Tatry Mountain Resorts TMR & Best hotel properties BHP

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Tatry Mountain Resorts TMR & Best hotel properties BHP

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tatry Mountain Resorts - TMR (powered by J&T):

http://www.tmr.sk/sk/financne-a-archivne-udaje.php" onclick="window.open(this.href);return false;

neskúmal som to bližšie, ale stačí sa pozrieť kúsok späť do histórie na pražskú burzu a zo začiatku veľmi vychytenú emisiu AAA Auto. Veľkolepé plány a veľké reči sa skončili pár mesiacov po uvedení na burzu a vypredaní emisie. Alebo inak povedané, keď už neviem zohnať zdroje od bánk a veľkých hráčov, tak to skúsime na pospolitý ľud. V dnešnej dobe by však lepšie rozpredali dlhopisy než akcie (úspešnejšie dlhopisové emisie urobili iné žraločie firmy).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

cena útechy:
Prílohy
cena-utechy.jpg
cena-utechy.jpg (68.63 KiB) 31515 zobrazenia
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jan »

Asi mam prilis vyhraneny nazor na J&T, ale nedal by som peniaze do ziadneho ich projektu.
Nech je to akykolvek napad a akykolvek projekt.

Spominam si na odporucanie J&T banky spred asi dvoch-troch rokov na nakup nejakej akcie na Prazskej burze, v ktorej malo J&T zhodou okolnosti velku poziciu. Po tom odporucani cely cas predavali svoj podiel ako sialeni.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

jasné - nie je to dôveryhodný partner s kým by som chel byť v podniku. A tie hotely sa mi už vôbec nezdajú ako dobré podnikanie.
Po tom odporucani cely cas predavali svoj podiel ako sialeni.
že by to bol ČEZ?
thekeisen
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 30 04, 2010 10:54 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa thekeisen »

ja by som bral mat teraz akcie v CEZ. sice aj mam ale ce fond a to nieje to prave orechove ako priame akcie... akurat studujem ten projekt TMR a no paci sa mi to ak v tom nieje fakt daky hacik. ako projekt je to pekne naplanovane.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

thekeisen napísal:akurat studujem ten projekt TMR a no paci sa mi to ak v tom nieje fakt daky hacik. ako projekt je to pekne naplanovane.
TMR sa mi nepáči.
Tatry sa prepadajú. Slovenský Chamonix z toho nebude.
A vôbec. Žraloci nejak strácajú hrdosť.
Myslia si, že to hodia na burzu a hlúpa slovač im vytiahne cenu.
Dali do toho veľa peňazí, potrebujú prehodiť kapitálové bremeno na verejnosť.
Keby som mal do toho vraziť peniaze, tak potrebujem záruku medziročného rastu spoločnosti. Najlepšie aspoň 20-30%.
Na to nemajú. Zjazdovky v maličkých Tatrách nikdy nebudú mať na zjazdovky v Alpách.
Tatry nemôžu konkurovať strediskám v Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku a Francúzsku.
Neprilákajú luxus. Naopak : odlákajú aj bežných, priemerných klientov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

telefonisti začínajú predávať akcie TMR pospolitému ľudu s oblbovákmi typu: cena pôjde hore lebo o chvíľu akcie začnú predávať aj pobočky bánk, pán tkáč sa vyjadril, že ako market maker vykúpia akcie budúci rok minimálneo 7% drahšie, atď.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa radvan »

uz ti niekto volal ? :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

sa cudujem ze toto neni nejak regulovane.. ponukat nahodnym ludom cez telefon akcie..

ked si niekdo otvori konto u brokera a ide nakupovat akcie, asi sa predpoklada ze aspon troska vie co robi. ale ked sa predavaju akcie (alebo tie dlhopisy) takto ludom ktori nemaju ABSOLUTNE PARU co kupuju, to je des..

do hedgefondu prachy dat nemozes, ale kupit si prima akcie a dlhopisy pochybnych firiem - nech sa paci!
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jan »

jonatanus, kazdy ma vlastny rozum a vlastny usudok.
To by si musel branit ludi pred najroznejsimi nebezpecenstvami.
Je skoda, ze vsetci nemaju dostatok informacii a je svinstvo, ze je to pravidelne zneuzivane.

Ale zase, aj tu na fore mozes priniest uplne kompletne informacie o neferovej ponuke a ludia to odignoruju.
Takze je to v poriadku tak ako to je.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

a preco branime ludom investovat do hedge fondov a zaroven nikomu nevadi ze sa predavaju pochybne akcie cez telefon?

potom mozme povolit aj predaj drog a pokazeneho mäsa, sak ludia maju dost rozumu ne...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

existuje nejaký mifid, ktorý to reguluje. Ale oni to naschvál ponúkajú firmám, aby sa tomu vyhli.

