnej ciare nas pan prezident , nepozvat Kotlebu do palaca je podla mna velke faux pas , mal by sa trochu odosobnit , nuz ale karma ho dobehne :D
Kazdopadne ja budem drzat palce Kotlebovi nech ukaze ze je iny, nech poukazuje a vykrikuje - kym neporusi zakon samozrejme , ked uz ine nie nech robi dochadzku v parlamente lebo posledne roky bola rokovacia sien stale prazdna je to vysmech ludom ze ich voleni politici nemaju ani tolko hanby aby sedeli v robote

JUGGLER : Opat s tebou musim suhlasit bohuzial nedotknutelny narod si robi vsade len nepriatelov a palestinia je vysmech modernej doby
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak nemozes sa zavdacit vsetkym. Nech uz by urobil dnes prezident cokolvek, nastval by tym kopu ludi. Ja osobne som rad tomu co urobil. Okrem toho, neviem co sa cudujes. Ak sledujes internetove diskusie, tak vies, ze vacsina sympatizantov kotlebu by prezidenta najradsej videla visiet na kandelabri za kolaboraciu s USA a EU. Nech uz robi Kiska cokolvek. Je to predsa ochranca nedotknutelneho naroda :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Slovan_sk napísal: Kazdopadne ja budem drzat palce Kotlebovi nech ukaze ze je iny, nech poukazuje a vykrikuje - kym neporusi zakon samozrejme , ked uz ine nie nech robi dochadzku v parlamente lebo posledne roky bola rokovacia sien stale prazdna je to vysmech ludom ze ich voleni politici nemaju ani tolko hanby aby sedeli v robote
To som zvedavý ako to bude s tou jeho dochádzkou. Sedieť na dvoch stoličkách a brať dva platy. Predstava, že poslanec je platený za to, aby sedel v parlamente je mylná. Nie je to práca pri ktorej sa stojí za pásom alebo sedí na stoličke. Každý sa však pozerá iba takou optikou akú sám pozná.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Dakujem ti Rado ze si mi to vysvetlil ako to ma vyzerat :D Mas pravdu nieje to ich praca sediet a nebodaj rokovat ci hlasovat
som o nieco mudrejsi , sice starsi clanok ale prvy co mi vhodil google ked som dal narodnu radu pri rokovani o rozpocte ved to je taka smiesnost snad by kvoli tomu neopustili bufety :D

http://www.topky.sk/cl/100535/1293161/T ... -rozpoctu-" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rado »

Takže nemajú pracovné cesty, nerobia poslanecký prieskum, nečítajú návrhy zákonov za ktoré majú hlasovať. Ich robota je len sedieť na schôdzi a hlasovať podľa toho aký dostanú pokyn bez toho, aby tušili, za čo hlasujú. Veľmi zjednodušený pohľad na poslanca. Potom stačí, že bude mať taký týpek 100% dochádzku a účasť na hlasovaní a bude to TOP pracovník parlamentu. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal: Dnes ma sklamal na plnej ciare nas pan prezident , nepozvat Kotlebu do palaca je podla mna velke faux pas , mal by sa trochu odosobnit , nuz ale karma ho dobehne :D
Istiach napísal:Tak nemozes sa zavdacit vsetkym. Nech uz by urobil dnes prezident cokolvek, nastval by tym kopu ludi. Ja osobne som rad tomu co urobil. Okrem toho, neviem co sa cudujes. Ak sledujes internetove diskusie, tak vies, ze vacsina sympatizantov kotlebu by prezidenta najradsej videla visiet na kandelabri za kolaboraciu s USA a EU. Nech uz robi Kiska cokolvek. Je to predsa ochranca nedotknutelneho naroda :)
Prezident tu nie je na to aby sa niekomu zavďačoval. Slúbil, že bude prezidentom všetkých ľudí a nebude politikárčiť. Tým, že nepozval Kotlebu ako legitímneho predsedu politickej strany, ktorá sa dostala do parlamentu na povolebné rokovania, tým ignoroval 220 tisíc občanov, ktorí mu dali mandát. V počtoch hlasov sa Kotleba stal dokonca piaty najpopulárnejší politik. Pán prezident ma začína iritovať. Správa sa ako bábka v rukách svojích poradcov, keďže je známe, že tam má Bútoru a Mazáka. Mal pozvať všetky strany, vybaviť formality a potom mohol kľudne povedať svoj názor, že sa dištancuje od extrémizmu a pod.

