Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa frakan »

Ak si nakupoval na viackrát, tak pri predaji by to mal byť rozdiel plusových a mínusových uzatvorených pozícií, čiže skutočný zisk je v stĺpci TOTAL.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

frakan napísal: Po 02 05, 2022 11:34 am Ak si nakupoval na viackrát, tak pri predaji by to mal byť rozdiel plusových a mínusových uzatvorených pozícií, čiže skutočný zisk je v stĺpci TOTAL.
Áno, nakupoval som na viackrát.
Tak potom pri DP mám uvadzať všetko pod total, to sú realne zisky?
Diiiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Joki napísal: Po 02 05, 2022 12:25 pm Áno, nakupoval som na viackrát.
Tak potom pri DP mám uvadzať všetko pod total, to sú realne zisky?
Diiiiik
Do DP sa uvádzajú príjmy a výdavky. Treba si viesť tabuľku.
  • stĺpec Príjmy = súčet obchodov, uzatváracia cena
  • stĺpec Výdavky = súčet obchodov, otváracia cena + poplatky (zmena kurzu, držanie cez noc, ...)
A taktiež nemôžeš mixovať akcie spadajúce pod ročný časový test a nespadajúce.
Viacej je k tomu tu: viewtopic.php?f=15&t=6058
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Franto napísal: St 04 05, 2022 11:19 pm V nastaveniach som si zmenil na Margin účet. Predpokladám, že do 24 hod. by to mohlo byť zmenené. Base currency som nechal USD. Pôjde mi potom zmeniť nejakú čiastku na € (aby som si mohol poslať z IB účtu € na osobný účet)?

Alebo si budem musieť urobiť podúčet, ktorý bude v €?
Možeš to mať v akej mene chceš, ale odporúčam €, pretože ak si nastavíš USD tak ti potom cez WIRE bude dávať info pri transkacii do US banky, čo by vyšlo veľmi draho. Pošli eura a na IB si za stredový kurz zameníš :)
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Franto napísal: St 04 05, 2022 11:19 pm V nastaveniach som si zmenil na Margin účet. Predpokladám, že do 24 hod. by to mohlo byť zmenené. Base currency som nechal USD. Pôjde mi potom zmeniť nejakú čiastku na € (aby som si mohol poslať z IB účtu € na osobný účet)?

Alebo si budem musieť urobiť podúčet, ktorý bude v €?
No base currency musíš mať v USD pretože ak pošleš EUR cez SEPA do IBCE tak nebudeš môcť zameniť EUR na USD.Ak budeš mať base currency EUR budeš môcť zameniť USD na EUR a nie naopak
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Base currency si vies kedykolvek zmenit a spravit fx konverziu aku potrebujes. Ja som ju za posledny rok menil z EUR na USD a spat minimalne 4x.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa andre »

Proste musis z IB spravit sepa prevod, teda poslat eur na eur ucet, to je zadarmo a bez konverzie.

Ked chces mat pod kontrolou aj kurz konverzie USD => EUR, tak si zmen BC na EUR a na 2. den na FX konvertni USD na EUR a tie si posli ako SEPA prevod na EUR ucet.

Potom si vies zmenit BC spat.

Ked Madari maju taku regulaciu ze je problem s tymi FX trasakciami, tak takto to vies elegantne dodrzat.

Base curr nema nejaky zasadny vplyv na ucet, len ti ukazuje v platforme zostatky a vypisy su v nej.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Ja ma base tiez USD.
andre napísal: Št 05 05, 2022 12:16 pm Ked chces mat pod kontrolou aj kurz konverzie USD => EUR, tak si zmen BC na EUR a na 2. den na FX konvertni USD na EUR a tie si posli ako SEPA prevod na EUR ucet.
Presne takto to robim aj ja.
andre napísal: Št 05 05, 2022 12:16 pm Base curr nema nejaky zasadny vplyv na ucet, len ti ukazuje v platforme zostatky a vypisy su v nej.
Tu by som chcel doplnit, ze ked robis obchody v den ked mas inu currency tak sa ti poplatky zaratavaju v aktualnej base currency, co potom robi problemy, ked si chces sam zratat naklady za uplnynuly rok a cudujes sa, preco ti tie cisla nesedia :D
Nezabudnite preto prepnut base currency hned spat ako to bude mozne.
Branislav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 04 06, 2011 1:17 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Branislav »

