Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

@Martin7 Prosim, daj nejaku aktualizaciu tvojho pohladu. Zo strachu som zatial nevstupil a teraz samozrejme bojim, ze je neskoro :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Asi pravda, ale nepomohlo mi to. Zaujima ma, ci to stale vidi na prieraz hore aj pri aktualnom vyvoji.
Podla velkeho poklesu objemu obchodov a dlheho vahaveho pohybu medzi 20,2-20,3 si myslim, ze toto bol ten prieraz, ved to skocilo za den skoro o dolar na akciu, ale nemam tie hlboke info ani skusenosti s touto akciou ako Martin7. Takze neviem ci cakat naozaj dalsi narast vyrazne blizsie k predikovanej hodnote 25, alebo sa to vrati na cca 20.
Ziadne rozumne dovody asi na narast nie su. Ci?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nebolo to nič silné, žiadne nové správy (ani už nemajú byť aké, jedine znova recyklované). V noci napíšem viac, teraz len stručne. Myslím, že ešte 19,75-80 v priebehu tohto / budúceho týždňa bude. Pokyn sa mi včera nevyplnil, v noci som ho zrušil. Dnes som sa chystal na nákup, ale musel som niečo pracovné, nečakané rýchlo riešiť, takže som nedokúpil, keď som videl, ako bola cez 20,30 ma štvalo, ale nemyslím, že mi niečo veľké ušlo. Buďte skôr opatrní, už je všetko pozitívne v cene a negatívne nie je v cene vôbec nič.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Včera som bol zvedavý, keď mali predstaviť nové herné karty Nvidie, čo budú robiť akcie AMD. U Nvidie som samozrejme čakal rast. AMD rástlo tiež, to nebolo samozrejmé. Nedávno situácia AMD vs Intel ale dopadla opačne resp. inverzne. AMD môže rásť, sentiment je celkom slušný, i keď pokles je vykupovaný rýchlejšie a presvedčivejšie ako rast na nové maximá. Je tu veľký tlak big boys aby išla až na 25. Vo veľmi kritických situáciach ju aj podržia. Prezradia ich veľké mnohomiliónové ordre. Keď ju totiž big boys dokupujú aby ju držali, tak väčšinou nakupujú za close cenu.

Prečo ešte pôjde dole. Aké asi budú výsledky Q3 a Q4.
Grafiky:
Mining je na útlme a v hernom a profesionálnom segmente prestáva byť AMD konkurencie schopné. Výhľad v tejto oblasti vidím v druhej polovici roka veľmi zle a teda slabé výsledky v tomto segmente. AMD sa sťahuje z highendu, tu si myslím, že bude nejaká dohoda s Intelom, ale to by bolo na dlho. V týchto kvartáloch sa prejaví veľmi výrazne Nvidia.

Procesory desktop:
Z prvej generácie Ryzenov sa zo začiatku predávali 8 core, po úvodnej vlne nadšenia sa stal najobľúbenejší model 1600 a 1600X, teda nižší mainstream a nižšie marže pre AMD. V druhej sérii (nechcem napísať genérácii) je najobľúbenejší resp. najpredávanejší model 2700X, teda vyšší mainstream a vyššie marže. Lenže opäť koncom roka príde Intel s dvoma silnými 8 core cpu, ktoré navyše posilnia ako single tak aj multithread. Takže opäť slabšie výsledky.

Procesory laptop:
Tu má AMD mizernú pozíciu, má v súčasnosti konkurencieschopné čipy, ale tu sa bude presadzovať dlhšie. 0 bodov v druhom polroku.

Procesory HEDT (Threadripper):
Tu to začína byť veľmi zaujímavé, tu by mohli v druhom polroku jemne zisky začať rásť.

EPYC:
To isté, čo TR. Výrazne zaujímavejší bude budúci rok. To ale platí pri všetkom.

Konzoly:
Tretí kvartál patrí konzolám, tie držia zisky v tomto čase. AMD ale pokiaľ viem rátalo, že všetkému ostatnému sa bude v tomto období dariť. Zachytil som, že do konca roka by mohla prísť konzola Sony PS5, to by mohlo pomôcť.

