ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: St 24 03, 2021 8:25 pm Toto je jediný príklad, kde môžeš písať zhodnotenie. Nemyslím, že to tak bude vo všetkých prípadoch vzhľadom na situáciu, ktorá už nastala. Menej majetku ako vybraných peňazí je problém. Je to len otázka času. Harryho výpočty som si rátal len zhruba, ale výsledok mám v princípe rovnaký.
Rado opakujem sa opäť nikto nehovorí ani nepíše, že ThomasLLoyd nemá väčšie problémy...


1.

Ako som už písal v minulých príspevkoch:

- IFC / dcérska spoločnosť svetovej banky prísľúbila CEO ThomasLLoyd p. Siegovi úver v hodnote 160 mil. USD, ale je to ešte blokované... . To je dosť veľká injekcia - finančná podpora po Covid kríze na nakopnutie... .

www.ifc.org/wps/wcm/connect/corp_ext_co ... _site/home

Btw...IFC dala tuším na interný Audit ThomasLLoyd 1 či 2 mil. USD pred 4 - 6 rokmi, "tak neviem či by s niekým pochybným táto liga menom IFC spolupracovala"...

www.ifc.org/wps/wcm/connect/corp_ext_co ... ut+ifc_new

2. Ja ako Obchodník / Poradca som doporučil presne klientom kvôli problémom spoločnosti stiahnuť Dlhopisy ThomasLLoyd. Hlavne tým, ktorí majú v portfóiu nemecké produkty (2 - 3 produkty)

- aby si diverzifikovali, rozložili z ThomasLLyod financie

3. Som presvedčený, že ThomasLloyd podvod ani Ponzi nie je.

- spolupracujem s nimi od r. 2014 pasívne, od Apríla 2017 aktívne a problém som nikdy žiaden nemal... . Momentálne ho už len zpravujem, pozastavil som spoluprácu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

V jednom príspevku som ti napísal, že COVID napadol fotovoltarické články a na majú narážku si napísal, aby som tu nedával blbosti. Tak ako to je ...napadol, či nenapadol tie články COVID? Nepoznám, žiadnu energetickú spoločnosť, ktorá by cítila pandémiu.
O odklad splátok úverov na SVK požiadalo oveľa menej subjektov ako sa očakávalo. Postihlo to spoločnosti, ktoré sú úplne z iného sektora.
JartyGulak napísal: St 24 03, 2021 8:44 pm 1.

Ako som už písal v minulých príspevkoch:

- IFC / dcérska spoločnosť svetovej banky prísľúbila CEO ThomasLLoyd p. Siegovi úver v hodnote 160 mil. USD, ale je to ešte blokované... . To je dosť veľká injekcia - finančná podpora po Covid kríze na nakopnutie... .

www.ifc.org/wps/wcm/connect/corp_ext_co ... _site/home
Takže podľa teba IFC poskytne úver TL, aby mohol vyplatiť svoje záväzky spoločníkom? Hmm ...poviem to takto...mýliš sa. Pozri si ich filozofiu a pochopíš sám.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: St 24 03, 2021 9:49 pm V jednom príspevku som ti napísal, že COVID napadol fotovoltarické články a na majú narážku si napísal, aby som tu nedával blbosti. Tak ako to je ...napadol, či nenapadol tie články COVID? Nepoznám, žiadnu energetickú spoločnosť, ktorá by cítila pandémiu.
O odklad splátok úverov na SVK požiadalo oveľa menej subjektov ako sa očakávalo. Postihlo to spoločnosti, ktoré sú úplne z iného sektora.



Takže podľa teba IFC poskytne úver TL, aby mohol vyplatiť svoje záväzky spoločníkom? Hmm ...poviem to takto...mýliš sa. Pozri si ich filozofiu a pochopíš sám.
To si robíš srandu ? Či si naozaj "vážne myslíš, že by vírus vedel infikovať fotovoltaické články elektrárni" ? :lol: ak tak jedine by vedel vírus infikovať zamestnancov elektrárni.

Covid spôsobil menší raising distribučných sietí, spomalil prísun ďalších spoločníkov aj zavádzanie novej Digitálnej Platformy.

To som NIKDY nenapísal, že IFC poskytne ThomasLloyd úver, aby splatil závazky spoločníkom = to je len čisto problém ThomasLLoyd a nikoho iného. Rado nedávaj mi do úst čo som nenapísal... .

IFC im poskytne úver na realizáciu ďalších projektov...atď, tým pádom ThomasLLoyd logicky ostane viac cashu na splatenie záväzkov spoločníkom... .

Inak info ohľadne úveru v hodnote 160 mil. USD z IFC (je informácia z vedenia z Prahy)... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 03, 2021 8:08 pm Citácie, obdiv, odporúčania a vyhodnotenie biznisu JartyhoGulaka:



To sú tvoje citáty Jarty. Obhajuješ tých, čo ľuďom prerábajú peniaze. Držíš s nimi, lebo oni ťa platia. ONI A TY žijete s klientov. Nemal by som nič proti tomu, keby to bolo férové, t.j zarábali by všetci traja: KLIENT + INŠTITÚCIA + PORADCA.


Tu je REALITA. Aj s porovnaním toho, čo odporúčame my:

1. CHARLES BRIDGE od založenia za 9 rokov: -3,97%
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +157,6%

2. VLTAVA FUND od založenia pred 16 rokmi: +9,5% ( inflácia -40% )
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +260%

3. THOMAS LLOYD – dlhopisy veľká neznáma (tipujem straty) , Fond je poplatkový upír ( vid moju analýzu ) a ešte k tomu v strate.
Tipujem insolvenciu a nakoniec krach.

