Ktorá Banka ?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
chico69
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2008 8:20 pm

Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa chico69 »

Dobrý deň,
Potreboval by som poradiť. Nemám ešte zatial vytvorený žiadny účet. Chcel by som si vytvoriť a vložiť zhruba 50 000 Sk.Chcel by som ho taktiež využívať ako bežný účet na rôzne platby atď. a taktiež aby mi mala kam výplata chodiť.Takže by som chcel poradiť, ktorá Banka je najvhodnejšia resp. aký účet atď. Rozmýšlal som aj nad tým že by som mal bežný účet a potom ešte jeden na nejaké sporenie (možno s vyšším úrokom) a s tými peniazmi by som možno ani dlhšiu dobu nemanipuloval.(možno neskôr nejaké výhodné investície).
Viem že výber banky je možno individuálna záležitosť - komu čo vyhovuje. Ale chcel by som zatial počuť zopár subjektívnych názorov. Pretože nerád sa riadim podľa ich reklamy. Alebo ma aspoň usmerniť - nejaké články a pod.Trošku ma tlačí čas tak preto to riešim takýmto spôsobom.
Tak zatial vopred ďakujem a ospravedlňujem sa za moje možno neodborné vyjadrovanie.

Dúfam že som nevytvoril zbytočnú tému ale som tu nový a zatial čo som stihol prezreť všetky témy tak som tam nič takéto nenašiel.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa kobolcs »

Moznosti :

1 ) CSOB.sk bezny ucet POHODA
vyhody : slusna banka, ked od nich clovek nechce nic nezvycajne,
6 Sk poplatok/mesiac za vedenie účtu pri splneni podmienok, moznost investovania "nadbytocnych"
penazi do CSOB/KBC fondov
nevyhody : podla nich nestandardne operacie su vysoko poplatkovo ohodnotene

2) BRE bank = mBank.sk
cisto internetova banka kombinaca uctov mKonto a eMax.
vyhody : vysoke urocenie, mesacne pripisovanie úrokov na eMax,
vedenie uctov, karty zadarmo
nevyhody - zatial nefunguje inkaso, zahr. plat. styk, problemy s otvaranim uctu cez kuriera, moznost vyberu vkladu len cez ine banky/bankove ucty

Takze ja by som odporucal za danych okolnosti kombinaciu CSOB PohodaBU+eMax/CSOB fondy penazne.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa Tibor »

Tiež si myslím, že treba dva účty, jeden sporiaci, kam bude chodiť výplata a z ktorého si budeš (napr. mesačne) presúvať prostriedky na (druhý) bežný účet. Ako bežný účet tiež odporúčam ČSOB pohoda, teda ak budeš mať jeden trvalý príkaz a jedno inkaso, čo je podmienky normálneho poplatku.
Ako sporiaci účet buď eMax od mBank, alebo ING konto, porovnanie som spísal na: http://pospisil.blog.sme.sk/c/128561/IN ... omaha.html
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
chico69
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2008 8:20 pm

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa chico69 »

ďakujem zatial za rady ..

a čo si myslíte o Tatra Banke? máte s ňou nejaké negatívne skúsenosti? alebo by ste vedeli poukázať na nejaké nevýhody ? resp. výhody ?
som rozmýšlal totiž nad ňou ...
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ja odporucam z uctov ucet v TatraBanke, ucet Dynamik. Treba kuknut na webe co ponuka, ale myslim, ze za 79sk bezkonkurencny ucet. A na investovanie 50 000sk, napr. ING konto, alebo eMax od mBanky...
Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Tatrabanku NIE !!!

Príspevok od používateľa Tibor »

Tatrabanku rozhodne neodporúčam. Oproti ČSOB určite nie. Priepastný rozdiel je napríklad v povolenom prečerpaní účtu, platobných kartách atď.: TB dá povolené prečerpanie v objeme cca 60-70% prostriedkov, ktoré na účet chodia. ČSOB je to 2násobok. Platobné karty TB majú skrytý poplatok za platbu kartou v zahraničí 1%. TB účet stojí 79,- Sk mesačne, ČSOB (Pohoda) 26,- alebo aj 6,- podľa toho, ako ho používaš.
A nejde len o poplatky. Ide aj o prístup ľudí. V TB keď niečo nevedia (čo je pravidlo) tak Ťa odpálkujú na "osobného bankára", ktorý ale pracuje len v pracovné dni, musiš sa s ním dohodnúť na termíne, nestačí len prísť a vybaviť .... V ČSOB keď nevedia, tak si poznačia kontakt a zavolajú. TB NIE a NIE
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tibor, a ked Ti ponuknu precerpanie, tak to je podla Teba super a su lepsi? Ved to je hlupost... Aj tak to nie je zadarmo. To uz radsej kreditku, kde to mas zadarmo pri dodrzani podmienok. A tatraBanka ma aj lacnejsi ucet ako 79sk, to bol len priklad. A to, ze maju v zahranici poplatok 1%, ako vies, ze on bude niekedy platit v zahranici? ;)
Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa Tibor »

