INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ide o vyhodnocovanie rôznych stratégii, na rôznych úrovniach, ktoré pôvodne vzniklo ako hľadanie odpovede na otázku, či je možné jednoduchým, ale aktívnym investovaním do etf SPY poraziť pasívny investing.
Celá vec začala okolo ETFs, ale nakoniec sme začali porovnávať všetky formy investovania a obchodovania (tradingu): ETFs, akcie, deriváty ako opcie, futures a CFD, podielové fondy, hedge fondy, investovanie a trading cryptomien...skrátka takmer všetko kde vieme zhodnotiť peniaze.

Takže pre začiatočníkov základné pojmy:

Indexové ETF ( Exchange Traded Fund, čiže fond obchodovaný na burze ), je fond, ktorý kopíruje výnos 500 akcií indexu SP 500. Najznámejší na svete je americký ETF fond, ktorý kúpite na burze pod tickerom SPY. Etefiek je dnes veľa, takže každý kto si založí účet u brokera môže investovať do rôznych indexov, rôznych častí sveta, rôznych sektorov, odvetví a pod.

Doplnená poznámka: retail v EU nemôže od 2018 nakupovať americké ETFs. Týka sa to aj SPY. Je to kvôli tomu, že nespĺňajú byrokratické požiadavky EU vo forme letákov pre investorov. Jediný broker ktorý to umožňuje je FIO.
Investorom to však nevadí, lebo americké ETFs vyplácajú dividendy na účet klienta a klienti ich musia reinvestovať sami.

Európske verzie (amerických ETFs) sa dajú kúpiť v akumulačnej, aj distribučnej verzii. Akumulačná verzia je taká, že fond nevypláca, ale reinvestuje dividendy. Nie je preto nutné uvádzať dividendy v daňovom priznaní.

Preto vo vyhodnoteniach používam európskou verziu od správcu Blackrock: iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc (ticker na nemeckej burze SXR8 ). Dividendy sú akumulované a reinvestované ( po zrážkovom zdanení 15% ).

Dôležitá poznámka: ak držíme ETFs ( ale aj akcie, dlhopisy a iné cenné papiere obchodované na burze ) dlhšie ako 1 rok, automaticky sú oslobodené od platenia daní a odvodov ! Toto je obrovská výhoda investovania oproti podielovým fondom, obchodovaniu na burze i mimo burzy.

Pasívny investing je taký, že dané ETF len kúpite a držíte. Výkonnosť SPY tak pasívne kopíruje výkonnosť indexu plus 4 x ročne dostanete dividendy, čo je výnos navyše. Dividendový výnos SPY v 2016 bol celkovo +2,2% .

Aktívny investing je taký, že je tu snaha o výhodné načasovanie vstupu a zároveň výstupu, tak aby sa maximalizoval výnos a minimalizovalo riziko.

Ak niečomu nerozumiete, neváhajte sa opýtať. Diskusia je vítaná, len ju budem pozdejšie čistiť. Chcem aby to tu bolo prehľadné. Nechcem, aby to tu skončilo zahltené stovkami príspevkov. Vlákno budem čistiť, balast vymažem, diskusiu s pridanou hodnotou presuniem do iných vlákien.
Zmysel celého projektu je, že ľudia vysvetľujú ľuďom...v našom prípade skúsenejší diskutéri vysvetľujú a pomáhajú menej skúseným.

Pridať sa do hitparády môže hocikto, stačí si založiť vlastné vlákno, požiadať o zaradenie do hitparády a reportovať vlastné investície a obchody.
Ale pozor, robte to v reálnom čase (real-time), aby sme to mali pod kolektívnou kontrolou. Môžete nahlásiť portfólio, môžete simulovať obchodovanie (počíta sa 100% nahlásených obchodov ), môžete obchodovať s reportovaním výpisu od brokera, takisto kombinovane.
Ak chcete mať v hodnotení nejaký fond, alebo investičný produkt, tak navrhnite. Chcem aby sme tu mali to najlepšie, resp. čo sa na verejnosti prezentuje ako najlepšie. V Hitparáde nejde o nič iné ako o pravdivý obraz, aby sme videli čistú realitu.

P.S. linka na ROI calc. https://www.calculator.net/roi-calculator.html

Začnem od 2016.

VYHODNOTENIE ROKU 2016

MARTIN7: +182% ...začiatočník ! Jeho príbeh: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =10&t=5618" onclick="window.open(this.href);return false;

RADVAN - TRADER: +38,84%

Individuálny obchodník od nás - swingtrading, prevážne ETF. Researcher: http://www.quantpedia.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pekný a inšpiratívny trading: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=5552" onclick="window.open(this.href);return false;

WARREN BUFFETT ( BRK ): +23,4%

Buffett je najúspešnejší investor sveta. Investovať s ním môžete cez nákup akcie BRK.
Podrobnejšie o BRK : http://ako-investovat.sk/clanok/1383/" onclick="window.open(this.href);return false;

VITUSUS: +12,18% (+15,8% s dividendami )
- value a income investor. Jeden z nás. Sám si vyberá akcie

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +15,2% s dividendami,
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

LADISOVÉ AKCIE: +11,7% s dividendami,... ale za 11 rokov -3,3% bez dividend, zatiaľ čo SPY dal +75% bez dividend a BRK až +170%. Pozor: výnos portfólia je simulovaný, Ladis je postupný investor šetriaci na dôchodok. Ladis začínal ako value investor, teraz je prevážne income (dividendový) investor.
..................................................................................................................................................................................................................................
PASÍVNY INVESTOR = USA (USD): +11,65% s dividendami
..................................................................................................................................................................................................................................

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( SPY, USD ): +8,9% bez dividend ( cca + 9,6% s dividendami)...mal zainvestované 2/3 kapitálu počas 4 mesiacov a od mája 2016 je 100% v cashi. Snažím sa o aktívny investing do indexu SP 500 cez etf SPY. Ide o simulované časovanie vstupov a výstupov s cieľom aby bol dlhodobý výnos vyšší ako pri pasívnom investovaní, ale riziko straty výrazne nižšie.

JUGGLER - TRADER: +7,85% . Real trading. (doplnené)

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) + 7,56%

- verejne obchodovaný fond. Najstaršia história v naších končinách. Zahájil činnosť v roku 2000...do krízy 2008/2009 dosiahol výnos okolo +140% a potom padol pod začiatočný NAV. Do roku 2011 sa vrátil k zisku +125%, potom v 2011 pokles o 25% a až teraz to dobieha ... Takže celkový výnos za 16 rokov okolo 120%.

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK):+7,2% ,(za 12 rokov cca +22% )

- hedge fond legendárneho českého investora, autora investičných bestsellerov...dlhodobá výkonnosť je však veľmi nízka, má u nás vlákno, viac článkov, vrátane analýzy... http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 5&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR ): +6,02% ...od nás, aktívne investuje cez ETFs a CFD.

ONDRO AOS: +4,94% za 9 mes. 2016

- od nás, swingtrading podľa TA.

JOGO – POSTUPNÝ INVESTOR: +3,41% ... (3,88% s dividendami po zdanení) , zainvestovaných 24% kapitálu

- od nás. Simulované postupné investovanie do indexu SP 500

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +1,3% ( celkovo po 10 rokoch +130% )

- česká investičná hviezda. Manažuje investičný fond Českej Sporiteľne, kde je vstupný poplatok 3% a poplatok za správu 2,5% p.a. Snaží sa o vyšší , ale rizikovejší výnos.

CHARLES BRIDGE global macro fond (EUR): zisk +2,3% ... ( celkovo za 4 roky cca +19% )

- hedge fond: Jan Kaška a Petr Cimala: http://ako-investovat.sk/clanok/632/jan ... macro-fund" onclick="window.open(this.href);return false;

ROKOSÁK – ETFs: +2,18%

- od nás. Investuje do 4 etf: small cap, biotechnológie, emerging markets a EU.

CHODEC Plyn: +1,1% za 9 mes. 2016

- od nás, swingtrading zemného plynu, mimo toho súkromne obchoduje akcie.

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: -5,39% . Real trading. (doplnené )

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -15,7 % - simulovaný pozičný trading.

NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -39,5% ( po 18 mes. -14%...max. drawdown -73%)

- známy český edukátor a cestovateľ. Prezentuje sa ako profi trader- tvorca AOS. Práve založil svoj vlastný hedge fond –dúfam že mi niekto dá vedieť ako sa fond volá... :wink:

NESNÍDAL 1 (Financnik.cz) AOS Morpheus-1: -40% ( po 5,5r. +6,4% ..max drawdown - 107%)

Iní:

Martin Pillar - Forex -6,43%, tiež od nás, je to iba za 5 mesiacov 2016

Zvláštnu cenu ,,skokana roka,, som udelil Ladisovi, ktorého portfólio možno prvýkrát v histórii dalo výnos ako SP500.

Obrázky možno kliknúť pre zväčšenie:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

........................................................................................................

VYHODNOTENIE 2017

......................................................................................................

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +28,96% . Real trading. ( doplnené ).

PASÍVNY INVESTOR - SVET (USD) = etf na index MSCI World: +22,45% s dividendami,

LADISOVÉ AKCIE: +18,92% ... +22,3% s dividendami, výnos portfólia je simulovaný. Ladis pozície navyšoval.

ONDRO - AOS: +21.88%

......................................................................................................................................................................................................................................................
PASÍVNY INVESTOR - USA (USD) = obyčajný človek v etf SPY+21,8% s dividendami.
.....................................................................................................................................................................................................................................................

WARREN BUFFETT ( BRK ): +21,6%

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) +19,03%.

ROKOSÁK ETFs ( USD ): +18,92%,

VITUSUS : +15,1%...+18,8% s dividendami,

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +15,83% ,

PASÍVNY INVESTOR - NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: +12,1% s dividendami,

PASÍVNY INVESTOR - EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe:+10,5% s dividendami,

CHODEC - Plyn: +10,74%

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +9,24 %,

PASÍVNY INVESTOR - SVET (EUR) = etf na index MSCI World: +7,5% s dividendami,

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +6,7% s dividendami,
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +5,3%,

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( SPY ): +5,2 % s dividendami

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint):+5,16 %

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +4,79% s dividendami (JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond)

MARTIN7: +0,75% ...začiatočník,

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( SPY ):+1% .. 100% cash, 1% úrok od brokera

RADVAN - POZIČNÝ TRADER: -1,96 %. Radvan zastavil trading v júli 2017.

NESNÍDAL 1(Financnik.cz) AOS Morpheus-1:-2,46%, systém urobil posledné trejdy v máji 2017.

ADAM: -5,8 %...odstúpil po druhom polroku,

JUGGLER - TRADER: -34,77% . Real trading. (doplnené )

MM1809 - Futures -42,4% ... odstúpil po trištvrte roku

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -51,1 % . Simulovaný trading.

NESNÍDAL 2 ( Finančnik.cz ) AOS G-Rex : -52,5%, skončil v júni 2017.


.....................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

.......................................................................................................

MARTIN7 začiatočník +184% ( od 5/2016 )
BUFFETT ( BRK ) +50,1%
RADVAN pozičný trader: +36,12%
.................................................................................................................................................................
ETFUSA(USD)+35%
.................................................................................................................................................................
VITUSUS investor +33,27%
ETF SVET +32,3%
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) +28% ( Michal Semotán )
ONDRO AOS +27,9%
TILBUR aktívny investor +27,69% ( od 10/2016 )
LADISOVÉ AKCIE +27,6%
ROKOSÁK ETFs +25,43%
INFINITY CAPITAL fond (EUR) +25% ( Peter Bálint )
ETF NEMECKO (EUR) +22,8%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) +22,5%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +22% . Real trading. ( doplnené ).
ETF SVET (EUR) +18,7%
VLTAVA fond (CZK) +17,1% ( Daniel Gladiš )
TOP STOCKS fond (CZK) +16,6% ( Ján Hájek )
ETF EURÓPA (EUR) +12,6%
CHODEC plyn +11.96%
JOGO aktívny investor +11,1%
JUGGLER aktívny investor +10,7%
JOGO postupný investor +8,79%
CHARLES BRIDGE fond (EUR) +7,7% ( Ján Kaška )
JUGGLER - TRADER -29,54% Real trading. (doplnené)
NESNÍDAL AOS 1 -32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDAL AOS 2 -39,66% ( skončil v 5/2017
MM1809 futures -42,4% ( iba 2017 )
JUGGLER pozičný trader -58,8% Simulovaný trading.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

........................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2018

.......................................................................................................................................

JUGGLER - TRADER: +17,48% . Real trading.

MARTIN7: +7,75 %

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +6,54% . Simulovaný pozičný trading.

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +4,18% . Real trading.

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +2,98 %

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( etf SPY ): +1,4% 100% cash, úrok od brokera

VITUSUS :+0,4% s dividendami

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) = etf na index S&P500: -0,20%: iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) (SXR8.DE )
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

PASÍVNY INVESTOR - etf USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf na index Nasdaq: -0,14 % s dividendami (QQQ )

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( etf SPY ): -1,29 % s dividendami

ROKOSÁK ETFs ( USD ): -3,22 %

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán): -3,71%.

PASÍVNY INVESTOR - etf SVET (EUR) = etf na index MSCI World: -4,30% s dividendami ( IWDA,SWDA,EUNL)

...........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) = etf na index S&P 500: -4,72 % s dividendami, iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc, ticker SXR8
..........................................................................................................................................................................................................................................................................

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): -5,85 % s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond)

TILBUR: -6,89 % Aktívne riadené portfólio.

LADISOVÉ AKCIE: -11% ... -7,5% s dividendami

ONDRO - AOS: -8,36 %

RADO Opcie: -8,96%. Od 6/2018

ETF SVET (USD) = etf na index MSCI World: -8,65% s dividendami ( SWDA.SW)

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -8,97 %

FINAX (EUR)– účet Dominika Hrbatého = investovanie do etf cez o.c.p: -9,08 % s dividendami. Od 5/2018

ETF EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe: -10,42 % s dividendami ( EUNK.DE )

TOP STOCKS fond (CZK)(Ján Hájek): -14,4 %

ETF NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: -18,56 % s dividendami (DBXD.DE)

VLTAVA fond (CZK) ( Daniel Gladiš ): -24,87 %

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -46,93 %...................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

..................................................................................................

MARTIN7 začiatočník +201,72% ( od 5/2016 )
BUFFETT ( BRK ) +54,63%
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) +41,8% QQQ total return
RADVAN pozičný trader: +36,12% skončil v 7/2017
...............................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD)+29% ...9,27% p.a.
...............................................................................................................................................................................................
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +27,1% . Real trading.
VITUSUS investor +27,1%.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) +23,25% ( Michal Semotán )
ROKOSÁK ETFs +21,4%
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) +21,2% ( SXR8.DE )
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF SVET (USD) +20,5% (SWDA.SW )
TILBUR aktívny investor +18,89% ( od 10/2016 )
LADISOVÉ AKCIE +18% ( s divi 3,5% )
ONDRO AOS +17,21%
ETF SVET (EUR) +14,6%
JUGGLER aktívny investor (simulácia) +12,24%
CHODEC plyn +11.96%...skončil v 2017
JOGO postupný investor +7,83%
JOGO aktívny investor (JSDF) +4,59%
ETF EURÓPA(EUR) +1,35% ( EUNK.DE)
TOP STOCKS fond (CZK) -0,02 % ( Ján Hájek )
CHARLES BRIDGE fond (EUR) -1,94 % ( Ján Kaška )
ETF NEMECKO (EUR) -3,38 % (DBXD.DE )
VLTAVA fond (CZK) -12 % ( Daniel Gladiš )
JUGGLER - TRADER: -17,35% . Real trading.
NESNÍDAL AOS 1 -32,9% (skončil v 6/2017)
INFINITY CAPITAL fond (EUR)-33,63%(Peter Bálint)
NESNÍDALAOS 2 -39,66% ( skončil v 5/2017
MM1809futures -42,4% ( iba 2017, skončil )
JUGGLER pozičný trader (simulácia) -56,1%


................................................................................................................................................

DLHODOBÉ VÝSLEDKY

................................................................................................................................................

Do rebríčka som zaradil výsledky minimálne za 5 rokov. Snažil som sa zachytiť výnos od založenia. Druhou kategóriou je 10 rokov, čo je od roku 2009. Skončila kríza v ktorej padli indexy o viac ako -50%. Preto nie je smerodatná. Ale aspoň vidíte, že načasovať vstup do cien po kríze môže byť dlhodobo výnosné. Posledná kategória je 5 rokov.
p.a. = per annum = ročne

WARREN BUFFETT ( BRK ):
+21 % p.a.
za 50 rokov ( z investovaných 1000 USD by ste mali 13 miliónov ! )
+10,4% p.a. za 22 rokov
+8,6% p.a. za 15 rokov
+12,3% p.a. za 10 rokov
+11,2% p.a za 5 rokov

JUGGLER - TRADER: +29,13% p.a. za 18 rokov
Ide o výnos tradera z vyberaním ziskov. Investor do indexového etf by rovnaký výnos dosiahol pri 18,75% p.a.
Taký je efekt reinvestovania výnosov !. Preto sa výnosovo i rizikovo zaraďujem až za Buffetta. Indexové etf na SP500 za ten istý čas: + 7,3% p.a ( priemerný výnos z dividendami ), alebo 5,93% p.a. (annualizovaný výnos s reinvestovanými dividendami )

17,1 % p.a priemer za posledných 10 rokov
5,17% p.a.priemer za posledných 5 rokov

Za posledných 10 rokov ma vo výnose prekonal pasívny investor v QQQ. Vďaka tomu, že investoval po kríze 2008.
Za posledných 5 rokov ma prekonal každý pasívny investor do indexových etf. Vďaka mojej vlastnej kríze v 2017.

PASÍVNY INVESTOR – USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf QQQ
6,4 % p.a od začiatku 3/1999...táto performance je skreslená, lebo etf uviedli na trh počas internetovej bubliny.
12,5% p.a. index Nasdaq 100 za 30 rokov (bez dividend )
11% p.a. total return za 15 rokov
19,9 % p.a total return za 10 rokov
14,2%s dividendami za 5 rokov

PASÍVNY INVESTOR - USA (EUR) = etf na index S&P 500: +13,7% p.a. s dividendami, za 7 rokov
_________________________________________________________________________________________________
PASÍVNY INVESTOR - USA (USD) = obyčajný človek v etf na index S&P 500
10,4% p.a. dal index S&P 500 za 30 rokov
10% p.a.s dividendami za 15 rokov
12,6% p.a.s dividendami za 10 rokov
8,37% p.a.s dividendami za 5 rokov
___________________________________________________________________________________________________

PASÍVNY INVESTOR - SVET (EUR) = etf na index MSCI World
+4,52% p.a. 20 rokov
+11,83% p.a. 10 rokov
+8,54% p.a. 5 rokov

PASÍVNY INVESTOR - SVET (USD) = etf na index MSCI World:
+7,44% p.a. 31 rokov, index
+7,85% p.a. s dividendami , 9 rokov (SWDA
+4,7% p.a. s dividendami , 5 rokov (SWDA)

ROKOSÁK ETFs ( USD ): 7,3% p.a. ( 25 rokov )

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +6,93% p.a. od 9/2006, za 12 rokov.
Indexové etf QQQ za ten istý čas: +13,47 p.a.%
Výsledok za 5 rokov: +31,4% ( +5,62% p.a. ) .
Etf na Nasdaq 100 (QQQ) za 5 rokov +85% ( +14,2% p.a.)

PASÍVNY INVESTOR - NEMECKO (EUR) = etf na index DAX:
+10,71% p.a. s dividendami za 31 rokov (total return )
+7,82 % s dividendami za 10 rokov
+6,63 % s dividendami za 6 rokov
(použil som index DAX total return)

J&T OPPORTUNITY fond (CZK) (Michal Semotán) +4,60% p.a.. Fond začal v 5/2000.
Začala kríza - prasknutie internetovej bubliny. Ceny padali 3 roky.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +5,23% p.a.
Toto je jediný manažér, ktorý ako tak kopíruje benchmark. Keby nebolo poplatkov, tak ho prekonáva.
Výsledok fondu za 5 rokov: +34,8% ( +6,15% p.a.)

