Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
antibankar
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 21 08, 2012 12:19 pm

Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa antibankar »

pri súčasných technologiách môže nastať až 80% nezamestnanosť http://www.youtube.com/watch?v=cTvJHis2 ... ure=relmfu" onclick="window.open(this.href);return false;
súčasnosť alebo čo nás čaká http://www.youtube.com/watch?v=CpWK79lEpVs" onclick="window.open(this.href);return false;
matrixbanka.wbl.sk - poistenie investovanie
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Blbost, vzdy bude treba operatorov, vyskumnikov atd. Napokon svet sa na Zemi nekonci. Vesmir je nekonecny a bude este treba tolko ludi a pracantov ked sa to bude vsetko kolonizovat.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa janula »

Vies, problem je, ze jednoducho tazko bude 80% ludstva vyskumnikmi, jednoducho na to nemaju ani mozgovu kapacitu a ani firmy az tolko vyvojarov nepotrebuju. A ta kolonizacia vesmiru....neviem, ci sa tam vobec pohneme v tomto storoci. Pokrok, ktory prebieha, je viac menej stale o mensej potrebe ludskej sily, lieta sa do vesmiru, ale viacmenej s ludmi tak maximalne na orbitu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jogo »

Ak neni dost prace pre vsetkych ludi, je to preto, lebo pracu, ktora sa niekedy robila rucne alebo jednoduchymi strojmi ,teraz vykonaju vykonne automaticke stroje za nepomerne rychlejsi cas. Kedze sme si zavedenim vykonnejsich strojov neskratili adekvatne pracovny cas, vyrabame vela veci len preto, aby sme nieco vyrabali a ludia mali akoze pracu 8 hodin denne.
Mnozstvo tovaru je len na jedno pouzitie a zatazuje nam to ekologiu.
Riesenie?
-zakazat nadcasy - preco niekto robi 12 hodin denne vratane sobot a druhy nemoze kvoli tomu zohnat pracu ani na 4 hodiny denne, aby mal aspon na prezitie
-ak aj tak bude malo prace, tak skratit pracovny cas - zda sa mi, ze v Nemecku to tak pocas krizy urobili a nemuseli prepustat
-obmedzit spotrebu a nekupovat veci, ktore vlastne ani nepotrebujeme a len nimi ohurujeme druhych ludi

Samozrejme nekradnut a nekorupcit, ale to uz je obohrana pesnicka...

P.S: Ludia by si mali uvedomit, ze to, preco sa nam postupom casu zije stale lepsie, nesposobili ani tak zmeny -izmov (feudalizmus, kapitalizmus, socializmus), ale skor zavadzanie stale vykonnejsich strojov, ktore nas odbremenili od mnozstva prace a zlacnili vyrobu.
Ludia vsak usetreny cas, ktory ziskali pouzitim strojov, nevyuzili zmysluplne venovaniu sa rodine a zalubam, ale vyuzili ho na nahananim vacsieho mnozstva majetku a pozitkov, cim vlastne vobec nemaju cas na zmysluplne uzivanie si technickych vydobytkov. Preto to dopadlo tak, ako to dopadlo...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo vidis ja mam zas opacny nazor, podla mna zas ludia minaju cas na blbosti miesto toho aby riesili nieco co pomoze vede a technike, a mohli by sme uz davno zit 200-300r miesto 100.
svet by nikdy nebol taky aky je keby ludia robili len nejaku normu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

janula napísal:Vies, problem je, ze jednoducho tazko bude 80% ludstva vyskumnikmi, jednoducho na to nemaju ani mozgovu kapacitu a ani firmy az tolko vyvojarov nepotrebuju. A ta kolonizacia vesmiru....neviem, ci sa tam vobec pohneme v tomto storoci. Pokrok, ktory prebieha, je viac menej stale o mensej potrebe ludskej sily, lieta sa do vesmiru, ale viacmenej s ludmi tak maximalne na orbitu.
ja si myslim ze vzdy bude treba aj takych aj takych ludi, z robosov sa postupne stanu operatori strojov zas to nie je taky attack na mozgovu kapacitu ci kopat kanal alebo mackat tlacitko s napisom kop kop kop. (obrazne)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:jogo vidis ja mam zas opacny nazor, podla mna zas ludia minaju cas na blbosti miesto toho aby riesili nieco co pomoze vede a technike, a mohli by sme uz davno zit 200-300r miesto 100.
svet by nikdy nebol taky aky je keby ludia robili len nejaku normu.
:) Vies si predstavit, aka by to by bola hruza, keby nam tu taky Stalin zil 300 rokov... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Ved jedneho stalina mame za predsedu vlady. Takze v podstate by to bolo jedno :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa filip glasa »

civilizácie vznikajú a zanikajú. Aj tá naša zanikne. A tým sa tento problém vyrieši. Objaví sa zase keď barbari vybudujú novú civilizáciu.

