JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa ice809 »

Ahoj, muzu se zeptat proc myslis ze se cena priblizi k 17$ ? Je to "jen" na zaklade TA, Nebo predpokladas dlouhodobejsi rust?
Prosim o trosku analyzy jestli muzu. Diky :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.
Nerobím veľkú vedu z tradingu. Nájdem trejd o ktorom si myslím, že má edge. Potom načasujem vstup a určím
SL a PT. O zbytok sa postará trh. Buď mi dá za pravdu, alebo nie. Ak nedá, trejd skončí stratou. Ak mám pravdu, tak ziskom. Snažím sa len o to, aby tie zisky boli väčšie ako straty.

TPH stavia domy v Californii. Má vlastné pozemky. Tam je teraz boom. Darí sa. je to ipo po 17 USD z jan.2013. Teraz ide po 15. Toto je ich prvé dobré zverejnenie:

TRI Pointe Homes beats by $0.02, beats on revs; guides FY13 EPS, revs above consensus (14.92 ) : Reports Q2 (Jun) earnings of $0.07 per share, $0.02 better than the Capital IQ Consensus Estimate of $0.05; revenues rose 516.9% year/year to $47.5 mln vs the $43.67 mln consensus, primarily attributable to a significant increase in new homes delivered to 91 and a growth in the Company's average sales price of homes delivered to $522,000. The increase in the average sales price of homes delivered was primarily attributable to a change in product mix including deliveries in Northern California projects which have higher average sales prices. Furthermore, the growth in new home deliveries was due to an increase in the average number of selling communities to 6.8 for the 2013 second quarter as compared to 4.6 for the same period in 2012. New home orders increased to 131 homes for the 2013 second quarter, the highest amount of quarterly orders since the Company began acquiring land in 2010. The improved order trends for the 2013 second quarter resulted in an increase in the number of homes in backlog to 183, representing ~$107.8 million in home sales revenue... We expect that for the balance of 2013, our average sales price will continue to vary on a quarterly basis due to the mix of units and the timing of our new communities. The co's homebuilding gross margin percentage for the 2013 second quarter increased to 19.3% compared to 12.0% for the same period in 2012. This increase compared to the same period in 2012 was primarily due to the delivery unit mix from new projects which achieved higher homebuilding gross margins in the 2013 period. Excluding interest in cost of home sales, adjusted homebuilding gross margin percentage was 20.3% for the 2013 second quarter versus 12.9% for the same period in 2012.

Co issues upside guidance for FY13, sees EPS of $0.40-0.42 vs. $0.30 Capital IQ Consensus Estimate; sees FY13 revs of $215-220 mln vs. $209.18 mln Capital IQ Consensus Estimate. In addition to the two communities opened in July, the Company expects to open three more selling communities offset by final net new home orders at three selling communities for the balance of 2013, resulting in nine active selling communities at the end of 2013. Due to the better than expected pace of new home orders in the second quarter, the Company expects to deliver ~45% of its 183 units in backlog as of June 30, 2013 during the third quarter of 2013. Based on the continued strength of new home order absorption rates and the growth in backlog combined with the increased confidence from the success of the new community openings, the Company is raising its guidance for 2013 deliveries to between 370 and 380 units from between 350 and 360 units.


Fundamenty sa teda zlepšujú. Cena akcie má priestor na rast. Mám rád vyklesané akcie, kde sa zlepšuje fundament. Jednak lákajú kupcov, jednak môže nastať short covering.

Jediný problém tohoto trejdu je v ODVETVÍ. Sentiment na homebuilderov je teraz zlý. Akcie sa vypredávajú kvôli strachu z rastúcej úrokovej sadzby. Prevážne sa vyberajú zisky, lebo akcie v odvetví silne rástli... u tejto akcii to však neplatí. Cena zatial nešla do ziskov, lebo fundamenty stagnovali.

Neviem ako skončí tento trejd, keďže ho ťahá dole odvetvie (sektor) a môže sa pridať i trh. Včera SL odolala.
Ja túto akciu držím tiež, ale nie ako swing trade. U mňa ide len o krátke momentum. Keď dnes - zajtra nedostane upgrady a nepôjde hore, tak ju predám nezávisle na tom, či dosiahne SL alebo PT.

Pre swingtraderov však radím striktne dodržať set-up.