Záver: všetci ,,fičia" na tom ako AMD zoberie Intelu podiel v serveroch. Keď budú v cene aj tieto negatíva resp. fin. výsledky, potom bude AMD dobré opäť nakúpiť. Navyše v serveroch sa nejak zabúda, že tu už to nie je iba Intel a AMD ale aj Qualcomm, Broadcom atď., ale to by bolo zase na dlho. Budúci rok bude mať AMD mimoriadne silný, ale ešte príde konfrontácia s realitou v druhej polovici tohto roka. Ako som už dávnejšie spomínal,v AMD si môžu vypomôcť ziskom z miningu.

Technicky:
Kto sa bojí, že mu ušiel vstup v 19-ke, tak podľa option interestu to asi bude v piatok divoké, takže je veľmi pravdepodobné, že bude mať šancu. Pripájam ešte graf z tradingview.com, hodinový (teda jedna sviečka je jedna hodina). Žiadne prudké stúpanie to nieje tá 19-ka je ešte veľmi pravdepodobná. Dobré dokupy budú na spodnej linke grafu.
Prílohy
amd218.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Super Micro má ER (SMCI), momentálne -20%, takže zrejme sťahuje aj AMD.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

K ps5, tá príde najskôr na vianoce 2021.

Prečo to big boys tlačia na 25? Chcú vytvoriť hype, ktorý predaju retailu (nám) a my zostaneme bag holdermi na dlhú dobu (keďže sa masívne opäť a úspešne zashortuje)?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin silny bude jeden z nich - i9 9900k, 8 cores, 16 threads - to bude zrejme najsilnejsie CPU v danom segmente, ale drahe. Niekde som zachytil ze az 450 usd.

i7 9700k bude 8cores, 8 threads, silnejsie ako 8700k, bude navysena frekvencia, ale nebude to imho ze vyrazny skok.
Cena udajne 350 usd ( som zvedavy ci nedaju 379 )

Ten zvysok je viac menej ako predosla generacia poctom jadier, akurat frekvencie budu jemne vyssie. To mi troska prislo akoby Intel musel niecim vyplnit ponuku. Takze Ryzen bude stale relativne zaujimavy v pomere cenou/vykon. Mozno ze vydaju posilnenu verziu napr taky 2800x.

Btw pekna jazda AMD posledne dva dni smerom hore :).
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 20,75 (kúpené 19,95)
Zisk: 400,- USD

Držím: 5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 20,89 (AH)

Držím:
500 AMD @ 20,89
5000 PLX @ 0,88

Edit:
Adam, s tou Sony PS5 som sa pomýlil, nie tento rok, ale budúci na vianoce. Sú to rumors, ale vraj Sony chce prekvapiť.
Lukas, tie 8 core Intel som videl výkonové testy už pred mesiacom. Zrejme bude výkonnejšie aj to slabšie 8 core od Ryzen 2700X. A cena podobná. Tá i9 bude cenou nad tým. Majú vysoké takty. Sú rumors, že AMD ešte potom vydá 2800X, ale takty sú už pri 2700X na max., ak pridá 100 MHz bude to zázrak. Že by pridal počet jadier je na 99% vylúčené. Tie pridá v gen. 3000. V mainstreame bude 12 alebo možno až 16 core (viac pravdepodobné je 12).

Podstatná informácia: Dnes som zachytil od analytika Citigroup, že AMD vydá už koncom roka Vegu na 7 nm procese a je veľmi pravdepodobné, že aj APU na 7 nm (zvažuje podľa potreby). Že vydá APU je trochu prekvapivé, horúcejšie bude treba dodať Ryzeny 3000. Podstatné je, že AMD je veľmi flexibilné a bude schopné rýchlo zareagovať na konkurenciu a teda štvrtý kvartál a prvý 2019 nemusia byť také zlé, ako som pôvodne predpokladal. Nemusí dôjsť k poklesu ceny akcií, alebo pokles bude menší a teda budem sa snažiť postupne dokúpiť doplna. V poklesoch teda odporúčam dokupovať.

PS: Keď to vie analytik zo Citygroup, zrejme to vie aj Goldman Sachs a ostatní big boys, predpokladajú, že už nebude (výrazne) slabšie obdobie a tlačia AMD hore. Musím ešte zistiť v akom stave sú Ryzeny 3000 resp. na akých frekvenciách behajú skúšobné čipy v súčasnosti resp. ako je vyladený výrobný proces. Je teda dosť možné, že bude AMD 27 tento rok a 50 budúci ak všetko pôjde dobre.