VITUSUS investor +4,46% p.a. od 2011: +35,71% s dividendami. Investoval postupne.

PASÍVNY INVESTOR - EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe:
+3,36 % s dividendami za 20 rokov
+8,24% p.a. s dividendami za 10 rokov
+3,18% p.a. za 5 rokov

LADISOVÉ AKCIE: +3,2% p.a s dividendami za 12 rokov

Za 12 rokov je celkový výnos portfólia -4,37% bez dividend. Prižmúrme oči a uznajme mu dividendovú performance okolo 3,2% p.a.( po zrážkovej dani 15% ). Výnos etf na S&P 500 za ten istý čas: +7% p.a
Ide o simulované portfólio zložené s Ladisových akcií. Začiatok 1/2006, neskôr pridané nové akcie ako hlásil. Bez dokupovania, bez predajov, proste akcie kúpené na 30 let až do dúchodu.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +2,22% p.a Za 6 rokov.

Od 11/2012 celkový výnos +14,1%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)

NESNÍDAL 1(Financnik.cz) AOS Morpheus-1: +1,19 % p.a. ...za 7 rokov
od 17.8.2011 do 31.5. 2017...dokopy +7,38% po odčítaní fees

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK):+0,01% p.a. ..za 14 rokov, od založenia

Čistá hodnota fondu (NAV) pri založení v 9/2004 bola 1000 CZK. NAV fondu k 31.12.2018 bola 1001,48 CZK.
To je celkové zhodnotenie 0,15 % od založenia fondu 9/2004, teda za 14 rokov a 3 mesiace. Ak by ste do Gladiša investovali pri založení fondu 1 000 000 CZK, mali by ste tam dnes symbolický zisk 1500 CZK. Inflácia bola za ten čas: 32%.
To znamená že každá investícia od začiatku fondu bola reálne znehodnotená o -32%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +7,47% p.a. (očistene o infláciu +5,38% p.a. )

Výsledok za 10 rokov: +14% p.a.

Výsledky fondu Vltava za posledných 5 rokov: - 0,63% p.a..Celkový výnos: -3,1 %
Výnos indexového etf na S&P 500 za 5 rokov: +8,37% p.a. Celkový výnos +49%
Prílohy
Vltava Inception to 28122018.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2019

.......................................................................................................................................

MARTIN7: +49,15 %. Real trading.

JOGOV GAMBLING: +45,11% . Simulovaný pozičný trading.

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) = etf na index Nasdaq +38,81% s dividendami (QQQ,Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF)

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký) +34,82%

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +33,72% . Simulovaný pozičný + momentum trading.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR) = etf na index S&P 500: +33,54% s dividendami: iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) v EUR
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v indexe :+31,02% s dividendami (SPY, iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
.................................................................................................................................................................................................................................................................

ETF SVET (EUR) = etf na index MSCI World: +30,22% s dividendami: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

MERIDON Global Equity fond (EUR) (Matěj Turek a Tomáš Sysel) +29,9%, od založenia 6/2014 výnos 7,3% p.a.

ONDRO - AOS: +29,72%

ETF SVET (USD) = etf na index MSCI World: +27,77% s dividendami ( SWDA.SW)

ETF MOMENTUM (USD) : +27,34% =iShares Edge MSCI USA Momentum, IUMO, s dividendami ( acc..

ETF EURÓPA (EUR) = etf na index MSCI Europe: +26,4% s dividendami: iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (Acc)

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): +25,4%

ETF NEMECKO (EUR) = etf na index DAX: +24,86% s dividendami, iShares Core DAX UCITS ETF (DE)

FINAX – účet Dominika Hrbatého (EUR) = investovanie cez etf +24,15% s dividendami. Celkove +12,87% od 5/2018.

VITUSUS :+23% s dividendami

JÁN HÁJEK fond Top Stocks (CZK): +22,84%

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +19,74% . Real trading.

RADO - OPCIE : +19,38% . Celkovo +8,68% od 6/2018.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK)(Michal Semotán) +16,22%.

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +16.01% s dividendami.

JUGGLER - TRADER: +15,94% . Real trading.

LADISOVÉ AKCIE: +12,28%...+15,78% s dividendami

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +11,04% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +10,93%. Teraz aj ticker BRKB

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +8,45%

TILBUR +6,9 % . Aktívne riadené portfólio.

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec) +4,29%

ROKOSÁK ETFs ( USD ): +2,17% Takmer 100% cash.

AKTÍVNY INVESTOR by JUGGLER ( etf SPY ): +1,5%...100% cash, broker plati úrok.

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra): -9,81%

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -12,17%


................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016:

................................................................................................

MARTIN7 : +356,44% ( od 5/2016 )..naša hviezda. Prišiel ako začiatočník, trejdí ako profík :)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) : +88% QQQ total return
ETF MOMENTUM (USD) : +80,86% . Od 10/2016
BUFFETT ( BRK ) : +71,53%
______________________________________________________________________
ETF USA (USD) :+69% ..náš benchmark: pasívny investor do etf na index SP500.
______________________________________________________________________
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR) :+63,83%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond :(EUR)+61,43% (Juraj Podracký)
ETF SVET (USD) :+53,98%
ONDRO AOS :+52,37%
CICO29 - AKTÍVNY TRADER :+52,19% . Real trading.
VITUSUS :+49,7% s dividendami
ETF SVET (EUR) :+49,23%
LADISOVÉ AKCIE :+47,9%
MERIDON Global Equity fond :(EUR)+47% (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
J&T OPPORTUNITY fond (CZK) :+43,24% ( Michal Semotán )
RADVAN pozičný trader :+36,12% skončil v 7/2017
TILBUR aktívny investor :+27,09% ( od 10/2016 )
JOGO postupný investor :+25,1%
ROKOSÁK ETFs :+24%
TOP STOCKS fond (CZK) :+22,81% ( Ján Hájek )
ETF NEMECKO (EUR) :+21,72%
ETF EURÓPA(EUR) :+17,96%
JOGO aktívny investor (JSDF) :+16,14%
JUGGLER aktívny investor (simulácia) :+14%
CHODEC plyn : +11.96%...skončil v 2017
METATRON Global Macro fond(EUR) :+11,12% (Tomáš Martinec)
VLTAVA fond (CZK) :+10,3% ( Daniel Gladiš )
CHARLES BRIDGE fond (EUR) :+6,35% ( Ján Kaška )
JUGGLER - TRADER :-4,17% . Real trading.
METATRON LONG-SHORT Equity :(EUR)-13,6% ( Aleš Vávra)
NESNÍDAL AOS 1 :-32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDALAOS 2 :-39,66% ( skončil v 5/2017
JUGGLER pozičný trader (simulácia) :-41,3%
INFINITY CAPITAL (EUR)-41,71,9% ( Peter Bálint )
MM1809futures : -42,4% ( iba 2017, skončil )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2020

.......................................................................................................................................

RADO - OPCIE : +211% . Celkovo od 6/2018: +238%

ADAM - BITCOIN DCA - postupný investor: +153,1% ...Adam od 1.2.2020.

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +118,4% . Simulovaný pozičný + momentum trading.

JOGOV GAMBLING: +113,84% . Simulovaný pozičný trading. Celkovo od 1.1.2019: +210,31%

JUGGLER - TRADER: +73,39% . Real trading.

MARTIN7: +59,90% . Real trading. Celkovo od mája 2016: +570%!

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +47,96% s dividendami = etf na index Nasdaq (Invesco Nasdaq-100 UCITS ETF), QQQ

SKRBLÍK - TRADER: +44,36% . Swingtrading akcií od 1.7.2020.

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD) +41% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -40,4%. Investícia do akcií S&P500 za stejný čas: +231%

ANDRE – ETFMATIC.com – postupný investor: +37,47%. Andre využil pokles a od 17.3.2020 začal investovať cez etfmatic.com. Porovnanie: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) za rovnaký čas +37,63%

TILBUR: +36,5%. Aktívne riadené portfólio.

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné): +36,16% ...simulované investovanie (long only) s časovaním výberu ziskov, s dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov.

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: +34,53% ...Andre využil pokles a od 1.4.2020 začal investovať cez finax.sk,100% akcie. Porovnanie: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) za rovnaký čas +36,22%

ETF MOMENTUM (USD) : +28,57% =iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Hodnotím IUMO, teda verziu s reinvestovaním dividend (acc.).

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +25,07 % s dividendami. Simulované investovanie.

MERIDON Global Equity fond (EUR)+23,6% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +81%. ETF SVET (EUR) za stejný čas +95,13%. ETF USA (EUR) za stejný čas +137,5%.

FRANKLIN Templeton Select US Equity Fund A (USD) : +21,84 % . Fond skončil ku dňu 13.11.2020. Prečo, to je záhada. Pravdepodobne ho zlúčili s iným fondom. Prebehlo to dosť netransparentne. Nenašiel som o tom žiadne záznamy. Pritom to bol jeden z najlepších fondov, hoci posledné roky strácal paru. Od založenia 1.7.1999: +301,1%. ETF USA500 za rovnaký čas: +291,6% (do konca 2020 ETF +300,75% )

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +19,11%
Od založenia: 1.5. 2007: +93,4%. ETF USA500 v EUR za rovnaký čas: +231%, ETF SVET v EUR: +140,6%.

TANGO - POZIČNÝ TRADER: +19% . Od 24.4.2020.
Cenný komoditný trading zahŕňajúci forex. Za rok 2020 drawdown (DD) iba 4% !

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +18,48%
Od založenia 18.12.2000: +184%. ETF USA500 za rovnaký čas: +312%

TOP STOCKS (CZK): +18,46%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 14 rokov +232%.
ETF USA 500 za ten istý čas +284%. ETF NASDAQ 100: +809%. Hájek sa profiluje ako top stockpicker. S drawdownom -44% v 2020 oproti -32% na Nasdaqu by som očakával, že jeho výnos sa aspoň priblíži k priemeru 100 najväčších technologických akcií v USA. Žiaľ, nie je ani polovičný.

Manažer portfolia Ján Hájek si vybírá jen výjimečné společnosti s velkým potenciálem růstu. Pečlivě se věnuje pouze 25 investičním nápadům. Fond pod jeho vedením nyní spravuje majetek v hodnotě více než 14 miliard korun a patří dlouhodobě mezi nejvýnosnější na českém trhu.

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký) +17,43 %
Od založenia 31.8.2014 výnos +133% , ETF USA500 v EUR za rovnaký čas: +123,7%, ETF SVET v EUR: +87,3%. Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli - 35% a viac. Juraj Podracký odviedol skvelú prácu !
..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +17,25% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

ETF SVET (USD): +15,8% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ONDRO - AOS: +12,7 %

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +12,61% =VanEck Vectors Morningstar US Wide Moat UCITS ETF, fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - ide o portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +12,35%.. (Michal Semotán). TER: 2,35% p.a. Za 20 rokov od 29.5.2000: +208,65%.
ETF na MSCI World v EUR +125%. Etf na SP500 v USD za ten istý čas +292%

QUANT fond(CZK): +11,24% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA. Od založenia v 31.8.2016: +31,26%.
ETF USA za stejný čas +68,3% v EUR a +85,5% v USD

PORTU 100 (EUR): +9,26% . ETF portfólio 100% akcie - čistý výnos upravený podľa portu.sk.
Od 2018: +19,48% s poplatkami (výpočet). ETF SVET: +32,26% v EUR.

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +7,71%
Od založenia 16.5.2008: +51% . MSCI World index Net (s čistými dividendami)za rovnaký čas: +188,5%. Toto je aktívna správa za ktorú sa platí 2,1% p.a. + 20% podiel na zisku high water. :) A v čom spočíva tento investičný zázrak? Je to plne automatizovaný obchodní program sledující krátkodobé až strednedobé trendy, vyvinutý spolecností ARTS Asset Management :roll:
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +7,5% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ETF SVET (EUR): +6,17% s dividendami = etf na index MSCI World iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra):+5,92%
Od založenia 30.6.2013 výnos +12,5%, ETF US500 v EUR za rovnaký čas: +182%, ETF SVET v EUR: +131,7%

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +5,32% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf:+4,61% . Celkovo od 21.5.2018:+18,38%.
Benchmarková investícia 80% v etf MSCI World + 20% v etf Global Bond:+23,15%. ETF USA 500 za rovnaký čas: +36,1%

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +3,9% . Od založenia 1.12.2000: +cca 80%.
ETF USA 500 za rovnaký čas: +310%. Pikoška: najväčšie investície vo fonde: emini futures S&P500: 76,7%, US T-BILL rôzne splatnosti: 31,4 %...priebežný poplatok za aktívnu správu: 2,58% p.a.

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +3,87%. Od založenia 12.2.2001: +21%. ETF SVET za stejný čas: +159%, ETF USA: +310%.
Je to najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 123 miliónov €. Je zároveň najdrahší podielový fond, kde vstup je 3,9% a priebežný poplatok 3,65% p.a.! Porovnaním výnosu tohto fondu s ETF SVET vidíte deštrukčnú silu poplatkov: 100 000 € by ste za 20 rokov zhodnotili z výnosom 21 000 €. Pri investovaní do ETF SVET by to bolo +159 000 €. Za 20 rokov by ste získali iba 21 tisíc, ktoré navyše treba zdaniť, ale správca fondu získal 138 tisíc ! Posledný klinec do rakve investora je inflácia, ktorá za 20 rokov znehodnotila úspory cca o -50%.

FINAX 100 (EUR): +3,56 % . ETF portfólio 100% akcie u finax.sk.
Od 2018: +24,4% bez poplatkov ( yahoo ). ETF SVET: +32,26% v EUR.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds ( USD ): +3,04%

ETF NEMECKO (EUR): +2,9% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +2,51%.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +0,75% od 3.2.2020. Je to nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Viac o fonde: https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =6&t=24433 . Pre porovnanie iShares Core MSCI World ETF od 3.2.2020: +4,79%

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +0,61% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF), od založenia 14.10.2011: +176% . ETF iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) za rovnaký čas: +257%.

VITUSUS: -0,5% s dividendami

ETF EURÓPA (EUR): -2,28% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc)

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec) -1,09%
od založenia 30.6.2011 výnos +46%, ETF SVET v EUR: +187%, ETF US500 v EUR za rovnaký čas: +292%

LADISOVÉ AKCIE: -5,14 % s čistými dividendami 4% p.a.

TAM – Európsky akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -7,72% . Od založenia 1.12.2000: -10,42%. Index MSCI Europe s čistými dividendami: + 77,6%
TB už odstránila celú históriu fondu, ale nebolo ťažké dopočítať posledný kvartál v ktorom sa fond zhodnotil o rekordných +10,5%..
Tento fond zanikne zlúčením s Globálnym akciovým fondom TB dňa 12.3.2021. My zachováme jeho pamiatku, veď za 20 rokov prekonal aj IAD.

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): -11,26% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist). Od založenia 28.2.2012: +88,66%. ETF iShares STOXX Europe Large 200 za rovnakú dobu: +87,9%.

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK): -12,84%
Od založenia v 9/2004 doteraz: +9,44% . Inflácia odvtedy viac ako 40%. MSCI World za ten istý čas: +259%

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR): -15,2% (Peter Bálint) .

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR ): -17,87% s reinvestovanými dividendami ( iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF DE ). Od založenia 3.5.2005: +71,46% . ETF iShares STOXX Europe Large 200 za rovnakú dobu: +128%. Hrozný výnos.
Prax ukazuje, že čím vyššie dividendy chceme, tým nižší máme celkový výnos! Pritom ide o výnos s reinvestovanými dividendami.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) -18,91% ( Marek Janečka, CFA ). Ropa, kovy, agrokomodity. Od založenia 1.2.2011: -57%. Investícia do amerických akcií za stejný čas: +238 % v USD a +280% v EUR

CICO29 - AKTÍVNY TRADER: -18% . Real trading. Skončil 7/20

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -24,14%
Od založenia 31.10.2012: -3,95%. MSCI World za ten istý čas: +157,6%.........................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 ( = 5 rokov ! ):

.........................................................................................................................................

MARTIN7 : +570 % ( od 5/2016 ). Naša hviezda. Prišiel ako začiatočník, bije burzu ako profík! :D
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD) +189,1% QQQ total return
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD)+157%
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +123%
ETF MOMENTUM (USD) : +121,40% . Od 13.10/2016
______________________________________________________________________
ETF USA (USD) +98,2% ...náš benchmark: pasívny investor do etf na index SP500.
______________________________________________________________________
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+89,56% (Juraj Podracký)
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +81,91%
ETF SVET (USD): +78,31%
TAM – Americký akciový fond (USD):+77,3% (Tatrabanka)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +76,1%
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
BUFFETT ( BRK ): +75,59 %
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD) : +74,66% skončil 11/2020
TILBUR aktívny investor: +73,47% (od 10/2016)
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +73,22%
ONDRO - AOS: +71,86 %
MERIDON Global Equity fond (EUR):+70,8% (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
JUGGLER - TRADER: +66,16% . Real trading.
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +65,16% s reinvestovanými dividendami
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +61% (Michal Semotán)
ETF SVET (EUR): +58,42%
JOGO postupný investor: +56,46%
JUGGLER aktívny investor ETFs, hlavne SPY(simulácia): +55,22%
TOP STOCKS fond(CZK): +44,7% ( Ján Hájek )
LADISOVÉ AKCIE: +40,3%
VITUSUS :+39%s dividendami
RADVAN pozičný trader: +36,12% (skončil v 7/2017)
QUANT fond (CZK) +31,26% od 9/2016 (Pavel Kohout)
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +28,67%
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +28,20%
ROKOSÁK ETFs: +27,2%
ETF NEMECKO (EUR): +25,26%
ETF EURÓPA(EUR): +25,18%
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80 % . Real. Do 7/2020.
JOGOaktívny investor (JSDF): +22,32%
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +21,14% s reinvestovanými dividendami
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +13,49%
CHODEC plyn +11.96%...skončil v 2017
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +11,3% s reinvestovanými dividendami
METATRON Global Macro fond(EUR)+8,45%(Tomáš Martinec)
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+1,46% (Tatrabanka)
VLTAVA fond (CZK) -3,83% (Daniel Gladiš)
METATRON LONG-SHORT Equity (EUR)-8,5% (Aleš Vávra)
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) -10,39% ( Marek Janečka, CFA ).
CHARLES BRIDGE fond(EUR)-19,32 % (Ján Kaška)
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% (skončil v 6/2017)
NESNÍDALAOS 2: -39,66% (skončil v 5/2017)
MM1809futures:-42,4% (skončil v 12/2017)
INFINITY CAPITAL (EUR) -50,57%. (Peter Bálint). Od 22.1.2016 do 8/2020
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

.......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2021

.......................................................................................................................................


SKRBLÍK - TRADER: +151,4% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 +262,9%.

TANGO - POZIČNÝ TRADER: +84,9% .
Od 24.4.2020: +120,03%. Cenný systematický set-up trading zahŕňajúci forex a crypto. Výborné riadenie rizika. DD iba -12% !

ADAM - BITCOIN DCA - postupný investor: +70,01% . Celkove od 1.2.2020: +330,40%.

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +58,12% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt: +54,69% . Aktívny investing legendy z filmu Big Short. Od začiatku 1.1.2016: +306,81%

MARTIN7: +54,22% . Real trading. Od mája 2016: +882,45% !

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +39,88% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +34,68% . Od založenia 1.12.2000: +112,49% (+3,64% p.a.).
Inflácia v SR za rovnaký čas: 84% (-2,94% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +223,77% (+5,73%p.a.).
Predtým boli poplatky 2,58% p.a. Teraz sú 1,30% p.a. Fond bol do 2015 v strate. Maximálny drawdown bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%).
Perličkou je, že 50% fondu tvoria SP500 emini futures, k tomu akcie ako NVDA 2,2%, AAPL po 1,4% atd. Zloženie: akcie 100%, Dlhopisy 43%,cash 5%.
V tomto fonde má pospolitý ľud 100 mil. €. Musím však aj skonštatovať, že v 2021 mali pekný výnos. TB sa poplatkovo i výnosovo zlepšuje.