Neexistuje investor v TL, ktorý by bol ziskový. Sú len takí, čo dostali niečo vyplatené z vlastných vkladov, teda zatiaľ strata od -100% do cca -60%

SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +XYZ%

4. ARCA. V insolvencii.

Tu si myslím, že Nova Green Energy Fund je dobrá investícia. Mala by byť ekonomicky a právne nezávislá od finančnej skupiny.
Tento projekt hodnotím ako 100x bezpečnejší ako projekty TL. Tento projekt by som odporúčal aj ja. Je založený na garantovaných cenách výkupu od štátu - projekt s nízkym rizikom a peknými výnosmi. Arcu nekritizujem, len píšem svoj názor. Nestretli sme sa s niečím, čo by tu od Arcy niekto ponúkal a bolo by to na kritiku. Len treba skonštatovať, že tí čo predávali dlhopisy od Arcy mali sami vedieť posúdiť riziko jej podnikania.

SEDLIAK je v tomto prípade ( Nova Green energy )v porovnateľnom zisku i výnose. Riziko straty narástlo s insolvenciou Arcy, ale nemyslím si, že toto mohol niekdo predpokladať. Dlhopisy Arcy by som však nikdy neodporúčal.

5. GOLDEN GATE

Tam som robil analýzu s okrádaním klientov, ktorá mala niekolko rovín:
- klient sporením investoval 527 000 a dostal zlato ktoré reálne stálo 300 000.
- klient v schéme prerobí cca za 10 rokov cca -20% oproti tomu, že mohol byť v zisku +34%

Znova to porovnajme so sedliakom, ktorý sa vykašle na ,,poradcov,, a kúpi indexové ETF. Sedliak je v zisku. Investor v Golden Gate doťahuje straty = poplatky.
Ahoj Juggler,

prechádzal som si reporty FKI fondov na webe REDSIDE a všimol som si, že Nova Green Energy Fund - v prílohe prvykrát spadol v Novembri 2020 o cca -13% kvôli problémom ARCY Capital s 2 elektrárňami na Slovensku... .

Myslím si, že REDSIDE túto korekciu fondu doriešia... .

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy
Prílohy
nge-2-2021-cz-rustova-trida.pdf
(393.02 KiB) 157 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: St 24 03, 2021 10:02 pm To si robíš srandu ? Či si naozaj "vážne myslíš, že by vírus vedel infikovať fotovoltaické články elektrárni" ? :lol: ak tak jedine by vedel vírus infikovať zamestnancov elektrárni.
Aká hlúposť, že? Na druhej strane veríš a vysvetľuješ, že problémy mohol spôsobiť COVID, firme, ktorá má elektrárne. Takže, kto tu píše hlúposti?

Ďalší cash na vyplácanie neprichádza v podobe nových spoločníkov ako píšeš. Ak toto nie je ponzi a tebe to nedochádza, tak problém nie je u mňa.
JartyGulak napísal: St 24 03, 2021 10:02 pm
Covid spôsobil menší raising distribučných sietí, spomalil prísun ďalších spoločníkov aj zavádzanie novej Digitálnej Platformy.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Št 25 03, 2021 7:17 pm Aká hlúposť, že? Na druhej strane veríš a vysvetľuješ, že problémy mohol spôsobiť COVID, firme, ktorá má elektrárne. Takže, kto tu píše hlúposti?

Ďalší cash na vyplácanie neprichádza v podobe nových spoločníkov ako píšeš. Ak toto nie je ponzi a tebe to nedochádza, tak problém nie je u mňa.
Rado Covid spôsobil problémy ThomasLLoyd

1. Nie však tým, že "napadol fotovoal. články elektrárni" :)

2. Ale Covid spôsobil ThomasLLoyd tie problémy, že dist. siete ThomasLloyd v celom svete nenaraisovali obvyklí raising, na ktorý je spoločnosť zvyknutá - cca okolo 200 mil. EUR / ročne

3. Zavádzala sa presne v čase 1 total Lockdownu nová Digitálna Platforma ThomasLLoyd a to tiež spôsobilo menší prísun nových spoločníkov...

Ďalší cash prichádza Rado....(raisuje sa), ale nie tak veľký, aby sa ThomasLLoyd ešte stabilizoval

a) Dlhopisy, SICAV Fund

b) Dig. Platforma / Invest. strategie - www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