Ja ešte možno pár trejdov urobím, než nakúpim na investíciu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Jasne, 9700k bude silnejsie cpu ako ryzen 2700x tam je to viac-menej jasne. Len je otazka cena, pokial bude stat naozaj tych 350usd tak to je solidna ponuka. Pokial viac tak to bude otazne. 8700k stala myslim 379usd. Verim ze ceny ryzenu pojdu dole aby bol v pomere cena/vykon konkurencie schopnejsi. Ved konieckoncov, rovnaky vyvoj bol aj pri starsich ryzenoch.

Ad info.
Len aby to neboli dezinformacie a potom budu velke predaje na 22,50 :-D
Btw ta info o vege 7nm predsa nie je ziadne tajomstvo, to uz aj AMD uviedlo niekde tu:

http://ir.amd.com/static-files/fe6309f8 ... c40664a77b
... slide 18. To je niekedy zo zaciatku augusta.
Ten potencial ryzenu bezat na vyssich frekvenciach by sa zrejme mohol dat odvodit od schopnosti OC terajsej 2700x. Oni stale mozu zobrat extra podarene chipy ktore by zvladli vyssie f pri rovnakej voltazi a oznacit ich ako 2800x.

Jo o APU koncom roka sa spekuluje, to som tiez cital

Cital som este taky clanok:
https://www.cnbc.com/2018/08/22/jp-morg ... efore.html
Mozno na zamyslenie.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Mam to Martin7 chapat tak, ze to na pullback nevidis? Vcerajsok ma dost prekvapil, necakal som tento narast v podstate bez korekcie, takze som stale v kesi. Dnes radsej rychlo prikupit, alebo ta bezdovodna euforia na chvilu opadne? Co myslis? Vcera si kupil po 20,89 preto, ze ratas s dalsim podobnym rastom, ci len tak pre istotu?
Vdaka za tvoje nazory.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Buggy, pullback ešte bude, tesne pod 20 sa bude dať kúpiť. Viac dám večer. Inak Lukas to celkom trafil, s tým 22,50, tam asi by mohla ísť teraz max a tam niekde to vidím na pullback. Dnes ten nárast v predpredaji je pravdepodobne spôsobený zdvihnutím PT na 30 od Rosenblatt.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zaujimavy bude exit .. ci naozaj veris ze pullback bude 22.50 a ci aj vystupis alebo len dokupis ked budu ceny nizsie :).
Sranda ale, ako dlho ta akcia bojovala o 20 a zrazu boom, par dni a je takmer na 22.

Edit: pozeral som oc potencial ryzenov, tak teda nic moc. Takze to na tu 2800x moc nevyzera, resp. je to malo pravdepodobne. Mozno skor opak bude pravdou a mozno budu nejake ryzeny s jemne nizsou freq a vyrazne nizsou spotrebou.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Tak kto sa chytil trendu poslednych dni, dobre si brusko pomastil. Ked aj bude pullback, tak dalsi rast uz iba pozvolne v pribehu roka, ze? Je akykolvek dovod na dalsi sialeny beh, ako je posledne dni?
Bude este sanca na daytrade, ci uz iba ako investing?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som nieco malo zobral. Co je ale otazka kedy zavriet ..

Pretoze si myslim ze niekedy v blizkom case zacne vypredaj.
Tych cca 22,50 vychadza na zajtra alebo pondelok ( aktualne je uz PM vyssie ). A potom pad do pasma 20 - 20,50
Mozno nalada a hype potiahne cenu az k 25, mozno az 30. Kazdopadne myslim ze vypredaj je uz blizko.

@buggy, tazko povedat, moj nazor je ze $$ od shorterov proste funguju ako palivo aktualne + hype + zmes dobrych a zmes recyklovanych sprav.
https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2 ... 162d7bc1f7

Ale tak si pockaj co povedia skusenejsi.Rozhodnutie aj tak musi urobit kazdy sam za seba.