MERIDON Global Equity fond (EUR): +33,7% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +143,5% (+12,6% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +152,64%. ETF USA (EUR) za stejný čas +230,3%.

ETF SVET (EUR): +32,64% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ANDRE – ETFMATIC (teraz AIGON bank) – postupný investor: +31,32%.
Od 17.3.2020, do najväčšieho strachu z covidu začal investovať cez etfmatic.com. Odvtedy má výnos +80,5%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +82,55%

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : +30,64% .
Od 9.7.2019: +47,89% (+17,06% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +51,50% (+18,24% p.a.)
Vlajková loď VÚB – podielový fond investuje do ETFs a trúfa si súperiť so sedliakom v ETF SVET. Využíva aj aktívnu páku indexových futures + iné deriváty a aktíva. Poplatok ročný: 1,43% p.a.

JUGGLER - TRADER: +30,5% . Real trading. Už minule som dal vedieť, že končím s reportingom. Výbery zisku znižujú tzv. compounding výnos. Skutočný výnos je časom neporovnateľný v hodnotení s inými účastníkmi.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +29,73%.. (Michal Semotán). Za 20 rokov od 29.5.2000: +300,41%, +6,63% p.a.
ETF SVET v EUR +194,51% (5,13% p.a.). ETF USA v USD za ten istý čas +407,6% ( +7,81% p.a.).

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +29,46%. Od založenia 12.2.2001: +56,67% = 2,17% p.a. ETF SVET za stejný čas: +239,9% (+6,03% p.a), ETF USA v USD: +435,3% (+8,36% p.a.) a v EUR x 0,92 = +392,5% ( +7,93% p.a)

Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 145 miliónov €. Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde vstup je 3,9% a priebežný poplatok 3,53% p.a.!

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): +29,22 %
Od založenia 31.8.2014 výnos +201% (+16,22%), ETF USA v EUR za rovnaký čas: +211,1%, ETF SVET v EUR: +147,46%.
Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli - 35% a viac. Juraj Podracký odvádza skvelú prácu !

...........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +29,09% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +28,95%.

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +27,95% s dividendami = etf na index Nasdaq (Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: +27%. Od 1.4.2020 začal investovať cez Finax, 100% akcie.
Odvtedy má výnos +71%. Pre porovnanie: ETF SVET odvtedy +80,67%.

FINAX 100 (EUR): +26,6% . ETF portfólio 100% akcie u finax.sk. Info podľa ich stránky.
Od 2018: +60,31% bez poplatkov. To je info zo simulácie. Finax ako jediný na svete neuvádza výsledky since inception.
Realita by mala byt nižšia. ETF SVET: +71,4% v EUR.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +26,11% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: 1,8% p.a.
Od založenia 1.2.2011: -43,1%. Investícia do ETF USA za stejný čas: +334,63% v USD a +427,84% v EUR

ETF EURÓPA (EUR): +26% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc).

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +25,57% .
VanEck Vectors Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF. Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar.

365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond ( DSS Poštovej banky): +25,39 %
Od založenia 23.04.2012 výnos +139,6% = 9,43% p.a., ETF USA v EUR za rovnaký čas: +372,46%, ETF SVET v EUR: +250,36%.

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +24,92% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF).
Od založenia 14.10.2011: +249% . ETF USA za rovnaký čas: +358,81%.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +24,26% . Od 3.2.2020: +25,19% ( 12,49% p.a. )
Nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Poplatky sú lepšie: 0,95% p.a.
Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +38,41%

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +24,19%
Od založenia 18.12.2000: +252,84%. ETF USA za rovnaký čas: +433,8% ( +8,28% p.a.)

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : +23,81%
Od založenia 1.9.2004 doteraz: +35,5% (+1,77% p.a.). ETF SVET v EUR za ten istý čas: +371,2% (+9,36% p.a.). Inflácia v ČR odvtedy: 45% (2,17%).

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR) +23,74%
Od založenia: 1.5. 2007: +139,71% (6,14% p.a.). ETF SVET v EUR: +222,5% (8,31% p.a.).
ETF USA v EUR: +378,7%, Poplatok za správu je 1,65% p.a., AUM: 560 mil.€

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR ): +23,54% s reinvestovanými dividendami ( iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF DE ).
Od založenia 3.5.2005: +111,83% . ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF (DE) rovnakú dobu: +188,2%.

ETF SVET (USD): +22,65% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

PORTU 100 (EUR): +20,12% . ETF portfólio 100% akcie cez portu.sk. Čistý výnos podľa portálu.
Od 2018: +43,53% čistých. ETF SVET: +74,7% v EUR.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf:+21,88% . Celkovo od 21.5.2018:+41,08%.
Benchmarková investícia 80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond:+55,54%. Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu.

JOGO - AKTÍVNY INVESTOR (EUR): +21,48% s dividendami, (=JSDF= Jogov súkromný dôchodkový fond).
Jogo končí s reportingom za účelom výnosu, nakoľko vyplácanie dôchodku bude zníži tzv. compounding výnos.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +21,1%
Od založenia 31.10.2012: +16,31%. ETF SVET za ten istý čas: +240,27%.

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR ( USD ): +19,79% s dividendami. Simulované investovanie.

LADISOVÉ AKCIE: +19,63% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk len +12,2% bez dividend. ETF USA za ten istý čas bez dividend +321%, s dividendami +404% a Buffett cez BRK: +437%

TILBUR: +17,6%. Aktívne riadené portfólio. Od 10/2016: +104%. Tilbur skončil k 30.6.2021

METATRON Long-Short Equity (EUR) (Aleš Vávra): +16,43%
Od založenia 30.6.2013 výnos +31%,(+3,22% p.a.). ETF USA v EUR za rovnaký čas: +292,36%, ETF SVET v EUR: +206%

VITUSUS: +16,1% s dividendami.

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +15,78%
Od založenia 16.5.2008: +74,44% . ETF SVET za rovnaký čas +261,94%.
Ide o plne automatizovaný obchodní program = aktívna správa za ktorú sa platí 2,81% p.a. + 20% podiel na zisku high water. :roll:

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +15,2% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist).
Od založenia 28.2.2012: +115,58%. ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF (DE) za rovnakú dobu: +137,55%.

ETF NEMECKO (EUR): +15,13% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné):+13,52%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Zatiaľ neúspešný pokus o prekonanie pasívneho sedliaka v ETF. :roll:

ETF MOMENTUM (USD) : +13,46% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Verzia s reinvestovaním dividend (acc.).

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec): +12,89%.
Od založenia 30.6.2011 výnos +67,23%. ETF SVET v EUR: +279,4%, ETF USA v EUR za rovnaký čas: +445,54%

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +12,29%. Od začiatku 7/2020: +15,61%.
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu voči vstupu do fondu cez úpis.
Predaj na burze po uplynutí 1 roka znamená oslobodenie od daní.

TOP STOCKS (CZK): +10,08%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 15 rokov +265,14% (8,81% p.a.).
ETF USA 500 za ten istý čas +361,13% (10,48 p.a.), ETF NASDAQ 100: +1013% v USD (+17,1% p.a) a +1157% v EUR (+17,94% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker.

Manažer portfolia Ján Hájek si vybírá jen výjimečné společnosti s velkým potenciálem růstu. Pečlivě se věnuje pouze 25 investičním nápadům. Fond pod jeho vedením nyní spravuje majetek v hodnotě více než 22 miliard korun a patří dlouhodobě mezi nejvýnosnější na českém trhu.

QUANT fond(CZK): +3,69% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA.
Od založenia v 31.8.2016: +36,11%. ETF USA za stejný čas +138,14% v USD, alebo +134% v EUR. Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,46%.

TAM – Európsky akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +1,95%, do 12.3.2021.
Od založenia 1.12.2000: -39,43%. Index MSCI Europe s čistými dividendami k dátumu ukončenia fondu:+93,2%.
TB už odstránila históriu fondu a fond zanikol zlúčením s Globálnym akciovým fondom TB ku dňu 12.3.2021. Jeho pamiatka bude zachovaná v hodnotení od 2016. Bol to veterán podielových fondov v SR a zároveň ukážka, že poplatky vedia zožrať aj 20 ročný výnos.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds ( USD ): -0,78% . V cashi.

JOGOV GAMBLING (USD): -1,23% . Simulovaný pozičný trading. Celkovo od 1.1.2019: +200,06%

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD) -5,09% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -43,47%. Investícia do akcií S&P500 za stejný čas: +324,76%

365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond ( DSS Poštovej banky): -10,54%
Od založenia 22.03.2005 výnos +39,61% = 2,01% p.a., ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +503,76% (+11,31% p.a.), ETF SVET (EUR): +345,4%(+9,31%).

Starý názov PROSPERITA sa zmenil na AKCIOVÝ FOND. Kam sa podela prosperita? :wink:
Fond siahol do inovatívnych akcií s vysokým potenciálom rastu, musí si však naň počkať. Stavím sa, že nakúpili akcie, ktoré sú v ETF ARKK Katky Drevenej (Cathie Wood ).Ona má však za 5 rokov výnos +406%. Títo nešťastníci majú za 5 rokov dokopy +11,4%. Disruptívne akcie nakupovali príliš vysoko. V dôchodkovom fonde v SR sa také niečo len tak bežne nevidí. :) . Fond nedokáže poraziť infláciu, ktorá od 2005 číní 39%

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood ) (USD): -23,56% . Celkovo od 31.10.2014: +419,42% (+29,36% p.a.).
Porovnanie: ETF USA: +162,85% (+14,4% p.a.), ETF Nasdaq: +309,24% (+21,72% p.a.)

RADO - OPCIE: -48,5% p.a. , od 6/2018 do 11/2021 je +74% ( 12/2021 ostal nevyhodnotený )


................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 6 rokov !

................................................................................................................................................................................

MARTIN7: +882,45% (od 5/2016), +50,27% p.a.
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +406,59% , +31,05% p.a.
MICHAEL BURRY (USD): +306,39% , +26,33% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +269,88%, +24,36% p.a.
ETF MOMENTUM (USD): +150,8%(od 13.10.2016), +19,26% p.a.
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +182,6% od 16.10.2015, +18,21% p.a.
..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +157,53% , +17,08% p.a., náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500.
.........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (EUR): +147,57% , +16,31% p.a.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+144,96%, +16,1% p.a.(Juraj Podracký)
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+143,96%, +16,03% p.a., ale od založenia: -4,63% p.a (10 rokov)
MERIDON Global Equity fond (EUR): +128,4%, +14,76% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
BUFFETT ( BRK ): +126,43 % , +14,59% p.a.
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +125,91% , +14,55% p.a.
ETF SVET (USD): +118,52%, +13,92% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a..
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +114,7% , +13,75% p.a.
TAM – Americký akciový fond (EUR): +112,33% , +13,36% p.a.
ETF SVET (EUR): +110,06%, +13,17% p.a.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +108,85% , +13,06% p.a., (Michal Semotán)
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +107,33%, +12,92% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +102,7%, +12,50% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +87,44%, +11,04% p.a.
JUGGLER aktívny investor do ETFs, hlavne USA (simulácia): +76,21%, +9,90% p.a.
365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond: +69,58%, +9,19% p.a.
LADISOVÉ AKCIE: +67,8% s dividendami, +9,01% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +66,58%, +8,88% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +59,26%, +8,07% p.a.( Ján Hájek )
ETF EURÓPA (EUR): +56,28%, +7,73% p.a.
VITUSUS: +49,9% s dividendami, +6,98% p.a.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a.
ETF NEMECKO (EUR): +46,02%, +6,51% p.a.
QUANT fond (CZK): +36,11% (od 31.8.2016), +5,85% p.a.(Pavel Kohout ).
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +38,43%, +5,57% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +37,49%, +5,45% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +31,4% , +4,66% p.a.
ROKOSÁK ETFs: +26,21%, +3,96% p.a.
METATRON Global Macro fond(EUR): +22,46%, +3,43% p.a. (Tomáš Martinec)
VLTAVA fond (CZK) +19,07%, +1,77% p.a (Daniel Gladiš)
365.LIFE AKCIOVÝ dôchodkový fond: +11,47 %, +1,83% p.a.
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +13,01%, +2,06% p.a.( Marek Janečka, CFA )
METATRON LONG-SHORT Equity (EUR):+6,53%, +1,06% p.a. (Aleš Vávra)
CHARLES BRIDGE fond(EUR)-2,3% , -0,39% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+3,44% . Skončil v 3/21, +0,66% p.a.. Po 20 rokoch:-39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL (EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.


NAŠI REKORDÉRI :

1. MARTIN7: +882,45% ( od 24.5.2016 ), +50,27% p.a
2. ADAM - BITCOIN DCA: +330,4% (od 1.2.2020), +114,72% p.a.
3. SKRBLÍK - TRADER: +262,9% (od 1.7.2020), +136,15% p.a.
4. JOGOV GAMBLING: +200,06% . Simulácia (od 1.1.2019), +44,23% p.a.
5. TANGO - POZIČNÝ TRADER: +120,03% . (od 24.4.2020), +59,46% p.a.

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..........................................................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2022

..........................................................................................................................................................................

MIKR – TRADER (USD), opcie, akcie: +29,31% .

JARI – TRADER (USD), futures, akcie: +27,92% . Od 24.1.2022.

METATRON Short Equity Fund (EUR) (Aleš Vávra): +18,33%. Od založenia 30.6.2013 výnos +55%, (+4,72% p.a.).
ETF USA v EUR za rovnaký čas: +240,19%(+9,66% p.a. ), ETF SVET v EUR: +166,4% (+10,86% p.a.)

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt: +14,68%. Aktívny investing legendy z filmu Big Short. Od začiatku 1.1.2016: +366%

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +11,95% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: 1,8% p.a.
Od založenia 1.2.2011: -36,3% ( -3,75% p.a. ). ETF USA za stejný čas: +255% v USD a +357,7% v EUR

METATRON Global Macro fond (EUR) (Tomáš Martinec): +4,20%. Od založenia 30.6.2011 výnos +74,25% (+4,95% p.a.).
ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +230,27% (+10,95% p.a.), ETF USA v EUR: +373%(+14,47% p.a.)

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +3,31%.

VITUSUS: +1,4% s dividendami. Od začiatku (11 rokov): +49,84%

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +0,87%.
Od vstupu na burzu 10.5.2021: +10,48% (+6,27% p.a.). ETF SVET: +2,89% (+1,75% p.a.), ETF USA: +6,79% (+4,09% p.a.)
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu výnosov po 1 roku držania. V roku 2021 som hodnotil výsledky fondu cez úpis (podobne ako podielový fond), v súčasnosti hodnotím cenu na Pražskej burze. Výsledky štvrťroku vyhlasujú zhruba od 22 dňa nasledujúceho mesiaca...teraz sa nejak oneskorujú. Takisto sa roztvorili nožnice medzi zhodnotením v EUR a CZK. Zhodnotenie v EUR klesá, v CZK stúpa, čo je určite v dôsledku silného kurzu CZK.

ROKOSÁK ETFs a mutual funds (USD): +0,8% .

LADISOVÉ AKCIE (USD ): +0,45% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk +6,95% bez dividend. S dividendami to je približne +109% (+4,45% p.a.).
ETF SVET za ten istý čas bez dividend +99,9% a s dividendami +169% (+6,02% p.a.).
ETF USA za ten istý čas bez dividend +199% a s dividendami +284% (+8,28% p.a.).
Buffett (cez akciu BRK) za ten istý čas výnos +435% (+10,42% p.a.)

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): -0,98% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF). Od založenia 14.10.2011: +245,8% . ETF USA za rovnaký čas: +274,6%.

QUANT fond (CZK): -4,44% (Pavel Kohout). Algoritmicky riadený investičný fond, obchoduje s ETF USA.
Od založenia v 31.8.2016: +30,07% (+4,24%p.a.). ETF USA za stejný čas +94,4% v USD (+11,07% p.a.), alebo v EUR +103% (+11,83% p.a.). Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,5%.

TOP STOCKS (CZK): -7,44%.. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 15 rokov +237,96% (+7,74% p.a.).
ETF USA (USD) za ten istý čas +276% (8,44% p.a.), ETF NASDAQ 100: +653% v USD (+13,15% p.a) a +803% v EUR (+14,42% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker hľadajúci maximálny výnos bez ohľadu na riziko.

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -8,97 % . Od založenia 1.12.2000: +101,9% (+3,23% p.a.).
Inflácia v SR za rovnaký čas približne 90% (-3% p.a.). ETF USA (EUR) dalo za rovnaký čas +246% (+5,78% p.a.).
Predtým poplatky 2,58% p.a., teraz 1,10% p.a. Fond bol v strate až do 2015. Maximálny pokles bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%). Po prvých 10 rokoch bol stav -49% (-6,51% p.a.). V tomto fonde má pospolitý ľud 108 mil. €. Od 1.8.2022 je fond len zberným fondom Raiffeisen fondu vo Viedni.

ETF EURÓPA (EUR): -9,42% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc).

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : -10,42%. Od založenia 1.9.2004 doteraz: +21,38% (+1,06% p.a.).
ETF SVET v EUR za ten istý čas: +310%(+8% p.a.). ETF USA +416% (+9,73% p.a.). Inflácia v ČR odvtedy viac ako: -50% (-3,8% p.a.).

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): -11,37% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist). Od založenia 28.2.2012: +90,57% (+6,13% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF: +118,5% (+7,48% p.a.).

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): -11,46% (Michal Semotán[/b]). Za 21 rokov od 29.5.2000: +254,51% (+5,83% p.a.).
ETF SVET v EUR +156% (4,3% p.a.). ETF USA v USD za ten istý čas +315% (+6,5% p.a.). Palec hore Semotánovi. :like:

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné): -11,52%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Zatiaľ (od 2016) neúspešný pokus o prekonanie pasívneho sedliaka v ETF USA. :roll:

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : -11,85% .
Od 9.7.2019: +30,37% (+7,91% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +31,88% (+8,28% p.a.)
Vlajková loď VÚB. Fond investuje do ETFs, čiže súperi so sedliakom v ETF SVET. Poplatok: 1,43% p.a.

ETF NEMECKO (EUR): -12,88% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE))

ETF SVET (EUR): -12,95% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ANDRE – ETFMATIC (AION bank) – postupný investor: -13,23%.
Od 17.3.2020: +56,62%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +58,24%

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): -13,30% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ANDRE – FINAX.sk – postupný investor: -13,33%. Od 1.4.2020: +48,55%. ETF SVET odvtedy +56,62%.

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): -13,87% s reinvestovanými dividendami (iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF). Od založenia 3.5.2005: +82,46%(+3,46% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF za ten čas: +165%(+5,67% p.a.).

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): -13,99% .
Funguje od 3.2.2020: +7,68% (2,58% p.a.). Nový hit TB – podielový fond, ktorý investuje do ETFs. Poplatky lepšie ako vo Finaxe: 0,95% p.a. Výsledky sú ale horšie. ETF SVET za rovnaký čas: +20,49% (+6,61% p.a.). Ľudia v tom fonde majú 87 mil. €.

365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond (DSS Poštovej banky): -14,32%
Od založenia 23.04.2012 výnos +105,28%(+6,96% p.a.). ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +211,11% (+11,2% p.a.).
ETF USA v EUR: +309%(+14,8% p.a.).

FINAX 100 (EUR): -14,4% . Od 2018: +35,9% (+6,5% p.a.). ETF SVET (EUR): +50,79% (+8,56% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +73,62%. Finax je tentoraz porovnanie z poplatkami, teda čistý výnos investora. Porovnanie s ETF USA je len pre zaujímavosť, v rámci predikcie, že ETF USA bude nasledujúce roky výnosnejšie ako ETF SVET. Tento updejt je po zverejnení výsledkov zo strany Finaxu v marci 2023.

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): -14,43% %
Od založenia 31.8.2014 výnos +157,6% (+12,03% p.a.), ETF USA v EUR za rovnaký čas: +170% (+12,66% p.a.), ETF SVET v EUR: +115,41% (+9,65% p.a. ). Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli -35% a viac.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf: -14,66% . Celkovo od 21.5.2018: +20,39% (+4,11% p.a.).
Benchmarková investícia (80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond): +34,52% (+6,64% p.a.). Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu. Dominik od počiatočnej investície 100K dvakrát dokupoval po 10K. Simulácia je bez dokupov.
ETF USA(EUR)za rovnaký čas: +64,17% (+11,35% p.a.).

