jak zohnat TOP zamestnanca

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

neni to este uplne aktualny probem, rok-dva vydrzim, ale pravdupovediac nemam ani najmensieho tusenia..
top myslim ze je to odbornik a zaroven motivovany a zodpovedny. a hlavne ze po 3 mesiacoch neodide, takze pol roka niekoho skolit a on potom odide ze ho to nebavi alebo ze mu inde daju o korunu viacej alebo neviem co, tak to nema ani zmysel riesit.

1. kamarat - zly napad (ked nato bude srat, tazko nanho budem tlacit)
2. dat si inzerat - odbornik asi necita inzeraty na profesii ale je niekde zamestnany
3. kamaratov kamarat - mozno
4. :?:

a jak ho motivovat aby sa ktomu staval jak ku vlastnemu biznisu, teda nato nesral a ked nedelu v noci odide disk alebo sa poseru nake data a ja budem na dovolenke, tak to bude proste riesit.

ako motivovat zamestnanca, co je pre zamestnanca vyhoda?
1. to ze moze robit z domu v pyzame - je to vyhoda alebo nevyhoda? ani moc nemusi byt
2. vysoky plat - dostane 50, povie henten ma 100. dostane 100 povie henntam maju 200. dostane 200.... kolko je normalna vyplata pre slusneho programatora+administratora, co vie nieco aj o hardwari, atd..? netusim
3. podiel na zisku
4. podiel vo firme... ked ho budem chcet vyhodit moze byt problem
5. take te zamestnanecke vyhody jak pre debilov - daju plat 5 korun a zaplatia hovadiny za milion - masaze, listky tam a hentam, atd. :lol:
6. :?:

teoreticky si viem predstavit asi 3 ludi - top grafika, ale na nakeho omalovankoveho, ale takeho co vie spravit top vyzerajucu a zaroven pouzitelnu tabulku, graf, layout stranky, atd.. ani netusim ci taky existuje...
to by ani zamestnanec byt nemusel, kludne moze byt na fakturu na konkretnu robotu, zas tej grafiky tolko nemame ale rad by som mal sicko ze TOP a to zatial nemam.

potom obchodnika ale tam velmi silno pochybujem ze vobec ma co ponuknut, viem aky ludia robia obchodnikov v ibm a.. akoze to neni niekdo kdo ma precitanych milion kniziek o predaji (nezeby to nebolo prd platne) ale proste bar do.. a ono clovek co vie nieco predat je skorej taky co ma milion kontaktov, jak co vie vypravat obchodnicke poucky do telefonu.
nato mi je slovak otialto prakticky uplna blbost..

no a to hlavne je administrator/programator/kopia_mna, aby som nemusel pritom sedet dokonca zivota ale mohol mat aj 4 dnovu dovolenku.

a kedze zamestnancov tu mame dost, docela by ma zajimalo co je prenich hlavna motivacia, ze v tej robote ostanu a nejdu volakde inde.. o tom bohuzial nemam ani najmensieho tusenia, pretoze ako zamestnanec som vydrzal vsade 3 mesiace okrem 1 firmy kde som naplno vyuzil svoj potencial, konkretne prvy mesiac 5%, druhy mesiac 4%, treti 3%.. a po roku ma vyhodili.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Pette »

Zatial len strucne, k bodu 2 - vhodna alternativa su profesionalne socialne siete - LinkedIn, Xing. Vidis, kde robil, ma referencie, vies s nim dlhodobo komunikovat a az po case mu ponuknut pracu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa filip glasa »

môžem ti to všetko robiť v jednej osobe - síce nemám skúsenosti ani vedomosti, ale za polovičný plat by som to skúsil :lol:

