poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa remo »

Ahojte,

neviem ci to patri sem alebo do vlakna o hypo (alebo aj nikam :) ), ale potreboval by som ci by ste vedeli poradit nejakeho dobreho fin./hypo. poradcu. Mam zaujem kupit byt (2 alebo 3 izbak). Cenovo hladam okolo 80-95.000, s tym, ze financovanie potrebujem 100% z banky (mozno ak by to vyrazne pomohlo dokazal by som ziskat 5-10.000 vlastnym sposobom mimo pozicky z banky, ale nateraz nepocitam s touto variantou). Kupu by som chcel riesit v horizonte dvoch az troch mesiacov, cize mam cas na nejaky ten resers preto by som chcel riesit co najviac ponuk a variant a zjednavat s bankami. Kedze mam dennu pracu nestiham si to riesit sam a preto ak poznate cloveka co berie poradenstvo zodpovedne a nebude lovit len proviziu a vedel by pomoct dajte prosim vediet. Pripadne ak viete na co sa zamerat, comu sa vyhnut, co je realne pre mna (mam 27r., VS vzdelanie). Viem, ze z takychto hrubych informacii sa neda vela odporucit/odhadnut, ale budem rad za vase nazory.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Aurelio »

Cauko Remo, poznam jedneho, ktory je presne to co hladas. Uvediem aj konkretny priklad, lebo som s nim v aprili spolupracoval, ked potreboval pomoc s navalom prace /zmenil sa zakon o bankach/.

Pracuje pre poradensku firmu, ktora ma zmluvy s bankami. Kedze dohadzuju bankam vela klientov, tak dostavaju nizke sadzby. Cize realne sa cez sprostredkovatela /poradensku firmu/ vies dostat na nizsiu sadzbu ako keby si si to vsetko obehaval sam (!). To bol pre mna velky sok, lebo ja som bol obchodnik v priemysle a tam plati, ze ked obides prostrednika, tak vacsinou dobre usetris. Vo financiach je to ocividne naopak a pre mna uplne na hlavu.

Teraz ten konkretny priklad:
Neviem jake sadzby su teraz, kedze som pomahal len jeden mesiac v aprili, ale vtedy to bolo tak, ze VUB davala 1,49% urok a Unicredit mala v reklamach 1,19% a k tomu ale povinne poistenie, ktore to navysovalo na nejakych 1,89% (ak si spravne pamatam cisla). Unicredit davala takmer DVOJNASOBNU proviziu ako VUB. A on napriek tomu vzdy daval vsetkym klientom VUB. Aj ked by vedel lahko oblbnut klientov, ze ved predsa tu mate na zmluve urok 1,19% od Unicredit a skasnut dvojnasobnu proviziu (info o povinnom poisteni je skryte hlbsie v zmluve), ale on to nikdy nespravil. Proste konal ciste v prospech klienta.

Ked si nikoho poriadneho nenajdes a chcel by si sa stretnut s tymto chlapikom, tak mi napis sukromnu spravu tu na fore s kontaktom na seba a ja mu uz preposlem info a on sa ti ozve.
Power of Knowledge
popey
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 01 05, 2017 7:05 pm

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa popey »

Ak sa potrebuješ dopracovať k ponuke, ktorá bude pre teba najviac vyhovujúca, doporučujem ísť na to z opačnej stránky. A to zamerať sa, aké majú jednotlivé finančné inštitúcie ošetrené sankcie a od toho sa začať odvíjať smerom k celkovým nákladom na požičané peniaze, tzv. RPMN.
„Som presvedčený o tom, že to, čo rozlišuje úspešných ľudí od neúspešných, je vytrvalosť.“

Združujeme nápady Poradenstvo pre podnikateľov | Predaj zadlženej sro | Asset Management
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak nemas cas potrebujes peniaze. Peniaze potrebujes na zaplatenie sluzby nezavisleho poradcu. Okrem toho ako nepripraveny budes obetou zauzivanych praktik priemyslu zalozenom na neznalosti klientov. Ako chces posudit vyhodnost ponuky ak temu nepoznas?

Pochybujem, ze si nenajdes pol hodinu denne na spoznavanie temy hypotek. Zacni tym ako sa hypoteka umoruje. Potom si vytvor tabulku, do ktorej vkladas parametre roznych ponuk. A hlavne si zisti mesacne platby pri vyssich urokoch a ci ich dokazes v buducnosti splacat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Chris »

v akej lokalite ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Pette »

Poznam zopar, ktori robia hypoteky naozaj poctivo a pristup sa im vyplaca - maju vela zakaznikov a zarabaju teda velmi slusne. Kludne napiste do spravy a odporucim.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Frosy napísal:Kedze dohadzuju bankam vela klientov, tak dostavaju nizke sadzby. Cize realne sa cez sprostredkovatela /poradensku firmu/ vies dostat na nizsiu sadzbu ako keby si si to vsetko obehaval sam (!). To bol pre mna velky sok, lebo ja som bol obchodnik v priemysle a tam plati, ze ked obides prostrednika, tak vacsinou dobre usetris. Vo financiach je to ocividne naopak a pre mna uplne na hlavu.
To nie je celkom pravda. Aspon vacsinou nie. Mnohe banky daju klientovi z ulice rovnaku sadzbu ako cez poradcu. Pridana hodnota poradcu je, ze vie kde dany typ klienta vyjde najlepsie, vie aku sadzbu ma ziadat, vie sprocesovat zlozite veci ..
Bambus
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 12 06, 2017 10:10 am

