Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Lobista napísal:Este taka otazka, ked chcem tie akcie shortovat, tak musim dat najskor ze pre-order shares for shorting a pockat, kym mi to fillne a az potom to predat, alebo staci dat normalne ze sell a oni to vybavia?
Staci dat normalne ze sell a oni to vybavia.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Diky. A este jedna otazka -- ako si tam zadam stop/loss a take profit? Musim na to vytvarat dalsi order, alebo sa to da aj nejako vsetko v jednom?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Dáš normálne sell, potom na to (pred odoslaním) klikneš pravým tlačidlom a dáš add bracket order. A potom to môžeš poslať.

http://ibkb.interactivebrokers.com/node/1043" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Coudy v Ne 23 01, 2011 12:26 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brooker, Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lobista »

Super, diky moc.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Cez IB sa už budú dať obchodovať aj nemecké zbrane hromadného ničenia. :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------


IB is pleased to announce substantial enhancements to its Structured Product offering and now lists approximately 250'000 Warrants, Knock-Outs (Turbos) and Bonus Certificates for trading in Germany, France and the Netherlands.

Warrants & Knock-Outs (Turbos)

IB’s coverage extends to 150'000 Warrants and 60'000 Knock-Outs (Turbos) listed by over 25 issuers. The products are available at IB 's usual ultra-low competitive commission rates.

As part of our focus on structured product trading, IB also makes available instruments issued by its affiliate Interactive Brokers Financial Products S.A. (IBFP). IBFP instruments are notable for their usually significantly lower implied volatilities which translates into lower prices for purchasers of warrants and other structured products. IBFP warrants are listed in Germany and are tradable by IB clients commission-free (only actual exchange and third party fees are passed on).

Certificates

IB now also covers approximately 35'000 standard and capped Bonus Certificates on market indices. Additional certificate types will be added in the near future.

All certificates will be offered with the same low commissions as our highly competitive warrants.

To list the various Certificates on the IB TWS, simply enter the ISIN number for the desired Certificate.

If you are already permissioned to trade warrants, you are also configured for Certificates and other Structured Products. If you need to add access to trade warrants and/or listed Structured Products offered by IBFP and dozens of other issuers, please sign up for warrant trading permissions in Account Management - Trading Access.

IMPORTANT: Due to the often complex terms for listed Structured Products (Warrants, Knock-outs, Certificates, etc), IB strongly recommends that clients review the contract specifications provided by the original issuers to fully understand and select the certificates most appropriate for their investment and trading objectives. For links to issuer web sites, please go to http://ibkb.interactivebrokers.com/node/1737" onclick="window.open(this.href);return false;


Interactive Brokers
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

potesili ma :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

nejako sa nevyznam v tom vyhladavani v IB. Neska som kupoval akcie Talvivaara. V search som nasiel aj Helsinsku burzu kde je najvacsi objem. Ale ked som si isiel zadat order, tak mi ponuklo len Londyn a Frankfurt. V tom Frankfurte je priserna likvidita:
http://euroland.com/SiteFiles/company/c ... Customer=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Londyn je lepsi, ale najradsej by som kupil v Helsinkach. Tie mi IB ukazuje cez Search spolu s Londynom. Ale pri zadani orderu ponukne zase Londyn a Frankfurt.

Sak nakoniec som kupil tam aj tam. Len ma zaujima jak to ze to nejde priamo vo Finsku, ked IB tu burzu ma.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa frakan »

U IB dvíhali v nedávnej dobe poplatky? Som to chvíľu nesledoval a teraz pozerám mesačný výpis a vidím strhnutý mesačný poplatok cca 25€.
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Vince »

Urobil som na IB 3 daytrady za 1 deň. Viem, že viac ako 3 daytrady za 5 dní po sebe urobiť nemôžem, ale IB mi teraz nedovoľuje ani len otvoriť žiadnu novú pozíciu. Pýtal som sa na to aj u Customer Support a povedali mi, že je to tak. Teraz musím 5 dní čakať kým budem môcť otvoriť ďalšie pozície. Jediné, čo môžem je uzatvárať staré pozície.
Len taký postreh zo skúseností s IB... Je to pre mňa trochu nečakané, ale budem už poučený.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vince napísal:Urobil som na IB 3 daytrady za 1 deň. Viem, že viac ako 3 daytrady za 5 dní po sebe urobiť nemôžem, ale IB mi teraz nedovoľuje ani len otvoriť žiadnu novú pozíciu. Pýtal som sa na to aj u Customer Support a povedali mi, že je to tak. Teraz musím 5 dní čakať kým budem môcť otvoriť ďalšie pozície. Jediné, čo môžem je uzatvárať staré pozície.
Len taký postreh zo skúseností s IB... Je to pre mňa trochu nečakané, ale budem už poučený.
To platí u všetkých amerických brokerov. To je predpis, keď trejdíš menej ako 25 000 USD.

