Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Radšej keby si sa zamyslel nad tým, kde si urobil chybu. U IB som 20 rokov, ale z riadným výberom nikdy nebol problém. Práve naopak,. ked sa výber zadal včas ( ked v Amerike začína pracovný deň ) a bol normálne urobený, tak to vždy schválili a poslali v ten istý deň. Cez IBAN to išlo ihneď. Naše banky to zdržiavali s pripísaním peňazí, ale u IB bolo vidno, kedy peniaze odišli z účtu. Je tam plno vecí, čo si mohol zvorať, ale o tom nepíšeš. Len v IB môže byť chyba.... :roll:
Pritom si treba uvedomiť maličkosť, že broker nesie zodpovednosť za odoslanie peňazí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

JUGGLER napísal: St 23 11, 2022 8:38 pm Radšej keby si sa zamyslel nad tým, kde si urobil chybu. U IB som 20 rokov, ale z riadným výberom nikdy nebol problém. Práve naopak,. ked sa výber zadal včas ( ked v Amerike začína pracovný deň ) a bol normálne urobený, tak to vždy schválili a poslali v ten istý deň. Je tam plno vecí, čo si mohol zvorať, ale o tom nepíšeš. Len v IB môže byť chyba.... :roll:
Pritom si treba uvedomiť, že broker má zodpovednosť za odoslanie peňazí.
Ja som u nich uz 16 rokov a toto sa mi tiez nikdy nestalo. Cele to s nimi ide dole vodou od brexitu.

Uz som rozhodnuty od nich uplne odist. To nema cenu. Ja som jedneho nazoru - a to plati na vsekto - "Ked to nevies robit, tak to nerob!"

Nieco podobne som zazil s webhostingom pred rokmi (Arvixe). Indicky support. Cista katastrofa. Nekompetentnost, ignoracia, stale tie iste sablony vyhovoriek. Oni ale ze vobec nevedia co po nich chces, nevedia reagovat a hlavne nevyriesia nic!!!

Presne to sa teraz deje aj tu. Som fakt zhrozeny. Ale hlavne - viem ze je to boj s veternymi mlynami! Oni to proste nevyriesia!
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

Teraz sa s nimi budem natahovat a vysvetlovat im, ze chyba je na ich strane a ti indi sa budu tvarit ze nerozumeju. Je nejaky priamy kontakt na kompetentnu centralu? Dovolat som sa tam snazil 8x a stale som skoncil vo vyckavacej slucke!

Zufalstvo, beznadej, frustracia. A to som podla nich "valuable customer"!!!
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Treba počkať to je celé, k tomu nejaké to magnézium na upokojenie :) Pravdepoobne ak ich budes neustale dokola urgovat tak to asi nič neurýchli. Tie tvoje peniaze celkom urcite len tak nezmiznú..
Inac zaujimave ze este nedavno si sa pre zmenu stazoval na Tastyworks. Pozoruhodne ze mavas tak casto problemy s brokermi. Mas tu na fore iba velmi nedavnu registraciu a iba same taketo podobne prispevky. Zaujimave.
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

Trumpeta1978 napísal: St 23 11, 2022 8:50 pm Treba počkať to je celé, k tomu nejaké to magnézium na upokojenie :) Pravdepoobne ak ich budes neustale dokola urgovat tak to asi nič neurýchli. Tie tvoje peniaze celkom urcite len tak nezmiznú..
Inac zaujimave ze este nedavno si sa pre zmenu stazoval na Tastyworks. Pozoruhodne ze mavas tak casto problemy s brokermi. Mas tu na fore iba velmi nedavnu registraciu a iba same taketo podobne prispevky. Zaujimave.
Mas nejaky zaujem na tom, ze nieco nefunguje ako ma a niekto na to upozorni?
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

Ludia, tak si budte v klidku ako ked sa Titanic potapal. Ja to uz vobec neriesim.
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

Tak a teraz je to uz potvrdene. Neda sa mi login do uctu >>> reason >>> error.
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZT2 »