Ja internetové diskusie sympatizantov Kotlebu nesledujem. Tí ľudia okolo neho vyzerajú ako náckovia a mafiáni, ale ja o nich neviem nič, takže ich nemôžem odsudzovať. Takisto neviem o nijakom zle, ktoré by páchali...predpokladám, že máme na to prísne zákony a že sú pod drobnohľadom. Takže pre mňa sú to ľudia, ktorí majú svoje názory a s ktorými v mnohom nesúhlasím, ale rešpektujem ich slobodu názoru a slobodu slova. Rešpektujem aj tých ľudí, čo dnes prišli protestovať v Blave proti Kotlebovi. Vyjadrili svoj názor. Nemali by sme z týchto vecí robiť vedu a nenávisť.
My sa všetci musíme navzájom rešpektovať a hľadať konsenzus na spolužitie.

TA3 sa zachovala korektne:
https://youtu.be/ABZedCkCqis" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ináč, čím viac sa bude z toho robiť veda a divadlo...čím viac sa budú politici pretekať, aby sa od nich dištancovali, tým viac budú dráždiť Kotlebových potencionálnych voličov. Teraz dostal Kotleba 8%, nabudúce dostane 2x toľko a všetci budú zhrození hľadať príčinu. Mali by sa radiť aj s psychológmi. Dnes som počul, že Jobbik v Madarsku dosahuje podporu 15-20%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Casey »

.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal:Takže nemajú pracovné cesty, nerobia poslanecký prieskum, nečítajú návrhy zákonov za ktoré majú hlasovať.
Teoreticky by sa mali takto spravat, prakticky je to samozrejme vsetko inak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal: Prezident tu nie je na to aby sa niekomu zavďačoval. Slúbil, že bude prezidentom všetkých ľudí a nebude politikárčiť. Tým, že nepozval Kotlebu ako legitímneho predsedu politickej strany, ktorá sa dostala do parlamentu na povolebné rokovania, tým ignoroval 220 tisíc občanov, ktorí mu dali mandát. V počtoch hlasov sa Kotleba stal dokonca piaty najpopulárnejší politik. Pán prezident ma začína iritovať. Správa sa ako bábka v rukách svojích poradcov, keďže je známe, že tam má Bútoru a Mazáka. Mal pozvať všetky strany, vybaviť formality a potom mohol kľudne povedať svoj názor, že sa dištancuje od extrémizmu a pod.

Ja internetové diskusie sympatizantov Kotlebu nesledujem. Tí ľudia okolo neho vyzerajú ako náckovia a mafiáni, ale ja o nich neviem nič, takže ich nemôžem odsudzovať. Takisto neviem o nijakom zle, ktoré by páchali...predpokladám, že máme na to prísne zákony a že sú pod drobnohľadom. Takže pre mňa sú to ľudia, ktorí majú svoje názory a s ktorými v mnohom nesúhlasím, ale rešpektujem ich slobodu názoru a slobodu slova. Rešpektujem aj tých ľudí, čo dnes prišli protestovať v Blave proti Kotlebovi. Vyjadrili svoj názor. Nemali by sme z týchto vecí robiť vedu a nenávisť.
My sa všetci musíme navzájom rešpektovať a hľadať konsenzus na spolužitie.

