INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ide o vyhodnocovanie rôznych stratégii, na rôznych úrovniach, ktoré pôvodne vzniklo ako hľadanie odpovede na otázku, či je možné jednoduchým, ale aktívnym investovaním do etf SPY poraziť pasívny investing.
Celá vec začala okolo ETFs, ale nakoniec sme začali porovnávať všetky formy investovania a obchodovania (tradingu): ETFs, akcie, deriváty ako opcie, futures a CFD, podielové fondy, hedge fondy, investovanie a trading cryptomien...skrátka takmer všetko kde vieme zhodnotiť peniaze.

Takže pre začiatočníkov základné pojmy:

Indexové ETF ( Exchange Traded Fund, čiže fond obchodovaný na burze ), je fond, ktorý kopíruje výnos 500 akcií indexu SP 500. Najznámejší na svete je americký ETF fond, ktorý kúpite na burze pod tickerom SPY. Etefiek je dnes veľa, takže každý kto si založí účet u brokera môže investovať do rôznych indexov, rôznych častí sveta, rôznych sektorov, odvetví a pod.

Doplnená poznámka: retail v EU nemôže od 2018 nakupovať americké ETFs. Týka sa to aj SPY. Je to kvôli tomu, že nespĺňajú byrokratické požiadavky EU vo forme letákov pre investorov. Jediný broker ktorý to umožňuje je FIO.
Investorom to však nevadí, lebo americké ETFs vyplácajú dividendy na účet klienta a klienti ich musia reinvestovať sami.

Európske verzie (amerických ETFs) sa dajú kúpiť v akumulačnej, aj distribučnej verzii. Akumulačná verzia je taká, že fond nevypláca, ale reinvestuje dividendy. Nie je preto nutné uvádzať dividendy v daňovom priznaní.

Preto vo vyhodnoteniach používam európskou verziu od správcu Blackrock: iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc (ticker na nemeckej burze SXR8 ). Dividendy sú akumulované a reinvestované ( po zrážkovom zdanení 15% ).

Dôležitá poznámka: ak držíme ETFs ( ale aj akcie, dlhopisy a iné cenné papiere obchodované na burze ) dlhšie ako 1 rok, automaticky sú oslobodené od platenia daní a odvodov ! Toto je obrovská výhoda investovania oproti podielovým fondom, obchodovaniu na burze i mimo burzy.

Pasívny investing je taký, že dané ETF len kúpite a držíte. Výkonnosť SPY tak pasívne kopíruje výkonnosť indexu plus 4 x ročne dostanete dividendy, čo je výnos navyše. Dividendový výnos SPY v 2016 bol celkovo +2,2% .

Aktívny investing je taký, že je tu snaha o výhodné načasovanie vstupu a zároveň výstupu, tak aby sa maximalizoval výnos a minimalizovalo riziko.

Ak niečomu nerozumiete, neváhajte sa opýtať. Diskusia je vítaná, len ju budem pozdejšie čistiť. Chcem aby to tu bolo prehľadné. Nechcem, aby to tu skončilo zahltené stovkami príspevkov. Vlákno budem čistiť, balast vymažem, diskusiu s pridanou hodnotou presuniem do iných vlákien.
Zmysel celého projektu je, že ľudia vysvetľujú ľuďom...v našom prípade skúsenejší diskutéri vysvetľujú a pomáhajú menej skúseným.

Pridať sa do hitparády môže hocikto, stačí si založiť vlastné vlákno, požiadať o zaradenie do hitparády a reportovať vlastné investície a obchody.
Ale pozor, robte to v reálnom čase (real-time), aby sme to mali pod kolektívnou kontrolou. Môžete nahlásiť portfólio, môžete simulovať obchodovanie (počíta sa 100% nahlásených obchodov ), môžete obchodovať s reportovaním výpisu od brokera, takisto kombinovane.
Ak chcete mať v hodnotení nejaký fond, alebo investičný produkt, tak navrhnite. Chcem aby sme tu mali to najlepšie, resp. čo sa na verejnosti prezentuje ako najlepšie. V Hitparáde nejde o nič iné ako o pravdivý obraz, aby sme videli čistú realitu.

P.S. linka na ROI calc. https://www.calculator.net/roi-calculator.html

Začnem od 2016.

VYHODNOTENIE ROKU 2016

MARTIN7: +182% ...začiatočník ! Jeho príbeh: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =10&t=5618" onclick="window.open(this.href);return false;

RADVAN - TRADER: +38,84%

Individuálny obchodník od nás - swingtrading, prevážne ETF. Researcher: http://www.quantpedia.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pekný a inšpiratívny trading: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=5552" onclick="window.open(this.href);return false;

WARREN BUFFETT ( BRK ): +23,4%

Buffett je najúspešnejší investor sveta. Investovať s ním môžete cez nákup akcie BRK.
Podrobnejšie o BRK : http://ako-investovat.sk/clanok/1383/" onclick="window.open(this.href);return false;

VITUSUS: +12,18% (+15,8% s dividendami )
- value a income investor. Jeden z nás. Sám si vyberá akcie

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +15,2% s dividendami,
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

LADISOVÉ AKCIE: +11,7% s dividendami,... ale za 11 rokov -3,3% bez dividend, zatiaľ čo SPY dal +75% bez dividend a BRK až +170%. Pozor: výnos portfólia je simulovaný, Ladis je postupný investor šetriaci na dôchodok. Ladis začínal ako value investor, teraz je prevážne income (dividendový) investor.
..................................................................................................................................................................................................................................
PASÍVNY INVESTOR = USA (USD): +11,65% s dividendami
..................................................................................................................................................................................................................................

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( SPY, USD ): +8,9% bez dividend ( cca + 9,6% s dividendami)...mal zainvestované 2/3 kapitálu počas 4 mesiacov a od mája 2016 je 100% v cashi. Snažím sa o aktívny investing do indexu SP 500 cez etf SPY. Ide o simulované časovanie vstupov a výstupov s cieľom aby bol dlhodobý výnos vyšší ako pri pasívnom investovaní, ale riziko straty výrazne nižšie.

JUGGLER - TRADER: +7,85% . Real trading. (doplnené)

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) + 7,56%

- verejne obchodovaný fond. Najstaršia história v naších končinách. Zahájil činnosť v roku 2000...do krízy 2008/2009 dosiahol výnos okolo +140% a potom padol pod začiatočný NAV. Do roku 2011 sa vrátil k zisku +125%, potom v 2011 pokles o 25% a až teraz to dobieha ... Takže celkový výnos za 16 rokov okolo 120%.

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK):+7,2% ,(za 12 rokov cca +22% )

- hedge fond legendárneho českého investora, autora investičných bestsellerov...dlhodobá výkonnosť je však veľmi nízka, má u nás vlákno, viac článkov, vrátane analýzy... http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 5&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR ): +6,02% ...od nás, aktívne investuje cez ETFs a CFD.

ONDRO AOS: +4,94% za 9 mes. 2016

- od nás, swingtrading podľa TA.

JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: +3,41% ... (3,88% s dividendami po zdanení) , zainvestovaných 24% kapitálu

- od nás. Simulované postupné investovanie do indexu SP 500

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +1,3% ( celkovo po 10 rokoch +130% )

- česká investičná hviezda. Manažuje investičný fond Českej Sporiteľne, kde je vstupný poplatok 3% a poplatok za správu 2,5% p.a. Snaží sa o vyšší , ale rizikovejší výnos.

CHARLES BRIDGE global macro fond (EUR): zisk +2,3% ... ( celkovo za 4 roky cca +19% )

- hedge fond: Jan Kaška a Petr Cimala: http://ako-investovat.sk/clanok/632/jan ... macro-fund" onclick="window.open(this.href);return false;

ROKOSÁK – ETFs: +2,18%

- od nás. Investuje do 4 etf: small cap, biotechnológie, emerging markets a EU.

CHODEC Plyn: +1,1% za 9 mes. 2016

- od nás, swingtrading zemného plynu, mimo toho súkromne obchoduje akcie.

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: -5,39% . Real trading. (doplnené )

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -15,7 % - simulovaný pozičný trading.

NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -39,5% ( po 18 mes. -14%...max. drawdown -73%)

- známy český edukátor a cestovateľ. Prezentuje sa ako profi trader- tvorca AOS. Práve založil svoj vlastný hedge fond –dúfam že mi niekto dá vedieť ako sa fond volá... :wink:

NESNÍDAL 1 (Financnik.cz) AOS Morpheus-1: -40% ( po 5,5r. +6,4% ..max drawdown - 107%)

Iní:

Martin Pillar - Forex -6,43%, tiež od nás, je to iba za 5 mesiacov 2016

Zvláštnu cenu ,,skokana roka,, som udelil Ladisovi, ktorého portfólio možno prvýkrát v histórii dalo výnos ako SP500.

