Tatry Mountain Resorts TMR & Best hotel properties BHP

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

frakan napísal:píšeš kraviny človeče, jednu väčšiu ako druhú
ok myslim ze s takyto vysoko kvalifikovany podet sa neda reagovat tak nebudem dalej kazit ovzdusie z nejakymi alternativnymi pohladmi na fungovanie burzy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale napriklad za Fica to uz bola realita a fondy nakupovali statne dlhopisy.
to nakupovali aj predtým.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15840
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1411 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemyslím si, že to tak funguje ako vysvetluje Mika.
Dôjde i na TMR - tak ako došlo na nebankovky a etc.
Nevidím rozdiel. Aj jedno aj druhé bolo investovanie do pochybného a rizikového biznisu.
Éra nebankoviek skončila.
Éra žralokov skončila.
Éra pásomníc ešte trvá (peniaze od štátu, peniaze od ľudí).
A potom príde transparentná a likvidná burza ( nie to, čo sa hrá na burzu) a tá všetko ocení. Správcovia fondov tiež nie sú idioti, aby kupovali hocičo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:Nemyslím si, že to tak funguje ako vysvetluje Mika.
Dôjde i na TMR - tak ako došlo na nebankovky a etc.
Nevidím rozdiel. Aj jedno aj druhé bolo investovanie do pochybného a rizikového biznisu.
Éra nebankoviek skončila.
Éra žralokov skončila.
Éra pásomníc ešte trvá (peniaze od štátu, peniaze od ľudí).
A potom príde transparentná a likvidná burza ( nie to, čo sa hrá na burzu) a tá všetko ocení. Správcovia fondov tiež nie sú idioti, aby kupovali hocičo.
nemienim nikomu protirecit len vyslovujem svoj nazor.

era zralokov podlamna neskoncila, a tak lahko neskoci. co sa tyka tych akcii. vysvetlil som tuto moznost lebo mam skusenosti prave z nelikvidnymi titulmi a na burzach ktore su nelikvidne. samozrejme moj nazor nemusite zdielat. staci len sledovat cenu akcii a vyvoj na slovensku. casom sa ukaze.

ohladom tych manazerov, netvrdim ze su idioti. len hovorim ze robia to co musia robit.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15840
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1411 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: mam skusenosti prave z nelikvidnymi titulmi a na burzach ktore su nelikvidne. samozrejme moj nazor nemusite zdielat. staci len sledovat cenu akcii a vyvoj na slovensku. casom sa ukaze.

ohladom tych manazerov, netvrdim ze su idioti. len hovorim ze robia to co musia robit.

Čo nemôže oceniť trh - to je choré. Práve preto neobchodujem na Slovensku. A ani to neodporúčam.

Analýza TMR jednoznačne potvrdzuje, že sa do toho neoplatí investovať. Ide o rizikovú špekuláciu, nie o serióznu investíciu.

Na špekulácie som odborník ja. Ale hrajem len fair-play.
Na likvidnom a transparentnom trhu. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa radvan »

Mika napísal: to ze nikto nenakupuje teraz neznamena ze nakupovat nebude. doteraz mali DSSky v podstate BAN na akcie, lebo nemohli chargovat. predvcerom im zase ruky rozviazali, DSSky este vylobovali vyssie poplatky za spravu. dalsim krokom podla mna bude regulacne opatrenie ze DSS budu musiet alokovat kapital na slovensku, do slovenskych firiem. ak dostanu dssky ultimatum , tak cast pojde na priamo a cast cez burzu a pojdu kruto po cene . v mega objemoch a uvidite tu show. bude im v podstate jedno za aku cenu nakupuju. pojde o to splnit limit a naplnit portfolia. takze ci sa vam to chalani paci alebo nie aj my sa zrejme staneme akcionarmi TMR
v tomto suhlasim s frakanom :) ... toto je fakt uplny blud ... po zruseni toho debilneho dodatku o polrocnom vyhodnocovacom obdobi dssky kupia akcie na standardnych likvidnych trhoch (EU, US), mozno ETFKa na EM ... ak by nahodou v zakone bolo, ze vyslovene musia kupovat slovenske akcie (co je konina, neviem si predstavit ako by sa to tam dostalo), tak sa dohodnu s matkou (ich materska banka), nech im na mieru vygeneruje akcie a kupia radsej tie a nie TMR ...
Mika napísal: a este jedna vec, v odstate nejde o to, ci stat priamo nariadi ist cez burzu, ked DSS kupi napriamo vplyv na cenu na burze to mat bude. ako na kazdej standardnej burze. a druha vec. ani za Ruska mozno nepreslo aby fondy nakupovali akcie, ale napriklad za Fica to uz bola realita a fondy nakupovali statne dlhopisy. a teraz je tu moznost ze to prejde opat. a ja by som na to teda stavil.
statne dlhopisy sa na burze kupovali vzdy ...