PORTU 100 (EUR): -16,94% . ETF portfólio 100% akcie, čistý výnos cez portu.sk. Od 2018: +19,21% vrátane poplatkov (majú vyhodnotenie na stránke). ETF SVET v EUR: +52% (+8,73% p.a.).

ETF MOMENTUM (USD) : -17,75% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum, kopíruje index vybraných US Large a Mid Cap akcií, ktoré v danom období prekonávajú trh. Verzia s reinvestovaním dividend (acc.).

ETF SVET (USD): -18,03% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): -18,20%. Od založenia 14.2.2001: +28,16% (+1,14% p.a.).
ETF SVET(EUR) za stejný čas: +196% (+5,08% p.a), ETF USA v USD: +337% (+6,98% p.a.).
Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 122 miliónov €. Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde je vstup 2% a priebežný poplatok 3,64% p.a.

..........................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : -18,35% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD): -18,44% . Od založenia 18.12.2000: +187,8% (+4,91% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +342% (+6,97% p.a.)

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : -18,79% . VanEck Vectors Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF. Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu. Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované ľuďmi z MorningStar. Od 16.10.2015: +128,4% (+12,4% p.a. ). ETF USA: +111% (+10,91% p.a.)

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : -18,87% . Od založenia 16.5.2008: +41,83% (+2,42% p.a.).
ETF SVET za rovnaký čas +214%(+8,14% p.a.). Aktívna správa cez AOS za ktorú sa platí 2,81% p.a. + 20% podiel na zisku HWM. :roll:

IBI - POSTUPNÝ INVESTOR (EUR): -19,22% s dividendami.
Od začiatku 21.6.2021 (1,5R): -11,71%. ETF SVET (EUR) od rovnakého dátumu -0,32%.

MERIDON Global Equity fond (EUR): -22,7% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +88,22% (+7,72% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +124,35% (+9,97% ).
ETF USA (EUR) za stejný čas +186,38% (+13,18% ). Poplatok za správu 0,9% p.a., podiel na zisku 20% HWM

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD): -22,70% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -56,3% ! (-6,81% p.a.). Investícia do ETF USA za stejný čas: +253,26% (+11,33% p.a.).

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): -23,26% s dividendami. Simulované investovanie.

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): -25,57%
Od založenia: 1.5. 2007: +78,42% (+3,76% p.a.). ETF SVET v EUR: +180% (+6,8% p.a.).
ETF USA v EUR: +315% (+9,51% p.a.). Poplatok za správu je 1,65% p.a.. V tomto fonde majú ľudia 549 mil.€ !

365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond (DSS Poštovej banky): -27,77%
Od založenia 22.03.2005 výnos +0,84%(+0,05% p.a.). ETF SVET (EUR): +200,67% (+6,39% p.a. ).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +423,68% (+9,76% p.a.)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): -32,33% s dividendami = etf na index Nasdaq (Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)

TANGO - POZIČNÝ TRADER: -42% . Od 24.4.2020: +27,62% (+9,49% p.a.). Set-up trading zahŕňajúci forex a crypto. ETF USA za rovnaký čas +40,16% (+13,37% p.a.), ETF SVET +36,72% (+12,33% p.a.).

MARTIN7: -44,34% . Real trading. Od 24.5.2016: +555,38% !

JOGOV GAMBLING (USD): -52,68% . Od 1.1.2019: +45,07% (+9,75% p.a.). Simulovaný pozičný trading. ETF USA (USD): +62% (+12,82% p.a.).

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -54,07% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -56,65%
Od založenia 31.10.2012: -49,58% (-6,51% p.a.). ETF SVET za ten istý čas: +196.2% (+11,3% p.a.).

ADAM - BITCOIN DCA (EUR) - postupný investor: -62,12% . Celkove od 1.2.2020: +63,04% (+18,29% p.a).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +28,25% (+8,93% p.a.) ETF SVET: +20,81% (+6,71% p.a.)

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood) (USD): -66,97% . Celkovo od 31.10.2014: +53,29% (+5,37% p.a.).
Poplatky TER: 0,75% p.a. Porovnanie: ETF Nasdaq: +176,93% (+13,28% p.a.). ETF USA: +116,1% (+9,89% p.a.)

SKRBLÍK - TRADER: -96,4% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 -86,94%. ETF USA: +33,57%


.......................................................................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 7 ROKOV !

.......................................................................................................................................................................................................................................

MARTIN7: +555,38% ( od 24.5.2016 ), +30,81% p.a
MICHAEL BURRY (USD): +366,07%, +24,59% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +145,35%, +13,68% p.a.
BUFFETT ( BRK ): +133,93%, +12,9% p.a.
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +128,4% od 16.10.2015, +12,14% p.a. (ETF USA +10,92% p.a.)
ETF MOMENTUM (USD): +104,8% od 13.10.2016, +12,22% p.a. (ETF USA +11,57%)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +113,42% , +11,44% p.a.. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v eurách.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+109,63%, +11,15% p.a.(Juraj Podracký)
.............................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +109,08% , +11,11% p.a. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v USD.
.............................................................................................................................................................................................................................................................................
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD ): +105,38%, +10,83% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
TAM – Americký akciový fond (EUR): +93,28% , +9,87% p.a.
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+90,98%, +9,68% p.a., ale od založenia: -4,1% p.a (10 rokov)
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +84,91% , +9,18% p.a., (Michal Semotán)
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +84,26% , +9.12% p.a.
ETF SVET (EUR): +82,09%, +8,94% p.a.
ETF SVET (USD): +78,41%, +8,62% p.a.
MERIDON Global Equity fond (EUR): +76,55%, +8,46% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
LADISOVÉ AKCIE: +68,55% s dividendami, +7,74% p.a.
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +59,8% , +6,92% p.a.
JUGGLER aktívny investor do ETFs, hlavne USA (simulácia): +55,91%, +6,55% p.a.
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +52,69% , +6,23% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +47,41%, +5,71% p.a.( Ján Hájek )
VITUSUS: +45,5% s dividendami, +5,50% p.a.
365.LIFE - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond: +45,29%, +5,48% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +43,85%, +5,33% p.a.
ETF EURÓPA (EUR): +41,23%, +5,06% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +36,26%, +4,52% p.a.
QUANT fond(CZK): +30,07% od 31.8.2016, čo je +4,24% p.a.
METATRON Global Macro fond(EUR): +27,60%, +3,54% p.a. (Tomáš Martinec)
ETF NEMECKO (EUR): +27,34%, +3,51% p.a.
ROKOSÁK ETFs: +26,7%,+3,44% p.a.
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +26,51%, +3,42% p.a.( Marek Janečka, CFA )
METATRON SHORT Equity Fund (EUR): +26,05%, +3,36% p.a. (Aleš Vávra)
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +22,37%, +2,93% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +18,42%, +2,44% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
VLTAVA fond (CZK): +6,66%, +0,93% p.a (Daniel Gladiš)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +6,60% , +0,92% p.a.
JUGGLER pozičný trader (simulácia): -6,9%, -1,02% p.a.
365.LIFE AKCIOVÝ dôchodkový fond: -19,48%, -3,05% p.a.
CHARLES BRIDGE fond(EUR): -57,64% , -11,55% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADO - OPCIE: +74% , +17,64% p.a.,od 6/2018 do 11/21.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a. od 2016 do konca 2021.
RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a.. Skončil s reportingom v 2021.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
TAM – Európsky akciový fond (EUR):+3,44% . Skončil v 3/21, +0,66% p.a.. Po 20 rokoch:-39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809 futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL(EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.
Prílohy
Big Bear.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..........................................................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2023

..........................................................................................................................................................................

MARTIN7 (USD): +167,41% . Real trading.
Od 24.5.2016: +1576% ! (+44,89% p.a.). ETF USA (USD) za rovnaký čas: +157,3% (+13,23% p.a.)

MICHAL NALEVANKO (EUR) – jeho dlhodobé portfólio: +156,89% . Od 1.1.2023.
Dlhodobé investovanie do indexových ETFs na Nasdaq 100 (USA Technológie) cez pákový efekt. Vlákno viď TU.
Pre porovnanie ETF Lyxor Nasdaq 100 v EUR: +49,55%, ETF USA: +21,91%

ADAM - BITCOIN DCA (EUR) - postupný investor: +147,18% . Celkove od 1.2.2020: +303% (+42,8% p.a).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +55,87% (+12% p.a.) ETF SVET: +44,43% (+9,85% p.a.).

JOGOV GAMBLING (USD): +115,06% . Simulovaný pozičný trading.
Od 1.1.2019: +211,99% (+25,55% p.a.). ETF USA (USD): +111,44% (+16,16% p.a.).

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): +110,81% s dividendami. Simulované investovanie.
Od 1.1.2016: +201,8% (+14,8% p.a.). ETF USA (USD): +158% (+12,57% p.a.). ETF SVET (USD): +121% (+10,42% p.a.)

365. INVEST Cryptomix Fond (EUR) – alternatívny crypto ETF fond: +93,55%.
Od začiatku 12.4.2022: -14,78% (-8,9% p.a.). ETF SVET: +8,42% (+4,81% p.a.), ETF USA (EUR): +9,17% (+5,23% p.a.)
Cryptomix nepriamo investuje do kryptomien prostredníctvom regulovaných, na burze obchodovateľných cenných papierov, ktoré kopírujú výnos výberu z 13 kryptomien. TER fondu podľa letáka 1,88% p.a., ale v 2022 bol podľa KIID 6,51%. V štatúte fondu je uvedené, že horná hranica výšky odplaty za správu fondu je 5% s priemernej čistej hodnoty majetku vo fonde. V predajnom prospekte je uvedené , že vzhľadom na vysokú rizikovosť fondu je možno investovať len cez program Investičné sporenie pri minimálnej mesačnej investícii 20 € a maximálnej 1000 € mesačne. Distribúcia fondu je cez finančných sprostredkovateľov. Ich odmena je vstupný poplatok, výstupný, resp. podiel z odplaty správcu. Vo fonde je zatiaľ len 520 tisíc €.

JARI – TRADER (USD), futures, akcie: +75,8% . Od 24.1.2022: +124,9% (+48,15% p.a ).
ETF USA (USD) za rovnaký čas: +11% (+5,57% p.a.). ETF Nasdaq (USD): +17,48% (+8,69% p.a.)

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood) (USD): +67,64% . Celkovo od 31.10.2014: +156,46% (+10,82% p.a.).
Poplatky TER: 0,75% p.a. Porovnanie: ETF Nasdaq: +329% (+17,22% p.a.). ETF USA: +208,4% (+13,07% p.a.)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +55,68% s dividendami = etf na index Nasdaq (Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc) ( v EUR +50,1% )
Od začiatku 7.9.2001: +1155,1%...ale do zisku by ste sa dostali až v lete 2009.

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +41,54%. (Michal Semotán). Za 23 rokov od 29.5.2000: +401,77% (+7,08% p.a.).
ETF SVET v USD +266% (5,65% p.a.), v EUR +207,2% (+4,87% p.a.). ETF USA v USD za ten istý čas +424% (+7,27% p.a.).
Vynikajúci výsledok! Toto je skutočný český Buffett. Jediný schopný manažér fondu ktorý bije benchmark napriek poplatkom fondu 2,35% p.a., z históriou 24 rokov. :like:
Za pozornosť stojí vývoj hodnoty fondu, kde od vrcholu v 2007 prišli ťažké obdobia: najprv vymazanie výnosov za 7 rokov, potom doťahovanie strát ďalších 9 rokov.
Takýto priebeh sa v pasívnom investovaní dá korigovať priemerovaním ceny, teda dokupmi, v čom má sedliak v ETF výhodu oproti podielovým fondom, kde treba dokupovať podiely fondu a na konci platiť daň.

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (etf SPY+ iné): +39%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Od 2016: +116,79%. ETF SVET: +117,7%. ETF USA: 156,1%

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +36,22%
Od založenia 31.10.2012: -31,31% (-3,31% p.a.). ETF SVET za ten istý čas: +254% (+12% p.a.). ETF USA +372,8% ( +14,93 % p.a.)

SLAVOVE PORTFÓLIO (USD), investor do akcií: +34,32%.
Od 1.8.2021: +9,68%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +7,49%

PATRIK (EUR) – dlhodobé portfólio: +33,25% . Od 1.1.2023.
Dlhodobé investovanie do ETFs a kvalitných akcií. Jeho vlákno viď TU.
Pre porovnanie ETF SVET v EUR: +19,86%, ETF USA: +21,91%

IBI - POSTUPNÝ INVESTOR (EUR): +29,55% s dividendami.
Od začiatku 21.6.2021: +15,75% (+5,95% p.a ). ETF SVET:+19,17%(+7,18% p.a.).

TANGO - POZIČNÝ TRADER (USD): +27% . Set-up trading zahŕňajúci forex a crypto.
Od 24.4.2020: +62,08% (+14% p.a.). ETF USA za rovnaký čas +72,5% (+15,93% p.a.), ETF SVET(USD) +69,33% (+15,35% p.a.).

......................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +26,46% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
......................................................................................................................................................................................

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : +25,53%.
Od založenia 1.9.2004: +52,38% (+2,2% p.a.). ETF SVET (EUR) za ten istý čas: +391,6%(+8,59% p.a.). ETF USA v EUR +526% (+9,95% p.a.).
Inflácia v ČR odvtedy 47% (-3,23% p.a.). Poplatky: 1% p.a. + 10% z výnosu HWM
Z uvedených čísel vyplýva, že fond za 20 rokov svojej existencie neporazil ani infláciu.
Inými slovami: ak inflácia od 2004 znehodnotila peniaze o -47%, pán Gladiš by potreboval výnos +88,7% (+3,34% p.a.) aby ju porazil.

FIO - Globálny akciový fond (EUR) : +24,68% .
História od 26.1.2021: +18% (+5,81% p.a.). ETF SVET za rovnaký čas: +32,77% (+10,16% p.a.).
Píšu, že fond investuje do 30-40 globálnych akcií a je určený pre investorov hľadajúcich vyšší výnos pri vyššej tolerancii rizika. Poplatky sú 2,2% p.a. To je dosť.
Zatiaľ je to ukážka menej vydareného stockpickingu. Fond podobne ako Top Stocks vsádza dosť na zdravotníctvo (30%) a zanedbáva technológie (28,3%).
Najvyššiu váhu po 5% majú vo fonde CVS Health, Thermofisher, Estee Lauder a Lockheed Martin. Z technológii dominujú holandský BE Semiconductor, americký Global Payments a nemecký SAP.

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +24,57%
Od založenia: 1.5. 2007: +122,26% (+4,91% p.a.). ETF SVET v EUR: +233,7% (+7,5% p.a.).
ETF USA v EUR: +404,5% (+10,2% p.a.). Poplatok za správu je 1,65% p.a.. V tomto fonde majú ľudia 786 mil.€ ! Fond nemá benchmark. Ide na max. výnos z akcií. Momentálne drží 71% USA a najväčší sektor sú IT (23% ).

ETF SVET (USD): +24,33% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

365. INVEST Blockchain Fond (EUR)-akciový fond: +22,94%.
Od začiatku 28.9.2021: -18,28% (-8,56% p.a.). ETF SVET: +14,71% (+6,27% p.a.), ETF USA (EUR): +19,32% (+8,14% p.a.)
Blockchain Fond obsahuje diverzifikované portfólio 35 ks. amerických a európskych akcií využívajúcich blockchain a AI technológie. TOP 6: MSFT, ANET, AMD, AAPL, V, MA
Pri zostavovaní portfólia sa manažér zameriava na fundamentálnu analýzu jednotlivých spoločností. TER fondu podľa letáka 1,88% p.a.

ETF USA 500 (EUR - HEDGED): +22,38% s dividendami = menovo zaistené etf (iShares Core S&P 500 EUR Hedged UCITS ETF Acc), Xetra IBCF

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +21,91% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ETF SVET (EUR): +19,86% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

ETF NEMECKO (EUR): +19,54% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE)

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: +19,34% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

ETF SVET VALUE (EUR): +18,71% s dividendami = SPDR MSCI World Value UCITS ETF (acc).
Od založenia 2.9.2020 : +57,23% (+14,56% p.a. ). ETF SVET: +43,9% (+11,55% p.a.). ETF USA: +49,23% (+12,78% p.a).
Je to jediné etf na MSCI World Value Exposure Select index.
Obsahuje hodnotové akcie z rozvinutých krajín na celom svete, snaží sa vyhnúť spoločnostiam s nízkou kvalitou. Obsahuje 347 akcií.
Výber titulov je založený na základných účtovných údajoch, ako je návratnosť vlastného kapitálu, pomer dlhu k vlastnému kapitálu a variabilita zisku.
Nadradeným indexom je index MSCI World. TER (total expense ratio) je 0,25 % p.a.
ETF kopíruje výkonnosť podkladového indexu úplnou replikáciou (nákup všetkých zložiek indexu). Dividendy sa akumulujú a reinvestujú v rámci ETF.
Keďže to ETF má len tri roky, dovolil som si pozrieť výnos indexu MSCI World Value Exposure Select – veď účelom ETF je kopírovať výnos indexu.
Výnos MSCI Value bol za posledných 10 rokov nižší : 6% p.a. vs. ETF SVET 8,2% p.a.
A riziko vyššie: najväčší DD -60,6% vs. ETF SVET -58%. Graham by sa v hrobe obracal...

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +18,39% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist).
Od založenia 28.2.2012: +125,61% (+7,1% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF: +154,2% (+8,2% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +409% (+14,74% p.a.)

PORTU 100 (EUR): +18,32% . ETF portfólio 100% akcie cez portu.sk.
Od 1.1.2018: +41% (+5,9% p.a.). ETF SVET v EUR: +81,81% (+10,48% p.a.).

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +17,95% . VanEck Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF.
Od 16.10.2015: +169,4% (+12,83% p.a.). ETF USA: +165,7% (+12,64% p.a.)
Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu.
Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar. TER: 0.49% p.a.

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : +17,87% .
Od 9.7.2019: +53,66% (+10,06% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +57,7% (+10,7% p.a.)
Vlajková loď VÚB. Fond investuje do ETFs, čiže súperi s naším sedliakom v ETF SVET. Poplatok fondu je 1,43% p.a. Vstupný 2,5%.
V tomto fonde majú ľudia 512 mil. €

KOOPERATIVA - INDEXOVÝ dôchodkový fond: +17,45%, predtým 365.LIFE - INDEXOVÝ FOND
Od založenia 2.4.2012 výnos +141,1% (+7,78% p.a.). ETF SVET (EUR): +260,7% (+11,54% p.a.). ETF USA (EUR): +386,8% (+14,42% p.a.).
J&T ktorá prevádzkuje 365.banku a Poštovú banku predala fondy a celú DSS Kooperatíve.
DSS Kooperatíva v II . pilieri pokračuje z 2 fondami: 365.life indexovým negarantovaným a dlhopisovým garantovaným.

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +16,95%. Od založenia 14.2.2001: +60,83% (+2,1% p.a.).
ETF SVET(EUR) za stejný čas: +254,6% (+5,69% p.a), ETF USA v USD: +448% (+7,72% p.a.).
Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 133 miliónov €.
Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde je vstup 2% a priebežný poplatok 3,85% p.a. +najdrahšia investícia cez ETFs.
Paradox, pretože výhoda investovania cez indexové ETFs je práve v extrémne nízkych nákladoch (samotné indexové ETF má náklady len 0,07% p.a.).
Ďalší paradox slovenskej investičnej scény: Global Index je držiteľ ocenenia Zlatá minca 2020 a 2022.
V roku 2016 získal ocenenie Top fond Slovakia (od Slovenskej asociácie správcovských spoločností ), pričom od založenia od 2001 až do 2016 bol fond v kumulatívnej strate -2%. To znamená, že peniaze investorov boli od založenia fondu znehodnotené infláciou.
Pre tých, čo boli vo fonde od začiatku, to bola horšia investícia ako cash zakopaný v záhrade. V kríze 2009 bol fond v strate okolo -60%.

