Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
marxx
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa marxx »

Reálne máš u IB výhody až s kontom nad $100K a tie výhody s veľkosťou konta ďalej rastú.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahojte,
nedávno som menil občiansky, je potrebné túto zmenu (príp. ako) nahlásiť v IBKR?
Z času na čas (zhodou okolností cca mesiac dozadu) pýtali znova potvrdenie identity, čo som spravil ešte so starým OP.
Teraz v menu nikde nevidím možnosť pre zmenu/zadanie dokladu.
Dík,
M.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

michalhornicheck napísal: St 12 07, 2023 10:05 am Ahojte,
nedávno som menil občiansky, je potrebné túto zmenu (príp. ako) nahlásiť v IBKR?
Z času na čas (zhodou okolností cca mesiac dozadu) pýtali znova potvrdenie identity, čo som spravil ešte so starým OP.
Teraz v menu nikde nevidím možnosť pre zmenu/zadanie dokladu.
Dík,
M.
Change Your Personal Information
https://www.interactivebrokers.com/en/s ... mation.htm
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

:)
Trade US Stocks and ETFs Around the Clock
React immediately to market-moving news and trade when it’s convenient for you.

https://www.interactivebrokers.com/en/t ... rading.php
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

Interactive Brokers predstavilo nahlad na pripravovanu novu obchodnu platformu IBKR Desktop,kde by sa malo pouzit to naj s TWS a Client Portalu,da sa uz stiahnut prva verzia a vyskusat,vyzera to dobre,urcite vyskusajte...
https://www.interactivebrokers.com/en/t ... esktop.php
thrston
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 11 01, 2022 4:46 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa thrston »

Dnes som sa hral s novou funkciou IBKR Recurring Investments a vyzerá to tak, že je možné vytvoriť príkaz na opakovaný nákup frakcií SXR8 cez IBIS2.

Nastavil som to k prvému dňu v mesiaci spolu s opakujúcim sa bank wire transferom, tak uvidíme na začiatku augusta či to pekne prejde a aký bude poplatok. Ozaj to vyzerá na možnosť kúpenia frakcií SXR8, pustilo ma to do preview príkazu za 100 eur čo sa mi predtým nikdy nedalo.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Recurring som ešte neskúšal, no frakcie mi zafungovali aj pri bežnom nákupe.
Nakoniec som od frakcí upustil, Adammd tu na fóre spomínal, že na frakcie by sa nemusel vzťahovať časový test, tak neviem..

Spomínalo sa v téme o xtb - https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 03#p185903
Adammd napísal: Pi 14 07, 2023 2:15 pm Plati casovy test u frakcnych ETF? Povedal by som, ze nie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mm1809 »

michalhornicheck napísal: Pi 28 07, 2023 1:12 pm Recurring som ešte neskúšal, no frakcie mi zafungovali aj pri bežnom nákupe.
Nakoniec som od frakcí upustil, Adammd tu na fóre spomínal, že na frakcie by sa nemusel vzťahovať časový test, tak neviem..

Spomínalo sa v téme o xtb - https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 03#p185903
Adammd napísal: Pi 14 07, 2023 2:15 pm Plati casovy test u frakcnych ETF? Povedal by som, ze nie.
Ak ide o bezne akcie ktore mozno kupovat na frakcie:

Je to stále akcia, nie CFD kontrakt: Frakcia akcie je stále akciou. Je to odlišné od CFD (Contract for Difference), kde investor nevlastní skutočnú akciu, ale len špekuluje o rozdieloch v cene akcie.
Vzťah investor-broker: Brokeri, ktorí ponúkajú frakcionálne obchodovanie, majú systémy, ktoré umožňujú rozdeliť jednu akciu na menšie časti a umožňujú obchodovanie s týmito časťami. Keď investor kúpi frakciu akcie, transakcia sa vykoná prostredníctvom brokera, ktorý zaznamenáva, koľko akcie investor vlastní. V prípade výplaty dividendy alebo hlasovania na valnom zhromaždení sa práva investorov upravujú podľa ich podielu na akcii. (Ako vlastnik CFD nemas nic z toho)

