Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Neviete, či appke IB je niečo podobné ako na Revolute; obľubené akcie alebo najpohyblivejšie akcie?
Diiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Brokerská společnost Interactive Brokers vylepšuje možnost obchodování kryptoměn

https://finex.cz/brokerska-spolecnost-i ... kryptomen/

Mne to ukazuje len nákup zatiaľ v USA.
V Europe to zatiaľ nefunguje alebo?
Prílohy
916919F4-7033-4A45-8ADF-F88533B5627A.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahojte,

opat sa hlasim ohladov vypisov - da sa vam prosim niekde nastavit pravidelne generovanie a zasielanie vypisov z ibkr na email?

Kedysi som si vedel pekne naklikat, o ktory report a s akym opakovanim mi ho maju zasielat (napriklad: Activity - daily - email with attachment). Teraz tam vidim tento, viem zmenit ze ho nechecm dorucovat.
Komplet som preliezol Reports & Statements sekciu vcera a za nic to tam neviem najst - neviem si pridat zasielanie dalsieho typu reportu.
Toto viem nastavit uz len pre "Portfolio Analyst", ktory mi pride zbytocne komplikovany.

Ak sa niekomu podari najst, prosim screenshot, pripadne popisat cestu ako ste sa doklikali :)

Dik,
Michal
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Joki napísal: St 10 08, 2022 3:44 pm Neviete, či appke IB je niečo podobné ako na Revolute; obľubené akcie alebo najpohyblivejšie akcie?
Diiiik
Joki, mobilnu app nepouzivam.
Na webe mam vytvoreny watchlist s par "oblubenymi" akciami, to iste viem spravit aj v TWS-ku. Nieco take by ti nepomohlo / nevies spravit v mobilnej aplikaci?
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jcar »

michalhornicheck napísal: Ut 16 08, 2022 11:18 am opat sa hlasim ohladov vypisov - da sa vam prosim niekde nastavit pravidelne generovanie a zasielanie vypisov z ibkr na email?
Client Portal to má takto:
Reports -> Statements -> Ozubené koliesko pri "Statements Delivery" a tam sa dá nastavovať spôsob doručenia , či už pre Default Statements, alebo pre Custom reporty, ktoré si si predtým definoval.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Diky @jcar, pozrel som ako radis -> vygeneroval som si ten Account Confirmation Letter, uz mozem spavat pokojnejsie.

Este sa spytam k tym defaultom - znamena to ze ibkr ma tieto 3 default reporty, kde si mozem nastavit sposob dorucenia? Som myslel ze aj tie som tam kedysi nejako zadefinoval. Ty tam mas tie iste, to je default pre vsetkych?
ib_statements_default.png
1) Ak chcem akykolvek iny, musim si zgenerovat rucne cez sipku -> pri danom reporte a nastavit parametre?
2) Ak chcem akykolvek nie-default report, musim si ho vyrobit ako Custom a nastavit si sposob a frekvenciu dorucenia? (Napriklad ak by som chcel Annual Activity Statement, vytvorim novy custom vychadzajuci zo sablony Activity Statement - necham zaskrtnute vsetky default sekcie reportu a nastavim annual + dorucovanie?)

Vpodstate mi staci odkladat denne/mesacne/rocne activity statementy pre danove ucely. Vzdy po prejdeni vyssej doby (napriklad mesiac) vymazem vsetky denne. Po uplynuti roka opat precistim vsetky monthly activity.

Ukladas este nejake dalsie reporty?

------------------------------
Joki napísal: St 10 08, 2022 3:44 pm Neviete, či appke IB je niečo podobné ako na Revolute; obľubené akcie alebo najpohyblivejšie akcie?
Diiiik
@Joki toto pouzivam, mozno to bude aj v mobilnej.
ib_watchlist.png
ib_watchlist.png (13.15 KiB) 2860 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

michalhornicheck napísal: Ut 16 08, 2022 11:20 am
Joki napísal: St 10 08, 2022 3:44 pm Neviete, či appke IB je niečo podobné ako na Revolute; obľubené akcie alebo najpohyblivejšie akcie?
Diiiik
Joki, mobilnu app nepouzivam.
Na webe mam vytvoreny watchlist s par "oblubenymi" akciami, to iste viem spravit aj v TWS-ku. Nieco take by ti nepomohlo / nevies spravit v mobilnej aplikaci?
Áno, tom mám v appke (tiež watchlist) nastavené. Ta možnosť tam je.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jcar »