P.S. PT som stanovil na základe TA. Ovšem - ak by sa cena vybrala hore a blížila k PT, tak som zato, aby sa aktívne posúval SL a deaktivoval PT na targete. V takomm prípade by vznikla šanca, aby bol zisk ovela väčší. Na to by však trebalo obrat v odvetví ( sledujem etf ITB ) a optimizmus na trhoch ( na trhoch sa vytvorila formácia head and shoulders...je tu strach z poklesu SPX ku 1675. Potrebujeme sa dostať na 1705 , aby sa technickí hráči , čiže majorita na trhu zbavila strachu a vrátila k nákupom ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:TPH long 15,45SL 14,87
TG 16,97
TPH out na SL 14,87 ( -3,9% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TPH close 15,19.
Trh zavrel v strate -0,5%, sektor -2%, ale akcia zavrela v pluse.
To je dobré znamenie. Ak sa trh a sektor ukludnia, akcia má šancu na silný rast.
Ak má niekto rád držanie na dlhšie, alebo chce do portfólia niečo z homebuilderov, TPH spĺňa moje kritéria.

P.S. Nájdem svoje tipy na investing a hodím to tam.
Prílohy
TPH next day.png
TPH next day.png (6.9 KiB) 13318 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahojte.
Trh sa práve dostal na spodný signál ES 1646 a zároveň silný support. Ten môže byť v panike prerazený, ale napriek tomu si myslím, že sa nám práve vytvára super pozícia na LONG indexov a short VIXu. Ak to politici nedoženú do extrémov v krátkej dobe tipujem silnú rally nad 1700. Zajtra pouvažujem o otváraní prvých pozícií, pravdepodobne cez long UPRO ( konzervatívnejšie je SSO) a short UVXY ( konzervatívnejší je short VXX, alebo inverzné SVXY na long).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávam pár tipov na swing pri aktuálnych cenách:

UPRO long 69..SL 64,77..tgt 77,77
SVXY long 91,50.. SL 84.77, tgt 109,97
MEI long 26,22 ..SL 23,77, tgt 28,97
ZLC long 15,30 ..SL 13,45 ..tgt 19,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UPRO posun SL na vstup, SVXY na 96,77:

UPRO long 69..SL 69..tgt 77,77
SVXY long 91,50.. SL 96,77 tgt 109,97
MEI long 26,22 ..SL 23,77, tgt 28,97
ZLC long 15,30 ..SL 13,45 ..tgt 19,97
Prílohy
UPRO.png
UPRO.png (8.2 KiB) 13129 zobrazení
SVXY.png
SVXY.png (8.46 KiB) 13129 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UPRO posun SL na 73,77, tgt posun na 79,97 :

UPRO long 69..SL 73,77..tgt 79,97
SVXY long 91,50.. SL 96,77 tgt 109,97
MEI long 26,22 ..SL 23,77, tgt 28,97
ZLC long 15,30 ..SL 13,45 ..tgt 19,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:SVXY long 91,50.. SL 96,77 tgt 109,97
SVXY out na SL ( +5,7% )
Prílohy
SVXY.png
SVXY.png (9.94 KiB) 13026 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal::
UPRO long 69..SL 69..tgt 77,77
MEI long 26,22 ..SL 23,77, tgt 28,97
ZLC long 15,30 ..SL 13,45 ..tgt 19,97

UPRO out 77,30 ( +12% )

- senát práve dohodu schválil, ovšem je tu riziko, že neprejde cez House
- nikto ani len nepripúšťa, že by to House neschválil a to je , myslím si už zahrnuté v cenách
- je tu však aj možnosť neschválenia, nakolko včera ani miernejšia dohoda v House nemala šancu
- myslím si, že po 75 bodovej rally na ES nemá cenu pokúšať diabla, preto odporúčam vybrať zisk z indexov a strachu.
- aj ked je šanca na neschválenie malá, hrozí veľká panika...pri schválení tipujem, že ES vyskočí na new high niekde k 1730 ( ešte 10-15 bodov )...ale pri neschválení by sa zosypal pod 1650 ( = min. 60 bodov, na 1648 máme signál ! )

ZLC cena dnes nad 17.

ZLC posun SL na 15,99

Akcie držať !