p.s. kup si frakciu akejkolvek akcie, pozri si v description co si kupil. Uvidis - Security Type: STK nie CFD
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Skúšal niekto kúpiť frakciu nejakého drahšieho etf za menšiu sumu napr 20-50€? Keď nakupujem VWCE tak platím poplatok 1,25€ a zaujímalo by ma, či plný poplatok budem platiť aj ak kúpim napr len 1/3 za cca 35€. Pretože u IB je možné "sporo investovanie" - teda robiť automatické nákupy. Pri malých sumách by sa to neoplatilo ak by bol plný poplatok samozrejme
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Trumpeta1978 napísal: St 12 07, 2023 10:25 am Change Your Personal Information
https://www.interactivebrokers.com/en/s ... mation.htm
Proof of identity / scan OP budú odomňa sami žiadať?
Nové číslo + dátum platnosti som zadal, no nikde nepýtalo - ani som nenašiel možnosť nahrať fotokópiu nového občianskeho.

EDIT: Odpovedám sám sebe, po zmene údajov po ~2h prišla notifikácia so žiadosťou o nahratie fotokópie nového dokladu.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj, riešil niekto z vás odpredaj tých akcí ibkr, ktoré pravidelne dostávate za preinvestovaný objem?

Chápem to tak, že ja som dostal referal link, cez ktorý som sa registroval. Ten kto mi link poslal, dostane $200 po tom, čo môj účet dosiahne >$10000.
Zároveň mňa odmeňujú ibkr akciami až do výšky $1000. Resp. za každých $100 vložených na obchodný účet ja dostanem $1 v ibkr akciách.
Tie by som chcel predať, a kúpiť za to niečo zaujímavejšie, napr. akumulačné etfko. Nechce sa mi každý rok riešiť DPFO-B kvôli pár centom dividendy. Potenciálne vystúpiť z toho ich programu.

Zvláštne, že prvý cash-deposit som učinil ešte v roku 2021, presnejšie 2021-08-31.
Prvý obchod som tam zrealizoval 2022-01-17.
Pritom prvé akcie mi pripísali 2022-09-12, čo je vyše roka od toho depositu. Ten bonus by sa mal vzťahovať na deposity počas 1 roka od prvého depositu.
Dokonca celý tento rok, po každom cash deposite :D Naposledy 2023-07-14, čo je takmer 2 roky od prvého depositu. Nechcem to :lol:
Vedel by mi niekto vysvetliť, ako to funguje? Nesedia mi tie dátumy.

Ako je to s danením zisku z predaja takýchto akcií?
Uplatňuje sa tam časový test? Aj keď som ich nekúpil, ale "dostal"? Ak ich predám do roka od získania daru, daním z celej výšky predajnej sumy?

Našiel som k tomu ešte toto - a síce, že ich nemožno predať do 1 roka od ich získania. IBKR ich takisto môže odoberať z obchodného účtu - $1 za každých $100 vytiahnutých.
Transfer / Sale Restriction on Shares. Shares awarded to the Referred Client may not be sold, exchanged, transferred, assigned or otherwise disposed of in any manner (including through the use of any derivative instrument) for one year from the award date (the "Anniversary Date", and collectively, the "Transfer Restriction"). Any attempt to transfer, sell, exchange, assign or dispose of Shares in violation of the Transfer Restriction is void and Referred Client authorizes IBKR to reject any such attempt. Referred Client agrees to own the Shares either until returned or through the Anniversary Date of each Share awarded. For the avoidance of doubt, prior to the Anniversary Date of any award, any attempt to sell Shares through IBKR or any other broker or to transfer Shares to another broker is a violation of the Transfer Restriction and will not by processed by IBKR. **Note, however, that IBKR is authorized to use Shares to satisfy obligations you owe to IBKR in any IBKR margin account at any time, including the liquidation of such shares to satisfy margin requirements in accordance with the terms of the applicable IBKR Customer Agreement.**
thrston
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 11 01, 2022 4:46 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa thrston »