Ja osobne by som to nechal na život, vesmír a vôbec.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa janula »

Biosko: ano, ale co kopalo 10 ludi, to vykope 1 bager a co teraz odsoferuje 100 kamionistov, coskoro odprogramuje 1 programator (vid Google a vedenie auta bez vodica), iste, 1 bude potrebny na ovladanie aplikacie a riesenie havarijnych stavov, dalsi budu zastupovat, ale 95 ludi bude musiet hladat nieco ine. A ze preco rastie pocet byrokratov:-))
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa slimak »

Dneska je tema nezamestnanost. Kratko v jednej vete to poviem je to aspon rovnako zle ako 2002 ked som bol nezamestnany ja.
Proste nebola praca.
Inde som napisal.
Vcera sa bola u nas pytat po pracu nejaka zenska. Zamestnaval som len raz aj to len rok. Nebolo to dobre ani pre nas firmu ani pre nu. Nevzrastli nejak prijmy(trzby), ale nebola ani pozadovana kvalita prace. Nevedel som ani lepsie zaplatit - nebola to minimalna mzda - skor dvojnasobok minimalnej,ale aj tak to je malo. Zas viac som nemohol zaplatit,lebo nebol vykon a bral by som sebe. Kludne aj vsetko co vyrobila by som jej nechal aby som tu robotu nemusel robit ja.
Ale ja som ju este dotoval.
Jedneho rana som prisiel do prace a kolega sa so zamestnancom uz usmievali ,ze rozviazali pracovny pomer.
Pritom odvody nam preplacal urad prace. Bez toho aby mi stat nedal na odvody zamestnanca peniaze by som uz nikdy nikoho nezamestnal. Aspon pre zaciatok - rok. kym sa cely vztah nevyladi.

Ta vcera co sa bola pytat ci nemame pracu bola stara asi ako ja 35 rokov(trdila ze to co robime robila - zaujimave preco skoncila, moze byt ze bola na materskej). Ma smolu. Aj tak nemam pracu - stihame to vpohode - aj prijmy narastu,ale .. nestoji to zato. preorganizovat, vybavenie - aj ked vsetko mame.Alebo by sa kupilo to nieje problem. Aj 500 eur na vyplatu - cistu by sa naslo - odvody jedine urad prace nech plati - preto ma smolu, nema do 29 rokov. Ale hlavne - nemam chut sa uz pustat do zamestnavania.
Ta zamestnankina mala na starosti mzdy - nebola to moja praca,ale kolegova,ja mzdy nerobim - nikdy by som to ani nerobil. Niekedy na zaciatku som ich aj robil,ani neviem preco to kolega zobral spat na seba. Ja som robil komplet moje firmy a kolega komplet jeho firmy -aj so mzdami. Asi rok. Mna to nebavilo. Zmena mohla nastat kvoli zmene softwaru - ze sme mali len jeden program(alebo kolega videl ze nato nemam :-)).
teraz ked si spomeniem na zaciatky 2003 ako som vypisoval ako magor vykazy. Za vsetky firmy ja lebo ine som nevedel robit. Ako ruka bolela.
Teda praca to nieje jednoducha - ale u nas aj malo a zle ocenena. Preto ta zamestnankina si na seba nevyrobila. Ale problem je ze robila nekvalitne a aj ja som ju kontroloval aby nerobila prusery. Co robila. Inak zabity cas pri kontrole a papiere zbytocne vynalozene na dalsiu tlac - to boli prejebane peniaze. Kontrola(dobra aby si nasiel chybu) ta stoji aj trikrat viac casu ako samotna praca.
Priklad. danoveho kontrolora by som nerobil. im pracu vobec nezavidim -aj si ich vazim. Slusnych(neskorumpovanych - nepoznam skorumpovanych, proste ludi fair play,kludne nech dodania aj mna dodanili, ked najdu chybu beriem to,snazim sa poucit - proste s tymi co som sa stretol nemam problem). ja s danovakmi nemam zle vztahy, ani danove kontroly mi nevadia. priklad mam klienta ktoremu nespravy kontrolu nik. 5500 dokladov - u mna je to dost roboty skoro cely mesiac. Ale aby si kontroloval tie cisla na to by som potreboval rok. ved preto aj to robia inak - nejde oto - nechcel som o tom pisat.

Kvoli comu nezamestnam nikoho nikdy? Inak ja som chcel aj zamestnaval aj sme skusali aj dalsiemu pomoct. Opravarovi pocitacov. Dali sme mu miestnost, vsetko vybavenie, kupili aj nejaku pajkovacku(sme ju mu mohli aj darovat 4 roky aj tak na nic nieje). Ale nemal ziadneho zakaznika. nezarobil nic. Aj tak sme mu nieco na vianoce, ci na konci dalsieho mesiaca nieco dali.
Mlady sikovny chalan. Dnes robi za 370 eur.

Kvoli odvodom. Ak mi ich stat zaplati OK. Ale to nieje problem.
Zamestnavam skoro 10 rokov na cierno upratovacku. Za 20 euro mesacne mi upratuje 2 kancelarie 2krat v tyzdni(mzda je 2,3eura na hodinu ona to musi pravit za 45 minut,nijak ju nekontrolujem , povie kolko hodin - vyplatim). Aj ked ja nemam problem s papiermi (papiere ma zivia)- kvoli 20 euram nebudem a nikdy som ju nikam nenahlasoval. Dohodlisme sa a platito - ja jej strhavat nic nebudem na dohodu ani skoro doteraz nic neslo, a ma mensidochodok ako ako nezdanitelna suma - nikdy som sa o to nezaujimal.Teda ani dane by som neplatil - ci ona. ja by som mal aj danovy vydavok(keby som robil papiere platil by som mensu dan). Ale nikdy ma nenapadlo to robit kvoli papierovackam a tym p--- legalne.