Mozno len tak pre zaujimavost moja pozicia: 1569 shares@21.644
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Stručne, viac zareagujem cez víkend. Výpredaj môže prísť aj zajtra. Tu už je to o hľadaní exitu, nie nástupu. Možno bolo dobré predať tesne pod 23 v AH. Dnešný PT bol daný určite aj kvôli opciám, je štvrtok a zajtra piatok, zrejme to bude divoké, bolo veľa opcí. Lukas, minimálne si nastav SL aby si neurobil stratu na ten dokup. Ak náhodou ešte pôjde hore, po rezistencií 22,50-23 je ďalšia 27. Ale to už zrejme preháňam. To bude v tomto stúpaní určite max. Ak bude zajtra predpredaj vysoko, zvažujem predaj. Je určitá pravdepodobnosť, že sa to zajtra pokúsia vytlačiť nad tých skôr spomínaných 25, ale ak sa to stane, príde strašný pád.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Skúsim podržať tesne nad 25. Do rastu nebudem prikupovať. Je piatok, volatilita môže byť obrovská, ak by prišiel prudký výpredaj, dokúpim, možno do plna. Dnes to asi bude zaujímavé. Včera o AMD tak veľmi básnil Cramer, že sa skoro rozplakal, väčšinou na druhý deň rastie a potom príde výpredaj.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

ta rezistencia je asi skor na 23,50 :)

Ja uz zvazujem ze to zabalim. Podla mna (laicky) ked neprerazi 23,50 resp 23.70 tak ju ludia zacnu shortovat.
To moze byt potom podobne ako v okoli 20 hranice.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes išla pekne hore napriek tomu, že som čakal všetko. Vôbec to nevyzeralo ako v piatok. Bolo veľké volume, väčšie ako včera, zrejme nakupovali aj fondy (pozriem cez víkend). Kedže dnes 25-ka nepadla, plánujem držať niekde do 27. Zdá sa, že z rezistencie 20,20 bude nový suport. Dnes som zaregistroval prvú negatívnu analýzu s výhľadom na Q3 (písal som svoj názor minule) a zrejme budú pribúdať. Zatiaľ to vyzerá, že asi 27 bude vrchol a pôjde na 20,20. 15-ka je už menej pravdepodobná, 17-18 je ešte veľmi pravdepodobná. Dávnejšie som pozeral, aké pracovné pozície obsadzuje AMD a dáva to zmysel s jednou dnešnou rumors. AMD chce preniknúť aj do ARM a ASIC. Tá rumors bola v konkrétne dohadovaných dealoch. Zdá sa, že AMD plánuje mať podstatne väčší záber ako ukazuje na slidoch. Podľa mňa nemá zmysel ju už trejdovať (to evidentne nemá už od 10-ky), treba ju ešte dole nakúpiť a držať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Jo tie poobedne volumes a nakupy.
Btw AMD sa zucastni VMWORLD v LAS Vegas, som zvedavy ci sa nieco nove z AMD kuchyne nedostane von.
Minimalne asi odprezentuju Epyc. ( ako minuly rok )

https://www.amd.com/en-us/who-we-are/co ... ion/events
Zacina Zajtra.

Heh som sa smial, tu negativnu spravu ohladom spomalenia rastu na YF newsfeede hned zacyklovali 3 x rovnakou spravou "AMD’s stock has surged this year, burning short-sellers. What are the chances it can rise 10-fold, as Nvidia did?" :)

https://marketrealist.com/2018/08/amd-e ... al-q3-2018
https://www.marketwatch.com/story/amd-d ... yptr=yahoo

@Martin fakt myslis ze vydrzi do 27? Me to pride ze uz pri 25 zacne vyberanie ziskov. Vela ludi to IMHO vzda. Lebo co tak pozeram nalada zacina opadat, ludia si myslia ze je uz prekupena. RSI je vysoko.

Inak min tie ASIC-y by davali zmysel aj vzhladom na to co robi Intel.
Co by robilo AMD s ARM? Myslis ze by to davali do mobilnych a lowcost zariadeni alebo by navrhli nieco ako APU s ARM jadrom a vlastnou Grafikou? Mozno pre inych vyrobcov mobilnych deviceov?
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Rumor ohladom planovanych AMD chromebookoch.
https://chromeunboxed.com/news/3-new-am ... ng-devices