michalhornicheck napísal: Ut 16 08, 2022 4:11 pm Este sa spytam k tym defaultom - znamena to ze ibkr ma tieto 3 default reporty, kde si mozem nastavit sposob dorucenia? Som myslel ze aj tie som tam kedysi nejako zadefinoval. Ty tam mas tie iste, to je default pre vsetkych?
Mám to rovnako, mne zatiaľ default reporty stačili a nemal som potrebu vyrábať custom report.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Neviete, či appke IB je niečo podobné ako na Revolute; obľubené akcie alebo najpohyblivejšie akcie?
Diiiik
Nakoniec som to našiel “Top movers” v IB appke, ale v inej appke “IBKR GlobalTrader”
https://apps.apple.com/sk/app/ibkr-glob ... 76354?l=sk

Na hlavnej stranke HOME a dole v pravo EXPLORE/vyhľadavanie to vas presunie na novú stranku, kde je možnosť vyhľadať akcie aj etf podľa sektorov
Prílohy
B90F731C-63E2-4325-ADB2-EE0A2592C886.jpeg
2CF39753-CFB0-40F0-BFE5-72929FFD1788.png
13672C1F-EFC6-4244-8FE0-CE3E1EF525EE.png
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Nemáte problém s výberom z Interactvie broker ? Chcem vybrat peniaze klasicky cez SEPA no ked zadám IBAN tak píše ze nieje platný. Skusal som vsetky mozne tvary. Skusal som Revolut aj slovenske FIO... Neviem či je problem v ich UI alebo kde ale kym in napisem na podporu skusim tu

Ako dlho im trvá výber ?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Uz si cez ten bu vkladal peniaze do Ib? Nemozes posielat myslim peniaze z Ib len tak na hocijaky neregistrovany..
Inac prevody robia velni rychlo.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ano posielam som tam peniaze z Revolutu. Teraz chcem vybrat na rovnaky učet a hlasi chybu

Poslal som ticket
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neboli tam nejaké zmeny u Revolutu, čo sa týka účtov?
Na slovenskej stránke píše dole: Revolut Bank UAB je banka založená v Litovskej republike

Which Revolut companies provide me with services?
The Revolut companies that provide you with services depend on where you are located.

Personal services:

If you're a personal account customer in the EEA:

Current account services are provided by Revolut Bank UAB,
Plus, Premium and Metal services are provided by Revolut Bank UAB,
Promotions (Free Trials) services are provided by Revolut Bank UAB,
Revolut Junior services are provided by Revolut Bank UAB,
Airport Lounges services are provided by Revolut Bank UAB,
Smart Delay services are provided by Revolut Bank UAB,
Savings Vaults services are provided by Revolut Bank UAB,
Travel Insurance services are provided by Revolut Insurance Europe UAB,
Purchase, Refund and Ticket Cancellation Insurance services are provided by Revolut Insurance Europe UAB,
Cryptocurrency services are provided by Revolut Ltd,
Precious Metals services are provided by Revolut Ltd,
Stays services are provided by Revolut Ltd,
Trading services are provided by Revolut Trading Ltd,
Demand Deposit account services are provided by Revolut Bank UAB,
Credit services are provided by Revolut Bank UAB,
Account Switching services are provided by Revolut Bank UAB.

If you're a UK personal account customer:

E-money account services are provided by Revolut Ltd,
Plus, Premium and Metal services are provided by Revolut Ltd,
Promotions (Free Trials) services are provided by Revolut Ltd,
Revolut Junior services are provided by Revolut Ltd,
Airport Lounges services are provided by Revolut Ltd,
Smart Delay services are provided by Revolut Ltd,
Savings Vaults services are provided by Revolut Ltd,
Travel Insurance services are provided by Revolut Travel Ltd,
Purchase, Refund and Ticket Cancellation Insurance services are provided by Revolut Travel Ltd,
Pet Insurance services are provided by Revolut Travel Ltd,
Cryptocurrency services are provided by Revolut Ltd,
Precious Metals services are provided by Revolut Ltd,
Stays services are provided by Revolut Ltd,
Trading services are provided by Revolut Trading Ltd,
Points services are provided by Revolut Ltd,
Revolut Pro services are provided by Revolut Ltd,
Merchant Rewards services are provided by Revolut Ltd,
Revolut On-Demand Pay services are provided by Revolut Ltd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ale Litva je člen eurozóny a revolut ma licencie ako každá iná banka v európe.

