Vstup do II Pilier

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Milos7811
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 27 06, 2018 9:30 pm

Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa Milos7811 »

Dobrý deň , mám otázku . Idem vstúpiť do II piliera ako som tu čítal väčšinou ľudia odporúčajú Axa index ale môj kamarát (finančný poradca ) mi radí ísť do Allianz akcií . Čo je lepšie ??
Alebo sú momentálne ešte nejaké lepšie riešenia ako tieto dve ??
Môj vek je 24 rokov .

Za odpoveď vopred ďakujem !
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa rmaly »

https://druhypilier.sme.sk/moje-fondy" onclick="window.open(this.href);return false;

nie ze by bol Axa vseliek a minule vynosy negarantuju (bla bla bla), ale v tabulke je prvy s celkovym vynosom od zalozenia 10.66%, Allianz je 7. s 3.62%...
takze tak...
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Milos7811 napísal:Dobrý deň , mám otázku . Idem vstúpiť do II piliera ako som tu čítal väčšinou ľudia odporúčajú Axa index ale môj kamarát (finančný poradca ) mi radí ísť do Allianz akcií . Čo je lepšie ??
Alebo sú momentálne ešte nejaké lepšie riešenia ako tieto dve ??
Môj vek je 24 rokov .

Za odpoveď vopred ďakujem !
Jednoznačne si vyber nejaký index fond. Tipujem, že tvoj kamarat ti to radí asi preto,že by si zmluvu spísal s ním a on by zhrabol za teba províziu z Allianzu. Ja by som takého kamaráta hned poslal vieš kde.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Milos7811
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 27 06, 2018 9:30 pm

Re: Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa Milos7811 »

Ďakujem pekne za odpovede ! Akurát som si pozeral aj zloženie Axa index fondu a Allianz akciového fondu . Axa má zložený index zo spoločnosti aj mimo EU čo je určite veľké plus nakoľko Allianz akciový je zložený len zo spoločnosti sídliacich v EU . Ak sa mýlim tak ma prosím opravte. :)
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Milos7811 napísal:Ďakujem pekne za odpovede ! Akurát som si pozeral aj zloženie Axa index fondu a Allianz akciového fondu . Axa má zložený index zo spoločnosti aj mimo EU čo je určite veľké plus nakoľko Allianz akciový je zložený len zo spoločnosti sídliacich v EU . Ak sa mýlim tak ma prosím opravte. :)
Vyber si z indexových akciových fondov
AXA - Indexový
AEGON - Index
VÚB Generali - Index
DSS Poštovej banky
NN - Index
Allianz neponuka indexovy akciovy iba akciovy fond.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Vstup do II Pilier

Príspevok od používateľa Rokosák »

Milos7811 napísal:Axa má zložený index zo spoločnosti aj mimo EU čo je určite veľké plus
Akcie mimo Eurozony, zvysuju diverzifikaciu, ale zvysuju aj kurzove riziko. Nic nie je jednoznacna a nikto do buducnosti nevidi. Analyzovat na desiatky rokov do buducnosti je nezmysel. Dokladna povodna analyza iba psychologicky stazuje zmenit investicie ked to nove okolnosti vyzaduju.

Treba sa spoliehat na stastie. Vysledky nie su v nasich rukach. Rozhodujuca otazka v tomto momente je ci investovat, alebo nie.
Ja som za investovanie. Ako sa na to pozeram ja je tu http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=6021" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"