ktokolvek kto institucialne spravuje peniaze moze kupovat (aj DSS) akcie na slovenskej burze a mohol ... nikto nekupuje akcie v SR, lebo tu neni co kupovat ... a TMR nie je ziadna vynimka z pravidla ... je to absolutne nelikvidna, pochybna firma ... nikto kto ma vsetkych pat pohromade v nejakej solidnej institucii co spravuje peniaze to nepojde kupovat ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3866
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Takto to nejako na Slovensku fungovalo a ja verim zial, ze fungovat este bude.Mam v zivej pamati bombasticke reklamy nebankoviek, odbornici vedeli ze je to podvod, no co robil stat nic...Co robi teraz,nic.Peniaze su prerastene do politiky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa janula »

a co ma stat robit, ma robit kampan, v ktorej bude upozornovat ludi, aby rozmyslali pred investiciou do TMR?? To nemoze, stat sa nema co starat do investicnych rozhodnuti ludi a spolocnosti, ktore idu na burzu, ma sa snazit o tvorbu transparentneho prostredia a o poskytovanie informacii ludom, to ci vedia informacie vyhodnotit alebo vobec najst, to uz nie je na jeho triko. Vies, kolko mi pride mailov o investiciach s 1000% ziskom?? Kdesi v hornej dolnej v USA, len daj prachy. Myslis, ze mam zalovat SEC a USA, ze tahaju zo mna tito podfukari prachy?? Ved je to chore, stat nemoze byt pestunkou kazdemu, ako sa inak nauci samostatnosti. Po tom, co J&T robí na Slovensku naozaj potrebuje byt clovek financnym guruom aby im nezveril ani cent??...ked pridu o prachy zasa bude kampan o poskodenych akcionaroch, lebo oni nevedeli??kurna, ked v krcme niekto pride a povie, ze daj mi milion, ja ti ho zhodnotim, kazdy bude rozmyslat ci znamost pri pive za to stoji, aky je rozdiel medzi krcmou a bilbordami??
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3866
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 354 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa osamely chodec »

janula napísal:a co ma stat robit
Stat upravuje podmienky podnikania na svojom uzemi,za to platime dane.Ak stat sa stara aby mi nepredali smradlave maso v supermarkete, ma sa postarat aby nepredali dochodcovi smradlave akcie tiez v supermarkete,toboz ak o tom vie a trh kde by dochodca pricuchol k tym akciam neexistuje.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mohol by sa regulovat sposob a podmienky verejnej ponuky / marketingu akcii. Ale co chceme vo svete kde sa IZP predava ako skvely produkt na sporenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

Stat upravuje podmienky podnikania na svojom uzemi,za to platime dane.Ak stat sa stara aby mi nepredali smradlave maso v supermarkete, ma sa postarat aby nepredali dochodcovi smradlave akcie tiez v supermarkete,toboz ak o tom vie a trh kde by dochodca pricuchol k tym akciam neexistuje.[/quote]

ako by mohol stat vediet ze ta a ta akcia je spatna a ostatne su dobre. s preco by mali na burze figurovat len dobre akcie ? ved prave burza je tu na to aby akcie ohodnotla (samozrejme nemyslim tu nasu, myslim prinncip) to by sme teda skutocne dopadli ak by nejaky pseudoodbornik , zamestnanec statu sedel niekde a reguloval kto moze a kto niena burzu. na to su predsa pravidla burzy ktore urcuju kto sa na trh dostane a kto nie. zavana to trosicku socikom. regulovat burzu, regulovat verejnu pomuku, regulovat marketingove aktivity :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