Obvoláva to proxenta.sk, čo je odnož salve group (arca), ktorá robí s firmami a ponúka produkty Arca (investovanie do toho ich privat equity fondu, alebo jednotlivých developerských aktivít) a čuleky aj J&T:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =16&t=2199" onclick="window.open(this.href);return false;
mao
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:12 pm

J&T

Príspevok od používateľa mao »

Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: J&T

Príspevok od používateľa Pette »

majoritnym vlastnikom akcii su spolocnosti patriace pod Ja a Ty.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie je to garantované -len sa hrajú so slovíčkami.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

oni snad vymysleli novy financny derivat "dlhopisove akcie" :lol: "na chvilu Vam garantujeme istinu aj s nejakym tym urokom, ale garantuje Vam to vlastne ina spolocnost, ktora nam na to vyrobila take nase svojske CDS"

aby nam tu nesposobili dalsiu financnu krizu :mrgreen:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Pette »

ozivuju predsa bratislavsku burzu:)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Martinovi som dal na domacu ulohy urobit analyzu TMR - tak sa mozete tesit :-)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

clanok k teme:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... in-resorts" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1403 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborná prezentácia, Martin.
Ak na Slovensku existujú nejakí lovci mozgov, na teba by si mali posvietiť :wink: .
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Lobista »

Diky,

viem, ze niektori ludia tu nad kupou TMR rozmyslali, tak som im ponukol trosku iny pohlad :P
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa laty »

jj, pripajam k jugglerovi. guuut to bolo. si mi pokazil lacnu permanentku na vleky :lol: :lol: .
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
printerscd
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 19 06, 2010 4:21 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa printerscd »

Podla mna to niesu zraloci ale mloci :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Z údajov bratislavskej burzy vyplýva, že od začiatku obchodovania s akciami TMR 30. októbra 2009 do 7. júla sa uskutočnilo 252 kurzotvorných obchodov. Ich objem dosiahol niečo vyše 2,8 milióna eur.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5460830/jt-hr ... z0tRk6WdBM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ekonomika.sme.sk/c/5460830/jt-hr ... izmus.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://patriktkac.blog.sme.sk/c/236270/ ... robit.html" onclick="window.open(this.href);return false;
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Tipol by som ze to napisala za Patrika PR agentura ako sucast prebiehajucej megakampane :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

akcni_stravenky napísal:Tipol by som ze to napisala za Patrika PR agentura ako sucast prebiehajucej megakampane :)
podnikanie , bankovníctvo , filantropia , snobizmus , Tatry a Bratislava .
no davat medzeru pred ciarku a bodku (vsetky komentare tak pise), to bol bud genialny napad PR agentury aby z neho spravili uplneho idiota, alebo je uplny idiot naozaj. tazko povedat.
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

vyborny postreh! fakt takto zvlastne pise vsetky komentare v diskusii. co je ale zvlastne - v samotnom clanku su ciarky a bodky vacsinou spravne, takze (aj) preto sa mi zdalo ze to nepisal sam pan najvyssi. ale pri podrobnejsom citani som si vsimol ze tam par takych chyb predsalen je.

Mozno pisal aspon nejake hlavne body, a niekto z toho vyplodil clanok. Mozno ten blogovy clanok pisal vo worde, ktory mu chyby poopravoval, len potom neviem ako je mozne ze ich tam par zostalo. Jedine ze by mu to korigoval nejaky clovek, ktory si par chyb nevsimol :) No proste zahada :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

tak to bohuzial asi ozaj pise on, neviem si predstavit v jakej PR agenture by mu toto niekdo odporucil/schvalil...

http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/10/ ... l#13923008" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/10/ ... l#13925976" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/11/ ... l#13928431" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

jonatanus napísal:tak to bohuzial asi ozaj pise on, neviem si predstavit v jakej PR agenture by mu toto niekdo odporucil/schvalil...

http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/10/ ... l#13923008" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/10/ ... l#13925976" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.sme.sk/diskusie/1709483/11/ ... l#13928431" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
to Vas vazne zaujima ako pise ciarky a bodky. Ved teraz mate jedinecnu sancu diskutovat s nim priamo. skritizovat vsetko co sa Vam na jeho pocinani nepaci. podla mna filip pisal vela clankou o tom ake nekorektne praktiky pouziva a teraz ked ide o priamu konfrontaciu tak tam nevidim ziadny post? rad by som si precital ako by reagoval na konkretnu a vecnu diskusiu a nie tych mamlasov co tam len nadavaju a urazaju kazdeho naokola a aj seba navzajom.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