c) Priama účasť
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Št 25 03, 2021 8:25 pm 2. Ale Covid spôsobil ThomasLLoyd tie problémy, že dist. siete ThomasLloyd v celom svete nenaraisovali obvyklí raising, na ktorý je spoločnosť zvyknutá - cca okolo 200 mil. EUR / ročne
Preložím ti naučenú frázu, ak jej nerozumieš alebo nechceš rozumieť. Distribučná sieť akože predajcovia ku ktorým patríš aj ty nepriniesli nových spoločníkov do systému, ktorí by priniesli cash, aby sa mohli vyplatiť záväzky starým spoločníkom. To si vysvetľuješ ako bežný business model? Takto podľa teba fungujú napr. Slovenské elektrárne alebo spoločnosti, ktoré vlastnia na Slovensku fotovoltické elektrárne? Poviem ti to takto...majú taký model, že na ďalšiu prevádzku nepotrebujú cudzie zdroje. Keďže je TL z Nemecka, tak soudruzi chybu neudělali oni to tak vymysleli a už to ďalej nepôjde. Niet viac o čom hovoriť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Št 25 03, 2021 8:43 pm Preložím ti naučenú frázu, ak jej nerozumieš alebo nechceš rozumieť. Distribučná sieť akože predajcovia ku ktorým patríš aj ty nepriniesli nových spoločníkov do systému, ktorí by priniesli cash, aby sa mohli vyplatiť záväzky starým spoločníkom. To si vysvetľuješ ako bežný business model? Takto podľa teba fungujú napr. Slovenské elektrárne alebo spoločnosti, ktoré vlastnia na Slovensku fotovoltické elektrárne? Poviem ti to takto...majú taký model, že na ďalšiu prevádzku nepotrebujú cudzie zdroje. Keďže je TL z Nemecka, tak soudruzi chybu neudělali oni to tak vymysleli a už to ďalej nepôjde. Niet viac o čom hovoriť.

Tak by som to správne nenazval. ThomasLloyd výplaty starším klientom vyplácal z viacerých zdrojov

- aj z predaja Filipínskeho portfólia elektrárni

- aj z tých elektrárni napr. v Indii, ktoré sa zapoja po dostavbe do energ. siete a začnú generovať príjmy

- taktiež z toho čo naraisujú distribučný partneri

- taktiež nezabudni, že ThomasLLoyd potreboval nečakane financie na kúpu elektrárne Islasol, ktorá bude generovať príjmy v hodnote 25 mil. USD / ročne

Porovnávaš neporovnateľné ! :

- fotovoltaické elektrárne na Slovensku Rado :) a napr. Montesol projekt v hodnote 29 mil. USD - link níže je veľmi veľký rozdiel...tu nie je nikdy šanca, aby nejaká energetická spoločnosť v celom svete, tak obrovské projekty vystavala sama bez cudzích zdrojov a bez spolupartnerov... .

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/ ... -montesol/

To je úplne iná liga projektov... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Št 25 03, 2021 8:57 pm Tak by som to správne nenazval. ThomasLloyd výplaty starším klientom vyplácal z viacerých zdrojov
- aj z predaja Filipínskeho portfólia elektrárni
- aj z tých elektrárni napr. v Indii, ktoré sa zapoja po dostavbe do energ. siete a začnú generovať príjmy
- taktiež z toho čo naraisujú distribučný partneri
Toto jednoduse neni pravda. Na vyplatach se vyplatilo 59mil v dobe kdy prijmy z elektraren (provoz i prodej) byly 24mil a emisni naklady 63mil.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ut 23 03, 2021 6:15 pm Reg. Riaditelia by s Tebou Tvoje dotazy rozobrali do úplných detailov.
Napsal jsem teda p. Sejkorovi i do nemecke centraly, odpoved zcela podle ocekavani po 48 hodinach zadna. Ztrata casu jim (opet) psat kdyz uz jednou tyto veci vydat odmitli.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Št 25 03, 2021 9:13 pm Toto jednoduse neni pravda. Na vyplatach se vyplatilo 59mil v dobe kdy prijmy z elektraren (provoz i prodej) byly 24mil a emisni naklady 63mil.
Veď píšem, že z predaja aj prevádzky elektrárni po zapojení do siete Tvorí časť výplat (nie všetky...)...
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Št 25 03, 2021 9:18 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Št 25 03, 2021 9:16 pm Napsal jsem teda p. Sejkorovi i do nemecke centraly, odpoved zcela podle ocekavani po 48 hodinach zadna. Ztrata casu jim (opet) psat kdyz uz jednou tyto veci vydat odmitli.
OK zajtra mu zavolám a popýtam sa na spetnú vezbu... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Co ses dozvedel?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 27 03, 2021 4:44 pm Co ses dozvedel?
Bude Ti na mail odpovedané, dnes sme telefonovali. A Výkonová bilancia za r. 2019 by mala byť hotová aj preložená budúci týždeň... .

Nahrajem ju tu.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 05 03, 2021 6:42 pm Zálohy za 3.kvartál a 4. kvartál 2020 / Komanditných podielov a Priamych účasti do Nemeckej matky budú vyplatené do konca prvého kvartálu 2021 - do konca marca 2021.
Maji uz investori opozdene zalohy na ucte?
JartyGulak napísal: Po 29 03, 2021 11:00 am Bude Ti na mail odpovedané, dnes sme telefonovali.
Je to uz tyden a nic, a pritom od nich nechci zadne romany ani analyzy, jen jedno PDF = IFRS vykazy ktere obsahuji ten 43mil potencial zhodnoceni.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Vlastne jsem se prehlidl, nemecka centrala odpovedela: "We are not in any business relationship with you and therefore see no reason to answer to your email below. We ask for your understanding." Hahahaha. A kdyz jsem to rikal petkrat ze nic neposlou, tak ses mi smal ze nemam koule se s nima bavit. Ne, me jen nebavi ztracet cas.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Harry napísal: St 31 03, 2021 11:08 pm Maji uz investori opozdene zalohy na ucte?