k tym marketingovym aktivitam: mohli by mat napriklad povinnost uvadzat pri reklame na kupu akcii aj nejaky rozsiahlejsi disclaimer s rizikami (nieco ako Fajcenie zabija :) a pod. urcite uznas, ze predavat akcie cez billboardy, TV spoty a telesales nie je normalne. Napriklad telesales na konkretne akcie (v ramci public offering) by som uplne zakazal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Burza aj reklama je tak či tak už regulovaná. Čo sa týka porovnania s BMG, tak to je rozdiel v tom, že BMG bol čistý podvod (porušoval zákony), ale TMR a IŽP je len nevýhodný (predražený) produkt. V tomto nie je čo viac regulovať. Ľudia si sami rozhodnú koľko sú ochotní za čo zaplatiť. A momentálne sa rozhodli, že TMR nie je moc dobrý kšeft, keď drvivá väčšina akcií stále leží v pôvodných rukách.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej napísal:k tym marketingovym aktivitam: mohli by mat napriklad povinnost uvadzat pri reklame na kupu akcii aj nejaky rozsiahlejsi disclaimer s rizikami (nieco ako Fajcenie zabija :) a pod. urcite uznas, ze predavat akcie cez billboardy, TV spoty a telesales nie je normalne. Napriklad telesales na konkretne akcie (v ramci public offering) by som uplne zakazal.
ano peter uplne standardna vec to nieje ,ale u nas je burza v plienkach, a preto sa ujimaju taketo veci pretoze ludia nevedia co maju cakat, a tak im to nepride nestandardne. ten disclaimer by tam jednoznacne mal byt v kazdej jednej reklame. to je bez debaty.
co sa tyka toho telesales. to je nam konzervativnym europanom proti srsti uz z principu. kazdopadne v Usa maprave tento model uzasnu tradiciu. takze pre mna neprijatelne pre niekoho ineho to moze byt standardny predaj.

Filip. - s tym sa da len suhlasit.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

standardny predaj: :) keby pouzivali na predaj skutocne fakty a neklamali, tak ok. Ale kedze som zhodou okolnosti vedla takychto telesalakoch chvilu sedel a musel som tu ich pracu pocuvat :D , garantujem ti, ze ak by doslo na lamanie chleba a tie ich rozhovory by sa nahravali, tak idu sediet vsetci do jedneho
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej napísal:standardny predaj: :) keby pouzivali na predaj skutocne fakty a neklamali, tak ok. Ale kedze som zhodou okolnosti vedla takychto telesalakoch chvilu sedel a musel som tu ich pracu pocuvat :D , garantujem ti, ze ak by doslo na lamanie chleba a tie ich rozhovory by sa nahravali, tak idu sediet vsetci do jedneho
peter.cmorej

vies pozeras sa na to prilis zainteresovane, ja som povedal ze predaj akci cez telesales je standardny predaj ktory ma svoju tradiciu. to ze 90% ludi pri telesales klame je proste folklor s tym spaty. nikto normalny si totiz nic cez telefon nekupi.

je uplne jasne ze ten kto chce predat nebude rozpravat o tom aky je produkt , ale bude hovort aky je produkt dobry. hoci nieje.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal: predaj akci cez telesales je standardny predaj ktory ma svoju tradiciu. to ze 90% ludi pri telesales klame je proste folklor s tym spaty. nikto normalny si totiz nic cez telefon nekupi.
to snad nemyslis vazne. Ma tradiciu .. tak to uz je len dovod aby sme tento mimoriadne sofistikovany sposob predaja akcii zachovali.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

to snad nemyslis vazne. Ma tradiciu .. tak to uz je len dovod aby sme tento mimoriadne sofistikovany sposob predaja akcii zachovali.[/quote]

