Kolektivne pozicky

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
samuel4551
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2013 5:40 pm

Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa samuel4551 »

Zdravim, mam iba mensi kapital, 5k, a uvazujem nad nejakou jednoduchou investiciou. Nie som moc na akcie, forex a podobne veci (celkovo som v investovani zaciatocnik), zaroven ale nechcem nechat svoje peniaze lezat iba tak necinne na ucte. A tak som dostal napad. Co by ste mi poradili ohladom kolektivnych poziciek? Viem ze vo svete je to uz viac-menej trend, novodoby fenomen a podobne; no tu u nas stale akasi neodskusana novinka.. Oplati sa skusit?
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa rabdo »

naštuduj si napr.: Žltý melón

ja ti ale odporúčam využiť termínovaný vklad :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
samuel4551
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2013 5:40 pm

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa samuel4551 »

hej hej poznam, nasiel som aj dalsich co vyzeraju zaujimavo (planb.sk). terminaky mi ale neponuknu take % ako kolektivne pozicky, preto ma to tak laka :D len nepoznam ludi co s tym maju skusenosti, co by vedeli poradit
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skús pozrieť:

http://ako-investovat.sk/clanok/231/zlt ... vat-bankam" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/clanok/235/zlty-melon-recenzia" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/clanok/491/sku ... zlty-melon" onclick="window.open(this.href);return false;
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa _PK_ »

Ono to zase nie je s tym vynosom pri kolektivnych pozickach az take ruzove. Sam mam na zltom melone par euro a teda v poslednej dobe sa zvysilo percento neplaticov (neviem ci je to Vianocami, ci cim...). Teraz je aj malo aukcii, cize je problem diverzifikovat. Navyse z toho vynosu zaplatis nielen dan, ale aj zdravotne odovody a ani sa neda medzi danove vydavky uplatnit poplatok, ktory si strhava melon (teda aspon tak to vyslo mne ked som to stodovat, moze to byt inak, len si to treba overit).

Dalej ten urok sa tiez neda pozerat, akoze to je p.a. vynos pre Teba. Nikdy nebudes mat zainvestovane uplne vsetko a ani to ze si pozical 100E na tri roky za urok 10% neznamena, ze po troch rokoch budes mat 130E. Totiz istina sa splaca priebezne a preto to vyjde menej. Ja co som si ratal, tak budem rad ak mi vyjde cisty vynos 4-5%. Co sa mi nezda bohvie co...

Planb vyzera ako uplne kopia melonu :).
samuel4551
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2013 5:40 pm

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa samuel4551 »

aha. jasne rozumiem, no ti neplatici robia najvacsi strach asi aj mne.
planb- tam vidim ako rozdiel hlavne to ze investor neplati vobec ziadne poplatky, co mi ako investorovi trocha dvihne ten vynos. no neviem pouvazujem este, ale za skusku to stoji. skusim vlozit aspon par eur
Lewis
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 14 12, 2013 3:22 am

Re: Kolektivne pozicky

Príspevok od používateľa Lewis »

Ja zasa vytahujem peniazky z terminaku a posuvam do Zlteho melonu, chcem to tam zacat tocit a v plane maju aj burzu portfolia cize sa bude dat z toho aj relativne rychlo vycuvat, samozrejme ak to bude fungovat. Zatial funguje :)))
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"