Prečerpanie: bavíme sa tu o kombinácii bežného a sporiaceho účtu. Na sporiaci chodia všetky príjmy, z bežného sa platia všetky výdavky. Snaha je maximalizovať zostatok na sporiacom a minimalizovať zostatok na bežnom. V tejto filozofii možnosť prečerpania na bežnom účte zabezpečí, že žiadna platba (inkaso, trvalý príkaz, neočakávaná potreba vybrať hotovosť ... ) nezostane nerealizovaná.
.
Skrytý poplatok za výber a platbu kartou v zahraničí: nejde o to, či budem kartu v zahraničí používať. Ide o neserióznosť banky, ktorá používa skryté poplatky, ktoré Ti aj na priamu otázku zataja. Budú sa odvolávať na cenník, v ktorom poplatok nie je, ten je v podmienkach používania platobnej karty malými písmenkami.
.
Poplatok ČSOB Pohoda zahŕňa všetky automatizované transakcie,
Poplatok 79,- za Dynamic v TB, a to aj keď Ti ho odpustia, môže v reále znamenať stovky korún mesačne:
http://perohryz.eu/blog/2007/11/mbank-a ... -svia.html
Hoci ma každý mesiac ubezpečujete, že vzhľadom na množstvo prostriedkov na mojich účtov mi dávate balík služieb zadarmo, platím pri štandardnom používaní účtu výhradne cez internet banking stovky korún mesačne.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Ako používať prečerpanie

Príspevok od používateľa Tibor »

Skúsím vysvetliť na príklade:
Na bežnom účte mám už len pár korún. Ostatné sú v mBank eMax a úročia sa. Neočakávane potrebujem vybrať 10.000,- Sk, Vyberiem ČSOB kartou v ČSOB bankomate (v cene účtu), keďže mám prečerpanie, transakcia prejde. Táto transakcia však bude zaúčtovaná až so zajtrajšou valutou (nielen až zajtra, ale aj so zajtrajším dátumom). Ja ešte dnes (hoci aj večer) zadám cez internet príkaz na presun prostriedkov z eMax do ČSOB. Zajtra sa na účte v ČSOB stretnú obe transakcie, výber aj vklad. Povolené prečerpanie bolo potrebné, ale nestálo ma ani halier. Nebudú mi naúčtované žiadne úroky.
.
Aby sme si rozumeli: nie som držgroš, ani nie som až taký vychcanec, aby som to hranil až tak, že zo sporiaceho na bežný presúvam, až keď tam mám mínus. Ale to prečerpanie je proste vhodné používať, samozrejme len za predpokladu, že sa človek dokáže ovládať natoľko že ho bude používať LEN a PRÁVE na popísaný účel. V žiadnom prípade nie ako pôžičku ale len na preklenutie mínusu v rámci jedného dňa (bez poplatku), alebo maximálne obdeň, či dva, to bude za pár korún.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Tatrabanka

Príspevok od používateľa Tibor »

aj iní majú negatívne skúsenosti:
http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Najle ... ankov.html
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Tibor, zareagujem len na dve veci.

To precerpanie je aj v TB, ale mensie, ako sam pises... Cize ked zarabas len minimum, nejakych 10 000sk mesacne, tak uz tam mas slusne precerpanie (6-10 000sk), takze staci to aj na take nepredvidane udalosti ;)

Ad nespokojnost klientov, robim financne poradenstvo uz nejaky ten Piatok a kopec mojich klientov (ako aj ja sam), mame ucty v TB a zatial sa nikto na poplatky nestazoval. Kdezto zopar klientov odchadzalo z CSOB, kvoli poplatkom a sluzbam...
Ja mam ten ucet za 79sk - Dynamik, a este nikdy som neplatil viac ako 79sk, platil som aj v zahranici, aj som tam vybral, mam kopec vyberov a kopec trvalych prikazov, naozaj neviem, kde mozu mat ti ludia, co sa stazuju, problem... :)
Treba si vziat ucet v mBank a ten je uuuuuuuuuuuuuuplne zadarmo, az na vybery z bankomatov :D (okrem prvyh troch, tie su free)
Obrázok
chack
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 02 09, 2007 12:04 pm

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa chack »

Ja už som mal účty vo všetkých bankách v SR, viaceré aj mám (samozrejme aj v mBanke) a stále sledujem ponuky, ale už 1,5 roka sú pre aktívneho klienta najlepšie balíky Výhoda od Dexie. Zatiaľ som s Dexiou po všetkých stránkach úplne spokojný a to si dovolím tvrdiť, že som náročný klient. S vyššie spomínanou Tatrabankou mám tiež zlé skúsenosti (a to ich chodím aj občas pozrieť, či sa nezlepšili - zatiaľ 0 bodov :D ).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa filip glasa »

chico69
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 27 01, 2008 8:20 pm

Re: Ktorá Banka ?

Príspevok od používateľa chico69 »

ďakujem Vám zatial za rady...
no zatial som si zvolil Tatra Banku - Dynamik..tak uvidím či budem spokojný..
musím si to proste vyskúšať na vlastnej koži..
ešte raz ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"