Mika napísal:podla mna filip pisal vela clankou o tom ake nekorektne praktiky pouziva a teraz ked ide o priamu konfrontaciu tak tam nevidim ziadny post?
su tam posty o vselicom, problem je ze jemu staci povedat "bolo to inak... <nejaka rozpravka ktoru si samozrejme nemozes overit>" a potom co? je to to iste jak ked lexa povie ze mu nic nedokazali, tak je nevinny.

vid napr. ten karibik, jeho odpoved
ano ester , super , myslim ze vela ludi vie googlovat . videli ste na tom googli aj clanok s textom , ze by nas niekedy niekto odsudil ? alebo ste zastankyna pravidla ze sa bez vetra ani listok nepohne ? ok , asi k tomu aj ja casto sklznem , ale vzdy sa snazim pochopit zakulise a najst objektivnu pravdu . robite to aj vy ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

ok ,no ale v realnom svete to proste je. ja som sa pytal len pre to lebo som si myslel ze urcite budete mat zaujem diskutovat napriamo a nie komentovat na fore. minule sme sa bavili o tom afine. a ja som sa napriklad stretol z jednym s tych poprednych panov ktory v afine v prahe manazovali siet prave koli zvedavosti. bolo mi jasne ako struktura funguje ale nedalo mi neporozpravat sa s nim osobne co je to za cloveka, ako sa sprava ako reaguje. ved to je predsa super skusenost.

ked sme sa o tom bavili tu tak filip povedal ze to bola zrejme dalsia ponziho schema, ja napriklad som tu schemu poznal velmy dobre, pretoze ma prave tieto veci zaujimali a viem ze prave afin ponziho schema nebola. podobne to vidim aj s TMR. im nejde o to abz vypredali akcie teray. ide len o to spravit si podu do buducna. ked akcie porastu, abz ich nikto nikoho nemohol obvinit z netransparentnosti.

vies obcas mam pocit ze nie vsetko co zopakuje vela ludi je pravda. vela sa da vycitat aj s toho ako clovek reaguje.
vsetci kritizuju TMR ohladom na nedoveryhodny manazment a nevyhodnost ohladom PE ratia ,a podobnych irelevantnych dat zalozenych na emocii. ale zamyslel sa vobec niekto nad tym co to TMR je , z akych portfolii su tie akcie povyberane, za aku cenu boli povodne na priamo skupene?, akym sposobom sa na tom snazi J&T zarobit. ono je skutocne jedna velka pravda keby chcely predat velky balik , tak to hodia na akukolvek burzu a zbavia sa toho za dobru cenu. tu ide podla mna o velmi dobre premysleny plan ako si pripravit poziciu na burze. sledujem to uz dlhsie. a skutocne sa mi to velmi paci, ten proces krocik po krociku.v mediach ani ymienka o suvislostiach.

ja by som mal jeden scenar ako a preco tvrdi tkac ze cena stupne o 100 percent do 3 rokov, podla mna je to velmi realisticka hranica.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa jonatanus »

no ak ti nestaci informacia ze predavaju tie akcie cez reklamu v telke ludom ktori nemaju najmensiu paru o tom co kupuju tak si precitaj toto
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... in-resorts" onclick="window.open(this.href);return false;

ten clanok tam je. tkac sa k nemu samozrejme nevyjadruje.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

jonatanus napísal:no ak ti nestaci informacia ze predavaju tie akcie cez reklamu v telke ludom ktori nemaju najmensiu paru o tom co kupuju tak si precitaj toto
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... in-resorts" onclick="window.open(this.href);return false;

ten clanok tam je. tkac sa k nemu samozrejme nevyjadruje.
ten clanocek som citala recitam si este raz. to ci ide akcie cez reklamu v televizii alebo cez dealera je uplne irelevantne. ja mam jednu vyhodu/nevyhodu oproti investorom v tom ze som profesne trosku odkloneny od klasickeho investovania. ja skumam procesy. systemy, sposoby akymi sa trhy navrhuju pre to aby mohli bezny investori nakupovat a predavat svoje akcie. a preto mam z principu trosku odlisny nazor na akcie TMR ako vy ostatni. a ver mi ze to zo sympatiami voci J&T nema absolutne nic spolocne, a z potencialom spolocnosti uz vobec nie. takze zakladnym argumentom preco akcie TMR Porastu je system, nelikvidny trh , parovaci algorytmus, fakt ze majoritny akcionar je zaroven tvorca trhu a neposlednou a najpodstatnejsou ingredienciou je fundament.ale nieje to fundament tak ako ho poznate vy. ziadna bilancia,ani naklady a vynosy. je to fundament ze v najblizsom case na nas nelikvidny trh rpide velky balik penazi , schvali sa regulacne opatrenie a bude to politicka objednavka liberalnej vlady. akcie poletia hore ako strela a nikto nebude moct povedat ani makke F. pretoze bude vsetko korektne a transparentne, a nad vsetkym bude dozor. sice len formalny ale bude .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