SCAM!
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Adammd »

chill out
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ZT2 napísal: Št 24 11, 2022 12:02 am Tak a teraz je to uz potvrdene. Neda sa mi login do uctu >>> reason >>> error.
Prihlasenie normalne funguje, teraz vyskusane. :)
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Dá sa niekde u IB zistiť aký veľký ma spread? Napr XTB to má napísané na stránkach.
Používateľov profilový obrázok
ZuggyZips
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2021 3:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ZuggyZips »

:otaznik: Priatelia. Už nejaký piatok kupujem cez IB akumulatívne ETF - kde konkrétne ide vo výpisoch nájsť koľko / kedy bolo pripísané a takto automaticky "reinvestované"? Neviem to dohľadať ..
"Life’s barely long enough to get good at one thing. So be careful what you get good at."
-Rust Cohle.
https://ibkr.com/referral/andrej866
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

No podľa mňa u žiadného brokera nenájdeš, že koľko dané ETF dostalo na dividendách ktoré rovno reinvestovalo.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

ZuggyZips napísal: Št 24 11, 2022 3:05 pm :otaznik: Priatelia. Už nejaký piatok kupujem cez IB akumulatívne ETF - kde konkrétne ide vo výpisoch nájsť koľko / kedy bolo pripísané a takto automaticky "reinvestované"? Neviem to dohľadať ..
Reinvestovanie dividend pri akumulačnom ETF robí priamo fond ktorý ETF vydáva a spravuje, nie broker. Takže broker nemá žiadnu info reinvestovaní.
Jedine ak by si mal distribučné ETF a broker by ponúkal automatické reinvestovanie. To ale bude broker od brokera ako to robia.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Croven napísal: Št 24 11, 2022 1:06 pm Dá sa niekde u IB zistiť aký veľký ma spread? Napr XTB to má napísané na stránkach.
IB nemá spread. IB sprostredkuje prístup na burzu. Na burze sa tvorí spread na trhovom princípe, medzi účastníkmi trhu.
IB si účtuje poplatok za nákup/predaj. (To je tých 0,01% min. 1 USD za 100 akcií. Alebo 2,40 za nákup 1 kontraktu futures ES, pričom na burze Globex je pri ES fixný spread 0,25 bodu...)
Spread je rozdiel medzi nákupom a predajom, keby si sa rozhodol fungovať ako tvorca trhu (marketmaker ). Napr. na nejakom menej likvidnom trhu. Napr. pri opciách. Vtedy kótuješ ako zmenáreň...ponúkneš predaj za drahšie a nákup za lacnejšie. Rozdiel je tvoj zisk. Vyskúšať si to môžeš na menej likvidných akciách po zavretí búrz. Ak vlastníš nejakú akciu, môžeš ju ponúkať za svoju cenu a nakupovať za svoju cenu. Pokiaľ nejaký iný účastník nenahodí lepšiu cenu...

XTB uvádza spread na CFD, čo sú deriváty, ktoré si kótujú sami. Napr. kurz nejakej meny ponúkajú fixný spread..napr. EUR/USD nákup za 1,0403 a predaj 1,0400 = spread 3 pipsy. Kúpiš 10000 x 1,0403 ( = 10403 ) a v tom okamihu keby si predal tak môžeš len za 1,0400 ( 10400 € ). XTB zarobí ten rozdiel, teda 3 €. To isté robí XTB cez CFD na komoditách, na indexových futures, aj na akciách.

Preto sa netreba pomýliť, ked CFD broker láka na nákup/predaj akcií zadarmo...lebo CFD nie sú cenné papiere, ale deriváty.
Zadarmo na sporo-investovanie sa u XTB zakladá zvláštny investičný účet, kde sa obchoduje s reálnymi akciami. Len na tie sa vzťahuje oslobodenie od daní ( pri držaní nad 1 rok ). Ak má XTB uvedený nejaký spread na reálne akcie, tak nám to povedz, lebo to by boli práve tie skryté poplatky, ktoré si myslím, že cez spread vyberajú pri investovaní ,,zadarmo,,.