Stat je do toho ..

------
zhrniem , preco je nezamestnanost. Nekvalitni ludia - zla praca, dane a odvody, a byrokracia.
Za dane odvody byrokraciu moze stat,aj za nekvalitnych ludi.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Pette »

napr http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5937248 ... byrokracia" onclick="window.open(this.href);return false;

ono to v SR skonci na zivnostiach a ciernej praci... pri takychto odvodoch, tom mnozstve papierov a starosti/zodpovednosti - ktora NIC NEZAROBI (to je najhorsie).... sa nebude comu divit.

dokonale v poriadku moze mat dnes papiere firma typu IBM, kde zato zodpoveda cele oddelenie (xy ludi), takze ich to mesacne stoji xy desiatok tisic eur - ale pri zamestnavani tisicov zamestnancov to rozrataju.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa slimak »

Inak ako som pisal ze v roku 2003 som to co dal pocitac(cisla aj vykazy aj sa to podobalo) na papiery vsetko prepisoval do vykazov a potom musel zaniest na urad prace,socialnu poistovnu, do Doveri, siderii, Vszp a nieco sme niekam posielali co v Revucej nemalo zastupenie(apolo a podobne).
Ono dnes - resp. ono sa ta byrokracia velmi rychlo stracala. Dnes Doveru ci socialnu poistovnu navstivim raz za 2 mesiace - vsetko ide elektronicky, nie vsetko lebo by som tam nechodil.
Ale aj chyb je menej - pocitac sa nemyli clovek ja prepisovac ano.

Dokonale v poriadku papiere maju u nas vsetky firmy male, zivnostnici. Robime to dvaja.

Odvody - vravim v minulosti som poskodzoval seba ze som nerobil papiere,ale mi to za to nestalo. Stara zena(inak aj dnes ma mozno strednu je bystrejsia ako ja - mozog jej pracuje, mam pred nou respekt - keby chcela zvysit plat o 100% mozno by sme kyvli - srandujem ale je ciperna a bystra berie si odnas zakony co potrebuje a nejake aj stahujem z internetu, prednou a takych su aj vsetci dochodcovia dole klobuk). Ale uz ma skoro 75 rokov? Robi rada lebo ma maly dochodok. Mam jej este nieco strahavat? Doteraz som nemusel aj ked to bolo nacierno. Mam jej strhavat na dochodkove poistenie? Nikdy.Zaplatim pokutu prijebem inspektorovi ale tej zene platit menej nebudem. Srandujem.

Pisem to len kvoli tomu nielen tu . Aby sa ludia spamatali. Platime na daniach a odvodoch prilis vela co dostavame. Teda sa tu strasne kradne, strasne je to neefektivne a strasne blbosti.

---------------
Moj odhad 50% vsetkych dani co zaplatite ide na dobre veci a tam kde maju(keby to bolo aspon 90% nemam problem platit dane). 50% sa rozkradne , hluposti, dostanu tie peniaze ty co nemali.
Priklad som cital nazor platenie do socialnej poistovne - na chod daju 3-5%.(ze teda mi neplatici preco tam nechceme platit ked 97% ide ludom) Teda nie vela. ostatne sa prerozdelia. teda 97% ide ludom co to potrebuju. Moj nazor - aj socialna poistovna ma velky bordel a aspon 30% prostriedkov nejde tam kde by malo, ale sa prerozdeli na ojebavacov. Ved si len dajte dokopy % co kde sa co plati. Hned 14% z prostriedkov je fond rezervny a solidarity? Z toho nemate absolutne nic. Teda 100 zaplatis socialnej poistovni a 14 si poslal do luftu.

Ojebavaci? vymyslene PN(praceneschopnost), vymyslene invalidne, garancne poistenie to je len na financovanie podvodnikov - tam to je na 100 %. nik normalny nebude 5 mesiacov robit bez vyplaty.Len ojebavac.

Ide 97% ludom ale tim nie vzdy spravnym. Samotny dochodkovy system. do roku 2000 sa do doby poistenia pocitala aj doba stravena na urade prace? Ako ja som bol na skole na vojne a popritom nezamestnany. Ale ten co zacal v 2004? Ma oproti mne ci tym predtym minus 10 rokov?

vsetci dochodcovia co beru starobne dochodky su ojebavaci. maju o 10-20% vyssie dochodky ako maju narok - 20% sa do socialnej poistovne sype cez dlh. Cez dlh co budu splacat platitelia dani. Ja mam 4 ojebavacov v rodine dvoch rodicov a dvoch svokrovcov.