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Bambus »

peter.cmorej napísal: To nie je celkom pravda. Aspon vacsinou nie. Mnohe banky daju klientovi z ulice rovnaku sadzbu ako cez poradcu. Pridana hodnota poradcu je, ze vie kde dany typ klienta vyjde najlepsie, vie aku sadzbu ma ziadat, vie sprocesovat zlozite veci ..
Jop, vynimocne vedia dat dole mozno 0,1% na uroku a niektore banky su k nim tolerantnejsie (napr. mu skor namodeluju trebárs 3, 5, 5 s hypo pre mladych a 10 rocne fix scenare ako obycajnemu cloveku z ulice), najviac ich vyuziju asi ludia, ktori su na hrane s prijmom aby vôbec, resp. na nejaku sumu dostali hypo, vtedy ten sprostredkovatel vie rovno nasmerovat na niektore banky, kde to ma zmysel vôbec skusat. Je tam nejaky nezmyselny limit, že 4-5. banka v poradi človeka kopne do zadku...maju to tak nejak krasne kartelovo nastavene.

Rozhodne ale carovat nevedia, ked to niekomu vypali na 120 tisíc tak +15/20 tisíc uz nikto magicky nevycaruje. Ked clovek najde sprostredkovatela, ktory nenavidi realitky a snazi sa ich obist tak v podstate vyhral. Uplna topka je asi clovek, ktory je ochotny ist aj na obhliadku a byt pri rokovani, kedze je uz dnes zvykom, ze aj realitaci dohadzuju sprostredkovatelov (a k tomu balicek dalsich iných zvastov).
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Glogol »

Ak je moznost si pozicat kratkodobo od fyzickej osoby - moze byt problem ak si clovek pozicia od f.o -> kupi byt -> potom si zacne vybavovat (americku ci reverznu ci ako sa to vola) hypoteku aby pozicku vratil ? Viem je riziko ze by hypo nedostal ale je este daco ine ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a ta FO nebude mat zalozne pravo na ten byt? lebo to je problem, ak je na nehnutelnosti zalozne pravo nestandardneho subjektu. Za standardny sa povazuju iba banky
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Glogol »

Nie nebude mat zalozne pravo. Poziciavat bude ci uz rodina ci stary znamy. Na mesiac ( do zapisu v katastri) by nemal byt problem pozicat blizkemu cloveku co o sebe vsetko vedia a veria si. Pozicka bude de-facto neoficialna pre banku. Ja len ze na priamo sa v tejto dobe asi lepsie jedna o kupe a druha vec nemam skusenost s hypo na vlastnu nehnutelnost ci nebudu horsie sadzby pripadne ine obstrukcie. Nikdy som hypo nemal tak niekedy asi otazky od veci...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nie, je to ok. A ked budes tu hypo riesit tesne po kupe, tak ako ucel mozes stale pouzit tu kupu (refinancovanie kupnej ceny). Tz. uplne standardna hypoteka
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa laty »

nech to kupi ten, kto ma cash a ty ked ziskas hypo kupis od neho.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Glogol »

laty napísal: Ut 17 01, 2023 2:21 pm nech to kupi ten, kto ma cash a ty ked ziskas hypo kupis od neho.
Nie zly napad ale ludia s cash-om vacsinou chcu mat pokoj a nechcu mat dalsie komplikacie a behacky kade tade.
Niekomu je ozaj jednoduchsie a prijatelnejsie poslat peniaze s vetou ze verim ti ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa hifron »

Glogol napísal: Ut 17 01, 2023 11:41 am Na mesiac ( do zapisu v katastri) by nemal byt problem pozicat blizkemu cloveku co o sebe vsetko vedia a veria si.
Preto sa hovorí, zmluvy robia priateľov. Lenže v prípade manželských dohôd(ktoré na Slovensku de facto neexistujú), to vedie k tomu, že môže byť dokonca zrušená svadba...(bol o tom pekný článok v Plus 7 dní...)

A prakticky to vedie k tomu, že zmluvy časom nereflektujú to, o čom by mali byť a zastarávajú rovnako ako poistenie nehnuteľností(a korektná poisťovňa také veci pravidelne vyhodnocuje a ponúka zákazníkom riešenie)...
_________________________
Čo signalizuje, že asi chýba na trhu produkt, ktorý by riešil spomínaný problém, ak teda je ochota to takto riešiť... :pozor:
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Glogol »

2 hifron. beriem ale co clovek to iny pribeh.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Pavol Chmela
Active Member
Príspevky: 86
Dátum registrácie: So 15 10, 2022 2:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Príspevok od používateľa Pavol Chmela »

1. Lepšie ak by si tých 10% skúsil zohnať
2. Lepšie ak by si dozaložil inú nehnuteľnosť

Ak 1,2 nejde tak potrebuješ ako TPP približne 1300 eur v čistom (na papieri) ak si sám bez detí. Ak máš náhodou menej ako 1500 v čistom toho vyjednávania bude menej ako si možno myslíš. Ak nie si TPP v SR vstupuje do toho ešte milion vecí ak si tak už len zopár ale stále dosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"