Takže pozor. CFD brokeri umožnujú obchodovanie cez zvláštne deriváty ( že sami kótujú ceny podľa burzy ), ale nejde o skutočné cenné papiere, ani futures. Oni kopírujú trh ...kótujú ceny podľa skutočných cien, ale rozdiel medzi nákupom/predajom (spread ) si určujú sami. Nie je to burza, kde rôzni účastníci vytvárajú likviditu. Sám CFD broker funguje ako jediný marketmaker. Nie je to ani broker, je to len odvodený názov. Zároveň ani bežný CFD broker nie je ani čistý marketmaker, lebo síce tvoria svoj vlastný trh, ale v samej podstate idú cez veľkých primárnych CFD marketmakerov v Londýne. Takže ked si to chceme pripodobniť, bežný CFD broker funguje ako LYNX v spojení s IB. Lynx ponúka to, čo IB, aj na ich platforme, len majú prirážku na poplatkoch, teda trochu vyššie ceny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavosťou IB je, že aj oni ponúkajú trading cez CFD, dokonca na jednej platforme.
Čiže ak máte zakliknuté povolenie obchodovať CFD , viete tú istú akciu, napr. AMD obchodovať v jednom riadku TWS ako cenný papier a v druhom riadku ako CFD. A zistíte, že IB sa neotravuje vlastným kótovaním a vlastnými spreadmi, ale kótuje presne tak isto ako na burze. Neviem ako to robia, lebo sa mi vidí že otvoria ten istý obchod aj na burze, ale pri CFD si účtujú poplatky ( asi väčšie poplatky, ale umožňujú vyššiu páku..tuším 1:10 ). Teda pri akciách IB nefunguje ako bežný CFD broker, že si tvorí vlastný trh zo spreadom (vtedy by nemuseli účtovať poplatky ), ale zarábajú cez poplatky a margin.

Ked však chcete obchodovať index ( čo sa kótuje podľa indexových futures ) to už IB ide cez nejakého prime CFD brokera v Londýne a IB funguje ako každý iný CFD broker, napr. XTB. Keď som volakedy obchodoval CFD priamo cez Londýn, tam boli malé spready a žiadne poplatky. U IB sa mi vidí, že spready sú nízke, ale majú dosť vysoké poplatky. Pár krát čo som otvoril pozície na indexy cez CFD tak som vyhodnotil, že poplatkovo sa to nevyplatí. A už vôbec nie držať, lebo pri CFD je overnight rolovanie, takže náklady sa hromadia. Pri shorte cez CFD platíte aj dividendy indexu.

Čerešničkou na torte je, že IB je americký broker a CFD je v USA zakázané. Majú to vyriešené tak, že americký rezident CFD nemôže trejdiť. Nie sú hlúpi tí amíci, že zakázali CFD, lebo všetky peniaze a likvidita im ide na burzy a do reálnych aktív.

V Anglicku majú nielen CFD trading, ale aj tzv. spreadbetting, čo je v podstate to isté ako CFD, ale sami seba klamú, že je to akože ,,stávkovanie,,. V UK je to oslobodené od daní ako ,,stávkovanie,, teda ako príjem z gamblingu. Pritom spústa britov investuje cez spreadbetting, aby sa vyhla daniam. Inštitúcie ( CFD brokeri fungujú aj ako spreadbetting brokeri ) tam zarábajú na širších spreadoch.

P.S. U nás príjem zo stávkovania nepodlieha dani z príjmu. V minulosti sa dalo povedať, že spreadbetting ako stávkovanie sa teda nemusí zdaňovať. Lenže vtedy Británia bola súčasťou EU a to stávkovanie sa týkalo stávkovacích firiem regulovaných v EU. Teraz to už zrejme nevyhovuje zneniu naších zákonov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