MERIDON Global Equity fond (EUR): +16,6% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +119% (+8,6% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +168,2% (+10,94% ).
ETF USA (EUR) za stejný čas +249,4% (+14,1% ). Poplatok za správu 0,9% p.a., podiel na zisku 20% HWM.

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD): +16,39% . ( ISIN: LU1883859404)
Od založenia 18.12.2000: +235% (+5,39% p.a.). ETF USA za rovnaký čas: +451,26% (+7,69% p.a.)

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +16,38%.
Od vstupu na burzu 10.5.2021: +28,57% (+9,97% p.a.). ETF SVET: +23% (+8,14% p.a.), ETF USA: +29,79% (+10,37% p.a.)
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na Pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu výnosov (po 1 roku držania).
V roku 2021 som hodnotil výsledky fondu cez úpis (podobne ako podielový fond), v súčasnosti hodnotím cenu na Pražskej burze.
Obchodovanie na burze začalo pri cene 1,05.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +16,26% .
Funguje od 3.2.2020: +24,69% (+5,73% p.a.). Investuje do ETFs. Poplatky sú lepšie ako vo Finaxe: 0,95% p.a. Výnos je však slabší.
ETF SVET za rovnaký čas: +44% (+9,78% p.a.). Ľudia majú v tomto fonde 113 mil.€.

ETF EURÓPA (EUR): +16,15% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc).

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): +15,77%
Od založenia 31.8.2014 výnos +198,22% (+11,42% p.a.). ETF USA v EUR za rovnaký čas: +227,9% (+13,57% p.a.), ETF SVET v EUR: +157,5% (+10,67% p.a.).
Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli -35% a viac.

ETF INDIA (EUR): +15,63% s dividendami = iShares MSCI India UCITS ETF USD (Acc).
Total expense 0,65% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ). Obsahuje akcie ( nie syntetický swap).
Najstaršie Amundi MSCI India II UCITS ETF USD Acc s TER 0,85% p.a. má od začiatku 12.12.2006 výnos v EUR +192,2% (6,49% p.a.).
Porovnanie: ETF SVET (EUR) +249,7% (+7,62% p.a.), ETF USA: +419% (+10,14% p.a.).
ETF India som zaradil od 2023, hodnotenie aj od 2016 (od 2016 Amundi MSCI India s expense 0,80% p.a.).

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +15,46%.

FINAX 100 (EUR): +14,6% . Od 21.2.2018: +55,74% (+7,86% p.a.). ETF SVET (EUR): +85% (+11,07% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +114% (+13,85% p.a.). Výsledky Finax100 updejtované podľa vyhodnotenia Finaxu.
Porovnanie s ETF USA je len pre zaujímavosť, v rámci predikcie, že ETF USA bude nasledujúce roky výnosnejšie ako ETF SVET.

QUANT fond (CZK): +13,86% (Pavel Kohout).
Od založenia v 31.8.2016: +48,1% (+4,95% p.a.). ETF USA za stejný čas +153% v USD (+13,49% p.a.), v EUR +159,6% (+13,9% p.a.).
Algoritmicky riadený investičný fond, ktorý obchoduje s ETF USA. Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,5%.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf: +13,49% . Celkovo od 21.5.2018: +36,63% (+5,72% p.a.).
Benchmarková investícia (80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond): +58,39% (+8,54% p.a.).
Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu. Pomer akcií sa bez rebalancingu zmenil na 88/12, kým Dominik má 83/17. Tiež Dominik od počiatočnej investície 100K dvakrát dokupoval po 10K a benchmarková simulácia je bez dokupov.
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +101,06% (+13,26% p.a.).
Rozdiel medzi reálnym zhodnotením Dominika vo Finaxe (+5,72% p.a.) a sedliakom v ETF USA (+13,26% p.a.) je pozoruhodný.
Ukazuje sa, že téza ,,nešpekuluj, ale zhodnocuj úspory v ETF na SP500,, ktoré ťahajú americké technológie je ,,sedliacky,, logická a výnosná.

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +12,64 % .
Od založenia 1.12.2000: +127,4% (+3,62% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +321,8% (+6,43% p.a.).
Predtým boli poplatky 2,58% p.a., teraz 1,10% p.a. Fond bol v strate až do 2015. Maximálny pokles bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%).
Po prvých 10 rokoch bol stav -49% (-6,51% p.a.). V tomto fonde má ľud 146 mil.€. Od 1.8.2022 je fond zberným fondom Raiffeisen fondu vo Viedni.
Perlička: najväčšie pozície sú Microsoft (4.2% ) a Nvidia (3,9%). Apple medzi najväčšími nie je...

365. INVEST - EKO Fond (EUR): +10,33%.
Od začiatku 13.9.2021: -4,18% (-1,84% p.a.). ETF SVET: +12,3% (+5,18% p.a.), ETF USA (EUR): +17,28% (+7,18% p.a.)
Diverzifikované portfólio 80 najsilnejších amerických a európskych akcií. Výber podľa fundamentálnej analýzy, udržateľnost biznis modelu a ESG kritérii.
TER fondu je 1,88% p.a. Top 10 investícii: MSFT,AAPL,ASML,GOOG,META,SPGI,NVDA,MA,AMZN,LVMH. V správe je 31 mil. €.

ZLATO (EUR) cez ETF : +9,46% (iShares Physical Gold ETC)
Do hitparády som vybral európsku verziu iShares Physical Gold ETC, pričom odporúčam aj Invesco Physical Gold ETC (obidve ter 0,12% p.a. a história od 2011).
Zaujímavé ETF je aj Xetra Gold, ktoré vždy kopíruje aktuálnu cenu zlata za 1gram a má TER 0,3% p.a., ktorý je účtovaný osobitne.
Výnos zlata má historicky veľké výkyvy. Zlato dokáže niekoľko rokov prudko rásť a potom celé desaťročia stagnovať ( napr. za posledných 12 rokov dalo zlato iba +50% voči ETF USA +430% ).
Najväčší rozdiel medzi výnosom akcií a zlata spôsobuje reinvestovanie dividend a tzv. zložené úročenie. Bez reinvestovania dividend by ste v akciách dosiahli za posledných 30 alebo 50 rokov voči zlatu zhruba dvojnásobný výnos. Z reinvestovaním dividend ( najlepšie cez akumulačné ETF) je výnos za posledných 30 rokov zhruba trojnásobný(+1500% akcie a +500% zlato), za 50 rokov až šesťnásobný (+12 000% v akciách vs. +2000% v zlate)

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +9,19% .
Od založenia 16.5.2008: +53,98% (+2,8% p.a.). ETF SVET za rovnaký čas +274,5%(+8,82% p.a.).
Plne automatizovaný obchodný program vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management so zameraním na sledovanie trendov sa riadi jasne definovanými kvantitatívnymi pravidlami a monitoruje viac ako 10 000 investičných fondov a ETF po celom svete.
Všetky investičné rozhodnutia sa prijímajú pomocou komplexných matematických algoritmov, takže sú nezávislé od ľudských emócií.
Aktívna správa cez AOS za ktorú sa platí 5% vstup , ďalej 2,63% p.a. + 20% podiel na zisku HWM. :roll:
Našťastie : verejná ponuka tohto fondu v Slovenskej republike už nie je prípustná, v súčasnej dobe je ponúkaný výhradne v rámci poistných produktov.

ETF MOMENTUM (USD): +8,98% . Fond iShares Edge MSCI USA Momentum (acc.), obsahuje US Large a Mid Cap akcie, ktoré prekonávajú trh.
Od začiatku 13.10.2016: +123,2% (+11,77% p.a.). ETF USA: +148,5% (+13,44% p.a.)

LADISOVÉ AKCIE (USD): +8,68% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk +11,76% bez dividend. S dividendami to je približne +124,7% (+4,62% p.a.).
ETF SVET za ten istý čas s dividendami +264% (+7,48% p.a.).
ETF USA za ten istý čas s dividendami +429,25% (+9,74% p.a.).
Buffett (cez akciu BRK) za ten istý čas výnos +517,4% (+10,69% p.a.)

TOP STOCKS (CZK): +7,77%. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 17 rokov +264,22% (+7,74% p.a.).
ETF USA (USD) za ten istý čas +374,2% (+9% p.a.), ETF NASDAQ 100: +1066% v USD (+15,26% p.a) a +1251% v EUR (+15,8% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker hľadajúci maximálny výnos bez ohľadu na riziko.

ROKOSÁK (USD): +4,59%

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +4,54% s reinvestovanými dividendami (iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF).
Od založenia 3.5.2005: +91,25%(+3,54% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF za ten čas: +208,4% (+6,22% p.a.). ETF USA /(EUR) za rovnaký čas: +526% (+10,33% p.a.)

TAM – SMART fond (EUR) (Tatrabanka): +3,69% .
Od založenia 10.05.2010: +5,45% (+0,39% p.a.). ETF SVET (EUR) za stejný čas +316,7% (+11% ). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +488% (+13,86% p.a.).
V čom je fond ,,smart,, teda chytrý, keďže to nevidíme na výsledkoch?:
Inovatívna stratégia fondu zabezpečuje, že sa peniaze investujú do tých zložiek, ktoré rastú a odpredáva tie, ktoré klesajú. Ako prvý fond na Slovensku využíva umelú inteligenciu. Stratégia využíva počítačový algoritmus, ktorý sa učí na základe dát a dáva signály, kedy nakupovať a predávať akcie.
Fond investuje do akcií spoločností podnikajúcich v oblastí najnovších technológií, robotiky, automatizácie, solárnej infraštruktúry, čistej energie, vody, internetovej bezpečnosti, alternatívnej reality alebo blockchain technológií. Zaujímavý výnos môže investor dosiahnuť investovaním do amerických, európskych akcií a akcií z rozvíjajúcich sa krajín, realít, cudzích mien, zlata, ako aj do dlhopisov stabilných krajín.

O tomto fonde sme mali diskusiu v roku 2011. TAM vtedy predikoval fondu výsledky na úrovni ETF USA. :)
Ako to môžeme vyhodnotiť po 12 rokoch? Inflácia od roku 2010 je 51%. To je priemer znehodnocovania úspor -3% p.a.
Po lopate povedané, ak by ste v 2010 vložili do Smart Fondu 100 000 €, potrebujete mať dnes 151 000 €, aby Vaše peniaze mali rovnakú kúpnu silu.
Ale tento fond zhodnotil 100 000 len na 105 450 €, čo je v priemere 0,4% p.a. Z tých 5000 by ste ešte zaplatili daň 1000.
V tomto fonde majú ľudia 125 mil. €. Naproti tomu sedliak v ETF USA by mal na účte 588 000 €, čo je 13,86% p.a. a výnos je oslobodený od daní.

365. INVEST (EUR) - Realitný Fond: +3,44%. Od začiatku 16.4.2007: +102,73% (+4,32% p.a.).
ETF SVET: + 233,5% (+7,47% p.a.), ETF USA (EUR): +409% (+10,23% p.a.)
Najväčší realitný fond na slovenskom trhu (viac ako 1 mld. € ) s históriou 17 rokov. TER 2% p.a.

365.LIFE - AKCIOVÝ FOND: +3%. Negarantovaný dôchodkový. Fond skončil 28.4.2023.
Od založenia 22.03.2005 výnos +3,9%(+0,21% p.a.). ETF SVET (EUR): +311,71% (+8,1% p.a. ). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +454,7% (+9,93% p.a.)
J&T ktorá prevádzkuje 365.banku a Poštovú banku predala fondy a DSS Kooperatíve.
DSS Kooperatíva nechala tento fond zaniknúť a v II . pilieri pokračuje z 2 fondami: 365.life indexovým negarantovaným a dlhopisovým garantovaným.

VITUSUS (USD): +2,9% s dividendami. Od začiatku (12 rokov): +54,18%

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +2,02% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF).
Od založenia 14.10.2011: +252,7% (+10,87% p.a.) . ETF USA za rovnaký čas: +324% (+12,56% p.a.).

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD): +1,43% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -55,75% ! (-6,2% p.a.). Investícia do ETF USA za stejný čas: +336,7% (+12,27% p.a.).

METATRON Global Macro fond (EUR) (Juraj Podracky): -3,68%. Od založenia 30.6.2011 výnos +67,84% (+4,23% p.a.).
ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +295% (+11,61% p.a.), ETF USA v EUR: +474,9%(+15% p.a.) (poznámka: manažér predtým Tomáš Martinec)

CHODEC Baník vs. Sedliak (USD): -6%. Investícia do zlata cez long ETF GLD vs. short ETF SPY. Od 24.2.2023. SPY long za rovnaký čas +20,1%.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) -6,23% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: 2,27% p.a.
Od založenia 1.2.2011: -40,27% ( -3,91% p.a. ). ETF USA za stejný čas: +346,8% v USD (+12,29% p.a.) a +456% v EUR (+14,21% p.a.)

METATRON Short Equity Fund (EUR) (Aleš Vávra): -6,62% %. Od založenia 30.6.2013 výnos +44,74%, (+3,58% p.a.).
ETF USA v EUR za rovnaký čas: +313,3% (+14,46% p.a.). ETF SVET v EUR: +218,5% (+11,66% p.a.)

ETF ČÍNA (EUR): -14,39% s dividendami = iShares MSCI China UCITS ETF USD (Acc), ICGA, obsahuje 765 akcií.
Total expense 0,28% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ), ale história len od 24.6.2019.
Najlacnejšie ETF je Franklin FTSE China s TER 0,19% p.a. , tiež od 6/2019 s 914 akciami.
Pre historické porovnanie od 26.1.2011 použijem HSBC MSCI China s TER 0,28% p.a. ( je distribučné, ale mám total return ).
Pre najstaršie výsledky od 2004 musím použiť iShares China Large Cap UCITS ETF s TER 0,74% p.a., distribučné, ale mám total return.
Tu je porovnanie:
Čína od 21.10.2004: +141,7% (+4,71% p.a.), ETF SVET:+389% (+8,62% p.a.), ETF USA: +548% (+10,23% p.a.)
Čína od 26.1.2011: +28% (+1,93% p.a.), SVET: +281% (+10,9% p.a.), USA: +458% (+14,2% p.a.)
Čína od 1.1.2016: +3,87% (+0,48% p.a.), SVET: +118% (+10,24% p.a.), USA: +156% (+12,47% p.a.)
Čína od 24.6.2019: -21,7% (-5,27% p.a. ), SVET: +61,6% (+11,2% p.a.), USA: +77,6% (+13,55% p.a.)

HB REAVIS (EUR) - Realitný Fond: -29,6%.
Od začiatku 1.7.2011: +98,8% (+5,65% p.a. – kvalifikovaní investori).
ETF SVET: +292,2% (+11,55% p.a.), ETF USA (EUR): +468% (+14,91% p.a.)
Historicky najvýnosnejší realitný fond v SR. AUM 340 mil. €.
Fond začal ako FKI (Fond kvalifikovaných investorov, min.vklad 125 000 € ) v júni 2011.
Cena akcií začala na 1000. V novembri 2023 bola 1321 a v decembi už len 889.
Koncom roka 2018 HB Reavis pridal triedu A s možnosťou investovať od 50 000 €.
Trieda A začala v novembri 2018 na cene 1000. Po 5 rokoch v novembri 2023 bola cena 969, v decembri už len 652.
Od októbra 2022 pridali retailovú triedu z limitom od 10 000 €. Cena začala na 100, v novembri 2023 dosiahla 103,22 ale rok 2023 skončil na cene 69,42.
K výnosom z ceny akcií sa vyplácali dividendy, ktoré sa znížili v druhom kvartáli 2023 na polovicu a v druhom polroku 2023 ich už nevyplácali.

MIKR – TRADER (USD), opcie, akcie: -36,73 % .
Od 1.1.2022: -18,18% (-9,56% p.a.) . ETF USA odvtedy: +2,81% (+1,4% p.a.)

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt (USD): -37,64%. Aktívny investing legendy z filmu Big Short.
Od začiatku 1.1.2016: +190,62%. Porovnanie so sedliakom viď výsledky od 2016.

STARÝ GAMBLER (EUR) - investor do akcií: -38,53%.
Od 10.2.2022: -53%. ETF SVET v EUR za rovnaký čas +9,87%.
Starý gambler sa po rokoch vrátil na burzu, kde cez cash účet a ,,long only,, pozične obchoduje.
V roku 2022 dosiahol pozitívny realizovaný zisk nad +10%, ale investícia do ruského Gazpromu mu po vypuknutí vojny prudko klesla a ostala zmrazená.

.......................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 8 ROKOV !
.......................................................................................................................................................................................

MARTIN7: +1576% , +44,89% p.a., od 24.5.2016, ETF USA +157,3%, +13,23% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +286,36%, +18,41% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +201,8%, +14,8% p.a.
MICHAEL BURRY (USD): +190,62%, +14,27% p.a.
BUFFETT ( BRK ): +170,09%, +13,22% p.a.
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +169,13%, +13,17% p.a.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +161,72% , +12,78% p.a., (Michal Semotán)
...........................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +157,95% , +12,57% p.a. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v USD.
..........................................................................................................................................................................................................
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +156,1% , +12,47% p.a.. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v eurách.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +156% , +12,47% p.a.
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+142,68%, +11,72% p.a.(Juraj Podracký)
ETF MOMENTUM (USD): +123,2% od 13.10.2016, +11,77% p.a. (ETF USA: 148,5%, +13,44% p.a.)
ETF SVET (USD): +121%, +10,42% p.a.
TAM – Americký akciový fond (EUR): +117,71% , +10,21% p.a.
ETF SVET (EUR): +117,7%, +10,21% p.a.
JUGGLER aktívny investor do ETFs, hlavne USA (simulácia): + 116,79%, +10,16% p.a.
ETF USA EUR - HEDGED: +115,9% , +10,1% p.a..
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +114,45% , +10% p.a.
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +109,53%, +9,69% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
MERIDON Global Equity fond (EUR): +105,86%, +9,45% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +99% , +8,99% p.a.
ETF INDIA (EUR): +91,77%, +8,48% p.a. (Amundi MSCI India)
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+90,94%, +8,42% p.a., ale od založenia: -6,2% p.a (12 rokov)
ZLATO cez ETF (EUR): +88,49%, +8,25% p.a (iShares Physical Gold ETC)
LADISOVÉ AKCIE: +83,18% s dividendami, +7,86% p.a.
KOOPERATÍVA - INDEXOVÝ FOND, negarantovaný dôchodkový fond: +70,63%, +6,9% p.a.
ETF EURÓPA (EUR): +64,04%, +6,38% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +59,36%, +6% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +58,86%, +5,96% p.a.( Ján Hájek )
QUANT fond(CZK): +48,10% od 31.8.2016, čo je +5,5% p.a.
VITUSUS: +49,72% s dividendami, +5,17% p.a.
ETF NEMECKO (EUR): +47,77%, +5% p.a.
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +44,87%, +4,74% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
VLTAVA fond (CZK): +33,89%, +3,72% p.a (Daniel Gladiš)
ROKOSÁK ETFs: +33,84%, +3,71% p.a.
365. INVEST - Realitný Fond (EUR): +27,06%, +3,04% p.a.
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +23,8%, +2,7% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
METATRON Global Macro fond(EUR): +22,9%, +2,61% p.a. (Juraj Podracký)
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +18,63%, +2,16% p.a.( Marek Janečka, CFA )
METATRON SHORT Equity Fund (EUR): +17,7%, +2,06% p.a. (Aleš Vávra)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +15,73% , +1,84% p.a.
HB REAVIS - Realitný Fond (EUR): +13,17%, +1,56% p.a.
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +11,11%, +1,33% p.a.
ETF ČÍNA (EUR): +3,87%, +0,48% p.a. (HSBC MSCI China)
TAM – SMART fond (EUR): -0,38%, -0,05% p.a.
CHARLES BRIDGE fond(EUR): -41,44% , -6,47% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADO - OPCIE: +74% , +17,64% p.a. od 6/18 do 11/21.
ANDRE – ETFMATIC (AION bank) : +64,12%, +17,73% p.a. od 17.3.20 do 31.3.23.
ANDRE – FINAX.sk: +54,12%, +15,54% p.a. , od 1.4.20 do 30.3.23.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a. od 2016 do konca 2021.
RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a.. Skončil s reportingom v 2021.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, negar. dôch. fond: +3,9 % od 22.3.2005 do 28.4.2023. Za 18 rokov výnos +0,21% p.a. vs. ETF SVET 8,1% p.a. a USA 9,9% p.a. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
TAM – Európsky akciový fond (EUR). Skončil v 3/21 po 20 rokoch -39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809 futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL(EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.
SKRBLÍK - TRADER: -86,94% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 do 31.12.2022, -55,68% p.a.

