ETF cez FINAX - skúsenosti

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Fund »

...otazka,dalo by sa prirovnat vykonnostne 100% akciove portfolio finaxu ku etf SWDA alebo VWCE,pripadne ine,ktore je k finaxu najblizsie?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

tuto to mas
viewtopic.php?t=5925

napr
Od 2018 do 2021: +60,31% bez poplatkov.
ETF SVET: +71,4% v EUR
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes skončil polrok. Dávam tu Finax scan.
Prílohy
Finax Dominik 6 22.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Zdravym »

Pri registracii na najblizsi FINAX webinar (bude niekedy v auguste), kazdy zaregistrovany obdrzi po webinari kod na zlavu - 3 000€ spravovanych 1 rok zadarmo.

:wink:
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

Som si pozrel stav účtu vo Finaxe, som presne na nule, Jednoduchý výnos 0,00%, Zisk 0€, Ušetrené dane 0€ :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Roz napísal: Ut 02 08, 2022 7:36 pm Som si pozrel stav účtu vo Finaxe, som presne na nule, Jednoduchý výnos 0,00%, Zisk 0€, Ušetrené dane 0€ :D
a ako je na tom Finax? kolko zinkasoval na poplatkoch?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

Vo Finaxe mám zvolenú stratégiu 80:20 a ako pozerám, akcie sú v pluse a dlhopisy v mínuse. Zmenili by ste stratégiu na 100:0?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Joki »

Partnerka má skoro podobnú stratégiu, čakam do polovice októbra, aby prešiel rok a všetko jej budem presúvať na 100% akcii.

Druhé portfólio má čisto 100% a to je už :D v pluse.
Naposledy upravil/-a Joki v So 20 08, 2022 7:52 pm, upravené celkom 2 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Podla mna nemusis cakat lebo ta dlhopisova cast je v strate, tym padom nemas co zdanovat. Oni nebudu odpredavat cely ucet.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Joki »

wladas napísal: So 20 08, 2022 7:28 pm Podla mna nemusis cakat lebo ta dlhopisova cast je v strate, tym padom nemas co zdanovat. Oni nebudu odpredavat cely ucet.
:like:
Môžem tam skúsiť napisať, či to tak bude možné.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

Ja som im už napísal, nechápem načo tie dlhopisy tam vôbec sú, niektoré z nich boli v kuse v mínuse.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

To ako keby si povedal v 2009 ze naco niekto ma v portfoliu SP500 ked je to stale v strate :)
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Roz napísal: Po 22 08, 2022 4:18 pm Ja som im už napísal, nechápem načo tie dlhopisy tam vôbec sú, niektoré z nich boli v kuse v mínuse.
Len pre úplný obraz, aký si si zadal investičný horizon? Od kedy tam investuješ?

Dlhopisy tam máš preto lebo si zadal buď kratší investičný horizon, alebo sa tvoje odpovede v dotazníku nezhodovali s "nastavením pre 100% akciové" portfólio.
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

capitalcapital napísal: Po 22 08, 2022 11:34 pm Len pre úplný obraz, aký si si zadal investičný horizon? Od kedy tam investuješ?

Dlhopisy tam máš preto lebo si zadal buď kratší investičný horizon, alebo sa tvoje odpovede v dotazníku nezhodovali s "nastavením pre 100% akciové" portfólio.
Som tam presne 3 roky a horizont 15 rokov. Dva krát som sa snažil "nastaviť" ten dotazník, po prvom pokuse som zostal na tom istom, teda 80:20, tak som sa naštval a nastavil som to trochu agresívnejšie a potom mi volali, že či to naozaj tak chcem, lebo po tom druhom pokuse mi to vychádza na 70:30 :D
Ale ten horizont som asi nemenil, zrejme v tom bude problém. V každom prípade rád by som sa dopracoval k tomu 100:0
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Horizont je klucovy, ten treba min. 15r. Dotaznik maju kvoli legislative.
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

No však 15 rokov mám hneď od začiatku, to som si dal ako minimum. Ale tak neviem, či horizont musím predĺžiť, aby som to vedel dať do pomeru 100:0.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Nie. 15r staci. Daco ine tam mas "zle".