thrston napísal: Pi 28 07, 2023 12:33 pm Nastavil som to k prvému dňu v mesiaci spolu s opakujúcim sa bank wire transferom, tak uvidíme na začiatku augusta či to pekne prejde a aký bude poplatok.
Dnes prešiel recurring order. Za 150 eur mi nakúpilo 0.3447 SXR8.
Poplatok bol štandartných 1,25 eur.
vrana23
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 08 09, 2011 12:34 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa vrana23 »

Nemáte schizu mať účet v krajine ktorú má pod palcom Orbán. Momentálne som postrehol článok o tom ako maďarská vláda hádže klacky pod nohy západným firmám
Robo_1
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 17 11, 2016 11:28 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 18 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Robo_1 »

Mame s tym problem. Bohuzial zakladatel je madar, tak ho to tahalo domov. IB nedovoli zvolit inu lokaciu pre SK/CZ ako Madarsko a ina porovnatelna alternativa (cenovo/reputacne) tu nieje.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Neviem co by Obran moho IB urobi. Znarodnit vklady pouzivatelov ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tí co mali povodne Lynx automaticki presli pod IBIE. Realne ale vkladatelom IBCE nic nehrozi, Orban by na take nieco nemal ani pravo.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Už sme to rozoberali

viewtopic.php?p=164224#p164224
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Joki napísal: Ut 01 08, 2023 8:01 pm Už sme to rozoberali

viewtopic.php?p=164224#p164224
Hodinu som googli po nete a ty si mi to krasne naserviroval, diky :D

Takže aj ja som kludny.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

vrana23 napísal: Ut 01 08, 2023 5:56 pm Nemáte schizu mať účet v krajine ktorú má pod palcom Orbán. Momentálne som postrehol článok o tom ako maďarská vláda hádže klacky pod nohy západným firmám
Never všetkému čo čítaš. Je to naopak. Nenadarmo išlo BMW pred pár rokmi do Maďarska.. Psy brešú a karavána ide ďalej.

Maďarsko HDP na obyvateľa 2015...70% priemeru EU
Slovensko HDP na obyvateľa 2015...78,6% priemeru EU

Maďarsko HDP na obyvateľa 2022...77,3% priemeru EU
Slovensko HDP na obyvateľa 2022...68,3% priemeru EU

zdroj: eurostat

garančný fond v Írsku a väčšine EU: 20 000 € na 1 účet brokera
garančný fond v SR: 50 000 €
garančný fond v Maďarsku: 100 000 €
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,
Na účte mám likviditu 1522EUR, dnes som chcel nakúpiť IUSQ za 1512, teda ešte 10 EUR rezerva na poplatky (väčšinou platím okolo 1.25€, nikdy som neplatil viac ako 1.89€ za order).

Teraz to vyzerá ako by mi niekde niečo stálo v pending orders, či chceli mi naúčtovať tých 1527-1512 = 15€ poplatok.. Na záložke Orders&Trades mi na webe, ani v TWSku nič nezobrazuje.

Minulý mesiac som realizoval 1x výber, tento mesiac 2x vklad, všetko cez wire/bank transfer - teda malo by byť bezplatne.

Stretol sa už niekto z vás s takýmto niečim?
Prílohy
order.png
order.png (13.17 KiB) 4262 zobrazenia
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

skus nakupiť cez "limit order" Pretože ak nakupuješ za Market cenu, tak to čo tebe ukazuje IB je cena stará 15minut, preto IB požaduje, aby si mal viac prachov ak by sa cena za 15 minut zvýšila
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj Croven,
vďaka za tip - order zadávam cez Limit.
Písal som medzitým už aj na support, počkáme si na vyjadrenie.
Prílohy
order_limit.png
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