Čo ešte zostáva:
MEI long 26,22 ..SL 23,77, tgt 28,97
ZLC long 15,30 ..SL 15,99 ..tgt 19,97
Prílohy
UPRO.png
UPRO.png (9.49 KiB) 12986 zobrazení
ZLC.png
ZLC.png (9.36 KiB) 12986 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ZLC lout na SL 15,99 ( +4,5% )

MEI teraz 27,45.. MEI posun SL na vstup 26,22

Ostáva: MEI long 26,22 ..SL 26,22... tgt 28,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ahojte.
Trh sa práve dostal na spodný signál ES 1646 a zároveň silný support. Ten môže byť v panike prerazený, ale napriek tomu si myslím, že sa nám práve vytvára super pozícia na LONG indexov a short VIXu. Ak to politici nedoženú do extrémov v krátkej dobe tipujem silnú rally nad 1700. Zajtra pouvažujem o otváraní prvých pozícií, pravdepodobne cez long UPRO ( konzervatívnejšie je SSO) a short UVXY ( konzervatívnejší je short VXX, alebo inverzné SVXY na long).
Bottom fishing ako z ucebnice tradingu.Gratulujem. :wink:
Tu hranicu 1646 mas od toho svojho kamarata, co si ho tu parkrat spominal?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj Jogo. Dík. Hej, signály outsourcujem výlučne od neho. Nič spolahlivejšie som nikdy nevidel :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: MEI long 26,22 ..SL 26,22... tgt 28,97
MEI out na tgt 28,97 ( +10,4% )

- už som chcel napísať, že MEI out na SL, ale pozerám, že predtým dosiahol target :D
- vidím, že keď si to sám neodsledujem, tak ani pes nebrechne po tých mojích tipoch... :?
Prílohy
MEI trade.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TTC short 59,60

SL 62,05
TGT 55,50

P.S. MEI 35. +40%. Včera na akcii prebehla svinská manipulácia. Análi ho dostali na cenu 23 ( -14% ).
Ale dnes pravda zvíťazila. Kto nehraje, ten nevyhrá... :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa senor valasco »

JUGGLER napísal: Kto nehraje, ten nevyhrá... :)
ja som si zahral, žiaľ, vybral som už na premarkete, nečakal som, že dá ešte ďalších 10
aj tak potešilo, srdečná vďaka
mei.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrá práca. Aj dobrý výber. Všetko nad 30 je super výber. Hlavne že si ustal ten včerajší výpredaj. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa peter25 »

Zdravím Juggler. Niekde som tu čítal, že pri obchodovaní používaš tri druhy analýzy - FA, TA a PA. Môžeš napísať, čo všetko používaš z technickej analýzy ? Požívaš nejaké komplikované kombinácie indikátorov a oscilátorov alebo len nejaké kĺzavé priemery alebo patterny ?

...teda pokiaľ to nie je tajné. Len ma to tak zaujíma...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter25 napísal:Zdravím Juggler. Niekde som tu čítal, že pri obchodovaní používaš tri druhy analýzy - FA, TA a PA. Môžeš napísať, čo všetko používaš z technickej analýzy ? Požívaš nejaké komplikované kombinácie indikátorov a oscilátorov alebo len nejaké kĺzavé priemery alebo patterny ?

...teda pokiaľ to nie je tajné. Len ma to tak zaujíma...
Ahoj. Prepáč za oneskorenú odpoveď, Peter. Nič nie je tajné. Ja z TA žiadnu vedu nerobím...

,,Jednu z najväčších chýb v mojom obchodnom živote bolo hľadanie svätého grálu a využívanie tisícich a tisícich nových indikátorov, ktorými sú zaplavené všetky fóra a všetky knihy...čo je naprostá blbosť! Sústreďte sa na čistý graf a budete míle pred ostatnými... Ušetríte si 2 roky práce hľadaním niečoho, čo vôbec neexistuje,,

To nie je môj citát. To povedal človek, ktorý TA študoval celý život. Najmenej 15 rokov. Ludvík Turek.
Ten človek vie o TA hádam všetko + napísal o nej vlastné knihy ...

http://www.youtube.com/watch?v=NU0xtdwk0uA" onclick="window.open(this.href);return false;

Keby som vedel vystrihnúť z toho videa ten jediný citát, to by hádam stačilo. Všetko ostatné je propaganda.


Takže toľko na úvod a môžem rovno prejsť na záver. Čo z TA využívam ja.