TA3 sa zachovala korektne:
https://youtu.be/ABZedCkCqis" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ináč, čím viac sa bude z toho robiť veda a divadlo...čím viac sa budú politici pretekať, aby sa od nich dištancovali, tým viac budú dráždiť Kotlebových potencionálnych voličov. Teraz dostal Kotleba 8%, nabudúce dostane 2x toľko a všetci budú zhrození hľadať príčinu. Mali by sa radiť aj s psychológmi. Dnes som počul, že Jobbik v Madarsku dosahuje podporu 15-20%.
To je klasicka ukazka dvojiteho metra. Kotleba s privrzencami nadavaju na politikov za to ze su prilis politicky korektni a zrazu ked niesu korektni voci nemu...to uz je zrazu nieco ine.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Dobre odomna ale dost uz o Kotlebovi. Ten clovek a jeho strana je zlo a dufam ze to Slovaci pochopia skor ako bude neskoro.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal: Ten clovek a jeho strana je zlo a dufam ze to Slovaci pochopia skor ako bude neskoro.
To som dúfal pri Ficovi a stalo sa. :) Budem rád keď sa stane aj pri Kotlebovi.

,,vox populi vox Dei,, - ,, hlas ľudu, hlas boží,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Česi to včera okomentovali správne. U nich náckovia nemajú toľko voličov, lebo Hitlerov protektorát bol pre nich jednoznačne nepriateľný. O podpore naších voličov sa vyjadrili, že vznikla s akejsi nostalgie za Slovenským štátom.

Keď sa pozrieme do histórie, tak tento Slovenský štát sa nedá hodnotiť iba negatívne, tak ako si to prajú jeho obete. Polovica naších občanov prežíva nostalgiu aj za komunistickým režimom, lebo ani ten nemôžeme hodnotiť iba negatívne. Nostalgia za Tisovým režimom pramení s prosperity a poriadku. O to sa predpokladám opierajú Kotlebovci.
Nostalgia za komunizmom pramení zo sociálnych istôt, nízkej nezamestnanosti, relatívnej rovnosti a pohodlia v ktorom sa žilo. Komunisti rozdávali byty, bezúročné pôžičky, všetci museli pracovať a najnižšie vrstvy vrátane rómov žili prakticky v blahobyte. Polovica národa preto držala hubu a krok – zmierila sa s režimom, s neslobodou, s potláčaním práv.

Ďalší kontext sú historické súvislosti. Tisov režim sa musel podrobiť vôli Hitlera, tak ako sa komunistický režim musel podrobiť vôli Rusov. Ked sa v 1968 mohlo niečo zmeniť, tak prišli tanky a 120 tisíc Rusov u nás ostalo 20 rokov.

Toto je fakt autentická výpoveď , že Tiso nebol len zviera. Vdaka Slovan.

https://www.youtube.com/watch?v=4pUo3tq ... u.be&t=188" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Istiach napísal:Dobre odomna ale dost uz o Kotlebovi. Ten clovek a jeho strana je zlo a dufam ze to Slovaci pochopia skor ako bude neskoro.
Suhlasim dost uz o Kotlebovi, vsetko uz bolo povedane :)
Prajme si dobru, stabilnu a spravodlivu vladu a nizsie odvody :D
vdaka za debatu
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Rokosák »

Toto nemoze byt nahoda!

V sobotu volby na Slovensku a v utorok vsetky hlavne burzy s vynimkou Sanghajskej klesnu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 750 times
Been thanked: 81 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa rmaly »

Rokosák napísal:Toto nemoze byt nahoda!

V sobotu volby na Slovensku a v utorok vsetky hlavne burzy s vynimkou Sanghajskej klesnu.
za to mozu sikmooki madari (teda madari co zmuria) :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemôžem si pomôcť, od Procházku sa šíri divný smrad... Nakoniec som rád, že som ich nevolil.