a nepomohlo by kupit si data? Mozno by ti stacili tie najlacnejsie to je nieco okolo 1Usd/mesiac a mozies to hned po nakupe aj zrusit /to predplatne dat/
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Vyjadrenie k môjmu problému zo supportu:
...The order was rejected because the system calculates the maximum commission and fees that could be charged due to the fact that the exchange on which the order will be carried out is unknown...
Neviem si predstaviť ten poplatok, 15€ za order, doteraz mi vždy stačilo +-10€ rezerva na commisions, ale ok - dobre vedieť..
michalhornicheck napísal: Po 14 08, 2023 2:16 pm Na účte mám likviditu 1522EUR, dnes som chcel nakúpiť IUSQ za 1512, teda ešte 10 EUR rezerva na poplatky (väčšinou platím okolo 1.25€, nikdy som neplatil viac ako 1.89€ za order).

Teraz to vyzerá ako by mi niekde niečo stálo v pending orders, či chceli mi naúčtovať tých 1527-1512 = 15€ poplatok.. Na záložke Orders&Trades mi na webe, ani v TWSku nič nezobrazuje,
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

no je to divné pretože IUSQ kupuješ na IBIS2, ja na tej istej burze som dnes kúpil VWCE, stým, že som nechal rezervu na poplatky asi 5€ a nakup mi hneď prešiel za market order, poplatok bol 1,25€ a výška nákupu 500€
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Myslím, že problém bude niekde inde, a ich support klasicky nevie o čom hovorí, no vyvrátiť im to neviem.
Nakoniec som ten order zrealizoval v objeme 1.5k€ IUSQ.DE@IBIS2, a poplatok tam bol 1.32€...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Inak pozor na velmi nizky stav uctu (balance) v hotovosti, pretoze moze sa stat, (ono na to IB aj upozornuje), ze na ucet bude uvaleny nejaky poplatok (napr ADR fee, alebo ine poplatky, za data, pripadne necakany poplatok, stat sa mo ze hocico) a potom tento hotovostny ucet nemoze ist do minusu a hrozi, neviem aka je tam % sanca, ze odpredaju nieco, aby vyrovnali nedoplatok za ten poplatok..
Ono da sa mat na ucte aj "nulu" a byt plne nalozeny v akciach, ale to uz je na hrane, a skor pre aktivneho tradera (aby vedel ihned reagovat).. Ale ak tam teraz mas cez 15eur, ono je to asi OK, len tak davam do pozornosti..
Odoslané z počítača
vrana23
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 08 09, 2011 12:34 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa vrana23 »

Fees mas FIXED alebo TIERED ?
michalhornicheck napísal: St 16 08, 2023 2:41 pm Myslím, že problém bude niekde inde, a ich support klasicky nevie o čom hovorí, no vyvrátiť im to neviem.
Nakoniec som ten order zrealizoval v objeme 1.5k€ IUSQ.DE@IBIS2, a poplatok tam bol 1.32€...
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...ma niekto skusenost s aktivaciou nakupovania penny stocks v interactive brokers?
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

vrana23 napísal: Št 17 08, 2023 8:40 am Fees mas FIXED alebo TIERED ?
Tiered
pricing.png
Marco1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 16 06, 2017 9:08 am
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marco1 »

Ahoj vedel by mi niekto poradiť, zriadil som si friend and family účet na IB, pre manželku a rodičov, na dlhodobé investovanie. ja mám master account, problém je že s master účtu akoby som nevedel obchodovať respektívne mnoho funkcii ktoré sú v individual accounte tam chýba. Tiež master účet nie je medzi účtami jednotlivo. Mám si zriadiť ďalší podúčet pre seba? Podľa stránky ib je možných až 15 podúčtov pre 5 osôb v ramci FFA
Ďakujem za rady.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

ahojte, nakupil som akcie aj za peniaze kt som nemal, zostatok na ucte mi pise v minusovom stave, ako sa dopracujem k tomu co ma to pozicanie bude stat, vo vypise som zatial nic nenasiel, dik
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Hawk napísal: Po 21 08, 2023 8:23 pm ahojte, nakupil som akcie aj za peniaze kt som nemal, zostatok na ucte mi pise v minusovom stave, ako sa dopracujem k tomu co ma to pozicanie bude stat, vo vypise som zatial nic nenasiel, dik
Uroky z pôžičiek započítavajú kumulatívne až na konci mesiaca, ak sa nemýlim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Skúšali ste to už niekto obchodovať po zvoneni :) ?