Ahoj.
Asi velmi blba otazka. V IB mam kupene SXR8 (Ishares Core S&P 500 Ucits Etf Usd (Acc) ETF).
Ako to funguje s reinvestovanim dividend? V sekcii dividends nie je pisane, ze vyplaca dividendy. Navyse sa neda nakupiovat vo fraktaloch. Viem niekde najst dodatocne info? Kde, kedy, ako, kolko... k akumulacii dividendov.
Pri distribucnych ETF je to jasne. Ale v pripade acc. ETF sa akosi neviem zorientovat.
Dakujem.
Interactive Brokers referral: https://ibkr.com/referral/branislav330
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Branislav napísal: Ne 08 05, 2022 2:36 pm Ahoj.
Asi velmi blba otazka. V IB mam kupene SXR8 (Ishares Core S&P 500 Ucits Etf Usd (Acc) ETF).
Ako to funguje s reinvestovanim dividend? V sekcii dividends nie je pisane, ze vyplaca dividendy. Navyse sa neda nakupiovat vo fraktaloch. Viem niekde najst dodatocne info? Kde, kedy, ako, kolko... k akumulacii dividendov.
Pri distribucnych ETF je to jasne. Ale v pripade acc. ETF sa akosi neviem zorientovat.
Dakujem.
Správca ETF obdržané dividendy hneď reinvestuje do ETF - teda nakúpi za to ďalšie akcie. Na IB sa nedajú kupovať frakcie ETF, iba frakcie US akcií. Viac info ohladne daného ETF nájdeš tu:
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... f-acc-fund

Tam si pozri sekciu "Literature" kde máš dokumenty k daného ETF, nájdeš tam viac ako dodatočné info :)
miso2911
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 24 03, 2022 7:46 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miso2911 »

Ahojte,

s IB začinam (prechadzam z Finax) a mam v plane na zaciatok kupovat MSCI World. Vyhliadol som si IWDA
ISHARES CORE MSCI WORLD LSEETF.

To je toto ETF ze? https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00B4L5Y983

Mal som kriteria ako:
  • Fyzicka replikacia
  • Akumulačné
  • Velký fond
Chcem sa len uistit, či som niečo neprehliadol a bude to OK, vdaka :)
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

miso2911 napísal: Ne 08 05, 2022 10:18 pm Ahojte,

s IB začinam (prechadzam z Finax) a mam v plane na zaciatok kupovat MSCI World. Vyhliadol som si IWDA
ISHARES CORE MSCI WORLD LSEETF.

To je toto ETF ze? https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00B4L5Y983

Mal som kriteria ako:
  • Fyzicka replikacia
  • Akumulačné
  • Velký fond
Chcem sa len uistit, či som niečo neprehliadol a bude to OK, vdaka :)
áno, to je najodporúčanejšie - IWDA, aj ja ho nakupujem cez IB a kvôli diverzifikácií aby som nebol len u BlackRock, nakupujem striedavo VWCE.DE, ktoré spravuje Vanguard https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00BK5BQT80 je to skoro rovnaké, sú tam malé odlišnosti v rozložení krajín
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

miso2911 napísal: Ne 08 05, 2022 10:18 pm Ahojte,

s IB začinam (prechadzam z Finax) a mam v plane na zaciatok kupovat MSCI World. Vyhliadol som si IWDA
ISHARES CORE MSCI WORLD LSEETF.