Je to uz tyden a nic, a pritom od nich nechci zadne romany ani analyzy, jen jedno PDF = IFRS vykazy ktere obsahuji ten 43mil potencial zhodnoceni.
Jarty nejak ztichl, takze si odpovim sam: zalohy na ucte investori nemaji, a p. Sejkora ani po 14 dnech vubec neodpovedel.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Velice nás těší, že Vám dnes můžeme představit Výkonovou bilanci společnosti ThomasLloyd za rok 2019. Její zveřejnění bohužel neproběhlo v obvyklém termínu. Hlavním důvodem je zejména skutečnost, že se v důsledku pandemie vyskytly obtíže v oblasti mezikontinentálních kontrolních postupů a schvalovacích řízení a došlo tak k jejich zpoždění.

https://ulozto.cz/file/owNKHzJxbENV/tl- ... 019-cz-pdf

Nejprve si jistě všimnete značně zredukovaného formátu, který bude od vykazovaného roku 2019 představovat nový standard našeho ekonomického reportingu. Vysvětlení je jednoduché: ThomasLloyd průběžně poskytuje svým investorům velmi široké spektrum publikací, které podávají zprávy o trhu, portfoliu a o ekologickém resp. sociálním dopadu projektů v pravidelnějších a zčásti i ve výrazně kratších intervalech a jsou tudíž mnohem aktuálnější (čtvrtletní zprávy o portfoliu a o trhu, roční zprávy o jednotlivých zemích a o dopadech). Za účelem zamezení nadbytečnosti se výkonová bilance od této chvíle soustředí – jak ostatně napovídá i její původní název – na zdokumentování čistě hospodářských výsledků. A to je jistě přínosem pro větší kompaktnost a přehlednost.

Přikročme však k tomu nejdůležitějšímu: Schválená roční účetní závěrka vykazuje na úrovni společnosti ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH výbornou čistou výnosnost za hospodářský rok 2019 ve výši 9,17%*, a to i s ohledem na skutečnost, že bylo tržní prostředí v poslední době dosti náročné. Společně s Vámi se nám tudíž také v roce 2019, a nejenom v něm, podařilo znovu dosáhnout dobrého hospodářského výsledku, za což si Vám na tomto místě dovolujeme srdečně poděkovat.

Hospodářský výsledek obnáší víc než jen pouhá čísla.

Ani hospodářský výsledek nelze vždy měřit a hodnotit jen v rámci peněžních kategorií, tedy v centech a eurech. Právě v roce 2019 se například podařilo významně rozšířit a diverzifikovat naše projektové portfolio v Indii i na Filipínách. Výsledkem je ještě větší stabilita a vyšší odolnost vůči krizím, která v pandemickém roce 2020 prokázala své výrazné výhody - jak pro portfolio, tak potažmo i pro naše investory.

Solární elektrárna Karnataka II o výkonu 27 MW byla uvedena do provozu v srpnu 2019.

• U našich tří elektráren na biomasu na Filipínách se nám podařilo urychlit postup stavebních prací tak, že bylo možno všechny tři projekty uvést v období přelomu let 2019/2020 do funkčního provozu.

• V průběhu roku 2019 byl vytvořen základ pro to, aby byla v následném roce během několika měsíců postavena a zprovozněna solární elektrárna Uttar Pradesh I, která je se svým výkonem 75 MW našim zatím největším projektem.

• Kromě toho se nám podařilo otevřít cestu k tomu, aby byla v prvním pololetí 2020 získána solární platforma ISLASOL, která zahrnuje tři elektrárny. Díky tomuto kroku má být prostřednictvím rozšíření a modernizací dosaženo do budoucna ještě vyšší rentability portfolia.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Kto do toho investoval, si nič iné ako problémy nezaslúži.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 13 04, 2021 3:21 pm Kto do toho investoval, si nič iné ako problémy nezaslúži.
Okrem omeškaných záloh od Júna 2020 na Nemecké produkty, ja tam žiadne iné problémy s klientmi ani so spoločnosťou (od začiatku spolupráce s ThomasLloyd od r. 2014) nemám Rado... . Klientom sa vrátili nominály na Dlhopisy, kvartálne zálohy sa roky vyplácajú... . Zálohy na komanditné podiely sa doplatia.

ThomasLLoyd všetko zverejňuje - Výkonové bilancie, kvartálne zprávy a iné analýzy..atď
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ut 13 04, 2021 2:16 pm
Přikročme však k tomu nejdůležitějšímu: Schválená roční účetní závěrka vykazuje na úrovni společnosti ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH výbornou čistou výnosnost za hospodářský rok 2019 ve výši 9,17%*
Pises to jako kdyby ty cisla byla dobra...nejsou...Strana 16 vysledky CTI9: cervene vysledek za 2019 = 3%. Zelene rika ze pet ze sesti milionu zisku je fiktivnich/neucetnich/neauditovanych/mimo obchodni rejstrik. Tyto procenta navic neobsahuji marketingove naklady ve vysi €35 mil...Modre ztrata tohoto roku (2019) = 27mil...

Nize prikladam co jsem psal uz pred mesicem, ztraty 69mil a vybery (ze vkladu) 97mil ted vidis v bilance (modre).
Harry napísal: So 06 03, 2021 12:06 pm Jeste jednou te navedu konkretne: Financni vykazy Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (coz je CTI9D), k 31.12.2019, prilozene vyse, strana 4 nahore: vklady (Einladen) €432mil, vybery (Kapitalkonto III) €97mil, ztrata hospodareni (Kapitalkonto II) €69mil, cista ucetni hodnota €266mil, jinymi slovy CTI9D doposud nevydelalo ani euro, vyplaty nejsou zadne zisky ale lidi si zpatky vybiraji svuj vlastni zakladni kapital a i tyto vyplaty ted byly zastaveny.
scr.jpg
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ut 13 04, 2021 3:41 pm Okrem omeškaných záloh od Júna 2020 na Nemecké produkty, ja tam žiadne iné problémy s klientmi ani so spoločnosťou (od začiatku spolupráce s ThomasLloyd od r. 2014) nemám Rado... . Klientom sa vrátili nominály na Dlhopisy, kvartálne zálohy sa roky vyplácajú... . Zálohy na komanditné podiely sa doplatia.