Trade over 10,000 US Stocks and ETFs Around the Clock
React immediately to market-moving news and trade when it’s convenient for you - nearly 24 hours a day, five days a week.

https://www.interactivebrokers.co.uk/en ... rading.php
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Ahojte. neviem, ci to tu uz niekto riesil - nenaslo mi...:
1, commission v IB (co pise pod amount ked kupim nieco)... to je vratane ci "on top".. a z akej meny. Lebo s tym ich zaokruhlovanim a vsetkym je to take neprehladne... Priklad
Krok 0 - Poslal som 3000 eur
Krok 1 - Pri kupe akcii mi "predalo" 2970 eur a kupilo USD @ 1.07920 => 3205.224 usd (pise commission 0.06)
Krok 2 - Kupilo akcie - 53*60.449 za 3203.797 USD, commission 1.0...
Krok 3 - vzapati som kupoval dalsie akcie... "predalo" mi 27 eur a kupilo USD @ 1.0847 => 29.2869 USD (commission 0.0)
Krok 4 - kupilo akcie - 2*14.595 za 29.19 USD, commission 0.29

Vysledok, v hlavnom manu pise zostatok (settled cash) 3.15 eur... v nejakom podrobnejsom menu co som nasiel (Portfolio / cash report) pise 2.94 eur, 0.23 usd)... Tak len ci neviete vysvetlit, ako k tomu dosli...
V principe, ked ratam drevorubacsky (zmenene dolace a nakup akcii), tak prvy deal bol s nakladom 1.427 dolara a druhy s nakladom 0.10 dolara... Aj nieco ukazuju zaokruhlene, nieco nie... tak neviem... K tomu sa viaze aj druha otazka
2, prisla notifikacia (do toho ich "internetbankingu", nie do mailu, ze attention, low cash... pre pripadne feecka... ale mam normalny cash ucet, ziadne margin ani nic...
Vdaka vopred za vysvetlenie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa iceberg8 »

nebude ten settled cash (3.15) len suma EUR+ USD z (Portfolio / cash report) pise 2.94 eur, 0.23 usd) ?

zaokruhlene sa meni ten USD EUR, myslim si ze na najblizsiu celu sumu, tj, dajme tomu, nakupim akciu za 30.01USD a zhodou okolnosti je parita s EUR tak mi to zameni az 31.00 EUR a potom mi zstoane 0.99USD cash




a ten attention je vzdy pod 100EUR balance, to je napriklad, ak by si kupil nejaku akciu, napr ADR (priklad$ RYCEY), tak maju rocne poplatky za drzanie tej akcie, nemali by z coho zobrat z balance ten poplatok a preto upozornuju, ze mas "nebezpence malo hotovosti na ucte"
pripadne mesacne fee za data (real time a podobne)
ak nemas ale ani jedno, ani druhe, s 99,99% pravdepodobnostou tam ziadne fee nevznikne..
(toto plati pre cash ucet myslim si , cize aj ked mas cash ucet)
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal: St 30 08, 2023 1:11 pm nebude ten settled cash (3.15) len suma EUR+ USD z (Portfolio / cash report) pise 2.94 eur, 0.23 usd) ?