JUGGLER napísal: Št 24 11, 2022 6:50 pm Zaujímavosťou IB je, že aj oni ponúkajú trading cez CFD, dokonca na jednej platforme.
Čiže ak máte zakliknuté povolenie obchodovať CFD , viete tú istú akciu, napr. AMD obchodovať v jednom riadku TWS ako cenný papier a v druhom riadku ako CFD. A zistíte, že IB sa neotravuje vlastným kótovaním a vlastnými spreadmi, ale kótuje presne tak isto ako na burze. Neviem ako to robia, lebo sa mi vidí že otvoria ten istý obchod aj na burze, ale pri CFD si účtujú poplatky ( asi väčšie poplatky, ale umožňujú vyššiu páku..tuším 1:10 ). Teda pri akciách IB nefunguje ako bežný CFD broker, že si tvorí vlastný trh zo spreadom (vtedy by nemuseli účtovať poplatky ), ale zarábajú cez poplatky a margin.

Ked však chcete obchodovať index ( čo sa kótuje podľa indexových futures ) to už IB ide cez nejakého prime CFD brokera v Londýne a IB funguje ako každý iný CFD broker, napr. XTB. Keď som volakedy obchodoval CFD priamo cez Londýn, tam boli malé spready a žiadne poplatky. U IB sa mi vidí, že spready sú nízke, ale majú dosť vysoké poplatky. Pár krát čo som otvoril pozície na indexy cez CFD tak som vyhodnotil, že poplatkovo sa to nevyplatí. A už vôbec nie držať, lebo pri CFD je overnight rolovanie, takže náklady sa hromadia. Pri shorte cez CFD platíte aj dividendy indexu.

Čerešničkou na torte je, že IB je americký broker a CFD je v USA zakázané. Majú to vyriešené tak, že americký rezident CFD nemôže trejdiť. Nie sú hlúpi tí amíci, že zakázali CFD, lebo všetky peniaze a likvidita im ide na burzy a do reálnych aktív.

V Anglicku majú nielen CFD trading, ale aj tzv. spreadbetting, čo je v podstate to isté ako CFD, ale sami seba klamú, že je to akože ,,stávkovanie,,. V UK je to oslobodené od daní ako ,,stávkovanie,, teda ako príjem z gamblingu. Pritom spústa britov investuje cez spreadbetting, aby sa vyhla daniam. Inštitúcie ( CFD brokeri fungujú aj ako spreadbetting brokeri ) tam zarábajú na širších spreadoch.

P.S. U nás príjem zo stávkovania nepodlieha dani z príjmu. V minulosti sa dalo povedať, že spreadbetting ako stávkovanie sa teda nemusí zdaňovať. Lenže vtedy Británia bola súčasťou EU a to stávkovanie sa týkalo stávkovacích firiem regulovaných v EU. Teraz to už zrejme nevyhovuje zneniu naších zákonov.
Ako to je pri klasických US ETFkách,ktoré je možne nakúpiť cez CFD. Ako je zdaňovaný ten výnos, keď napríklad ETF SCHD vyplatí dividendu a investor drží SCHD ako CFD
**
Už som to našiel je to dividenda a zdanená štandardnou sadzbou
https://ibkr.info/node/1912
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To si treba zapametať (neobchodovať opakovane !...lebo náklady sa hromadia zoberú väčšinu zisku ):

Where stamp duty or financial transaction tax is applied, currently in the UK (0.5%), France (0.3%), Belgium (0.35%) and Spain (0.2%), it has a substantially detrimental impact on returns, particular in an active trading strategy. The taxes are levied on buy-trades, so each time you open a long, or close a short position, you will incur tax at the rates described above.

Tam, kde sa uplatňuje stamp duty alebo daň z finančných transakcií, v súčasnosti v Spojenom kráľovstve (0,5 %), Francúzsku (0,3 %), Belgicku (0,35 %) a Španielsku (0,2 %), má táto daň podstatne nepriaznivý vplyv na výnosy, najmä pri aktívnej obchodnej stratégii. Dane sa vyberajú z nákupných obchodov, takže zakaždým, keď otvoríte dlhú alebo uzavriete krátku pozíciu, vznikne vám daň vo vyššie uvedených sadzbách

Je to dôležité aj pri investingu do európskych verzií ETFs, keď beriete USD verziu, ktoré sa kupujú obyčajne na burze v Londýne.