ThomasLLoyd všetko zverejňuje - Výkonové bilancie, kvartálne zprávy a iné analýzy..atď
Co pan Sejkora, uz chysta ty odpovedi jak jsi 100x sliboval a posilal me za nim?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Čo iné ako to, čo som napísal som mohol napísať? To, že doteraz všetko platili a teraz prestali? To je rovnaké ako keby som dovidel len na špičku nosa. Ty si s tým, čo tam čítaš o.k. a budeš to predávať ďalej? Hmm Pozri si čo zverejňujú ďaleko väčšie spoločnosti a za prvý kvartál aktuálneho roka a nie roka 2019.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 13 04, 2021 5:57 pm Čo iné ako to, čo som napísal som mohol napísať? To, že doteraz všetko platili a teraz prestali? To je rovnaké ako keby som dovidel len na špičku nosa. Ty si s tým, čo tam čítaš o.k. a budeš to predávať ďalej? Hmm Pozri si čo zverejňujú ďaleko väčšie spoločnosti a za prvý kvartál aktuálneho roka a nie roka 2019.
Veď aj naďalej platia výnosy (Dlhopisové emisie, SICAV, Priama účasť)...neprestali. Problém so zálohami je len s nemeckou entitou komanditných fondov. A tam má ThomasLLoyd podľa prospektu plné právo výplaty pozastaviť... - prečítaj si ako je typ produktu Rado (podiel na hospodárskom raste spoločnosti), už sme sa o tom bavili asi stokrát v tejto diskusii... .

Názory sú rôzne... . Nehovorím, že to budem predávať daľej, robím TL na požiadanie... . Každá investícia je riziková, nech tam klient nedáva všetko, ale si financie kvalitné rozloží... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Ktorá iná spoločnosť platí podiely na budúcich ziskoch? Ja poznám iba také, ktoré platia podiely na dosiahnutom zisku. Všetko sa robí z nejakého dôvodu. TL to robí preto, aby získal ďalší kapitál z ktorého vypláca spoločníkov, ktorí prišli skôr. Prílev sa zastavil a tak sa zastavili aj výplaty záloh. Ak nebude prílev ďalších spoločníkov, tak už nič ďalšie sa nevyplatí. Taká je realita. Žiadny iný dôvod na vyplácanie podielov na budúcich ziskoch nie je. Stačí počítať "2+2".
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 13 04, 2021 7:07 pm Ktorá iná spoločnosť platí podiely na budúcich ziskoch? Ja poznám iba také, ktoré platia podiely na dosiahnutom zisku. Všetko sa robí z nejakého dôvodu. TL to robí preto, aby získal ďalší kapitál z ktorého vypláca spoločníkov, ktorí prišli skôr. Prílev sa zastavil a tak sa zastavili aj výplaty záloh. Ak nebude prílev ďalších spoločníkov, tak už nič ďalšie sa nevyplatí. Taká je realita. Žiadny iný dôvod na vyplácanie podielov na budúcich ziskoch nie je. Stačí počítať "2+2".
Všeobecne s Tebou súhlasím, ale nesúhlasím s Tebou, že sa prílev zastavil. Asi si nepametäš alebo nechceš pametať, že TL má nové produkty... . Zálohy predpokladám do konca 2. pol roka 2021 doplatí... .

Wealth Management

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprava-aktiv/

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/ - Invest. strategie

+ Priama účasť v nemeckej matke

České produkty

Dlhopisové emisie, SICAV

No Rado, 12 rokov sa s ThomasLloyd nestalo nič..., do projektov investuje od r. 2009
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

TL v 2019 naraisoval €340mil, ale v roce 2020 pouze €112mil...Takze ano, nezastavily, ale vyrazne zpomalily.
scr.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 13 04, 2021 9:41 pm TL v 2019 naraisoval €340mil, ale v roce 2020 pouze €112mil...Takze ano, nezastavily, ale vyrazne zpomalily.

scr.jpg
Súhlasím Harry, ale som veľmi rád, že mám v portfóliu ThomasLloyd a nie "virtuálne sračky"... .

www.youtube.com/watch?v=kR0kT4sP8zo - Najväčší kryptomenový podvod na Slovensku | Markíza - Reflex
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Tango »

A to zase já jsem naopak extrémně rád, že mám v portfoliu cenné virtuální aktiva s obrovskou poptávkou a s dobrými use casy a ne TL... ;)
Naposledy upravil/-a Tango v Št 15 04, 2021 2:24 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Tango napísal: Št 15 04, 2021 12:53 pm A to zase já jsem naopak extrémně rád, že mám v portfoliu cenné virtuální aktiva s obrovskou poptávkou a s dobrými use casy a ne TL... :;
a) To je vec názoru Tango a Obchoďákov či Poradcov aj klientov, kto má aké aktíva a inštrumenty rád v investovaní... .