zaokruhlene sa meni ten USD EUR, myslim si ze na najblizsiu celu sumu, tj, dajme tomu, nakupim akciu za 30.01USD a zhodou okolnosti je parita s EUR tak mi to zameni az 31.00 EUR a potom mi zstoane 0.99USD cash




a ten attention je vzdy pod 100EUR balance, to je napriklad, ak by si kupil nejaku akciu, napr ADR (priklad$ RYCEY), tak maju rocne poplatky za drzanie tej akcie, nemali by z coho zobrat z balance ten poplatok a preto upozornuju, ze mas "nebezpence malo hotovosti na ucte"
pripadne mesacne fee za data (real time a podobne)
ak nemas ale ani jedno, ani druhe, s 99,99% pravdepodobnostou tam ziadne fee nevznikne..
(toto plati pre cash ucet myslim si , cize aj ked mas cash ucet)
Dik za odpoved na 2. otazku... upokojilo ma to :)

Ta prva cast - asi mas pravdu... len som chcel pochopit nejak ten vztah... vo fio napriklad, aj ked beru teda vyssi poplatok, tak je to proste jasne a sedi to na cent... Tu to su sice drobne, ale hore dole nieco zaokruhlia, nieco nezaokruhlia... na hlavnej stranke su eura, ale vlastne je to iba v eurach zobrazenie kde je cast realne v usd...
Ja mam rad poriadok :) :)... som cakal, ze to bude pekne pod sebou... tolko a tolko akcia, z toho tolko a tolko (alebo k tomu) feecko.. secteno, podtrzeno... vysledok :) :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

inac teda porovnanie po necelom mesiaci ibkr vs fio... fio je stare, drahe ale "straightforward" ako pre debila... ked dojdu divi, vidim kolko prislo a kolko je dan... v roznych zobrazeniach (intuitivnych)... ked nakupim, je to tiez jasne co je poplatok a co je cena za nakup...
IBKR vyzera moderne, je super lacne, ale - bohatstvo - take neprehladne pre mna... Neintuitivne (kliknem na dividendy, ale za nic nsa neviem dopracovat odkial dosli, ci su zdanene... nic...)... Teda ja tusim, ale nejaky statement (ten som skusal vyrobit... ale je prazdy)... mam podozrenie, ze oni najprv pripisu "real time" prachy / stav akcii / portfolio... ale data na pozadi asi dobiehaju viac dni..
Detto cash.. tie ich presuny a prevody do domacej meny... nejak si snad zvyknem, ale teda uvital by som proste tabulku zhora dole chronologicky cisla ako to islo :) :) :) ... uz som asi stary...
Ale samozrejme to nie je hejt na ibkr, len povzdych... pouzivat ho budem a nic "lepsie" (istejsie, lacnejsie, robustnejsie) asi nie je...
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj, dnes som predal referal/reward akcie IBKR, kótované v USD - na účte mi vznikol dolárový zostatok.
Ten by som chcel previesť na eurá a nakúpiť za to etfko podľa môjho výberu.

Pri zostatku kliknem na More -> pri USD convert/close balance -> predvyplní na sumu 169,80 -> keď pokračujem ešte ma upozorní, že pôjdem za market cenu a následne padne s touto hláškou, akoby som mal nedostatok USD na účte.

Následne som skúsil predať 169USD, to mi prešlo, no stále mi na účte zostáva 0,81USD ktoré neviem zmeniť na EUR.
Vedel by niekto poradiť, čo s tým?
convert_currency.png







Vedel by ma niekto usmerniť ako budem toto daniť?
Akcie som dostal 2022-09-12 (award date) na základe vkladu na účet, práva k nim som nadobudol 2023-09-12 (vesting date).

V dpfo za 2022 som to neuvádzal, nakoľko som s tými akciami nevedel nakladať a v prípade, že by sa balance na mojom účte znížil, tak mi ich zoberú - nemal som na ne nárok.

Akcie som 2023-09-15 predal za USD - sú kótované v USD.
Poplatok za predaj mi bol asi strhnutý z EUR cash účtu. Keď zrátam sumu z predaja IBKR akcií, a odrátam commision, dáva to menej ako 169,80.

Tieto USD som 2023-09-15 vymenil za EUR.
Poplatok za konverziu mi bol asi strhnutý z EUR cash účtu.

Vedeli by ste ma niekto nasmerovať ako toto všetko uviesť do dpfo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"