Screenshot 2022-09-18 151926.png
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Joki »

@Roz: kludne im napíš email alebo zavolaj, že chceš zmenu na 100%.
Pri niektorom z produktov vôbec nemáju možnosť dať 100% akcii.
Napr. “Budovanie majetku”je ta moznosť, ale “Vytvorenie finančnej rezervy” už nie.
Píšem z vlastnej skúsenosti. Tie žiadosti môžeš zasielať koľko len chceš, nepustí ťa to na 100%.
Robil som to tiež pred rokom…. :D :)

Prikladám vyjadrenie z komunikácie k produktu “vytvorenie finančnej rezervy” a z toho dôvodu nepôjde zmeniť na 100%.
“ na tomto účte takáto zmena bohužiaľ nebude možná. Účet je vytvorený s cieľom vytvorenie finančnej rezervy. Finančná rezerva by nemala byť príliš dynamicky zainvestovaná, nakoľko má kryť nepredvídateľné výdavky. Maximálne zastúpenie akcií na tomto účte bude teda vždy 50%. Riešením by bolo jedine otvoriť nový majetkový účet”
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je nedorozumenie. Nemalo tam byť odsúhlasené ,,vytvorenie finančnej rezervy,, keďže ide o horizont 15 rokov.
V podstate ide o vytvorenie rezervy, ale na dôchodok, nie krátkodobo.

Sranda, že človek aj pri investovaní sa borí s byrokraciou. Nielenže si nemôže vybrať do čoho, ale mu nedovolia ani 100% akcie. Cez EIC stačí povedať, že chceš investovať 100% do SP500 a bodka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Obchodnik velmi rad ponukne 100% akcie, hlavne ak si uctuje p.a. z hodnoty uctu (viac zarobi nez pri 50/50).
Lenze stat chce chranit svoje ovecky tak vymyslel ako podmienku tento dotaznik. Podla mna to ma logiku. Priemerny clovek je financne negramotny.
Vidim to na sebe ked 2,5r dozadu som nevedel co je to ETF a len som zistoval ako vlastne funguje ten 2.pilier
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Betruger »

Zdravím,

rozmýšľam, kam dať finančnú rezervu v dnešnej dobe. Celkom sa mi pozdáva portfólio Železná rezerva od Finaxu, keďže obsahuje možnosť nastavenia pomeru akcie - dlhopisy do 50 : 50 a zároveň sú dlhopisy dosť dole. Globálne vládne dlhopisy klesli od začiatku roka tuším okolo 10 percent a v danom portfóliu majú váhu 30 percent. Na druhej strane centrálne banky ešte stále zdvíhajú úrokové sadzby, neznamená preto, že pokles cien bondov už skončil. Čo si o tom myslíte ?
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Mne príde, že ak sa jedná o finančnú rezervu typu neočakávané výdavky, krátkodobá strata príjmu a pod. tak by som tieto prostriedky držal na účte. Tj. nič, kde je potenciálne riziko, že tam v ten deň, keď to budem potrebovať, bude o 30% menej prostriedkov.
Je to rezerva, pri nej ma nezaujíma, čo s ňou spraví inflácia (keď tak len v zmysle zvážiť jej navýšenie) ani či nie je dobré za to nakúpiť dlhopisy. Potrebujem mať istotu, že takáto suma je tu a je hneď dostupná (tj. ani žiadne termiňáky). Ak to nespĺňa tieto kritériá, nehovoríme o rezerve.
Na investovanie slúžia iné peniaze - všetko mimo rezervy. Keď tak si prehodnotiť výšku, adekvátnosť rezervy, svoje príjmy a výdavky a eventuálne presunúť časť do investícií a tam zohľadniť individuálne svoje ciele, časový horizont, riziko a očakávania. Ale nehrať sa s rezervou, to je aspoň moje odporúčanie. Z tvojho textu na mňa vyslovene kričalo možné riziko.
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Betruger »