Obrázky možno kliknúť pre zväčšenie:
Prílohy
Vyhodnotenie 2016 LADIS.PNG
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

........................................................................................................

VYHODNOTENIE 2017

......................................................................................................

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +28,96% . Real trading. ( doplnené ).

PASÍVNY INVESTOR - SVET (USD) = etf na index MSCI World: +22,45% s dividendami,

LADISOVÉ AKCIE: +18,92% ... +22,3% s dividendami, výnos portfólia je simulovaný. Ladis pozície navyšoval.

ONDRO - AOS: +21.88%

......................................................................................................................................................................................................................................................
PASÍVNY INVESTOR - USA (USD) = obyčajný človek v etf SPY+21,8% s dividendami.
.....................................................................................................................................................................................................................................................

WARREN BUFFETT ( BRK ): +21,6%

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) +19,03%.

ROKOSÁK ETFs ( USD ): +18,92%,

VITUSUS : +15,1%...+18,8% s dividendami,

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +15,83% ,

PASÍVNY INVESTOR - NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: +12,1% s dividendami,

PASÍVNY INVESTOR - EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe:+10,5% s dividendami,

CHODEC - Plyn: +10,74%

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +9,24 %,

PASÍVNY INVESTOR - SVET (EUR) = etf na index MSCI World: +7,5% s dividendami,

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +6,7% s dividendami,
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +5,3%,

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( SPY ): +5,2 % s dividendami

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint):+5,16 %

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +4,79% s dividendami (JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond)

MARTIN7: +0,75% ...začiatočník,

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( SPY ):+1% .. 100% cash, 1% úrok od brokera

RADVAN - POZIČNÝ TRADER: -1,96 %. Radvan zastavil trading v júli 2017.

NESNÍDAL 1(Financnik.cz) AOS Morpheus-1:-2,46%, systém urobil posledné trejdy v máji 2017.

ADAM: -5,8 %...odstúpil po druhom polroku,

JUGGLER - TRADER: -34,77% . Real trading. (doplnené )

MM1809 - Futures -42,4% ... odstúpil po trištvrte roku

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -51,1 % . Simulovaný trading.

NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -52,5%, skončil v júni 2017.


.....................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

.......................................................................................................

MARTIN7 začiatočník +184% ( od 5/2016 )
BUFFETT ( BRK ) +50,1%
RADVAN pozičný trader: +36,12%
.................................................................................................................................................................
ETFUSA(USD)+35%
.................................................................................................................................................................
VITUSUS investor +33,27%
ETF SVET +32,3%
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) +28% ( Michal Semotán )
ONDRO AOS +27,9%
TILBUR aktívny investor +27,69% ( od 10/2016 )
LADISOVÉ AKCIE +27,6%
ROKOSÁK ETFs +25,43%
INFINITY CAPITAL fond (EUR) +25% ( Peter Bálint )
ETF NEMECKO (EUR) +22,8%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) +22,5%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +22% . Real trading. ( doplnené ).
ETF SVET (EUR) +18,7%
VLTAVA fond (CZK) +17,1% ( Daniel Gladiš )
TOP STOCKS fond (CZK) +16,6% ( Ján Hájek )
ETF EURÓPA (EUR) +12,6%
CHODEC plyn +11.96%
JOGO aktívny investor +11,1%
JUGGLER aktívny investor +10,7%
JOGO postupný investor +8,79%
CHARLES BRIDGE fond (EUR) +7,7% ( Ján Kaška )
JUGGLER - TRADER -29,54% Real trading. (doplnené)
NESNÍDAL AOS 1 -32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDAL AOS 2 -39,66% ( skončil v 5/2017
MM1809 futures -42,4% ( iba 2017 )
JUGGLER pozičný trader -58,8% Simulovaný trading.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

........................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2018

.......................................................................................................................................

JUGGLER - TRADER: +17,48% . Real trading.

MARTIN7: +7,75 %

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +6,54% . Simulovaný pozičný trading.

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +4,18% . Real trading.

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +2,98 %

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( etf SPY ): +1,4% 100% cash, úrok od brokera

VITUSUS :+0,4% s dividendami

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) = etf na index S&P500: -0,20%: iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) (SXR8.DE )
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

PASÍVNY INVESTOR - etf USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf na index Nasdaq: -0,14 % s dividendami (QQQ )

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( etf SPY ): -1,29 % s dividendami

ROKOSÁK ETFs ( USD ): -3,22 %

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán): -3,71%.

PASÍVNY INVESTOR - etf SVET (EUR) = etf na index MSCI World: -4,30% s dividendami ( IWDA,SWDA,EUNL)

...........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) = etf na index S&P 500: -4,72 % s dividendami, iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc, ticker SXR8
..........................................................................................................................................................................................................................................................................

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): -5,85 % s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond)

TILBUR: -6,89 % Aktívne riadené portfólio.

LADISOVÉ AKCIE: -11% ... -7,5% s dividendami

ONDRO - AOS: -8,36 %

RADO Opcie: -8,96%. Od 6/2018

ETF SVET (USD) = etf na index MSCI World: -8,65% s dividendami ( SWDA.SW)

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -8,97 %

FINAX (EUR)– účet Dominika Hrbatého = investovanie do etf cez o.c.p: -9,08 % s dividendami. Od 5/2018

ETF EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe: -10,42 % s dividendami ( EUNK.DE )

TOP STOCKS fond (CZK)(Ján Hájek): -14,4 %

ETF NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: -18,56 % s dividendami (DBXD.DE)

VLTAVA fond (CZK) ( Daniel Gladiš ): -24,87 %

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -46,93 %...................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

..................................................................................................

MARTIN7 začiatočník +201,72% ( od 5/2016 )
BUFFETT ( BRK ) +54,63%
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) +41,8% QQQ total return
RADVAN pozičný trader: +36,12% skončil v 7/2017
...............................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD)+29% ...9,27% p.a.
...............................................................................................................................................................................................
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +27,1% . Real trading.
VITUSUS investor +27,1%.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) +23,25% ( Michal Semotán )
ROKOSÁK ETFs +21,4%
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) +21,2% ( SXR8.DE )
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF SVET (USD) +20,5% (SWDA.SW )
TILBUR aktívny investor +18,89% ( od 10/2016 )
LADISOVÉ AKCIE +18% ( s divi 3,5% )
ONDRO AOS +17,21%
ETF SVET (EUR) +14,6%
JUGGLER aktívny investor (simulácia) +12,24%
CHODEC plyn +11.96%...skončil v 2017
JOGO postupný investor +7,83%
JOGO aktívny investor (JSDF) +4,59%
ETF EURÓPA(EUR) +1,35% ( EUNK.DE)
TOP STOCKS fond (CZK) -0,02 % ( Ján Hájek )
CHARLES BRIDGE fond (EUR) -1,94 % ( Ján Kaška )
ETF NEMECKO (EUR) -3,38 % (DBXD.DE )
VLTAVA fond (CZK) -12 % ( Daniel Gladiš )
JUGGLER - TRADER: -17,35% . Real trading.
NESNÍDAL AOS 1 -32,9% (skončil v 6/2017)
INFINITY CAPITAL fond (EUR)-33,63%(Peter Bálint)
NESNÍDALAOS 2 -39,66% ( skončil v 5/2017
MM1809futures -42,4% ( iba 2017, skončil )
JUGGLER pozičný trader (simulácia) -56,1%


................................................................................................................................................

DLHODOBÉ VÝSLEDKY

................................................................................................................................................

Do rebríčka som zaradil výsledky minimálne za 5 rokov. Snažil som sa zachytiť výnos od založenia. Druhou kategóriou je 10 rokov, čo je od roku 2009. Skončila kríza v ktorej padli indexy o viac ako -50%. Preto nie je smerodatná. Ale aspoň vidíte, že načasovať vstup do cien po kríze môže byť dlhodobo výnosné. Posledná kategória je 5 rokov.
p.a. = per annum = ročne

WARREN BUFFETT ( BRK ):
+21 % p.a.
za 50 rokov ( z investovaných 1000 USD by ste mali 13 miliónov ! )
+10,4% p.a. za 22 rokov
+8,6% p.a. za 15 rokov
+12,3% p.a. za 10 rokov
+11,2% p.a za 5 rokov

JUGGLER - TRADER: +29,13% p.a. za 18 rokov
Ide o výnos tradera z vyberaním ziskov. Investor do indexového etf by rovnaký výnos dosiahol pri 18,75% p.a.
Taký je efekt reinvestovania výnosov !. Preto sa výnosovo i rizikovo zaraďujem až za Buffetta. Indexové etf na SP500 za ten istý čas: + 7,3% p.a ( priemerný výnos z dividendami ), alebo 5,93% p.a. (annualizovaný výnos s reinvestovanými dividendami )

17,1 % p.a priemer za posledných 10 rokov
5,17% p.a.priemer za posledných 5 rokov

Za posledných 10 rokov ma vo výnose prekonal pasívny investor v QQQ. Vďaka tomu, že investoval po kríze 2008.
Za posledných 5 rokov ma prekonal každý pasívny investor do indexových etf. Vďaka mojej vlastnej kríze v 2017.