MIka povedz mi aká inštitúcia (okrem kamarátskej PB) kúpila akcie TMR? Oni tam ten potenciál slovenskej burzy nevidia keď to nikto nechce? To okrem teba nikto ten potenciál nevidí keď to nikto nekupuje?

PS - tu nikto nehovorí že TMR je odrb, alebo ponzi. Dokonca ani to, že na tom J&T zarobí. Pravdepodobne na tom predaji nezarobia. Hotely kupovali a stavali v najväčšom boome veľmi draho. Predaj na burze (ak by im to išlo) by bol len taký priemerne úspešný exit z odvetvia, ktoré neprosperuje.
Ja netvrdím že zrovna tu odrbávajú. Len predávajú hotely a biznis, ktorý nestojí za to a nemá perspektívu.

Jak vtedy nakupovali a že to bolo príliš draho hovorí Tkáč tu:
http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny ... la-jt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:MIka povedz mi aká inštitúcia (okrem kamarátskej PB) kúpila akcie TMR? Oni tam ten potenciál slovenskej burzy nevidia keď to nikto nechce? To okrem teba nikto ten potenciál nevidí keď to nikto nekupuje?

PS - tu nikto nehovorí že TMR je odrb, alebo ponzi. Dokonca ani to, že na tom J&T zarobí. Pravdepodobne na tom predaji nezarobia. Hotely kupovali a stavali v najväčšom boome veľmi draho. Predaj na burze (ak by im to išlo) by bol len taký priemerne úspešný exit z odvetvia, ktoré neprosperuje.
Ja netvrdím že zrovna tu odrbávajú. Len predávajú hotely a biznis, ktorý nestojí za to a nemá perspektívu.

Jak vtedy nakupovali a že to bolo príliš draho hovorí Tkáč tu:
http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny ... la-jt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ako som napisal vyssie. v tomto bude prave zakladny problem vo vnimani. nechap ma zle, ja rozhodne nechcem spochybnovat Vase analyzy. ale z hladiska spravania ceny su vsetky fundamentalne data naviazane na vysledky akejkolvek spolocnosti obchodovanej na umelom trhu bez likvidity irelevantne. a dovodom je uplne jednoducha vec. TMR sa obchoduju na umelo vytvorenom trhu. nezalezi na tom ci je podla teba objem dostacujuci alebo nedostacujuci. ide o rozdiel akusi deltu v nakupnych a predajnych pokynoch. a ta je DRAMATICKY v prospech nakupnych, skor by som povedal ze ziadne predajne niesu :). no takze aby som to skratil mame tuto akciu A na umelom trhu, emitovanu za cenu 38-39EUR v sucastnosti bola zobchodovana nejaka Last cena za 41 EUR. . no a tu nastava dalsia zaujimava vec. podla teba akcie nikto nechce, akcie ale stupaju. ako je to mozne? mozne je to tak ze aj velmi maly objem na umelom trhu stale obchodovany do jedneho smeru sposobuje to ze marketmaker bude posuvat svoje LMT Sell objednavky stale vyssie a vyssie, to je proste zakladom tvorby ceny vyspelich burzach. to aby si ty mohol kupit alebo predat , tak ti niekto cenu poskytuje. a poskytuje ti taku cenu ktora je aktualne nevyhodna. no takze cena stupa, last ceny sa hituju stale vyssie a vyssie a pride politicke rozhodnutie ktore na tento umely trh nazenie opat raz kapital. co sa stane? ak ti objem ktory sa obchoduje pride maly a dokaze cenu pohnut 0 3 eura. co asi spravy objem ktory bude 10000 nasobne vyssi? . opat sa netreba zamyslat nad tym ci si niekto mysli ze kupovat akcie bud vyhodne alebo nevyhodne. na tom otazka na umelom trhu nestoji. otazka stoji ci pride kapital. ak pride aky bude velky, a ako poskytovatel likvidity nastavy podmienky. ak marketmaker jediny vie akak je vnutorna hodnota spolocnosti, a na akoze transparentnej burze tvori jej cenu, navyse urcuje podmienky ze sa planuju termini kedy sa bude moct predavat, tak to patri do kategorie kocurkovo, pretoze je jasne ze cena bude stupat. o tom sa ani neda polemizovat. to je cele na com zalezi, rozmyslat o potencialy firmy a snazit sa odhadnut potencial je v nasich podmienkach trosku mimo realitu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa radvan »