To je toto ETF ze? https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00B4L5Y983

Mal som kriteria ako:
  • Fyzicka replikacia
  • Akumulačné
  • Velký fond
Chcem sa len uistit, či som niečo neprehliadol a bude to OK, vdaka :)
Na zváženie je skôr SXR8/SP500.
V tom MSCI WORLD je SP500 zastúpené cez 60%.
Europa a zbytok sveta strácajú paru.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Prosím Vás, viete mi poradiť ako u IB nakupovať na burze podla mojho výberu? Chcem kúpiť VUAA, a IB mi ponúka 2 burzy - LSE a BVME, avšak VUAA sa predáva aj na Xetre a iných burzách. Ja by som to rád kúpil na Xetre.
Potom som pozeral po VWCE a IB mi to ponúka na LSE a XETRE :D Je nejaká možnosť ako si vybrať vlastnú burzu kde chcem nakupovať? Prípadne má zmysel toto riešiť? Sú nejaké dôvody prečo toto IB robí?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Croven napísal: Po 09 05, 2022 7:55 am Prosím Vás, viete mi poradiť ako u IB nakupovať na burze podla mojho výberu? Chcem kúpiť VUAA, a IB mi ponúka 2 burzy - LSE a BVME, avšak VUAA sa predáva aj na Xetre a iných burzách. Ja by som to rád kúpil na Xetre.
Potom som pozeral po VWCE a IB mi to ponúka na LSE a XETRE :D Je nejaká možnosť ako si vybrať vlastnú burzu kde chcem nakupovať? Prípadne má zmysel toto riešiť? Sú nejaké dôvody prečo toto IB robí?
Možno ti len z časti odpoviem;
IB asi nemá každý ticker a cez každú burzu v ponuke.
VUAA cez LSE je v ponuke za USD a BVME- cez taliansku burzu tu neodporučali nakupovať.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Joki napísal: Po 09 05, 2022 9:45 am
Croven napísal: Po 09 05, 2022 7:55 am Prosím Vás, viete mi poradiť ako u IB nakupovať na burze podla mojho výberu? Chcem kúpiť VUAA, a IB mi ponúka 2 burzy - LSE a BVME, avšak VUAA sa predáva aj na Xetre a iných burzách. Ja by som to rád kúpil na Xetre.
Potom som pozeral po VWCE a IB mi to ponúka na LSE a XETRE :D Je nejaká možnosť ako si vybrať vlastnú burzu kde chcem nakupovať? Prípadne má zmysel toto riešiť? Sú nejaké dôvody prečo toto IB robí?
Možno ti len z časti odpoviem;
IB asi nemá každý ticker a cez každú burzu v ponuke.
VUAA cez LSE je v ponuke za USD a BVME- cez taliansku burzu tu neodporučali nakupovať.
No čo som hladal info niekde inde, tak cez tu ich TWS appku sa dá kupiť ETF aj na inych burzách. Ďalej som našiel info (neviem či je to pravda!), že je jedno na akej burze kúpiš ETF, pretože keď ho budeš predávať, tak IB ti ho predá tam kde to vychádza najlepšie, teda možem kúpiť na BVME a predávať na XETRE a podla tohoto by sa to malo dať kúpiť aj na Xetre a inych burzách https://contract.ibkr.info/v3.10/index. ... =399364021