peter.cmorej

vies citas v mojich prispevkoch to co tam nieje. ja nehodnotim ci je to spravne alebo nespravne , ja sa ti snazim povedat preco sa tento model stale vyuziva. je to biznis model ktory je pre firmu zaujimavy, preto lebo firme stale prinasa zisk. bez ohladu na to ci klient zarobi alebo prerobi. nikdy som netvrdil a ani nebudem ze by sa tento styl mal zachovat. moj nazor je taky ze by sa nemal , na mojom nazore ale vobec nezalezi rovnako ako nezalezi na tom tvojom. pokial ale bude sprostredkovatelskym a maklesrskym firmam prinasat zisk, tak ho budu vyuzivat to je cele
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mam taky pocit, ze si v jednotlivych svojich prispevkoch odporujes
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://reality.etrend.sk/realitny-bizni ... trufa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Investičný holding Best Hotel Properties (BHP), ktorý vznikol vysunutím hotelových aktív v správe finančnej skupiny J&T mimo jej konsolidačného poľa, očakáva v tomto a budúcom roku dividendu vo výške 30 percent na akciu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

Investičný holding Best Hotel Properties (BHP), ktorý vznikol vysunutím hotelových aktív v správe finančnej skupiny J&T mimo jej konsolidačného poľa, očakáva v tomto a budúcom roku dividendu vo výške 30 percent na akciu.
Investičný holding Best Hotel Properties (BHP), ktorý vznikol vysunutím hotelových aktív v správe finančnej skupiny J&T mimo jej konsolidačného poľa, očakáva v tomto a budúcom roku dividendu vo výške 30 centov na akciu

asi chyba v clanku
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

ano, už to majú opravené
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

vyjadrenie J&T k nášmu článku o akciách TMR:

http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... kciach-tmr" onclick="window.open(this.href);return false;
Vyjadrenie k článku Michala Baláža „Akcie Tatry mountain resorts“ z 1. 6. 2010

V článku k akciám spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) bolo zverejnených niekoľko nezrovnalostí, ktoré by predstavitelia TMR a J&T FINANCE GROUP, a.s. chceli čitateľom ozrejmiť a poskytnúť im tak aj pravdivé informácie.


Vyjadrenie Ing. Kataríny Serulovej, Investor Relations Manager TMR


1. „...TMR dosiahli v minulom roku stratu vo výške 673 000 EUR, pričom rok predtým ich zisk predstavoval iba 262 000...“


Strata k 31.10.2009, ktorá dosiahla výšku 673 tis. EUR, bola spôsobená prechodom na iný hospodársky rok, čo sa premietlo v skrátení hospodárskeho roku z 12 na 10 mesiacov. Daný hospodársky rok trval teda od 1.1.2009 do 31.10.2009, pričom v ňom bol zahrnutý mesiac s najvyššími nákladmi (október) a nebol v ňom zahrnutý mesiac s najvyššími tržbami (december). V prvom polroku nasledujúceho hospodárskeho roka (1.11.2009-30.4.2010) už spoločnosť zaznamenala kladný výsledok hospodárenia – čistý zisk vo výške 1,9 mil. EUR.


2. „...Aktivity v tejto oblasti komplikuje aj odpor ochranárov a stále nevyriešená zonácia Vysokých Tatier...“


Návrh zonácie TANAPu nemá na zámery TMR nijaký vplyv. Projekty TMR sa sústreďujú výlučne do tradičných, už urbanizovaných oblastí, kde má šport a cestovný ruch históriu už dlhé desaťročia. Ide o strediská Tatranská Lomnica a Starý Smokovec. Najväčšiu vlnu odporu verejnosti a ochranárov proti návrhu zonácie vyvolávajú predovšetkým zámery povoliť ťažbu dreva v Tichej a Kôprovej doline, zámery ťažiť drevo v Bielovodskej a Javorovej doline v Belianskych Tatrách, výstavba lyžiarskeho strediska v Spálenom žľabe v Západných Tatrách, Ždiari a v okolí Štrbského plesa. Žiadny z týchto zámerov nemá s plánmi TMR absolútne nič spoločné.