TA využívam na analýzu a na odhad toho, kde asi pôjde cena. Cena vždy niekde pôjde...ale to kde asi pôjde sa dá z menšou, či väčšou štatistickou pravdepodobnosťou tipovať. Ovplyvňuje to kopa vecí, preto nepodceňujem žiadnu z nich a výsledkom je viac menej ucelený názor či pôjde o rast, o pokles, alebo o stagnáciu ( do boku ).

Pri analýze každej akcie chcem vidieť tri grafy: krátkodobý, strednodobý a dlhodobý. Čím krátkodobejší trejd chcem urobiť, tým je pre mňa TA dôležitejšia a tým viac sa snažím nazerať na obchod očami technického trejdera. Lebo krátkodobé pohyby ovplyvňujú hlavne technickí trejderi ( a TA samotná ) a dlhodobé pohyby majú na svedomí investori ( a FA ).
Samozrejme, ked ide o prachy, tak ide predovšetkým o emócie. A tak sa snažím aj o nejakú psychologickú analýzu = odhad toho, ako asi budú zmýšlať a reagovať všetci účastníci na trhu... Ale to súvisí z mojou špecializáciou...že obchodujem hlavne pohyby v súvislosti s kurzotvornými správami ( momentum ).

Takže z tej TA je pre mňa najdôležitejší graf. Používam sviečkový. Na grafe vidieť všetko: fundamenty, emócie, technické supporty (S), rezistencie (R), patterny (P) i pohyblivé priemery (MA). MA nie sú pre mňa smerodatné, ale rád ich vidím, lebo technickí hráči ich rešpektujú a často sa na nich formujú S, R a P. K tomu potrebujem vidieť už iba dve veci: Objem ( volume ) a nejaký indikátor prekúpenosti/prepredanosti, najradšej mám CCI ( alebo Williams%). A zvyčajne si k tomu pichnem aj RSI, alebo MACD ( to len kvoli tomu, že pod grafom je ešte volné miesto ). Tolko ku TA pri analýze.

Pri tradingu využívam info z analýzy, takže k samotnému tradingu mi stačí sledovať už iba dynamický graf a objem – keď som v krátkodobom trejde. K swingom stačí analýza, sledovať správy, trh a dodržať set-up.

A celkom na záver ešte toľko, že z TA, ani z tradingu netreba robiť vedu. Treba si uvedomiť, že v krátkodobých pohyboch ide z našej strany len o stávkovanie na to, či to pôjde hore alebo dole. TA nám len pomáha pri načasovaní vstupu, výstupu a riadení rizika. Hovorím však len za seba. Ja nie som primárne technický typ. Som diskrečný trejder, čo je dnes pomerne vzácny typ.

P.S. Niekedy, ked som už v trejde a ten trejd neide tak ako si predstavujem, alebo ked chcem určiť presnejšie supporty a rezistencie..tak si hodím ticker do okienka na stránke: http://www.stockconsultant.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . To je celkom užitočná stránka z pohľadu analýzy. Na grafy je fajn: http://stockcharts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; A do tretice, jedna velmi užitočná a vyrobená na Slovensku: http://finviz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Good luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa peter25 »