Dotaz na záver: Prečo nieje odporúčané obchodovať na Talianskej burze BVME?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Croven napísal: Po 09 05, 2022 12:46 pm
Joki napísal: Po 09 05, 2022 9:45 am
Croven napísal: Po 09 05, 2022 7:55 am Prosím Vás, viete mi poradiť ako u IB nakupovať na burze podla mojho výberu? Chcem kúpiť VUAA, a IB mi ponúka 2 burzy - LSE a BVME, avšak VUAA sa predáva aj na Xetre a iných burzách. Ja by som to rád kúpil na Xetre.
Potom som pozeral po VWCE a IB mi to ponúka na LSE a XETRE :D Je nejaká možnosť ako si vybrať vlastnú burzu kde chcem nakupovať? Prípadne má zmysel toto riešiť? Sú nejaké dôvody prečo toto IB robí?
Možno ti len z časti odpoviem;
IB asi nemá každý ticker a cez každú burzu v ponuke.
VUAA cez LSE je v ponuke za USD a BVME- cez taliansku burzu tu neodporučali nakupovať.
No čo som hladal info niekde inde, tak cez tu ich TWS appku sa dá kupiť ETF aj na inych burzách. Ďalej som našiel info (neviem či je to pravda!), že je jedno na akej burze kúpiš ETF, pretože keď ho budeš predávať, tak IB ti ho predá tam kde to vychádza najlepšie, teda možem kúpiť na BVME a predávať na XETRE a podla tohoto by sa to malo dať kúpiť aj na Xetre a inych burzách https://contract.ibkr.info/v3.10/index. ... =399364021

Dotaz na záver: Prečo nieje odporúčané obchodovať na Talianskej burze BVME?
Bolo to v prispevku aj keď to asi platí len pre občanov IT.
viewtopic.php?f=3&t=24785&p=155340&hili ... za#p155340

Nižšie a aj vyšsie v prispevku sú info o vuaa…

V tom tws to môzme byť, ja som len v appke.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Bolo to v prispevku aj keď to asi platí len pre občanov IT.
viewtopic.php?f=3&t=24785&p=155340&hili ... za#p155340

Nižšie a aj vyšsie v prispevku sú info o vuaa…

V tom tws to môzme byť, ja som len v appke.
Trochu nechápem tvoj link, hodilo ma to na forúm o "ETF na portu", nie je to preklep? :)

EDIT: sorry môj preklep
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Croven napísal: Po 09 05, 2022 2:29 pm
Bolo to v prispevku aj keď to asi platí len pre občanov IT.
viewtopic.php?f=3&t=24785&p=155340&hili ... za#p155340

Nižšie a aj vyšsie v prispevku sú info o vuaa…

V tom tws to môzme byť, ja som len v appke.
Trochu nechápem tvoj link, hodilo ma to na forúm o "ETF na portu", nie je to preklep? :)

EDIT: sorry môj preklep
Daj potom vedieť, či si sa niečo dozvedel :)
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Nedozvedel, teda dozvedel len to, že by sa to malo dať nastaviť v TWS cez nejaky direct order, našiel som to v nastaveniach ale neviem ako to mam použiť.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Už som na to prišiel ako sa dá vybrať daná burza, avšak neviem či je to rozumné, pretože ten Smart Routing by ti mal nájsť najvýhodnejšie ETF na nákup a tak isto aj pri predaji, tzn kúpiš na BVME a predáš napríklad na IBIS2.

No a ako si vybrať burzu kde dané ETF kúpiť? Upozorňujem, že som to neskúšal lebo momentálne je market je closed.