PASÍVNY INVESTOR – USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf QQQ
6,4 % p.a od začiatku 3/1999...táto performance je skreslená, lebo etf uviedli na trh počas internetovej bubliny.
12,5% p.a. index Nasdaq 100 za 30 rokov (bez dividend )
11% p.a. total return za 15 rokov
19,9 % p.a total return za 10 rokov
14,2%s dividendami za 5 rokov

PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +13,7% p.a. s dividendami, za 7 rokov
_________________________________________________________________________________________________
PASÍVNY INVESTOR - USA (USD) = obyčajný človek v etf na index S&P 500
10,4% p.a. dal index S&P 500 za 30 rokov
10% p.a.s dividendami za 15 rokov
12,6% p.a.s dividendami za 10 rokov
8,37% p.a.s dividendami za 5 rokov
___________________________________________________________________________________________________

PASÍVNY INVESTOR - SVET (EUR) = etf na index MSCI World
+4,52% p.a. 20 rokov
+11,83% p.a. 10 rokov
+8,54% p.a. 5 rokov

PASÍVNY INVESTOR - SVET (USD) = etf na index MSCI World:
+7,44% p.a. 31 rokov, index
+7,85% p.a. s dividendami , 9 rokov (SWDA
+4,7% p.a. s dividendami , 5 rokov (SWDA)

ROKOSÁK ETFs ( USD ): 7,3% p.a. ( 25 rokov )

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +6,93% p.a. od 9/2006, za 12 rokov.
Indexové etf QQQ za ten istý čas: +13,47 p.a.%
Výsledok za 5 rokov: +31,4% ( +5,62% p.a. ) .
Etf na Nasdaq 100 (QQQ) za 5 rokov +85% ( +14,2% p.a.)

PASÍVNY INVESTOR - NEMECKO (EUR) = etf na index DAX:
+10,71% p.a. s dividendami za 31 rokov (total return )
+7,82 % s dividendami za 10 rokov
+6,63 % s dividendami za 6 rokov
(použil som index DAX total return)

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) +4,60% p.a.. Fond začal v 5/2000.
Začala kríza - prasknutie internetovej bubliny. Ceny padali 3 roky.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +5,23% p.a.
Toto je jediný manažér, ktorý ako tak kopíruje benchmark. Keby nebolo poplatkov, tak ho prekonáva.
Výsledok fondu za 5 rokov: +34,8% ( +6,15% p.a.)

VITUSUS investor +4,46% p.a. od 2011: +35,71% s dividendami. Investoval postupne.

PASÍVNY INVESTOR - EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe:
+3,36 % s dividendami za 20 rokov
+8,24% p.a. s dividendami za 10 rokov
+3,18% p.a. za 5 rokov

LADISOVÉ AKCIE: +3,2% p.a s dividendami za 12 rokov

Za 12 rokov je celkový výnos portfólia -4,37% bez dividend. Prižmúrme oči a uznajme mu dividendovú performance okolo 3,2% p.a.( po zrážkovej dani 15% ). Výnos etf na S&P 500 za ten istý čas: +7% p.a
Ide o simulované portfólio zložené s Ladisových akcií. Začiatok 1/2006, neskôr pridané nové akcie ako hlásil. Bez dokupovania, bez predajov, proste akcie kúpené na 30 let až do dúchodu.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +2,22% p.a Za 6 rokov.

Od 11/2012 celkový výnos +14,1%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)

NESNÍDAL 1(Financnik.cz) AOS Morpheus-1: +1,19 % p.a. ...za 7 rokov
od 17.8.2011 do 31.5. 2017...dokopy +7,38% po odčítaní fees

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK):+0,01% p.a. ..za 14 rokov, od založenia

Čistá hodnota fondu (NAV) pri založení v 9/2004 bola 1000 CZK. NAV fondu k 31.12.2018 bola 1001,48 CZK.
To je celkové zhodnotenie 0,15 % od založenia fondu 9/2004, teda za 14 rokov a 3 mesiace. Ak by ste do Gladiša investovali pri založení fondu 1 000 000 CZK, mali by ste tam dnes symbolický zisk 1500 CZK. Inflácia bola za ten čas: 32%.
To znamená že každá investícia od začiatku fondu bola reálne znehodnotená o -32%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +7,47% p.a. (očistene o infláciu +5,38% p.a. )

Výsledok za 10 rokov: +14% p.a.

Výsledky fondu Vltava za posledných 5 rokov: - 0,63% p.a..Celkový výnos: -3,1 %
Výnos indexového etf na S&P 500 za 5 rokov: +8,37% p.a. Celkový výnos +49%
Prílohy
Vltava Inception to 28122018.PNG
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2019

.......................................................................................................................................

MARTIN7: +49,15 %. Real trading.

JOGOV GAMBLING: +45,11% . Simulovaný pozičný trading.

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf na index Nasdaq +38,81% s dividendami (QQQ,Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF)

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký) +34,82%

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +33,72% . Simulovaný pozičný + momentum trading.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR) = etf na index S&P 500: +33,54% s dividendami: iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) v EUR
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v indexe :+31,02% s dividendami (SPY, iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
.................................................................................................................................................................................................................................................................

ETF SVET (EUR) = etf na index MSCI World: +30,22% s dividendami: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

MERIDON Global Equity fond (EUR) (Matěj Turek a Tomáš Sysel) +29,9%, od založenia 6/2014 výnos 7,3% p.a.

ONDRO - AOS: +29,72%

ETF SVET (USD) = etf na index MSCI World: +27,77% s dividendami ( SWDA.SW)

ETF MOMENTUM (USD) : +27,34% =iShares Edge MSCI USA Momentum, IUMO, s dividendami ( acc..

ETF EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe: +26,4% s dividendami: iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (Acc)

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +25,4%

ETF NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: +24,86% s dividendami, iShares Core DAX UCITS ETF (DE)

FINAX – účet Dominika Hrbatého (EUR) = investovanie cez etf +24,15% s dividendami. Celkove +12,87% od 5/2018.

VITUSUS :+23% s dividendami

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +22,84%

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +19,74% . Real trading.

RADO - OPCIE : +19,38% . Celkovo +8,68% od 6/2018.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK)(Michal Semotán) +16,22%.

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +16.01% s dividendami.

JUGGLER - TRADER: +15,94% . Real trading.

LADISOVÉ AKCIE: +12,28%...+15,78% s dividendami

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +11,04% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +10,93%. Teraz aj ticker BRKB

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +8,45%

TILBUR +6,9 % . Aktívne riadené portfólio.

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec) +4,29%

ROKOSÁK ETFs ( USD ): +2,17% Takmer 100% cash.

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( etf SPY ): +1,5%...100% cash, broker plati úrok.

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra): -9,81%

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -12,17%


................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

................................................................................................

MARTIN7 : +356,44% ( od 5/2016 )..naša hviezda. Prišiel ako začiatočník, trejdí ako profík :)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) : +88% QQQ total return
ETF MOMENTUM (USD) : +80,86% . Od 10/2016
BUFFETT ( BRK ) : +71,53%
______________________________________________________________________
ETF USA (USD) :+69% ..náš benchmark: pasívny investor do etf na index SP500.
______________________________________________________________________
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) :+63,83%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond :(EUR)+61,43% (Juraj Podracký)
ETF SVET (USD) :+53,98%
ONDRO AOS :+52,37%
CICO29 - AKTÍVNY TRADER :+52,19% . Real trading.
VITUSUS :+49,7% s dividendami
ETF SVET (EUR) :+49,23%
LADISOVÉ AKCIE :+47,9%
MERIDON Global Equity fond :(EUR)+47% (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) :+43,24% ( Michal Semotán )
RADVAN pozičný trader :+36,12% skončil v 7/2017
TILBUR aktívny investor :+27,09% ( od 10/2016 )
JOGO postupný investor :+25,1%
ROKOSÁK ETFs :+24%
TOP STOCKS fond (CZK) :+22,81% ( Ján Hájek )
ETF NEMECKO (EUR) :+21,72%
ETF EURÓPA(EUR) :+17,96%
JOGO aktívny investor (JSDF) :+16,14%
JUGGLER aktívny investor (simulácia) :+14%
CHODEC plyn : +11.96%...skončil v 2017
METATRON Global Macro fond(EUR) :+11,12% (Tomáš Martinec)
VLTAVA fond (CZK) :+10,3% ( Daniel Gladiš )
CHARLES BRIDGE fond (EUR) :+6,35% ( Ján Kaška )
JUGGLER - TRADER :-4,17% . Real trading.
METATRON LONG-SHORT Equity :(EUR)-13,6% ( Aleš Vávra)
NESNÍDAL AOS 1 :-32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDALAOS 2 :-39,66% ( skončil v 5/2017
JUGGLER pozičný trader (simulácia) :-41,3%
INFINITY CAPITAL (EUR)-41,71,9% ( Peter Bálint )
MM1809futures : -42,4% ( iba 2017, skončil )
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2020

.......................................................................................................................................