NAŠI REKORDÉRI:

1. MARTIN7 (USD): +1576% ...za 7,7 rokov, od 24.5.2016: +44,89% p.a. . ETF USA (USD) za rovnaký čas: +157,3% (+13,23% p.a.)
2. JARI – TRADER (USD): +124,9% ...za 2 roky. Od 1.1.2022: +48,15% p.a. . ETF USA: +11% ( +5,57% p.a. ).
3. ADAM - BITCOIN DCA (EUR): +303% ...za 4 roky, od 1.2.2020: +42,8% p.a. . ETF USA: +55,87% ( +12% p.a. )
4. JOGOV GAMBLING (USD): +212% ...za 5 rokov. Od 1.1.2019: +25,55% p.a. . ETF USA: +111,44% ( +16,16% p.a. )
5. JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): +203,26% ...za 7,5 roka. Od 1.1.2016: +14,87% p.a. . ETF USA: +158% ( +12,57% p.a. )

P.S. História nad 1 rok. Poradie stanovené subjektívne.
Perlička: Martin a Jari výnosovo prekonávajú ETF USA až 10 násobne !!! :potlesk:
Prílohy
X1.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..........................................................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2024 za prvý štvrťrok ( k 28.3.2024)

..........................................................................................................................................................................

ADAM - BITCOIN DCA (EUR) - postupný investor: +72,2% .
Celkove od 1.2.2020: +599,01% (+59,56% p.a). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +76,14% (+14,57% p.a.), ETF SVET: +61% (+12,12% p.a.).
Inflácia(US) od 02/2020: 19,97% (4,66% p.a.)

365. INVEST Cryptomix Fond (EUR) – alternatívny crypto ETF fond: +51,36%.
Od začiatku 12.4.2022: +29% (+13,8% p.a.). ETF SVET: +20,86% (+10,1% p.a.), ETF USA (EUR): +23,36% (+11,25% p.a.)
Cryptomix nepriamo investuje do kryptomien prostredníctvom regulovaných, na burze obchodovateľných cenných papierov, ktoré kopírujú výnos výberu z 13 kryptomien. TER fondu podľa letáka 1,88% p.a. Výstupný poplatok je 3% do 3 rokov. V predajnom prospekte je uvedené , že vzhľadom na vysokú rizikovosť fondu je možno investovať len cez program Investičné sporenie pri minimálnej mesačnej investícii 20 € a maximálnej 1000 € mesačne. Distribúcia fondu je cez finančných sprostredkovateľov. Ich odmena je vstupný poplatok, výstupný, resp. podiel z odplaty správcu. Vo fonde bolo koncom roku 520 tisíc €, teraz je 418 000.
Zaujímavé, lebo výnosy odvtedy stúpli.

MICHAL NALEVANKO (EUR) – jeho dlhodobé portfólio: +26,23% .
Od začiatku 1.1.2023: +224,27% (+156,3% p.a.). Pre porovnanie ETF Nasdaq 100: +66,28%(+50,4% p.a.), ETF USA: +37,34% (+29% p.a.)
Dlhodobé investovanie do indexových ETFs na Nasdaq 100 (USA Technológie) cez pákový efekt. Vlákno viď TU.

ETF MOMENTUM (USD): +20,16% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum Factor (acc.), obsahuje US Large a Mid Cap akcie, ktoré prekonávajú americký trh.
Momentálne drží 124 akcií a TER je 0,20% p.a.
Od začiatku 13.10.2016: +168,2% (+14,13% p.a.). ETF USA: +174,5% (+14,48% p.a.)

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +17,9%.

MARTIN7 (USD): +16,29% . Real trading.
Od 24.5.2016: +1773,68% ! (+45,22% p.a.). ETF USA (USD) za rovnaký čas: +183,9% (+14,21% p.a.)

365. INVEST Blockchain Fond (EUR)-akciový fond: +15,15%.
Od začiatku 28.9.2021: -5,9% (-2,4% p.a.). ETF SVET: +27,88% (+10,31% p.a.), ETF USA (EUR): +34,83% (+12,66% p.a.)
Blockchain Fond obsahuje diverzifikované portfólio 38 ks. amerických a európskych akcií využívajúcich blockchain a AI technológie.
TOP 10: MSFT, ANET, TSM, AMD, CRWD, V, MA AAPL, NVDA, ASML. TER fondu podľa letáka 1,88% p.a. Vo fonde je 5,5 mil. €.

MIKR – TRADER (USD), opcie, akcie: +14,14% .
Od 1.1.2022: -6,61% (-3% p.a.) . ETF USA odvtedy: +13,43% (+5,77% p.a.)

DANIEL GLADIŠ fond Vltava (CZK) : +13,52%.
Od založenia 1.9.2004: +72,98% (+2,84% p.a.). ETF SVET (EUR) za ten istý čas: +448%(+9,08% p.a.). ETF USA v EUR +607,7% (+10,51% p.a.).
Poplatky: 1% p.a. + 10% z výnosu HWM. FKI = min. investícia 125 000 €.

PATRIK.Z (EUR) – dlhodobé portfólio: +13,1% .
Od 1.1.2023: +48,09% (+37% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET v EUR: +33,28%(+25,9% p.a.), ETF USA: +37,34% (29% p.a.), ETF NQ: +66,28% (+50,4%)
Dlhodobé investovanie do ETFs a kvalitných akcií. Jeho vlákno viď TU.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +13% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

TAM – Americký akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +12,58 % .
Od založenia 1.12.2000: +156% (+4,11% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +376,63% (+6,92% p.a.).
Predtým boli poplatky 2,58% p.a., teraz 1,10% p.a. Fond bol v strate až do 2015. Maximálny pokles bol na úrovni -74,33% (ETF USA okolo -60%).
Po prvých 10 rokoch bol stav -49% (-6,51% p.a.). V tomto fonde má ľud 156 mil.€. Od 1.8.2022 je fond zberným fondom Raiffeisen fondu vo Viedni.
Najväčšou pozícioi je Nvidia (6%), Microsoft (4.2% ) a Alphabet (3,1%).

VÚB – EURIZON AKCIOVÉ PORTFÓLIO (EUR) : +12,06% .
Od 9.7.2019: +72,19% (+12,18% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas: +75,77% (+12,67% p.a.)
Vlajková loď VÚB. Fond investuje do ETFs, čiže súperi s naším sedliakom v ETF SVET. Poplatok fondu je 1,43% p.a. Vstupný 2,5%.
V tomto fonde majú ľudia 512 mil. €

365. INVEST - EKO Fond (EUR): +11,77%.
Od začiatku 13.9.2021: +7,1% (+2,74% p.a.). ETF SVET: +25,2% (+9,22% p.a.), ETF USA (EUR): +32,53% (+11,69% p.a.)
Diverzifikované portfólio 80 najsilnejších amerických a európskych akcií. Výber podľa fundamentálnej analýzy, udržateľnost biznis modelu a ESG kritérii.
TER fondu je 1,88% p.a. Top 10 investícii: MSFT,AAPL,ASML,GOOG,META,SPGI, MA,AMZN,LVMH, LIN. V správe má 31 mil. €.

ETF SVET (EUR): +11,48% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): +11,4% s dividendami. Simulované investovanie.
Od 1.1.2016: +236,23% (+15,83% p.a.). ETF USA (USD): +190,5% (+13,8% p.a.). ETF SVET (USD): +141,1% (+11,26% p.a.)

MICHAEL BURRY - Scion Asset Mgmt (USD): +10,97%. Aktívny investing legendy z filmu Big Short.
Od začiatku 1.1.2016: +222,5%. Porovnanie so sedliakom viď výsledky od 2016.

IBI - POSTUPNÝ INVESTOR (EUR): +10,73% s dividendami.
Od začiatku 21.6.2021: +28,12% (+9,33% p.a ). ETF SVET:+32,85%(+10,77% p.a.).

ROKOSÁK (USD): +10,7%

IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +10,65%. Od založenia 14.2.2001: +65,74% (+2,21% p.a.).
ETF SVET (EUR) za stejný čas: +295,3% (+6,12% p.a), ETF USA v EUR: +519% (+8,2% p.a.).
Najstarší slovenský fond, ktorý investuje do indexových ETFs. Má v správe 134 miliónov €.
Je to zároveň najdrahší podielový fond, kde je vstup 2% a priebežný poplatok 3,54% p.a.
a takisto najdrahšia investícia cez ETFs. Všimnite si ten geniálny názo: IAD Global Index.
Paradox, pretože výhoda investovania cez indexové ETFs je práve v extrémne nízkych nákladoch (samotné indexové ETF má náklady len 0,07% p.a.).
Ďalší paradox slovenskej investičnej scény: Global Index je držiteľ ocenenia Zlatá minca 2020 a 2022.
V roku 2016 získal ocenenie Top fond Slovakia (od Slovenskej asociácie správcovských spoločností ), pričom od založenia od 2001 až do 2016 bol fond v kumulatívnej strate -2%. To znamená, že peniaze investorov boli od založenia fondu znehodnotené infláciou.
Pre tých, čo boli vo fonde od začiatku, to bola horšia investícia ako cash zakopaný v záhrade.

METATRON Long Term Equity (EUR) (Juraj Podracký): +10,42%
Od založenia 31.8.2014 výnos +229,33% (+13,24% p.a.). ETF SVET v EUR: +187,1% (+11,63% p.a.), ETF USA v EUR za rovnaký čas: +270,5% (+14,64% p.a.).
Fond mal počas covid krízy pokles iba -18,2%, zatiaľ čo indexy klesli -35% a viac. Vo fonde je 168 mil. €

ETF NEMECKO (EUR): +10,37% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE)
......................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +10,33% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
......................................................................................................................................................................................

ETF USA 500 (EUR - HEDGED): +10,08% s dividendami = menovo zaistené etf (iShares Core S&P 500 EUR Hedged UCITS ETF Acc), Xetra IBCF

ZLATO (EUR) cez ETF : +9,99% (iShares Physical Gold ETC)
Do hitparády som vybral európsku verziu iShares Physical Gold ETC, pričom odporúčam aj Invesco Physical Gold ETC (obidve ter 0,12% p.a. a história od 2011).
Zaujímavé ETF je aj Xetra Gold, ktoré vždy kopíruje aktuálnu cenu zlata za 1gram a má TER 0,3% p.a., ktorý je účtovaný osobitne.
Výnos zlata má historicky veľké výkyvy. Zlato dokáže niekoľko rokov prudko rásť a potom celé desaťročia stagnovať.
Najväčší rozdiel medzi výnosom akcií a zlata spôsobuje reinvestovanie dividend a tzv. zložené úročenie.
Z reinvestovaním dividend ( najlepšie cez akumulačné ETF) je výnos za posledných 30 rokov zhruba štvornásobný (+2000% akcie a +500% zlato), za 50 rokov až šesťnásťnásobný (+20 000% v akciách vs. +1200% v zlate).

C-QUADRAT ARTS Best Momentum (EUR) : +9,77% .
Od založenia 16.5.2008: +69,58% (+3,38% p.a.). ETF SVET za rovnaký čas +316,9%(+9,41% p.a.).
Plne automatizovaný obchodný program vyvinutý spoločnosťou ARTS Asset Management so zameraním na sledovanie trendov sa riadi jasne definovanými kvantitatívnymi pravidlami a monitoruje viac ako 10 000 investičných fondov a ETF po celom svete.
Všetky investičné rozhodnutia sa prijímajú pomocou komplexných matematických algoritmov, takže sú nezávislé od ľudských emócií.
Aktívna správa cez AOS za ktorú sa platí 5% vstup , ďalej 2,63% p.a. + 20% podiel na zisku HWM. :roll:
Našťastie : verejná ponuka tohto fondu v Slovenskej republike už nie je prípustná, v súčasnej dobe je ponúkaný výhradne v rámci poistných produktov.

TAM – Globálny akciový fond (EUR) (Tatrabanka): +9,68% .
Funguje od 3.2.2020: +37,31% (+7,94% p.a.). Investuje do ETFs. Poplatky sú lepšie ako vo Finaxe: 0,95% p.a. Výnos je však slabší.
ETF SVET za rovnaký čas: +60,6% (+12,07% p.a.). Ľudia majú v tomto fonde 130 mil.€.

FINAX 100 (EUR): +9,62% . Od 21.2.2018: +70,72% (+9,15% p.a.). ETF SVET (EUR): +106,2% (+12,58% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +141,76% (+15,55% p.a.). Výsledky Finax100 sú updejtované podľa vyhodnotenia Finaxu do konca 2023. Výnos za Q1 je podľa simulácie.
Porovnanie s ETF USA je len pre zaujímavosť, v rámci predikcie, že ETF USA bude nasledujúce roky výnosnejšie ako ETF SVET.

AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +9,47%
Od založenia: 1.5. 2007: +143,3% (+5,4% p.a.). ETF SVET v EUR: +271,5% (+8,07% p.a.).
ETF USA v EUR: +470,3% (+10,84% p.a.). Poplatok za správu je 1,65% p.a.. V tomto fonde majú ľudia 842 mil.€ !
Fond nemá benchmark. Ide na max. výnos z akcií. Momentálne drží 72% USA a najväčší sektor sú IT (25% ).

PORTU 100 (EUR): +9,4% . ETF predvolené portfólio 100% akcie cez portu.sk.
Od 1.1.2018: +54,25% (+7,03% p.a.). ETF SVET v EUR: +102,7% (+11,98% p.a.).

TOP STOCKS (CZK): +9,38%. (Ján Hájek). Od založenia 28.8.2006, teda za 17 rokov +298,28% (+8,18% p.a.).
ETF USA (USD) za ten istý čas +423,2% (+9% p.a.), ETF NASDAQ 100: +1167% v USD (+15,26% p.a) a +1402% v EUR (+15,8% p.a.) !
Hájek sa profiluje ako top stockpicker hľadajúci maximálny výnos bez ohľadu na riziko.

ETF SVET VALUE (EUR): +9,22% s dividendami = SPDR MSCI World Value UCITS ETF (acc).
Od založenia 2.9.2020 : +71,27% (+14,56% p.a. ). ETF SVET: +60,42% (+11,55% p.a.). ETF USA: +68,63% (+12,78% p.a).
Je to jediné etf na MSCI World Value Exposure Select index.
Obsahuje hodnotové akcie z rozvinutých krajín na celom svete, snaží sa vyhnúť spoločnostiam s nízkou kvalitou. Obsahuje 345 akcií.
Výber titulov je založený na základných účtovných údajoch, ako je návratnosť vlastného kapitálu, pomer dlhu k vlastnému kapitálu a variabilita zisku.
Nadradeným indexom je index MSCI World. TER (total expense ratio) je 0,25 % p.a.
ETF kopíruje výkonnosť podkladového indexu úplnou replikáciou (nákup všetkých zložiek indexu). Dividendy sa akumulujú a reinvestujú v rámci ETF.
Keďže to ETF má len tri roky, dovolil som si pozrieť výnos indexu MSCI World Value Exposure Select – veď účelom ETF je kopírovať výnos indexu.
Aj ked je výnos od tohto ETF za viac ako 3 roky lepší ( +71% vs. +60%), za posledných 5 rokov bol výnos value indexu nižší (62% vs +82%).
Takisto bol nižší za posledných 10 a 15 rokov ! Navyše najväčší DD bol -60,6% vs. ETF SVET -58%. Graham by sa v hrobe obracal...

ETF SVET (USD): +9,1% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

JARI – TRADER (USD), futures, akcie: +9,09% . Od 24.1.2022: +145,35% (+50,84% p.a ).
ETF USA (USD) za rovnaký čas: +22,53% (+9,75% p.a.). ETF Nasdaq (USD): +27,51% (+11,77% p.a.)

ETF INDIA (EUR): +9,02% s dividendami = iShares MSCI India UCITS ETF USD (Acc).
Total expense 0,65% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ). Obsahuje akcie ( nie syntetický swap).
Najstaršie Amundi MSCI India II UCITS ETF USD Acc s TER 0,85% p.a. má od začiatku 12.12.2006 výnos v EUR +218% (6,92% p.a.).
Porovnanie: ETF SVET (EUR) +289,3% (+8,17% p.a.), ETF USA: +487% (+10,77% p.a.).

AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD): +8,79% . ( ISIN: LU1883859404)
Od založenia 18.12.2000: +262% (+5,68% p.a.). ETF USA za rovnaký čas: +508,2% (+8,06% p.a.)

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +8,56% s dividendami = etf na index Nasdaq (Amundi Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)
Od začiatku 7.9.2001: +1255,91%...ale do zisku by ste sa dostali až v lete 2009.

ETF EURÓPA (EUR): +7,99% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc). 424 akcií, TER 0,12%

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (USD): +7,03%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Od 2016: +132,04% (+10,74% p.a.). ETF SVET: +141,1% (+11,26% p.a.). ETF USA: 190,48% ( +13,8% p.a. )

SLAVOVE PORTFÓLIO (USD), investor do akcií: +7,01%.
Od 1.8.2021: +17,37%. Pre porovnanie ETF SVET za rovnaký čas +17,01%

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +6,36% s reinvestovanými dividendami (iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF).
Od založenia 3.5.2005: +103,42%(+3,83% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF za ten čas: +235,7% (+6,61% p.a.).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +608% (+10,9% p.a.)

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf: +6,26% . Celkovo od 21.5.2018: +45,19% (+6,57% p.a.).
Benchmarková investícia (80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond): +74,44% (+9,96% p.a.).
Dominik od počiatočnej investície 100K dvakrát dokupoval po 10K a benchmarková simulácia je bez dokupov.
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +126,51% (+14,96% p.a.).
Rozdiel medzi reálnym zhodnotením Dominika vo Finaxe (+6,57% p.a.) a sedliakom v ETF USA (+14,96% p.a.) je pozoruhodný.
Ukazuje sa, že téza ,,nešpekuluj, ale zhodnocuj úspory v ETF na SP500 je ,,sedliacky,, logická a výnosná.

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +5,96% . VanEck Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF.
Od 16.10.2015: +185,45% (+13,2% p.a.). ETF USA: +193,2% (+13,56% p.a.)
Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu.
Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar. TER: 0.49% p.a.

FIO - Globálny akciový fond (EUR) : +5,86% .
História od 26.1.2021: +24,43% (+7,12% p.a.). ETF SVET za rovnaký čas: +48% (+13,13% p.a.).
Fond investuje do 30-40 globálnych akcií a je určený pre investorov hľadajúcich vyšší výnos pri vyššej tolerancii rizika. Poplatky sú 2,2% p.a. To je dosť.
Zatiaľ je to ukážka menej vydareného stockpickingu. Fond podobne ako Top Stocks vsádza priveľa na zdravotníctvo (31%) a zanedbáva technológie (23%).
Najvyššiu váhu po 5% majú Thermofisher, Lockheed Martin, CVS Health, Estee Lauder, BE Semiconductor a UnitedHealth Group.

QUANT fond (CZK): +5,72% (Pavel Kohout).
Od založenia v 31.8.2016: +55,71% (+5,92% p.a.). ETF USA za stejný čas +170% v USD (+13,99% p.a.), v EUR +178,7% (+14,47% p.a.).
Algoritmicky riadený investičný fond, ktorý obchoduje s ETF USA. Ročná nákladovosť fondu (TER): 1,5%.
Fond spravuje 575 mil. Kč, čo je 23,3 mil. €.

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +5,53% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF).
Od založenia 14.10.2011: +272,28% (+11,2% p.a.) . ETF USA za rovnaký čas: +420,45% (+14,15% p.a.).