Potreba TWS

Potreba mať v nastaveniach zapatý "Directed Orders"
Hore v pravo dáme výhladať ticker, napr moje spomínané VUAA, vybehne nám tabulka stým čo nám našlo, tak klikneme na directed a hotovo. Neviem či to pojde, pretože ak vyberiete inú burzu ako je cez smart routing, tak vám to nebude ukazovať dáta a graf z burzy.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Nakupoval už niekto takto? Neviem nájsť v TWS dodatočne poplatky za order.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Otvor si order ticket daj si mnozstvo daj limit cenu a daj Preview a ti ukáže koľko zaplatíš za obchod. do 20ks je to 1,89 Eur,100ks je to 4,17Eur na IBIS2
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Baba Jaga napísal: Ut 10 05, 2022 8:25 pm Otvor si order ticket daj si mnozstvo daj limit cenu a daj Preview a ti ukáže koľko zaplatíš za obchod. do 20ks je to 1,89 Eur,100ks je to 4,17Eur na IBIS2
Vďaka za info, nevieš či sa dá IB nastaviť tak, aby mi to aj v prehliadači ukazovalo burzu ktorú ja chcem?
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Dá sa nastaviť routing,ale priamo špecifická burza to neviem. v TWS ,hore klikni na Edid-Global Configuration-Orders-Smart routing a tam si vieš nastaviť či už Maximal rebate alebo Highest volume alebo lowest fees a podľa toho ti vykoná príkaz na burze ,ale to je skôr pre US trhy.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Baba Jaga napísal: St 11 05, 2022 11:24 am Dá sa nastaviť routing,ale priamo špecifická burza to neviem. v TWS ,hore klikni na Edid-Global Configuration-Orders-Smart routing a tam si vieš nastaviť či už Maximal rebate alebo Highest volume alebo lowest fees a podľa toho ti vykoná príkaz na burze ,ale to je skôr pre US trhy.
Ďakujem, ešte mám asi jeden blbý dotaz. Ak kúpim napriklad to VUAA na XETRE cez ktorú viem nakúpiť len cez TWS, ale neviem cez web, tak potom keď sa prihlasim cez web do IB, tak to tam uvidím? Alebo to uvidím len v TWS. Myslím si, že uvidim, ale pre istotu sa pýtam, či v tom nie je háčik.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Croven napísal: St 11 05, 2022 12:37 pm
Baba Jaga napísal: St 11 05, 2022 11:24 am Dá sa nastaviť routing,ale priamo špecifická burza to neviem. v TWS ,hore klikni na Edid-Global Configuration-Orders-Smart routing a tam si vieš nastaviť či už Maximal rebate alebo Highest volume alebo lowest fees a podľa toho ti vykoná príkaz na burze ,ale to je skôr pre US trhy.
Ďakujem, ešte mám asi jeden blbý dotaz. Ak kúpim napriklad to VUAA na XETRE cez ktorú viem nakúpiť len cez TWS, ale neviem cez web, tak potom keď sa prihlasim cez web do IB, tak to tam uvidím? Alebo to uvidím len v TWS. Myslím si, že uvidim, ale pre istotu sa pýtam, či v tom nie je háčik.
NA reddite bol manual na zmenu providera, ja som tak menil nakup cez IEX, nie je to asi odpoved na tvoj dotaz ale keby to niekto chce.
https://www.reddit.com/r/Superstonk/com ... teractive/
Tomcat7
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 08 01, 2021 5:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tomcat7 »

Zdravim Vás, Chcel by som sa opýtať k čomu je zmluva Interactive Brokers Futures Arbitration Agreement? Ďakujem za odpoveď.

BY SIGNING THIS AGREEMENT, YOU: (1) MAY BE WAIVING YOUR RIGHT TO SUE IN A COURT OF LAW; AND (2) ARE AGREEING TO BE BOUND BY ARBITRATION OF ANY CLAIMS OR COUNTERCLAIMS WHICH YOU OR IB MAY SUBMIT TO ARBITRATION UNDER THIS AGREEMENT. YOU ARE NOT, HOWEVER, WAIVING YOUR RIGHT TO ELECT INSTEAD TO PETITION THE CFTC TO INSTITUTE REPARATIONS PROCEEDINGS UNDER SECTION 14 OF THE COMMODITY EXCHANGE ACT WITH RESPECT TO ANY DISPUTE WHICH MAY BE ARBITRATED PURSUANT TO THIS AGREEMENT. IN THE EVENT A DISPUTE ARISES, YOU WILL BE NOTIFIED IF IB INTENDS TO SUBMIT THE DISPUTE TO ARBITRATION. IF YOU BELIEVE A VIOLATION OF THE COMMODITY EXCHANGE ACT IS INVOLVED AND IF YOU PREFER TO REQUEST A SECTION 14 "REPARATIONS" PROCEEDING BEFORE THE CFTC, YOU WILL HAVE 45 DAYS FROM THE DATE OF SUCH NOTICE IN WHICH TO MAKE THAT ELECTION.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Ahojte, mám problém s nákupom ETF u IB. Na účte mám 589€. Chcem 5x kúpiť VWCE, výsledna cena u IBKR je 482,17€ aj s poplatkom. Takže 589€-482€= 107 €, prečo mi ukazuje, že po vykonaní obchodu mi ostane na účte 83€?
Prílohy
IBKR.JPG
locke
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 20 10, 2014 3:22 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa locke »