Ja ani tam pani co mi upratuje niesom ojebavac. jej patri celych 2,3 za upratanie. Ona si ich odrobi.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Divne, pretoze skolakom na vychode kt ako tak vedia po anglicky viem zohant miesto tak za 600E nastupny absolventsky plat v IT. Preto mi nejde do hlavy pribeh toho chlapika co opravoval PC za 370e.
Pre expertov viem zohnat este viac pozicii za atraktivnejsie platy. Samozrejme to na Prahu nema. Kto vie dobre IT chce sa tomu venovat je tam strasne vela pozicii. Na mail mi kazdy tyzden dojde z linkedin aspon jedna. Hovorim o plate cca 70 000kc/mesacne napriklad v DHL IT atd. Kto ma hlavu pracuje na sebe, nema problem sa zamestnat.

Co sa tyka dani a papierov. Samozrejme dane su vypalne. Nemas z nich ziaden benefit. Dokonca este aj mafia aspon co to ponukala za vypalne, stat neponuka nic. Takze nevidim nic divne na tom ako to robis.
Dalsia vec byrokracia. Niekedy je jednoduchsie zaplatit pokutu ako sa s tymi papierovackami drbat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Airmike »

Divne, pretoze skolakom na vychode kt ako tak vedia po anglicky viem zohant miesto tak za 600E nastupny absolventsky plat v IT

mas pravdu , je to dost divne , :) pretoze zjavne dokazes vyriesit veci ktore trapia cele slovensko. mal by si si v tom pripade asi zalozit pracovnu agenturu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Vobec nie, ludia nemaju zaujem pracovat, mame vo firme 3 stovky volnych pracovnych miest a dalsiu stovku ktoru nevieme obsadit uz niekolko rokov.
Jednoducho ludia chcu bud dostavat peniaze za nic, alebo maju skill akurat tak na lopatu.

Je to tak Mika darmo tie tvoje poznamky su zcestne a na nic.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Airmike »

na slovensku je 15% nezamestnanost a to je realita. realita je aj to ze decka sa na skolach ucia anglicky a nejaku tu uroven anglictiny maju. scestne je to ze napises taku vec ako keby ludia co to citaju zili na marse. ak by na vychode existovala firma , kde potrebuju obsadit 300 pracovnych miest a kriteriom je aka taka anglictina. tak sa absolventi s bardejova , michaloviec a podobnych lokalit k Vam za 600 eur urcite radi pohrnu. Btw" stat rozdava dotacie radovo v tisicoch eur aby vytvoril miesta o ktorych pises. takze
radsej si dva krat rozmysli a az potom nieco napis.

moja poznamka nieje absolutne scestna. ak by som ja vedel o firme ktora potrebuje dlhodobo obsadit 300-400 miest. v regione ktory hranici s mestami kde je 20% nezamestnanost. tak by som si naozaj zalozil agenturu a tych ludi im tam jednoducho priniesol. bohuzial to nieje moj pripad. a je viac ako pravdepodobne ze ani tvoj.
Naposledy upravil/-a Airmike v So 23 02, 2013 1:25 am, upravené celkom 1 krát.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Nie je problem, ak ma niekto zaujem nech mi napise PM/Sukromnu spravu, tam mu poslem svoj email, kde mi treba poslat CVcko.
Pre zaciatok sa ocakava znalost anglictiny alebo nemciny. Chut sa ucit a pracovat s PC/ v IT.

Zhanam aj expertov a managerov s prac skusenostami v IT. Ak ma niekto zaujem tiez sa mi hlaste cez PM/ Sukromnu spravu.
Volnych pozicii je dost.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Airmike »

urcite sa nemienim natahovat ohladom tejto temy na fore, lebo podla mna to realne nieje . ale ak predsa, tak navrhni vasmu HR oddeleniu aby si na facebooku spravilo fan page a ponuklo tych 400 volnych pracovnych miest. je uplne zbitocne to tu nejak rozoberat. ty mas svoj nazor a ja mam svoj. ak je to skutocne Vas realny problem, tak bude asi najlepsie , ak to skutocne zasiahne cielovu skupinu. ty budes rad ze si nekecal do vetra a ja budem rad ak to pomoze v zamestnat sa coilen jednemu cloveku. a po par mesiacoch uvidime ci sa to stretlo s ohlasom. alebo nie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Firma spamuje vsetky IT denniky a profesiu a rozne agentury.
Tu su pozicie: http://www.profesia.sk/praca/?company_i ... osition_id" onclick="window.open(this.href);return false;
Vela ludi odradi popis tych pozicii alebo to ze je to v anglictine. Pritom to je uplne jedno ak ten clovek nie je expert vieme ho hodit na IT farmu.

Akurat ak ti ludia pojdu cezo mna dostanem referal v hodnote niekolkomesacneho platu :).
A zaciatocnikov viem odporucit na IT farmu napriklad co som spominal. Tam staci anglictina a tam uz dostanes skolenia, sice nastupny plat okolo 600e ale lepsie ako nic nie?
Len tento rok planuju nabrat cez 300 ludi a ako vravim stale je plno neobsaditelnych pozicii co jednoducho hladaju uz roky. Len v teame v ktorom robim nevieme zohnat normalneho linuxaka uz rok.
Nie je dostatok ludi co by to chcelo robit proste.
Vo vsetkych firmach kde som robil bol vzdy problem zohnat ludi. Vzdy nas doslova prosili ci niekoho nepozname. A ponukaju nam stale provizie za odporucania.
Ja si nerobim srandu myslim to vazne.

