Strana 1 z 1
JPY long
Napísané: Ne 26 08, 2007 10:01 pm
od používateľa Honzajs
Zdá se mi, že se rýsuje fundamentálně silná pozice pro JPY long.
Odůvodnění:
V posledních několika letech se rozmohl Carry Trade 'půjčování v JPY, investice do dolarových aktiv). Vzhledem k politice nulových úrokových sazeb v Japonsku a dlouhotrvající ekonomické stagnaci šlo pro investory o obchod s velmi zajímavým poměrem výnos / riziko.
Situace se ale mění. Vypadá to, že japonská ekonomika začíná konečně vykazovat známky oživení.
makro data: export +11,7%, export do Číny +27%, importy + 16,9%, firemní zisky rostou a jsou reinvestovány zpět
Stačí další zvýšení japonských sazeb a celá konstrukce se může sesypat jako domeček z karet. Už tak japonská měna vůči USD posílila. A jestli posílí ještě o něco více, může to vyvolat řetězovou reakci, kdy investoři budou chtít uzavřít svoje "Cary trade " pozice. To povede ke zvýšení poptávky po JPY za účelem splacení půjček. A může jít o lavinový efekt (včetně spuštění stop lossů...)
Když se podíváme do historie, podobná fundamentální situace nastala v roce 1998, ky JPY poté posílil o 20% za zhruba měsíc.
Podle mne je teď vhodná doba pro JPY long pozici. vybírám vhodný warrant na USD / JPY
Zatím se mi zamlouvá put se strikem 110 a splatný 9/2008 (tedy za rok)
Re: JPY long
Napísané: Ne 26 08, 2007 10:07 pm
od používateľa jonatanus
suhlas
Re: JPY long
Napísané: Št 30 08, 2007 9:43 pm
od používateľa jonatanus
Re: JPY long
Napísané: Pi 28 09, 2007 7:16 pm
od používateľa jonatanus
Honzajs napísal:Vypadá to, že japonská ekonomika začíná konečně vykazovat známky oživení.
sledujes japonsko?
"Japan's recovery is tottering, with the chance of an outright recession having risen to nearly two in three," said the report, authored by chief economist Jim O'Neill."
neviem ci si zachranuju carry trade

alebo sa tam nieco velmi zmenilo... skoda ze den nema 50 hodin....
Re: JPY long
Napísané: Pi 28 09, 2007 7:34 pm
od používateľa Honzajs
sleduji, volatilita japonské ekonomiky a je obecně větší než evropské nebo u ekonomiky USA.
zatím pozice držím.
Re: JPY long
Napísané: Pi 28 09, 2007 7:36 pm
od používateľa jonatanus
Honzajs napísal:sleduji, volatilita japonské ekonomiky a je obecně větší než evropské nebo u ekonomiky USA.
zatím pozice držím.
a zmenilo sa tam teraz nieco, maju tam nejaky velky dopad momentalne americke (a uz aj europske) problemy?
Re: JPY long
Napísané: Pi 28 09, 2007 8:54 pm
od používateľa Honzajs
Poslední výsledky ekonomiky byly nic moc. Zatím držím dál, sleduji.
Re: JPY long
Napísané: Po 12 11, 2007 1:45 pm
od používateľa Honzajs
JPY výrazně posiluje, vývoj probíhá z mého pohledu tím správným směrem
Zatím žádná změna pozice, držím dál.
Re: JPY long
Napísané: Ut 22 01, 2008 3:30 pm
od používateľa Ferin007
Honzajs napísal:JPY výrazně posiluje, vývoj probíhá z mého pohledu tím správným směrem
Zatím žádná změna pozice, držím dál.
Jaxeš na tom?
Re: JPY long
Napísané: Ut 22 01, 2008 4:00 pm
od používateľa Honzajs
+100%

Re: JPY long
Napísané: Ut 22 01, 2008 4:03 pm
od používateľa Ferin007
Honzajs napísal:+100%

Gratulace!
PS: Když tak sleduju ty tvý podrobný rozbory a kam fšude přispíváš, zbývá ti eště čas na něco jinýho? Nebo to děláš na plnej úvazek?
Re: JPY long
Napísané: Ut 22 01, 2008 9:06 pm
od používateľa kadu
Ferin007 napísal:
Gratulace!
PS: Když tak sleduju ty tvý podrobný rozbory a kam fšude přispíváš, zbývá ti eště čas na něco jinýho? Nebo to děláš na plnej úvazek?
Na konicek kterej jeste ke vsemu obcas prinese nejaky penizky si snad najde cas kazdy ne?... Chces-li mit prachy musis se o ne starat!
CIST CIST CIST A HLAVNE JIT DO TOHO
Co ja vim honzajs ma dost zdroju k dispozici
Re: JPY long
Napísané: Ut 22 01, 2008 9:42 pm
od používateľa Honzajs
Ty podrobné rozbory mají svůj prvotní sobecký účel - mně samotnému pomáhají utříbit si informace a myšlenky
Co se týče času - tak 3 hodiny denně
Jak kadu píše o mých zdrojích, to je pravda. Mám přístup k velkému množství informací, zejména díky výměně informací s dalšími lidmi. Některé zpravodaje, které mi posílají, ani nečtu, jenom archivuji pro případné budoucí využití (třeba zaměřené na deep value akcie, dividendový příjem...).
V zásadě mi pak stačí opravdu detailně prostudovat JEDEN MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ zaměřený na makroanalýzy včetně případných webových updatů. Pozorně pak pročítám makroanalýzy i z jiných zpravodajů. Z jedné takové analýzy vychází i JPY long.
Potom už stačí jenom + projít rychle zpravodaje doporučující konkrétní akcie a pro pořádek si poznamenat jejich názvy. Pak už jenom stačí sledovat pár klíčových webových stránek či objednaných emailů.
Co se mi ale zatím vyplatilo ze všeho nejvíce, je identifikace dlouhodobých trendů a sázka na ně. Teď sázím na dlouhodobé problémy bank, růst komodit s důrazem na drahé kovy. Proto ty makroanalýzy.
Re: JPY long
Napísané: Pi 29 02, 2008 12:52 pm
od používateľa Honzajs
Doprodávám zbytek, celá pozice uzavřena. spokojenost.

Re: JPY long
Napísané: Št 06 03, 2008 8:56 pm
od používateľa kubik
Zde na zaklade nekolika indikatoru se snazim urcit vyvoj menovych paru
http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... 8,page=243 muj nick je tam kubika,myslim ze pokles usd/jpy neni jeste konecny,to vyplyva i z honzajsovych prispevku ohledne bank a hypotecni krize ale hlavne v dosazeni horizontu v tezbe ropy,neni daleko doba kdy bude stat 125 usd za barel/v radu mesicu/
Re: JPY long
Napísané: St 09 04, 2008 2:59 pm
od používateľa PMN
z toho co tu pisete mi to pripada ze by sa niektora ekonomika musela zrutit natolko ze by temer skrachoval cely stat, nejaka ekonomicka velmoc. nie su alternativi ktore dovoluju klesat USD/JPY a zaroven udrziavat stav vyrovnany? napriklad pohyb pipsov sa zmeni a bude vecsi tam kde bol predtym mensi. teda napr cable alebo eur/usd pojde nahor omnoho vyraznejsie nez by stihol U/Y klesat a takto by sa to dalo udrzat dlhu dobu? tato myslienka ma napada len pri tom poznatku ze ameriacania povazuju za hlavny carry nzd/usd. vie mi niekt na toto povedat nejaky podlozeny nazor?