Martin btw toto uz zacina smrdiet .. ten skok v premarkete, rychly rast.
Nejaky nazor? Bude to len ta nova grafika? Maju povedzme jedinecnu technologiu co sa tyka grafiky pre DC a virtualizaciu + je to udajne first HW Based. Riesia bezpecnost, fronty, resp dedikovanie HW prostriedkov userom etc. By som ale nepovedal ze by vsetci z toho mali saliet :)

https://www.youtube.com/watch?v=eSbJx81 ... e=youtu.be

Edit: sorry, tie moje prispevky sa naozaj tykaju samotneho investovania naozaj len minimalne.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chcel som napísať cez víkend, ale nič nestíham. No tu môj názor nie je podstatný, tu už je to čisto o pocite kedy von. Ja rozmýšľam predať. 27 nemusí dosiahnuť, je to len môj tip, že to je max. Môžeš to urobiť aj tak, že väčšiu časť odpredáš a s menšou sa pokúsiš ísť vyššie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 24,89 (kúpené 20,89)
Zisk: 2000,- USD

Držím: 5000 PLX @ 0,88
Nie som si istý, či budem mať čas to dnes sledovať, tak radšej out.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

gratulujem, pekny trejd
Ja som na suchu, AMD ma zaskocilo, ved to je parabola za min. tyzden, pripomina mi to crypto :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Kam to sakra chce ist? To sa vsetci zblaznili? Kazdu seansu si poviem, ze teraz to rupne a kazdy vecer opat premarnene pozeram na Himalaje co na grafe rastu.
Da sa tato akcia na degiro aj shortovat? Bohuzial opcie su mimo moje pole chapania.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Da, ale nie na basic ucte .. ale nesiel by som do toho.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Je mozne, ze z tohto Olympu nepadne volnym padom? Ak bola cena do 20 uz so vsetkymi spravami, kde sa berie 26+ a kazdy den 10% rast?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Tak ako bola pred polrokom za 10, teraz je to opacne no.

Moj skromny nazor je, ze teraz je to uz hype a zacinaju sa tvorit bagholderi z retailu, ako ja ked nakupil za 15 pred 1,5r a cely rok bol defakto underwater. Velki hraci nakupili za 20
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Pol rok nie je 5 dni a za tu dobu bolo dost fundamentov, ktore rast zdovodnili. Sorry, ze som tak vyvedeny z miery, iba to nechapem aj vzhladom k Martinovym analyzam. Tento rast nema dovod. Preco pokracuje kazdy den a stale vacsie skoky? Teraz 13% za 4 hodiny po tom, co 4 predosle dni stale rastol. Nenasiel som ziadny dovod. Pri poklese je to panika, celkom jasne, ze aj za par minut vie rupnut aj o 20% (vid. napr. Facebook naposledy), ale toto je opak.
Pokusim sa uz nehumusit forum, viem, ze som off-topic, ked nic mudre nepridavam k diskusii.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Mna to sameho prekvapilo a to tak, ze FUCK. Pretoze som sa zbavil za ucelom trejdingu 3250 akci okolo 19,50. A kym som sa spamatal, je to na 27, pretoze cakal na pullback po kazdodennom brutal raste.
Co urobila dnes akcia(10%) je mimo moje chapanie, preto to prirovnanie ku krypto, kde to stupa klesa ako sa prave velkemu hracovi zachcelo(manipulacie, wash trading, atd)
Naposledy upravil/-a Adammd v Po 27 08, 2018 8:20 pm, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

OUT 3609@26.58

Edit: Mas pravdu, ono to asi nema zmysel takto robit. Bud poriadne alebo vobec.
Tak ale ked Mato dovoli tak ja sem kludne budem davat vstupy ..

No radsej to dam takto v nejakom poradi, lebo je to dost divocina.

B: 15.08 2@19.63
B: 23.08 569@ 20.88 ( AH - FIO)
B: 23.08 500@ 21.89
B: 23.08 500@ 22.28
P: 24.08 1002@ 23.28 ( zabudnuty sell limit order )
K: 24.08 1500 @23.36
P: 24.08 500 @ 23.50 ( zabudnuty sell limit order )
K: 24.08 1000@ 23.46
K: 27.08 40@25
P: 27.08 3040@26.58 ( SL )
P: 27.08 569@26.58 ( SL )

A teraz na konci strata 720USD
Navyse som sa o 10 shares pomylil.