A to mas v roznych poziciach. Hladaju niekde majstra vo fabrike. Treba po anglicky vediet, tak panboh chran zeby sa nejaky robotnik naucil po anglicky lebo to by musel pohnut hlavou a investovat nejaky cas do rozvoja svojej osobnosti. Hlavne ze ludia placu ze zly plat, neni kde robit. A ked niekto ponuka ako na podnose miesta tak fuu, plno vyhovoriek preco sa neda, preco nemozem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Airmike »

ok ked s toho mas taky bonus. tak tu stranku na FBku sprav ty, nie firma :) . vobec by ma nenapadlo ze niekto moze ponukat v dnesnej dobe bonus radovo x mesacnych platov.

ale jedno musis uznat. pri tak extremnej nezamestnanosti aku mame. nemozes vyvodit zaver ze ludia nechcu robit. proste problem bude niekde inde. a podla mna to bude v tom ze vase HR to rposte nedokaze dobre odkomunikovat. nema dobru strategiu. ako povedzme si na rovinu. ak mas referal bonus xnasobok mesacneho platu , tak na to zrejme mate budget. takze HR manazer nemusi byt zrovna genius aby pretlacil ze ak nefunguje bonusovy system. tak by mal peniaze naliat radsej do relokacnych balikov. popripade inych veci.
ludia musia vediet ze maju sancu sa slusne zamestnat. ze tych kvalitnych pozicii s perspektivou je dost.(btw na zapade je uplne bezne ze ak firma potrebuje ludi vo velkom pocte, tak si zaplati agenturu ktora im ich jednoducho doda. nemusi to riesit vyhradne HR)

raz som napisal velmi podobnu vec ako ty, ked som robil pre jednu firmu a podielal som sa na vybere a hladala ludi na dost specificke pozicie. vtedy som napisal ze prace je dost ale niesu kvalitni ludia. z odstupom casu musim povedat ze kvalitnych ludi bolo az az . ale my sme na nich jednoducho nedokazali zacielit. pretoze sme skusali presne to iste co standardne firmy. profesiu a podobne somariny. dokonca s odstupom casu som prisiel na to ze potencial aky bol vtedy na pracovnom trhu sme jednoducho totalne prespali. pretoze to boli roky krizy. podobne ako aj dnes
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Problem je to ze dobri ludia zvolia Prahu alebo Bratislavu :) Staci sa zaregistrovat na LinkedIn. Same ponuky na prahu a plat 2-3krat taky ako tu. Dobremu IT daju v prahe 70 000kc nastupny. A toto tu v kosiciach neprekoname. Tak na expertne pozicie sa tazko nabera aj keby si neviem co robil. Jednoducho budget nepusti.
Mozno ze robia chybu HR pri nabore ja sa tomu nerozumiem, ale reklamu a PR clanky vidim vsade.

No tu ide aj o to ze mame aj pozicie na ktore netreba vediet skoro nic. Okrem toho jazyka. Ani vysku netreba, sam ju nemam. Pockat, vlastne nikto z mojho teamu ju nema :D. S kolegami sa hockedy smejem ze uz pomaly budeme musiet naberat do firmy bezdomovcov ked tu nikto nechce robit.
Ja som dokonca nikdy ani na ziadnej IT farme nebol, jednoducho som sa tie veci naucil doma este predtym ako som vobec isiel do nejakej prace. A vobec sa necitim ako nejaky specialny clovek. Jednoducho som sedel na zadku a ucil sa, nie do skoly ale veciam ktorym som sa chcel venovat.

Ale poznam vela ludi ktori odmietaju na sebe pracovat a to je majoritny problem napriklad 40-50tnikov no aj mladych aj ked v nich este vrie mlada krv a su flexibilni a maju schopnost sa prisposobit. Starsich uz nezaujima nic len odrobit ist domov, pivo telka atd. To by som bral len nechapem akym pravom sa potom stazuju ze maju blby plat. Imho dobry plat si treba zasluzit. A je umerny tomu o kolko sa kazdy rok zlepsim v niecom co robim. Ak stagnujem a pracujem ako za komunistov ze po pracovnej dobe to hasne tak jasne ze budem mat blby plat.

Napriklad mne jeden blizky clovek co ho tak sledujem tak asi 10 rokov sa nevie ani dokopat k tomu aby sa naucil anglictinu. Pritom vzdy spomina ze keby som vedel po anglicky atd. Alebo porovnava si svoj plat napriklad s platom v nemecku. Zhodou okolnosti som bol isty cas v nemecku tak vravim ze vybavim tam nieco pre neho na stavbe. Tak odpoved bola ze on uz je stary na to aby chodil takto robit vonku.....