Každý DT sa ti obnoví po 5 dňoch. Keď si predrbal všetky za jeden deň, tak musíš čakať 5 dní.
Velmi si dávaj pozor, aby sa ti nestalo to, že urobíš viac ako 3 DT !. To urobíš ľahko tak, že Ti zavrie novootvorené pozície, ked tam necháš SL alebo PT v ten istý deň. Potom ťa môžu odstaviť od tradingu na pol roka, alebo musíš navýšiť účet nad 25K ( raz ti odpustia, ked ich o to požiadaš ).

Dlho som myslel, že sa nedá daytrejdovať menej ako 25K. Dnes viem, že existujú brokeri mimo USA, ktorí sa nemusia riadiť týmito predpismi, ani inými ( ako je margin a pod.)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ak spravis stvrty daytrade, je tam este moznost nechat si resetovat ucet, ale to mozes spravit len raz za 180dni.

Tu je viac o tomto pravidle:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_day_trader" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako pisal Juggler, je to pravidlo, ktore plati u vsetkych americkych brokerov a je ustanovene SECom, nie brokerom.

Ak by si chcel toto obist, je moznost zriadit si ucet napr. u http://www.suretrader.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . Ti sidlia tusim na Bahamach. Ale neodporucam, lebo mozes prist o cely vklad : -)
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa shc »

Ak si dobre pamatam tak na IB stranke som cital ze ak mas hodnotu availiable day trades 0 (to vidis v TWS) tak ti system automaticky zablokuje otvaranie pozicii aby ti nemuseli blokovat ucet v pripade ze spravis dalsi DT ako je to v zakone.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

shc napísal:Ak si dobre pamatam tak na IB stranke som cital ze ak mas hodnotu availiable day trades 0 (to vidis v TWS) tak ti system automaticky zablokuje otvaranie pozicii aby ti nemuseli blokovat ucet v pripade ze spravis dalsi DT ako je to v zakone.
Nemôžeš otvoriť novú pozíciu. Ale môžeš zavrieť takú, čo si otvoril v ten istý den ( na stopke, vyber zisku ) a už je to štvrtý DT.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

frakan napísal:U IB dvíhali v nedávnej dobe poplatky? Som to chvíľu nesledoval a teraz pozerám mesačný výpis a vidím strhnutý mesačný poplatok cca 25€.
mne nic take neuctuju .. nastastie :) Neslo iba o nejaku chybu ?

pred casom sa tu rozoberalo, ze IB by malo mat v SR svoje zastupenie .. introducing brokera .. ci ako sa tomu nadava. Udialo sa take nieco ? Lebo kukam Trimbroker, ktory sa v suvislosti s tym rozoberal .. a tam nic
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petok »

peter.cmorej napísal:pred casom sa tu rozoberalo, ze IB by malo mat v SR svoje zastupenie
rms market
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to fakt ? a oni to robia incognito, ci ako ? na stranke nemaju o nicom takom ani ciarku. Mas s tym nejaku realnu skusenost ? Neplati cez nich clovek nieco navyse ?
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petok »

peter.cmorej napísal:to fakt ? a oni to robia incognito, ci ako ? na stranke nemaju o nicom takom ani ciarku. Mas s tym nejaku realnu skusenost ? Neplati cez nich clovek nieco navyse ?
o IB hovoria aj v dokumente Stratégia vykonávania pokynov - Best Execution Policy:
"Spoločnosť tu iba prijíma záväzný pokyn klienta a následne ho postupuje na vykonanie príslušnému zahraničnému obchodníkovi s cennými papiermi - PINNACLE CAPITAL MARKETS (ďalej len „PCM“) alebo InteractiveBrokers (ďalej len „IB“). To znamená, že spoločnosť pri zahraničných finančných nástrojoch nevykonáva pokyn klienta."
- zatial som cez nich neurobil ziaden obchod,
- co hovorili, tak sa neplati nic navyse, platia poplatky podla IB.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to sa mi skor vidi tak, ze RMS nauctuje svoj poplatok podla svojho cennika, trebars 30 Eur za prijatie pokynu .. neviem nekukal som na cennik a oni to zrealizuju cez IB s nakladom 1 USD
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