Asi ti nezostáva nič iné, len si všímať ľudí a sem tam niekoho osloviť s ponukou.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

v amerike to maju dobre ze tam maju opcie, takze startup zamestna za par korun hocikoho a potom povie "mas opcie, este chvilu vydrz, dostaneme sa na burzu a bude steba milionar" :lol:

pette hej to je jedna moznost, len by som vtych sietach najprv musel byt a mat tam aj nake kontakty.. :D

filip vsimat vsimam, dokonca na webtrhu sa mi zdalo ze par chlapcov grafikov tam ma aj trocha talent, ale neviem jak by to dopadlo realne.. kde najdes takeho co nelen vie skombinovat farby, fonty, design taky a onaky a este aj chape ze toto cislo tam ma byt vyrazne, toto menej vyrazne, atd...
dokonca som rozmyslal ze by som tam jak maju te "tendre" :lol: dal tez "tu mam tabulku, spravte vo fotoshope navrh designu, farby, fonty, cacky-macky..." ked to pouzijem zaplatim za to 5 litrov, alebo jak to tam funguje. nepotrebujem aby to ten grafik sekal do html, atd. staci preview fonty+farby+layout... hodinova robota v podstate... mozno to raz skusim, ale teda zazrak odtoho necakam... TOP borca jakeko by som chcel som tam zatial nevidel..
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

tento frco je celkom dobry
http://frco.sk/portfolio/web-design.html" onclick="window.open(this.href);return false;

akorat pred par rokmi som odneho chcel naky design a to bol presne pripad chlapec tam macka cacky-macky a nechape co je luxusny minimalisticky design, jak ale kukam teraz te jeho weby zda ze uz to trocha pochopil.. aj ked obcas to cackamy-mackami dost prehana..

toto je celkom slusny web
http://www.brainvest.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa filip glasa »

skús to s tým tendrom tu:

http://99designs.com/contests/18920" onclick="window.open(this.href);return false;

vidíš koľko nám dali parádnych návrhov na logo. Väčšinou sú tam profíci. Treba tú súťaž zagarantovať (že sa naozaj zrealizuje platba) a potom sa tam objaví dosť návrhov.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:skús to s tým tendrom tu:

http://99designs.com/contests/18920" onclick="window.open(this.href);return false;

vidíš koľko nám dali parádnych návrhov na logo. Väčšinou sú tam profíci. Treba tú súťaž zagarantovať (že sa naozaj zrealizuje platba) a potom sa tam objaví dosť návrhov.
ci pana a ani si sa nepochvalil. :shock: kolko to stalo?
na tom webtrhu co si skusal tu reklamu aleco co, z toho bolo nieco?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa filip glasa »

organizoval to ešte richard bachan z porady. Ponúkli sme 250 USD + nejaké poplatky tomu webu. Závisí od ceny, kto sa ti tam prihlási.

Niektoré sú tam perfektné, ale nie nakoniec sme sa dokázali zhodnúť len na tom víťaznom. Sám by som vybral asi iné - ale keď je tam toho toľko, tak ani nevieš ktoré vybrať :D

OT - na to webtrhu sa mi nikto neozval. Asi sa treba lepšie zaprezentovať. Moc som tam o tom nepopísal. Ale zas tie peniaze čo sa na webtrhu hýbu (väčšinou) za inzerciu - za moc nestoja.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Lobista »

Pokial viem, tak TOP borci sa az do zaciatku krizy zhanali takmer vyhradne cez headhuntingove agentury -- povedal si agenture, akeho chlapika chces a oni zacali obehavat ludi co splnali ten profil a lanarit ich, aby presli k tebe. To ale zvykne stat dost vela /ak sa nemylim, ako poplatok sa zvykol brat polrocny plat zamestnanca/. Ale teraz mozno kvoli krize zlacnili :P.

Este par nazorov k tej motivacii /vsak sem tusim pisu sami podnikatelia iba :P/:

- vacsina TOP borcov zvykne pracovat v TOP 4 firmach vo svojom odvetvi a ak maju odist mimo ne, tak musia mat silny dovod /aspon u ekonomov, auditorov a pod. je to tak/.