Je pravda, že som mal uviesť, že ide o časť železnej rezervy. Nemám nastavenú totiž železnú rezervu na šesť mesiacov, ako sa to štandardne zvykne odporúčať. Je to na dlhšie obdobie a je to vyššia suma. Je to dané tým, ako fungujem, je to celé komplikovanejšie, ale to nie je podstatné. Povedzme, že aj keby mi klesne portfólio so železnou rezervou o 30 percent, stále mám iné prostriedky (mimo oficiálnej železnej rezervy), ktoré viem použiť. Možno som položil otázku do nesprávneho vlákna a mala by spadať pod tému dlhopisy. To by tiež ale nebolo celkom správne, lebo sa odkazujem na "produkt" Železná rezerva vo Finaxe, kde je časť portfólia akciová zložka. Otázka sa týka ale hlavne dlhopisovej zložky. Držme sa iba toho teda.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovenská republika ako prvá v celej Európskej únii zaviedla do praxe európsky dôchodkový produkt. Informoval o tom v utorok (20. 9.) minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Na základe povolenia Národnej banky Slovenska (NBS) získala spoločnosť Finax, obchodník s cennými papiermi, možnosť poskytovať paneuróspke osobné dôchodkové schémy, povedal generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Juraj Hrbatý.

Dohľad nad produktom bude vykonávať NBS spoločne s Európskym orgánom pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov (EIOPA). V prípade poskytovania produktu v zahraničí by išlo aj o domovský orgán.

https://spravy.rtvs.sk/2022/09/finax-je ... -v-europe/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

wladas napísal: Ne 18 09, 2022 3:21 pm Nie. 15r staci. Daco ine tam mas "zle".
No ako pozerám, mám skoro to isté čo ty :D

Akurát tú sekciu "Ako dlho by ste sporili na zamýšľanú investíciu? Zohľadnite nielen príjem, ale aj vaše výdavky a záväzky (úver, pôžičky)." mám inak:
Neviem či som to správne pochopil. A keď som si dole tie položky pod "S ktorými finančnými nástrojmi máte skúsenosti a aké?" vyťal všetko na 3 roky, tak mi volali, že po tejto zmene by to bolo 70:30 :D
finax-profil.png

Joki napísal: Ne 18 09, 2022 3:47 pm @Roz: kludne im napíš email alebo zavolaj, že chceš zmenu na 100%.
Pri niektorom z produktov vôbec nemáju možnosť dať 100% akcii.
Napr. “Budovanie majetku”je ta moznosť, ale “Vytvorenie finančnej rezervy” už nie.
Mám Budovanie majetku, toto je investícia u ktorej sa budem za 15-20 rokov rozhodovať čo s výnosmi, či na dôchodok alebo kúpu niečoho hodnotného.

JUGGLER napísal: Ut 20 09, 2022 8:34 pm Slovenská republika ako prvá v celej Európskej únii zaviedla do praxe európsky dôchodkový produkt. Informoval o tom v utorok (20. 9.) minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Na základe povolenia Národnej banky Slovenska (NBS) získala spoločnosť Finax
Čítal som to, bude to nejaký fungl nový produkt alebo majú na mysli ten profil Dôchodok, keď si chcem vytvoriť nový účet?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Roz napísal: Ut 20 09, 2022 8:52 pmAkurát tú sekciu "Ako dlho by ste sporili na zamýšľanú investíciu? Zohľadnite nielen príjem, ale aj vaše výdavky a záväzky (úver, pôžičky)." mám inak:
Neviem či som to správne pochopil.
Podla mna toto bude ten dovod preco nemozes dat 100:0
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Roz »

No musím sa najprv informovať, či môžem ešte raz spraviť zmenu, nie je to tak, že zdarma môžem spraviť len jednu zmenu ročne?
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Filip26 »

Roz napísal: Ut 20 09, 2022 10:26 pm No musím sa najprv informovať, či môžem ešte raz spraviť zmenu, nie je to tak, že zdarma môžem spraviť len jednu zmenu ročne?
Ano 1x za kalendárny rok zadarmo, ďalšia je za 200+DPH.
https://www.finax.eu/themes/finax/asset ... luzieb.pdf
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa wladas »

Zaloz si druhy ucet kde to (mozno) vyplnis uz spravne a mozes tam posielat.
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Olala »

ako moze byt inac finax v tak velkej strate za min rok ako firma? jedine ze dali chrenkovi ten milion sami nech mozu hovorit ze ma u nich ucet :D sa trocha bojim mat u nich peniaze ked tak na prvy pohlad zle hospodaria

alebo len niecomu nechapem? to je samozrejme tiez moznost
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Je to start-up, ktorý je ešte v rastúcej fáze. Zatiaľ sa na profitabilitu nepozerá, ten scale očakávajú, že dosiahnu v čase. EQ je silné, cash majú, môžu ďalej rásť, ak ich nebude brzdiť samotná ekonomika, konkurencia atď. Pozeráš občas ich stránku, blogy alebo podcasty? Sami to vysvetľujú, lebo sa ich na to ľudia pýtajú.
Pozri si aj fungovanie business modelu, obchodník je oddelený od účtov klientov. Ak nespravia nejaký krátkozraký, blbý fraud, tak tebe môže byť jedno, či sú v zisku alebo strate. Ak by skrachovali tak je to oštara, ale tvoje CP žijú ďalej a určite sa nájde niekto, kto správu preberie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa jogo »