RMS ma svoju platformu s cenami cca par dolarov ako FIO a spol. A mozno okrem toho robia IB pre IB :) za klasicku proviziu. Tu plati IB nie zakaznik.
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa consul »

..neviete mi poradit ako mam vypnut dodatocnu autorizaciu (bezpecnostnou kartou) pri prihlasovani do IB? Ked som mimo PC a prihlasujem sa cez "mobile TWS" tak ma to dost obmedzuje. Normalne by to malo fungovat cez ACCOUNT MANAGEMENT -> MANAGE ACCOUNT -> SECURITY -> SECURE LOGIN SYSTEM -> tam to odklikam a potom mi vyhodi ze nastavenia mam platne (You have successfully completed the Opt Out from the Secure Login System for Trading purposes only.) ale aj tak stale odomna pyta dodatocnu autorizaciu, ci uz webtrader alebo TWS :x

-> pokial som pisal tento prispevok, asi po tretom pokuse mi to uz funguje, tak aspon som obnovil temu :D
..každý si je strojcom svojho šťastia
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa consul »

pls, ako nastavim SL a PT na webtraderi?
..každý si je strojcom svojho šťastia
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

http://www.interactivebrokers.com/en/so ... _order.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Bracket order sa pridať dá, ale určite nie ku stoplimit príkazu.
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa consul »

aha.. dik
..každý si je strojcom svojho šťastia
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa shc »

Ahojte len jedna otazocka, dnes som zamenil nejake eura za dolare.
Vidim ale v positions ze mam negativnu sumu v eurach.
Ked som to robil predtym nic taketo som tam nemal. Neviete ako to presne funguje? (hlavne ci sa platia nejake uroky za takuto negativnu poziciu).
Base currency mam usd.
Dakujem
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Za negatívnu sumu sa platia úroky, keď ich nechceš platiť, musíš zameniť zodpovedajúcu sumu v usd za eur (predať usd a nakúpiť eur).
Base currency na to vplyv nemá.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa shc »

No praveze v cash reporte mam pozitivne aj eur aj usd. Len tam mam poziciu ako - eur. Tak preto tomu nerozumiem.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa shc »

Tak chlapci zo supportu mi povedali ze je to len virtualna pozicia a da sa zmazat z TWS. Robil som to cez webtrader tak som to nikde nevidel.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Otázka na skúsenejších - Ak si chcem založiť účet u IB, s akými poplatkami mám rátať?
Konkrétne mám na mysli poplatky za nečinnosť (u mňa ako mladšieho ako 25r. by to boli 3$/mesiac) tie sú povinné a ešte poplatky za údaje z burzy (10$/mesiac). Tieto údaje sú pre každého povinné alebo nie? A sú nevyhnutné na obchodovanie akcií a opcií? Vďaka
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa shc »

Matej1992 napísal:A sú nevyhnutné na obchodovanie akcií a opcií?
Ak aj niesu povinne neviem si presne technicky predstavit ako zadas order. Nevies aky je presne ask a bid a musis asi podliezat cenu..
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Keď nechceš obchodovať krátkodobo, ale chceš držať dlhodobo, data nemusíš mať. Otvoríš si zdarma na IB demo účet, tam nakúpiš za market, hodí ti aktuálny ask, za ktorý môžeš nakúpiť na reálnom účte. To isté platí pre sell.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Hej dlhodobo žiadne každodenné obchody. Takže jedinými poplatkami budú poplatky za nečinnosť a nákup/predaj, aspoň taký je predpoklad uvidím ako to bude v praxi.
A za ten trik s demom palec hore. Ja som plánoval yahoo.finance alebo finviz, ale v deme to máš hneď. Vďaka ;)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