- ako mala firma im teda budes asi musiet ponuknut nejaky podiel na zisku, po case partnerstvo a pod. -- proste perspektivu isteho postupu vo velkej firme vyvazit sancov na velky zisk a postup v pripade ak budete uspesni§

- benefity by som velmi neprecenoval - nieco je dobre mat /13. , 14., 18. plat a dovolenka nad ramec zakona :P/, ale rozdavat nejake poukazky a pod. nevyzera moc zmyslupne

- hlavne ich musis motivovat tym, co budu robit. Top borcovi proste nemozes dat robit robotu, ktoru vo velkej firme robi jeho asistent. To by ti chytro zdrhol :P .

Ale aj tak by som sa hlavne zamyslel nad tym, ci naozaj potrebujes takych expertov -- resp. ci by sa to nedalo zvladnut aj zamestnanim ludi, ktori nemaju take skusenosti a pod., ale zase su lacnejsi a dostupnejsi. Ako hovori jeden nas ucitel: "Ti schopni aj tak nakoniec vsetci odidu" :D .
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

no nepotrebujem zas top 5 najlepsieho programatora na slovensku, ale je rozdiel zamestnanec a zamestnanec.. poznam ludi co su hodne velki borci a dru jak hovado za par korun. takemu ale neviem co mam ponuknut. :lol:

najhorsie na tom je to, ze on musi vedet o tom systeme vsetko (co sa samozrejme nemusi vedet hned prvy den, premna zamna nech si pol roka studuje zdrojaky), ale ked pride den D a chvila CH, ked sa ten server zosype z x milion dovodov, tak to musi vedet sam spravit v podstate okamzite.. pokial to nebude vedet opravit, nemozem ist na dovolenku dlhsiu jak piatok vecer-nedela :lol: . povedzme ze hardware ovladat nemusi, to sa vyriesi cez server so supportom, aj ked aj to.. no..

takze v podstate potrebujem talentovaneho chlapca, ktoreho budem rok skolit do posledneho srobiku a bodky v zdrojaku... no a potom by bolo dobre aby neodisiel..

takze na stupnici 1-5, ked 1 je TOP, tak mi urcite staci 2, zas nemusi to byt genius, musi byt len spolahlivy, motivovany a vedet zo vsetkeho co treba relativne dost (databaza, sprava systemu, internet, programovanie, trocha hardwaru.......)

no bez tych % na zisku to asi nepojde... to je skorej robota ze dostane spustu penazi za nic, stym ze pride den D, chvila CH a potom vyleze z postele jak hasic a bude mastit opravovat server.

no a to je prave individualne co je prekoho motivacia. pre niekoho karierny rast (programator ale nema bohviejaky karierny rast, pokial sa nechce stat aj menezerom), pre niekoho peniaze, pre niekoho podiel na zisku, pre niekoho ze dokopy nemusi nic robit (ja by som to hned zobral, akorat z tej postele by sa mi mastit opravovat server moc nechcelo a "asi by som zaspal" :lol: )
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Martin52 »

ja by som to hned zobral, akorat z tej postele by sa mi mastit opravovat server moc nechcelo a "asi by som zaspal"
To by bola dobre zamestnanie, cely rok nic nerobit, a ked treba nieco urobit, tak zaspat :wink: Na to odbornikov na Slovensku dost, ani netreba moc hladat. :mrgreen:
Co keby si sa zamestnal sam a isiel kazde 2 tyzdne na 2tyzdnovu dovolenku? Server by buchol iba na kazdej 20tej dovolenke ... pohodka 8)

Apropo benefity: su to benefity skor pre zamestnavatela, pretoze 1) neplati z toho odvody a 2) uctovne to nejde do kolonky mzdy, takze sa da carovat pred investormi a zahranicnymi matkami, aku ze zohnali lacnu pracovnu silu. Mna by viac potesilo, keby som prislusnu sumu mal vo vyplate a mohol tie peniaze pouzit jak potrebujem.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa radvan »

a ten chalan co to s nim robis by ta nevedel zaskocit? ... sak sa mozte prestriedat na dovolenke ...

cloveka cez agenturu preplatis a nezaplatis ho potom, kedze tam sa pretahuju borci so stoja 100-200k mesacne a vyssie ...