RADO - OPCIE : +211% . Celkovo od 6/2018: +238%

ADAM - BITCOIN DCA - postupný investor: +153,1% ...Adam od 1.2.2020.

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +118,4% . Simulovaný pozičný + momentum trading.

JOGOV GAMBLING: +113,84% . Simulovaný pozičný trading. Celkovo od 1.1.2019: +210,31%

JUGGLER - TRADER: +73,39% . Real trading.

MARTIN7: +59,90% . Real trading. Celkovo od mája 2016: +570%!

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +47,96% s dividendami = etf na index Nasdaq (Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF), QQQ

SKRBLÍK - TRADER: +44,36% . Swingtrading akcií od 1.7.2020.

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD) +41% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -40,4%. Investícia do akcií S&P500 za stejný čas: +231%

ANDRE – ETFMATIC.com – postupný investor: +37,47%. Andre využil pokles a od 17.3.2020 začal investovať cez etfmatic.com. Porovnanie: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) za rovnaký čas +37,63%

TILBUR: +36,5%. Aktívne riadené portfólio.

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné): +36,16% ...simulované investovanie (long only) s časovaním výberu ziskov, s dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov.

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: +34,53% ...Andre využil pokles a od 1.4.2020 začal investovať cez finax.sk,100% akcie. Porovnanie: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) za rovnaký čas +36,22%

ETF MOMENTUM (USD) : +28,57% =iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Hodnotím IUMO, teda verziu s reinvestovaním dividend (acc.).

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +25,07 % s dividendami. Simulované investovanie.

MERIDON Global Equity fond (EUR)+23,6% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +81%. ETF SVET (EUR) za stejný čas +95,13%. ETF USA (EUR) za stejný čas +137,5%.

FRANKLIN Templeton Select US Equity Fund A (USD) : +21,84 % . Fond skončil ku dňu 13.11.2020. Prečo, to je záhada. Pravdepodobne ho zlúčili s iným fondom. Prebehlo to dosť netransparentne. Nenašiel som o tom žiadne záznamy. Pritom to bol jeden z najlepších fondov, hoci posledné roky strácal paru. Od založenia 1.7.1999: +301,1%. ETF USA500 za rovnaký čas: +291,6% (do konca 2020 ETF +300,75% )

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +19,11%
Od založenia: 1.5. 2007: +93,4%. ETF USA500 v EUR za rovnaký čas: +231%, ETF SVET v EUR: +140,6%.

TANGO - POZIČNÝ TRADER: +19% . Od 24.4.2020.
Cenný komoditný trading zahŕňajúci forex. Za rok 2020 drawdown (DD) iba 4% !

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +18,48%
Od založenia 18.12.2000: +184%. ETF USA500 za rovnaký čas: +312%

TOP STOCKS (CZK): +18,46%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 14 rokov +232%.
ETF USA 500 za ten istý čas +284%. ETF NASDAQ 100: +809%. Hájek sa profiluje ako top stockpicker. S drawdownom -44% v 2020 oproti -32% na Nasdaqu by som očakával, že jeho výnos sa aspoň priblíži k priemeru 100 najväčších technologických akcií v USA. Žiaľ, nie je ani polovičný.

Manažer portfolia Ján Hájek si vybírá jen výjimečné společnosti s velkým potenciálem růstu. Pečlivě se věnuje pouze 25 investičním nápadům. Fond pod jeho vedením nyní spravuje majetek v hodnotě více než 14 miliard korun a patří dlouhodobě mezi nejvýnosnější na českém trhu.

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký) +17,43 %
Od založenia 31.8.2014 výnos +133% , ETF USA500 v EUR za rovnaký čas: +123,7%, ETF SVET v EUR: +87,3%. Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli - 35% a viac. Juraj Podracký odviedol skvelú prácu !
..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +17,25% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

ETF SVET (USD): +15,8% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ONDRO - AOS: +12,7 %

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +12,61% =VanEck Vectors Morningstar US Wide Moat UCITS ETF, fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - ide o portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +12,35%.. (Michal Semotán). TER: 2,35% p.a. Za 20 rokov od 29.5.2000: +208,65%.
ETF na MSCI World v EUR +125%. Etf na SP500 v USD za ten istý čas +292%

QUANT fond(CZK): +11,24% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA. Od založenia v 31.8.2016: +31,26%.
ETF USA za stejný čas +68,3% v EUR a +85,5% v USD

PORTU 100 (EUR): +8,48% . ETF portfólio 100% akcie cez portu.sk.
Od 2018: +24,3% bez poplatkov (výpočet). ETF SVET: +32,26% v EUR.

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +7,71%
Od založenia 16.5.2008: +51% . MSCI World index Net (s čistými dividendami)za rovnaký čas: +188,5%. Toto je aktívna správa za ktorú sa platí 2,1% p.a. + 20% podiel na zisku high water. :) A v čom spočíva tento investičný zázrak? Je to plne automatizovaný obchodní program sledující krátkodobé až strednedobé trendy, vyvinutý spolecností ARTS Asset Management :roll:
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +7,5% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ETF SVET (EUR): +6,17% s dividendami = etf na index MSCI World iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra):+5,92%
Od založenia 30.6.2013 výnos +12,5%, ETF US500 v EUR za rovnaký čas: +182%, ETF SVET v EUR: +131,7%

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +5,32% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf:+4,61% . Celkovo od 21.5.2018:+18,38%.
Benchmarková investícia 80% v etf MSCI World + 20% v etf Global Bond:+23,15%. ETF USA 500 za rovnaký čas: +36,1%

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +3,9% . Od založenia 1.12.2000: +cca 80%.
ETF USA 500 za rovnaký čas: +310%. Pikoška: najväčšie investície vo fonde: emini futures S&P500: 76,7%, US T-BILL rôzne splatnosti: 31,4 %...priebežný poplatok za aktívnu správu: 2,58% p.a.

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +3,87%. Od založenia 12.2.2001: +21%. ETF SVET za stejný čas: +159%, ETF USA: +310%.
Je to najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 123 miliónov €. Je zároveň najdrahší podielový fond, kde vstup je 3,9% a priebežný poplatok 3,65% p.a.! Porovnaním výnosu tohto fondu s ETF SVET vidíte deštrukčnú silu poplatkov: 100 000 € by ste za 20 rokov zhodnotili z výnosom 21 000 €. Pri investovaní do ETF SVET by to bolo +159 000 €. Za 20 rokov by ste získali iba 21 tisíc, ktoré navyše treba zdaniť, ale správca fondu získal 138 tisíc ! Posledný klinec do rakve investora je inflácia, ktorá za 20 rokov znehodnotila úspory cca o -50%.

FINAX 100 (EUR): +3,56 % . ETF portfólio 100% akcie u finax.sk.
Od 2018: +24,4% bez poplatkov ( yahoo ). ETF SVET: +32,26% v EUR.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds ( USD ): +3,04%

ETF NEMECKO (EUR): +2,9% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +2,51%.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +0,75% od 3.2.2020. Je to nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Viac o fonde: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =6&t=24433 . Pre porovnanie iShares Core MSCI World ETF od 3.2.2020: +4,79%

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +0,61% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF), od založenia 14.10.2011: +176% . ETF iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) za rovnaký čas: +257%.

VITUSUS: -0,5% s dividendami

ETF EURÓPA (EUR): -2,28% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc)

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec) -1,09%
od založenia 30.6.2011 výnos +46%, ETF SVET v EUR: +187%, ETF US500 v EUR za rovnaký čas: +292%

LADISOVÉ AKCIE: -5,14 % s čistými dividendami 4% p.a.

TAM – Európsky akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -7,72% . Od založenia 1.12.2000: -10,42%. Index MSCI Europe s čistými dividendami: + 77,6%
TB už odstránila celú históriu fondu, ale nebolo ťažké dopočítať posledný kvartál v ktorom sa fond zhodnotil o rekordných +10,5%..
Tento fond zanikne zlúčením s Globálnym akciovým fondom TB dňa 12.3.2021. My zachováme jeho pamiatku, veď za 20 rokov prekonal aj IAD.

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): -11,26% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist). Od založenia 28.2.2012: +88,66%. ETF iShares STOXX Europe Large 200 za rovnakú dobu: +87,9%.

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): -12,84%
Od založenia v 9/2004 doteraz: +9,44% . Inflácia odvtedy viac ako 40%. MSCI World za ten istý čas: +259%

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR): -15,2% (Peter Bálint) .