3. „...Na zlepšenie predaja akcií TMR prišlo J&T s niekoľkými na Slovensku novými, inovatívnymi a vo svete tiež dosť neobvyklými nápadmi. TMR napríklad má tzv. akcionársky klub...“


Akcionársky klub a benefity nie sú vo svete v tomto sektore neobvyklým postupom. Takýto systém zaviedli aj spoločnosti Compagnie des Alpes vo Francúzsku, a spoločnosť SkiStar vo Švédsku podnikajúce v podobnom segmente a kótované na zahraničných burzách.


Vyjadrenie Mag. Jany Chrenkovej, PhD., riaditeľ odboru Investičného bankovníctva J&T FINANCE GROUP, a.s.


4. „...J&T v spoločnosti oficiálne vlastní 20% a zaviazala sa, že v najbližších troch rokoch jej podiel neklesne pod 3%....“
J&T FINANCE GROUP, a.s. (JTFG) má záujem aj naďalej vlastniť súčasný podiel v TMR, čo je 19,96%. Nie je pravdou, že je v jej intenciách redukovať ho. JTFG túto informáciu zverejnila dňa 18.5.2010 ako tlačovú správu a verejné vyhlásenie dostupné na http://www.jtfg.sk" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.tmr.sk" onclick="window.open(this.href);return false; .


5. „...Určitú záruku likvidity dáva J&T Banka, ktorá je tvorcom trhu pre dané akcie. Za svoje služby si ale účtuje spread vo výške až 7%, čo je pre akcionára krajne nevýhodné...“


Aktuálny spread tvorcu trhu pre titul TMR sa pohybuje okolo 0,7%. Burzou cenných papierov v Bratislave je stanovený maximálny povolený limit 7%, ale na túto vysokú úroveň sa snaží tvorca trhu nedostať. Je to z dôvodu zatraktívnenia ceny pre drobných investorov a tým nepriamo prispením k oživeniu slovenského kapitálového trhu.


6. „...J&T sa v oznámení o garancii doručenom Bratislavskej burze cenných papierov zaviazali každý rok ponúknuť akcionárom spätný odkup ich akcií za cenu o 6 - 8 % vyššiu než bola trhová cena 18. marca predchádzajúceho roka...“


Pri garancii J&T FINANCE GROUP, a.s. (JTFG) je relevantná cena z 18.mája 2010, nie z 18.marca 2010. Hodnota 20 miliónov EUR, ktorú pokrýva ročná garancia JTFG, je aktuálne ekvivalentná 7,4% z trhovej kapitalizácie a značne prevyšuje súčasný podiel všetkých drobných akcionárov.
ome
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:34 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa ome »

Uzasny vykon akcii TMR :mrgreen: :D (pozor reklama)
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1683 ... roste.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

rozhovor s Tkáčom:
http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/8048/z- ... preco.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Koľko akcií sa už predalo?

Trhová hodnota TMR je asi 260 miliónov eur a predaných akcií je za 100 miliónov. Ale kupovali si ich napríklad aj banky. Drobní investori, bežní ľudia si kúpili asi za tri milióny eur. Predpokladám, že akcie má okolo osemtisíc ľudí.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 21 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa frakan »

ome napísal:Uzasny vykon akcii TMR :mrgreen: :D (pozor reklama)
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1683 ... roste.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3% za pol roka sa ti zdá málo?, koľko % by bolo už pre teba dosť?
ome
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:34 am

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa ome »

frakan napísal:
3% za pol roka sa ti zdá málo?, koľko % by bolo už pre teba dosť?[/quote]

No napriklad BMW ma 47% :shock:
ale ci aj toto by bolo pre mna dost? Neviem :wink:
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 21 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa frakan »

No napriklad BMW ma 47% :shock:
ale ci aj toto by bolo pre mna dost? Neviem :wink:[/quote]



ano, za posledný polrok, ale napr. za 3 roky sú v mínuse pri dividendovom výnose 1% :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/slov ... 77987.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Problémem může být i to, že akcie zalistované na Burze cenných papírů v Bratislavě se neprodávají za tržní cenu. "Je to velmi neobvyklý způsob prodeje. Neudělali IPO (primární úpis akcií, pozn. red.), protože tu cenu by za to nikdo nedal," řekl TÝDNU analytik velké makléřské společnosti, který nechtěl být jmenován. "Cena akcie je vytvářena uměle," potvrzuje vedoucí obchodní divize společnosti Fio Martin Vrablec.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Deutsche Bank nevlastní akcie TMR:

http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... -akcie-tmr" onclick="window.open(this.href);return false;