Priamo revolut ma na stránke napisané:
What if my IBAN for SEPA transfer is not accepted?
Your Revolut Euro IBAN starting with GB or LT should be accepted everywhere in the Single Euro Payments Area (SEPA) to send or receive Euro payments, including setting up direct debits and receiving your salary.

IBAN discrimination is when any employer or company within the SEPA region refuses to accept your Revolut Euro IBAN, because it starts with GB or LT. Not only is it inconvenient, but it's also a violation of Article 9 of the SEPA Regulation.
V každom pripade rovnaku chybu mi hlási aj ked tam skopirujem IBAN slovenskej FIO banky.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

V IB máš eurový účet, posielaš eura a bankový účet kam posielaš je tiež eurovy?
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Poslal som tam eurá a nasledne nastavil USD ako hlavnú menu ( eurá som na USD nemenil, mali by služiť ako kollateral) problem bude asi v tom... Každopádne každý učet v tvare IBAN by mal byt automaticky eurový ak sa nemýlim
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wolf25 napísal: Po 05 09, 2022 3:18 pm Poslal som tam eurá a nasledne nastavil USD ako hlavnú menu ( eurá som na USD nemenil, mali by služiť ako kollateral) problem bude asi v tom... Každopádne každý učet v tvare IBAN by mal byt automaticky eurový ak sa nemýlim
OVERVIEW OF RESTRICTIONS

Clients may only withdraw funds in their base currency, their home country’s currency or common currencies (e.g. USD, EUR, HKD), AUD, GBP, CHF, CAD, JPY and SGD).
IBSG clients may only withdraw in SGD, USD, CNH, HKD and GBP.

IBKR may restrict the number of banks that a client may send money to, regardless of the domicile of the client or the bank.
A change to your base currency requires a minimum of 5 days before withdrawal instructions can be entered and a withdrawal request can be processed.

Note that clients who attempt to create an online banking instruction or initiate a deposit or withdrawal which is restricted will be blocked from creating that instruction or initiating that transaction and will be presented with an online error message.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Mne pred nejakym rokom nedovolili poslat peniaze na ucet z ktoreho som tam peniaze predtym posielal a aj nan vyberal. Ako dovod uviedli, ze ma iny IBAN ako SK.., co je moja domovska krajina. Neskor mi ho zmazali aj z ulozenych uctov..
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

Snažim sa vybrat peniaze v home country’s currency takže by nemal byt problém. Taktiež si nemyslím že sa niečo z tohto na mna vstahuje kedže jediný error čo dostávam je "invalid IBAN", revolut zvykne byt ošemetný pri internetových službách ale depozit prešiel bez problemu a rovnaku hlášku dostavam aj pri slovenskom FIU preto dufam že ide skor o nejaku UI chybu
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wolf25 »

andre napísal: Po 05 09, 2022 5:08 pm Mne pred nejakym rokom nedovolili poslat peniaze na ucet z ktoreho som tam peniaze predtym posielal a aj nan vyberal. Ako dovod uviedli, ze ma iny IBAN ako SK.., co je moja domovska krajina. Neskor mi ho zmazali aj z ulozenych uctov..
Hej toto bude asi aj moj problem... Uvidim čo mi odpišu
Blackwood
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 22 09, 2022 1:00 am
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Blackwood »

Ja mám možno pre niekoho banálny problém. Moje rodné priezvisko je také isté ako má moja slobodná matka, lenze pri vyplnani formulara vyzaduju maidens last name a ked to tam napisem.. tak je samozrejme problem a nepusti ma to dalej. Vdaka za odpoved.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

tak tam napiš iné priezvisko svojej maminy, oni to nikde nekontrolujú a ani to nemá žiaden význam aby sa to kontrolovalo
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Jozki »

Mam v IB ucet + dva poducty ("spravujem" € pre seba a rodinu) medzi, ktorymi viem presuvat volne €. Daju sa presuvat aj kupene akcie alebo ETF? Kupim 20 akcii, polovicu chcem daj na jeden poducet a polovicu si nechat. Da sa to obist, ze kupim 10 ks v hlavnom ucte a 10 ks v poducte, ale naco platit poplatky. Mate skusenost ? Vdaka za info.
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa long »

Dobrá zpráva pro české klienty IBCE. Nově zřízen sběrný účet u české banky v CZK.


