Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
apea
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 22 07, 2013 8:52 pm

Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa apea »

zaujala ma webstranka zltymelon.sk
za idealnychokolnosti celkom zaujimavy sposob investovania pre ludi,ktori nemaju mnoho financii na investovanie.
ale naozaj to funguje?
mateniekto skusenost?
naich FB stranke su dost protichodne reakcie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa rmaly »

tak mne to zatial funguje dobre, ale skusil som tam frcnut len 200 eur na skusku... a dokonca sa mi zda, ze oproti minulosti uz maju aj nejaky nastroj na notifikacie na "aukcie" podla zvolenych parametrov
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

mame tam otvoreny ucet s 350 eurami cca pol roka. Fungovat to funguje. Otazka skor je, ci sa to casovo oplati.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Pette »

ak maju priemerny vynos pre investorov 15,67 %, potom za kolko su tie pozicky ludom?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa rmaly »

Podla mna (teda co som ja "investoval" tych 200 eur na zaciatku v porovnani s tym, co mi chodia teraz tie notifikacie, tak sa ta urokova sadzba o dost zvysila. Na zaciatku sa to dost tlacilo dole (vela investorov, menej zakaznikov)... teraz mi pride, ze su tam aj o dost vyssie urokove sadzby
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa gangstro »

Ja som tam dal 300 eur.
Zo 100 eur - to frčí dobre
Z ďalších 200 je na vymáhanie - a na súde - sem tam mi len napíšu ako to ide - neviem či aj z toho bude zisk, či nie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

priemer 15,67% je priemer urokov poziciek. Ale nie je to tvoj vynos, lebo mas dve pozicky v omeskani, jedu nesplacanu, dalej si neinvestoval vsetko naraz ale ti to trvalo dva mesiace kym si alokoval cely kapital, atd.
Dnes publikujeme priebezny clanok o nasej investicii - ako dlho to trvalo, ako ty vyzera, kolko je s tym roboty ...

Pri tych urokoch si treba vzdy davat pozor, ze priemer urokov poziciek bude vzdy iny (vyssi) ako je vynos investora. TO je rovnake ako keby si pocital vynos fondu/tradera tak, ze si spocitas aritmeticky priemer vynosov jednotlivych obchodov - tiez to tak nefunguje.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Pette »

potom dalsi ofajc, kedze pisu Aktuálny výnos investorov ako hlavny nadpis, a text pod tym uz vravi nieco ine - o pohlade z opacnej strany, Priemerná úroková
sadzba investícií.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak ofajc - vela ludi samo o sebe si vynosy nerata poctivo - rataju to presne ako tuna Zlty melon, alebo hocikto kto nema presne danu metodiku. Urobia si proste priemer urokov. Nemyslim ze je to ofjac, lebo drviva vacsina ludi aj tu na fore si vynosy pocita rovnako.

Upozornoval som na to, ze ak to mam pocitat tako fond napriklad, alebo ako uroky v banke, tak musim zaratat, ze nemam stale alokovany kapital, ze neviemkedy pridu peniaze z pripadnej exekucie aj s pokutou, ako s reinvestovanim a podobne.

Co sa tyka transparentnosti, tak si mozes presne poriet ako bezia aukcie:
https://www.zltymelon.sk/aukcie" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked skonci, tak vidis presne aky vynos dostanes a poplatky si lahko zratas. Potom tam mas veci, ze ked niekto meska, ked bude exekucia, ci sa budu dat reinvestovat prijate splatky lahko, alebo tazko, atd. TO ked zratas, tak si na vynose nizsom ako to co vidis na pozicke.

Dalsia vec je, ze Martin v textovani bral vsetky pozicky co boli - nemal cas nejako extremne riesit tie aukcie. Tak vybral tie s relativne nizkymi urokmi. No a pozicky ktore meskaju, alebo jedna co je v konani, tak ak z exekucie tie peniaze dostanes, takbudes mat este navyse aj pokutu. CIze viac ako uroky. KOlko to bude vo finale este nevieme. Pol roka je kratky cas.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

Clanok o testovani zlteho melonu po pol roku s realnymi peniazmi:

http://ako-investovat.sk/clanok/491/sku ... zlty-melon" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Pette »

Dobry clanok.

Takze vysledok na malej sume - neoplati sa to. Zabil si tym hodne casu a vynos v percentach a hlavne absolutnej sume tomu nezodpoveda. Plus ak ti zlyhaju 3-4 pozicky v ramci tych niekolkych rokov, mozes byt este aj v minuse.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa mgulka »

Pette napísal:Dobry clanok.

Takze vysledok na malej sume - neoplati sa to. Zabil si tym hodne casu a vynos v percentach a hlavne absolutnej sume tomu nezodpoveda. Plus ak ti zlyhaju 3-4 pozicky v ramci tych niekolkych rokov, mozes byt este aj v minuse.
Dakujem.