ďakujem. Ja som sa pýtal hlavne preto, lebo som čítal tvoje články/logy a niekde si spomenul, že tvoja výkonnost sa zlepsila, ked si zacal prihliadat aj na prvky TA. Ale ešte jednu vec musim vypichnút z tvojej odpovede:
Samozrejme, ked ide o prachy, tak ide predovšetkým o emócie. A tak sa snažím aj o nejakú psychologickú analýzu = odhad toho, ako asi budú zmýšlať a reagovať všetci účastníci na trhu...
ako mas pravdu, ze vela robia emocie, ale to, že sa snažíš odhadnúť správanie/konanie ostatných účastníkov nie je trochu prehnané ? Pretože ty vôbec nevieš, kto každý je "v hre". Nepoznáš svojich súperov. Nič o nich nevieš. Možno obyčajní traderi tvoria iba 5% trhu, zvyšok sú velké fondy, banky, možno aj nejaké stroje. Podľa mňa sa odhadnúť konanie účtastníkov trhu nedá. Síce ty píšeš, že sa o to aspon snažíš, takže to je OK
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter25 napísal: Podľa mňa sa odhadnúť konanie účtastníkov trhu nedá.
To je tvoj názor. A zrejme aj názor väčšiny. To je dôvod, prečo sa psychologická analýza veľmi málo používa, často úplne ignoruje. Ja mám na to jednoduchú sedliacku logiku. Väčšina účastníkov trhu má svoje emócie a tie ovplyvňujú ich konanie. Výnimkou sú AOS, tie sú naprogramované, ale aj tak v čase emócií robia len to, čo robí trh. Mne je jedno, čo si o PA myslia iní, ja sa v čase kurzotvorných správ snažím vžiť do kože všetkých: amatérov, profíkov... Investorov- trejderov. Malých trejderov, hedge fond manažérov, aktívnych investorov i totálne pasívnych hráčov. Technických trejderov, fundamentalistov i amatérskych psychopatov. Všetci spoločne robia rozhodnutia a tie rozhodnutia sú v čase, kým sa kurzotvorné správy vstrebajú do ceny oveľa dôležitejšie než TA. Napr. pri panike sa môžeš úplne vykašlať na supporty. Technickí trejderi nemajú šancu. Ich čas prichádza až keď sa emócie upokoja. Odhad toho, čo sa bude diať po kurzotvornej správe je moja špecializácia.

To či obyčajní trejderi tvoria 5% trhu nie je podstatné. Ak chceš obchodovať proti obyčajným trejderom aj to sa dá ovplyvniť. Stačí si vybrať menej likvidné akcie, alebo sa angažovať mimo trading hours. Pri všetkom sa dá uvažovať o tom, kto asi stojí proti tebe, pričom nikdy sa nedá na to spolahnúť.

V jednej veci s Tebou plne súhlasím. Nikdy nevieš s určitosťou, kto proti Tebe stojí, ani ako sa trh zachová. Ale to nevie nikto. Ani technický trejder, ani investor, ani AOS. My sme len stávkari. Hrajeme na pravdepodobnosť.
Pri obchodovaní treba vždy rátať s tým, že to pôjde úplne opačne ako si myslíš. Preto je systém pravidiel a riadenie rizika to najdôležitejšie. Vždy treba počítať s tým, že s cenou čohokoľvek dokáže pohnúť aj jeden jediný hráč...Stačí , že má na to peniaze a že sa tak v danom okamihu rozhodne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Nadhera Juggler. Tieto posledne dva dlhsie prispevky a ako si to pekne zhrnul, to o com by niekto iny dokazal strany pisat a viac by aj tak nepovedal.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4089
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: My sme len stávkari. Hrajeme na pravdepodobnosť.
Ja ocenujem hlavne tieto Jugglerove slova. A ze ich obcas v nejakej obmenenej forme znovu a znovu spomenie.

Vacsina ekonomov pripadne predajcov ekonomickych produktov sa totiz ovela radsej tvari, akoby boli podporovani tak prepracovanou vedou (takmer krystalovou gulou na pozeranie do buducnosti), ktora im stabilne buduce vynosy dokaze zarucit s takmer 99% istotou.
Juggler ma v tomto este aj dobre zvoleny nick.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa peter977 »

Plne súhlasím, na nič sa nehrá a to je podstatné
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UPRO long 92,77

SL 90,97,
TGT 95,97

Stávka na long SPX...tipujem, že ES dôjde na 1845
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7080
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:UPRO long 92,77

SL 90,97,
TGT 95,97

Stávka na long SPX...tipujem, že ES dôjde na 1845
Ja zas tipujem, ze korekcia sa prave rozbieha a tak vysoko sa ES nedostane par tyzdnov.
Mimochodom, ako to vidi tvoj kamarat-specialista na indexy?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Mimochodom, ako to vidi tvoj kamarat-specialista na indexy?

Presne tak. Veľmi silný predpoklad rally do pásma 1843-1847.
Bez synergie z jeho TA by som neotvoril tento trejd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa 14u24me »

2014-01-24_115033.jpg
takhle to vidim ja
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UPRO out 90,97 ( -2% )

- out na SL
- odbilo staršie signály 1805 a 1795 a znova je tu silná šanca na long.
- nový set-up na long však odštartujem až po víkende.