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR ): -17,87% s reinvestovanými dividendami ( iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF DE ). Od založenia 3.5.2005: +71,46% . ETF iShares STOXX Europe Large 200 za rovnakú dobu: +128%. Hrozný výnos.
Prax ukazuje, že čím vyššie dividendy chceme, tým nižší máme celkový výnos! Pritom ide o výnos s reinvestovanými dividendami.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) -18,91% ( Marek Janečka, CFA ). Ropa, kovy, agrokomodity. Od založenia 1.2.2011: -57%. Investícia do amerických akcií za stejný čas: +238 % v USD a +280% v EUR

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: -18% . Real trading. Skončil 7/20

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -24,14%
Od založenia 31.10.2012: -3,95%. MSCI World za ten istý čas: +157,6%.........................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 ( = 5 rokov ! ):

.........................................................................................................................................

MARTIN7 : +570 % ( od 5/2016 ). Naša hviezda. Prišiel ako začiatočník, bije burzu ako profík! :D
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) +189,1% QQQ total return
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD)+157%
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +123%
ETF MOMENTUM (USD) : +121,40% . Od 13.10/2016
______________________________________________________________________
ETF USA (USD) +98,2% ...náš benchmark: pasívny investor do etf na index SP500.
______________________________________________________________________
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+89,56% (Juraj Podracký)
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +81,91%
ETF SVET (USD): +78,31%
TAM – Americký akciový fond (USD):+77,3% (Tatrabanka)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +76,1%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
BUFFETT ( BRK ): +75,59 %
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD) : +74,66% skončil 11/2020
TILBUR aktívny investor: +73,47% (od 10/2016)
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +73,22%
ONDRO - AOS: +71,86 %
MERIDON Global Equity fond (EUR):+70,8% (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
JUGGLER - TRADER: +66,16% . Real trading.
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +65,16% s reinvestovanými dividendami
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +61% (Michal Semotán)
ETF SVET (EUR): +58,42%
JOGO postupný investor: +56,46%
JUGGLER aktívny investor ETFs, hlavne SPY(simulácia): +55,22%
TOP STOCKS fond(CZK): +44,7% ( Ján Hájek )
LADISOVÉ AKCIE: +40,3%
VITUSUS :+39%s dividendami
RADVAN pozičný trader: +36,12% (skončil v 7/2017)
QUANT fond (CZK) +31,26% od 9/2016 (Pavel Kohout)
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +28,67%
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +28,20%
ROKOSÁK ETFs: +27,2%
ETF NEMECKO (EUR): +25,26%
ETF EURÓPA(EUR): +25,18%
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80 % . Real. Do 7/2020.
JOGOaktívny investor (JSDF): +22,32%
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +21,14% s reinvestovanými dividendami
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +13,49%
CHODEC plyn +11.96%...skončil v 2017
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +11,3% s reinvestovanými dividendami
METATRON Global Macro fond(EUR)+8,45%(Tomáš Martinec)
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+1,46% (Tatrabanka)
VLTAVA fond (CZK) -3,83% (Daniel Gladiš)
METATRON LONG-SHORT Equity (EUR)-8,5% (Aleš Vávra)
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) -10,39% ( Marek Janečka, CFA ).
CHARLES BRIDGE fond(EUR)-19,32 % (Ján Kaška)
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDALAOS 2: -39,66% (skončil v 5/2017)
MM1809futures:-42,4% (skončil v 12/2017)
INFINITY CAPITAL (EUR) -50,57%. (Peter Bálint). Od 22.1.2016 do 8/2020
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2021

.......................................................................................................................................


SKRBLÍK - TRADER: +151,4% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 +262,9%.

TANGO - POZIČNÝ TRADER: +84,9% .
Od 24.4.2020: +120,03%. Cenný systematický set-up trading zahŕňajúci forex a crypto. Výborné riadenie rizika. DD iba -12% !

ADAM - BITCOIN DCA - postupný investor: +70,01% . Celkove od 1.2.2020: +330,40%.

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +58,12% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt: +54,69% . Aktívny investing legendy z filmu Big Short. Od začiatku 1.1.2016: +306,81%

MARTIN7: +54,22% . Real trading. Od mája 2016: +882,45% !

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +39,88% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +34,68% . Od založenia 1.12.2000: +112,49% (+3,64% p.a.).
Inflácia v SR za rovnaký čas: 84% (-2,94% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +223,77% (+5,73%p.a.).
Predtým boli poplatky 2,58% p.a. Teraz sú 1,30% p.a. Fond bol do 2015 v strate. Maximálny drawdown bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%).
Perličkou je, že 50% fondu tvoria SP500 emini futures, k tomu akcie ako NVDA 2,2%, AAPL po 1,4% atd. Zloženie: akcie 100%, Dlhopisy 43%,cash 5%.
V tomto fonde má pospolitý ľud 100 mil. €. Musím však aj skonštatovať, že v 2021 mali pekný výnos. TB sa poplatkovo i výnosovo zlepšuje.

MERIDON Global Equity fond (EUR): +33,7% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +143,5% (+12,6% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +152,64%. ETF USA (EUR) za stejný čas +230,3%.

ETF SVET (EUR): +32,64% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ANDRE – ETFMATIC (teraz AIGON bank) – postupný investor: +31,32%.
Od 17.3.2020, do najväčšieho strachu z covidu začal investovať cez etfmatic.com. Odvtedy má výnos +80,5%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +82,55%

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : +30,64% .
Od 9.7.2019: +47,89% (+17,06% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +51,50% (+18,24% p.a.)
Vlajková loď VÚB – podielový fond investuje do ETFs a trúfa si súperiť so sedliakom v ETF SVET. Využíva aj aktívnu páku indexových futures + iné deriváty a aktíva. Poplatok ročný: 1,43% p.a.

JUGGLER - TRADER: +30,5% . Real trading. Už minule som dal vedieť, že končím s reportingom. Výbery zisku znižujú tzv. compounding výnos. Skutočný výnos je časom neporovnateľný v hodnotení s inými účastníkmi.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +29,73%.. (Michal Semotán). Za 20 rokov od 29.5.2000: +300,41%, +6,63% p.a.
ETF SVET v EUR +194,51% (5,13% p.a.). ETF USA v USD za ten istý čas +407,6% ( +7,81% p.a.).

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +29,46%. Od založenia 12.2.2001: +56,67% = 2,17% p.a. ETF SVET za stejný čas: +239,9% (+6,03% p.a), ETF USA v USD: +435,3% (+8,36% p.a.) a v EUR x 0,92 = +392,5% ( +7,93% p.a)

Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 145 miliónov €. Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde vstup je 3,9% a priebežný poplatok 3,53% p.a.!

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): +29,22 %
Od založenia 31.8.2014 výnos +201% (+16,22%), ETF USA v EUR za rovnaký čas: +211,1%, ETF SVET v EUR: +147,46%.
Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli - 35% a viac. Juraj Podracký odvádza skvelú prácu !

...........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +29,09% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +28,95%.

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +27,95% s dividendami = etf na index Nasdaq (Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: +27%. Od 1.4.2020 začal investovať cez Finax, 100% akcie.
Odvtedy má výnos +71%. Pre porovnanie: ETF SVET odvtedy +80,67%.

FINAX 100 (EUR): +26,6% . ETF portfólio 100% akcie u finax.sk. Info podľa ich stránky.
Od 2018: +60,31% bez poplatkov. To je info zo simulácie. Finax ako jediný na svete neuvádza výsledky since inception.
Realita by mala byt nižšia. ETF SVET: +71,4% v EUR.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +26,11% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: 1,8% p.a.
Od založenia 1.2.2011: -43,1%. Investícia do ETF USA za stejný čas: +334,63% v USD a +427,84% v EUR

ETF EURÓPA (EUR): +26% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc).

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +25,57% .
VanEck Vectors Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF. Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar.

365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond ( DSS Poštovej banky): +25,39 %
Od založenia 23.04.2012 výnos +139,6% = 9,43% p.a., ETF USA v EUR za rovnaký čas: +372,46%, ETF SVET v EUR: +250,36%.

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +24,92% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF).
Od založenia 14.10.2011: +249% . ETF USA za rovnaký čas: +358,81%.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +24,26% . Od 3.2.2020: +25,19% ( 12,49% p.a. )
Nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Poplatky sú lepšie: 0,95% p.a.
Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +38,41%

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +24,19%
Od založenia 18.12.2000: +252,84%. ETF USA za rovnaký čas: +433,8% ( +8,28% p.a.)

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : +23,81%
Od založenia 1.9.2004 doteraz: +35,5% (+1,77% p.a.). ETF SVET v EUR za ten istý čas: +371,2% (+9,36% p.a.). Inflácia v ČR odvtedy: 45% (2,17%).