b) Ty si traduješ konzervatívne sám a pravdepodobne si sa učil obchodovanie dlhé roky čom si parkrát všimol Tvoje obchody na ako-investovat.sk...

c) Z 90% títo naivný ľudia ako Patrícia vo videu, ktorá prišla bohužiaľ o -8000 EUR, či ostatné lamy a iný deb...i vo svete na Forexe či Kryptomenách (čo si myslia, že zázračne zbohatnú pri obchodovaní na Platforme :wink: ) buď naletia podvodníkom alebo -

- si z 95% - 98% aj tak vymažú a vypália účty behom pár dní - týždňov - mesiacov, ovšem ak si konzervatívne nenakupujú napr. akcie či Deriváty, Meny cez napr. FIO, Interactive Brokers, Dukascopy či Swissquote a iných kvalitných - serióznych brokerov a neštudujú grafy a knihy, technické - fund. analýzy a nevenujú sa obchodovaniu dennodenne...

Aj tieto videá sú dôvody prečo dávam prednosť Fyzickým cenným kovom, numizmatike, či Private Equity a energetickým projektom typu ThomasLLoyd (čisté zhodnotenie za r. 2019 = 9,17%), Nova Green Energy Fond z REDSIDE, developerským projektom,... = čisto hmatateľným investíciám a aj dividendové americké akciové portfólia mám rád + ETF

Nehovorím, že je Bitcoin špatný - je v ňom obrovská budúcnosť kto vychytal jeho prudký rast je za vodou..., ale, aj tak môj šálok kávy nikdy nebude... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Št 15 04, 2021 1:03 pm ThomasLLoyd (čisté zhodnotenie za r. 2019 = 9,17%)
Ty bud nechapes co ti tu vysvetlujeme a prokazujeme z xyz uhlu pohledu, nebo to nechces chapat, nebo nejpravdepodobneji kombinace obojiho. Zadne 9.17% zhodnoceni neexistuje, je pouze na papire, neni v ucetnictvi.
1) to cislo je nekde pro DB, ale ne pro CTI, tam je zhodnoceni 3% i vcetne virtualnich zisku
2) obsahuje virtualni, neexistujici, neucetni, neauditovane zisky s nazvem tiche rezervy/potencial zhodnoceni
3) neobsahuje emisni 22% naklady,
4) ve jmenovateli obsahuje pouze umisteny kapital, coz je velmi mala podmnozina vlozeneho kapitalu. Neobsahuje vybery, a vklady maji obrovske zpozdeni.

Ani nechapes ze ThomasLloyd je jen jeden a pokud se prokazalo ze jeho business model je od pocatku nerealny, nemozny a Ponziovy, tak to ovlivnuje vsechny produkty a neni mozne rict ze ceske produkty jsou v poho, protoze vyplaty jeste nezastavily.

V Cesku vsichni slusni prodejci uz TL zcela prestali nabizet, mohl bych jmenovat, tomu odpovida i to zpomaleni kapitalu, ty bohuzel mezi ne nepatris.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 19 04, 2021 9:18 pm Ty bud nechapes co ti tu vysvetlujeme a prokazujeme z xyz uhlu pohledu, nebo to nechces chapat, nebo nejpravdepodobneji kombinace obojiho. Zadne 9.17% zhodnoceni neexistuje, je pouze na papire, neni v ucetnictvi.
1) to cislo je nekde pro DB, ale ne pro CTI, tam je zhodnoceni 3% i vcetne virtualnich zisku
2) obsahuje virtualni, neexistujici, neucetni, neauditovane zisky s nazvem tiche rezervy/potencial zhodnoceni
3) neobsahuje emisni 22% naklady,
4) ve jmenovateli obsahuje pouze umisteny kapital, coz je velmi mala podmnozina vlozeneho kapitalu. Neobsahuje vybery, a vklady maji obrovske zpozdeni.

Ani nechapes ze ThomasLloyd je jen jeden a pokud se prokazalo ze jeho business model je od pocatku nerealny, nemozny a Ponziovy, tak to ovlivnuje vsechny produkty a neni mozne rict ze ceske produkty jsou v poho, protoze vyplaty jeste nezastavily.

V Cesku vsichni slusni prodejci uz TL zcela prestali nabizet, mohl bych jmenovat, tomu odpovida i to zpomaleni kapitalu, ty bohuzel mezi ne nepatris.
:lol: :lol: :lol: - skôr Tebe Harry pravdepodobne "šľapli na kurie oko", čo sa týka ThomasLloyd... . Každú kvalitnú spoločnosť na trhu v ČR a na Slovensku bohužiaľ musia zkrachovanci, looseri, konkurencia ohovárať a špiniť... . To je u nás normálne a neprekvapuje ma to vôbec.

Spomalenie kapitálu odpovedá hlavne lock downom a Koronakríze od 03/2020.. .

(Ani nechapes ze ThomasLloyd je jen jeden a pokud se prokazalo ze jeho business model je od pocatku nerealny, nemozny a Ponziovy, tak to ovlivnuje vsechny produkty a neni mozne rict ze ceske produkty jsou v poho, protoze vyplaty jeste nezastavily.)

To už počúvame od iných Poradcov (samé Ponzi, bankroty, rachne to...) od r. 2010 čo prišli prvé produkty ThomasLloyd na trh. Dnes je 19.4.2021 milý Harry :roll: - že sa už nehanbíte sami pred sebou... . Vidíš si ty vôbec do huby ?