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +5,11% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist).
Od založenia 28.2.2012: +137,13% (+7,4% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF: +176,72% (+8,79% p.a.).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +475,4% (+15,58% p.a.)

LADISOVÉ AKCIE (USD): +4,21% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk +15,35% bez dividend. S dividendami to je približne +134,16% (+4,8% p.a.).
ETF SVET za ten istý čas s dividendami +305% (+8% p.a.).
ETF USA (EUR) za ten istý čas s dividendami +496,37% (+10,33% p.a.).
Buffett (cez akciu BRK v EUR) za ten istý čas výnos +628% (+11,54% p.a.)

J&T ARCH INVESTMENTS (EUR) – Fond kvalifikovaných investorov: +3,7%.
Od vstupu na burzu 10.5.2021: +33,33% (+10,46% p.a.). ETF SVET: +37,14% (+11,55% p.a.), ETF USA: +46,67% (+14,17% p.a.)
Fond je zaujímavý tým, že sa dá kúpiť na Pražskej burze, čím sa dá vyhnúť poplatkom, sankciám i zdaneniu výnosov (po 1 roku držania).
V roku 2021 som hodnotil výsledky fondu cez úpis (podobne ako podielový fond), v súčasnosti hodnotím cenu na Pražskej burze.
Obchodovanie na burze začalo pri cene 1,05.

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) 3,64% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: aktuálne 1,8% p.a.
Od založenia 1.3.2011: -39,42% ( -4,07% p.a. ). ETF USA za stejný čas: +393% v USD (+12,85% p.a.) a +528,5% v EUR (+14,95% p.a.)

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD): +3,58% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -54,98% ! (-5,96% p.a.). Investícia do ETF USA za stejný čas: +381,8% (+12,87% p.a.).

VITUSUS (USD): +3,45% s dividendami. Od začiatku (12 rokov): +59,5%

J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +1,86%. (Michal Semotán).
Za 24 rokov od 29.5.2000: +411% (+7,08% p.a.). ETF SVET v USD +299,3% (5,98% p.a.), v EUR +242,4% (+5,3% p.a.).
ETF USA v USD za ten istý čas +478% (+7,64% p.a.). Jediný nadpriemerný manažér fondu v kolektívnom investovaní v ČR. :potlesk:
Bije svoj benchmark napriek poplatkom fondu 2,35% p.a. História 24 rokov. :like:
Za pozornosť stojí vývoj hodnoty fondu, ktorý začal pred prasknutím dot.com bubliny v 2000.
Od vrcholu v 2007 prišla finančná kríza 2008/2009, vymazanie výnosov za 7 rokov, následne doťahovanie strát ďalších 9 rokov.
Takýto priebeh sa v pasívnom investovaní dá korigovať priemerovaním ceny, teda dokupmi, čo zníži dĺžku obdobia bez výnosov zhruba na polovicu.

HB REAVIS (EUR) - Realitný Fond: +1,73%.
Od začiatku 1.7.2011: +102,23% (+5,68% p.a. – kvalifikovaní investori).
ETF SVET: +337,2% (+12,27% p.a.), ETF USA (EUR): +542% (+15,7% p.a.)
Do ohlásenia výsledkov na konci roka 2023 to bol najvýnosnejší realitný fond v SR s priemerným výnosom 9,7% p.a.
Po ohlásení straty -29,6% na konci roka 2023 je fond v procese akvizície skupinou IAD. Prevzatie by malo prebehnúť v máji 2024. AUM 340 mil. €.
Fond začal ako FKI (Fond kvalifikovaných investorov, min.vklad 125 000 € ) v júni 2011.
Cena akcií začala na 1000. V novembri 2023 bola 1321 a v decembi už len 889.
Koncom roka 2018 HB Reavis pridal triedu A s možnosťou investovať od 50 000 €.
Trieda A začala v novembri 2018 na cene 1000. Po 5 rokoch v novembri 2023 bola cena 969, v decembri už len 652.
Od októbra 2022 pridali retailovú triedu z limitom od 10 000 €. Cena začala na 100, v novembri 2023 dosiahla 103,22 ale rok 2023 skončil na cene 69,42.
K výnosom z ceny akcií sa vyplácali dividendy, ktoré sa znížili v druhom kvartáli 2023 na polovicu a v druhom polroku 2023 ich už nevyplácali.

METATRON Global Macro fond (EUR) : +1,39%. Od založenia 30.6.2011 výnos +73,42% (+4,41% p.a.).
ETF SVET v EUR za rovnaký čas: +340,2% (+12,32% p.a.), ETF USA v EUR: +570,3%(+16,1% p.a.) (poznámka: manažér bol predtým Tomáš Martinec)

TANGO - POZIČNÝ TRADER (USD): +1% . Set-up trading zahŕňajúci forex a crypto.
Od 24.4.2020: +63,7% (+12,78% p.a.). ETF USA za rovnaký čas +95,18% (+17,72% p.a.), ETF SVET(USD) +84,33% (+16,1% p.a.).

365. INVEST (EUR) - Realitný Fond: +0,28%. Od začiatku 16.4.2007: +103,3% (+4,27% p.a.).
ETF SVET: + 271,3% (+8,04% p.a.), ETF USA (EUR): +492% (+11,06% p.a.)
Najväčší realitný fond na slovenskom trhu (viac ako 1 mld. € ) s históriou 17 rokov. TER 2% p.a.

ETF ČÍNA (EUR): +0,28% s dividendami = iShares MSCI China UCITS ETF USD (Acc), ICGA, obsahuje 765 akcií.
Total expense 0,28% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ), ale história len od 24.6.2019.
Najlacnejšie ETF je Franklin FTSE China s TER 0,19% p.a. , tiež od 6/2019 s 914 akciami.
Pre historické porovnanie od 26.1.2011 použijem HSBC MSCI China s TER 0,28% p.a. ( je distribučné, ale mám total return ).
Pre najstaršie výsledky od 2004 musím použiť iShares China Large Cap UCITS ETF s TER 0,74% p.a., distribučné, ale mám total return.
Tu je porovnanie:
Čína od 21.10.2004: +150% (+4,83% p.a.), ETF SVET:+445% (+9,11% p.a.), ETF USA: +632% (+10,78% p.a.)
Čína od 26.1.2011: +31,2% (+2,08% p.a.), SVET: +324% (+11,59% p.a.), USA: +530% (+14,99% p.a.)
Čína od 1.1.2016: +4,38% (+0,52% p.a.), SVET: +142,7% (+11,35% p.a.), USA: +193% (+13,92% p.a.)
Čína od 24.6.2019: -21,19% (-4,87% p.a. ), SVET: +80,1% (+13,1% p.a.), USA: +100,7% (+15,73% p.a.)

TAM – SMART fond (EUR) (Tatrabanka): -0,32% .
Od založenia 10.05.2010: +5,11% (+0,36% p.a.). ETF SVET (EUR) za stejný čas +364,6% (+11,7% ). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +565% (+14,6% p.a.).
Smart Fond TB ku dňu 15.2.2024 ukončil svoju investičnú stratégiu a zmenil názov na Dlhopisový fondTB 2028.
Nová stratégia fondu budú dlhopisy do splatnosti 2028 s výnosom 3 až 3,5% p.a. Do roku 2028 teda predpokladajú celkový výnos 12,5 až 15%.
TAM – Smart fond nabudúce presuniem do kategórie ,,SKONČILI,,.
Keďže ďalší neúspešný fond tíško zmizol z očí verejnosti, pripomeňme si o čom bol:
Inovatívna stratégia fondu zabezpečuje, že sa peniaze investujú do tých zložiek, ktoré rastú a odpredáva tie, ktoré klesajú. Ako prvý fond na Slovensku využíva umelú inteligenciu. Stratégia využíva počítačový algoritmus, ktorý sa učí na základe dát a dáva signály, kedy nakupovať a predávať akcie.
Fond investuje do akcií spoločností podnikajúcich v oblastí najnovších technológií, robotiky, automatizácie, solárnej infraštruktúry, čistej energie, vody, internetovej bezpečnosti, alternatívnej reality alebo blockchain technológií. Zaujímavý výnos môže investor dosiahnuť investovaním do amerických, európskych akcií a akcií z rozvíjajúcich sa krajín, realít, cudzích mien, zlata, ako aj do dlhopisov stabilných krajín.


MERIDON Global Equity fond (EUR): -1,4% (Matěj Turek a Tomáš Sysel).
Od založenia 30.6.2014 +114,75% (+8,2% p.a. ). ETF SVET (EUR) za stejný čas +199% (+11,88% p.a. ).
ETF USA (EUR) za stejný čas +293,3% (+15,1% p.a. ). Poplatok za správu 0,9% p.a. + podiel na zisku 20% HWM.

METATRON Short Equity Fund (EUR) (Aleš Vávra): -2,28% %. Od založenia 30.6.2013 výnos +41,4%, (+3,27% p.a.).
ETF USA v EUR za rovnaký čas: +367,2% (+15,41% p.a.). ETF SVET v EUR: +255% (+12,5% p.a.)

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -2,91 %
Od založenia 31.10.2012: -33,31% (-3,49% p.a.). ETF SVET za ten istý čas: +294,8% (+12,78% p.a.). ETF USA +446,7% ( +16,04 % p.a.)

CHODEC Baník vs. Sedliak (USD): -3,72%. Investícia do zlata cez long ETF GLD vs. short ETF SPY.
Od 24.2.2023 je to -9,5% (-8,69% p.a.). SPY long total return za rovnaký čas +34,03%, (+30,55% p.a.).

ETF ARKK inovácie (Cathie Wood) (USD): -4,37% . Celkovo od 31.10.2014: +145,25% (+10% p.a.).
Poplatky TER: 0,75% p.a. Porovnanie: ETF Nasdaq: +365,7% (+17,75% p.a.). ETF USA: +200,24% (+12,38% p.a.)

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -7,65% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

STARÝ GAMBLER (EUR) - investor do akcií: -19%.
Od 10.2.2022: -61%. ETF SVET v EUR za rovnaký čas +22,5%.
Starý gambler sa po rokoch vrátil na burzu, kde cez cash účet a ,,long only,, pozične obchoduje.

JOGOV GAMBLING (USD): -76,61% . Simulovaný pozičný trading.
Od 1.1.2019: -27,01% (-5,82% p.a.). ETF USA (USD): +125,66% (+16,78% p.a.).


.......................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 8+ ROKOV !
.......................................................................................................................................................................................

MARTIN7: +1773,68% , +45,22% p.a., od 24.5.2016, ETF USA +183,9%, +14,21% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +317,61%, +18,92% p.a.
JOGO postupný investor (simulácia): +236,23%, +15,83% p.a.
MICHAEL BURRY (USD): +222,50%, +15,25% p.a.
BUFFETT ( BRK ): +218,48%, +15,08% p.a.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +193,12% , +13,92% p.a.. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v eurách.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
...........................................................................................................................................................................................................
ETF USA (USD) +190,48% , +13,8% p.a. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v USD.
..........................................................................................................................................................................................................
ETF MOMENTUM (USD): +168,2% od 13.10.2016, +14,13% p.a. (ETF USA: 174,5%, +14,48% p.a.)
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +185,16%, +13,54% p.a.
J&T OPPORTUNITY fond (CZK): +166,56% , +12,62% p.a., (Michal Semotán)
METATRON Long Term Equity Fond (EUR)+157,55%, +12,15% p.a.(Juraj Podracký)
TAM – Americký akciový fond (EUR): +145,1% , +11,48% p.a.
ETF ARKK inovácie (Cathie Wood, USD): +144,77% , +11,46% p.a.
ETF SVET (EUR): +142,7%, +11,35% p.a.
ETF SVET (USD): +141,1%, +11,26% p.a.
ETF USA EUR - HEDGED: +137,66% , +11,06% p.a..
JUGGLER aktívny investor do ETFs (simulácia): + 132,04%, +10,74% p.a.
AMUNDI FUNDS - Pioneer US Equity Research (USD) : +131,8% , +10,73% p.a.
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +121,13%, +10,1% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
AM SLSP Fond maximalizovaných výnosov (EUR): +117,91% , +9,9% p.a.
ETF INDIA (EUR): +108,74%, +9,33% p.a. (Amundi MSCI India)
ZLATO cez ETF (EUR): +107,31%, +9,24% p.a (iShares Physical Gold ETC)
MERIDON Global Equity fond (EUR): +104,38%, +9,05% p.a. (Matěj Turek a Tomáš Sysel)
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+94,3%, +8,39% p.a., ale od založenia: -5,96% p.a (13 rokov)
LADISOVÉ AKCIE: +90,9% s dividendami, +8,15% p.a.
ETF EURÓPA (EUR): +77,15%, +7,18% p.a.
IAD GLOBAL INDEX fond (EUR): +76,22%, +7,11% p.a.
TOP STOCKS fond(CZK): +73,72%, +6,94% p.a.( Ján Hájek )
ETF NEMECKO (EUR): +63,1%, +6,11% p.a.
QUANT fond(CZK): +55,71% od 31.8.2016, čo je +5,92% p.a.
VITUSUS: +54,88% s dividendami, +5,44% p.a.
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +52,27%, +5,23% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
VLTAVA fond (CZK): +52%, +5,21% p.a (Daniel Gladiš)
ROKOSÁK ETFs: +48,16%, +4,88% p.a.
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +31,68%, +3,39% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
C-QUADRAT ARTS Best Momentum Fund (EUR): +27,46% , +2,98% p.a.
365. INVEST - Realitný Fond (EUR): +27,41%, +2,98% p.a.
METATRON Global Macro fond(EUR): +24,6%, +2,7% p.a.
J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +20,7%, +2,63% p.a.( Marek Janečka, CFA )
HB REAVIS - Realitný Fond (EUR): +15,12%, +1,72% p.a.
METATRON SHORT Equity Fund (EUR): +15%, +1,71% p.a. (Aleš Vávra)
ETF ČÍNA (EUR): +4,38%, +0,52% p.a. (HSBC MSCI China)
JUGGLER pozičný trader (simulácia): +2,61%, +0,31% p.a.
TAM – SMART fond (EUR): -0,7%, -0,08% p.a.
CHARLES BRIDGE fond(EUR): -43,14% , -6,62% p.a.(Ján Kaška)

SKONČILI:

RADO - OPCIE: +74% , +17,64% p.a. od 6/18 do 11/21.
ANDRE – ETFMATIC (AION bank) : +64,12%, +17,73% p.a. od 17.3.20 do 31.3.23.
ANDRE – FINAX.sk: +54,12%, +15,54% p.a. , od 1.4.20 do 30.3.23.
JOGO aktívny investor (JSDF): +48,6%, +6,82% p.a. od 2016 do konca 2021.
RADVAN pozičný trader: +36,12%, skončil v 7/2017, +22,82% p.a.
TILBUR aktívny investor: +104% (od 10/2016 do 6/2021), +16,19% p.a.
JUGGLER - TRADER: +116,83% . Real trading (TWR), +13,77% p.a.. Skončil s reportingom v 2021.
FRANKLIN TEMPLETON – US Select Equity Fund A (USD): +74,66% . Skončil 11/2020, +12% p.a.
ONDRO - AOS: +71,86 %, od 19.4.2016 do 31.12.2021: +9,97% p.a..
CHODEC plyn: +11.96%, od 19.4. 2016 do 29.11. 2017, +7,27% p.a.
CICO29 - AKTÍVNY TRADER: +24,80% . Skončil 7/2020, +5,05% p.a.
365.LIFE - AKCIOVÝ FOND, dôch. fond: +3,9 % od 22.3.2005 do 28.4.2023. Za 18 rokov+0,21% p.a. vs. ETF SVET 8,1% p.a. a USA 9,9% p.a. R.I.P.
NESNÍDAL AOS 1: -32,9% , skončil v 6/2017, -24,65% p.a
TAM – Európsky akciový fond (EUR). Skončil v 3/21 po 20 rokoch -39,43% vs. benchmark +93%. R.I.P.
NESNÍDALAOS 2: -39,66%, skončil v 5/2017, -31,6% p.a.
MM1809 futures: -42,4%, skončil v 12/2017, -24,11% p.a
INFINITY CAPITAL(EUR): -50,57%.. Od 22.1.2016 do 8/2020, -14,43% p.a.
SKRBLÍK - TRADER: -86,94% . Swingtrading akcií. Od 1.7.2020 do 31.12.2022, -55,68% p.a.


NAŠI REKORDÉRI:

1. MARTIN7 (USD): +1774% ...za 8 rokov, od 24.5.2016: +45,22% p.a. . ETF USA (USD) za rovnaký čas: +190,5% (+13,8% p.a.)
2. ADAM - BITCOIN DCA (EUR): +599% ...za 4+ roky, od 1.2.2020: +59,56% p.a. . ETF USA: +76,14% ( +14,6% p.a. )
3. MICHAL NALEVANKO (EUR): +224,3% ...za 1,25 roka, od 1.1.2023: +156,3% p.a. . ETF USA: +22,53% ( +9,75% p.a. ).
4. JARI – TRADER (USD): +145,35% ...za 2,2 roka, od 1.1.2022: +50,84% p.a. . ETF USA: +22,53% ( +9,75% p.a. ).
5. JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): +236,2% ...za 8+ rokov. Od 1.1.2016: +15,83% p.a. . ETF USA: +190,5% ( +13,8% p.a. )
6. PATRIK.Z (EUR): +48,1% ...za 1,25 roka. Od 1.1.2023: +37% p.a. . ETF SVET v EUR: +33,28% (+25,9% p.a.) a ETF USA: +37,34% ( +29% p.a. )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

..........................................................................................................................................................................

VYHODNOCOVANIE 2024 za prvý polrok ( k 30.6.2024)

..........................................................................................................................................................................

MICHAL NALEVANKO (EUR) - lifecycle portfólio: +54,24% .
Od začiatku 1.1.2023: +296,22% (+150,4% p.a.). Pre porovnanie ETF Nasdaq 100: +82,1%(+49,18% p.a.), ETF USA: +44,44% (+27,81% p.a.)
Dlhodobé investovanie do indexových ETFs na Nasdaq 100 (USA Technológie) cez pákový efekt. Vlákno viď TU.

365. INVEST Cryptomix Fond (EUR) – alternatívny crypto ETF fond: +43,79%.
Od začiatku 12.4.2022: +22,54% (+9,6% p.a.). ETF SVET: +29,11% (+12,22% p.a.), ETF USA (EUR): +29,74% (+12,46% p.a.)
Fond skončil k 30.4. 2024! Dôvod: nízky záujem. Už minule som písal, že kým na konci roka 2023 bolo vo fonde 520 000 €, po prvom štvrťroku iba 418 000 €. Manažér koncom apríla: Apríl bol posledným mesiacom aktívneho investovania pre náš fond Cryptomix. Rozhodli sme sa uzavrieť fond predovšetkým z dôvodu jeho malého objemu, ktorí sme spravovali, navyše si myslíme, že je vhodný čas vybrať zisky z kryptomien a dosiahnuť tak pozitívne výnosy pre väčšinu našich klientov.

JOGO - POSTUPNÝ INVESTOR (USD): +28,56% s dividendami. Simulované investovanie.
Od 1.1.2016: +288% (+17,29% p.a.). ETF USA (USD): +205% (+14% p.a.). ETF SVET (USD): +148,3% (+11,3% p.a.)

ETF MOMENTUM (USD): +25,54% .
Fond iShares Edge MSCI USA Momentum Factor (acc.), obsahuje US Large a Mid Cap akcie, ktoré prekonávajú americký trh.
Momentálne drží 124 akcií a TER je 0,20% p.a.
Od začiatku 13.10.2016: +181,8% (+14,37% p.a.). ETF USA: +188,24% (+14,71% p.a.)

365. INVEST Blockchain Fond (EUR)-akciový fond: +25,01%.
Od začiatku 28.9.2021: +2,16% (+0,78% p.a.). ETF SVET: +32,36% (+10,71% p.a.), ETF USA (EUR): +41,81% (+13,51% p.a.)
Blockchain Fond obsahuje diverzifikované portfólio 35 amerických a európskych akcií využívajúcich blockchain a AI technológie.
TOP 10: MSFT, ANET, TSM, AMD, CRWD, V, MA AAPL, NVDA, AVGO.
TER fondu podľa letáka 1,88% p.a. Vo fonde je 6,6 mil. €.