podla mna ho jedinu sancu ako udrzat top cloveka mas tu, ze dostane podiel na zisku + fix + nejaku velmi slusnu odmenu (a casom - x rokov az sa naozaj osvedci - tak mozno partner spolocnosti - ale to predbiehame udalosti), ak sa nieco oddrbe a on to bude schopny dat naspet dokopy (len tam je problem to nastavit, aby nedostal napr. mesacny plat za to, za to, ze v piatok vecer strcil server spat do zastrcky, ked upratovacka vykopla kabel napr.) ...

no a kde ho zohnat je problem ... kamarati nie su dobry napad ... na vyske (FEI, FIIT, MatFyz) su obcas velmi sikovny chalani (5-10% z toho co tam studuje je v tom naozaj zazratych), tych by si platom + odmenami + plus castou zisku motivovat vedel, len tam mozes mat problem, ze ak je raz niekto sikovny, tak bude u teba pol roka a potom sa poberie dalej (rozbehne vlastny projekt - vecsina fakt sikovnych chalanov v IT co som poznal to tak spravila) ...

najlepsie pre teba by to bolo postavit nejak tak, ze ak sa nieco oddrbe, tak to bude schopny zvladnut ktokolvek po 2-3 mesacnom zaskoleni ... a potom tam nemusis mat nejakeho borca ... a ked sa to naozaj uuuuplne odserie (co zas neni az tak pravdepodobne), tak zoberies prvy let naspet z dovolenky a pojdes to fixnut ty sam ...

hlavne si skus predstavit nejaku vaznu situaciu - DDoS atack napr., alebo zhori ti server (normalny poziar napr. takze vsetko mas komplet prec) alebo nieco podobne ... vies si predstavit, ze toto by bol schopny fixnut nejaky tvoj zamestnanec, kym si na dovolenke? ... alebo by to vyzadovalo aby si tam bol ty, alebo niekto z majitelov firmy? ... taketo vazne veci aj tak budes musiet riesit ty alebo niekto zo spolocnikov (tym ze dovolenku jednoducho prerusis) ... menej vazne veci zvladnes do 3 mesiacov zaucit ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa filip glasa »

živnostník, alebo firmička so servisnou zmluvou - o tom si nerozmýšlal? Normálne si robí všelijaké tie svoje projektíky a keď sa niečo pokazí, tak ide na tvoj server.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

problem je ze na to opravenie treba vedet milion veci, ked sa poseru nake data treba vedet 1. odkial sa to bere 2. co sa tam posralo 3. jake su zalozne moznosti 4. treba to preprogramovat okamzite ako sa da
ked oddie server, ze ho treba preinstalovat, tak tam treba nastavit milion veci.. od diskov, cez system, cez databazu, cez webserver, blablabla...

teda problem je to ze ten clovek musi vedet vsetko co viem ja.. vcera napr sa posrala jedna vec, koli komentari v zdrojaku sa zle zobrazovalo homepage asi 1% userom, ak by som nevedel co som tam menil pred 5 dnami tak na to nepridem asi nikdy v zivote.

teda musi to byt clovek co stou firmou bude roky v kuse a bude vedet o kazdej blbosti, teda externa firma moc neprichadza do uvahy

studenti matfyz, atd.. hej to by bola jedna cesta, akorat ti zas nebivaju moc zodpovedni tipujem, 20 rocny clovek ma asi iny pristup k robote jak 30 rocny.

ono je vobec otazka ci to je riesitelny problem... ale ked uz by som aj prezil 1 den server offline, pokial na tom nechcem sedet dokonca zivota (alebo dokym to skrachuje), tak niekoho budem potrebovat.

ak by ma mohol zastupit spolocnik tak to samozrejme neriesim...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja tipujem, že takého radvana by si bezproblému preplatil. A to má aj cisco certifikát :lol:

pod lampou je najväčšia tma :mrgreen:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Pette »

Jonatanus to ma tazke teraz... Potrebuje cloveka, co bude vediet o systeme 95 percent a pritom nebol pri jeho vyvoji od zaciatku - to je dost tazke. Zamestnanci su zvyknuti pracovat v systeme - stanovene co ma robit, ako to ma robit, preco to ma robit.