Inak TL investuje do projektov od r. 2009. "Ponzi" s výnosmi na Dlhopisoch 5,8% p.a. a 7% p.a. - 8% p.a. ? :lol: - to by bol ThomasLLoyd svetová rarita a WSM Roboti, Bernie Madoff, Next Level Factory, či BMG Invest ...atďvšetky tie Ponzi schémata s výnosmi (resp. ich ex-majitelia) od 20% p.a. do 60% p.a. by oproti ThomasLloyd a Siegovi "boli obyčajný cigáni"

Zrejme trpíš sklerózou ak si nepämetáš, že TL ma prisľúbený úver v hodnote 160 mil. USD od IFC - táto finančná injekcia ho nakopne. Písal som tu o tom vyššie v článkoch.

Chceli ste všetci vidieť Bilanciu za r. 2019, tak si ju poriadne naštuduj... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

To, že začneš byť vulgárny a osobný nedáva väčšiu váhu tvojim slovám, ale ukazuje aký si partner do diskusie.

Znakmi ponziho schémy nie sú ponúkané vysoké úroky alebo to, či sa model drží 5 alebo 10 rokov. Základný princíp je, že sa výnosy starším investorom vyplácajú z kapitálu tých, ktorí prichádzajú bez toho, aby spoločnosť také zisky generovala.
U TL ti to nevadí a dokonca to obhajuješ. Je to spomalenie kapitálu kvôli COVID. :mrgreen: Mne zostáva rozum stáť. Takže nie zisk sa má prerozdeľovať, ale nový kapitál. Hmm takto otvorene to podporovať môže iba človek, ktorý tomu nerozumie lebo neverím, že by si chcel urobiť niekoho nešťastným.

Btw ak spomínaš Madoffa, tak jeho schéma podľa neho trvala 17 rokov. Podľa vyšetrovateľov začal v 80 tych a možno už v 70 tych rokoch. Už sa to celé vypátrať nikdy nepodarí. Jemu do systému zasiahla kríza 2008-2009 a TL COVID v roku 2019. Pre biznis solárnych elektrární nastalo totiž v roku 2019 zatmenie slnka.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 20 04, 2021 1:09 am To, že začneš byť vulgárny a osobný nedáva väčšiu váhu tvojim slovám, ale ukazuje aký si partner do diskusie.

Znakmi ponziho schémy nie sú ponúkané vysoké úroky alebo to, či sa model drží 5 alebo 10 rokov. Základný princíp je, že sa výnosy starším investorom vyplácajú z kapitálu tých, ktorí prichádzajú bez toho, aby spoločnosť také zisky generovala.
U TL ti to nevadí a dokonca to obhajuješ. Je to spomalenie kapitálu kvôli COVID. :mrgreen: Mne zostáva rozum stáť. Takže nie zisk sa má prerozdeľovať, ale nový kapitál. Hmm takto otvorene to podporovať môže iba človek, ktorý tomu nerozumie lebo neverím, že by si chcel urobiť niekoho nešťastným.

Btw ak spomínaš Madoffa, tak jeho schéma podľa neho trvala 17 rokov. Podľa vyšetrovateľov začal v 80 tych a možno už v 70 tych rokoch. Už sa to celé vypátrať nikdy nepodarí. Jemu do systému zasiahla kríza 2008-2009 a TL COVID v roku 2019. Pre biznis solárnych elektrární nastalo totiž v roku 2019 zatmenie slnka.
Rado, kde som bol presne vulgárny ? S dotyčným sa komunikuje, tak ako si zaslúži... . Tvrdšie odpovede... .

Znakom Ponzi schémy je tiež, že model sa drží 5 - 10 - 12 rokov, pretože zväčšina padajú do 5 - 6 rokov už v dnešnom svete (WSM, BMG, Next Level Factory...). Madoff bol vysokointeligentný žid a je to najväčší systém Ponzi. Preto sa držal, tak dlho... .

Ty si špičkový Expert Rado, na prekrúcanie faktov a príspevkov diskutujúcich ! : :potlesk: -

- "kde som Ja prosím Ťa písal v diskusii, že sa prerozdeľuje nový kapitál a nie zisk" ??? ! Písal som včera, že sa spomalil príliv nového kapitálu TL kvôli lock downom aj Covidu od marca 2020 + taktiež kvôli zavádzaniu nových produktov - Digitálnej Platformy.

Ako by som hrach o stenu hádzal... . :

- nemecké Komanditné fondy CTI9 D, CTI5 D, CTIVario D sú netradičný produkt na českom aj slovenskom trhu v tom súhlasím..., keďže sa tam vypláca mesačná záloha na zisk čo sa týka celkových výnosov v budúcnosti. Nie je to bežný produkt ako Dlhopis ani podielový fond ani Správa portfólia u obchodníka s Cennými papiermi... . Taktiež CTI9 D, CTI5 D, CTIVario D nie sú verejne obchodovateľné.

https://ulozto.cz/file/ErjshJuZE5pN/tl- ... ine-01-pdf - Výkonová bilancia r. 2019

CTI9 D - str. 16., CTI5 D - str. 15, CTIVario D - str. 14

- máš tam všetko. Výplaty / výbery, pomer, realizované investície do 31.12.2019, čisté výnosy r. 2019 + očistené ročné výsledky k hospodáreniu, kumulované čisté výnosy + porovnanie plánovaného a skutočného stavu v EUR