Wire Funds to Beneficiary/Account Title
Interactive Brokers Central Europe Zrt
Madach Imre ut 13-14 1075
Budapest
Hungary
International Bank Account Number (IBAN)
CZ48 5500 0000 0052 2001 5258
SWIFT/BIC Code
RZBCCZPPXXX
Beneficiary Bank
Raiffeisenbank A.S.
Hvezdova 1716/2b
Prague 140 78
Czech Republic
For domestic transfers, use the following

Bank Code
5500
Account Prefix (optional)
000000
Bank Account Number
5220015258
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Dík za info. Zkusil jsem a u IBCE deposit to už je, IBUK to bohužel neumí. Nevíš, jestli přes ten účet jde i CZK withdrawal?
long
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 10:34 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa long »

jaja napísal: St 05 10, 2022 11:43 pm Dík za info. Zkusil jsem a u IBCE deposit to už je, IBUK to bohužel neumí. Nevíš, jestli přes ten účet jde i CZK withdrawal?
We are pleased to announce that as of Monday, 17 October, you will be able to make withdrawals in EUR, USD and your home currency (e.g., the currency of your country of legal residence). You can make these withdrawals even if there are no positive balances in these currencies. Please note there is no change in available base currencies for deposits and withdrawals: EUR, USD, CHF, GBP, HUF, CZK, PLN, NOK, DKK and SEK.

To take advantage of this new feature, simply make a withdrawal in your desired currency. IBKR will automatically check the availability of the currency. If there are insufficient funds available in the requested currency, IBKR will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one.

You may also use the option “Withdraw All Available Cash,” which allows you to withdraw all available funds to a single currency: EUR, USD or your home currency. IBKR will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one without leaving residuals.

Additional information is available in our FAQs regarding converting currencies.

Please note that currency conversion at IBCE must be connected to an investment service transaction and its resulting cash flows. To comply with this regulation, you can make a currency conversion in a trading platform only to close a negative balance created by borrowing. In other cases, IBCE performs the conversion automatically.

We are glad to support your investment goals and hope our focus on the needs of European investors will provide even more value to you in the future.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Jo, tohle u IBUK šlo i doposud, ale nebyla to domácí platba a přijímající banka mohla osolit poplatky.
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Filip26 »

Je nejaký spôsob ako kúpiť u IBCE alebo IBIE americké ETF? Viem, že sa to dá nejak cez opcie, len neviem či to funguje aj pri ETFkach.
Už sa to tu možno riešilo, ale nenašiel som to.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Filip26 napísal: Ne 23 10, 2022 8:45 pm Je nejaký spôsob ako kúpiť u IBCE alebo IBIE americké ETF? Viem, že sa to dá nejak cez opcie, len neviem či to funguje aj pri ETFkach.
Už sa to tu možno riešilo, ale nenašiel som to.
Dá sa cez opcie, ale tiež už mohli zaviesť do toho nejaké obmedzenia. Im totiž nejde o to aby ti niečo neumožnili. Im ide o to, aby klienti EU nemali na účtoch americké ETFs ktoré nesplňajú MIFID kritéria (letáky ) a môžu im za to napariť pokutu.
IB už podostávalo pokuty za kadečo.

Ja som to robil tak, že som kúpil call opciu tesne pred expiráciou. Každá callka in the money, čím je nižší strike tým má nižšiu (najlepšie žiadnu ) prémiu a po expirácii v piatok máš v pondelok na účte za každú opciu 100 akcií ETF.

Môžeš aj vypísať opciu, teda ju predať, ale ja nevypisujem z princípu. Výpisom získaš prémiu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

JUGGLER napísal: Ne 23 10, 2022 10:29 pm
Filip26 napísal: Ne 23 10, 2022 8:45 pm Je nejaký spôsob ako kúpiť u IBCE alebo IBIE americké ETF? Viem, že sa to dá nejak cez opcie, len neviem či to funguje aj pri ETFkach.
Už sa to tu možno riešilo, ale nenašiel som to.
Dá sa cez opcie, ale tiež už mohli zaviesť do toho nejaké obmedzenia. Im totiž nejde o to aby ti niečo neumožnili. Im ide o to, aby klienti EU nemali na účtoch americké ETFs ktoré nesplňajú MIFID kritéria (letáky ) a môžu im za to napariť pokutu.
IB už podostávalo pokuty za kadečo.