Tak mne to síce trvalo tých 9 týždňov, ale dalo sa to aj rýchlejšie, len si bolo treba odsledovať termíny ukončenia aukcií. Alebo ďalší prípad je, keď ma z aukcie vytlačia a tá sa medzičasom ako som to zistil predčasne ukončila. Aj to sa mi tušim stalo. A výnos je nízky ? Podľa mňa je adekvátny. Treba mať investovaných do 20-30 pôžičiek a riziko sa výrazne eliminuje. Ale toto by už naozaj dlho trvalo :D, keďže tých aukcií neni veľa. Trebalo by znížiť dobu aukcie na 2 týždne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

ono je to dobre v UK a USA kde je ovela via poziciek, kde sa da investovat automaticky atd. U nas su prilis nizke sumy. To ze su v jednotkach % nevadi. Vacsina ponikatelov ma vynos z podnikania tiez v jednotkach % a namakaju sa tam viac.
Problem je skor v tom, ze tu to male sumy v absolutnych cislach. A maximalne sumy na aukciu su obmedzene, poziciek je relativne malo.

Inak Martin mal vynosy v jednokach %, lebo bral vsetky aukcie. Ak by bral len tie s vyssim vynosom, tak mohol mat viac. Len potom to musis sledovat.

Co sa vynosov tyka, tak je to na urovni high yield bondov. Akurat tam to clovek len kupi a velmi sa dalej starat nemusi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

nejake statistiky od melona:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ako je to s omeškanými splátkami píšu na fóre žltého melóna:

https://www.zltymelon.sk/forum/investov ... platici-11" onclick="window.open(this.href);return false;

25% miera zlyhania je aj miera zlyhania u high yield dlhopisov, cize to zodpoveda cca tomu vynosu. Na druhu stranu, omeskanie, alebo zlyhanie neznamena, ze investor uz nic neuvidi. Tak ako je u horsich dlhopisov miera navratnosti pri defaulte 40%, tak aj s nesplatenych poziciek v zltom melone investor nie co uvidi. A kedze poziciava sukromnym osobam a nie firmam, tak zrejme vo vacsine pripadov uvidi vyssiu sumu (po exekucii) ako keby pozical firme. Firma sa dlhov zbavi lahsie ako fyzicka osoba, ktoru vzdy dobehne exekutor.
Som zvedavy ake cisla budu po 2-3 rokoch.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa mgulka »

http://www.investuj-pozicaj.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nepripomína vám to niečo ? Web som prebehol len na rýcho:

Zdá sa, že fungujú len od tohto roka. Žiadne aukcie a teda žiadna možnosť výberu si toho, komu požičiam. Možnosť požičať a požičať si iba na 12 mesiacov (?).
Vunder
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 13 10, 2013 5:27 am

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Vunder »

Mam iste skusenosti so zltym melonom, ale pravdupovediac - aj kebyze tam mam urok 30%, tak pri tych sumach, co tam clovek vlozi, ho to moc nespasi a osobne si viem predstavit lepsie investicie. Ale ak ma clovek vela penazi nazvys a nema ziadnu moznost investovat do niecoho vlastneho, tak preco nie... Akurat staci jeden clovek, co vam nezaplati slubene a cely urok moze byt fuc. Ale to je uz o manazmente rizika :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

Akurat staci jeden clovek, co vam nezaplati slubene a cely urok moze byt fuc.
tak je fuc len cast vynosu kedze je to len jedna z mnohych poziciek.

Uplne rovnako to funguje aj pri HY dlhopisoch napriklad. Rata sa s istou mierou zlyhania a preto sa diverzifikuje do viacerych bondov/poziciek.
Vunder
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 13 10, 2013 5:27 am

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Vunder »

To je pravda, ale clovek musi diverzifikovat fakt hodne, aby to platilo. Ja by som povedal, ze treba vybrat aspon 10 roznych poziciek. Povedzme, ze do kazdej clovek vlozi 100€, jedna az dve z toho nevyjdu... ak do toho zaratame este cas potrebny na samotne hladanie vhodnych poziciek + vsetky procesy okolo = ten vynos bude podla mojho nazoru mizerny.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa Pette »

Vunder - pravda, na tom stavaju banky a nebankovky, ked robia poziciek vela, maju nastavene parametre a idu doradu. a este si nechaju zaplatit poplatok za poskytnutie uveru.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako funguje Zlty melon? A funguje???

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja by som povedal, ze treba vybrat aspon 10 roznych poziciek.
Samotny Zlty melon pise, ze podla nich treba investovat minimalne do 20 poziciek. Co dnes nie je najmensi problem v Zltom melone dosiahnut napriklad s 500 eurami:

http://ako-investovat.sk/clanok/235/zlty-melon-recenzia" onclick="window.open(this.href);return false;

Problem je samozrejme s casom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"