TMR uvádza, že je najväčším akcionárom je Deutsche Bank, čo by tejto emisii dodávalo dôveryhodnosti. V skutočnosti Deutsche bank akcie TMR nevlastní. Len niekto cez Deutsche bank tieto slovenské akcie nakúpil. Je to teda klientská pozícia.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Tibor »

Celkom by ma zaujímalo, kto a z akých peňazí platí celú tú kampaň "kúpte akcie TMR". Však to už beží dosť dlho a aj v TV. Keď napríklad chystali IPO akciám AAA v Čechách, tak tiež bolo nejaké promo, ale rozhodne nie takého rozsahu.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Beží to na JOJke a JOJ patrí tiež pod J&T. Takto asi len vybartrujú, alebo niečo podobné. V časopisoch a na webe tie reklamy išli len krátko.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Tibor »

Určite nielen na JoJ, pretože túto TV vôbec nepozerám a reklamu som videl. Určite na TA3 a tuším aj na Markíze. Ale však chlapci z Ja a Ty sa vedia pohybovať v tlačenici, takže oni si nejaký kanálik :) nájdu
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:Deutsche Bank nevlastní akcie TMR
tlieskam Filip. Necudoval by som sa, keby tuto info prebrali od teba aj noviny :)
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Tibor »

peter.cmorej napísal: tlieskam Filip. Necudoval by som sa, keby tuto info prebrali od teba aj noviny :)
... preberú. Všetky, ktoré v akcionárskej štruktúre nemajú prepojenie na J&T. Takže Filip nielen, že odkryl akcionársku štruktúru TMR, on dal týmto šancu nahliadnuť aj k prepojeniam médií a J&T :)
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa filip glasa »

Martin vrablec z FIO sa pre ako-investovat.sk vyjadril k akciám TMR a BHP:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... na-reklama" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15840
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1411 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Martin vrablec z FIO sa pre ako-investovat.sk vyjadril k akciám TMR a BHP:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... na-reklama" onclick="window.open(this.href);return false;
Výstižné: Jeden market maker, ktorým nie je nikto iný ako firma patriaca do finančnej skupiny ktorá akcie intenzívne ponúka, široký spread a hlavne nízke objemy, neponúkajú investorovi ani možnosť zistiť aká je vlastne reálna trhová hodnota uvedených akcií.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

no ale nechapem jednu vec , ked povie toto a v zapati povie ze nevie preco ich nevydali ako IPO. ved si v podstate na tu otazku odpovedal sam. nerozumiem co na tom nechape.

ak ti burza dovoli robit marketmakera na svoje vlastne akcie, tak by boli hlupi keby to nerobili. ved to je cista ryza ked fair price pozna len marketmaker.

Btw : toto je presne dovod preco som pred par mesiacmi vravel ze je uplne jedno ci akcia ma potencial alebo nema. cena rastie pokial ju umelo dviha sam marketmaker.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15840
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1411 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: ak ti burza dovoli robit marketmakera na svoje vlastne akcie, tak by boli hlupi keby to nerobili. ved to je cista ryza ked fair price pozna len marketmaker.

Btw : toto je presne dovod preco som pred par mesiacmi vravel ze je uplne jedno ci akcia ma potencial alebo nema. cena rastie pokial ju umelo dviha sam marketmaker.
Hej. Ale takto to funguje iba na Slovensku.
Zaryžujú si na spreadoch a na naivite slovákov. Prečo to neskúsiť? Veď aj BMG, AGW, či Drukos išli na dračku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatry Mountain Resorts - TMR

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Hej. Ale takto to funguje iba na Slovensku.
Zaryžujú si na spreadoch a na naivite slovákov. Prečo to neskúsiť? Veď aj BMG, AGW, či Drukos išli na dračku.
verim ze ty ako dlhorocny stocktrader mas o tvorbe burzoveho prostredia dostatocne informacie a urcite sa dokazes pozriet na problem aj z odstupu. problem burzy v BA je jasne definovany. na podnet minulej vlady bola zaradena do balika strategickych podnikov a v podstate tym definitivne padla moznost privatizacie. fond narodneho majetku je institucia ktora sice burzu drzi ale profit z nej nema.