Ja som to robil tak, že som kúpil call opciu tesne pred expiráciou. Každá callka in the money, čím je nižší strike tým má nižšiu (najlepšie žiadnu ) prémiu a po expirácii v piatok máš v pondelok na účte za každú opciu 100 akcií ETF.

Môžeš aj vypísať opciu, teda ju predať, ale ja nevypisujem z princípu. Výpisom získaš prémiu.
Ja som sa raz na to pýtal IBKR ,že prečo je možné cez opcie sa dostať k US ETFkam. Je to pre to ,že OptionClearingCorporation ,ku každému novému ETFKu ,ktoré splní podmienky na začatie obchodovania s opciami na dané ETF tak vytvorí ten leták aby splnilo podmienky MIFID.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Ahojte, vlastní tu niekto ľubovolný korporátny dlhopis v EUR mene u Interactive Brokers? Ideálne US domicilovanej firmy.
Zaujímali by ma marginové požiadavky na držanie tohto dlhopisu a zároveň ako sadzbou dane je zdaňovaný vyplácaný kupón. Ďakujem.
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Olala »

Ako moze byt SXR8 tento rok dole iba o 3 percenta a spx o 20 ci kolko percent? chcem okrem VWCE kupit nieco co kopiruje spx ale asi niecomu nechapem ked na to pozeram.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Olala napísal: Št 03 11, 2022 6:03 pm Ako moze byt SXR8 tento rok dole iba o 3 percenta a spx o 20 ci kolko percent? chcem okrem VWCE kupit nieco co kopiruje spx ale asi niecomu nechapem ked na to pozeram.
Lebo SXR8 kotuje v Eurách a Euro oslabilo toho roku 15% voči USD
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marko »

Ten limit 25000 euro na vklady pre nových klientov u IBCE stále platí?

-v r. 2021 si zakladal nový klient v IB účet a limit vkladov pre nových klientov je len 25000 euro kvôli reguláciám ibce Maďarsko ten odkaz sa dozvedel od IBCE pri ich výzve na prvé vloženie peňazí.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Marko napísal: Pi 04 11, 2022 12:04 am Ten limit 25000 euro na vklady pre nových klientov u IBCE stále platí?

-v r. 2021 si zakladal nový klient v IB účet a limit vkladov pre nových klientov je len 25000 euro kvôli reguláciám ibce Maďarsko ten odkaz sa dozvedel od IBCE pri ich výzve na prvé vloženie peňazí.
https://www.interactivebrokers.hu/en/index.php?f=38234

25.000 som nenasiel spomenute nikde... pre "individual"... je "account minimum" hned prva tabulka, ze 0 usd... Tak predpokladam, ze 0
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marko »

dúfajme, že je to tak ako vravíš a už to maximum 25000 e IB zmenili.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Marko napísal: Pi 04 11, 2022 10:37 am dúfajme, že je to tak ako vravíš a už to maximum 25000 e IB zmenili.
aby som pravdu povedal, nepamatam si odkedy to sledujem (5-7 rokov), ze by som pocul o minimalnom zostatku 25k...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Minimalny zostatok je predsa minimum, ktore musi ostat klientovi uz otvoreneho uctu na ucte. A to moze byt 0.
Co si ja ale pamatam, pre otvorenie uctu na daytrading byval minimalny vklad pri otvoreni uctu 15k alebo 25K USD, uz si presne nepamatam. Inak si nemal k dispozicii bud vsetky nastroje, alebo moznost short, alebo si bol obmedzeny nejakou limitovanou frekvenciou obchodov; ak si si otvoril nizsi typ uctu.
Ale ja som u IB ucet nikdy nemal.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal: Pi 04 11, 2022 2:35 pm Minimalny zostatok je predsa minimum, ktore musi ostat klientovi uz otvoreneho uctu na ucte. A to moze byt 0.
Co si ja ale pamatam, pre otvorenie uctu na daytrading byval minimalny vklad pri otvoreni uctu 15k alebo 25K USD, uz si presne nepamatam. Inak si nemal k dispozicii bud vsetky nastroje, alebo moznost short, alebo si bol obmedzeny nejakou limitovanou frekvenciou obchodov; ak si si otvoril nizsi typ uctu.
Ale ja som u IB ucet nikdy nemal.
tak mozno to bude ono...
Marko
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2022 10:28 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marko »

presne od 13 min. to je o tých 25000 euro o limite vkladu na IBcE:

https://www.youtube.com/watch?v=jFA1NOu ... l=Financia
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"