Trading na maximum

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Trading na maximum

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nová knižka od Steenbargera, autora kniha Trading Coach:
Trading na maximum

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading na maximum

Príspevok od používateľa filip glasa »

recenzia čitateľa:
Rád by som svojim článkom, oboznámil hlavne začínajúcich obchodníkov na finančných trhoch o mojom pohľade na knihu Bretta Stennbargera Trading na maximum. Článok by som rozdelil na tri časti. V prvej časti by som priblížil obchodníkom, aký význam má psychológia obchodovania na výsledky samotného obchodovania. V druhej časti chcem oboznámiť stručne čitateľov o samotnej publikácií Trading na maximum. V tretej časti zhodnotím knihy tohto autora mojim vlastným názorom.

Z výskumov o tradingu vyplýva, že prinajmenšom 80 percent obchodníkov príde o celý svoj kapitál. Aj tu platí Paretovo pravidlo 80 percent obchodníkov zarobí 20 percent príjmov
a zbankrotuje. Na opačnej strane ostane 20 percent obchodníkov, ktorý si z trhu odnesú 80 percent príjmov a stanú sa z nich víťazi. Aký je najväčší rozdiel medzi týmito skupinami v ceste
za úspechom? Odpoveď je jednoznačná, v psychológii obchodovania. Psychológia obchodovania podľa odborníkov tvorí až 70 percent úspechu obchodníkov. Ostatné 2 elementy úspešného obchodovania money manažment a vstupy do pozícií tvoria len 30 percent úspechu. Väčšina začínajúcich obchodníkov robí základnú chybu v tom, že všetok čas pri štúdiu venujú vstupom,
a psychológii nevenujú žiadnu pozornosť, čo je dosť nepochopiteľné. Bez psychologického tréningu je priam nemožné na burze uspieť. Väčšina začiatočníkov si povie a veď to nemôže byť ťažké dodržať obchodný plán , ovládať svoje emócie a chamtivosť. Opak je pravdou je to to najťažšie s čím som sa stretol a je to názor aj väčšiny profesionálnych obchodníkov.


Základná myšlienka knihy Trading na maximum je položená vo vete- Obchodovanie je výkonnostným oborom a môžeme ho zlepšovať tréningom podobne ako v športe, v speve, v tanci. Podľa Bretta sa obchodná vyspelosť neodvíja ani tak od toho, čo sa obchodníci učia, ale ako sa to učia. Jeho najväčším zistením bolo,
že značná časť emocionálnych problémov obchodníkov spočíva v zle prevedenom tréningu. Obchodníci, ktorí nehľadajú trhy a štyl vyhovujúci ich schopnostiam a osobnosti, systematicky netrénujú, aby premenili svoje schopnosti na zručnosti a nedodržujú správne riadenie risku, kvôli nedočkavosti v rýchle zisky, si spôsobujú zbytočné traumy a sklamania.

Podľa môjho názoru práve knihy Bretta Steenbargera jedného z najuznávanejších obchodných psychológov sveta, dokážu tradera preniesť do sveta psychológie a konkrétnymi príkladmi obchodníkov a tréningovými metódami pomôcť zvýšiť traderovu psychologickú vyspelosť na úroveň, pri ktorej získa veľký náskok pred davom a s najväčšou pravdepodobnosťou sa stane ziskovým obchodníkom. Osobne považujem jeho dve knihy Trading na maximum a 101 lekcií
ak sa sám sebe stáť osobným psychológom za povinnú literatúru každého tradera, ktorý to naozaj
s obchodovaním myslí vážne. Po prečítaní týchto kníh by každý mal byť schopný si na základe myšlienok v knihách zostaviť svoj vlastný program tréningu psychológie
a začať si tak budovať základný kameň úspechu v tomto náročnom biznise.
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"