alternativy ozivenia su len dve. pokial by sa sprivatizovala tak akcionari by mali zaujem aby sa na nej obchodovalo. akcionarmi by zlikvidovali byrokraciu. zaviedli standardny elektronicky system , znizili poplatky na minimum. vyriesili by konecne depozitar a dotiahli by likviditu.pri velmi dobrej voli by mohli ponechat aj pristup externych likvidity providerov ktori by mali zaujem prist. ale to je skor utopia a zelanie. myslim ze ani v prahe to takto riesene nemaju. samozrejme zo starymi podnikmi by to uz neslo tie su davno vykupene. ale trebars umiestnenim novych titulov a kotovanim aj zahranicnych spolocnosti by sa to rozbehnut mohlo. likvidita by sa mohla tvorit pomocou tvorby ceny a kotovanim sucasne viacerych zahranicnych titulov. arbitraze a podobne veci ktore tu opisovat zrejme nemusim.

ak ale burza sprivatizovana nieje tak jedina moznost ktora ostava su externi dodavatelia likvidity a takym je aj J&T.ti diktuju podmienky. pridem ale chcem tvorit cenu sam a na podklady ktore poznam. takto sa moze stat ze pride viac novych akcii s portfolia J&T. ci to ale bude mat nejaky efekt. bohuzial zrejme nie. pretoze telemarketing este ziadnu burzu na nohy nepostavil.no a toto je kamen urazu. kotovat sa bude ale ferove podmienky v tvorbe ceny poskytnute nebudu. no a teraz otazka. coje lepsie. kedze prvamoznost odpada. nechat burzu zmrazenu alebo urobit prvy krok a ustupit s podmienok. pochybujem o tom ze aktualne ma FNM nejakeho skutocneho odbornika ktory by pri rokovaniach mal co ilen tusenie na co pri zmluvach musi davat pozor. to ze na burzu prisiel novy titul (aj ked v skutocnosti to novy titul nieje) je sama osebe udalost. mozno sa niekto vo vlade zamysli a bude chciet burzu postavitna nohy. netusim. len ma proste zaujima co je lepsie. nechat vsetko ladom alebo urobit aspon prvy krok.

podla mna je to vsetko len proces. nejako sa zacat musi a podla mna aj vlada pochopi ze burza k comusi sluzi. ze je lepsie realne kotovat ferovu cenu. nielen akcii ale hlavne dlhopisov. tam by sa malo zacat .uz pani v amerike prisli na to ze jednym z hlavnych problemov bolo ze sa robili giganticke priame transferi dlhopisov z portfolii bank. u nas uz tiez mozes najst lastovicky ako si dealeri sikovne nahadzovali cenu cez sprostredkovatelov do limitu ktory dostali od banky. preco sa to deje ? preco sa netrejduje na burze ale mimo nej?

vies take tie reci o marketingu, dobrych a zlych podnikoch a biznismenoch na slovensku a ako kto kradne , to su vsetko veci zaujimave, pre masy ,tak na precitanie si v sobotu rano pri kave. mna zaujima skor cobude dalej a ci sa podmienky na slovensku posunu. vacsina ludi nema ani predstavu o tom co to akcia je a nie este ako by mal vypadat ferovy parovaci algorytmus. namiesto toho aby v spolocnosti bola diskusia o fungovani burzy sa bavime o kauzach. mna osobne tieto veci prestali bavit uz davno. ked niekto povie ze akcia nema hodnotu 38eur tak ok, ja poviem ze hocitu hodnotu nema ale aj tak si myslim ze bude rast , tak mi povie ze trepem. ako neodsudzujem to, ved istotne ze nemoze mat kazdy rovnake znalosti len proste myslim ze je lepsie napisat ze nesuhlasim alebo suhlasim . a je vsetko v poriadku. diskusia moze byt konstruktivna podla mna, aj ked maju ludia ine nazory.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 04 11, 2010 11:18 pm, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"