Procházka sa vyjadril aj k nedeľňajšej návšteve na Úrade vlády, kde ho prichytil Nový Čas. Po tom, čo niekoľkokrát zopakoval, že nie je dôležité čo tam robil, nakoniec priznal, že sa stretol s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom.
Na otázku prečo to nepovedal skôr, keď sa ho na to novinári pýtali, povedal: „Stretnutie bolo absolútne nedôležité. Aj jeho výsledok, aj jeho priebeh. Súčasťou mojej práce ako predsedu parlamentnej strany je neformálna komunikácia s predstaviteľmi iných strán. Je to nielen moje právo, ale aj povinnosť voči strane a voličom."

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20113427/minuta-p ... z42PkRfZQN" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
Holy shit....jpeg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa jogo »

Cela opozicia si mysli, ze ked sa s Ficom nebudu rozpravat, tak ho odstavia. Lenze ak sa raz SNS "zatne" a spoji sa s Ficom, tak nebude na Slovensku ziadna nova vlada a Ficov kabinet dovladne az do predcasnych volieb.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Nehovoriac o tom, ze sa nam uz v sieti robia ocka...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Money Never Sleeps...

Bratislava 9. marca (TASR) - Hnutie Sme rodina má informácie, že dochádza k pokusom kupovať poslancov a zabrániť vzniku pravicovej vlády. Suma má byť dva milióny eur na hlavu. Dôkazy hnutie na dnešnej tlačovej konferencii nepredložilo.

Boris Kollár reagoval aj na informácie, ktoré sa o ňom objavili v médiách a spájajú ho s pašovaním drog. Označil ich za lož. "Nikdy som sa tým nezaoberal ani sa toho nikdy nedotkol," vyhlásil.

Očakáva, že útoky na neho budú pokračovať. Majú rozvrátiť klub Sme rodina. Kollárovci za útokmi vidia oligarchov Smeru-SD. Hnutie je pripravené tlak vydržať, naďalej trvá na podpore pravicovej vlády a odmietaní Smeru-SD.

http://www.teraz.sk/slovensko/kollar-na ... lanok.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. V 2010 po páde Smeru dostal Matovič ponuku 20 mil. € ...

.... Miroslav Beblavý sa vzdal funkcie podpredsedu strany Sieť. Napísal to na svojom facebookovom profile. "Dôvodom je vážne narušenie mojej dôvery v predsedu strany Radoslava Procházku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Peter Em »

Možno som naivný, ale ja to už asi 3 dni vidím tak, že vládu zostaví Sulík. Fico potrebuje príliš veľa strán (SNS, Most, Sieť)
Stačí, že hociktorá z tej trojice mu povie NIE a je hotový. SaS a OľaNO-NOVA s ním nepôjdu ani za miliardu miliárd.
Navyše, každá z tých troch strán (sieť, most, sns) vie, že jej stačí povedať Ficovi NIE, a aj tak je vo vláde.

Jediné riziko vidím v tom, že pochybné strany (rozumej Sieť a SNS) by radšej išli s Ficom, lebo vo vláde spolu so Sulíkom a Matovičom budú musieť značne okresať svoj apetít po prachoch. Pre nich je teda lepšie byť s Ficom. Napriek tomu si nemyslím, že všetky tri (aj Most) otočia a pôjdu s Ficom.

Viem, že Fico je ostrieľaný harcovník, že vie ako na to, že má tým stranám čo ponúknuť, no aj tak si myslím, že zatiaľ to vyzerá dobre a vládu zostaví pravica.

Ináč, posledné dni sa vyrojilo veľa rádobyanalytikov a najmúdrejších mudrcov a nejaký z nich (z Denníka N) napísal, že pre Slovensko by bolo najlepšie, keby SaS zbytočne netrvala na svojom sľube a šla do vlády so Smerom. Neviem, či je ten človek v poriadku keď sa nehanbí také niečo napísať.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Volby 2016

Príspevok od používateľa Istiach »

Ja som pomerne skepticky co sa tyka pravicovej vlady. Ked som pocul Danka pri jeho vcerajsom vyhlaseni, prislo mi to tak, ze s nim nebude lahke jednanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"