navyse aj IB ma free delayed data. Ale zasa o moc delayed nie su, lebo co som si vsimol, Finviz je napr viac delayed :)
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Hej to už nejako by som prežil, ale narazil som na iný problém. Keďže mám o pár dní ešte len 20r., tak môžem u IB otvoriť iba CASH ACCOUNT (pod 21r.), kde môžem obchodovať akcie a aj opcie ale iba long: "You will be able to trade some options through a CASH account, but you will not be able to go short. Also, you will need to use the ProTrack application since you want to trade in both Europe and the United States." Takže sa musím poobezerať inde alebo ukecať staršieho kamaráta.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Nicméně 5000 USD já osobně považuji za solidní startovací sumu, protože pokud se nebudete řídit systémem, pak vám nepomůže ani když si budete fundovat účet o 10 000 USD ba i dokonce 20 000 USD. Nicméně méně jak 5000 USD není solidní startovací suma. Osobně považuji nejlepší start v rozpětí 5000 - 6000 USD. A pro založení účtu u Interactive Brokers vám bude stačit 5000 USD, nebo 10 000 USD, záleží, jestli dáte přednost obchodovat přes nejmenovaného brokera, který vám umožní obchodovat s 5000 USD u IB s českou podporou, nebo si počkáte a založíte účet přímo u IB s 10 000 USD. Já nevidím rozdíl, možná kromě o trochu nižší komise u nejmenovaného brokera, který má u IB výhodnější komise pro klienty. Ale tím nechci dělat reklamu na brokery, ale upozornit, že i s 5000 USD můžete do "hry".
Viete niekto, akeho brokera myslel ten Gordon Gekko?
http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... msg-209335" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

No aby tu boli aj trošku aktuálnejšie info pre začiatočníkov:
Zakladal som si konto u IB pred pár týžďňami, konkrétne cash konto (z toho dôvodu že mám iba 20 rokov a teda nie viac ako 21).
Registrácia je docela jednoduchá a zrozumiteľná aj pre začiatočníkov v angličtine, pre iných poslúži http://www.usakcie.com/broker/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) ktorý je trošku starší ale 95% vecí je zhodných s aktuálny registračným postupom.
Po registrácii na stránke u mňa prebehla mailová komunikácia ohľadom príjmu ročného a veľkosti aktív, keďže som študent a nemám stabilnú prácu, ale všetko dopadlo v poriadku. Potom asi po 3dňoch som telefonoval na ich linku (švajčiarsku) ohľadom overenia môjho autentifikácie konta. Ako tak sa to dá zvládnuť lámavou angličtinou (viem o čom hovorím :D ).
Potom o pár dní príde domov kartička s kódmi pre prihlasovanie na svoje konto, ktorú si zaregistrujete a fungujete. Peniaze mi prišli na konto asi po 2och pracovných dňoch od odoslania(posielal som z VUBky Internetbankingom).
Nemám predplatené žiadne údaje, ale aktuálne ceny sa cca dajú odsledovať z rôznych serverov ako finance.yahoo.com alebo iných.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Matej1992 napísal:Peniaze mi prišli na konto asi po 2och pracovných dňoch od odoslania(posielal som z VUBky Internetbankingom).
Vyborne, vsetko prebehlo hladko.

Budem rad ak tu nasledujuce tyzdne a mesiace budem mat prilezitost aspon obcas vidiet ako sa dari tvojmu uctu v zaciatkoch investovania/tradingu. Staci mi obcasna aktualna equity v % (pocitana vzhladom na vsetky peniaze ktore si tam vlozil v prvom vklade a dolozis v pripadnych nasledujucich vkladoch; nech tato suma sa rovna 100%).
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

No moc tu toho neuvidíš najbližší rok :D
Chcel som začať obchodovať put-opcie na akcie, ktoré by som chcel vlastniť na základe fund. analýzy, lenže opcie môžem cez IB až od 21 teda až za rok. A zatiaľ som nakúpil iba 150ks preferenčných akcií Santanderu (6,8%) za cca 24,2$. Na ďalšie nákupy si budem musieť poslať ďalší cash a ten dostanem až po vyplatení školských štipendií. Ale rád sa podelím o úspechy/neúspechy. :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ahojte, mam otazku na bracket orders v IB:
ako mam zadat bracket order k uz existujucej pozicii ? v IB tutorials je vsade len ta situacia, ze zadavam order a este predtym ako ho potvrdim, tak k nemu hned zadam aj bracket orders pre vystup z pozicie. Moja situacia vsak je, ze uz mam vytvorenu poziciu (nakupil som rychlo za market pri dobrej cene) a k tejto pozicii chcem zadat dva ordre, tak aby ked sa jeden vyplni, duhy sa zrusi = aj TP aj SL. A neviem na to prist, ze ako to mam zadat.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Coudy »

Dáš dva ordre na sell a do kolonky OCA group dáš rovnaké číslo napr. 12345. A pošleš oba ordre na trh. A keď sa jeden vyplní, tak sa druhý zruší automaticky. OCA kolonku asi defaultne mať v ponuke stĺpcov nebudeš, tak si ju tam musíš pridať ručne.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Vdaka za info. Aj mne to pomohlo.
Tu je video, ako si to nastavit:
http://ibkb.interactivebrokers.com/node/1029" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"