Velkým negatívom u IB UK bola nemožnosť deytrejdovať s účtom pod 25K. Na CFD sa to nevzťahovalo, preto mnohí radi využívali CFD. Teraz ma napadá, že cez CFD vieme trejdovať zakázané americké ETFs...hlavne indexové pákové ( 2x, 3x väčší výnos/strata ), na komodity (UNG, USO a pod. ), na volatilititu (UVX), inverzné ( hráte na pokles, pričom cena ETF rastie ), sektorové, odvetvové atd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Baba Jaga napísal: Pi 25 11, 2022 6:13 pm Už som to našiel je to dividenda a zdanená štandardnou sadzbou
https://ibkr.info/node/1912
How do you handle dividends and corporate actions?

IBKR will generally reflect the economic effect of the corporate action for CFD holders as if they had been holding the underlying security.

Dostaneš to ponížené akoby to bolo zdanené zrážkovou daňou, ale nie je to podľa mňa naozajstná DIVIDENDA. Myslím že je to vo výpise nazývané : payment in lieu of dividend. Nájdem to a založím k tomu vlákno. Mám dojem, že sa to bude zdaňovať, lebo je to len výnos z derivátu, alebo páky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nieco o zakladatelovi IB: https://medium.com/all-things-work/my-f ... 74eeb37886

Jemu to vyslo!
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

JUGGLER napísal: Pi 25 11, 2022 7:52 pm
Baba Jaga napísal: Pi 25 11, 2022 6:13 pm Už som to našiel je to dividenda a zdanená štandardnou sadzbou
https://ibkr.info/node/1912
How do you handle dividends and corporate actions?

IBKR will generally reflect the economic effect of the corporate action for CFD holders as if they had been holding the underlying security.

Dostaneš to ponížené akoby to bolo zdanené zrážkovou daňou, ale nie je to podľa mňa naozajstná DIVIDENDA. Myslím že je to vo výpise nazývané : payment in lieu of dividend. Nájdem to a založím k tomu vlákno. Mám dojem, že sa to bude zdaňovať, lebo je to len výnos z derivátu, alebo páky.
@ JUGGLER payment in lieu of dividend ti vzniká aj vtedy ak sú tvoje akcie požičané cez SYEP, lebo ja tie akcie stále vlastním
a je to zdanené sadzbou WHT 15% čiže aspoň podľa môjho názoru v DP by sa to malo uvádzať medzi dividendy, lebo ak to nie je dividenda tak by to nemali zdaňovať v USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Áno, zo skutočných akcií je niekomu vyplatená dividenda. Ale pri CFD je to len čistá náhrada. Nevlastníš žiadne akcie a nemôžeš dostať podiel na zisku firmy... Som presvedčený, že keby si investoval len cez CFD a prijímal len fiktívnu náhradu za dividendy, tak ten príjem je výnos z derivátov. Žiadných 15% z toho neostáva v USA, čiže nie je to zdanené v rámci dohody o zamedzení dvojitého zdanenia...FS dostane z Británie výšku tvojho príjmu a ty celý ten príjem musíš zdaniť ako e) príjmy z derivátových operácií ( pri fyzickej osobe ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...vedel by niekto poradit ci sa da vytvorit vypis/statement/report v IB jednoho konkretneho nakupeneho ETF,kedy bolo kupene,cena,historia,atd...?
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Fund napísal: St 30 11, 2022 1:14 pm ...vedel by niekto poradit ci sa da vytvorit vypis/statement/report v IB jednoho konkretneho nakupeneho ETF,kedy bolo kupene,cena,historia,atd...?

Ak si v tom dni kúpil iba to jedno ETFko tak áno,ale ak si kupoval aj iné tak budeš mať všetko z toho dňa čo si kúpil/predal
Ivix
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 05 12, 2022 9:00 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Ivix »

Viete mi prosim niekto v skratke zhrnut aktualne najlepsich brokerov na Slovensku? Aktualne pouzivam IB a T212.