Jednoducho vela slovakov hlada dovody miesto sposobov. A na to som asi trochu alergicky a zaujaty voci tomu, lebo ked ja nieco chcem tak som schopny obetovat skoro hocco preto aby som to dosiahol. Nesnivam o tom ako sa maju nemci super ale robim nieco preto aby som sa mal aj ja. U vela ludoch ostava vzdy len pri reciach a vyplakavani sa ale ziadnych cinnoch co som popisal aj vyssie. A to ja neznesiem ked ma niekto zdrave ruky a hlavu a nechce so sebou nic robit.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa kiikino »

biosko pravda cudzi jazyk a hned sa ti otvoria ine moznosti
ale pozri si to na mojom priklade
keby som sa teraz zacal ucit programovat do dvoch mesiacov to mam v malicku, samozrejme nejake specialitky by som nevedel ale chapes, no ale keby som sa zacal ucit anglicky trvalo by to minimalne 2 roky, veci ktore si logicky nejak viem vysvetlit si zapamatam jak nic ale na druhej strane keby som sa mal ucit slovnu zasobu 5000 slov nenatrepal by som to hlavy ani za svet
preto robim kde tade rok tam, rok inde, niekedy za dobry plat, niekedy za zly vzdy ma to po case prestane bavit a idem dalej, aj ked sa pomaly zacinam bat ze ked budem mat 50 budem mat fest problem sa zamestnat
inac ked ja citam taky inzerat ze hladaju specialistu alebo analytika tak hned predpokladam ze chcu 10 rocnu prax a titul, preto ma trocha dost prekvapuje co si napisal
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

Staci ked to dotiahnes doma alebo svojpomocne na uroven A2. Ak vies kodit tak to zavazi viac a firma ti vie poskytnut kurz anglictiny zadarmo a budes ho navstevovat v ramci pracovnej doby!!! 2 krat do tyzdna celorocne za rok dva z teba spravia B2. Ja som si spravil z anglictiny 2 certifikaty firma mi zaplatila rok anglictiny aj tie skusky na certifikaty. Nehovoriac o tom ze rocne na teba maju budget najmenej 3000 eur na skolenia. Ja mam za sebou asi 10-15 skoleni nie len na slovensku ale napriklad aj v anglicku. Jboss, vecicky od IBM, JAVA, LPIC, RHCE, MCSA, CISCO. Co len chces, alebo softskill skolenia.
Vravim dolezita je chut ucit sa. Oni uz podchytia ludi co sa chcu ucit a podavat vysledky. Treba pracovat pre velke korporacie, Deutche Telecom, Nokia, DHL, IBM, Google, AT&T, RWE. Zbytocne sa neoplati zacinat s malymi firmickami ktore nemaju budget na to aby si karierne vedel aj rast.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Pette »

Biosko napísal:Treba pracovat pre velke korporacie.
Nuz, a potom Slovensku vyzera, ako vyzera, a aj vyzerat bude...

Btw, velka korporacia IBM pripravuje presun slusneho poctu SK pozicii do Rumunska. Az potom zacne ta prava "sranda", ked bratislavske nadnarodne pobocky zacnu prepustat - otoci sa trend. IBM v BA 4300 ludi, spolu nadnarodne servisne centra asi 50 000 zamestnancov.

Jednoducho, SK clovek - cena prace 1600 eur, Rumunsko 750 eur, India 350 eur. Prenajmy kancelarskych budov A standardu - Slovensko 1.0, Rumunsko 0.6, India 0.3. Pred totalnym presunom nas vdaka bohu chrania casove pasma pre EU zakaznikov.

S prepustanim v tychto firmach zanikne aj ten maly kupyschopny dopyt, ktory v BA je, zacnu problemy s hypotekami, opat sa snizi porodnost. Male a stredne podniky, totalne jadro ekonomiky, sa nestihlo dostat nad kriticku uroven.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Rado »

Mika napísal: ak by na vychode existovala firma , kde potrebuju obsadit 300 pracovnych miest a kriteriom je aka taka anglictina. tak sa absolventi s bardejova , michaloviec a podobnych lokalit k Vam za 600 eur urcite radi pohrnu.
Nepohrnú! Ak žiješ v Bardejove, tak chceš prácu v Bardejove. To je fakt. Ekonomicky to pri 600€ v hrubom nevychádza. Radšej budeš hľadať niečo v BJ za 400€ a máš v konečnom dôsledku to isté. Ak máš rodinu, tak to platí ešte viac.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado velku cast nezamestnanych tvoria prave absolventi, mladi ludia bez rodiny . ja si celkom neviem predstavit ze by taky clovek cakal napriklad rok ze dostane pracu v bardejove za 400e namiesto toho aby zacal s nastupnym trebars 600 s perspektivou. ale je mozne ze len proste nechapem mentalitu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Rado »

Tak to je. Ja som za necelých deväť rokov vyberal často. Preferoval som absolventov lebo sú "nepopísaný papier". Mám pocit, že každý čaká auto, notebook, mobil, nástup nad 700 € a keď som sa pýtal, čo vie o nás, tak v podstate nič. Prišli na jedno zo šiestich výberových konaní a ani presne nevedeli, kde momentálne sú. (výbery Prešov, Košice) Ja mám pocit, že sa robiť nikomu nechce, ale zarábať áno. Taká je dnešná doba a ja to beriem ako fakt. Mne sa tiež už robiť nechce napr. včera mi to trvalo až polhodinu, kým som otvoril pozície na marec. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4104
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja celemu systemu tiez nerozumiem.