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +23,74%
Od založenia: 1.5. 2007: +139,71% (6,14% p.a.). ETF SVET v EUR: +222,5% (8,31% p.a.).
ETF USA v EUR: +378,7%, Poplatok za správu je 1,65% p.a., AUM: 560 mil.€

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR ): +23,54% s reinvestovanými dividendami ( iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF DE ).
Od založenia 3.5.2005: +111,83% . ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF (DE) rovnakú dobu: +188,2%.

ETF SVET (USD): +22,65% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

PORTU 100 (EUR): +20,12% . ETF portfólio 100% akcie cez portu.sk. Čistý výnos podľa portálu.
Od 2018: +43,53% čistých. ETF SVET: +74,7% v EUR.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf:+21,88% . Celkovo od 21.5.2018:+41,08%.
Benchmarková investícia 80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond:+55,54%. Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu.

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +21,48% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).
Jogo končí s reportingom za účelom výnosu, nakoľko vyplácanie dôchodku bude zníži tzv. compounding výnos.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +21,1%
Od založenia 31.10.2012: +16,31%. ETF SVET za ten istý čas: +240,27%.

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +19,79% s dividendami. Simulované investovanie.

LADISOVÉ AKCIE: +19,63% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk len +12,2% bez dividend. ETF USA za ten istý čas bez dividend +321%, s dividendami +404% a Buffett cez BRK: +437%

TILBUR: +17,6%. Aktívne riadené portfólio. Od 10/2016: +104%. Tilbur skončil k 30.6.2021

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra): +16,43%
Od založenia 30.6.2013 výnos +31%,(+3,22% p.a.). ETF USA v EUR za rovnaký čas: +292,36%, ETF SVET v EUR: +206%

VITUSUS: +16,1% s dividendami.

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +15,78%
Od založenia 16.5.2008: +74,44% . ETF SVET za rovnaký čas +261,94%.
Ide o plne automatizovaný obchodní program = aktívna správa za ktorú sa platí 2,81% p.a. + 20% podiel na zisku high water. :roll:

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +15,2% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist).
Od založenia 28.2.2012: +115,58%. ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF (DE) za rovnakú dobu: +137,55%.

ETF NEMECKO (EUR): +15,13% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné):+13,52%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Zatiaľ neúspešný pokus o prekonanie pasívneho sedliaka v ETF. :roll:

ETF MOMENTUM (USD) : +13,46% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Verzia s reinvestovaním dividend (acc.).

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec): +12,89%.
Od založenia 30.6.2011 výnos +67,23%. ETF SVET v EUR: +279,4%, ETF USA v EUR za rovnaký čas: +445,54%

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +12,29%. Od začiatku 7/2020: +15,61%.
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu voči vstupu do fondu cez úpis.
Predaj na burze po uplynutí 1 roka znamená oslobodenie od daní.

TOP STOCKS (CZK): +10,08%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 15 rokov +265,14% (8,81% p.a.).
ETF USA 500 za ten istý čas +361,13% (10,48 p.a.), ETF NASDAQ 100: +1013% v USD (+17,1% p.a) a +1157% v EUR (+17,94% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker.

Manažer portfolia Ján Hájek si vybírá jen výjimečné společnosti s velkým potenciálem růstu. Pečlivě se věnuje pouze 25 investičním nápadům. Fond pod jeho vedením nyní spravuje majetek v hodnotě více než 22 miliard korun a patří dlouhodobě mezi nejvýnosnější na českém trhu.

QUANT fond(CZK): +3,69% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA.
Od založenia v 31.8.2016: +36,11%. ETF USA za stejný čas +138,14% v USD, alebo +134% v EUR. Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,46%.

TAM – Európsky akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +1,95%, do 12.3.2021.
Od založenia 1.12.2000: -39,43%. Index MSCI Europe s čistými dividendami k dátumu ukončenia fondu:+93,2%.
TB už odstránila históriu fondu a fond zanikol zlúčením s Globálnym akciovým fondom TB ku dňu 12.3.2021. Jeho pamiatka bude zachovaná v hodnotení od 2016. Bol to veterán podielových fondov v SR a zároveň ukážka, že poplatky vedia zožrať aj 20 ročný výnos.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds ( USD ): -0,78% . V cashi.

JOGOV GAMBLING (USD): -1,23% . Simulovaný pozičný trading. Celkovo od 1.1.2019: +200,06%

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD) -5,09% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -43,47%. Investícia do akcií S&P500 za stejný čas: +324,76%

365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond ( DSS Poštovej banky): -10,54%
Od založenia 22.03.2005 výnos +39,61% = 2,01% p.a., ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +503,76% (+11,31% p.a.), ETF SVET (EUR): +345,4%(+9,31%).

Starý názov PROSPERITA sa zmenil na AKCIOVÝ FOND. Kam sa podela prosperita? :wink:
Fond siahol do inovatívnych akcií s vysokým potenciálom rastu, musí si však naň počkať. Stavím sa, že nakúpili akcie, ktoré sú v ETF ARKK Katky Drevenej (Cathie Wood ).Ona má však za 5 rokov výnos +406%. Títo nešťastníci majú za 5 rokov dokopy +11,4%. Disruptívne akcie nakupovali príliš vysoko. V dôchodkovom fonde v SR sa také niečo len tak bežne nevidí. :) . Fond nedokáže poraziť infláciu, ktorá od 2005 číní 39%

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood ) (USD): -23,56% . Celkovo od 31.10.2014: +419,42% (+29,36% p.a.).
Porovnanie: ETF USA: +162,85% (+14,4% p.a.), ETF Nasdaq: +309,24% (+21,72% p.a.)

RADO - OPCIE: -48,5% p.a. , od 6/2018 do 11/2021 je +74% ( 12/2021 ostal nevyhodnotený )


................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 6 rokov !

................................................................................................................................................................................

MARTIN7: +882,45% (od 5/2016), +50,27% p.a.
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +406,59% , +31,05% p.a.
MICHAEL BURRY (USD): +306,39% , +26,33% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +269,88%, +24,36% p.a.
ETF MOMENTUM (USD): +150,8%(od 13.10.2016), +19,26% p.a.
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +182,6% od 16.10.2015, +18,21% p.a.
..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +157,53% , +17,08% p.a., náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500.
.........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (EUR): +147,57% , +16,31% p.a.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+144,96%, +16,1% p.a.(Juraj Podracký)
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+143,96%, +16,03% p.a., ale od založenia: -4,63% p.a (10 rokov)
MERIDON Global Equity fond (EUR): +128,4%, +14,76% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
BUFFETT ( BRK ): +126,43 % , +14,59% p.a.
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +125,91% , +14,55% p.a.
ETF SVET (USD): +118,52%, +13,92% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a..
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +114,7% , +13,75% p.a.
TAM – Americký akciový fond (EUR): +112,33% , +13,36% p.a.
ETF SVET (EUR): +110,06%, +13,17% p.a.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +108,85% , +13,06% p.a., (Michal Semotán)
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +107,33%, +12,92% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +102,7%, +12,50% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +87,44%, +11,04% p.a.
JUGGLER aktívny investor do ETFs, hlavne USA (simulácia): +76,21%, +9,90% p.a.
365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond: +69,58%, +9,19% p.a.
LADISOVÉ AKCIE: +67,8% s dividendami, +9,01% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +66,58%, +8,88% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +59,26%, +8,07% p.a.( Ján Hájek )
ETF EURÓPA (EUR): +56,28%, +7,73% p.a.
VITUSUS: +49,9% s dividendami, +6,98% p.a.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a.
ETF NEMECKO (EUR): +46,02%, +6,51% p.a.
QUANT fond (CZK): +36,11% (od 31.8.2016), +5,85% p.a.(Pavel Kohout ).
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +38,43%, +5,57% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +37,49%, +5,45% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +31,4% , +4,66% p.a.
ROKOSÁK ETFs: +26,21%, +3,96% p.a.
METATRON Global Macro fond(EUR): +22,46%, +3,43% p.a. (Tomáš Martinec)
VLTAVA fond (CZK) +19,07%, +1,77% p.a (Daniel Gladiš)
365.LIFE AKCIOVÝ dôchodkový fond: +11,47 %, +1,83% p.a.
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +13,01%, +2,06% p.a.( Marek Janečka, CFA )
METATRON LONG-SHORT Equity (EUR):+6,53%, +1,06% p.a. (Aleš Vávra)
CHARLES BRIDGE fond(EUR)-2,3% , -0,39% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+3,44% . Skončil v 3/21, +0,66% p.a.. Po 20 rokoch:-39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL (EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.


NAŠI REKORDÉRI :

1. MARTIN7: +882,45% ( od 24.5.2016 ), +50,27% p.a
2. ADAM - BITCOIN DCA: +330,4% (od 1.2.2020), +114,72% p.a.
3. SKRBLÍK - TRADER: +262,9% (od 1.7.2020), +136,15% p.a.
4. JOGOV GAMBLING: +200,06% . Simulácia (od 1.1.2019), +44,23% p.a.
5. TANGO - POZIČNÝ TRADER: +120,03% . (od 24.4.2020), +59,46% p.a.