Podla mna treba odchytit sikovneho mladeho, co prave zacal v BA na vyske, dat mu perspektivu (finviz je zaujimavy projekt, teda nie je problem) a akceptovat, ze ked sa nieco poserie riadne, musis prist osobne.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Coudy »

Jonatanus, mám pre teba jeden tip.
Prílohy
it.JPG
it.JPG (305.91 KiB) 8743 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Lobista »

email na sesternicu a zablokovane cislo -- tak toho pan veduci riaditel urcite kontaktuje hned :P . Btw, odkial to mas? :P Je to fake alebo real? Na aku poziciu sa chlapec uchadzal?
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Coudy »

To mi prišlo mailom, ako tak sledujem našu spoločnosť, tak si myslím, že je to real. :lol:
imeon
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St 11 11, 2009 7:39 pm
Bydlisko: Bardejov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa imeon »

Tak dobre som sa nezasmial od toho čo som sa oženil. :D
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa Andrej »

Moja skusenost, ked chces niekoho naucit starat sa o system ktory si sam rozbehal, je taka, ze nikdy to nebude v stave, ze bude vediet to co ty. Vzdy ked sa nieco posere, tak najdes nieco, co si mu este nepovedal. To sa proste neda, ze si spomenies na vsetko a vsetko mu povies.

Ale da sa dosiahnut stav, ze po nejakom case ho nechas riesit problemy, a on ich sice nevyriesi tak ako by si ich vyriesil ty, pri rieseni dodrbe kopu inych veci, ale nejako to rozchodi.

Ale po case s hrozou zistis, ze tymi jeho opravami sa system dostal do stavu, ze ked ty sam potrebujes nieco opravit, tak sa len cudujes, co sa dodrbalo inde.

Proste kazda zmena spravcu systemu do neho vnesie bordel. Mozu to byt uplne prkotiny, ze napr. ty davas obrazkom pripony .jpg, a on zacne davat .JPG, vzniknu duplicity, na ktorych sa neskor zdrbe nejaka funkcnost, ktora by ta v zivote nenapadla ze nie je case sensitive.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa comeoff »

Daj to outsource-ovat

robia to aj slovenske firmy myslim ze napr soitron alebo websupport by to mohli robit mozno hurican ked sa s nimi dohodnes tak ti poskytnu dedikovaneho cloveka, tym zyskas cloveka z oboru co sa tym realne zivi, ten to rad prijme preto ze mu to nevezme az tak vela casu a bude mat stale plateny standby a ked bude trba nieco reisit tak to bude riesit navyse sa bude moct v praci vyhovarat ze nemoze makat na ostatnych aktivitach lebo ma prave issue na finvize

vlasne ma aj napada jeden chalan ktoreho nepoznam az tak velmi ososbne iba viem ze je mrte bystri pracuej s unixami (takze HW sprava systemov OK) no a web viem ze riesil neaky vlastny ale to urcite nie na takej urovni ako je FINviz, ten chalana pracuej vHP aspom pred rokom tam pracoval na Unixovej 2 alebo asi skor 3 lajne v HP mohol tak zarabat 2500 Eur v hrubom ja si myslim ze ak mu k tomu pridas 1500 Eur tak bude ochotny byt stale k dispozicii ide len oto ci mu to umoznia pracovne povinnosti ze napr ked bude riesit nieco fakt kriticke v HP ci bude moct riesit aj teba ale minimalne by si mal cloveka ktory dokaze prebrat aspom cas aktivit ktore robis ty a ked proste ty nebudes k dispozicii tak si vezme dovolenku v praci a bude zodpovedny len on....
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: jak zohnat TOP zamestnanca

Príspevok od používateľa jonatanus »

diki kamosi.. spolocnik sa to zacal ucit a vyzera ze by to nakonec mohlo ist..
ono to zase nesu veci na 3 nobelove ceny, akorat kopa specialnych...
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"