Ja vo fabrike trosku nieco viem, figu robim a daju mi cisteho tak 1300 plus minus 100. Aby niekto nehovoril ze zverejnujem citlive udaje. Moji nadriadeni a proste celkovo manageri, vedia este vacsiu figu, z vyroby k nim prichadzaju dost skreslene udaje a oni ich este viac skreslene posielaju na ustredie. Prakticky cele dni len mlatia ustami prazdnu slamu a nech maju platy cisteho 1500-2000. Najvyssi z nich iste exponencialne vyssie. "Stredny management" sa popovysoval postupne navzajom na zaklade kamaratstva. Vacsina stredne skoly alebo ucnovky s maturitou. Niektori si ciastocne za fabrikove peniaze dorobili popri zamestnani nejaku smiesnu VS, ktorych je teraz ako maku, aby teda mali titul a ani HR nemohlo extra namietat. Keby sa vsetci na pol roka spakovali a isli na dovolenku, vyroba by fungovala cely polrok uplne rovnako, mozno aj lepsie.
Bezni robotnici si vedia aspon starsie auto svojpomocne opravit, dom svojpomocne postavit, ked je treba aj s lopatou robit. Ich ohodnotenie je v cistom 500-1000.

No a co vidim generaciu sucasnych 20-tnikov, tak ti vedia uz len peniaze na cigarety a benzin tahat od rodicov ako samozrejmost. Prihlasit sa na nejaku uplne nepouzitelnu VS aby sa nehovorilo ze uplne nic nerobia. Tulenou nemocou su postihnuti este viac nez nasa generacia a to uz aj nasa je na tom poriadne mizerne. Pracovna zataz ktoru znasali nasi dedovia je predpokladam niekde tak 3-5 nasobne vyssie nez nasa sucasna.

No a ludia priamo v BA, to ze maju teplo, elektrinu, funkcnu kanalizaciu, jedlo... to beru ako uplne uplnu samozrejmost na ktoru maju absolutne PRAVO uz len tym, ze sa narodili. Nich ani nenapadne zaoberat sa niektorou z takychto "primitovnosti".
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

jaroslav, na jednej strane ano no na druhej aj ten robotnik moze ist robit managera ak chce, moze si spravit skolu alebo sa vzdelavat a dotiahnut to hocckde. Len vela z nich nema zaujem alebo nechce to je ten problem.
Platovy rozdiel nie je len rozdiel v odmakanej robote, je to aj prax, celkovy pristup ci zodpovednost. Napriklad ani mne by nedali tolko ako nejakemu 40 rocnemu programatorovi aj ked by som robil viac. On ma viac skusenosti. Tak to chodi.
Podla mna ti ludia robia to zle ze su stale na jednom mieste xyz rokov a nikde sa neposuvaju. Robia ako stroje to iste denno denne. A to je dovod preco maju nizky plat. Ja nechapem preco sa ti robotnici po 5tich rokov nevypracuju aspon na majstrov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15966
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1448 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal: Ja vo fabrike figu robim a daju mi cisteho tak 1300 plus minus 100. Keby sa vsetci na pol roka spakovali a isli na dovolenku, vyroba by fungovala cely polrok uplne rovnako, mozno aj lepsie. "
Predpokladám, že robíš pre veľkú korporáciu. Dobrá reklama. Keď si to prečítajú tí mlaďasi, čo trpia tuleňou chorobou, tak si povedia: chyba nie je v nás... len treba mať trocha šťastia...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 116 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Rokosák »