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Prílohy
ARKK 2.jpg
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..........................................................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2022

..........................................................................................................................................................................

MIKR – TRADER (USD), opcie, akcie: +29,31% .

JARI – TRADER (USD), futures, akcie: +27,92% . Od 24.1.2022.

METATRON Short Equity Fund (EUR) (Aleš Vávra): +18,33%. Od založenia 30.6.2013 výnos +55%, (+4,72% p.a.).
ETF USA v EUR za rovnaký čas: +240,19%(+9,66% p.a. ), ETF SVET v EUR: +166,4% (+10,86% p.a.)

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +11,95% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: 1,8% p.a.
Od založenia 1.2.2011: -36,3% ( -3,75% p.a. ). ETF USA za stejný čas: +255% v USD a +357,7% v EUR

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt: +4,35%. Aktívny investing legendy z filmu Big Short. Od začiatku 1.1.2016: +324%

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec): +4,20%. Od založenia 30.6.2011 výnos +74,25% (+4,95% p.a.).
ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +230,27% (+10,95% p.a.), ETF USA v EUR: +373%(+14,47% p.a.)

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +3,31%.

VITUSUS: +1,4% s dividendami. Od začiatku (11 rokov): +49,84%

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +0,87%.
Od vstupu na burzu 10.5.2021: +10,48% (+6,27% p.a.). ETF SVET: +2,89% (+1,75% p.a.), ETF USA: +6,79% (+4,09% p.a.)
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu výnosov po 1 roku držania. V roku 2021 som hodnotil výsledky fondu cez úpis (podobne ako podielový fond), v súčasnosti hodnotím cenu na Pražskej burze. Výsledky štvrťroku vyhlasujú zhruba od 22 dňa nasledujúceho mesiaca...teraz sa nejak oneskorujú. Takisto sa roztvorili nožnice medzi zhodnotením v EUR a CZK. Zhodnotenie v EUR klesá, v CZK stúpa, čo je určite v dôsledku silného kurzu CZK.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds (USD): +0,8% .

LADISOVÉ AKCIE (USD ): +0,45% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk +6,95% bez dividend. S dividendami to je približne +109% (+4,45% p.a.).
ETF SVET za ten istý čas bez dividend +99,9% a s dividendami +169% (+6,02% p.a.).
ETF USA za ten istý čas bez dividend +199% a s dividendami +284% (+8,28% p.a.).
Buffett (cez akciu BRK) za ten istý čas výnos +435% (+10,42% p.a.)

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): -0,98% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF). Od založenia 14.10.2011: +245,8% . ETF USA za rovnaký čas: +274,6%.

QUANT fond (CZK): -4,44% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA.
Od založenia v 31.8.2016: +30,07% (+4,24%p.a.). ETF USA za stejný čas +94,4% v USD (+11,07% p.a.), alebo v EUR +103% (+11,83% p.a.). Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,5%.

TOP STOCKS (CZK): -7,44%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 15 rokov +237,96% (+7,74% p.a.).
ETF USA (USD) za ten istý čas +276% (8,44% p.a.), ETF NASDAQ 100: +653% v USD (+13,15% p.a) a +803% v EUR (+14,42% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker hľadajúci maximálny výnos bez ohľadu na riziko.

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -8,97 % . Od založenia 1.12.2000: +101,9% (+3,23% p.a.).
Inflácia v SR za rovnaký čas približne 90% (-3% p.a.). ETF USA (EUR) dalo za rovnaký čas +246% (+5,78% p.a.).
Predtým poplatky 2,58% p.a., teraz 1,10% p.a. Fond bol v strate až do 2015. Maximálny pokles bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%). Po prvých 10 rokoch bol stav -49% (-6,51% p.a.). V tomto fonde má pospolitý ľud 108 mil. €. Od 1.8.2022 je fond len zberným fondom Raiffeisen fondu vo Viedni.

ETF EURÓPA (EUR): -9,42% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc).

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : -10,42%. Od založenia 1.9.2004 doteraz: +21,38% (+1,06% p.a.).
ETF SVET v EUR za ten istý čas: +310%(+8% p.a.). ETF USA +416% (+9,73% p.a.). Inflácia v ČR odvtedy viac ako: -50% (-3,8% p.a.).

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): -11,37% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist). Od založenia 28.2.2012: +90,57% (+6,13% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF: +118,5% (+7,48% p.a.).

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): -11,46% (Michal Semotán[/b]). Za 21 rokov od 29.5.2000: +254,51% (+5,83% p.a.).
ETF SVET v EUR +156% (4,3% p.a.). ETF USA v USD za ten istý čas +315% (+6,5% p.a.). Palec hore Semotánovi. :like:

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné): -11,52%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Zatiaľ (od 2016) neúspešný pokus o prekonanie pasívneho sedliaka v ETF USA. :roll:

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : -11,85% .
Od 9.7.2019: +30,37% (+7,91% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +31,88% (+8,28% p.a.)
Vlajková loď VÚB. Fond investuje do ETFs, čiže súperi so sedliakom v ETF SVET. Poplatok: 1,43% p.a.

FINAX 100 (EUR): -12,57% . Od 2018: +38,44% (+6,72% p.a.). ETF SVET (EUR): +50,79% (+8,56% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +73,62%. Je to simulácia bez poplatkov, ktorá umožňuje porovnať portfólio FINAX (100% akcie) s ETF SVET. Porovnanie s ETF USA je len pre zaujímavosť, v rámci predikcie, že ETF USA bude nasledujúce roky výnosnejšie ako ETF SVET. Z času na čas Finax zverejňuje výsledky očistené od poplatkov - potom to updejtujem.

ETF NEMECKO (EUR): -12,88% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

ETF SVET (EUR): -12,95% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ANDRE – ETFMATIC (AION bank) – postupný investor: -13,23%.
Od 17.3.2020: +56,62%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +58,24%

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): -13,30% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: -13,33%. Od 1.4.2020: +48,55%. ETF SVET odvtedy +56,62%.

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): -13,87% s reinvestovanými dividendami (iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF). Od založenia 3.5.2005: +82,46%(+3,46% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF za ten čas: +165%(+5,67% p.a.).

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -13,99% .
Funguje od 3.2.2020: +7,68% (2,58% p.a.). Nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Poplatky lepšie ako vo Finaxe: 0,95% p.a. Výsledky sú ale horšie. ETF SVET za rovnaký čas: +20,49% (+6,61% p.a.). Ľudia v tom fonde majú 87 mil. €.

365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond (DSS Poštovej banky): -14,32%
Od založenia 23.04.2012 výnos +105,28%(+6,96% p.a.). ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +211,11% (+11,2% p.a.).
ETF USA v EUR: +309%(+14,8% p.a.).

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): -14,43% %
Od založenia 31.8.2014 výnos +157,6% (+12,03% p.a.), ETF USA v EUR za rovnaký čas: +170% (+12,66% p.a.), ETF SVET v EUR: +115,41% (+9,65% p.a. ). Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli -35% a viac.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf: -14,66% . Celkovo od 21.5.2018: +20,39% (+4,11% p.a.).
Benchmarková investícia (80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond): +34,52% (+6,64% p.a.). Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu. Dominik od počiatočnej investície 100K dvakrát dokupoval po 10K. Simulácia je bez dokupov.
ETF USA(EUR)za rovnaký čas: +64,17% (+11,35% p.a.).

PORTU 100 (EUR): -14,69% . ETF portfólio 100% akcie cez portu.sk. Od 2018: +21,22% (3,92% p.a.) vrátane poplatkov (majú vyhodnotenie na stránke). ETF SVET v EUR: +52% (+8,73% p.a.).

ETF MOMENTUM (USD) : -17,75% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Verzia s reinvestovaním dividend (acc.).

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD): -17,86% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 28.3.2011: -38,9% ! (-4,1% p.a.). Investícia do ETF USA za stejný čas: +253,26% (+11,33% p.a.).

ETF SVET (USD): -18,03% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): -18,20%. Od založenia 14.2.2001: +28,16% (+1,14% p.a.).
ETF SVET(EUR) za stejný čas: +196% (+5,08% p.a), ETF USA v USD: +337% (+6,98% p.a.).
Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 122 miliónov €. Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde je vstup 2% a priebežný poplatok 3,64% p.a.

..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : -18,35% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD): -18,44% . Od založenia 18.12.2000: +187,8% (+4,91% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +342% (+6,97% p.a.)

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : -18,79% . VanEck Vectors Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF. Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované ľuďmi z MorningStar. Od 16.10.2015: +128,4% (+12,4% p.a. ). ETF USA: +111% (+10,91% p.a.)