skus zmenit order type na limit, market to rata len ako cca projection lebo v case sa cena moze menit hore/dole
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

locke napísal: Ut 17 05, 2022 1:55 pm skus zmenit order type na limit, market to rata len ako cca projection lebo v case sa cena moze menit hore/dole
Ďakujem ti veľmi pekne, hneď sa to kúpilo bez problémov. Som sa nalakal, že sú tam nejaké skryté veľké poplatky samotnej burzy IBIS2.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Glogol »

Mam brokera CAPTRADER co je cca ako nemecky LYNX, teda ze vyuziva IBKR. Chcel som skusit 2 ETN-ka na bitcoin na XETRE. Obidve su vo fio-ebrokerovi ok, ale planujem pravidelne mensie mnozstva a na mensie pravidelne mnozstva je FIO trocha drahe. Prve "2BTC" mi nechce najst a druhe "BTIC" mi pise ze restricted. Mate to podobne alebo mam nejake obmedzenia ?
Prílohy
bt.jpg
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

chod do account management - permissions a zaškrtni povolenie na ,,complex or Leveraged ETP. Plus musis mať zaskrtnute stocks, etfs pre dane krajiny (nemecko, Swiss .. ) 2BTC najdes pod tickerom ABTCEUR
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mm1809 »

Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Ďalšie novinka - frakčné EU ETF

https://www.businesswire.com/news/home/ ... 005157/en/
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

@Croven...tak teraz uz bude Interactive Brokers bezkonkurencny,vela ludi hladalo frakcne nakupovanie EU ETF a vahalo s otvorenim uctu u IB :like:
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Fund napísal: St 01 06, 2022 9:56 am @Croven...tak teraz uz bude Interactive Brokers bezkonkurencny,vela ludi hladalo frakcne nakupovanie EU ETF a vahalo s otvorenim uctu u IB :like:
Ani nie:

European stocks and ETFs listed on select exchanges, and with average daily volume above $5 million and market cap above $5 billion, are eligible for European fractional shares trading.

Takže také SXR8 ani VWCE si vo frakciach nekúpim.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Jedna vec sú frakcie, druhá poplatky za nákup. Proste IB nikdy nebude lacný broker na investovanie 20€ mesačne (a v podstate ani nechcem, aby bol). Na strane druhej, aj pri menovaných ETFs nie je problém kupovať v dlhších periódach. Väčší zmysel mi dáva byť rozumne nákladovo efektívny, než riešiť, či som za mesiac použil na nákup celých 300€ alebo len 288 € (3x96€ aktuálne pri tom VWCE).
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Neviete ci sa da zmenit "region" po registracii na IBKR? Kamos patri pod madarsko a banka mu odmieta platby, ja posielam do JPM v nemecku a vsetko v pohode.
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

DanteUnchained napísal: Št 02 06, 2022 5:43 pm Neviete ci sa da zmenit "region" po registracii na IBKR? Kamos patri pod madarsko a banka mu odmieta platby, ja posielam do JPM v nemecku a vsetko v pohode.
Aj ja patrim pod Maďarského IB a peniaze posielam cez SEPA do JPM v Nemecku.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Croven napísal: Št 02 06, 2022 5:51 pm
DanteUnchained napísal: Št 02 06, 2022 5:43 pm Neviete ci sa da zmenit "region" po registracii na IBKR? Kamos patri pod madarsko a banka mu odmieta platby, ja posielam do JPM v nemecku a vsetko v pohode.
Aj ja patrim pod Maďarského IB a peniaze posielam cez SEPA do JPM v Nemecku.
To som rad, ale vies co je mi ta informacia platna? ... :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"