Stastie je casto dolezite. Napriklad v loterii, zivote aj investiciach. Zial, ak si nekupis zreb na loterii nevyhras. V tom je problem ludi, ktori su menej plateni.
Boja sa riskovat. Samozrejme nie ludia z tohto fora.
Mnohi ludia boli vychovavani k dokonalemu vykonavaniu hocijakej cinnosti. To sa vyzaduje napriklad za beziacim pasom automobilky a to podla mna stoji za rozhodnutim automobiliek otvorit zavody na Slovensku. Vyssie platene pozicie vsak nevyzaduju dokonalost, ale iba statisticky dolezity podiel uspechu. Podla niektorych zdrojov, ak ma riaditel firmy 33% rozhodnuti uspesnych, tak bude firma uspesna. Take percento si vo vyrobe nemozes dovolit. Preto do vyroby gravituju ludia, ktorym na preciznosti zalezi, co je dobre. Takisto tam su ludia, ktori si nedokazali najst vhodnejsiu robotu. To je problem pre jednotlivcov aj spolocnost. Ti by mali skusit nieco ineho.
Mali by sme vychovavat deti inak. Nie k dokonalosti, ale k spravnemu posudenia pravdepodobnosti uspechu. Ako hovoria amici "good enough is good enough" - dostatocne je dostatocne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4104
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Patri ta fabrika k velkej korporacii. Priemyselneho programatora zamestnaju len take firmy, kde je vyrobny proces natolko zavisly, ze kazda drobnost by odstavila celu fabriku a to odstavenie by bolo prilis drahe.
Biosko, na 80 ludi mas 8 majstrov, pri nonstop prevadzke. Nemoze kazdy robit majstra ked pomer je okolo 1:10. Navyse poznam viacerych operatorov co majstrovanie odmietli aj ked im bolo managementom ponukane. Plat maju totiz rovnaky a nemusia sa natahovat s ludmi. A z majstrov sa do office pretlaci maximalne jeden za 2 roky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal:Firma spamuje vsetky IT denniky a profesiu a rozne agentury.
Tu su pozicie: http://www.profesia.sk/praca/?company_i ... osition_id" onclick="window.open(this.href);return false;
Vela ludi odradi popis tych pozicii alebo to ze je to v anglictine. Pritom to je uplne jedno ak ten clovek nie je expert vieme ho hodit na IT farmu.
Ty sa divis, ze na tento popis prace sa za 600 Eur hrubeho nikto nehrnie?
Ved ten popis prace by sa hodil tak na programovanie kozmickej sondy na Mars.
Keby napisali normalne(po ludsky) tvoju poslednu vetu, tak tych ludi bez vacsich problemov zozenu.
Ved urobim 300 ludom bezplatne skolenie(trebars na webe) bez naroku na mzdu, dam im mesiac na naucenie sa danej problematiky a potom ich zavolam na skusku + 1. opravny + 2. opravny podobne ako na vyske.
A kto bude dobry, toho zoberiem a kto nevyhovie, aspon sa nieco o tej IT dozvedel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:Rado velku cast nezamestnanych tvoria prave absolventi, mladi ludia bez rodiny . ja si celkom neviem predstavit ze by taky clovek cakal napriklad rok ze dostane pracu v bardejove za 400e namiesto toho aby zacal s nastupnym trebars 600 s perspektivou. ale je mozne ze len proste nechapem mentalitu.
Je to vsetko o ubytovani. Ak chce mlady clovek slusne zit, tak si musi prenajmnut aspon 1-izbovy byt. A potom najom toho bytu zoberie viac ako polovicu vyplaty(ak nie 2/3).
Nakoniec mlady clovek zisti, ze v mama-hoteli sa ma lepsie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa ice809 »

jogo napísal:Je to vsetko o ubytovani. Ak chce mlady clovek slusne zit, tak si musi prenajmnut aspon 1-izbovy byt. A potom najom toho bytu zoberie viac ako polovicu vyplaty(ak nie 2/3).
Nakoniec mlady clovek zisti, ze v mama-hoteli sa ma lepsie.
Nevim, jestli na ubytovani a energiich skutecne stoji cela ekonomika, ale toto je nejblbejsi vyvoj v polistopadove historii. Delat 10-15 dnu v mesici na to, abych jen bydlel, je likvidujici.
Kdo tohleto vyresi bude osvicenym vladcem. Bohuzel u nas neni nikdo kdo by chtel byt takovymto "vudcem". Uvidime zda vyhraji komunisti, treba to zmeni. Ac je mi lito, ze zrovna oni, ovsem radeji oni nez nikdo.
Snad nezrusi internet do USA :(
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7082
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jogo »

ice809 napísal:Nevim, jestli na ubytovani a energiich skutecne stoji cela ekonomika, ale toto je nejblbejsi vyvoj v polistopadove historii. Delat 10-15 dnu v mesici na to, abych jen bydlel, je likvidujici.
Najhorsie na tom je, ze tie ceny si takto vysoko dvihli bezni ludia, cize z toho nemozme vinit vlady. Proste dopyt a ponuka vyhnali ceny tam, kde su.
Clovek ma len dve moznosti: Bud za pracou dochadzat a minut tie peniaze na benzin a auto, alebo ich minut za drahy byt a hypoteku.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo, tych 600e nebolo pre tie pozicie ale pre toho kto sa chce ucit na it farme, to je ten rozdiel, 3 mesiace chodis vo firme na skolenia a este za to dostavas plat, dokopy nic nerobis. Ja tu neobhajujem moju ani ziadnu firmu, ale ked uz toto neni vyhodna ponuka tak potom neviem co.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4104
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze programovanie mas zvlastnu zalezitost a vacsinu ludi to proste nebavi a nemaju na to vlohy. Musis si zvazit co vsetko s danymi prikazmi ktore poznas dokazes naprogramovat a hned na zaciatku ked ti oznamia problem predstavit si nejako v hrubych rysoch ako to cele spravis a jednotlive kusky toho tiez musis vediet doriahnut do uplnej dokonalosti inak ti to nebude fungovat. A to proste ludi asi vacsinou nudi. Napr. poznam minimum zien ktore by programovanie snad nejako zvladli. Ja zase mam problem vydrzat 2-3 hodiny pri detoch a bezne zeny to zvladnu kludne aj cele dni.
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Kríza,nezamestnanosť,kontrolovaná spoločnosť

Príspevok od používateľa gogo956 »

presne tak, drvivu vecsinu ludi programovanie proste nebavi. Nie ze by neboli schopni sa to naucit, ale taka praca by ich nenaplnala. Ja som sa tiez ucil programovat ale urcite by som to nechcel robit cely zivot, a nakoniec s tym pracujem nastastie iba okrajovo..
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"