IB: nechavam na nakup akcii (cca 0.3-0.4 eur pri nakupe) a krytie vkladu do 100 000k ale poplatok az nejakych 1.30 eur za lubovolny ETF

T212: presiel som z akcii (zacali uctovat poplatok za prevod eur/usd) na ETF (ziadny poplatok za nakup ETF v eurach), ale chyba mnozstvo ETF, ktore je zatial na zaklade mojej komunikacie s nimi problem pridat.

Pouzivate brokera, ktory nema ziadne poplatky za nakup REALNYCH akcii a ETF? Pocul som o ETORO a XTB, mozete otvorit ucet aj v usd, ale zase su tam poplatky za prevod (pouzivate REVOLUT na prevod na usd?).
Jediny trh, z ktoreho vo vypredaji ludia utekaju, je akciovy trh. Warren Buffett.
Diverzifikovane portfolio moze bohatstvo ochranit, ale koncentrovane portfolio ho buduje. Warren Buffett.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Ivix napísal: Po 05 12, 2022 9:52 am Viete mi prosim niekto v skratke zhrnut aktualne najlepsich brokerov na Slovensku? Aktualne pouzivam IB a T212.

IB: nechavam na nakup akcii (cca 0.3-0.4 eur pri nakupe) a krytie vkladu do 100 000k ale poplatok az nejakych 1.30 eur za lubovolny ETF

T212: presiel som z akcii (zacali uctovat poplatok za prevod eur/usd) na ETF (ziadny poplatok za nakup ETF v eurach), ale chyba mnozstvo ETF, ktore je zatial na zaklade mojej komunikacie s nimi problem pridat.

Pouzivate brokera, ktory nema ziadne poplatky za nakup REALNYCH akcii a ETF? Pocul som o ETORO a XTB, mozete otvorit ucet aj v usd, ale zase su tam poplatky za prevod (pouzivate REVOLUT na prevod na usd?).
Asi tak v polovici prispevku od Juggler, hneď ten prvý prispevok je “eu brokeri zadarmo” možno nájdeš info;

https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 25#p173625
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Tomcat7
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 08 01, 2021 5:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tomcat7 »

Chcem sa opýtať, podpisovali ste dodatok k zmluve IBCE Securities Lending Framework Agreement?
Je to kôli shortovaniu akcií?
Ďakujem za odpoveď.
dandust
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 07 12, 2022 11:35 pm
Has thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa dandust »

Zdravím chalani (a dámy),

chcel by som vás poprosiť o radu. Účet na IB som založil zhruba pred 2 týždňami, Mám záujem o indexové ETF a stratégiu buy&hold, no nakoľko mi pri "stock permissions" stále svieti status pending, nepodarilo sa mi nič nakúpiť. Pri registrácii som zachytil response time 24-36 hodín.

Ak si rozklinem tie svoje permissions, jediné ktoré mi tam vyhodí ako chýbajúce sú Hong Kong/China Stock Connect - Stocks.
Celé mi to skrátka príde ako dosť dlhá doba.

Registráciu som robil podľa návodu na bluenumbers.
Ďakujem vopred.
wonks
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 10 07, 2022 3:56 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa wonks »

Za cca 2-3 dni mi spravili ucet, skus im napisat na support, ze co im chyba.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

dandust napísal: St 07 12, 2022 11:57 pm Mám záujem o indexové ETF a stratégiu buy&hold, no nakoľko mi pri "stock permissions" stále svieti status pending, nepodarilo sa mi nič nakúpiť.
Napis aky ticker chces kupit, potom ti lepsie vieme poradit. Ak by si chcel napr US ETF na tie nema nikto permissions v IBKR EU.
dandust
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 07 12, 2022 11:35 pm
Has thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa dandust »

Zdravím, záujem mám o štandardné SXR8, preto mi tam tá China nesedí. Ak si to vyhľadám, je to locknute s odkazom na "request persmission to trade".
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