ETF USA TECHNOLÓGIE (EUR): +21,75% s dividendami = etf na index Nasdaq (Amundi Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)
Od začiatku 7.9.2001: +1135% (+11,65% p.a. )...ale do zisku by ste sa dostali až v lete 2011...po 10 rokoch.

MARTIN7 (USD): +20,25% . Real trading.
Od 24.5.2016: +1821,75% ! (+44,03% p.a.). ETF USA (USD) za rovnaký čas: + 196,26% (+14,41% p.a.)

ETF INDIA (EUR): +20,10% s dividendami = iShares MSCI India UCITS ETF USD (Acc).
Total expense 0,65% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ). Obsahuje akcie ( nie syntetický swap).
Najstaršie Amundi MSCI India II UCITS ETF USD Acc s TER 0,85% p.a. má od začiatku 12.12.2006 výnos v EUR +251% (7,42% p.a.).
Porovnanie: ETF SVET (EUR) +304,72% (+8,29% p.a.), ETF USA: +521% (+10,97% p.a.).

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA 500 (EUR): +18,85% s dividendami = etf na index S&P 500 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF Acc), Xetra SXR8
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

IBI - POSTUPNÝ INVESTOR (EUR): +18,06% s dividendami.
Od začiatku 21.6.2021: +36,6% (+10,86% p.a ). ETF SVET:+38,21%(+11,29% p.a.).

ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +17,95% s dividendami = etf na index Nasdaq (Amundi Nasdaq-100 UCITS ETF - Acc)
Od začiatku 7.9.2001: +1376% (+12,52%)...ale do zisku by ste sa dostali až v lete 2009.

ROKOSÁK (USD): +17,82%

PATRIK.Z (EUR) – dlhodobé portfólio: +16,8% .
Od 1.1.2023: +54,8% (+33,92% p.a.). Pre porovnanie ETF SVET v EUR: +33,28%(+25,9% p.a.), ETF USA: +44,44% (27,81% p.a.), ETF NQ: +82,1% (+49,18%)
Dlhodobé aktívne investovanie do kvalitných akcií + ETFs. Patrikove vlákno viď TU.

ZLATO (EUR) cez ETF : +16,29% (iShares Physical Gold ETC)
Do hitparády som vybral európsku verziu iShares Physical Gold ETC, pričom odporúčam aj Invesco Physical Gold ETC (obidve ter 0,12% p.a. a história od 2011).
Zaujímavá je aj Xetra Gold, ktoré vždy kopíruje aktuálnu cenu zlata za 1gram a má TER 0,3% p.a., ktorý je účtovaný osobitne.
Výnos zlata má historicky veľké výkyvy. Zlato dokáže krátkodobo prudko rásť a potom celé desaťročia stagnovať.
Najväčší rozdiel medzi výnosom akcií a zlata spôsobuje reinvestovanie dividend a tzv. zložené úročenie.
Z reinvestovaním dividend ( najlepšie cez akumulačné ETF) je výnos za posledných 30 rokov zhruba štvornásobný (+2000% akcie a +500% zlato), za 50 rokov až šesťnásťnásobný (+23 000% v akciách vs. +1500% v zlate).

365. INVEST - EKO Fond (EUR): +15,97%.
Od začiatku 13.9.2021: +11,12% (+3,84% p.a.). ETF SVET: +29,57% (+9,7% p.a.), ETF USA (EUR): +39,38% (+12,6% p.a.)
Diverzifikované portfólio 80 najsilnejších amerických a európskych akcií. Výber podľa fundamentálnej analýzy, udržateľnost biznis modelu a ESG kritérii.
TER fondu je 1,88% p.a. Top 10 investícii: MSFT,AAPL,ASML,GOOG,META,SPGI, NVDA,AMZN,LVMH, LIN. V správe má 33,6 mil. €.

ETF SVET (EUR): +15,39% s dividendami = etf na index MSCI World: iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
......................................................................................................................................................................................
ETF USA 500 (USD) = obyčajný človek v etf SPY : +15,14% s dividendami (iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD Acc)
......................................................................................................................................................................................

ETF USA 500 (EUR - HEDGED): +14,23% s dividendami = menovo zaistené etf (iShares Core S&P 500 EUR Hedged UCITS ETF Acc), Xetra IBCF

WARREN BUFFETT ( akcia BRK ): +14,06%.

FRANKLIN Gold and Precious Metals fond (USD): +13,24% (Franklin Templeton). Akcie firiem na zlato a vzácne kovy.
Od založenia 7.4.2011: -50,78% ! (-5,22% p.a.). Investícia do ETF USA za stejný čas: +402,8% (+12,98% p.a.).
V zlate cez ETF by bol za rovnakú dobu výnos +54,66% (+3,35% p.a.), v eurách dokonca +106,36% (+5,63% p.a. ).

ETF SVET (USD): +11,80% s dividendami = etf na index MSCI World = iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

PORTU 100 (EUR): +11,18% . ETF predvolené portfólio 100% akcie cez portu.sk.
Od 1.1.2018: +57,44% (+7,24% p.a.). ETF SVET v EUR: +109,79% (+12,08% p.a.).
ETF USA v EUR: +150,79% (+15,2% p.a.). Výnos do 2023 updejtovaný podľa Portu. Výnos 2024 zo simulácie + alikvótne 1% p.a. fees.

FINAX 100 (EUR): +11,11% . Od 21.2.2018: +73% (+9,01% p.a.). ETF SVET (EUR): +113,44% (+12,67% p.a.).
ETF USA za rovnaký čas: +154,26% (+15,81% p.a.). Výsledky Finax100 sú updejtované podľa vyhodnotenia Finaxu do konca 2023.
Výnos za 2024 je podľa simulácie +1,2% fees.
Porovnanie s ETF USA je len pre zaujímavosť v rámci predikcie, že ETF USA bude nasledujúce roky výnosnejšie ako ETF SVET.

JUGGLER - AKTÍVNY INVESTOR (USD): +10,78%. Simulované investovanie (Long only) s časovaním výberu ziskov, dlhými obdobiami v cashi a s aktívnym časovaním nových vstupov. Od 2016: +140,16% (+10,86% p.a.). ETF SVET (USD): +148,28% (+11,3% p.a.), ETF USA (USD): +205% (+14,02% p.a.).

ETF EURÓPA (EUR): +9,27% s dividendami = etf na index MSCI Europe = iShares Core MSCI Europe UCITS EUR (Acc). 424 akcií, TER 0,12%.
Od začiatku 25.9.2009: +216,28% (+8,11% p.a.). ETF SVET: +468,8% (+12,5% p.a.) ETF USA: +790,55% (+15,96% p.a.)
Z toho pekne vidno ako sa darí akciám po finančnej kríze.

DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf: +9,08% . Celkovo od 21.5.2018: +49,03% (+6,75% p.a.).
Benchmarkové ETFs (80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond): +80,8% (+10,18% p.a.).
Dominik od počiatočnej investície 100K dokupoval 2x po 10K. Benchmarková simulácia je bez dokupov a rebalansingu.
ETF SVET (EUR) za rovnaký čas: +101,1% (+12,11% p.a.). ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +139,06% (+15,33% p.a.).
Potvrdzuje sa, že zhodnocovanie úspor v jedinom v ETF na SP500 je ,,sedliacky,, logické a výnosné.
Sedliak nepotrebuje portfólio, rebalancing, dlhopisy, nemá žiadne starosti.

JARI – TRADER (USD), futures, akcie: +8,8% . Od 24.1.2022: +144,70% (+44,46% p.a ).
ETF USA (USD) za rovnaký čas: +27,86% (+10,63% p.a.). ETF Nasdaq (USD): +46,66% (+17,05% p.a.)

ETF SVET VALUE (EUR): +8,54% s dividendami = SPDR MSCI World Value UCITS ETF (acc).
Od založenia 2.9.2020 : +70,56% (+14,97% p.a. ). ETF SVET: +66,89% (+14,32% p.a.). ETF USA: +78,47% (+16,34% p.a).
Je to jediné etf na MSCI World Value Exposure Select index.
Obsahuje hodnotové akcie z rozvinutých krajín na celom svete, snaží sa vyhnúť spoločnostiam s nízkou kvalitou. Obsahuje 347 akcií.
Výber titulov je založený na základných účtovných údajoch, ako je návratnosť vlastného kapitálu, pomer dlhu k vlastnému kapitálu a variabilita zisku.
Nadradeným indexom je index MSCI World. TER (total expense ratio) je 0,25 % p.a.
ETF kopíruje výkonnosť podkladového indexu úplnou replikáciou (nákup všetkých zložiek indexu). Dividendy sa akumulujú a reinvestujú v rámci ETF.
Keďže to ETF má len tri roky, dovolil som si pozrieť výnos indexu MSCI World Value Exposure Select – veď účelom ETF je kopírovať výnos indexu.
Aj ked je výnos od tohto ETF za viac ako 3 roky lepší ( +71% vs. +67%), za posledných 5 rokov bol výnos value indexu nižší (62% vs +87%).
Takisto bol nižší za posledných 10 a 15 rokov ! Navyše najväčší DD bol -60,6% vs. ETF SVET -58%. Graham by sa v hrobe obracal...

ETF NEMECKO (EUR): +8,31% s dividendami = etf na index DAX, iShares Core DAX UCITS ETF (DE)

ETF ČÍNA (EUR): +8,12% s dividendami = iShares MSCI China UCITS ETF USD (Acc), ICGA, obsahuje 765 akcií.
Total expense 0,28% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ), ale história len od 24.6.2019.
Najlacnejšie ETF je Franklin FTSE China s TER 0,19% p.a. , tiež od 6/2019 s 914 akciami.
Pre historické porovnanie od 26.1.2011 použijem HSBC MSCI China s TER 0,28% p.a. ( je distribučné, ale mám total return ).
Pre najstaršie výsledky od 2004 musím použiť iShares China Large Cap UCITS ETF s TER 0,74% p.a., distribučné, ale mám total return. To dalo za 2024 +13,21%.
Tu je porovnanie:
Čína od 21.10.2004: +173,7% (+5,25% p.a.), ETF SVET:+466% (+9,2% p.a.), ETF USA: +670,4% (+10,92% p.a.)
Čína od 26.1.2011: +41,1% (+2,6% p.a.), SVET: +332% (+11,51% p.a.), USA: +549% (+14,95% p.a.)
Čína od 1.1.2016: +12,23% (+1,37% p.a.), SVET: +151% (+11,44% p.a.), USA: +208% (+14,15% p.a.)
Čína od 24.6.2019: -15,35% (-3,27% p.a. ), SVET: +86,5% (+13,23% p.a.), USA: +111,1% (+16,06% p.a.)

ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +6,92% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF Dist).
Od založenia 28.2.2012: +141,22% (+7,4% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF: +180,49% (+8,72% p.a.).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +505,14% (+15,71% p.a.)

ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +6,12% s reinvestovanými dividendami (iShares EURO STOXX Select Dividend 30 UCITS ETF).
Od založenia 3.5.2005: +102,96%(+3,76% p.a.). ETF iShares STOXX Europe Large 200 UCITS ETF za ten čas: +240,27% (+6,60% p.a.).
ETF USA (EUR) za rovnaký čas: +608% (+10,76% p.a.)

J&T KOMODITNÍ fond (CZK) +4,79% (Marek Janečka, CFA). Ropa, kovy, agrokomodity. Ročný poplatok: aktuálne 1,8% p.a.
Od založenia 1.3.2011: -37,41% ( -3,45% p.a. ). ETF USA za stejný čas: +414% v USD (+13,07% p.a.) a +563,91% v EUR (+15,26% p.a.)
Zlato ako jediná komodita, do ktorej sa oplatí investovať za ten istý čas: +59% (+3,54% p.a.) (USD)

VITUSUS (USD): +3,3% s dividendami. Od začiatku (12 rokov): +59,26%

LADISOVÉ AKCIE (USD): +3,02% s čistými dividendami 4% p.a.
Simulované portfólio od 2006 vykazuje zisk dokopy +12,88% bez dividend.
S dividendami to je približne +131,48% (+4,66% p.a.).
ETF SVET za ten istý čas s dividendami +321,35% (+8,12% p.a.).
ETF USA (EUR) za ten istý čas s dividendami +531,2% (+10,52% p.a.).
ETF NASDAQ (EUR): +1342% (+15,6% p.a.)
Buffett (cez akciu BRK v EUR) za ten istý čas výnos +593,6% (+11,09% p.a.)

ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : +2,9% . VanEck Morningstar US Sustainable Wide Moat UCITS ETF.
Od 16.10.2015: +177,2% (+12,42% p.a.). ETF USA: +205,96% (+13,71% p.a.)
Fond replikuje Morningstar® Wide Moat Focus Index - portfólio podhodnotených akcií, ktoré majú konkurenčnú výhodu.
Akcie sú vyberané a kvartálne prehodnocované expertmi z MorningStar. TER: 0.49% p.a.

ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +2,83% s reinvestovanými dividendami (SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF).
Od založenia 14.10.2011: +262,73% (+10,67% p.a.) . ETF USA za rovnaký čas: +443,10% (+14,24% p.a.).

TANGO - POZIČNÝ TRADER (USD): +2% . Set-up trading zahŕňajúci forex a crypto.
Od 24.4.2020: +65,33% (+12,77% p.a.). ETF USA za rovnaký čas +103,2% (+18,47% p.a.), ETF SVET(USD) +89,32% (+16,48% p.a.).

FIO - Globálny akciový fond (EUR) : -3,39% .
História od 26.1.2021: +12,84% (+3,32% p.a.). ETF SVET za rovnaký čas: +53,2% (+13,25% p.a.).
Fond investuje do 30-40 globálnych akcií. Je pre investorov hľadajúcich vyšší výnos pri vyššej tolerancii rizika.
Poplatky sú tiež vyššie: 2,2% p.a. Zatiaľ je to ukážka nízkeho výnosu pri vysokých poplatkoch. Zámer bol zrejme opačný.
Fond vsádza priveľa na zdravotníctvo (31%) a dosť zanedbáva technológie (27%).
Najvyššiu váhu 5 až 6% majú Thermofisher, Lockheed Martin, BE Semiconductor, UnitedHealth Group, ASML a Edwards Lifesciensis.

PANKOO - CFD TRADER (EUR): -7,11% .
Od 24.4.2024. ETF USA(EUR) za rovnaký čas: +7,72%.

JUGGLER - POZIČNÝ TRADER: -14,84% . Simulovaný pozičný + reálny momentum trading.

STARÝ GAMBLER (EUR) - investor do akcií: -34,81%.
Od 10.2.2022: -68,96%. ETF SVET v EUR za rovnaký čas +26,78%.
Starý gambler sa po rokoch vrátil na burzu, kde cez cash účet a ,,long only,, pozične obchoduje.

JOGOV GAMBLING (USD): -73,7% . Simulovaný pozičný trading.
Od 1.1.2019: -19,92% (-3,96% p.a.). ETF USA (USD): +136,42% (+16,94% p.a.).

.......................................................................................................................................................................................

REBRÍČEK OD 2016 = 8,5 ROKOV !
.......................................................................................................................................................................................

MARTIN7 (USD): +1821,75% , +44,03% p.a., od 24.5.2016, ETF USA +196,26%, +14,41% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (EUR): +361,4%, +19,71% p.a.
ETF USA TECHNOLÓGIE (USD): +353,77%, +19,48% p.a.
JOGO postupný investor (USD) (simulácia): +288%, +17,29% p.a.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ETF USA (EUR): +208,27% , +14,16% p.a.. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v eurách.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
BUFFETT ( BRK ): +208,06%, +14,15% p.a.
.......................................................................................................................................................
....................................................
ETF USA (USD) +203,12% , +13,94% p.a. Náš benchmark: pasívny investor v etf na index SP500 v USD.
..........................................................................................................................................................................................................
ETF MOMENTUM (USD): +181,8% od 13.10.2016, +14,37% p.a. (ETF USA: 188,24%, +14,71% p.a.)
ETF MORNINGSTAR MOAT (USD) : + 176,92%, +12,73% p.a.
ETF SVET (EUR): +151,21%, +11,45% p.a.
ETF SVET (USD): +147%, +11,23% p.a.
ETF USA EUR - HEDGED: +146,62% , +11,21% p.a..
JUGGLER aktívny investor do ETFs (simulácia): + 140,16%, +10,86% p.a.
ETF INDIA (EUR): +129,68%, +10,28% p.a. (Amundi MSCI India)
ZLATO cez ETF (EUR): +119,19%, +9,67% p.a (iShares Physical Gold ETC)
ETF USA DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (USD): +115,46%, +9,45% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
FRANKLIN Templeton Fond – akcie zlato a vzácne kovy (USD):+112,42%, +9,27% p.a., ale od založenia: -5,22% p.a (14 rokov)
LADISOVÉ AKCIE: +88,71% s dividendami, +7,76% p.a.
ETF EURÓPA (EUR): +79,25%, +7,11% p.a.
ETF NEMECKO (EUR): +60%, +5,69% p.a.
ROKOSÁK ETFs: +57,69%, +5,51% p.a.
ETF EU DIVIDENDOVÍ ARISTOKRATI (EUR): +54,89%, +5,28% p.a., (s reinvestovanými dividendami)
VITUSUS: +54,65% s dividendami, +5,26% p.a.
ETF EU VYSOKÉ DIVIDENDY (EUR): +31,38%, +3,26% p.a, (s reinvestovanými dividendami)
J&T KOMODITNÍ fond (CZK): +24,31%, +2,59% p.a., ale od založenia za 14 rokov -3,45% p.a. ( Marek Janečka, CFA )
ETF ČÍNA (EUR): +12,23%, +1,37% p.a. (HSBC MSCI China)
JUGGLER pozičný trader (simulácia): -5,38%, -0,65% p.a.

Z naších chýbajú Adam, Mikr, Slavo, Chodec - baník.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ivix napísal: So 13 07, 2024 10:44 am Podla grafu ceny zlata to vyzera, ze je to od 2020 "spiaci sektor" a ma co dobiehat.
Hej.
Zlato vyskočilo +50% od 1.1.2020
VanEck Junior Gold Miners ETF od 2020: +6%
VanEck Gold Miners UCITS ETF ++23%
iShares Gold Producers UCITS ETF +20%

Podľa mňa to bude tými vysokými úrokovými sadzbami. Čím menšie firmy (junior sú menšie ), tým horšie.
Ten istý problém majú všetky small a mid caps
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16127
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 1521 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pridal som:

ETF ČÍNA (EUR): +8,12% s dividendami = iShares MSCI China UCITS ETF USD (Acc), ICGA, obsahuje 765 akcií.
Total expense 0,28% p.a. ( čo je voči iným lacnejšie ), ale história len od 24.6.2019.
Najlacnejšie ETF je Franklin FTSE China s TER 0,19% p.a. , tiež od 6/2019 s 914 akciami.
Pre historické porovnanie od 26.1.2011 použijem HSBC MSCI China s TER 0,28% p.a. ( je distribučné, ale mám total return ).
Pre najstaršie výsledky od 2004 musím použiť iShares China Large Cap UCITS ETF s TER 0,74% p.a., distribučné, ale mám total return. To dalo za 2024 +13,21%.
Tu je porovnanie:
Čína od 21.10.2004: +173,7% (+5,25% p.a.), ETF SVET:+466% (+9,2% p.a.), ETF USA: +670,4% (+10,92% p.a.)
Čína od 26.1.2011: +41,1% (+2,6% p.a.), SVET: +332% (+11,51% p.a.), USA: +549% (+14,95% p.a.)
Čína od 1.1.2016: +12,23% (+1,37% p.a.), SVET: +151% (+11,44% p.a.), USA: +208% (+14,15% p.a.)
Čína od 24.6.2019: -15,35% (-3,27% p.a. ), SVET: +86,5% (+13,23% p.a.), USA: +111,1% (+16,06% p.a.)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"