Na 18 strane je SICAV

Výsledky nemeckej matky ThomasLLoyd GmbH - str. 23

- od r. 2011 do 2019 v EUR a USD, CHF, GBP, CZK

ThomasLLoyd sa podielal sa na 3 projektov Biomasy na Filipínach a 7 projektoch elektrární v Indii

Pod výkazami matky na strane 24 je hospodársky vývoj podľa štandartov účtovníctva IFRS a HGB
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, napíš dve sumy.
Jednu....koľko vytvoril TL zisk od roku 2010.
Druhú...koľko vyplatil svojim spoločníkom ako podiel na zisku.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 20 04, 2021 9:02 am Jarty, napíš dve sumy.
Jednu....koľko vytvoril TL zisk od roku 2010.
Druhú...koľko vyplatil svojim spoločníkom ako podiel na zisku.
1 otázka

- strana 23

- strana 24 = Čistý výnos z priemerného kapitálu oprávnený k podielu na zisku

Druhá otázka:

- napr. strana 16 komanditný podiel CTI9 D / to sa nedá povedať úplne presne, ale za r. 2019 sa dá vychádzať z:

a) Výplaty / výbery - skutočný stav 11,04%

b) Čistý výnos 2019

- kapitál oprávnený k podielu na zisku 202 mil.908.712 EUR

c) Porovnanie plánového a skutočného stavu v EUR = Výplaty a výbery
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 19 04, 2021 11:11 pm Chceli ste všetci vidieť Bilanciu za r. 2019, tak si ju poriadne naštuduj... .
Delas si srandu? Bilanci tady po tobe nikdo nechtel, ta nikoho nezajima, cisla z ni uz zname od Januara z nemeckeho obchodniho rejstriku.

Co vsichni po tobe chceme jsou IFRS vykazy, kde je auditovana ta ticha rezerva/potencial zhodnoceni. To jsi slibil a nedodal, stejne tak jako odpovedi od Sejkory. Same plane sliby a skutek utek.
JartyGulak napísal: Ut 20 04, 2021 8:49 am Znakom Ponzi schémy je tiež, že model sa drží 5 - 10 - 12 rokov, pretože zväčšina padajú do 5 - 6 rokov už v dnešnom svete
Je to uplne jednoduche, pokud TL na vyberech vyplaci prumerne rekneme 8% (nektere CTI plati 11%, nektere nic, dluhopisy 5%), tak Ponzi praskne v okamziku kdy priliv kapitalu klesne pod 8%. V minulych letech byl priliv=zvetsovani kapitalu az 30% rocne. V roce 2020 priliv kapitalu klesl prave na kritickou hodnotu 8% a proto se nektere vyplaty zastavily.
scr.jpg
scr.jpg (25.86 KiB) 7989 zobrazenia
Naposledy upravil/-a Harry v Ut 20 04, 2021 9:46 am, upravené celkom 3 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Rado napísal: Ut 20 04, 2021 9:02 am Jarty, napíš dve sumy.
Jednu....koľko vytvoril TL zisk od roku 2010.
Druhú...koľko vyplatil svojim spoločníkom ako podiel na zisku.
Jarty bude blekotat nesmysly a konkretni cisla neuvede. Ja je uvedu.
CTI9D od zalozeni:
Zisk = -69 mil eur (ztrata)
Vyplaty = 96 mil eur
scr.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 20 04, 2021 9:34 am Delas si srandu? Bilanci tady po tobe nikdo nechtel, ta nikoho nezajima, cisla z ni uz zname od Januara z nemeckeho obchodniho rejstriku.

Co vsichni po tobe chceme jsou IFRS vykazy, kde je auditovana ta ticha rezerva/potencial zhodnoceni. To jsi slibil a nedodal, stejne tak jako odpovedi od Sejkory. Same plane sliby a skutek utek.



Je to uplne jednoduche, pokud TL na vyberech vyplaci prumerne rekneme 8% (nektere CTI plati 11%, nektere nic, dluhopisy 5%), tak Ponzi praskne v okamziku kdy priliv kapitalu klesne pod 8%. V minulych letech byl priliv=zvetsovani kapitalu az 30% rocne. V roce 2020 priliv kapitalu klesl prave na kritickou hodnotu 8% a proto se nektere vyplaty zastavily.

scr.jpg
Nemecký obchodný register nie je Auditovaná Výkonová bilancia... . Mne je úplne šumák a na saláme čo ty chceš, či nechceš... . Pokiaľ viem si túto diskusiu ThomasLLoyd nezakladal a nie si vedenie či Admin tohto webu ako-investovat.sk

Nie som si vedomý, aby som Ti niečo "sľuboval" aj centrála TL Ti odmietla odpísať, pretože nie si klient ani obch. partner spoločnosti iba aktívny šťoural..., tak si počkaj na odpoveď Reg.Riaditeľa.

IFRS si výkazy si vyžiadaj sám... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 20 04, 2021 1:00 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 20 04, 2021 9:42 am Jarty bude blekotat nesmysly a konkretni cisla neuvede. Ja je uvedu.
CTI9D od zalozeni:
Zisk = -69 mil eur (ztrata)
Vyplaty = 96 mil eur

scr.jpg
CTI9 D je jeden Komanditný fond v rámci ThomasLLoyd.To, že je tam ztrata ešte nič neznamená... . Sú tu ešte výsledky koncernu - nemeckej matky GmbH, SICAV, Dlhopisov... .
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"