P.S. Mal som SL o pár centov vyššie, ale aby ste nevraveli, že som to nehral:
Prílohy
UPRO long.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa 14u24me »

JUGGLER napísal:nový set-up na long však odštartujem až po víkende.
Aby v pondeli nebylo pozde. Je sance ze se pres vikend situace uklidni (emerging markets, Puerto Rico dluh,...) a trh otevre gapem nahoru.
Posledni dva dny je videt, ze se penize prelevaji do dluhopisu, ale dneska uz se to uklidnilo a bondy opousti nova high. Mozna to znamena navrat k akciim po predchozim poklesu...kdo vi. GL
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

14u24me napísal: Aby v pondeli nebylo pozde. Je sance ze se pres vikend situace uklidni (emerging markets, Puerto Rico dluh,...) a trh otevre gapem nahoru.
Možno sa uklidní, možno nie. Víkendovým reversalom velmi neverím. Videl som silné víkendové pády, ale ani jeden silný gap hore.

Myslím si,že ked sa v piatok niečo deje, treba sa pozerať na pondelok velmi opatrne . Mnoho investorov sa dnes vráti domov a pozrú sa na trhy až po close. A urobia rozhodnutie cez víkend. Po raste +30% v 2013 je strach o zisky veľký...

Nedávno po payrolls bola situácia identická. Dáta boli hrozné, ale v piatok sa nič neudialo. Výpredaj prišiel až v pondelok.

P.S. Mne je v podstate jedno, čo sa bude diať na trhoch. Som 100% cash. Len nech padajú... :D V pondelok sa pozriem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa duro »

tato zaujimava diskusia akosi zakapala...bohuzial, tak ju skusim ozivit

vysla jugglerova predpoved spred cca mesiaca na rally do pásma 1843-1847 a este vyssie dokonca... Ako prepodkladate dalsi vyvoj?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hore nemám momentálne žiadne signály. Dole sú k 1833 a 1818. Ďalej si myslím, že je tu vysoká pravdepodobnosť ešte jednej velkej korekcie do pásma 1600-1680... ale neviem si tipnúť kedy. Teraz možno menšia korekcia k 1800 a pred letom väčšia? ..Uvidíme aké správy prídu. Fundamenty sa velmi nezlepšujú..teraz začne reportovať apparel a ten bude zrejme veľmi slabý. Takže nevidím žiadne katalyzátory na mesiac dopredu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Ja som dnes vliezla do šortu, že to už bude možno otočka do tej väčšej korekcie /10-15%/.
Ale cože já vím, ked dax nemá ani nové maximum a futuresky sa netvária, žeby sa im chcelo ísť dole.
Neviem dokedy v tom šorte prežijem, asi tam bude poriadne horúco
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY long 63,40 ...SL 61,69.. PT 77,77
SPXU long 56,24 ...SL 54,89...PT 59,97


- vsádzam na strach a pullback indexov, z manažovaným rizikom, of course :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
akamicek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 09 12, 2013 2:40 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa akamicek »

UVXY google finance ukazuje že je to ticker na stříbro, dříve se tu uváděla páka na VIX.
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rabdo »

akamicek napísal:UVXY google finance ukazuje že je to ticker na stříbro, dříve se tu uváděla páka na VIX.
majú tam chybu - porovnaj si toto:

google finance: http://www.google.com/finance?q=uvxy&ei ... ejFwAP0uwE" onclick="window.open(this.href);return false;

yahoo finance: http://finance.yahoo.com/echarts?s=UVXY ... ff;source=;" onclick="window.open(this.href);return false;

tu je všetko o ETFu: http://www.proshares.com/funds/uvxy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Google má chybu. Riadnu chybu. Ale zato majú real time dáta...to zíram.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:UVXY long 63,40 ...SL 61,69.. PT 77,77
SPXU long 56,24 ...SL 54,89...PT 59,97
Update: UVXY 66,30 a SPXU 57

- indexy sa pohli dole, ale je to slabota. Zvlášť UVXY už nie je efektívna v pohybe, vzhladom na contango najbližšieho kontraktu, ktorý expiruje v pondelok.

- posun SL:
UVXY SL 63,77
SPXU SL 56,25
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15927
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1438 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:UVXY long 63,40 ...SL 61,69.. PT 77,77
SPXU long 56,24 ...SL 54,89...PT 59,97
Update: UVXY 72 a SPXU 58,50

- posun SL:
UVXY SL 69,77
SPXU SL 57,87
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"