to co si prave popisal v predchadzajucom poste je tak troska manipulacia ceny, nezda sa ti? ... neni to to iste ako "pump and dump" stocky na americkych burzach? ... alebo to ako bola riadena likvidita akcii Immoeast (ktore rasti jak do neba, kym neurobili -95% ci kolko) ... kazdy vieme ako to na zaver konci, je to hra o tom, komu ostane v rukach posledny cierny peter ...

pre mna vela o solventosti akcie ako investicie hovori kto kupuje danu firmu na burze ... ktora seriozna SR alebo zahranicna DDS, DSS alebo asset manager kupuje TMR, ked je to take terno ? ... okrem kamaratov J&T z Postovej banky zrejme nikto ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mika to je síce pekné, ale tie akcie kupuješ s tým, že ich chceš aj niekedy predať. Takýto virtuálny rast ti pri predaji nepomôže. Rovnako ako to nepomohlo akcionárom Immoeastu, ako spomína Radvan.
Čo sa týka politického rozhodnutia, tak to je čistá fantázia. Ani za Ruska, ktorý to presadzoval, neprešlo, aby štát nútil fondy investovať na slovenskej burze.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

radvan napísal:to co si prave popisal v predchadzajucom poste je tak troska manipulacia ceny, nezda sa ti? ... neni to to iste ako "pump and dump" stocky na americkych burzach? ... alebo to ako bola riadena likvidita akcii Immoeast (ktore rasti jak do neba, kym neurobili -95% ci kolko) ... kazdy vieme ako to na zaver konci, je to hra o tom, komu ostane v rukach posledny cierny peter ...

pre mna vela o solventosti akcie ako investicie hovori kto kupuje danu firmu na burze ... ktora seriozna SR alebo zahranicna DDS, DSS alebo asset manager kupuje TMR, ked je to take terno ? ... okrem kamaratov J&T z Postovej banky zrejme nikto ...
radvan

ano suhlasim tento princip je v podstate manipulacia. trvanie a vyska spiku bude zavisiet od objemu penazi a od mnozstva akcii . to komu cierny peter ostane v ruke zalezi na tom akym sposobom bude prudit kapital, podla mna to budeme my vsetci. je viac pravdepodobne ze to bude konzistentne nalievanie penazi a postupne skupovanie akcii.
to ze nikto nenakupuje teraz neznamena ze nakupovat nebude. doteraz mali DSSky v podstate BAN na akcie, lebo nemohli chargovat. predvcerom im zase ruky rozviazali, DSSky este vylobovali vyssie poplatky za spravu. dalsim krokom podla mna bude regulacne opatrenie ze DSS budu musiet alokovat kapital na slovensku, do slovenskych firiem. ak dostanu dssky ultimatum , tak cast pojde na priamo a cast cez burzu a pojdu kruto po cene . v mega objemoch a uvidite tu show. bude im v podstate jedno za aku cenu nakupuju. pojde o to splnit limit a naplnit portfolia. takze ci sa vam to chalani paci alebo nie aj my sa zrejme staneme akcionarmi TMR


filip nereaguj negativisticky. napisal som svoj nazor a keby si pozorne cital medzi riadkami v tych dennikoch tak by si vedel ze sa s tym v politickych kruhoch rata. a je to docela pravdepodobna cesta. ziadna fantazia. je to proste jedna z alternativ a keby som ja ako drobny mal pristup na volny trh, urcite by som sa podla toho zariadil

Btw: ja niesom akcionar ani nvestor, dlhodobe hladisko ma nezaujima. ked je nakupny tlak tak predas hocico a v momente. takze cierny peter urcite nezostane spekulantom ale chlapcom co nakupuju do portfolii

a este jedna vec, v odstate nejde o to, ci stat priamo nariadi ist cez burzu, ked DSS kupi napriamo vplyv na cenu na burze to mat bude. ako na kazdej standardnej burze. a druha vec. ani za Ruska mozno nepreslo aby fondy nakupovali akcie, ale napriklad za Fica to uz bola realita a fondy nakupovali statne dlhopisy. a teraz je tu moznost ze to prejde opat. a ja by som na to teda stavil.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 21 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa frakan »

píšeš kraviny človeče, jednu väčšiu ako druhú
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"