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : -18,87% . Od založenia 16.5.2008: +41,83% (+2,42% p.a.).
ETF SVET za rovnaký čas +214%(+8,14% p.a.). Aktívna správa cez AOS za ktorú sa platí 2,81% p.a. + 20% podiel na zisku HWM. :roll:

IBI - POSTUPNÝ INVESTOR (EUR): -19,22% s dividendami.
Od začiatku 21.6.2021 (1,5R): -11,71%. ETF SVET (EUR) od rovnakého dátumu -0,32%.

MERIDON Global Equity fond (EUR): -22,7% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +88,22% (+7,72% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +124,35% (+9,97% ).
ETF USA (EUR) za stejný čas +186,38% (+13,18% ). Poplatok za správu 0,9% p.a., podiel na zisku 20% HWM

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): -23,26% s dividendami. Simulované investovanie.

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): -25,57%
Od založenia: 1.5. 2007: +78,42% (+3,76% p.a.). ETF SVET v EUR: +180% (+6,8% p.a.).
ETF USA v EUR: +315% (+9,51% p.a.). Poplatok za správu je 1,65% p.a.. V tomto fonde majú ľudia 549 mil.€ !

365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond (DSS Poštovej banky): -27,77%
Od založenia 22.03.2005 výnos +0,84%(+0,05% p.a.). ETF SVET (EUR): +200,67% (+6,39% p.a. ).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +423,68% (+9,76% p.a.)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): -32,33% s dividendami = etf na index Nasdaq (Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)

TANGO - POZIČNÝ TRADER: -42% . Od 24.4.2020: +27,62% (+9,49% p.a.). Set-up trading zahŕňajúci forex a crypto. ETF USA za rovnaký čas +40,16% (+13,37% p.a.), ETF SVET +36,72% (+12,33% p.a.).

JOGOV GAMBLING (USD): -52,68% . Od 1.1.2019: +45,07% (+9,75% p.a.). Simulovaný pozičný trading. ETF USA (USD): +62% (+12,82% p.a.).

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -54,07% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -56,65%
Od založenia 31.10.2012: -49,58% (-6,51% p.a.). ETF SVET za ten istý čas: +196.2% (+11,3% p.a.).

ADAM - BITCOIN DCA (EUR) - postupný investor: -62,12% . Celkove od 1.2.2020: +63,04% (+18,29% p.a).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +28,25% (+8,93% p.a.) ETF SVET: +20,81% (+6,71% p.a.)

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood) (USD): -66,97% . Celkovo od 31.10.2014: +53,29% (+5,37% p.a.).
Poplatky TER: 0,75% p.a. Porovnanie: ETF Nasdaq: +176,93% (+13,28% p.a.). ETF USA: +116,1% (+9,89% p.a.)

SKRBLÍK - TRADER: -96,4% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 -86,94%. ETF USA: +33,57%


.......................................................................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 7 ROKOV !

.......................................................................................................................................................................................................................................

MICHAEL BURRY (USD): +324,09%, +22,92% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +145,35%, +13,68% p.a.
BUFFETT ( BRK ): +133,93%, +12,9% p.a.
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +128,4% od 16.10.2015, +12,14% p.a. (ETF USA +10,92% p.a.)
ETF MOMENTUM (USD): +104,8% od 13.10.2016, +12,22% p.a. (ETF USA +11,57%)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +113,42% , +11,44% p.a.. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v eurách.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+109,63%, +11,15% p.a.(Juraj Podracký)
.............................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +109,08% , +11,11% p.a. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v USD.
.............................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +105,38%, +10,83% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
TAM – Americký akciový fond (EUR): +93,28% , +9,87% p.a.
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+90,98%, +9,68% p.a., ale od založenia: -4,1% p.a (10 rokov)
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +84,91% , +9,18% p.a., (Michal Semotán)
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +84,26% , +9.12% p.a.
ETF SVET (EUR): +82,09%, +8,94% p.a.
ETF SVET (USD): +78,41%, +8,62% p.a.
MERIDON Global Equity fond (EUR): +76,55%, +8,46% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
LADISOVÉ AKCIE: +68,55% s dividendami, +7,74% p.a.
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +59,8% , +6,92% p.a.
JUGGLER aktívny investor do ETFs, hlavne USA (simulácia): +55,91%, +6,55% p.a.
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +52,69% , +6,23% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +47,41%, +5,71% p.a.( Ján Hájek )
VITUSUS: +45,5% s dividendami, +5,50% p.a.
365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond: +45,29%, +5,48% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +43,85%, +5,33% p.a.
ETF EURÓPA (EUR): +41,23%, +5,06% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +36,26%, +4,52% p.a.
QUANT fond(CZK): +30,07% od 31.8.2016, čo je +4,24% p.a.
METATRON Global Macro fond(EUR): +27,60%, +3,54% p.a. (Tomáš Martinec)
ETF NEMECKO (EUR): +27,34%, +3,51% p.a.
ROKOSÁK ETFs: +26,7%, +3,44% p.a.
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +26,51%, +3,42% p.a.( Marek Janečka, CFA )
METATRON SHORT Equity Fund (EUR): +26,05%, +3,36% p.a. (Aleš Vávra)
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +22,37%, +2,93% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +18,42%, +2,44% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
VLTAVA fond (CZK): +6,66%, +0,93% p.a (Daniel Gladiš)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +6,60% , +0,92% p.a.
JUGGLER pozičný trader (simulácia): -6,9%, -1,02% p.a.
365.LIFE AKCIOVÝ dôchodkový fond: -19,48%, -3,05% p.a.
CHARLES BRIDGE fond(EUR): -57,64% , -11,55% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADO - OPCIE: +74% , +17,64% p.a.,od 6/2018 do 11/21.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a. od 2016 do konca 2021.
RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a.. Skončil s reportingom v 2021.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+3,44% . Skončil v 3/21, +0,66% p.a.. Po 20 rokoch:-39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809 futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL(EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.


Z naších chýba Martin7.
Prílohy
Big Bear.jpg
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14204
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 445 times
Been thanked: 716 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Po 06 02, 2023 12:26 am Všimol som si, že moje výsledky riešite v Burryho vlákne. Za rok 2022 som bol v strate zhruba 50.000 USD, možno trošku viac hrubým odhadom. Hrubý odhad preto, lebo mi to ukazuje len prepočítané na EUR. Zatiaľ som to nevyhodnotil, ale všetky dáta mám poznačené aby som to vyhodnotiť mohol. Ak by mi to vyhodnotil broker, už by to tu hneď bolo. Nie je to preto, aby ste to nevideli, ale v podstate aby som to nevidel ja sám. Nechcem sa teraz vŕtať v stratách a pozerať čo som kde ako mohol inak. Mám dosť veľa nezainvestovaného cashu a potrebujem sa na trhy čo najviac sústrediť a nie sa zožierať stratami. Potrebujem urobiť čo možno najlepšie ďalšie rozhodnutia s čo najviac chladnou hlavou. Potom to všetko spätne vyhodnotím. Všetky vstupy a výstupy stále hlásim.
Martin. Stačí mi vyhodnotenie za 2022.

Posledné vyhodnotenie máš 7 apríla za Q1. Výsledky za Q1 až Q3 aj tak presuniem do archívu.
Na konci roka 2021 si mal stav 131.893,59.
Ak si z toho pustil 50 000, je to len -38%. Nasdaq 100 skončil -33%.

Nie je sa začo hanbiť ! Stále máš krásne a najlepšie výsledky. :potlesk:
Ked si rok 2021 skončil na +882 % (+50% p.a.), tak po strate -38% máš odhadom stav 82 000, čo by malo byť cca +509% (+30% p.a. ). To je dôvod na smútok ?

Pozri sa na mňa. Som veterán s 22 ročnou praxou.
V 2017 som tu vyrobil stratu -51% a reálne -35%.
Za 2022 -54% a reálne -44%.

Výsledky hrozné, som súci do šrotu, ale taká je realita. Treba to priznať a bojovať.

Nikto mi nezoberie, čo som v živote vytrejdil, ani roky ked som robil stovky % a takisto ani Tebe.
Tvojím úspechom je 30% p.a. za 7 rokov ! Nemáš sa za čo hanbiť !

Rado u nás skončil po 3 rokoch tradingu opcií po poklese, ale v zisku +74% ( +17,64% p.a. )
A ja sa pýtam, mal by sa za to hanbiť... za 17% p.a ?

Choď prosím ťa do svojho vlákna, dátum 7 apríl....tam máš posledné vyhodnotenie.

Prejdi to manuálne a urob vyhodnotenie ku koncu 2022. Však ty nemáš tak veľa trejdov !

Za pokles -38% sa naozaj nemáš čo hanbiť. :roll:

Cathie Wood mala -67%, Adam -62%, ja mám -54%, Jogo -52%, Tango -42% a Nasdaq -33%.

Treba sa zamyslieť nad chybami a ísť ďalej.

Teším sa, že ťa za rok 2022 znova zapíšem na čelo rebríčka od 2016 (7 rokov) pred Burryho i Buffetta !

:beer:
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"