Je to chaos
Ak by napriek tomu bol zaujem o detaily tak ich dam k dispo, resp pripadne Jugglerovi alebo tak.
Sorry opatovne za chaos, ja som toto celkom hodnotne vlakno riadne schaosil.
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Po 27 08, 2018 10:06 pm, upravené celkom 2 krát.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Nechcem ta kritizovat, ale kde si ohlasil vstup? Lebo podla postov si mal 500kuskov. Ako nejde o nic, ale ta informacia ze si predal 3599 je potom o nicom a uplne zbytocna.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

buggy napísal:Pol rok nie je 5 dni a za tu dobu bolo dost fundamentov, ktore rast zdovodnili. Sorry, ze som tak vyvedeny z miery, iba to nechapem aj vzhladom k Martinovym analyzam. Tento rast nema dovod. Preco pokracuje kazdy den a stale vacsie skoky? Teraz 13% za 4 hodiny po tom, co 4 predosle dni stale rastol. Nenasiel som ziadny dovod. Pri poklese je to panika, celkom jasne, ze aj za par minut vie rupnut aj o 20% (vid. napr. Facebook naposledy), ale toto je opak.
Pokusim sa uz nehumusit forum, viem, ze som off-topic, ked nic mudre nepridavam k diskusii.
To je tzv. Short Squeeze: jav kedy hráči na pokles musia uzatvárať pozície a tým tlačia cenu hore. Hra na pokles sa začína tým, že zadáš pokyn SELL, pričom žiadne akcie nevlastníš. Tým si ale prakticky akcie požičiaš od niekoho komu za požičanie platíš úrok. Ked cena akcie klesne, tak pozíciu uzatvoríš tým, že zadáš pokyn BUY. Zarobíš cenový rozdiel medzi SELL a BUY a ten, čo ti požičial zarobí úrok, čím si privyrobí k dlhodobej investícii. Ked ale cena akcie stúpa, tak hráči na pokles sa dostávajú do straty. Musia vrátiť akcie investorovi aj s cenovým rozdielom. Ukončenie svojej pozície robia pokynom BUY, čím sa pridávajú k regulárnym kupcom a nákupný tlak dvíha cenu. Ked cena stúpa a nikto nechce predávať, môže dôjsť k neadekvátnemu rastu , presne tak ako pri panike k neadekvátnemu poklesu. Najznámejší prípad short squeezu bol ked skvízoval Volkswagen a straty museli uzatvárať velké špekulatívne fondy...vtedy šla cena z 200 na 900. Minulého roku sme videli squeeze jednej bio akcie zo 4 na 35...a pod.

Tu máš ten VW: https://www.quora.com/What-are-some-of- ... eezes-ever" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Aj ja som shortoval AMD po poslednom zverejnení a teraz som šťastný, že som out. Fundamenty sa zatial nezmenili, ale z pribudajúcimi dobrými správami sa prudko zvýšili očakávania trhu ohladom ziskov do budúcnosti. AMD sa už raz takto stalo hviezdou, tá však neskôr vyhasla. Teraz sa AMD vrátilo do hry.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

JUGGLER, aky je tvoj osobny nazor na AMD z pohladu tradera? Je tu sanca bez pozit nalebo negat. sprav, aby sa vratila na 20?

Ja akcii stale verim, a ak sa naplnia ocakavania v server oblasti, co sa urcite naplnia, raz bude za 40. Ale nechcem vstupovat teraz, aby som opat nebol rok - 15 000 na ucte, z psychologickeho hladiska.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Adam ved urob najlepsie ako vies. Aj tak nikdy nebudes naisto vediet ci robis dobre alebo nie.
Ja som napr teraz spravil hlupost - ja som teraz uz myslel ze je uz hotovo. Vstupil prilis skoro a ono tam este mali naplanovane nejake velke predaje a hned -720 usd :-( zbytocne
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

napis konkretne, kolko a za kolko si kupoval

ja trejdovat neviem, chcem investovat, ale teraz urcite vstupovat nebudem po raste 30% za 5 dni
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Vyzera, ze 25 je pre terajsok support, da sa cakat, ze to dnes este skoci spat? Trejdovo, do zajtra? Ja myslim, ze nie, ale co ja viem?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Dnes sa preobchodovalo vyse 300mil akcii, to je tretina zo vsetkych, ten megavypredaj sposobil, ze po dnesku bude vela ludi veeelmi dlho v minuse. Mozno sa mylim :wink:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Adam mas to v tom mojom edite.. o stranu spat

Edit: ja tradeovat tiez neviem, to by som nerobil taketo chyby.
Uprimne kedze nemam ziadne skusenosti a takuto situaciu som este nezazil tak sa nemam od coho odrazit ... ten pokazeny vstup bol priskory ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"