Dominov účet ma hodnotu 143 570€, jednoduchý výnos 19,64%, TWR výnos 19,37%
Prílohy
Domino.png
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Jogo. Bol by si poklad keby si napísal kolko je toho roku. Ušetrilo by mi to nervy. Mám vyše 50 učastnikov.

Za odmenu pridám pohľad na Finax peňaženku 2022 :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Olala »

https://smartinvestor.sk/diskusia/viewt ... p=430#p430

Mna by zaujimalo, preco si niekto napriklad po tomto poste vyssie nechava investicie vo Finaxe miesto xtb alebo interactive brokers. Ja rozmyslam o prehodeni, ale mozno su vyhody Finaxu, na ktore zabudam. Dakujem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 01 10, 2022 8:22 pm Dík Jogo. Bol by si poklad keby si napísal kolko je toho roku. Ušetrilo by mi to nervy. Mám vyše 50 učastnikov.

Za odmenu pridám pohľad na Finax peňaženku 2022 :wink:
JUGGLER napísal: Ut 11 01, 2022 1:29 am .......................................................................................................................................

VYHODNOTENIE 2021

.......................................................................................................................................
DOMINIK HRBATÝ - FINAX (EUR) = investovanie cez etf:+21,88% . Celkovo od 21.5.2018:+41,08%.
Benchmarková investícia 80% etf MSCI World + 20% etf Global Bond:+55,54%. Porovnávacia simulácia je bez poplatkov a rebalansingu.

Zhodnotenie 1-3Q 2022 je 1,1937/1,4108=0.8461 tj. -15,39%
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Ne 02 10, 2022 11:42 am
Zhodnotenie 1-3Q 2022 je 1,1937/1,4108=0.8461 tj. -15,39%
Si poklad! :like: :potlesk: Keby som bol premiér, ty by si bol ministrom financií :uctievanie:

Peňaženka snov:
Prílohy
FINAX penazenka 22 ku Q3.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 02 10, 2022 8:08 pm Keby som bol premiér, ty by si bol ministrom financií :uctievanie:
Šak maj zľutovanie s týmto národom. :mrgreen:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
visvk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 11 11, 2020 9:07 am
Been thanked: 4 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa visvk »

Zakladal som ucet 2.3. 2020 s 2000 Eur s alokaciou 80:20 a koncom 2020 som zmenil na 100:0. Do 3. 10. 2022 tam mam 6 603 Eur (ciste vklady 6 389 EUR) cize jednoduchy vynos je 3.35 % a TWR je 17.73 %.
andre:

FINAX.sk - od 1.4.2020, pociatocny stav uctu bol 3032 Eur
+45.68%
od 1.1.22 -14.81%
portfolio value: 4417 Eur
Ucet som zalozil v podobnom obdobi ako andre, len som netrafil dno poklesu v tom obdobi ale vidim ze andremu sa darilo o dost lepsie. Je to tym ze mam alokaciu 100:0 cize teraz ked sme v poklese tak to znasam horsie ako 80:20?
1.1. 2022 bol vynos 26%
Mam pocit ze v EIC by tie zisky boli za toto obdobie o dost vacsie. Cize oplati sa prehodit peniaze z finax do EIC?
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 778
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Jari »

Do EIC sa oplati prehodit peniaze, tu na fore mas rozne porovnania a EIC je urcite lepsia volba ako Finax vzhladom na poplatky. Mam klientov, ktori presli z Finaxu do EIC a su spokojni. Aj tu mas zhrnutie: https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... f=13&t=345
Time in the market beats timing the market…
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa Fund »

...video ohladne poplatkov vo Finaxe (poplatok nie je az taky dolezity :shock: )
https://www.youtube.com/watch?v=R1m9-yRbmgc&t=513s
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"