V tom pripade je to relevantne, ak si odoslal ziadost, skus napisat priamo na ich support, ako ti radili aj ostatni
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...neviem ci ste si vsimli,ale pribudla moznost Recurring Investments,je to v zalozke Trade ---> Recurring Investments,teda opakovana automaticka investicia,zadate symbol,nakupujete frakcne,akcia musi byt na zozname ibkr,ktore umoznuje nakup frakcii,zadate datum,symbol a pod.Skoda,ze nefunguju EU ETFka,teda mne sa to nepodarilo...
https://www.interactivebrokers.com/en/t ... tments.php
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Prosim Vás, kde sú vlastne uložené akcie nákupené cez IBCE? Čo by sa vlastne stalo s mojím (našim) portfoliom u IBCE ak by sa napríklad Orbán rozhodol všetko znárodniť/rozkranúť?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Croven napísal: Pi 16 12, 2022 8:29 am Prosim Vás, kde sú vlastne uložené akcie nákupené cez IBCE? Čo by sa vlastne stalo s mojím (našim) portfoliom u IBCE ak by sa napríklad Orbán rozhodol všetko znárodniť/rozkranúť?
Možno tu najdeš odpoveď na tvoju otázku, kludne si to pusť od 1:15min. vysvetľuje ochranu IB a aj ochranu v Maďarsku. Maďarsko ponúka najvyšsiu ochranu v ramci EU až do 100 000€.
https://youtu.be/w069s0vYH9Y
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Croven »

Joki napísal: Pi 16 12, 2022 8:35 am
Croven napísal: Pi 16 12, 2022 8:29 am Prosim Vás, kde sú vlastne uložené akcie nákupené cez IBCE? Čo by sa vlastne stalo s mojím (našim) portfoliom u IBCE ak by sa napríklad Orbán rozhodol všetko znárodniť/rozkranúť?
Možno tu najdeš odpoveď na tvoju otázku, kludne si to pusť od 1:15min. vysvetľuje ochranu IB a aj ochranu v Maďarsku. Maďarsko ponúka najvyšsiu ochranu v ramci EU až do 100 000€.
https://youtu.be/w069s0vYH9Y
Ďakujem, ja som to video videl už minulý týždeň, ale neriešim tam to, čo by sa stalo ak by Orbánovi preplo a chcel by to znárodniť, alebo na predaj akcii/etf uvali´t nejakú veľkú daň :D Asi mám zbytočné obavy
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Ja o IB obavu nemám a jeho ochranu.

Obavu mám :) skôr o trh, aby už neklesal, pripadne, aby neprišla nejaká ďalšia nepredvídaná udalosť.
V 2023 bude asi ešte veselo…
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahoj,

po včerajšom nákupe sa mi v Activity Statement + Daily Trade report za včerajší deň objavil tento nečakaný forex, vedel by niekto povedať čo to je, prečo to tam je?

Na účte nedržím ani som nikdy nemal žiadne USD, cash účet tam mám v EUR.

Možno pomôže, že od nejakého času tam mám zopár tých ich "IBKR" akcií ktoré dávajú ako percento z nákupov/objemu zrealizovaných za prvý rok života účtu ako "odmenu". S tými akciami som však doteraz nikdy nehýbal, ani neviem na čo mi
vlastne sú.
x.png
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa segi »

Podľa mňa by mohlo ísť o konverziu USD -> EUR za vyplatené dividendy ktoré si dostal za držanie IBKR akcií.
boarder171
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 09 06, 2016 6:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa boarder171 »

Zdravím páni. Chcem sa opýtať. Mám brokera Interactive brokers. Vlastnil som akcie pod tickerom SREN, po predaji som mal peniaze v mene švajčiarskeho franku. Dal som convert na EUR a neviem prečo ale odvtedy mam kupenu poziciu, EUR.CHF. Chcem dať close position ale nepreda nejde mi to. Dokonca tu pozíciu vidím len v aplikácii v mobile, nie v notebooku. Kde robím chybu? Som laik amatér, vďaka za pochopenie. Ďakujem.
Prílohy
Screenshot_20230105_134232.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"